Відрижка тухлими яйцями

Що робити при відрижці із запахом тухлих яєць

Чи відчуваєте неприємний смак, тухлий запах з рота після щільного перекусу або на голодний шлунок? Одиничний випадок не повинен насторожити, але якщо ситуація повторюється все частіше, це означає, що відвідуванням до лікаря краще не нехтувати. Не панікуйте: сама по собі відрижка з запахом тухлого яйця - не хвороба. Це яскрава ознака, який укупі з іншими свідчить про ті чи інші неполадки травного тракту.

Відрижка тухлим яйцем - симптом якої хвороби

Тільки лише на підставі того, що з рота пахне тухлими яйцями, ставити діагноз дуже необачно. Через того чи іншого захворювання така відрижка може супроводжуватися:

 • нудотою;
 • блювотою;
 • діареєю;
 • здуттям живота;
 • болями в шлунку;
 • дискомфортом в черевній порожнині.

Особливо ретельно потрібно проаналізувати свій стан, якщо серед симптомів - підвищена температура. Таким способом організм воює з інфекцією і гнильними бактеріями, які дуже швидко виникають і розмножуються в кишечнику внаслідок звичайного харчового отруєння. Але висока температура, яка довго не спадає і супроводжується відрижкою з тухлим запахом, може вказувати і на хворобу Крона - запалення шлунково-кишкового тракту. Без консультації досвідченого фахівця і лікування потужними препаратами в цьому випадку не обійтися.

Обидва цих симптому разом служать вірним свідченням слабкої травлення. Нерідко воно викликано зниженою кислотністю або розвиваються дисбактеріозом. Також не зайвим буде переконатися, чи здорові жовчовивідні шляхи: тухла відрижка цілком може бути обумовлена ​​нестачею жовчі. До таких наслідків призводить і захоплення продуктами, які організм не сприймає. У кожної людини перелік їх буде індивідуальним. В основному в нього потрапляють такі продукти:

 • цільні злаки;
 • «Кісломолочка»;
 • гострі спеції;
 • кондитерські вироби;
 • тваринний білок (м'ясо, риба, яйця птахів).

Частий метеоризм і відрижка тухлим нерідко супроводжують функціональну шлункову диспепсію. По суті - це хронічне розлад травлення. Шлунково-кишковий тракт з сильно порушеним балансом мікрофлори втрачає здатність добре засвоювати інформацію, що надходить їжу, а надмірна активність небезпечних мікробів призводить до появи тухлого запаху з рота, газоутворення. Причинами його називають:

 • ендокринні порушення;
 • виразкові утворення;
 • необхідність постійно приймати сильнодіючі ліки, препарати заліза.

Відрижка з запахом тухлих яєць, що супроводжується блювотою з домішкою шлункового соку, виникає після прийому їжі. Такі симптоми характеризують гастрити, виразки. Шлунок при цьому нещадно болить. Органи травлення, не будучи в силах впоратися з переварюванням їжі, просто відмовляються це робити, виштовхуючи ситну трапезу. Інша можлива причина відрижки із запахом тухлого - неполадки з підшлунковою залозою. Такі невеликі надмірності, як шматочок жирного м'яса, підсмажена на салі картопля або чашечка наикрепчайше еспресо, принесуть масу клопоту.

Зрозуміти, від чого буває відрижка, просто, якщо вивчити механізм процесу травлення. Їжа починає засвоюватися ще в роті - слина містить безліч ферментів, які допомагають розбити її на прості речовини. Тоді ж в шлунок виділяється сік, який розщеплює їжу. Остаточне перетравлення їжі та засвоєння її відбувається в кишечнику. Якщо хоча б один орган травної системи працює слабо, їжа просто застоюється в тракті.

Згодом в місцях скупчення незасвоєної їжі починаються процеси бродіння. Утворені при цьому гнильні бактерії виділяють сірководень. Он-то, виходячи назовні, і створює враження, ніби відбувається відрижка яйцями (в цьому продукті, якщо він несвіжий, є і це погано пахне речовина). Залежно від того, де скупчуються неперетравлені залишки їжі, і розвивається хвороба.

Таке неприємне явище зустрічається і у дітей. Одна з найбільш очевидних причин тухлого запаху з рота - дисбактеріоз після лікування антибіотиками. Тендітна мікрофлора дитячої травної системи швидко дає збої, небезпечні бактерії заміщають корисні. Другою можливою причиною може стати слабкість жовчовивідних шляхів. Жирні, гострі, смажені страви у таких діток провокують потужний викид жовчі. Це викликає у малюків відрижку з запахом сірководню. При перших її ознаках дитини потрібно показати лікарю: тільки він призначить правильну дієту і випише потрібне лікування.

У майбутніх мам запах сірководню з рота в більшості випадків служить наслідком їх цікавого положення. Адже організм на ці дев'ять місяців кардинально перебудовує свою роботу. Причинами у вагітних жінок можуть бути:

 • зміна гормонального фону;
 • перебудова ендокринної системи;
 • гостра фаза хронічних захворювань;
 • тиск на органи травлення, яке росте разом з розмірами малюка.

Тих, хто вже зіткнувся з такою проблемою, мучить питання, що робити, якщо з'явилася відрижка тухлими яйцями. Які заходи вжити? Перший крок - візит до лікаря. Тільки він підбере ефективний комплекс ліків, покликаних усунути причини виникнення відрижки з неприємним запахом. У рецептах зустрічаються препарати, які борються з застоями їжі:

 • «Алмагель»;
 • «Смекта»;
 • «Мотилиум»;
 • «Омез»;
 • «Панкреатин».

Народними засобами відрижку лікують тільки після встановлення точного діагнозу. Ось кілька рецептів:

 1. Поліпшить кислотність настій з м'ятних листя, квіток липи, насіння фенхелю і льону. Кожного інгредієнта потрібно по 2 ст. л. Норма на 1 склянку води - 1 ст. л. суміші. Приймати двічі на день по чверті склянки.
 2. При відрижці внаслідок гастриту допоможе неміцний м'ятний чай.
 3. Очистить зашлакована травний тракт лікувальний коктейль з 100 мл журавлинного соку, 100 мл соку алое. Додати 1 ст. л. меду, розбавити 200 мл води. Приймайте складу тричі за день по 1 ст. л.

Інформація представлена ​​в статті носить ознайомлювальний характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

Відрижка тухлими яйцями: причини, симптоми. Що робити, коли у вас відрижка тухлими яйцями: корисні поради та рекомендації

Відрижка тухлими яйцями - це стан, при якому у людини відбувається викид газів з неприємним запахом сірководню. Така відрижка майже завжди сигналізує про різні порушення в роботі шлунково-кишкового тракту, тому її не можна залишати без уваги. Розглянемо більш докладно причини виникнення відрижки тухлими яйцями і методи її лікування.

Відрижка тухлими яйцями: основні причини

Зазвичай відрижка протухлими яйцями виникає в тому випадку, коли в шлунку і кишечнику людини загальмовується процес перетравлення їжі. Це викликає застій не переробленої їжі, яке дає поштовх до утворення газів і відрижки.

Найчастіше цей процес запускається з таких причин:

1. Наявність сальмонел та інших небезпечних бактерій в кишечнику людини - це одна з найчастіших причин виникнення відрижки тухлими яйцями.

2. Недолік вироблення необхідних ферментів може виникати при сильному запаленні в підшлунковій залозі.

3. Збої в жовчовиділення, що призводить до порушення загального процесу травлення і переробки жирів.

4. Наявність важкого запалення в слизовій шлунка.

5. Недолік моторної функції шлунка.

6. Отруєння зіпсованої їжею.

7. Неправильне харчування, яке частіше за все буває тоді, коли людина сильно переїдає жирні та м'ясні страви. При цьому на що не звик до такої їжі шлунок покладається величезне навантаження, і він просто не в змозі все вчасно переварити. Це і викликає тривале бродіння в травному тракті, яке може супроводжуватися нудотою, вагою в животі і іншими неприємними симптомами.

8. Різні гострі кишкові інфекції.

10. Панкреатит (хронічна форма).

12. Хвороби дванадцятипалої кишки.

13. Індивідуальна непереносимість деяких продуктів харчування (наприклад, вживання молочних продуктів при їх вчинення не засвоєнні).

14. Пристрасть людини до частого вживання трудноперевариваемой їжі (гриби, бобові, смажені страви з м'яса, соуси і т.п.).

15. Знижена кислотність шлункового соку.

16. Різні хвороби печінки (гепатит, холецистит, дискінезія жовчних шляхів та т.п.), коли жовч виробляється в невеликих кількостях.

17. глютенова ентеропатія - це захворювання, при якому в людини розвивається гостра непереносимість глютену (злакового білка). У такому стані організм буде абсолютно не переварювати все борошняні вироби, хліб і крупи. Також варто сказати, що глютенова ентеропатія досить часто передається по генетичній лінії (у спадок).

Що робити при відрижці тухлими яйцями: діагностика

Перш за все, при відрижці тухлими яйцями потрібно виявити першопричину, яка спровокувала появу цього симптому. Для цього слід пройти такі діагностичні процедури:

1. Загальний аналіз крові.

2. Розширений біохімічний аналіз крові.

6. Рентгенографія шлунка і стравоходу.

7. Вимірювання кислотності шлунка.

9. УЗД черевної порожнини.

10. Комп'ютерна томографія шлунка.

Що робити при відрижці тухлими яйцями: методи лікування

Якщо відрижка була викликана отруєнням продуктом харчування, то потрібно зробити такі заходи:

1. Зробити термінове промивання шлунка.

2. Випити слабкий розчин соди, щоб викликати блювоту.

3. Після цього дозволяється випити кілька таблеток активованого вугілля або іншого сорбенту.

4. Протягом дня слід пити багато рідини і трав'яних чаїв. Від прийому їжі потрібно тимчасово відмовитися, щоб не перевантажувати і без того погано працює шлунок.

5. На наступний день можна їсти, проте тільки дієтичні страви без солі.

6. Самостійно приймати антибіотики або інші препарати без призначення лікаря при отруєнні або інших станах не можна.

До доктора слід звернутися у разі виникнення таких симптомів:

• діарея з домішкою крові;

• мігрень, яка не знімається звичайними знеболюючими ліками;

• сильні болі в животі;

• пронос, який повторюється більше десяти разів на добу.

Медикаментозне лікування відрижки тухлими яйцями залежить від типу діагностованою хвороби. Традиційна терапія передбачає таке:

1. Якщо відрижка була викликана запором, то можна прийняти проносний засіб, поставити клізму і випити кілька ложок оливкової олії.

2. При дисбактеріозі дозволяється приймати свіжий йогурт або пробиотик (Лінекс, Хілак Форте, Колібактерин і ін.).

3. При виснажливої ​​діареї краще терміново викликати лікаря, так як в такому стані людина дуже швидко втрачає рідину.

4. Якщо відрижка тухлими яйцями була викликана сильним переїданням людини, то в такому випадку йому потрібно випити таблетку ферментного препарату (Мезим Форте, Фестал і т.п.).

5. При виявленні гастриту, виразки або інших хвороб шлунка необхідно лікуватися обволікаючими препаратами (Алмагель).

6. При сильному застої жовчі потрібно випити жовчогінний препарат (Холосас, Аллохол та ін.). Також при цьому допоможе чай з лимоном.

При лікуванні дітей медичними препаратами терапія повинна бути під лікарському наглядом. Крім того, бажано, щоб вона приводилася в умовах госпіталю.

Що потрібно робити при сильній відрижці тухлими яйцями: особливості харчування

При гострому протіканні хвороб, які супроводжуються відрижкою тухлими яйцями, дуже важливо дотримуватися дієтичне харчування, яке передбачає відмову від вживання таких продуктів:

• жирні риба і м'ясо;

• кислі фрукти (особливо виноград і цитрусові) і соки з них;

• молочні продукти (при їх непереносимості).

Щоб налагодити роботу травної системи, слід дотримуватися таких правил харчування:

1. Дуже корисно випивати легкий медовий розчин до кожного прийому їжі (на 1 склянку води чайну ложку меду).

2. До прийому їжі бажано пити настоянку з шипшини або м'яти. Також її можна замінити відваром із сухофруктів.

3. Можна вживати суміш з вершкового масла і меду в рівних кількостях. Вона допоможе поліпшити роботу шлунка і загальну засвоюваність їжі.

Основу дієтичного харчування повинні складати такі продукти і страви:

1. Овочевий суп (його бажано протерти в блендері). Їсти бульйони з м'ясних відварів не слід, оскільки вони надмірно жирні.

2. Підсушений хліб з висівками. Також його можна замінити галетним печивом.

3. Солодкі фрукти.

4. Отварная риба або м'ясо, приготоване на пару. З цих продуктів можна робити тефтелі і котлети без солі.

5. Кисіль молочний.

6. Каші, особливо гречка і вівсянка.

8. Салати із зелені і оливкового масла.

9. Кисломолочні продукти (важливо, щоб вони були нежирними).

Відрижка тухлими яйцями - що робити, щоб не допустити цього

Щоб не допустити розвитку такого неприємного симптому, слід дотримуватися наступних рекомендацій:

1. Не переїдати. Порція повинна вміщати в себе не більше ніж обсяг зімкнутих долонь людини (жменю).

2. Останній прийом їжі повинен бути не пізніше, ніж за три години до сну. Тільки так можна дати шлунку відпочинок.

3. Вчасно виявляти і лікувати хвороби травного тракту, які можуть викликати появу даного неприємного симптому.

4. Ретельно пережовувати кожен шматочок їжі.

6. Під час кожного прийому їжі потрібно вживати хоча бути одне рідке або гаряче блюдо (суп, рагу і т. П.).

7. Після прийому їжі небажано приймати лежаче положення. Замість цього краще прогулятися на свіжому повітрі.

8. Не їсти їжу, термін придатності якої вже під кінець.

9. Не їсти відразу після фізичних навантажень.

10. У день має бути 4-5 повноцінних прийомів їжі. При цьому краще розділяти страви і не вживати «все і відразу».

11. Якщо немає можливості на роботі повноцінно харчуватися, то для перекусів краще вибирати корисні продукти (горіхи, яблука, йогурти і т.п.) замість шкідливих сухариків та іншого фастфуда.

12. Потрібно обов'язково стежити за об'ємом рідини, що випивається. В день потрібно вживати не менше двох літрів води. Вона потрібна організму для нормального перетравлення їжі та загального злагодженого функціонування.

© 2012-2018 "Жіноча думка". При використанні матеріалів - посилання на першоджерело обов'язкове!

Головний редактор порталу: Катерина Данилова

Електронна пошта: [email protected]

Телефон редакції: +7 (965) 405 64 18

Відрижка тухлими яйцями

Відрижка тухлими яйцями - це викид газів, з характерним запахом сірководню, з шлунково-кишкового тракту в порожнину рота. Така відрижка вважається аномальним явищем і говорить про наявність проблем з травною системою.

Гнильні процеси в шлунково-кишковому тракті, про які свідчить відрижка тухлими яйцями, виникають на тлі порушеної моторної діяльності травного тракту і зниженою секреторною функції.

«Лінивий» шлунок не поспішає перетравлювати з'їдене, що, в свою чергу, викликає гниття сірковмісних білків, присутніх в їжі, і виділення ними у великій кількості сірководню.

Гнильний процес в шлунку подібний до процесу розпаду білків, з виділенням погано пахне газу, в зіпсованому курячому яйці.

Причини відрижки тухлими яйцями

Причини, відрижки тухлими яйцями, можуть бути найрізноманітнішими, і наслідком чого саме, є настільки неприємний симптом, здатний встановити тільки лікар гастроентеролог після ретельного обстеження.

Відрижка сірководнем виникає при наступних станах:

зниження секреторної функції шлунка, викликане атрофічним гастритом;

знижена ферментативна активність, що виникає при хронічному панкреатиті;

дискінезія жовчних шляхів;

запальні процеси в дванадцятипалій кишці і тонкому кишечнику;

непереносимість окремих продуктів харчування.

Певні кулінарні пристрасті: любов до гострої, жирної, смаженої їжі, переїдання і т.д. провокують розвиток гастриту. Якщо гострий процес плавно переходить в хронічний, то за ним слід і ряд необоротних процесів.

Це атрофія слизової шлунка при (гіпоацидний гастрит), знижена кислотність шлункового соку і, як правило, зниження моторної функції стінок хворого органу. У підсумку - збій в роботі шлунково-кишкового тракту, і як один з численних ознак - відрижка тухлими яйцями.

Нормальна РН середовище шлунка сприяє гарному травленню і стримує розвиток гнильних процесів. Однак, при низькій секреторної функції шлунка відбувається все з точністю до навпаки

Порушується травлення і при захворюваннях печінки: дискинезиях жовчних шляхів, холецистити, коли жовч виробляється в недостатній кількості, а викид її з жовчного міхура ускладнюється. В цьому випадку, кількості виділеної жовчі стає недостатньо для переварювання жирів. Порушується секреторна функція кишечника і перистальтика.

Для гарного травлення потрібні ферменти, за вироблення яких відповідальні підшлункова залоза, шлунок і тонкий кишечник. При хронічному панкреатиті, гастриті, хронічному ентериті (запаленні кишечника) ферментативна активність органів, різко знижується, що спричиняє за собою порушення травлення і виникнення гнильних процесів в шлунково-кишковому тракті.

Якщо крім відрижки тухлими яйцями присутні і інші симптоми: пронос з домішкою крові, надмірна втома, висока температура, нудота, здуття живота, то необхідно обстеження на предмет хвороби Крона.

Непереносимість певних харчових продуктів може стати причиною відрижки тухлими яйцями. Наприклад, при гиполактазии (непереносимості лактози) вживання молочних продуктів викликає неприємні стани: болі в животі, діарею, відрижку сірководнем. Виникають ці явища через брак в людському організмі ферменту - лактази, потрібного для нормального перетравлення молока.

Непереносимість фруктози приносить людині аналогічні страждання. При цьому спадковому захворюванні виключаються всі продукти, що містять фруктозу: фрукти, овочі, солодкі соки, бобові.

Гнильна відрижка може виникати при глютеновой ентеропатії (целіакії) - хвороби, яка характеризується непереносимістю глютену - основного білка злаків. У людей, з настільки рідкісним генетичним захворюванням, організм відмовляється перетравлювати борошняні вироби, крупи, хліб.

Причиною відрижки сірководнем може стати стеноз воротаря, коли їжа, буквально, застоюється в шлунку. Багаторазові рубцювання виразок дванадцятипалої кишки роблять пилорический відділ шлунка погано прохідним для їжі. Тому частина її залишається в шлункової порожнини на тривалий час, що викликає там бродильні і гнильні процеси.

Пронос (рідкий стілець) при відрижці тухлими яйцями

Процеси травлення - це ланки одного великого ланцюга. Збій в роботі одного з ланок відразу викликає ланцюгову реакцію.

Фінальний етап травлення відбувається в тонкому кишечнику. Це місце зустрічі всіх ферментів, вироблених органами травлення (шлунком, підшлунковою залозою, тонким кишечником). Саме тут відбувається розщеплення їжі на окремі компоненти і основне всмоктування всіх корисних речовин, а так само отрут і токсинів.

Через розлади процесу перетравлення їжі і засвоюваності корисних речовин, страждає кишкова мікрофлора. З'являється дисбаланс між «поганими» і «хорошими» бактеріями. Надмірна, в кишечнику, бактеріальний зростання призводить до метеоризму, проносу і відрижці тухлими яйцями.

Сірководнева відрижка найчастіше є так званої «прелюдією» до проносу, який виникає через порушення дієти або вживання в їжу несвіжих продуктів.

Але може супроводжувати і серйозні кишкові інфекційні захворювання, викликані бактерією Helicobacter pylori, лямбліями, сальмонелою, шигеллой, холерним вібріоном, стафілококами, клостридії. Для цих захворювань характерна бактеріальна діарея, а в деяких випадках - блювота і висока температура.

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її та ще кілька слів, натисніть Ctrl + Enter

Що робити при відрижці тухлими яйцями?

Шляхи вирішення проблеми:

Обов'язково, потрібно розуміти те, що відрижка тухлими яйцями - це «дзвіночок» про неблагополуччя в організмі. Що вона може бути один із симптомів починається, серйозного захворювання.

Тому, невідкладно, потрібно пройти медичне обстеження і виявити головну причину даної проблеми.

Обмежити продукти, які викликають гниття і бродіння в шлунково-кишковому тракті. До таких відносяться:

всі види бобових;

І продукти, багаті сіркою:

м'ясо червоної риби;

м'ясо кролика, свинини, яловичини, індички, курки;

м'ясо щуки, морського окуня, сардин, камбали, зубатки;

Кожна людина шляхом проб і помилок може виробити для себе індивідуальну схему харчування і підібрати відповідну дієту, при якій дискомфорт стане значно менше.

Правильне лікування будь-якого захворювання можливо тільки при кваліфікованій діагностиці. Медичне обстеження при відрижці тухлими яйцями включає: УЗД, гастрофіброскопію, аналізи крові і калу.

Залежно від постановки діагнозу лікування може бути найрізноманітніше. При інфекційних процесах в кишечнику призначається антибактеріальна терапія. При поганому травленні і повільному спорожнення шлунка призначають ферментні препарати, адсорбенти і ліки, що підвищують перистальтику кишечника. Якщо захворювання викликали паразити, для лікування використовують протипаразитарні лікарські засоби.

Автор статті: Горшеніна Олена Іванівна, лікар-гастроентеролог

Відрижка - це раптовий (часто звучний) вихід повітря через ротовий отвір, що скупчився в стравоході або шлунку, іноді разом з невеликою кількістю шлункового вмісту. Відрижка відбувається за рахунок скорочення мускулатури шлунка при відкритому кардіальному сфінктера.

Відрижка - несподіване і ненавмисне надходження вмісту шлунка в ротову порожнину відразу після вживання їжі. Відрижка може виникати внаслідок здавлювання шлунка, переповненого газом або їжею, може траплятися в лежачому положенні або при нахилі тіла.

Відрижка повітрям - це мимовільний раптовий вихід газів без запаху зі шлунка або стравоходу через рот. У нормі кожне ковтальний рух супроводжується заковтуванням невеликої кількості повітря (в межах 2-3 мл), що необхідно для нормалізації внутрижелудочного тиску.

Дуже ефективним народним засобом лікування гастриту є яблука, особливо зелені. Очистіть від шкірки зелені яблука, дрібно наріжте їх або просто потріть на тертці. Ось і все, можна їсти, причому в необмеженій колічестве.Сложность полягає в тому, що після.

Печія - це відчуття дискомфорту або відчуття жару, печіння за грудиною, що поширюється догори від епігастральній (подложечной) області по ходу стравоходу. Поява печії відбувається періодично, в основному через годину після їжі, особливо якщо їжа була багата і гостра.

При копіюванні матеріалів, активне посилання на сайт www.ayzdorov.ru обов'язкове! © AyZdorov.ru 2009-2017

Інформація на сайті призначена для ознайомлення і не закликає до самостійного лікування, консультація лікаря обов'язкова!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

22 + = 30