Припікання ерозії шийки матки струмом

Припікання ерозії шийки матки електричним струмом, лазером, хімічними речовинами

Припікання ерозії шийки матки - саме так називається процедура, яка використовується для руйнування аномальних клітин. Зазвичай його роблять за допомогою хімічних речовин, лазера або електричного струму. У деяких випадках застосовують інші технології.

Які ж існують свідчення до припікання?

Дана процедура застосовується для лікування ерозій, запальних процесів, для видалення кіст і передракових утворень. Іноді припікання проводять для усунення різного роду порушень, викликаних папіломавірусом людини. Також його призначають і як кровоспинний терапії, особливо якщо до цього мали місце біопсія, конизация або поліпектомія органу.

Припікання ерозії шийки матки - процедура амбулаторна, яку здійснюють в більшості вітчизняних поліклінік і лікарень. Під час неї хвора розташована на гінекологічному кріслі так само, як і під час звичайного огляду. Спеціальним інструментом, розширювачем, лікар уважно оглядає шийку матки. Потім очищає її за допомогою ватного тампона і вивчає стінки органу через кольпоскоп. В ході дослідження іноді використовується розчин кислоти оцтової, який при нанесенні на орган, де є освіти (ракові або передракові), стає світліше. За кілька хвилин до того, як почати припікання ерозії шийки матки, лікар завдає місцеві знеболюючі препарати.

Зазвичай вибір способу боротьби з ерозією залежить від досвіду лікаря, від обсягу уражених ділянок, наявності обладнання.

електрокоагуляція

В цьому випадку припікання ерозії шийки матки здійснюється за допомогою розряду струму. Метод використовують в основному для жінок, які народили, оскільки іноді після його використання втрачається еластичність шийки. Іноді при проведенні припікання глибоких тканин потрібно анестезія не місцеві, а загального характеру. Ефективність процедури досягає 92 відсотків. Повне загоєння тканин відбувається через 8 або десять тижнів.

Хімічне припікання ерозії шийки матки

Перед початком процедури шийку ретельно висушують шматком вати. Це необхідно, щоб уникнути потрапляння хімічної речовини на здорову тканину. Потім до ушкодженої ділянки фахівець прикладає вату, змочену активною речовиною. Досить часто використовують рідкий азот (кріотерапія). Через кілька хвилин ділянку протирають ватним тампоном з метою видалення залишків хімічної речовини. Застосуються зазвичай при неглибоких пошкодженнях. Цей метод відноситься до одних з найбільш сприятливих, тому його використання у родили жінок можливо. Повне загоєння відбувається приблизно через 4-6 тижнів.

Цей метод вважається більш сучасним і новим. Його відносять до найбезпечнішим. Припікання ерозії шийки матки лазером полягає в тому, що пошкоджену ділянку піддається прицільній лікування його променем. При цьому глибина впливу повністю знаходиться під контролем фахівця. Рубцов найчастіше не залишається, однак деякі лікарі не рекомендують використовувати його для лікування у родили жінок. Ефективність процедури, за деякими даними, сягає 98 відсотків. Однак проводять лікування за допомогою лазера не у всіх лікарнях.

Іноді можуть виникнути не зовсім приємні наслідки припікання ерозії шийки матки. До них відносяться тягнуть болі внизу живота, запаморочення, припливи, водянисті виділення, кровотечі і навіть звуження цервікального каналу. З метою зниження ймовірності появи різних наслідків, лікарі забороняють статеву активність до повного загоєння, прийняття гарячих ванн, загальний перегрів.

Лікування ерозії шийки матки припіканням струмом

Видалення великий ерозованою поверхні з зовнішньої поверхні шийки матки є обов'язковим, особливо якщо є ризик дисплазії. Варіантів лікування кілька, тому лікар вибирає той метод, який дасть оптимальний результат. Припікання ерозії шийки матки струмом використовується порівняно рідко, тому що хірургічна методика електрокоагуляції досить болюча. Крім цього, небезпека ускладнень після лікування електричним струмом (діатермокоагуляція) вище, ніж при використанні сучасних високотехнологічних процедур (радіохвильова терапія, лазерне припікання).

Показання для діатермокоагуляції

Лікування ерозії електричним струмом використовується в гінекології багато років. Раніше, коли не було альтернативи, методика застосовувалася при будь-якому варіанті терапії шєєчной патології. Після появи Сургитрон і лазеротерапії, показаннями для електрокоагуляції залишилися:

 • ерозований деформація шийки матки у жінки, якій не потрібні вагітність і пологи;
 • ектропіон великих розмірів;
 • ускладнена кістами на шийці справжня ерозія або псевдоерозія;
 • поєднання ерозії і ендометріозу шийки;
 • передракові зміни в клітинах шийки і цервікального каналу.

Диатермокоагуляция застосовується рідко, тому що є гідні альтернативи цьому методу терапії.

Як показують відгуки лікарів, навіть якщо є показання для електрокоагуляції, краще проводити лікування радіохвилями - ефективність нітрохи не гірше, а ускладнення і наслідки мінімальні.

Лікування ерозії за допомогою діатермокоагуляції треба планувати на 2 фазу менструального циклу, щоб чергові критичні дні прийшли в той час, коли рана на шиї закрита струпом. Перед проведенням припікання шийки необхідно скласти наступні аналізи:

 • кров з вена на сифіліс, СНІД та гепатити;
 • мазки на цитологію і вагінальні інфекції;
 • загальноклінічні аналізи крові і сечі;
 • бактеріальний посів з цервикального каналу на мікрофлору і чутливість до антибіотиків;
 • визначення специфічних інфекцій (папіломавірус, гонокок, хламідіоз, герпес, уреамікоплазмоз).

При виявленні будь-якого варіанту інфекцій або при запаленні лікар призначить лікування з подальшим взяттям контрольних обстежень. Обов'язковим є проведення кольпоскопії. Якщо процедура буде проводитися під внутрішньовенним наркозом, то треба зробити ЕКГ і звернутися до терапевта на консультацію. У призначений лікарем день вранці краще не снідати.

Лікування за допомогою електрики є ефективним і безпечним методом, але процедура болюча. Відгуки жінок невтішні: якщо не застосовувати знеболення, то вкрай складно витерпіти цю маніпуляцію.

Стандартні етапи електрокоагуляції:

 1. Обробка стінок піхви і зовнішньої частини шийки розчином антисептика з видаленням зайвих вагінальних виділень;
 2. Місцева анестезія у вигляді уколу спеціального лікарського засобу в піхву поряд з шийкою або внутрішньовенне знеболювання;
 3. Припікання ерозії на шийці, при якому можуть бути наступні варіанти:
  • повне видалення ерозованою поверхні на зовнішній поверхні;
  • часткова коагуляція цервікального каналу;
  • видалення дрібних пензликів на шийці за допомогою діатермопунктури;
  • відновлення шєєчной деформації.

Особливістю діатермокоагуляції є неприємний запах згорілого м'яса, який буває у всіх випадках використання електричного струму з хірургічної метою.

 • Зовнішня оцінка проведеної маніпуляції з оцінкою формування струпа.

  Важлива умова закінчення процедури - припинення кровотечі з рани. Якщо в області шийки матки все спокійно, то лікар закінчить лікувальну маніпуляцію. Зрізану електрикою ерозований поверхню і частина цервікального каналу необхідно направити в гістологічну лабораторію для обстеження.

  Загоєння шийки після припікання триває близько 1 місяця. На першому етапі відразу після діатермокоагуляції на зовнішній поверхні шийки утворюється струп, під яким відбувається повільне загоєння рани. Бажано, щоб чергові місячні пройшли саме в той час, коли рана закрита.

  Крім цього, лікар дасть рекомендації жінці за способом життя в перші дні після операції (не можна займатися важкою фізичною працею, слід відмовитися від сексу).

  На 2 етапі через 2-3 тижні після відторгнення струпа рана повністю закривається за рахунок регенерації шийкових тканин. Через 1 місяць після операції лікар зробить контрольну кольпоскопію для оцінки стану шийки матки та виявлення можливих ускладнень. Якщо жінка хоче завагітніти, то зачаття, виношування і пологи після припікання можливі тільки з дозволу лікаря.

  Наслідки і ускладнення після електрокоагуляції можуть бути ранні і пізні.

  1. ранні:
   • кровотеча з рани в найближчим часом після припікання, що виникає через неспроможність або травмування струпа;
   • загострення хронічного запалення в піхві і цервікальному каналі.
  2. пізні:
   • порушення менструального циклу у вигляді ациклічних кровотеч;
   • стриктура (звуження) цервікального каналу, яке може мати негативний вплив на майбутню вагітність і пологи;
   • утворення вогнищ ендометріозу.

  Ускладнення після діатермокоагуляції виникають досить рідко, але повністю виключити їх неможливо. Особливо це актуально щодо віддалених проблем, які безпосередньо впливають на гінекологічні проблеми і майбутні пологи.

  Лікування ерозії шийки матки за допомогою електрокоагуляції застосовується рідко, що пояснюється появою у лікаря можливості використовувати сучасні радіохвильові і лазерні апарати для терапії шєєчной патології. Однак диатермокоагуляция залишається одним з ефективних методів позбавлення жінки від гінекологічної проблеми, яка може надати негативну дію на репродуктивну функцію і стати фактором для злоякісного переродження.

  Інформація на сайті надається виключно в довідкових цілях і не може замінити консультацію лікаря.

  Припікання ерозії шийки матки струмом як проходить

  Ерозія маткової шийки займає лідируючу позицію в числі гінекологічних хвороб - вона здатна змінити епітелій маткової шийки. Ерозія виглядає як задоволене яскраве червоне пляма на маткової шийці блідо-рожевого кольору. При порушенні цілісності стінки судин при даної хвороби зрідка можуть виникати виділення, які містять мазки крові. Трохи більше крові може з'являтися відразу після статевого контакту, або під час нього. Припікання ерозії шийки матки відомо з давніх часів.

  Припікання ерозії шийки матки струмом - суть способу

  Цей спосіб використовують ще з XVIII століття, коли досвідчені лікарі здійснювали припікання ерозії за допомогою пристрою, що нагадує паяльник. Суть методу полягає в тому, що знищується епітелій, який знаходиться не на своїй позиції. На сьогоднішній день припікання ерозії шийки матки струмом є найбільш поширений спосіб терапії ерозії маткової шийки в жіночих консультаціях.

  При припікання ерозії шийки матки струмом проводять дія високочастотним струмом на тканину маткової шийки. Під впливом тепла в тканини здійснюється необоротна коагуляція, а також пошкодження клітин на шийці. Тривалість дії спеціалізованими електродами на всі ділянки становить 10-12 секунд, сила струму при цьому становить 0,1-0,2 А. Дієвість терапії цим методом може скласти 75-98%. Протягом перших 5-6 діб після виконання даної процедури мають місце насичені рідкі виділення. У разі відсутності ускладнень повне загоєння здійснюють через 8-10 тижнів.

  Припікання ерозії шийки матки струмом - як проходить?

  Цей спосіб припікання ерозії шийки матки струмом є найболючішим, тривалим і травмонебезпечним, дає серйозні ускладнення. Його потрібно використовувати лише народжували, тому як в зв'язку зі шрамами має місце звуження каналу маткової шийки, що під час пологів може бути причиною розриву маткової шийки в зв'язку з глибоким пошкодженням тканини маткової шийки і її зміни. Після цього час відновлення може зайняти приблизно два місяці.

  У разі виділення клітин ендометрія, взаємодіючих з поверхню рани, відбувається їх осадження і, в підсумку - ендометріоз. У припікання ерозії шийки матки струмом більше негативних, ніж позитивних якостей. Добре, що старі способи відходять у минуле з часом. Постійні рецидиви, формування змінюють шийку матки шрамів - це небажано, якщо жінка хоче завагітніти. Часто мають місце ускладнення викликають втрату інтересу до даної терапії.

 • Добавить комментарий

  Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

  − 7 = 2