постійний метеоризм

Причини метеоризму в дорослих

Метеоризм - це зайве скупчення газів в кишечнику. Воно проявляється здуттям живота, обдиманням, розпирала болем у животі. Часто супроводжується рясним (вибуховим) виділенням великої кількості травних газів.

Метеоризм - це досить часте явище, при якому в травних органах накопичується дуже багато газів. Однак метеоризм - це не завжди прояв хвороби. Трапляється, що не страждає ніякими захворюванням людина, з'ївши багато важкої їжі, починає мучитися від метеоризму. У разі, якщо пропорція між появою газів в органах травлення і їх висновком, і всмоктуванням порушена, також починає турбувати метеоризм. При цьому газ збирається в шлунково-кишковому тракті і приносить людині дискомфорт.

Іноді при цьому стані можливо до 3 л освіти газів в добу. Коли їх стає занадто багато, вони тонким шаром вистилають всю слизову оболонку кишечника і заважають її нормальному функціонуванню. Пригнічується ферментативна здатність, порушується засвоєння поживних речовин, страждає травна функція.

У нормальному стані у людини в травних органах знаходиться приблизно двісті мілілітрів газу. При цьому не всі гази, що виділяються з організму, мають неприємний запах. Запах газів залежить від різних пахучих речовин, що синтезуються в кишечнику. Це можуть бути і сірководень, і скатол або індол. Подібні речовини виділяються, коли мікроорганізми в товстому кишечнику впливають на погано перероблені залишки їжі.

У шлунково-кишковому тракті гази виглядають як піна, основою якої є слиз. Ця речовина щільно закриває внутрішній просвіт кишечника, при цьому подальше засвоєння їжі утруднюється. Погано починають вироблятися ферменти, порушується метаболізм. Людину починає турбувати розпирає відчуття в животі, можливі нерівномірні болю, блювота або відрижка. Апетиту у людини немає, може з'явитися діарея або ж запор.

Варто розуміти, що метеоризм не є самостійним захворюванням. Це лише наслідок неправильного способу життя, або симптом хвороби шлунково-кишкового тракту.

Причин, через які в кишечнику накопичується багато газів, досить багато.

Причини метеоризму в дорослих людей бувають найрізноманітніші, серед них:

Порушення ферментної системи. Якщо у людини є недолік тих чи інших ферментів, то в кишечник з верхніх відділів шлунково-кишкового тракту потраплятиме велика кількість неперетравлених залишків їжі. Ця їжа буде сприяти запуску процесів гниття і бродіння, що призводить до виділення газів. У дорослому віці ферментативна недостатність є наслідком незбалансованого харчування.

Дисбактеріоз кишечника. Якщо градуювати причини метеоризму за частотою їх виникнення, то дисбактеріоз кишечника буде перебувати на другому місці після недостатності ферментативної системи. Коли мікрофлора термінальних відділів травного тракту не порушена, велика частина кишкових газів поглинається бактеріями, існуючими в кишечнику. Вони необхідні мікроорганізмам для нормальної життєдіяльності. Однак, коли порушується рівновага між бактеріями, гази продукують і бактеріями, гази поглинають, розвивається метеоризм.

Перенесені операції на черевній порожнині. Третя по частоті причина розвитку метеоризму - це оперативні втручання, які були проведені на черевній порожнині. Кишкова стінка розтягується, так як рухова активність кишечника після хірургічних втручань знижується. Всі операції на органах шлунково-кишкового тракту завжди призводять до зниження моторики термінальних відділів органів травлення. У підсумку, нормальне просування їжі по кишечнику порушується, запускаються процеси гниття і бродіння, що призводить до метеоризму. Крім того, після операцій нерідко формуються спайки черевної порожнини, що також призводить до утруднення процесу перетравлення їжі і провокує метеоризм.

Хвороби органів травлення. Кишечник входить в загальну систему органів травлення. Тому будь-які їх захворювання будуть сприяти тому, що його робота порушиться, а значить, виникне метеоризм.

Основні хвороби органів шлунково-кишкового тракту і з ними пов'язані причини метеоризму фахівці виділяють наступні:

Гастрит, при якому порушується кислотність шлунка, що призводить до збою процесу розщеплення білків. Вони в напіврозпалася вигляді потрапляють в кишечник і викликають метеоризм.

Холецистит. При запаленні жовчного міхура відбувається порушення відтоку жовчі, її не вистачає для нормального функціонування дванадцятипалої кишки, що, в кінцевому рахунку, викликає метеоризм.

Дуоденіт. В цьому випадку в запальний процес втягується дванадцятипала кишка. Віднайдені нею травні ферменти виробляються в меншій кількості, їх не вистачає для розщеплення їжі. Як підсумок - розвиток процесів бродіння і метеоризм.

Панкреатит. Метеоризм виникає через неспроможність ферментативної функції підшлункової залози.

Ентерит. Метеоризм стає наслідком порушеної функції всмоктування і перетравлення їжі тонким кишечником, що відбувається через дистрофічних змін його слизової оболонки.

Коліт- запалення товстого кишечника часто носить дистрофічний характер. Це захворювання не тільки порушує процес перетравлення їжі, але і провокує дисбаланс кишкової мікрофлори. В результаті патологічних порушень відбувається розвиток метеоризму.

Цироз печінки. Метеоризм виникає на тлі недостатності жовчної секреції, унаслідок порушень в роботі печінки. Її нестача обумовлює неповне перетравлювання жирів, в результаті чого підвищення газоутворення при цирозі завжди спостерігається після прийому жирної їжі.

Різні кишкові інфекції, збудники яких потрапляють в кишечник з їжею. У підсумку його робота порушується, відбувається погіршення перистальтики, їжа не засвоюється, виникає метеоризм.

Кишкова непрохідність викликає метеоризм через порушення його рухової активності - вона або знижується, або підвищується. Причиною непрохідності може стати пухлина, чужорідне тіло, паразити.

Синдром роздратованого кишечника. У цьому випадку відбуваються функціональні порушення в товстому кишечнику, пов'язані зі зміною чутливості його пристінкових рецепторів.

Атонія кишечника, що призводить до зменшення швидкості просування калових мас. Це сприяє скупченню в ньому газів.

Дивертикули, які можуть мати як вроджений, так і набутий характер. Одним з яскравих симптомів цієї патології виступає метеоризм.

Характер їжі, що вживається. Від якості їжі безпосередньо залежить здоров'я людини. Часто, люди шукають причини метеоризму в захворюваннях, а вони ховаються в продуктах харчування, які вони вживають щодня. Найбільш потужними провокаторами надлишкового освіти газів виступають: бобові, продукти, багаті грубою клітковиною, баранина. Сприяють метеоризму сильногазовані напої, в тому числі, квас і пиво. Викликає процес бродіння в кишечнику чайний гриб, бородинський хліб. Якщо є непереносимість лактози, то метеоризму сприятиме вживання молока. Потужним чинником-провокатором також є дієта, яка збагачена целюлозою.

Стрес. Емоційні потрясіння здатні викликати спазмування м'язів кишечника і сповільнювати його роботу. Тому причини метеоризму можуть критися в нервових розладах.

Старечий метеоризм. Це патологічний стан стосується людей, старше 65-70 років. Найчастіше воно виникає на тлі процесу атрофії м'язового шару кишечника. Також причинами метеоризму в літньому віці можуть виступати: подовження кишки, погіршення функціонування залоз, які б виробляли травні ферменти.

Вагітність. Якщо жінка виношує дитину, то підвищене газоутворення може виникати у неї при перетискання кишечника зростаючою маткою. Рух харчових мас сповільнюється, також, як і процес всмоктування з них поживних речовин.

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її та ще кілька слів, натисніть Ctrl + Enter

Симптоми метеоризму виявляються такими кишковими розладами:

Болі як приступообразні, так і переймоподібні (іноді вони можуть віддавати в грудину, нагадувати ниючі болі серця, в поперек, праве підребер'я);

Затримка стільця, або, навпаки, пронос;

Збільшення обсягу живота, з'являється в ньому почуття дискомфорту;

Посилене відходження газів;

Бурчання і переливи вмісту кишечника;

Що виникає відчуття збільшення внутрішньочеревного тиску;

Відчуття дискомфорту в епігастральній ділянці.

Встановлено, що симптоми метеоризму можуть проявлятися у позакишкових розладах:

З боку серця: порушення його ритму і виникнення відчуття печіння в області грудей;

Погіршення настрою і працездатності;

Проблеми зі сном;

Здуття живота при метеоризмі - це одне з найбільш яскравих проявів збільшення кількості газів в кишечнику. Не помітити його неможливо, так як здуття супроводжується болями і почуттям вираженого дискомфорту.

Живіт збільшується в розмірах за рахунок переповнення кишечника газами. При цьому їх відходження не відбувається, так як товста кишка спазмована. Тому розпирання кишечника і тиск на нього зсередини характеризується людьми як здуття живота і є одним з клінічних варіантів перебігу метеоризму.

Чи небезпечний метеоризм? Сам по собі метеоризм не може становити загрози для життя людини. Однак, небезпека цього патологічного стану кишечника полягає в тому, що воно може вказувати на серйозні захворювання. Це патології шлунка, жовчного міхура, печінки, кишечника, не виключений онкологічний процес. Тому при часто виникає метеоризмі, який не залежить від раціону, необхідно проконсультуватися з лікарем.

Чи можна пити кефір при метеоризмі? Більшість фахівців схиляються до думки, що вживання кефіру позитивним чином позначається на функціонуванні кишечника. Цей напій сприяє нормалізації балансу між мікробами, його заселяють. Особливо він корисний при метеоризмі, спровоковане дисбактеріозом. Однак, при підвищеному газоутворення вживати кефір необхідно в невеликих кількостях протягом тривалого часу. Напій повинен бути свіжим (не більше трьох днів з дати виготовлення).

Що робити, якщо почався метеоризм?

Щоб зрозуміти, що робити, якщо почався метеоризм, необхідно визначитися з причиною його спровокувала. Це дозволить усунути підвищене газоутворення в кишечнику, відновити якість життя.

Якщо встановлено, що метеоризм є наслідком нераціонального підходу до харчування, то слід наявні похибки усунути. Важливо приймати їжу регулярно, навіть перекушування між сніданком, обідом і вечерею повинні проходити в спокійній обстановці. Лікарі рекомендують включати в раціон кисломолочні продукти. Якщо їх прийом буде регулярним, метаболічна активність мікрофлори нормалізується, відновиться моторна функція кишечника.

Якщо метеоризм є наслідком якого-небудь захворювання, то необхідно спрямувати зусилля на його усунення. Лікуванням хвороб займатися повинен виключно фахівець.

При лактозной недостатності важливо дотримуватися відповідну дієту з низьким вмістом калорій і винятком молочного цукру.

На час необхідно зменшити кількість продуктів, що містять грубу рослинну клітковину, якщо метеоризм спровокований синдромом подразненого кишечника. Важлива консультація психолога і невропатолога. Щоб зменшити больові відчуття, викликані здуттям живота, можна застосовувати спазмолітики, наприклад, Дюспаталін.

При дисбактеріозі призначаються пробіоткі. Це може бути Лінекс, Ріофлора Иммуно, Хілак форте, Біфідумбактерин та ін. Ці препарати сприяють нормалізації мікробного балансу кишечника.

Щоб позбавити людину від симптомів метеоризму, йому можуть бути рекомендовані препарати, які відносяться до групи піногасники. До їх складу входить таке діюча речовина, як симетикон. Він не володіє побічними ефектами і не має вікових обмежень. До препаратів з симетиконом відносяться: Метеоспазміл, Гестід, Маалокс плюс, Дісфлатіл, Еспумізан.

Додатковими засобами, що допомагають полегшити стан хворого, є адсорбенти. Це може бути: Полифепан, препарати, що містять вісмут, фосфат алюмінію, Активоване вугілля. Однак ефект від Активованого вугілля відстрочений у часі і досить нетривалий, а інші кошти сприяють уповільненню пасажу калових мас по товстому кишечнику. Разом з газами вони також виводять з організму вітаміни, корисну мікрофлору і мінеральні сполуки.

Доцільним також є прийом ферментів підшлункової залози, так як метеоризм практично завжди відбувається на тлі порушення травлення. Такими препаратами можуть бути: Креон, Панкреатин, Панкреофлат (ферменти в поєднанні з симетиконом).

Автор статті: Горшеніна Олена Іванівна, лікар-гастроентеролог, спеціально для сайту ayzdorov.ru

Морква і кріп ще з часів окультурення стали відомі серед травників як корисні для кишечника рослини. Додавання їх насіння і трави в їжу сприяє кращому її засвоєнню завдяки поліпшенню якості роботи шлунково-кишкового тракту: виділяється більше шлункового соку і жовчі, стимулюється перистальтика.

Дієта при метеоризмі - це певна організація раціону людини, яка спрямована на зменшення газоутворення в кишечнику. Дієта повинна забезпечувати повноцінне надходження в організм усіх необхідних йому речовин, сприяти нормалізації перистальтики кишечника, зменшувати процеси гниття і бродіння в ньому.

Даний народний метод лікування дисбактеріозу має майже миттєвим дією, і тому вважається в народній медицині найефективнішим способом лікування дисбактеріозу. Людина, який розповів його, сам вилікувався всього за один день, за один прийом кошти. На початку свого лікування він звернувся до молочної продукції.

спробуй сибірську чистку, ..емм..забила як називається фірма. ну в загальному, там "сибірська чистка для чоловіків" є. почитай відгуки. зразок хвалять їх продукцію. радоград або радонец. як-то так називається ..

При копіюванні матеріалів, активне посилання на сайт www.ayzdorov.ru обов'язкове! © AyZdorov.ru 2009-2017

Інформація на сайті призначена для ознайомлення і не закликає до самостійного лікування, консультація лікаря обов'язкова!

Постійне підвищене газоутворення в кишечнику

У нормі у кожної людини в кишечнику виділяються гази. Це відбувається в результаті діяльності бактерій, що населяють його. Але якщо зазначений процес починає завдавати болю і дискомфорт, говорять про виникнення постійного метеоризму. Він формується під впливом різних факторів. Іноді винні харчові похибки. В інших випадках мають місце серйозні захворювання шлунково-кишкового тракту.

1. Хронічний стрес. Якщо нервове перенапруження стало звичайним явищем у вашому житті, слід зробити все, щоб виключити його. При відсутності такої можливості намагайтеся хоча б не концентруватися на наявних неприємності.

2. Наявність пухлини або спайок. Просвіт кишечника стає вже. Згодом гази тут скупчуються у великій кількості.

3. Вживання їжі, що сприяє утворенню газів. Існує цілий список продуктів, які викликають часте здуття живота. Багато людей не звертають на це уваги. У підсумку проблема стає постійною.

4. Синдром роздратованого кишечника. Даний стан призводить до порушення його нормальної моторики. В результаті спостерігаються такі явища, як запор і пронос, вони можуть чергуватися. Ще одним із симптомів є метеоризм.

5. Захворювання шлунково-кишкового тракту (гастрит, коліт, панкреатит). Засвоєння їжі порушується. Вона не перетравлюється, внаслідок чого утворюються гази у великій кількості. Часто виникає дискомфорт, аж до болю.

6. Післяопераційний період. Людині доводиться довгий час дотримуватися постільного режиму. Навіть в подальшому, в залежності від операції, його рухова активність зводиться до мінімуму. З цієї причини м'язи черевного преса практично не задіюються. Вони перестають нормально скорочуватися, що призводить до застою газів в кишечнику.

7. Потрапляння повітря всередину під час прийому їжі. У людей, які захоплюються жувальною гумкою, описана проблема не є рідкістю. Сучасна людина часто їсть в поспіху і розмовляє під час поглинання їжі.

У грудних дітей постійно з'являється метеоризм в результаті недостатньої зрілості шлунково-кишкового тракту. Вагітні жінки - теж не виняток. Іноді від симптомів страждають і молоді матері, які щойно народили малюка. Цьому не доводиться дивуватися, адже під час виношування дитини органи шлунково-кишкового тракту зміщуються. Матка збільшується в розмірах, значить, займає більше місця в черевній порожнині. Кишечник стискається, тому відходження газів ускладнюється. Але навіть як тоді, коли всі органи стають на свої місця, їх відновлення потребує певного часу.

Про що може говорити здуття після їди?

Здуття живота може бути як тимчасовим, так і постійним. У першому випадку проблема обумовлена ​​неправильною культурою харчування людини. Якщо ж метеоризм набуває регулярний характер, є сенс обстежитися.

Після корекції харчування проблема не йде? Швидше за все, є причини більш серйозні. Для початку можна прибрати з раціону такі продукти, як:

 • деякі овочі: капуста, квасоля, цибуля (ріпчаста і зелена);
 • цільнозерновий хліб, висівки;
 • молочні вироби;
 • фрукти: яблука, виноград;
 • цукрозамінники.

Зверніть увагу! Щоб позбутися від метеоризму кишечника, важливо вживати їжу повільно, ретельно розжовуючи. По можливості забезпечте собі спокійну обстановку.

Коли виняток перерахованих продуктів не дає ефекту, можна розглядати інші методи лікування. Є ймовірність, що стан викликає захворювання, що супроводжується здуттям живота. Однак в таких випадках крім метеоризму після їжі можуть мати місце інші неприємні відчуття: нудота, порушення стільця, відсутність апетиту, дискомфорт, гіркий присмак у роті.

Тривалий ефект в домашніх умовах!

Причини, зумовлені патологічними станами травної системи:

 • недостатнє вироблення ферментів підшлунковою залозою;
 • механічне здавлювання кишечника внаслідок утворення пухлини;
 • порушена моторна функція, обумовлена ​​перитонітом або синдромом подразненого кишечника;
 • лактазная недостатність;
 • застій крові в венах черевної порожнини;
 • хронічний ентерит, холецистит, гастродуоденіт;
 • дисбактеріоз.

При відсутності позитивної динаміки після харчової корекції слід негайно звернутися до лікаря!

Що робити при різних хворобах?

Якщо стандартне лікування метеоризму кишечника не допомагає, то надати допомогу зможе тільки фахівець. Він направить вас на різні обстеження, які допоможуть виявити причину.

1. При хронічному панкреатиті потрібно приймати ферментні препарати (Панкреатин, Креон, Мезим-форте).

2. При дисбактеріозі призначаються пробіотики.

3. Гастродуоденіт, холецистит і ентероколіт вимагають комплексного підходу. Ці хвороби доведеться лікувати довго. Метеоризм від будь-яких продуктів виступає всього лише одним із симптомів, але не провідним проявом.

4. Якщо мова йде про наявність пухлини, проводиться оперативне втручання.

5. Таким чином, алгоритм правильного лікування метеоризму включає в себе:

 • усунення основного захворювання;
 • нормалізацію мікрофлори кишечника;
 • симптоматичну терапію, тобто видалення яке зібралося газів.

6. Нерідко люди помічають, що здуття живота після їжі починається внаслідок прийому антибіотиків. Зазначені препарати знищують не лише патогенні мікроорганізми, а й здорову мікрофлору кишечника. Одночасно страждає і його перистальтика. Треба пити пробіотики, що містять в собі лакто-і біфідобактерії. Метеоризм, обумовлений дисбактеріозом, усувається швидко і без особливих проблем.

1. гіркота в роті, гнильний запах;

2. часті розлади шлунково-кишкового тракту, чергування запорів з діареєю;

3. швидка стомлюваність, загальна млявість;

свідчать про інтоксикацію організму паразитами. Лікування треба починати зараз, так як гельмінти, що мешкають в травному тракті або дихальній системі.

7. Здуття живота і метеоризм лікується за допомогою прокинетиков (Мотілак), ентеросорбентів (Вугілля активоване, Смекта), піногасники (Еспумізан). Перша група регулює моторику кишечника, приводить його в норму. Друга - очищає його від шкідливих продуктів, що нагромадилися в результаті недостатнього перетравлення їжі. Піногасники, на відміну від вітрогонних коштів, не виводять гази назовні, а нейтралізують їх ще всередині.

8. Немовлятам зазвичай призначають чай з фенхелем, укропную воду. Дорослим можна пити на додаток до основного лікування відвари з аптечної ромашки і м'яти.

Дотримання певних заходів дозволяє надовго забути про проблему підвищеного газоутворення і метеоризму. Щоб не стикатися з ситуацією часто, обов'язково виходьте на прогулянку кожен день. Її тривалість повинна становити не менше години. Потрібно робити регулярні фізичні вправи. Вони теж є непоганою профілактикою і приводять у норму роботу м'язів черевного преса.

З метою профілактики рекомендовано часто вживати відвар кропу. Необхідно звести до мінімуму продукти харчування, що збільшують утворення газів. Для усунення симптомів важливо домогтися комфортної психологічної обстановки. Якщо до метеоризму призвело конкретне захворювання, слід неухильно дотримуватися розпорядження лікаря. Таким чином, ви позбудетеся від основної причини свого неприємного стану.

Здуття живота - досить поширена проблема, яка на перший погляд.

Надмірна кількість газу в кишечнику прийнято називати метеоризмом (або здуттям.

Неголосне бурчання, регулярно лунає з живота - природне фізіологічне явище.

Симптоми виразки шлунка

Дисбактеріоз у немовлят

Постійне здуття живота і часті гази

Нерідко газоутворення, нормальний для будь-якої людини фізіологічний процес, з яких-небудь причин набуває патологічних нотки. Від дискомфорту в кишечнику, пов'язаного з порушенням метаболізму, страждає величезна кількість людей. Прояви цього негативного процесу приносять не тільки фізіологічні, але і моральні муки. Пов'язана делікатна проблема з тим, що постійні гази, які скупчуються в кишечнику, переливаються в ньому з гучними буркітливий звуками, а також з шумом і неприємним для оточуючих ароматом виходять природним чином з прямої кишки в самий невідповідний момент.

Газоутворення в кишечнику зазвичай не привід для хвилювання. Це нормальний фізіологічний процес, що протікає в травному тракті. Тільки неправильний харчовий раціон або розвиваються в органах шлунково-кишкового тракту патологічні зміни можуть спровокувати його підвищення, здатне доставити людині значний дискомфорт. Картина нормального процесу газоутворення виглядає наступним чином:

 • Аерофагія (заковтування повітря під час їжі або пиття). Кожне ковтальний рух сприяє потраплянню в шлунок 2-3 мл суміші кисню, водню і азоту. Мала їх частина виводиться через відрижку, а решта надходить в кишечник. Заковтує повітря у здорової людини становить в травному органі приблизно 70%.
 • Дифузія газової суміші з кровоносного русла. В результаті цього природного процесу в кишечнику може з'являтися азот.
 • Поява в органах травлення діоксиду вуглецю, метану, аміаку і сірководню пояснюється життєдіяльністю мікрофлори, що населяє їх і приймає пряму участь в процесі перетравлення їжі.
 • При нормальному метаболізмі газоутворення не підвищується, а газова суміш без будь-якого запаху виводиться з системи шлунково-кишкового тракту природним чином, безпосередньо через анальний отвір, шляхом всмоктування в кров і за допомогою відрижки, не викликаючи виникнення у людини ніякого дискомфорту.

Багато людей постійно або час від часу страждають від порушень метаболізму. У них з якихось причин збільшується утворення газів в кишечнику або виникають передумови, що заважають їх нормальному відходженню. Чому може виникнути така ситуація, пацієнтам з делікатною проблемою сильного метеоризму розповідають на прийомі гастроентерологи. Так само вони дають поради, як конкретній людині можна впоратися з неприємною ситуацією постійного здуття живота і як позбутися від газів з неприємним запахом.

Кишечник може здуватися внаслідок багатьох причин. Короткочасне явище провокується вживанням великої кількості газованої води, розмовами за столом під час їжі, або наявністю в щоденному меню газообразующих продуктів. Часте здуття живота спостерігається і у тих людей, які багато курять або постійно жують жувальну гумку.

Також часті причини того, чому здуває живіт, і постійно відходять гази, можуть бути наступні:

 • вживання у великій кількості здоби і солодощів, що містять вуглеводи;
 • погано вимиті або минулі недостатню термічну обробку продукти харчування;
 • сира вода з відкритих джерел, що містить велику кількість патогенних мікроорганізмів;
 • переважання в раціоні харчування продуктів, що викликають бродіння в кишечнику;
 • овочеві дієти.

Також гази можуть утворюватися у жінок під час вагітності. Цьому сприяє зміна гормонального фону, і підвищений тиск на кишечник збільшується в розмірах маткою. Нерідко така проблема, як постійне здуття живота і гази, виникає і у тих людей, які страждають від частої печії і вважають за краще позбавлятися від неї содою, що робити фахівцями не рекомендується.

А ось на питання про те, чому постійно присутній метеоризм у літніх людей, фахівці дають таке пояснення. З віком природним чином відбувається ослаблення в органах травлення мускулатури, яка обумовлює порушення в них перистальтики. Це і викликає газовий дискомфорт.

Причини постійного метеоризму можуть бути і більш серйозними, ніж аліментарні харчові порушення. Здувається живіт завжди і при розвитку патологічних змін в шлунково-кишковому тракті. Передумовами такого дискомфорту є такі захворювання:

 • часткова непрохідність кишечника механічного (пухлини, поліпи) або динамічного (параліч і спазми мускулатури кишки) характеру. При цій патології здуває живіт постійно тільки в якомусь одному місці;
 • кишкові паразити, що блокують травний орган, заважають відійти газам з кишечника;
 • СРК з порушеннями стільця (запори, проноси);
 • дисбактеріоз (збільшення патогенної мікрофлори в кишечнику);
 • клімакс, що провокує гормональні збої в організмі;
 • різні розлади невротичного характеру, здатні спровокувати мимовільне заковтування людиною повітря під час хвилювання або стресу.

У маленьких дітей так само, як і у дорослих, може виникнути така проблема, при якій постійно здуває живіт і гази. У новонароджених її появи передують розлади шлунково-кишкового тракту або проникність сечового міхура, що провокує накопичення рідини.

Великий вплив на це негативне явище надає і ферментопатия, що є вродженим дефектом. Ця патологія характеризується недостатністю будь-якого ферменту, який допомагає в засвоєнні поживних речовин.

Якщо у людини відбувається здуття живота постійно, йому необхідно звернення за консультацією до фахівця. Тільки доктор зможе виявити справжню причину дисфункції і підібрати оптимальний варіант позбавлення від неї. Самостійно робити які-небудь заходи категорично не рекомендується, так як постійний метеоризм часто є не самостійною патологією, а наслідком серйозної хвороби, що протікає в шлунково-кишковому тракті.

Хоча процес освіти в кишечнику газів і є природним, що не доставляє людині абсолютно ніякого дискомфорту, його збільшення або зниження функції видалення газової суміші призводять до появи дуже неприємних симптомів. В першу чергу ця патологія характеризується появою в животі почуття розпирання і тяжкості.

Також це неприємне відчуття постійно супроводжує наступна симптоматика:

 • виникнення переймоподібних больових відчуттів, в більшості випадків, зникаючих після відходження газів. Вони носять колючий або ниючий характер і можуть локалізуватися в різних частинах живота;
 • відсутність апетиту;
 • булькающие або буркітливі звуки в черевній порожнині. Вони зазвичай є провісниками здуття.

Часто патологічний стан супроводжується порушеннями стільця, появою в роті неприємного присмаку, відрижкою і постійної нудотою. Також йому супроводжує головний біль, слабкість, нервові розлади і почуття невпевненості в собі. Всі ці негативні прояви виникають як в сукупності, блоками, так і окремо.

При регулярному присутності негативної симптоматики необхідно обстеження фахівця. Особливо терміново почати похід до лікаря слід в тому випадку, коли здуття починають супроводжуватися сильними епігастральній болями, високою температурою, появою неприємного запаху з рота і тахікардією. Така симптоматика може свідчити про дуже серйозну патологію травного тракту.

Але навіть в тому випадку, коли людині достеменно відомо, що делікатна проблема спровокована аліментарним порушеннями режиму харчування, з приводу позбавлення від неї слід порадитися з фахівцем.

Зазвичай пацієнтам пропонуються наступні профілактичні заходи, які допомагають уникнути конфузу:

 • Корекція режиму дня швидко врятує від постійного появи негативних ознак і зведе неприємні відчуття в животі до мінімуму. Пов'язано це з тим, що перекушування «на ходу», а також хронічне недосипання є прямими передумовами для появи в кишечнику газової дисфункції, тому зміна режиму дня здатне нормалізувати роботу травних органів і вирішити делікатну проблему.
 • Відновлення порушеної мікрофлори рекомендується проводити в тих випадках, коли патологічний стан спровокував дисбактеріоз. У будь-якому аптечному пункті є широкий вибір пробіотиків і пребіотиків, коригувальних кількість нормальних і умовно-патогенних бактерій.
 • Замісна терапія призначається при наявності в анамнезі пацієнта ферментної недостатності. Лікарські препарати для цієї мети підбираються виключно фахівцем.
 • Нормалізація моторики шлунково-кишкового тракту, що провокує появу здуття і метеоризму, лікується спазмолітичними препаратами.
 • Ефективно можна купірувати підвищене утворення газів і застосуванням ентеросорбентів, але їх часте вживання призводить до дефіциту вітамінів і мікроелементів, а також запорів.
 • Але основним методом позбавлення від недуги все-таки є дієта. Основою її є те, що з раціону виключаються всі газообразующие продукти ми напої. Крім цього, значно зменшується споживання білкової їжі (гусятина, баранина, свинина і гриби), а також легкозасвоюваних вуглеводів, що містяться в цукрі і здобу.

У тому випадку, коли метеоризм стає стійким явищем, що непокоїть не тільки після їжі, це є серйозним приводом для звернення до фахівця, так як цілком ймовірно, що у постраждалої людини розвивається кишкова непрохідність, спровокована глистовими инвазиями, пухлиною або поліпами. Займатися самолікуванням або ігнорувати патологічний процес категорично не рекомендується щоб уникнути розвитку серйозних ускладнень, здатних закінчитися не тільки втратою здоров'я, але в деяких випадках і летальним результатом.

лікуючого лікаря. Передрук матеріалів сайту лише з зазначенням активного посилання на першоджерело.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

70 − 68 =