Препарати після інсульту

Ліки для профілактики, купірування нападів і лікування інсульту

Інсульт є найпоширенішою причиною інвалідизації пацієнтів і їх смерті серед населення після серцево-судинних захворювань.

Порятунок залежить від групи ризику, до якої належить людина і своєчасної медичної допомоги.

Інсульти прийнято ділити на два головних і провідних виду:

Тактика лікування цих двох інсультів абсолютно різна. Геморагічний (гемо - кров, ррагія - виливатися) інсульт - це крововилив з судин головного мозку у вільний простір з утворенням гематоми. Весь головний мозок пронизаний судинами і крововилив може статися абсолютно в будь-яку його область і шанс вижити буде залежати зазвичай від місця утворення гематоми, наприклад, в разі крововиливу в стовбур головного мозку - врятувати людину неможливо.

Ішемічний інсульт виникає через відмирання нервових волокон через брак кровопостачання. До ішемії може призвести тромб, що застряг між поверхами перекрив просвіт артерії, тим самим заважаючи доставки кисню і поживних речовин до нейронам. Тому ці два види лікуються і профилактирующим абсолютно по-різному.

Причиною геморагічного інсульту в більшості випадків є високий артеріальний тиск і мальформация стінки артерій головного мозку. Для зниження тиску використовують антиангінальні препарати під контролем кардіолога, до них відносяться:

Приймати їх необхідно за спеціальною схемою, яку індивідуально продумує лікар, оскільки тривалий і неправильний прийом цієї групи препаратів має сильні побічні ефекти.

Мальформація судин - це зміна і деформація їх стінки, в наслідок атеросклерозу. Згодом вона истончает посудину і при легкому підвищенні тиску його стінка лопається і відбувається крововилив.

Ішемічний інсульт попереджається зовсім по-іншому, оскільки причиною може послужити тільки тромб в посудині, то для його профілактики застосовують групу препаратів під назвою тромболітики.

З метою профілактики використовують Варфарин оскільки він має тривалим пролонговані дією і добре взаємодіє з організмом не впливаючи на гемостаз. Раннє застосовували з метою розрідження крові - Аспірин. Але останнім часом від нього вирішили відмовитися, оскільки він викликає жирове переродження печінки, що веде в подальшому до енцефалопатії. Цей медичний «феномен» тепер відомий, як синдром Рея.

Тромболітики діють на систему згортання крові розріджуючи тромби. Для нормального ефекту, Варфарин необхідно вживати мінімум тиждень.

Не варто забувати про відмову звичок сприяють будь-якого виду інсульту:

 • тривалий прийом алкоголю;
 • куріння;
 • ожиріння;
 • вживання нездорової їжі.

Препарати для надання першої допомоги

Підозрюючи інсульт у людини - ніколи не намагайтеся самостійно давати йому необхідні ліки. Тому що спеціальна допомога буде залежати від виду інсульту, а даний діагноз здатна уточнити тільки магнітно-резонансна томографія.

Коли приїжджає бригада швидкої допомоги або ж медичну допомогу надають уже в палаті інтенсивної терапії в стаціонарі, то препарати будуть вводитися в залежності від інсульту.

У разі геморагічного інсульту при нападі і відразу після нього реаніматологи використовують ліки наступних груп:

 1. Коли формується гематома, то вона починає тиснути на ділянки мозку і при цьому утворюється набряк мозкових оболонок. Внутрішньочерепний тиск підвищується і мозок починає вклинювати в великий отвір (анатомічне утворення в черепі, де головний мозок плавно переходить в спинний). Таке ускладнення небезпечно тим, що в стовбурі мозку знаходяться життєво важливі центри - дихання і серцебиття. Якщо не прибрати набряк, то людина найчастіше від нього вмирає. Найчастіше, використовують осмотичні діуретики. Діючи на канальці нефронів, вони підсилюють діурез в самих нирках, тим самим знімаючи набряк.
 2. ноотропні препарати впливають на когнітивні та інтелектуальні здібності мозку. Це пов'язано з тим, що вони діють на нейрони - знижуючи їх потреба в кисні, а також покращуючи їх кровопостачання. Дана група препаратів була спочатку розроблена для комбінованої терапії в боротьбі з хворобою Альцгеймера, але в 90-х роках, вчені визначили, як вони діють і почали використовувати для надання допомоги пацієнтам з інсультами. Препарати виявилися настільки сильними, що скоротили смертність від інсульту на 40%, а шанс повноцінно відновиться на 35%.
 3. гемостатики дозволяють зупинити кровотечу без утворення тромбів. Іншими словами дані речовини використовуються при будь-яких внутрішніх кровотечах.
 4. кровозамінники необхідні для підтримування внутрішнього сталості організму. Оскільки, прийом діуретиків посилить діурез, що посприяє виведенню з організму корисних вітамінів і мікроелементів і порушить гемостаз.

У гострому періоді ішемічного інсульту для лікування також використовують групу діуретиків, кровозамінників, ноотропних препаратів, а й додають сюди:

 1. тромболітики дозволяють розсмоктати утворився тромб, для нормалізації кровообігу. Дана група препаратів є провідною в лікуванні ішемічного інсульту. Вони ні в якому разі не вводяться в випадках геморагічного, оскільки зменшують згортаються функції крові, тим самим посилюють кровотеча.
 2. Після «ліквідації» тромбу, необхідно відновити роботу нейронів. У цьому допоможуть препарати, що впливають на тканинний обмін. Вони здатні підсилити роботу нейронів і зберегти значну їх частину після ішемічної атаки.

Ліки, що застосовуються для лікування інсульту

Конкретні препарати, що застосовуються для лікування інсульту сучасними медиками:

 1. Серед осмотичних діуретиків віддають перевагу фурасемід. Препарат перевірений часом і досвідом. Однак, через посилення діурезу, він вимиває калій з організму. Тому поряд з його прийомом також дають пацієнтам препарати калію, наприклад, аспаркам.
 2. пірацетам - є прородичем всіх натрапив і безпечно діє на організм. Його водять через крапельницю на фізіологічному розчині або на 10% глюкози. Він виправдовує свою дію вже близько двадцяти років.
 3. амінокапронова кислота - відноситься до групи гемостатіков і є препаратом першої необхідності. Їй забезпечена будь-яка машина швидкої допомоги. Препарат дуже сильний і здатний зупиняти навіть шлункові кровотечі.
 4. Серед кровозамінників в палаті інтенсивної терапії використовують Реополіглюкін. Він містить в собі крім синтетичної плазми ще білки і жири, що наближає його склад до справжньої крові людини. На даному етапі розвитку медицини в разі масивної крововтрати, Реополиглюкин є препаратом вибору.
 5. Тромболітики, мають властивість розсмоктувати нитки фібрину, тим самим розчиняють тромб. Природним тромболітиків є гепарин, який активно застосовується при ТЕЛА (тромбоемболія легеневої артерії) і в інших випадках тромбозів. Він випускається в чистому вигляді і застосовується для лікування ішемічного інсульту в гострому періоді.
 6. Препарати що впливають на тканинний обмін, дозволяють посилити активність мембрани нейронів і навіть в разі тривалої гіпоксії - відновити їх функцію. рибоксин - часто застосовується у випадках ішемічного інсульту, активуючи рибосоми він відновлює функцію нейрона.

Відновлення після інсульту зазвичай включає в себе прийом ліків, які приймаються для лікування і які були викладені раніше.

Часто в основу реабілітації лікарі включають тільки прийом ноотропних препаратів. Оскільки вони ідеально підходять для відновлення інтелектуальних здібностей людини.

Крім ноотропних препаратів вчені нещодавно виявили речовину, дія якого порівнюють з атомною бомбою, тільки воно також діє і на мозок. Воно отримало назву Omega-3. Його добувають з риб'ячого жиру в чистому вигляді.

Вчені зі Сполучених Штатів Америки проводили експеримент над дітьми, відставали у розвитку, як правило це були товсті двоешнікі не бажають вчити, а лише дивитися телевізор цілодобово безперервно. Після тижня прийому, дитина починала читати книги, а телевізор йому не хотілося дивитися взагалі.

Через два місяці прийому, діти ставали в інтелектуальних здібностях на порядок вище своїх однолітків. Крім цього, вони починали стежити за своїм фізичним здоров'ям, а у тих, хто мав проблеми з серцем - вони не давали про себе знати.

Отже, для реабілітації після інсульту використовуються ноотропні засоби, вони бувають наступних груп:

 • рацетами - оксірацетам, Пірацетам, Ноотропил, Піраміт;
 • попередники ацетилхоліну - Гаммалон, Апогамма, Гаммар.

Дані кошти активно застосовуються для відновлення пацієнтів з інсультом.

Ми склали ТОП ліків, які рекомендують приймати сучасні медики при інсультах і постінсультних станах:

 • діуретики - ціклометіазід, Оксодолін, Фуросемид, Буфонокс, Клопамід, кислота етакринова;
 • гемостатики - Амбен, Фібриноген, Децілат, Тромбин, кислота амінокапронова;
 • кровозамінники - Реополиглюкин, Реозодекс, рондекс;
 • ноотропні препарати - Пірацетам, Аминалон, Фенибут, Пантогам, Ацефен;
 • тромболітики - Гепарин, Фраксипарин, Фенилин.

У профілактичних цілях використовують гіпотензивні засоби наступних груп:

 • впливають на судиноруховий центри головного мозку - Клофелін, Метилдофа, Урапіділ, Гуанфацин;
 • Симпатолітичні кошти - Октадин, Розерпін, Раунатин;
 • препарати надають дію на ангіотензинову систему - Каптоприл, Раміприл, Метіапріл.

З метою реабілітації використовують ноотропні засоби, які надані в розділі вище.

Успіх терапії і реабілітації після інсульту залежить не тільки від медикаментів, але, і від настрою пацієнта, і його ставлення до свого здоров'я. Пам'ятайте, що вашому близькій, необхідна підтримка і віра в одужання, а вже на другому місці будуть будь-які препарати!

Цей розділ створено щоб подбати, про тих, кому необхідний кваліфікований фахівець, не порушуючи звичний ритм свого життя.

Якими препаратами можна лікувати інсульт?

Інсульт - гостре порушення кровообігу, викликане тромбозом, закупоркою або кровотечею і супроводжується розвитком стійких симптомів ураження ЦНС. Немає певної схеми лікування інсульту, яка підійде кожному пацієнтові.

Вибір препаратів, їх дозування лікар призначає залежно від конкретної ситуації, враховуючи, наскільки порушена робота внутрішніх органів, як себе почуває пацієнт.

Для відновлення організму після перенесеного інсульту наші читачі використовують нову методику відкриту Оленою Малишевої на підставі лікарських трав і натуральних компонентів - Збір Отця Георгія. Збір Отця Георгія допомагає поліпшити ковтальний рефлекс, відновлює уражені клітини в головному мозку, мова і пам'ять. А також проводить профілактику повторних інсультів.

Для правильного і вірного рішення родичі хворого повинні повідомити лікаря, якими хронічними захворюваннями страждає пацієнт, які ліки приймає.

Перша допомога проводиться на догоспітальному етапі працівниками швидкої медичної допомоги. Полягає вона в базисному лікуванні інсульту, направленому на підтримку найважливіших функцій організму дихання і кровообігу, усунення та профілактику набряку мозку, внутрішньочерепної гіпертензії, боротьбу з ускладненнями. Т. е. До надходження хворого в стаціонар потрібно стабілізувати порушення життєво важливих функцій.

Це лікування, яке проводиться незалежно від типу інсульту.

Препарати при інсульті на першому етапі:

 • Магнезія (Магнію сульфат). Є гіпотензивну, седативну та протисудомну засобом на будь-якому етапі лікування інсульту. Вводиться повільно внутрішньовенно. Магнезія дозволяє досить стабільно підтримати оптимальний рівень артеріального тиску. При судомах, якщо АТ вище 180/120 мм. рт. ст., Магнезія вводиться разом з диазепамом.
 • Емоксипину. Вводиться для врегулювання підвищеного і зниженого артеріального тиску. Емоксипину покращує обмінні процеси, підвищує стійкість мозку до кисневої недостатності, а головне - є антиоксидантом, а значить, захищає структури мозку від руйнування, підтримує нормальну роботу клітин.

Для зниження артеріального тиску внутрішньовенно вводяться:

 • Клофелін - антигіпертензивний препарат центральної дії;
 • Дибазол - спазмолітик, який розслаблює м'язові волокна в стінці кровоносних судин. Діє недовго, гіпотензивний ефект помірний, м'який. Тиск необхідно знижувати м'яко, не більше, ніж на 15%.
 • Крапельниця з фізіологічним розчином. Для підвищення артеріального тиску при гіпотонії також можна прокапали Декстран (складний високомолекулярний вуглевод, привертає рідина в судини). Гіпертонічний розчин і глюкозу капати заборонено.
 • Протисудомну лікування проводиться диазепамом. Препарат діє довгостроково, надає снодійний ефект, розслаблює м'язи.
 • Ноотропил (Пірацетам). Вводиться внутрішньом'язово або внутрішньовенно, якщо переважає вогнищева симптоматика, а не общемозговая. Пірацетам підвищує стійкість нервових клітин до гіпоксії, покращує мікроциркуляцію і плинність крові, виявляє помірну протисудомну дію після гострого порушення мозкового кровообігу.
 • Метоклопрамід. Найбільш ефективне протиблювотний засіб. Вводиться внутрішньовенно при наполегливій блювоті.
 • Внутрішньовенно вводиться гормон - Дексаметазон. Мета - зменшити набряк мозку.
 • до змісту ↑

  Виявляється в тому випадку, якщо відомо, який тип інсульту трапився у хворого. Як відомо, інсульт буває 2 типів - ішемічний і геморагічний. Ішемічний викликаний тромбозом або емболією, геморагічний - кровотечею, а значить принципи лікування істотно відрізняються.

  Лікування ішемічного інсульту передбачає застосування:

  1. Еуфіліну, що розширює судини мозку.
  2. Аспірину або курантів. Аспірин розріджує кров, Курантил знижує агрегацію тромбоцитів, покращує кровотік за рахунок зниження судинного опору.
  3. Тренталу, що поліпшує плинність крові. Препарат також пригнічує тромбоутворення, нормалізує порушений кровообіг.

  При лікуванні ішемічного інсульту основною метою є розрідження крові і відновлення кровотоку. Антикоагулянти і гіпотензивні ліки можна використовувати тільки після транспортування в лікарню.

  При лікуванні геморагічного інсульту використовуються:

  1. Вікасол (вітамін К). Ці вітаміни зупиняють кровотечу і кровоточивість.
  2. Внутрішньовенно вводиться Кальцію хлорид - підвищує рівень кальцію і знижує рівень калію в крові, відіграє велику роль у функціонуванні нервової системи.
  3. Аскорбінова кислота - призначається з метою лікування і профілактики утворення тромбів.
  4. Амінокапронова кислота - зупиняє кровотечу.

  Після догоспитальной допомоги хвора людина в положенні лежачи надходить в реанімацію або неврологічне відділення.

  Які препарати не слід застосовувати?

  1. Не варто лікувати набряк мозку або знижувати артеріальний тиск Фуросемідом - він різко знижує тиск, підсилює ішемію мозку, згущує кров.
  2. Ноотропи при загальномозковою симптоматиці виснажують головний мозок, т. Е. Підсилюють шкідливий вплив нестачі кровообігу.

  Якщо хворий знаходиться в несвідомому стані, перестав дихати, проводяться заходи серцево-легеневої реанімації.

  Лікування в палаті інтенсивної терапії

  Лікування інсульту у кожного хворого проходить індивідуально, включає лікарські призначення, які визначаються згідно з результатами лабораторних аналізів, змінами функцій органів і систем. Стаціонарна терапія включає такі складові:

  Відновлення артеріального тиску. Мета - зробити систолічний на 10 цифр більш, робочого для даного пацієнта, а діастолічний - не вище 120 мм. рт. ст. Для цього застосовують:

  • есмолол;
  • Урапіділ;
  • каптоприл;
  • Еналаприл.

  Відновлення серцевого ритму. У пацієнтів досить часто зустрічається швидке / уповільнене серцебиття, екстрасистоли і аритмія. Вони можуть істотно порушувати стан пацієнта і погіршувати прогноз захворювання. Для купірування різних видів порушень ритму можуть застосовуватися:

  • Пропранолол. Бета-рецептори блокує не вибірково, може пригнічувати роботу головного мозку;
  • Атропін.
  • Кордарон. Вибірково блокує бета-рецептори;
  • Верапаміл. Найчастіше використовується в ситуаціях, коли інші антиаритмічні препарати протипоказані.
 • Профілактика набряку мозку. З цією метою призначається Дексаметазон - глюкокортикоїд, який також усуває ризик підвищення внутрішньочерепного тиску. Призначається препарат в тому випадку, якщо хворий не страждає на цукровий діабет, немає кровотечі, важкої гіпертонії. Замінити Дексаметазон можна сечогінними препаратами - Маннитол, Реоглюман.

  Антитромботическое лікування. Етооснова терапії ішемічного інсульту. Проводиться антикоагулянтами в тому випадку, якщо є можливість контролювати згортання крові, якщо хворий не страждає геморрагическими захворюваннями, немає загострених виразок. Антикоагулянти перешкоджають тромбоутворення і запобігають росту вже наявних тромбів. Серед препаратів застосовуються:

  Вивчивши методи Ольги Маркович в лікуванні інсультів, а також відновлення мовних функцій, пам'яті та зняття постійних головних болів і поколювань в серці - ми вирішили запропонувати його і вашій увазі.

  • Гепарин. При його передозуванні можна ввести Протамін, але не раніше, ніж через 4 години після гепарину;
  • після 24 годин від початку захворювання можна використовувати Варфарин, дикумарин.

  Доведено, що найбільш ефективно і безпечно лікувати ішемічний інсульт альтеплаза (рекомбінантний тканинний активатор плазміногену). Застосовувати можна вже через 4,5 години від появи перших симптомів.

 • Антиагрегаційну терапія. Проводиться з 3-5 доби ішемічного інсульту антиагрегантами:

  Антиагреганти перешкоджають склеюванню тромбоцитів між собою, таким чином зменшуючи тромбоутворення при ішемічному інсульті. Якщо з'явилися ознаки порушення кровообігу мозку, призначаються ліки, що містять ніацин: Трентал, Стугерон, Кавинтон, Еуфілін. У гострому періоді ішемічного інсульту можна використовувати Гордокс і Контрикал.

 • Судинорозширювальну терапія. Застосовуються Ізоксуприн, Папаверин. Незначно підвищують кровотік головного мозку, однак не відрізняються особливою ефективністю. Крім того, розширення судин може погіршити кровопостачання саме в зоні ішемії. Тому їх призначення не завжди виправдано.
 • Протиблювотні профілактика. Найчастіше застосовується Метоклопрамид. При його неефективності вводиться Дексаметазон або Дроперидол.

  Нейропротекторна лікування. Ноотропні препарати підвищують стійкість мозку до кисневого голодування, покращують в ньому обмін речовин і кровообіг, полегшує передачу імпульсів між нейронами. застосовуються:

  • Церебролізин. Покращує енергетичний обмін головного мозку, захищає нервові клітини від агресивного впливу;
  • Гліцин. Володіє протистресовою властивістю, підсилює метаболізм мозку, знижує токсичність антикоагулянтів, антидепресантів;
  • Пірацетам. Підвищує стійкість мозку до кисневого голодування, покращує плинність крові, пам'ять і настрій хворого, надає невелику протисудомну дію;
  • Кавінтон. Розширює судини, покращуючи кровообіг ишемизированной зони мозку, покращує плинність крові і доставку тканинам кисню.
 • Профілактика судом. Діазепам призначається при судомах. У профілактичних цілях протисудомну лікування не проводиться.
 • Гіпотермічна терапія. Застосовуються Анальгін, Парацетамол. Препарати призначаються при температурі тіла 37,5 і вище. Висока температура тіла погіршує прогноз результату хвороби, особливо важливо уникнути підйому температури в перші три доби від початку захворювання.
 • Для профілактики стресових виразок рекомендується пити Омепразол.

  У відновний період пацієнту проводиться багато різних заходів, які допомагають усунути негативні наслідки інсульту, повернутися до нормального способу життя.

  Ліки від інсульту після виписки зі стаціонару:

  1. Міорелаксанти. Сірдалуд, Баклофен, Мидокалм. Одним з грізних ускладнень інсульту є наростання спастичності в паралізованих кінцівках і розвиток контрактур. Міорелаксанти знімають спазми.
  2. Антидепресанти. Амітриптиліну, Флуоксетин, Меліпраміну, Саротен-ретард, Ципраміл. Ці препарати активно лікують депресію у хворої людини, добре переносяться, практично не мають побічних ефектів.
  3. Ноотропи. Для усунення порушень мови і когнітивних функцій призначаються Ноотропил, Церебролізин, Глиатилин і Семакс.
  4. Метаболічні препарати. Для поліпшення харчування тканин призначають, наприклад, Цитофлавін. Подібні препарати підвищують доступ кисню і налагоджують кровообіг в серці і головному мозку, а також здійснює нейропротекторну дію, підвищуючи стійкість нейронів до негативних впливів. Завдяки здатності покращувати кровообіг і живлення мозку Цитофлавін знижує прояви таких синдромів, як: астенічний, вестибулярний, мозочок і т.д. Цитофлавін допомагає знизити тривожність, депресивність, а також поліпшити пам'ять, увагу і мислення. Проведені дослідження показали, що застосування Цитофлавін в період відновлення після ішемічного інсульту допомагає відновити неврологічні функцій і підвищити здібності пацієнтів до самостійності до кінця гострого періоду захворювання.

  до змісту ↑

  Для відновлення мозку і всього організму в цілому крім ліків хворому призначають вітаміни і БАДи. Краще вибирати комплексні препарати, що включають вітаміни А, Е, С і групи В.

  Після того, як буде закінчено лікарський відновне лікування, можна почати прийом біоактивних добавок.

  Можна спробувати заспокійливі таблетки Тяньши. Папайя Аттіва впливає на імунну систему, нормалізує обмін речовин і кровопостачання в головному мозку. Для боротьби з атеросклеротичними бляшками можна використовувати АСД (друга фракція).

  Реабілітація обов'язково включає в себе профілактику повторних інсультів, з огляду на механізм розвитку першого випадку:

  1. Хворі з кардіоемболічним інсультом після виписки зі стаціонару повинні приймати антикоагулянти Синкумар і Фенилин.
  2. Всім хворим після геморагічного інсульту на тлі високого артеріального тиску проводиться корекція, призначаються антигіпертензивні препарати.
  3. Всім хворим після ішемічного інсульту призначаються антиагрегаційні таблетки - Аспірин, Курантил, дуже добре зарекомендував захищений препарат Полокард.

  Одними ліками хвороба не перемогти. Основне та відновлювальне лікування повинно поєднуватися з режимом, дієтою, посильного фізичного активністю, масажем, відмовою від куріння і алкоголю.

  Для відновлення організму після перенесеного інсульту Олена Малишева рекомендує новий метод на підставі Монастирського збору від отця Георгія.

  У його склад входить 8 корисних лікарських рослин, які мають вкрай високою ефективністю в лікуванні і профілактиці інсультів. Збір допомагає поліпшити ковтальний рефлекс, відновлює уражені клітини в головному мозку, мова і пам'ять. При цьому використовуються тільки натуральні компоненти, ніякої хімії і гормонів!

  Коментує статтю лікар Афанасьєв Петро Олегович. Випускник Самарського медичного університету. Стаж роботи 4 роки.

  Прочитавши цю статтю, хотілося б внести деякі зміни і доповнення.

  1. Однією з причин інсульту зазначено кровотеча. Це не зовсім вірне твердження. Кровотеча виникає в результаті розриву судини головного мозку, найчастіше на тлі важкого перебігу гіпертонічної хвороби. Це означає, що причина геморагічного інсульту не кровотеча, а розрив судини головного мозку.
  2. Розчин емоксипину на догоспітальному етапі не використовується. Цей препарат не входить до переліку лікарських засобів у бригад ШМД. Також слід зазначити, що ефект даного лікарського препарату з'являється не відразу, а в ході курсового лікування.
  3. «Крапельниця з фізіологічним розчином» і ноотропіл використовуються на госпітальному етапі, в відділенні ОРИТ або в палаті інтенсивної терапії неврологічного відділення.
  4. Амінокапронова кислота не використовується для лікування геморагічного інсульту в зв'язку з протипоказаннями.
  5. До застосування препарату еуфілін, при лікуванні ГПМК, слід ставитися вкрай обережно, так як він може значно підвищувати артеріальний тиск, що тільки погіршить ситуацію.

  Ви вважаєте, що відновити функції організму після перенесеного інсульту неможливо? Судячи з того, що ви зараз читаєте ці рядки - перемога в боротьбі з наслідками хвороби не на вашому боці. Потрібно відзначити, що чим раніше почнеться реабілітація, тим більше шанс відновитися повністю. А ймовірність повернення до активного життя багаторазово зростає, якщо відновлюватися під контролем фахівців реабілітаційного центру.

  Саме тому ми рекомендуємо ознайомитися з реальною історією Наталії Ефратовой, в якій вона розповідає про відновлення після інсульту в реабілітаційному центрі в Греції. Читати статтю.

  Почитайте краще, що говорить Ольга Маркович, з цього приводу. Кілька років мучилася від наслідків ІНСУЛЬТУ - сильні головні болі, запаморочення, прискорене серцебиття, хронічна втома, скачки тиску, задишка навіть при найменшій фізичному навантаженні. Нескінченні аналізи, походи до лікарів, таблетки не вирішували мої проблеми. АЛЕ завдяки простому рецептом, головні болі пішли, зникла задишка і проблеми з серцем, нормалізувався тиск, покращилася пам'ять і зір. Я відчуваю себе здоровою, повною сил і енергії. Тепер мій лікуючий лікар дивується як це так. Ось посилання на статтю.

  Які лікарські препарати призначають при інсульті

  Наслідком перенесеного інсульту є розвиток атрофічних і некротичних явищ мозкових тканин. Відразу після нападу необхідно запобігти розвитку серйозних ускладнень і звести до мінімуму ймовірність рецидиву. Лікарські препарати при інсульті, є обов'язковою мірою, необхідною для відновлення і реабілітації пацієнта.

  Наскільки медикаментозна терапія ефективна проти інсульту

  Щоб зрозуміти, наскільки ефективні препарати для мозку, після інсульту, слід взяти до уваги специфіку даної патології. Під час порушень, викликаних ішемічним або геморагічним приступом, відбуваються незворотні зміни в мозкових тканинах. З цієї причини навіть сучасні препарати для профілактики інсульту можуть тільки запобігти патологію, або зменшити інтенсивність наслідків.

  1. Запобігання розвитку інсульту.

  Які ліки призначають при інсульті

  Список ліків при інсульті головного мозку залежить від стадії і ступеня ураження тканин, а також переслідуваних терапевтичних цілей.

  Призначення ліків в залежності від клінічної картини захворювання

  Лікуючий лікар призначає курс медикаментозної терапії, враховуючи стан пацієнта і ступінь розвитку патологічних, некротичних змін. Самолікування в даному випадку неприпустимо, так як помилка в призначенні і прийомі препаратів може закінчитися серйозними ускладненнями:

  • На початку хвороби - при перших ознаках розвивається інсульту, терапія зводиться до необхідності запобігти створенню передумов для розвитку хвороби. При підвищеному артеріальному тиску призначають гіпотензивні засоби.

  Щоб захистити нервові клітини, прописують ноотропні препарати. Нейропротектори не мають побічних ефектів і допомагають підтримувати мозковий кровообіг в нормальному стані. Тривалість прийому ноотропних препаратів залежить від ступеня ураження мозку і призначається індивідуально.

  При необхідності може бути показано, пропити курс вітамінів і седативних засобів, особливо якщо гіпертензія викликана підвищеною стомлюваністю в результаті стресів.

  Таблетки і уколи для відновлення після інсульту в першу чергу повинні відновити нормальне кровопостачання мозку. З цієї причини обов'язково призначаються препарати для зниження згортання крові. Було доведено, що призначення Актовегіну при інсульті, протягом перших трьох годин після нападу, істотно знижує інтенсивність розвитку паралічу.

  Лікарські засоби, що покращують мозковий кровообіг, здатні зняти набряклість мозку і запобігти повторному напад. Знеболюючі таблетки, а при важких проявах уколи, також традиційно використовуються в перші години після інфаркту мозку і при необхідності в подальшій терапії.

  Для нормалізації мозкової активності призначається курс лікування Цераксон. Також необхідний тривалий прийом антиагрегантів (ефективних препаратів для розрідження крові), що перешкоджають появі тромботичних утворень. При необхідності потрібно пропити курс протисудомних засобів. Якщо спостерігається больовий синдром, призначаються знеболюючі уколи.

  Які ліки ефективні при інсульті

  Існують європейські рекомендації щодо груп гіпотензивних і відновлюють препаратів при інсульті.

  • Курс лікування Цераксон - до складу препарату входить активно діюча речовина Цитиколін. Суть його дії зводиться до поліпшення функції обмінних процесів нервових клітин.

  Цераксон при інсульті знімає набряклість мозку, що знижує інтенсивність прояву когнітивних порушень, дисфункції відділів мозку, що відповідають за пам'ять і увагу. Застосування Цераксон можливо як в гострій стадії, так і при подальшій реабілітації пацієнта.

  Медикаментозне лікування інсульту препаратом Глиатилин рекомендовано для пацієнтів, які перебувають у стані коми. Прийом препарату допомагає знизити дегенеративні та інволюційні явища. Принцип роботи засобу пов'язаний зі збільшенням церебрального кровотоку і поліпшенням метаболічних процесів нервових тканин.

  Тривалість прийому гліатілін становить від 3 до 6 місяців. При необхідності можна повторити курс терапії.

  Препарат сумісний практично з будь-якими лікарськими засобами. Актовегін спільно з Кортексин має захисну і стимулюючу дію на мозкові тканини і є оптимальною мірою для пацієнтів з будь-яким ступенем патологічних порушень.

  На даний момент існує укол від інсульту, що дозволяє повністю усунути наслідки порушень мозкового кровообігу, за умови його введення протягом перших 2-3 годин після нападу. Фермент MASP-2 дозволяє звести ускладнення до мінімуму. Укол в живіт виконується виключно медичними працівниками.

  Які крапельниці ставлять при інсульті

  Для поліпшення роботи мозку призначають відновлює терапію. Крапельниці ставлять за індивідуальними показаннями. Традиційно використовується: Пірацетам, Актовегін, Винпоцетин і пентоксифілін.

  Які вітаміни приймати після інсульту

  Одночасно з прийомом кроверазжижающие і ноотропних препаратів, хворому призначають курс вітамінів, спрямованих на підтримку роботи, як людського мозку, так і всього організму в цілому.

  Приймати після інсульту головного мозку гомеопатичні ліки і БАДи можна тільки в стані необостренія і виключно після закінчення курсу медикаментозної терапії. Оптимально, щоб курс лікування був спрямований на відновлення пацієнта, або запобігання розвитку ішемічного ураження.

  • БАДи Тяньши - добавки виготовляються із застосуванням китайських методів лікування. Заспокійливі таблетки Тяньши допомагають розслабити нервову систему без негативних наслідків для шлунково-кишкового тракту і печінки людини. Основний вплив біологічно активних добавок направлено на відновлення власних резервів організму.

  При терапії інсульту необхідно пам'ятати, що панацеї від цього захворювання не існує. Повністю відновитися після ішемічного або геморагічного ураження неможливо. Тому головним завданням офіційної медицини є використання превентивних заходів.

  Через що утворюється пневмонія після інсульту, чим небезпечна і як лікується

  Через що з'являються проблеми з диханням після інсульту і як з цим боротися

  Що таке геморагічний інсульт, симптоматика і лікування

  Методи лікування перекосу особи при інсульті, традиційні та народні

  Чому відбувається і чим загрожує стовбурової інсульт

  Як відновити зір після інсульту, поради та рекомендації

  Добавить комментарий

  Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

  13 + = 19