Відчуття закладеності у вусі

Закладеність вуха без болю - як лікувати. Причини виникнення закладеності вуха без болю

З цим неприємним відчуттям стикався практично кожен, але зрозуміти природу вушної закладеності вдається далеко не завжди. Симптом виражається в приглушених оточуючих звуків, зміну звучання власного голосу, відчутті тяжкості голови. Закладеність вуха без болю, як правило, виникає при патологічних процесах в слуховому каналі або проході, що з'єднує барабанну порожнину з носоглоткою. Якщо зниження слуху довго не проходить або неприємний симптом часто повторюється - це вагомий привід звернутися до лікаря.

Чому закладає вуха без болю

Як правило, безболісна закладеність вуха виникає у гіпертоніків, у жінок під час вагітності або у людей, які страждають на остеохондроз шийного відділу. Симптом, крім того, може проявитися при тривалому знаходженні на великій висоті (після літака) або в результаті занурення на глибину. Закладеність без болю нерідко виявляється у дітей з кір, скарлатина, кашлюк, дифтерію. Причини, які спровокували цей симптом, можуть бути різними. Нижче описані найпоширеніші з них.

Дзвін у вусі і закладеність називають синдромом Меньєра, до сих пір він не вивчений повністю. Симптом, як правило, супроводжує будь-які патологічні процеси, що відбуваються в організмі. До них відносяться: алергія, порушення гормонального балансу, знижений або підвищений артеріальний тиск, гормональні скачки при клімаксі, дистонія, отруєння. Як розвивається цей синдром, невідомо, але є думка, що його стимулює зміна обміну речовин в тканини внутрішнього вуха.

Дані проведених досліджень доводять, що 50% людей, у яких дзвенить і шумить у вухах, мають певні порушення в рухливості і функціональності щелепно-скроневого суглоба. Лікуванням таких випадків займається остеопат. При наявності закладеності без болю з характерним шумом у вухах рекомендується відвідати лікаря, який проведе діагностику і зможе призначити адекватне лікування.

Зниження слухової функції у людини може статися різко або наступати поступово. Причому в другому випадку, людина, як правило, тривалий час не усвідомлює, що став чути гірше. Причини втрати слуху без болю можуть бути різними, залежно від віку хворого та інших факторів. Часто людина починає глухнути при наявності механічної перепони (сірчаної пробки) в вусі або хвороб вушних каналів. Іншими факторами, які призводять до закладеності вуха без болю, є:

 • крововилив у мозок;
 • вікова перебудова організму;
 • надмірний прийом лікарських засобів;
 • наявність рідини в вушному каналі або сірчаної пробки;
 • шкідливі професійні умови (постійний гуде шум, робота з хімікатами);
 • атеросклероз.

Якщо втрата рівноваги супроводжується закладеністю вуха, це може бути викликано різними інфекційними захворюваннями або черепно-мозковими травмами. Крім того, причиною таких симптомів часом стає отит середнього вуха - він надає загальну негативну дію на організм, включаючи втрату рівноваги. Періодичне закладання вух також можливо внаслідок порушеною роботи вестибулярного апарату. Провокувати це явище можуть скачки артеріального тиску, тоді додатковими симптомами послужать:

Болить голова і закладає вуха

Ці симптоми при одночасному прояві говорять про гіпертонії (підвищений тиск). Її додатковими ознаками можуть стати нудота, слабкість, відчуття, що тисне на скроні. Якщо у вас виникла закладеність вух без болю з характерною мігренню, постарайтеся поспати або хоча б зробити перерву на роботі. При сильному стрибку тиску потрібно прийняти таблетку, а при її неефективності викликати швидку допомогу.

Відчуття води в вусі вкрай неприємне, причому дискомфорт може тривати до 2 тижнів. Незважаючи на відсутність болю, людині варто звернутися до лікаря, який призначить відповідне комплексне лікування. Як правило, воно включає промивання вух для видалення скопилася сірки і використання крапель. Якщо причиною закладеності все ж стала потрапила в вухо вода, спробуйте прибрати її в такий спосіб: протріть вухо рушником, вдихніть повітря і, закривши ніс пальцями, затримайте дихання. Зробіть видих, не відкриваючи рота і не розтуляючи носа - повітря з водою вийде через вуха.

Вилікувати вуха самостійно можна не завжди, до того ж це загрожує небезпечними ускладненнями. При виникненні закладеності вуха варто звернутися до лікаря. Він з'ясує причину появи симптому і, грунтуючись на результатах обстеження, підбере терапевтичний комплекс. Так, при отиті вам можуть призначити краплі для вух і прийом лікарських препаратів. При розриві барабанної перетинки фахівець виписує антибіотики і знеболюючі засоби. Нижче наведені методики лікування вушної закладеності без болю.

Найчастіше лікар рекомендує перекис, борний спирт або Отіпакс при закладеності вуха. Крім них, впоратися з симптомом допомагають «А-Церумен», «Гаразон», «отинум» та інші краплі. Препарат підбирається на підставі причини, що послужила розвитку закладеності без болю. Краплі для вух можуть бути призначені, якщо симптом викликаний:

 • скопившимся великою кількістю сірки;
 • отитом;
 • розростанням грибка;
 • аероотіта.

Позбутися від закладеності вуха можливо за допомогою лікувального масажу. Цей метод можна застосовувати для усунення послепростудного симптому. Крім того, для лікування вушної закладеності застосовують масування барабанної перетинки. Для цього накривають вухо долонею і роблять колоподібні руху в одну, потім іншу сторону. Цей метод ефективний при наявності води в вушних каналах (або відчуття, що всередині щось хлюпає).

Особливості лікування вуха в домашніх умовах

Оптимальний варіант - звернутися до досвідченого фахівця. Це особливо стосується людей, часто страждають від проблем з вухами. Однак якщо ваша температура тіла залишається нормальною, стан не викликає побоювань, можете спробувати усунути симптом самостійно. Проводити всі маніпуляції варто дуже обережно, тому якщо ви не впевнені в своїх можливостях, краще все ж проконсультуватися у лора. Чим лікувати вухо в домашніх умовах?

Часто закладає вуха при застуді. Це є наслідком сякання. Небезпеки даний симптом не несе, і з ним легко можна впоратися самостійно. Якщо у вас заклало вуха, закрийте ніс пальцями і починайте видихати велику порцію повітря, поки не відчуєте легкий хлопок. Відразу за цим кілька разів сглотніте. Вухо може відкласти відразу або по закінченні 5-10 хвилин. Крім того, для зняття закладеності можете спробувати надувати повітряну кульку через соломинку для коктейлів.

Якщо закладеність вух виникла на тлі нежиті, симптом слід знімати за допомогою промивання носових пазух. Для цього приготуйте сольовий розчин (1 ч.л. на склянку теплої води). За допомогою невеликої груші акуратно вливайте потроху рідини в кожну ніздрю по черзі і відразу ж висмарківаться її. Після процедури можна використовувати будь-які судинозвужувальні краплі для носа.

Відео: чи можна капати у вухо перекис водню

Інформація представлена ​​в статті носить ознайомлювальний характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

Закладеність вух без болю. Причини, діагностика і лікування

Для кожного з нас одними з найважливіших, життєво необхідних і, як би це не здалося дивним, незамінними органами почуттів є вуха. Завдяки їм з самого дитинства ми починаємо чути голос мами, ласкаво розмовляє з нами і читаючої казки; знайомимося з музикою - класичної, сучасної; спілкуємося з друзями або колегами.

Тому у тих, хто самостійно познайомився з жахом болю у вухах, такі враження залишаться на довгий час. Це може бути настільки нестерпно, що страждає помчить в лікарню, не чекаючи рад домашніх.

Зовсім інша ситуація розгортається, якщо раптом, «навшпиньки», підкралася глухота. Здається, що не все так погано, як може здатися на перший погляд: завдяки тому, що почалася закладеність вух без болю, якість слуху знижується, але саме через відсутність больових відчуттів все, що відбувається ігнорується досить тривалий час.

І все ж, будь-яка наступає закладеність вух без болю може доставити масу незрозумілих і неприємних відчуттів. Не потрібно піддаватися паніці і істерити. Для початку слід спробувати розібратися в причинах, які призвели до того, що просто заклало вухо.

Щоб не витрачати нерви і час на похід до лікаря, частенько застосовуються способом, який використовує досить велику кількість людей, щоб ліквідувати закладеність вух без болю, є самолікування. Воно не протипоказане. І все ж, для того, щоб ефективність обраного варіанту лікування досягала позначки 100%, слід з'ясувати, що передувало появі глухоти.

Матушка Природа визначила достатня кількість причин, що спонукають до того, щоб почалася закладеність вух без болю. Фахівці поділяють їх на фактори природного і фізіологічного характеру.

До природним, тобто, фізичним, причин, відносяться:

- під впливом води в вушну порожнину під час купання або пірнання;

- перепади тиску (в літаках, ліфтах, на атракціонах).

З такими труднощами цілком можна впоратися і в домашніх умовах. У першому випадку, з метою отримання непотрібної рідини з вуха, достатньо всього лише пострибати на одній нозі (якщо вода проникла в праве вухо - то на правій нозі і навпаки). Якщо бажаний результат не досягнутий, можна використовувати прогрівання: полежати на грілці з боку закладеного вуха (вухо має перебувати на грілці) чверть години, не більше.

Якщо ж заклало вуха після літака, що робити в такій ситуації? Ті, хто ширяв у повітрі на білосніжних лайнерах, чітко пам'ятають, що в момент, коли залізний птах злітає вгору або, навпаки, знижується, сильно закладає вуха. Такі ж відчуття з'являються після поїздках в ліфтах або прогулянки в горах. Не всім це подобається, але так задумано самою Природою. Нічого страшного в цій ситуації немає. Витративши всього лише пару-трійку хвилин, можна повернути все на свої місця. Треба тільки відкрити рот і самостійно зробити масаж області між вушних Хрящиком і скронею. А можна просто кілька ковтнути або просто глибше позіхнути. Такі дії розподіляють тиск і знімають закладеність. Так що, якщо заклало вуха після літака, що робити, ви більше не запитаєте, це питання більше не буде стояти так гостро.

Фізіологічні фактори закладеності вух

На жаль, виникають і набагато більш серйозні ситуації. Трапляється, що часом закладає вухо, як наслідок застуди, яка супроводжується нежиттю. Слиз з носа потрапляє в слуховий прохід і сприяє виникненню запального процесу. Як підсумок - зниження слуху. В цьому випадку самостійно здійснювати будь-які дії фахівці не рекомендують. Правильніше прийти на прийом до отоларинголога, який може призвести звичайний огляд, але може і призначити спеціальні функціональні тести.

Виходячи з того, що стало першопричиною раптово виниклого зниження слуху або навіть повної глухоти, доктор зуміє професійно підібрати необхідний варіант всіх можливих методів лікування.

Людські вуха - органи досить крихкі. Якщо допомога їм буде надана не вчасно або в недостатній мірі, ускладнення можуть бути дуже серйозними, а лікування - тривалим.

У випадках, коли періодично закладає вухо, але немає ніяких больових відчуттів, людина не застуджений, що не катається в ліфті, не летить в літаку, не піднімається в гори, то, швидше за все, слух знижується через наявність сірчаних пробок. А вони можуть виникнути, якщо слуховий прохід вузький з самого народження або «хозяін9raquo; неправильно доглядає за своїми вухами. Вушні залози будуть виділяти сірку, яка здатна накопичуватися в вухах, знижуючи слух.

«Бороться9raquo; з пробками можна, не вдаючись до послуг лікарів, і вдома. Один із способів - закапати в уражене вухо кілька крапельок перекису водню. Другий домашній метод - приймати гарячий душ, закапавши перед цим в вухо дві-три краплі теплого масла або гліцерину. Пробку дуже легко дістати, використовуючи звичайну вату. Але робити це потрібно акуратно.

Бувають випадки, коли при сякання закладає вухо. Це не страшно. Швидше за все, причиною цього все ті ж сірчані пробки. Найімовірніше, в вушному проході з місця зрушили копалини сірки. ЛОР-лікар вимиє їх за допомогою шприца зі звичайною водою. Якщо немає бажання їхати в лікарню, можна закапати у вухо «Отіпакс9raquo; і промити ніс. Взагалі, навіть висмарківаться потрібно акуратно: одна ніздря «работает9raquo ;, друга затиснута пальцем.

Перебуваючи в польоті на білосніжному лайнері, у пасажирів зазвичай закладає вуха. Які причини сприяю цьому? При якому тиску закладає вуха? Все це відбувається через різницю в тиску. Під час польоту на залізних птахів відбувається досить різке зниження атмосферного тиску, тобто, зовнішнього. А тиск у вухах не встигає до цього пристосуватися. Внаслідок цього і виникає відчуття закладеності.

І зовсім не важливо, конкретно при якому тиску закладає вуха. Головне пам'ятати рекомендації медиків про виконання швидких ковтальних рухів.

Адже вухо, як уже говорилося вище, орган досить складний і акуратно організований. Барабанна перетинка, яка «прячет9raquo; середнє вухо від зовнішнього проходу, грає роль барофункції. По обидва боки перетинки підтримується певна рівновага, завдяки чому досягається найзручніша для людини провідність звуків. При зниженні атмосферного тиску повітря проходить від середнього вуха до носоглотки. При підвищенні тиску все йде навпаки.

Коли відбувається порушення барофункції, стійкість перетинки до травм значно знижується, що веде за собою погіршення слуху.

Якщо з'являється тільки закладеність у вухах, без болю, доктора можуть порекомендувати гімнастику для вух, завдяки якій почуття закладеності піде дуже швидко.

Спочатку необхідно висунути нижню щелепу приблизно п'ять разів. Потім потрібно зробити кругові рухи нижньою щелепою.

Тільки все це робити дуже акуратно, щоб не заробити вивих.

Якщо закладеність у вухах проходить паралельно з підвищенням температури, то всі виконувані процедури з вухами необхідно проводити дуже обережно і акуратно. Рада ЛОР-лікарів в цьому випадку: як тільки у хворого починається підвищення температури тіла, будь-які зігрівають вуха маніпуляції виявляються під забороною.

Немає причин для занепокоєння, якщо вушка закладає рідко, але якщо це увійшло в систему - розумним буде здійснити візит до фахівця, адже першопричина може ховатися в стані здоров'я.

Щоб складні ситуації зі здоров'ям не торкалися читачів, слід знати і пам'ятати: досить часто самолікування є початком різного роду ускладнень. Тому при закладеності вуха вкрай розумним буде звернутися вчасно за допомогою до медпрацівників.

Завдяки такому ексклюзивному інструменту, як наші вуха, є можливість насолоджуватися відкритим світом різноманітних звуків. Тому наше головне завдання - ретельно дбати про їх хорошому, щоб органи слуху перебували в справному та зберіганню стані.

Як швидко і ефективно позбутися від закладеності у вухах

Почуття закладеності у вухах дуже неприємно і вимагає особливої ​​уваги, так як може свідчити про наявність різного роду захворювань. Цей симптом може бути довготривалим, або короткостроковим, тим не менш, дуже важливим фактором є визначення причини появи закладеності у вухах.

Закладеність вух можуть викликати як фізіологічні, так і патологічні фактори

Основні причини, через які може закласти вухо:

 • Інфекція. Зазвичай її можна розпізнати по тривалому відчуття закладеності вуха (більше двох днів) і болю при дотику до вушної раковини. До таких причин можна віднести і ускладнення, наприклад, після отиту. У такому випадку найбільш оптимальним варіантом буде звернутися за допомогою до лікаря.
 • Сірчана пробка. Якщо скупчення сірки не досягло грандіозних масштабів, то впорається з її вигнанням можна своїми силами. Якщо ж пробка знаходиться в вусі досить довго, то впоратися з нею зможе тільки лікар.
 • Перепади тиску. Часто з закладеністю вух можна зіткнутися після перельотів або занурень під воду.

Якщо розглядати причини закладеного вуха більш детально, то вони такі:

 • Отит та його ускладнення.
 • Запальні процеси середнього вуха.
 • Риніт.
 • Набряклість середнього вуха.
 • Наявність в вусі сторонніх тіл, води і сірчаних пробок.
 • Побічні дії деяких препаратів.

Діагностика при закладеності вуха

При появі закладеності у вухах потрібно звернутися до отоларинголога

Якщо закладеність вуха проходить безболісно, ​​то, швидше за все, цей факт не вимагає занепокоєння і причина криється в перепадах тиску, або сірчаної пробці або воді, яка потрапила в вухо в процесі купання.

Якщо справа в зайвій воді, то можна спробувати наступні способи щодо позбавлення від закладеності вуха:

 • Нахилити голову в ту сторону, де знаходиться уражене вухо, і пострибати на одній нозі, трохи струшуючи головою.
 • Лягти ураженим вухом на подушку, через 30 хвилин зайва рідина повинна витекти.
 • Помістити в уражене вухо палець, і створивши вакуум, акуратно натискати на барабанну перетинку.

Якщо справа в перепадах тиску, то повинні допомогти наступні способи щодо позбавлення від закладеності вуха:

 • Найчастіше ковтайте слину, для цього можна пожувати жуйку.
 • Вдихнувши, затиснути ніздрі, а потім направити потік повітря в ніс.
 • Використання берушей при перельотах.

Якщо справа в освіті сірчаної пробки, то можна спробувати наступні методи:

 • Закапати у вухо суміш з яблучного оцту з ізопропіловий спирт або перекису водню.
 • Залити в вухо теплу воду, потримати кілька хвилин і нахилити голову, сірчана пробка повинна витекти з вуха разом з рідиною.
 • Не потрібно намагатися дістати сірчану пробку за допомогою гострих предметів, так можна поранити вухо і погіршити ситуацію.

Корисне відео - Причини закладеності вух:

Якщо закладеність вуха не проходить більше двох днів і супроводжується больовими відчуттями, то необхідно звернутися за допомогою до лікаря.

Лікар проведе повну діагностику, яка може проходити в кілька етапів:

 • Візуальний огляд на виявлення запального процесу.
 • Пальпація вушної раковини і виявлення больових відчуттів шляхом натискання.
 • Отоскопія, яка представляє собою огляд середнього вуха за допомогою металевої воронки.
 • Оцінка гостроти слуху.

Дані методи діагностики дозволяють лікарю поставити діагноз і прописати лікування.

Що робити, якщо раптом заклало вухо?

Якщо раптом заклало вухо, то, перш за все, слід звернути увагу на температуру тіла, попередньо її вимірявши. При нормальній температурі комплекс дій повинен бути наступний:

 • Акуратно очистити вушної прохід.
 • Зробити ватний тампон і помістити його в сольовий розчин.
 • Помістити тампон у вухо, попередньо його віджавши.
 • Зробити теплий сухий компрес.
 • Лягти на бік так, щоб уражене вухо знаходилося на компресі.

При підвищеній температурі комплекс дій трохи змінюється:

 • Випити жарознижуючий препарат.
 • Не варто прочищати уражене вухо і використовувати теплі компреси.
 • Можна промити ніс сольовим розчином.
 • При сильному болі необхідно викликати швидку допомогу.

Медикаментозне та хірургічне лікування

Закладеність це тільки симптом, тому методику лікування підбирає лікар залежно від діагнозу

Схему лікування медикаментами призначає лікар при наявності інфекційного ураження вуха, яке тягне за собою закладеність.

Найбільш поширене лікування при закладеності вуха:

 • Очищення вуха від зайвої рідини, сірки і гнійних мас.
 • Обробка зовнішнього і внутрішнього вуха антисептичними і антибактеріальними препаратами.
 • Використання судинозвужувальних, антигістамінних і кортикостероїдних препаратів.
 • Прийом протизапальних і знеболюючих медикаментів.
 • Установка дренажу за показаннями.
 • Використання фізіопроцедур.

Хірургічне втручання відбувається в особливо запущених випадках і при ускладненнях, коли боротьбу з хворобою неможливо здійснити лише медикаментозною терапією. Тому слід своєчасно звертатися до лікаря, для того щоб лікування проходило швидше і простіше, не допускаючи складних випадків.

Важливим фактором успішного лікування є дотримання прописаної комплексної терапії з лікування запального процесу.

Найбільш поширені хірургічні методи лікування закладеного вуха:

 1. Введення катетера в слухову трубу з метою її розширення і подачі медикаментів у внутрішнє вухо.
 2. Установка шунта барабанної перетинки для нормалізації тиску і видалення зайвої рідини в середньому вусі. Цей метод використовують при гнійному отиті.
 3. Проведення мастоідотоміі, яка полягає в розтині скроневої кістки з метою видалення гнійних мас і ураженої тканини.
 4. Прокол барабанної перетинки, який проводиться при скупченні гнійних мас у внутрішньому вусі.

Народні рецепти використовуються тільки тоді, коли буде знайдена причина закладеності вуха

У народній медицині є досить великий вибір рецептів, які можуть позбавити від закладеності у вусі. Але основне правило успішного лікування - це узгодження методу з лікуючим лікарем.

Найбільш поширені рецепти по лікуванню закладеності вуха:

 • Використання теплого компресу. Необхідно занурити рушник в теплу воду, потім віджати і прикласти до вуха до повного охолодження.
 • Проведення інгаляцій з додаванням олії з евкаліпта.
 • Від сірчаної пробки допоможе тепле оливкова олія, яке заливають в слуховий прохід. Потім вушну раковину акуратно масажують і дають маслу витекти разом з пробкою.
 • Рясне тепле пиття.
 • Компрес з суміші олії чайного дерева з додаванням кокосового. Ватний тампон, змочений в маслі, поміщають в вухо на кілька хвилин.
 • Вушні краплі на основі масла з анісу.
 • Компреси з використанням настоянки з прополісу. Ватний тампон змочують в настоянці і поміщають в слуховий прохід на кілька хвилин.
 • Компрес з листка герані. Беруть свіжий лист герані і поміщають в слуховий прохід на деякий час.
 • Вушні краплі з цибульного соку.
 • Компрес з борного спирту. Марлю змочити в Борном спирті, закріпити на вушній раковині і зверху накрити целофаном. Тримати компрес слід 30 хвилин.
 • Краплі з соку хрону з додаванням меду.
 • Відвар з малинових коренів. У літрі окропу заварюють дві столові ложки малинових коренів. Після того як відвар настоїться протягом ночі, він готовий до застосування.
 • Краплі з камфорного масла.
 • Промивання вушного проходу настоєм з ромашки.
 • Краплі з соку каланхое.
 • Компрес із соку золотого вуса. Ватний тампон змочують в соку рослини і вставляють у вушний прохід на двадцять хвилин.
 • Краплі з настою з використанням лаврового листа. Необхідно взяти 5 лаврових листів і заварити 50 мл окропу. Після того як настій охолоне, його можна використовувати в якості вушних крапель.
 • Краплі з настоянки м'яти. Необхідно настояти м'яту на горілці, або спирту і закопувати в вушної прохід.

Для того щоб видалити з вуха комаха, досить закапати в вушної прохід кілька крапель олії. Зазвичай комаха спливає на поверхню і залишає вухо разом з випливають маслом.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити нам.

Поділися з друзями! Будьте здорові!

14.04.2017 о 23:10 | #

Часто відчуваю почуття закладеності у вусі, помітила, що це пов'язано з перепадами тиску. Лікар порадила вдихати, гоїтися ніс і направляти туди повітря, як це описано в статті. Допомагає, але не завжди.

 • 29.10.2017 о 14:16 | #

  У мене недавно закладено вухо було. Ніби як ні з чого, але виявилося після походу до лікаря і збору анамнезу - навушники «посприяли». Гучна музика в них, так навіть правильніше. Так що обережніше з ними). З вухом у мене все добре закінчилося - кілька днів закопувала краплі отинум - вони відмінно пробку розм'якшили, лікар її потім за хвилину видалив. Але з навушниками я тепер уважна.

  Наші сторінки

  • Христина - Без антибіотиків не обійтися, але. - 31.12.2017
  • Олег - Краплі з антибактеріальною дією -. - 30.12.2017
  • Данило - Коли у дитини таке було. - 29.12.2017
  • Арман - Не знаю як Вам, але. - 29.12.2017
  • Олександр - восполь носоглотка, через пару днів. - 29.12.2017
  • Данило - За допомогою перекису я розм'якшується. - 28.12.2017

  Медичну інформацію, яка опублікована на даній сторінці, категорично не рекомендується застосовувати з метою самолікування. Якщо ви відчуваєте негативні зміни в самопочутті, не відкладаючи зверніться до ЛОР лікаря-фахівця. Всі статті, що публікуються на нашому ресурсі, носять інформаційно-ознайомлювальний характер. У разі використання цього матеріалу або його фрагмента на вашому сайті обов'язкове активне посилання на першоджерело.

 • Добавить комментарий

  Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

  + 66 = 71