Поперек болить причини

Содержание

Дуже сильно болить поперек: причини і що робити. Коли дуже болить поперек: що робити, щоб позбутися від страждань

Больові відчуття в попереку знайомі багатьом, якщо не кожному: тупі тягнуть або пульсуючі болі, порушення рухової активності.

Часом їх інтенсивність настільки велика, що людина не може ні сісти, ні встати, ні зробити руху без сторонньої допомоги.

Болі в попереку «на рівному місці» не виникають, мова може йти про порівняно безневинних невралгічних патологіях (на кшталт запалення сідничного нерва, коли поперек «продуло9raquo;), а може про серйозні захворювання опорно-рухового апарату.

Самостійно розібратися в проблемі, знайти її «корень9raquo; і шляхи вирішення непросто. Що потрібно знати пацієнту?

Дуже сильно болить поперек: причини і що робити. Які джерела проблеми

Інтенсивні болі в попереку можуть бути пов'язані із захворюваннями різних систем і органів: опорно-рухової, видільної та т. Д. У всіх випадках біль буде одним з перших симптомів.

Якщо вірити медичною статистикою, найчастіше дуже болить поперек через проблеми з опорно-руховим апаратом (в цьому випадку питання «що робити?» Особливо актуальний: патології хребта та його структур часто призводять до затискання нервових корінців і нестерпним болів). Список можливих причин виглядає наступним чином:

Остеохондроз попереково-крижового відділу хребтів. Остеохондроз - «профессіональное9raquo; захворювання офісних працівників, але в той же час вражає і осіб, зайнятих фізичною працею. Суть патології полягає в недостатньому харчуванні хребців і міжхребцевих дисків. В результаті починаються дистрофічні процеси: хребець повільно руйнується, диск втрачає пружність і починає деформуватися. Ці руйнівні процеси супроводжуються запаленням і защемлением корінців нервів. Болі при остеохондрозі тягнуть, пекучі. Відрізняються високою інтенсивністю. Місце ураження може бути опухлим, кілька почервонілим.

грижі. Грижі дисків супроводжуються повним або частковим випиранням міжхребцевого диска. Диск може випирати назовні, в такому випадку симптоматика стає змащеній (і більше скидається на симптоматику остеохондрозу). Однак якщо диск випирає в хребетний канал, проблема стає куди більш виразною: болі приймають вкрай інтенсивний характер, іррадіює від сідниці по задній поверхні ноги аж до стопи, спостерігаються порушення чутливості (аж до повної її втрати). Можливий розвиток парезів або паралічів. Це дуже небезпечна патологія, що представляє небезпеку для здоров'я пацієнта. Інвалідизація настає не так часто, оскільки існують методики лікування гриж, проте, якість життя знижується істотно.

Запалення сідничного нерва. Також відомо як ішіас. Може бути первинним (якщо «продуло9raquo;) і вторинним (через обмеження сідничного нерва при грижах і т. Д.). Сідничний нерв - найбільший нервів в організмі. Тому при найменшому впливі на нього задіюється величезна кількість нервових закінчень, що веде до розвитку сильного больового синдрому.

Безпосередню причину болю позначають термінами «люмбаго9raquo; і / або «радікулопатія9raquo ;. Це не самостійні діагнози, а лише позначення причини болю: затиснення нервових корінців, зміщення хребців і т. Д.

Якщо дуже сильно болить поперек, причини в даному випадку очевидні і для самого пацієнта, але відповісти на питання «що робити?» Непросто навіть лікаря. Лікування патологій опорно-рухового апарату, процес складний і тривалий, а больовий синдром знімається важко.

Нерідко болі в попереку супроводжують і захворювання внутрішніх органів:

Ниркова колька. Зустрічається часто. Сечокам'яна хвороба, пієлонефрит та ін. Супроводжуються інтенсивними болями в попереку. Локалізація їх неочевидна.

геморой. В даному випадку болю відображаються.

панкреатит. У деяких випадках характеризується оперізують болями.

Інші причини зустрічаються виключно рідко:

пухлини кишечника. Біль може віддавати в поперек, але частіше при онкології кишечника болів або немає взагалі, або вони локалізуються в області живота.

поразки матки. Поліпи, пухлини, запальні ураження матки можуть стати причиною болю в попереку.

Дуже болить поперек: причини і що робити. діагностика

Намагатися самостійно визначити причину болю - все одно, що гадати на кавовій гущі. Без спеціальних досліджень зробити цього не вдасться. Призначення діагнозу самому собі призведе до втрати дорогоцінного часу. Тому при зберігаються болях рекомендується звернутися до фахівця. Хто допоможе в такому непростому справі?

• Ортопед - спеціалізується на захворюваннях опорно-рухового апарату.

• Невролог. Спільно з ортопедом займається лікуванням зазначених вище патологій: хвороба вражає не тільки кістково-м'язову систему, а й спричиняє розвиток неврологічної симптоматики.

• Нейрохірург. Спинальні нейрохірурги займаються практичними питаннями усунення патологій хребта.

• Нефролог. Якщо виявлені проблеми з нирками, звертатися варто до нефролога.

• Уролог. Спільно з нефрологом займається лікуванням патологій видільної системи. Часто фахівці нефролог і уролог поєднуються в одній особі.

Перелік великий. Але лякатися такої кількості лікарів не слід. В першу чергу варто звернутися до терапевта. Він проведе первинне обстеження, дасть направлення на аналізи. За результатами можна висунути припущення і направити пацієнта до профільного фахівця.

Діагностична тактика при болях у попереку, в цілому, стандартна:

• Усне опитування. Також називається збором анамнезу. Практикується усіма лікарями, щоб скласти первинну клінічну картину.

• Огляд. Візуальна оцінка ураженої ділянки. При багатьох захворюваннях поперек опухає, що може бути виявлено при огляді і дає підстави припускати патології хребта.

• Пальпація. Практикується для оцінки стану хребта, оточуючих м'язів (при захворюваннях хребта спостерігається гіпертонус м'язів). Крім того, пальпація застосовується для оцінки стану нирок (хоча техніка такий пальпації складна).

• Функціональні тести. На визначення рухливості хребта, кінцівок, чутливості стоп, сухожильного рефлексу і т. Д. Вони проводяться неврологом в ході рутинного огляду (горезвісний неврологічний молоточок знаком всім).

• Рентгенографія. Рентгенографічне дослідження застосовується для оцінки стану хребців.

• МРТ / КТ. Найбільш інформативні дослідження. Дають можливість отримати детальні зображення всіх структур хребта.

• УЗД. Ультразвукове дослідження призначається для оцінки стану внутрішніх органів.

• Лабораторні дослідження: загальний аналіз крові, аналіз сечі, біохімія крові.

Дуже сильно болить поперек: причини і що робити. Перша допомога

Перша допомога при інтенсивних болях у попереку зводиться до тимчасового купірування больового синдрому. Самостійно вирішити вихідну проблему неможливо, необхідна медична допомога. Тому слід виходити з простого правила: після зняття болю потрібно запланувати візит до лікаря.

Яким чином можна допомогти собі:

• Болі викликані запаленням, тому допустимо прийом протизапального препарату: Кеторола, Найза, Ібпрофена. Однак зловживати не слід.

• У комплексі з протизапальною рекомендується одноразовий прийом анальгетика: Баралгин, Анальгін і т. Д.

• Спазмолітик. Якщо є підстави припускати болю, викликані патологіями внутрішніх органів, кращим варіантом буде прийняти спазмолітик. Но-шпа, Дюспаталін, Дротаверин і ін.

Ні в якому разі не можна прикладати до хворого місця лід або намагатися його прогріти. Це може привести до непередбачуваних наслідків, небезпечним і для здоров'я, і ​​для життя. Якщо після вжитих заходів болю не вщухли і / або посилилися, відкладати звернення за медичною допомогою не можна, слід самостійно звернутися в поліклініку або викликати швидку допомогу.

Дуже болить поперек: причини і лікування

Лікування патологій, що викликають болі в попереку відрізняється складністю і тривалістю. Комплекс заходів включає в себе як консервативну терапію (прийом медикаментів, физиолечения, ЛФК), так і можливе оперативне втручання.

Сучасне лікування болю в спині давно вже пішло від простого усунення неприємних відчуттів. Важливо лікувати не прояви, а їх причину. Прикладом такого комплексного підходу може служити доповнення НПЗП нейротропними вітамінами (В1, В6, В12) Вітаміни групи В не тільки допомагають ліквідувати больовий синдром швидше, ніж при прийомі тільки НПЗП (наприклад, диклофенаку натрію), але також благотворно впливають на фізіологічні процеси в нервовому волокні , стимулюють харчування і відновлення структури нервової тканини.

Так, оптимальним доповненням до НПЗП послужить препарат Нейромультивит в ін'єкціях, що включає в себе три вітаміну В1, В6, В12 в терапевтичних дозах. Використання нейротропних вітамінів у високих лікувальних дозах дозволяє закріпити знеболюючий ефект, сприяє відновленню нервового волокна, завдяки чому вдається досягти тривалої ремісії больового синдрому. Починають лікування препаратом з щоденних ін'єкцій протягом 5-10 днів, потім переходять на підтримуючу введення, по 2-3 ін'єкції на тиждень протягом двох-трьох тижнів.

Також вкомплексе або окремо застосовуються такі групи Репарати:

• хондропротектори (сприяють відновленню хрящової тканини).

Часом болю можуть бути настільки інтенсивні, що зняти їх не вдається. У такому випадку вдаються до блокадам новокаїном або лідокаїном.

При захворюваннях внутрішніх органів призначаються спазмолітики.

физиолечение різноманітно. Конкретні найменування процедур визначаються лікарем-фізіотерапевтом, виходячи з захворювання і його тяжкості. Лікувальна фізкультура призначається при патологіях хребта, однак тільки тоді, коли гострий період минув. ЛФК незамінна в якості заходу реабілітації, але під час лікування вона строго протипоказана.

До хірургічного лікування вдаються у виняткових випадках. Операція може бути як «традіціонной9raquo; (Для видалення грижі, новоутворень), так і малоінвазивної (за допомогою пункції і лазера, ендоскопа і ін.). До оперативного лікування вдаються в останню чергу. Це важливо мати на увазі при спілкуванні з лікарем. У російській медичній практиці некомпетентні лікарі при першому ж погляді на пацієнта з грижею рекомендують хірургічне лікування. Це невірно в корені. Така рекомендація пов'язана з бажанням «отделаться9raquo; від пацієнта і говорить про низьку кваліфікацію лікаря.

Коли дуже сильно болить поперек і причина визначена, відповідь на питання «що робити?» Зрозумілий - лікувати. Тривалість лікування залежить від патології. Остеохондроз і грижі лікуються тривалий час, від 3 місяців до року і навіть більше. Тривалість лікування інших захворювань менше.

Таким чином, болі в попереку не обіцяють нічого хорошого пацієнту: в кращому випадку вони пов'язані з запаленням м'язів або сідничного нерва, в гіршому, з патологіями опорно-рухового апарату. Самостійно визначити джерело проблеми, і вже тим більше його усунути, неможливо. Потрібно звертатися до лікаря. На щастя, лікування більшості захворювань вже відпрацьовано, тому при неабиякою часткою відповідальності та наполегливості з боку пацієнта, дуже скоро про проблему можна буде забути.

© 2012-2018 "Жіноча думка". При використанні матеріалів - посилання на першоджерело обов'язкове!

Головний редактор порталу: Катерина Данилова

Електронна пошта: [email protected]

Телефон редакції: +7 (965) 405 64 18

Причини болю в попереку і способи позбутися від них

Багато пацієнтів, тільки-но переступивши поріг кабінету лікаря, тримаючись за поперек, запитують: "Чому болить поперек, і які ліки допоможуть від цього болю?"

На жаль, все не так просто, і вибрати правильний метод лікування можна тільки після виявлення причин, через які виникла біль.

Первинний і вторинний больовий синдром

Причини болю в попереку можуть бути дуже різними, і тільки досконально розібравшись, від чого вони з'явилися, можна починати боротися з цією недугою.

За медичною класифікацією хвороб розрізняють первинний і вторинний больовий синдром, який виникає в ділянці нирок.

Первинний больовий синдром формується на тлі дегенеративно-дистрофічних патологій хребта. До них відноситься остеохондроз, при якому відбувається ураження хрящових і кісткових тканин, а також спондилоартроз, який стосується міжхребцеві або синовіальні суглоби.

Вторинний больовий синдром може виникати з найрізноманітніших причин. Перш за все, постійно болить поперек при викривленнях хребта (сколіоз). Також такий стан може спостерігатися внаслідок метаболічних порушень кісткової тканини (остеопороз або остеомаляція).

Дуже часто причиною болю в ділянці нирок є запалення неінфекційної природи (хвороба Бехтєрєва, синдром Рейтера, ревматоїдний артрит та ін.).

Досить небезпечна причина болю в попереку - перелом спинних хребців.

Больовий синдром може бути наслідком різних інфекційних захворювань, що ведуть до поразки хребців і міжхребцевих дисків (бруцельоз, туберкульоз, епідуральний абсцес).

Болить поперек при гострих порушеннях спинномозкового кровообігу (інсультні стану), а також захворюваннях шлунково-кишкового тракту (непрохідність, атиповий гострий апендицит).

При деяких патологіях болю в попереку несуть відбитий характер. Це відбувається в тому випадку, коли уражаються органи, що знаходяться в області малого тазу (гінекологічні патології, ЗПСШ, ниркова колька).

Часто болю спостерігаються при розтягуванні поперекових м'язів. Дуже сильно болить поперек при зміщенні міжхребцевих дисків поперекового відділу. При цьому внаслідок сильних болів пацієнт займає вимушене положення тіла, а також дуже сильно обмежується його рухливість при ходьбі.

Коксартроз (артроз тазостегнового суглоба) теж часто є причиною вторинного больового синдрому.

Інші причини виникнення болю в попереку

Нерідко гострі поперекові болі виникають через невдалий руху, тривалої роботи в незручному положенні, неправильного підйому або носіння тягарів, падіння або удару, різкого випрямлення з одночасним поворотом, а також тривалого переохолодження або перебування на протязі. Всі ці "події" можуть стати причиною спазму і запалення глибоких м'язів спини.

Багато пацієнтів відзначають, що часто поперек болить після сну. Для цього також є свої причини. Найпростіша з них - незручне положення тіла уві сні. У любителів спати на животі м'язи поперекового відділу спини знаходяться в постійній напрузі, що і провокує виникнення болів. Іноді таке хворобливе стан пов'язаний з тим, що людині не підходить саме ліжко або подушка. Саме тому фахівці рекомендують для повного розслаблення спини спати на ортопедичному матраці.

Також ранкові поперекові болі можуть бути симптомом захворювань внутрішніх органів. Так, патології кровоносної, травної та сечостатевої систем супроводжуються больовим синдромом спини.

Болі в попереку, як причина негативних емоцій

Мало хто з пацієнтів здогадується, що поперек є однією з найбільш психосоматичних частин тіла, в зв'язку з чим, вона дуже гостро реагує на сильні стреси і хвилювання.

Злість, гнів, дратівливість або сильний страх сприяють викиду в кров значних доз адреналіну. Як наслідок - підвищення тонусу м'язів спини. І в тому випадку, якщо не відбувається адекватної розрядки, м'язи, що знаходяться в підвищеному тонусі, починають поступово зажиматься. А потім - спазм і больовий синдром. Необхідно відзначити, що хребетні порушення дуже часто розвиваються у людей з нестійкою психікою, і для таких пацієнтів психотерапія є найкращим методом лікування.

Болі в попереку при вагітності

Багатьох вагітних жінок хвилюють причини болю в попереку.

На ранніх термінах вагітності це може бути пов'язано із захворюванням нирок або сечовивідних шляхів. Також в цей період збільшується вироблення прогестерону, через що відбувається несуттєве розм'якшення зв'язок, через що і можуть виникнути поперекові болі.

У другому триместрі вагітності, коли живіт істотно збільшується, сильно зростає навантаження на хребет, в зв'язку з чим, виникають болі, що тягнуть в поперековому відділі спини.

Сильні болі в попереку під час вагітності іноді можуть бути причиною неврологічного захворювання (грижа міжхребцевого диска або поперековий радикуліт).

Що робити, якщо болить поясниця

Перш за все, в тому випадку, якщо болі в попереку не проходять протягом трьох днів, в обов'язковому порядку потрібна консультація невролога. Тільки фахівець може виробити тактику правильного лікування, яка буде залежати від серйозності стану пацієнта.

Як правило, більшість поперекових болів вимагають консервативного лікування, однак, іноді бувають випадки, коли неможливо обійтися без хірургічного втручання.

При призначенні консервативного лікування переслідується три основних мети:

 1. Позбавлення пацієнта від болю.
 2. Вироблення програми лікувально-профілактичних заходів для уповільнення дегенеративно-дистрофічних процесів в хребті.
 3. Швидке повернення хворого до нормального життя.

Перш за все, всім нам необхідно навчитися правильно відпочивати після фізичних навантажень. Для цього потрібно прийняти горизонтальне положення на твердій поверхні, а для найкращого розслаблення підкласти під коліна подушку.

Пацієнтам з порушеною руховою активністю рекомендується навіть при наявності больового синдрому (зрозуміло, не дуже сильного), не затримуватися в ліжку більше 2-х - 3-х днів, так як це значно послаблює навколохребцеві м'язи. При стійкому больовому синдромі з віддачею болю в ногу необхідна консультація ортопеда.

У тому випадку, коли діагностується остеохондроз, призначається комплексне медикаментозне лікування за допомогою препаратів, що зменшують больовий синдром, що поліпшують кровопостачання і відновлюють нервову тканину.

Для усунення болю в попереку непогано себе зарекомендували паравертебральні блокади. Такі ін'єкції допомагають зняти запалення і спазм м'язів, тим самим полегшивши біль.

При виявленні грижі міжхребцевого диска постає питання про операцію. Ця методика передбачає видалення грижі, яка здавлює корінець і створення умов для його відновлення.

Якщо поперек це так, але якщо відчуваєш постійний дискомфорт в спині, або десь стріляє або коліт то це скоріше за все гіпертонус і тут краще стандартного оздоровчого масажу нічого немає.

Правильно, я з вами полностю згідно!

У мене часто болить поперек після сну або вночі прокидаюся від болю, куди тільки не ходила справжньої причини не знайшли, я рятуюся тим що мажу зігріває маззю міцно укутують хворе місце хусткою або рушником одягаю теплий халат хвилин через 15 починає відпускати далі лягаю вкриваюся ковдрою біль проходить повністю поки біль в спині

я стою не можу ні сісти ні лягти навіть говаріть важко

 • відповісти

Гість - 01.05.2014 - 10:51

я вантажник і у мене болить поперек що мені робити?

Зверніться до лікаря і влаштуйтеся на іншу роботу

У мене болить поперек особливо з правого боку, років зо два тому ставили блокаду сказали запалення, може треба пройти якийсь курс лікування знову або зробити томографію.

Добрий день. Безумовно, краще почати з томографії, якщо є така можливість. В такому випадку буде ясний діагноз і будуть дані, від яких потрібно відштовхуватися при оцінці динаміки перебігу патологічного процесу. Не можна проводити лікування без постановки діагнозу.

Що робити якщо третій день болить поперек і віддає в лівий і правий бік?

Уже три тижні болить поперек. мазі, ношпа, свічки не допомагають, по жіночому все добре. Кому звертатися не знаю.

Перевірте почкі.Может бути болі в попереку пов'язані з ними.

Болить поперек, і одночасно жівот.Что з цим робити?

теж три тижні вже болить поперек,

гільйотина - радикально але дієво!

Мене мазь hondrocream дуже виручає. Остеохондроз досить давно, періодично на курс масажів ходжу, коли біль мучить, то цим кремом рятуюся.

 • відповісти

Олена Олександрівна - 12.05.2015 - 18:27

Були постійні болі в спині. МРТ показав наявність міжхребцевих гриж по 5 і 7 мм в поперековому і грудному відділах, остеохондроз. Два місяці тому приїхала з санаторію. Там познайомилася з тренажером Гревітрін для лікування захворювань хребта. Обалденная штука. За процедуру витягує на 2-3 і більше см. Безболісно і безпечно, вивчила тему про нього від і до. Я в захваті! Місяць тому замовила в інтернеті модифікацію Гревітрін-комфорт плюс з мікровібрацією і підігрівом на офіційному сайті виробника. Проконсультували від і до, спасибо огромное. Зробила знімок тиждень тому, міжхребцевих гриж немає. Ось це результат. Всім раджу цей тренажер Гревітрін.

Моя робота в основному сидяча, захворів працівник, довелося підмінити. Весь день і вечір на ногах. Стала нити поперек, до кінця взагалі прострелевала, зі стільця сповзала, спочатку постоіш буквою "Г" потім випрямляешся і йдеш. Що це зі мною.

Мені 11 років, у мене захворіла поперек, що мені робити?

Років в 8 невдало стрибнула на батуті і щось хруснуло в попереку. Минуло вже 8 років, а поперек досі турбує, що це може бути? Іноді може захворіти, що мені не зігнутися і не розігнутися.

Вітаю! Можливо, у Вас стався травматичний компресійний перелом тіла поперекового хребця. Щоб це з'ясувати необхідно зробити рентгенографію поперекового відділу хребта. Також потрібна консультація ортопеда і невролога.

Уже місяці 2 сильно болить поперек. У мене маленька дитина, часто на руках або нагинаюся за ним постійно (але думаю це не причина). До вечора поперек аж горить. За жіночому все добре. Не знаю до кого звернутися і що робити.

Це може бути через фізичних навантажень.

У дитинстві невдало стрибнув у воду з моста, потім тиждень боліла спина. Зараз активно займаюся спортом і все нормально, але іноді різко починає нити поясниця (залежність від навантажень не помітив), не проходить, поки не ляжу на спину (одного разу навіть в торговому центрі ліг), проходить за 5 хвилин і наче й не було. Такі напади бувають рідко (1-2 рази на місяць). Що можете порадити?

Болить пояснила особливо з ранку і віддає в праву ногу, що це може бути?

У мене був компресійний перелом 7 хребця поперекового відділу, років 5 тому. Як би нічого не хвилювало. Але ось уже 4 дня болить поперек, не можу спати нормально, нагинатися і сидіти довго. Начебто не напружувалася сильно, ні чого важкого не піднімала. Що це може бути?

У мене болить поперек, якщо я сплю більше 7-8 годин. Прокидаюся від страшного болю, і на роботі постійно ниє, що не можу ні сидіти, ні стояти. Підкажіть будь ласка, що мені робити?

Близько трьох місяці я потрапила в аварію і отримала компресійний перелом 6 хребців, місяць взагалі практично не вставала, хоч і спина взагалі не турбувала, потім лікар дозволив більше рухатися, зараз вже почала рухатися як раніше, все було добре, а ось останній тиждень уві сні болить хребет, і боляче перевертатися, тільки встаю на ноги - біль проходить! Підкажіть, що це може бути? 16.01 на МРТ і на перевірку до лікаря, дуже боюся результату!

Добрий день. У мене почалися сильні болі в стегні і до коліна, що чергуються з прострілами. Викликавши лікаря отримала діагноз люмбалгія (хоча ознайомившись з проблемою схиляюся до ішіасом). Болі були такої сили що я пролежала 5 тижнів, навіть не сідаючи. Пройшла курс вітаміну Б, знеболюючі. І зараз пішла 6 тиждень, я можу сидіти, стояти і пересуватися на четвереньках. Зробити крок стоячи я не можу, тому що тут же з'являється сильна різка біль в районі куприка і стегна. Тупий ниючий біль присутній завжди. Поїхати до лікарні зробити знімок або ще що-небудь на даний момент неможливо. Я просто не спущуся з п'ятого поверху. Порадьте, як позбутися від болю, як почати ходити. Дякуємо. Я в розпачі.

Уже днів 5 ниє поперек. Не завжди, але ниє. Ніби в дні менстр. Але менст. пройшла. І то ніби не менст. Світла мазня рожева. Що робити? До лікаря на цьому тижні не зможу. У поліклініку не хочу. Краще платно обстежитися. У кого так було? Поділіться? Куди йти, до якого лікаря. Гінеколога або невролога або куди ще?

Болить поперек, коли лягаю на рівну поверхню, біль вщухає тільки тоді, коли вигінаюсь. У лікаря була, каже, все нормально, але хворіти щось не перестає. Підкажіть, що робити?

Привіт, поперек починає хворіти, коли ляжу куди-небудь, і відчуття таке, наче клацне щось. А через хвилин десь 5-10 все проходить. І все, більше ніколи не турбує, але ось коли знову лягаю і знову ця біль. Що це? Не знаю!

Дуже часто, або це мені так не щастило, лікарі починають ударно лікувати пацієнта і заліковують до такої міри, що вирватися вже немає можливості. Мій біль в спині хто і як тільки не лікували - спочатку говорили, що нирки, потім вирішили, що шлунок хворий віддає в спину. а шлунок вже просто не міг не хворіти від такого кол-ва препаратів. Спасибі донечці, відвела майже за руку до лікаря перевіреного, а той каже, що біль у мене нейропатіческая і допоможуть вітаміни, які нервову тканину відновлюють. Сказав курсом пропити нейромультівіт і я забуду про свій біль. Курс у мене вже добігає кінця, а доктор мав рацію, біль став стихати і зменшуватися. Тепер для профілактики буду пити два рази в рік, вітамінки ж нешкідливі, а мені тільки користь.

Привіт, чи може через болі в попереку крутитися голова, набрякати з ранку руки, скутість рухів, але не завжди?

 • відповісти

Гостя на ніч - 15.08.2016 - 23:45

В останній місяць часто болить спина, не стріляє і це не гострий біль, просто ниє, особливо при згинах, наприклад, при збиранні. У мене двоє дітей, молодшій рік. Ще варто спіраль. Ось і не знаю з чого це?

 • відповісти

Олексій Володимирович - 19.01.2017 - 19:02

Я б порадив пройти процедури по лікуванню хребта на тренажері Гревітрін. Сам був з такими ж проблемами хребта. Дуже приємні, комфортні процедури, а головне безпечні при будь-якому віці. Можна вдома такий мати, листопад пенсіонер і не можу собі поки дозволити купити тренажер додому, а так би з радістю.

Що робити якщо при невдалому стрибку почала боліти спина, віддає в праву ногу, досить складно ходити, і в загальному болю при кожному русі, чи достатньо буде зігріваючих мазей і тугий пов'язки, або вже слід звернутися до лікаря?

У мене, коли сиджу або нахиляюся, болить поперек вже пів року. При цьому після пологів поправилась на 5 кг. Може вона хворіти через зайвої ваги?

Добрий день. Поперек болів до вагітності, але лягала на підлогу, чула хрускіт і все проходило. Після пологів болі стали з'являтися набагато частіше. І не проходить. Особливо, якщо довго доводиться стояти під нахилом (польоту кошика). Що це може бути?

Мені 45 років. Біль у спині в область таза турбує після переохолодження організму, а річну прохолодну ввечері відчув зі стоп ніг до пояса, після на вагу тіло перейшло дріжджі від холоду. Також біль відчував в задній частині.

УВАГА! Вся інформація на цьому сайті є лише довідковою або популярною. Діагностика та призначення ліків вимагають знання історії хвороби і обстеження лікарем. Тому ми настійно рекомендуємо з питань лікування та діагностики звертатися до лікаря, а не займатися самолікуванням.

Чому виникають болі в попереку?

Болі в поперековому відділі спини - вкрай поширене явище. Палеонтологи і біологи вважають, що це наслідок такого еволюційного придбання, як прямоходіння.

Навантаження при ходьбі розподіляється не рівномірно на всі відділи, як у більшості тварин, а практично повністю лягає на поперековий відділ.

Болі в попереку виникають по ряду причин і можуть свідчити про комплекс недуг різного характеру.

Можна виділити дві групи причин, що сприяють виникненню болів в області попереку.

Захворювання хребта і внутрішніх органів

Болі можуть виникати в результаті вроджених або придбаних захворювань.

Так, до вроджених вад зокрема можна віднести:

 • зміни і ущелини хребців;
 • неправильну форму відростків хребців, їх вкорочення або подовження.

Ущелини хребців: 1,2-задні, 3,4-бічні, 5-7-передні

Дані проблеми можуть протікати абсолютно безсимптомно або супроводжуватися гострим болем при виконанні певних видів нахилів, складністю при пересуванні, проблемами з сечовипусканням, розумовою відсталістю.

Причини болю в попереку можуть мати і невралгічних природу при:

 • затисканні нервів в хребті (можна охарактеризувати таку біль як сильну і раптову);
 • поперековому остеохондрозі, який розвивається в результаті сидячого і малорухливого способу життя і викликає тягнуть болі через перенапруження м'язів;
 • люмбоишиалгии, яка характеризується атрофічними змінами сідничного нерва (найчастіше біль при цій недузі переходить на сідницю, виникає різко і раптово).
 • розсіяному склерозі (це хронічне аутоімунне захворювання вражає оболонку нервових волокон спинного і головного мозку, провокує болі різної локалізації, вираженості і насилу піддається лікуванню).

Крім того, різкі болі подібного характеру також можуть викликати:

 • дегенеративний сакроілеіт - важке захворювання, що представляє собою гнійно-запальний процес на поверхні крижово-клубового суглоба;
 • остеопороз, причина якого - недолік кальцію в організмі або порушення його обміну (на початкових стадіях захворювання характеризується хронічними ниючі болями, судомами, зміною постави).

Ще один тип болю в поперековому відділі - болі, які мають відбитий характер.

Вони можуть виступати характерним симптомом ряду захворювань різних органів і систем:

 • інфекцій сечостатевої системи (хламідіозу, уреаплазмозу);
 • нестабільної роботи кишечника і пухлинних захворювань шлунково-кишкового тракту;
 • геморою, що виникає від сидячої роботи;
 • пухлин і поліпів в матці;
 • ускладнень після простудних захворювань (після ангіни, грипу, ГРВІ);
 • радикулітів (провокують поперекові болі, що віддають в ногу).

У деяких випадках причиною можуть бути:

 • фізіологічні зміни (вагітність, пологи, менструація);
 • надмірне фізичне навантаження (зокрема, підйом вантажів);
 • різкий набір ваги;
 • епідуральна анестезія.

Рис .: як потрібно піднімати тяжкості

Крім внутрішніх хвороб, поперековий біль миє бути спровокована такими факторами:

Найчастішим наслідком переохолодження є радикуліт.

Це запальний процес, який стосується корінці нервів.

Інфекційні процеси виникають на фоні зниженого імунітету. Періодичне або тривале перебування на холоді, а також вологе повітря істотно погіршують опірність організму.

Нерегулярні фізичні навантаження

Часто після тривалого перебування в сидячому положенні виникають болі в спині при ходьбі.

Недолік вправ і рухової активності викликає застій крові і може призвести до незворотних змін в хрящовій тканині.

Однак будь-які навантаження повинні бути дозовані, їх силу варто нарощувати поступово.

Зайву напругу провокує травми і розтягування м'язів, переломи, тріщини кісток.

При різкому переході до складних вправ можуть виникати защемлення нервів, болючі зміщення внутрішніх органів.

Заняття професійним спортом

До небезпечних видів спорту відносяться:

Вони припускають зайве навантаження на м'язи попереку.

Тривожним симптомом є біль після присідань зі штангою, різких поворотів і нахилів.

Якщо спортсмену боляче ходити, необхідно негайно припинити тренування і звернутися до лікаря.

У раціоні обов'язково має бути присутньою достатня кількість кальцію, фосфору і фтору, які є важливими складовими кісткової тканини.

Особливу увагу на споживання кальцію, фтору і фосфору повинні звернути жінки під час вагітності, годування і клімаксу.

Крім того, часті запори і надлишок в раціоні жирної і висококалорійної їжі надають травмуючий дію на прямий і товстий кишечник.

Це призводить до иррадиирущие болю в попереку.

Блювота і часта нудота свідчать про гастриті або виразці, при яких може сильно тягнути поперек.

Інша назва патології - сколіоз. Він може бути вродженим і набутим.

У легкій формі легко піддається лікуванню за допомогою комплексу вправ, у важкій - вимагає хірургічного втручання.

При викривленні хворому стає важко довго стояти, сидіти без опори.

Сильне нервове напруження, часті турботи і тривала відсутність відпочинку позначається негативно на всіх системах організму. Психологи з'ясували, що людина, яка перебуває під вантажем проблем починає мимоволі сутулитися, «згинаючись» під їхньою вагою.

Багато хронічні хвороби можуть загострюватися від нервів і стресу.

Якщо пригніченість і занепад сил тривають протягом місяця, необхідна допомога фахівця.

Ще одна можлива причина болю - поперековий радикуліт. Багато корисної інформації про захворювання можна знайти тут.

При яких захворюваннях і станах болить поперек? ↑

Поперекові болі у чоловіків можуть мати різну етіологію і характеризуються своїми особливостями.

Вікові та гормональні зміни мають мало впливу на чоловічий хребет, проте часто проблеми з передміхурової залозою можуть викликати характерні глибокі слабо виражені болі.

До основних причин болю в поперековому відділі у чоловіків можна віднести:

Часто люди, що не займаються за родом своєї діяльності фізичною працею, мають слабкі м'язи спини, особливо це стосується найширшого м'яза.

Уміння правильно розподіляти фізичне навантаження необхідно виробляти.

При підйомі важких предметів людина без спеціальної підготовки вся вага переносить на поперек, а не на біцепси, трицепси або м'язи грудного відділу. Наслідком цього є розтягнення найширшого м'яза спини.

При розтягуванні біль то з'являється, то виникає, знижуючись при гарячих компреси, що розігрівають мазі.

Вона може давати про себе знати, якщо довго стояти, і проходити в положенні лежачи на спині.

Причиною перелому може стати як серйозна травма, так і банальний забій.

При просідання міжхребцевого диска перелом хребта поперекового відділу може викликати навіть невдалий крок або втрата рівноваги.

Симптомом перелому є гострий біль в низу попереку або в районі куприка.

Іноді біль може переходити на верхні або нижні кінцівки, посилюватися при зміні положення тіла.

Метастази пухлини статевих органів

Біль від метастазування кісткової тканини хребта найсильніша, часом переходить в нестерпну.

Візит до онколога не можна відкладати, коли болить поперек і яєчка або статевий член.

Подібну біль можна зняти тільки сильнодіючими препаратами, процес некротичного зміни тканин зупинить швидше за все не вдасться.

Приблизно третина пацієнтів чоловічої статі з болями в попереку страждає від проблем з нирками.

Біль в області нирок посилюється під час рухів і тривалого знаходження у вертикальному положенні. У стані спокою біль стихає.

Якщо довго стояти, біль може поступово наростати.

Це відбувається через те, що рідина приливає до нирок і створює надлишковий тиск на хребет.

Після алкоголю біль в попереку також може посилюватися.

Це захворювання викликає поперекові болі праворуч і ззаду. Іноді біль віддає в пах.

Іншими симптомами простатиту є відчуття печіння при сечовипусканні, проблеми з ерекцією.

Основна причина хвороби - це застій крові в капілярах або бактеріальна інфекція.

Жіночий організм постійно зазнає змін і гормональним струсів.

Певні види болю в жіночому тілі виникають в нормі і не є тривожним сигналом.

Больові відчуття, пов'язані з менструальним циклом

Болі, що виникають в різні терміни менструального циклу, зовсім не обов'язково свідчать про якусь патології:

 • При місячних збільшилася в розмірах матка тисне на м'язи спини, викликаючи неприємні відчуття;
 • Якщо больові відчуття виникають перед місячними за 7-8 днів і віддають в живіт, то це свідчить про необхідність перегляду режиму харчування. Краще включити в раціон більше їжі, багатої на клітковину і фруктовими кислотами.
 • Болі в середині циклу можуть бути пов'язані з виходом яйцеклітини з яєчника;
 • Болі після місячних свідчать про проблеми в роботі репродуктивної системи, в цьому випадку необхідний візит до фахівця.

У перші тижні, коли жінка ще не знає про своє становище, у неї може боліти поперек і низ живота. Такі болі за характером нагадують передменструальні і часто збігаються з ними за термінами.

Затримка місячних в даному випадку може говорити про вагітність або інфекційному процесі.

Іноді можливі невеликі кров'яні виділення, вони пов'язані з впровадженням плодового яйця в стінку матки.

Якщо болить низ живота і поперек, а місячних немає, перше, що необхідно зробити - це тест на вагітність.

Часто подібні болі будуть супроводжувати жінку протягом декількох місяців, в таких випадках лікар пропонує прийом препаратів з магнієм.

Під час вагітності, особливо на останніх термінах, більшість жінок стикаються з болями нижче або вище попереку.

Це пов'язано з тим, що зростаючий живіт надає велике навантаження на м'язи спини.

Якщо біль постійна і пов'язана з активної діяльності, майбутній мамі необхідний підтримуючий бандаж, який розподілить навантаження між різними м'язовими групами.

Якщо поперек болить під час сну і вранці, швидше за все жінка спить в незручній позі.

Допомогти зможуть спеціальні подушки для сну, які підтримують тіло і перешкоджають напрузі м'язів. Болі в попереку вночі повинні пройти.

Фото: подушка для вагітних

До кінця терміну біль може концентруватися в попереку праворуч або ліворуч: це свідчить не про становище плода, а про викривлення постави.

Біль може проходити у вагітної, коли вона сидить, повністю спершись об опору.

Жінки, які зважилися перервати свою вагітність або зробили це за медичними показаннями, практично в 100% випадків скаржаться на болі після аборту.

Причинами болю можуть бути:

 • запалення внутрішньої оболонки матки (ендометрит);
 • стресовий стан жінки;
 • скорочення матки після проведення аборту.

При цьому біль може віддавати в ногу або концентруватися в низу попереку.

Після пологів жінки часто відчувають болю в спині. Іноді біль локалізується там, де куприк або де крижі. Це пов'язано з травмами і розтягуваннями, отриманими під час пологів.

Попередити болю можна, займаючись спеціальною гімнастикою під час вагітності або відвідуючи басейн.

Шалені мами теж можуть виконувати комплекс вправ, приділяючи особливу увагу своїй поставі.

Якщо біль супроводжується підйомом температури до 37 градусів і вище, жінку різко кидає в жар, необхідно проконсультуватися з лікарем.

Можливо, це інфекційний процес.

Болі, викликані хворобами жіночої репродуктивної системи

До типово жіночим нездужань, симптомом яких виступає біль в попереку, відносяться:

Це запалення сечового міхура, властиве більшою мірою жінкам. Цистит легко лікується і діагностується.

Здати аналізи сечі на предмет наявності цього захворювання варто, якщо при сечовипусканні відчувається печіння, тягне поперек при нахилі вперед, підвищена температура тіла.

Інфекційні процеси в піхві

Ряд запалень у жінок викликає болі в положенні лежачи на животі.

Це може бути кандидоз, бактеріальний вагіноз або вірусне захворювання.

Подібні болю також можуть бути симптомом ураження нирок.

Якщо у жінки болять поперек і яєчники, відчувається печіння при сечовипусканні, температура піднялася вище 38 градусів, необхідна УЗД-діагностика і лікування під контролем фахівця (курс уколів або прийом оральних препаратів).

Болі, пов'язані з хворобами внутрішніх органів

Хвороби кишечника або шлунка можуть провокувати біль у хребті.

Іноді болю при цих розладах можуть сильно віддавати - віддавати в ногу або віддавати в живіт.

Подібна клінічна картина пов'язана з тим, що мозок неправильно інтерпретують сигналу, які подають йому органи.

Якщо болить поперек і правий бік, це вказує на проблеми з печінкою або підшлунковою железой.Болі з лівого боку свідчить про апендицит або кишкових кольках.

У лівому боці біль може виникнути під час бігу або інших фізичних вправ. Вона швидко проходить і не представляє небезпеки для здоров'я.

В районі куприка можливі поколювання і тягнуть болі.

Найчастішою причиною болів в попереку у дітей є неправильна постава.

У процесі навчання, якщо для дитини невірно підібраний стілець і стіл для занять, можливий розвиток викривлення хребта.

До сколіозу може привести:

 • неправильно підібране взуття;
 • плоскостопість;
 • незручний рюкзак.

На початкових етапах захворювання викривлення легко можна виправити за допомогою прописаної лікарем лікувальної фізкультури.

Помірний біль, яка проявляється у дитини вранці, після напруженої роботи або тривалого перебування в одній позі, може бути також першою ознакою грижі хребта.

Причиною грижі можуть стати:

 • викривлення хребта;
 • занадто сильні фізичні навантаження;
 • надмірні заняття спортом.

Особливо небезпечні в дитячому віці стрибки з переворотом через голову, підняття важких предметів, скручування, присідання.

Якщо дитина періодично скаржиться на біль в спині після тренування, значить, йому необхідна допомога фахівця.

Що таке кокцигодинія і як її лікувати? Інформацію про це синдромі можна знайти тут.

З яких причин розвивається таке серйозне захворювання, як плечолопатковий періартрит? Дізнайтеся тут.

Використання мазей

Цей вид лікарських засобів вельми ефективний при необхідності швидко поправити здоров'я в домашніх умовах.

Мазь допомагає зняти запалення, розтягнення, надає прогріває дію, якщо застуджена поперек.

Виділяють наступні групи мазей:

 • протизапальні анальгетики (в їх склад входять лікарські речовини охолоджуючого дії, що знімають роздратування - ментол, лаванда, і знеболюючі препарати - нурофен, ібопрофен, диклофенак);
 • комбіновані медикаменти (застосовуються при розтягненнях і травмах, поряд з протизапальною і знеболюючою дією надають загоює ефект за рахунок входять до їх складу гепарину, деметілсульфоксіда);
 • препарати дратівної дії (ефект заснований на розширенні судин і притоку крові до джерела болю);
 • хондропротектори (одним з активних компонентів таких препаратів є хондроїтин сульфат, який застосовується при патологічних процесах в хрящової тканини, що сприяє активному відновленню хрящових поверхонь суглобів).

Дія, яке досягається за допомогою уколів, аналогічно прийому відповідних мазей або оральних препаратів.

Відмінними рисами цього виду терапії є:

 • Швидкість. Швидке зняття сильного болю можливо тільки за допомогою потрапляння ліки в кров або м'яз.
 • Ефективність. Уколи дозволяють доставляти активний компонент точно до мети. Активна речовина при цьому не руйнується в шлунково-кишковому тракті.
 • Необхідність присутності фахівця. Робити собі уколи самостійно важко, тому необхідно або щоденне відвідування поліклініки, або виклик медсестри додому.
 • Можливе використання тільки за призначенням лікаря. Чим лікувати нездужання і сильні болі за допомогою уколів може порадити тільки доктор і призначити необхідний препарат. Придбати більшість з них можна тільки за рецептом.

Даний метод позбавлення від болю відноситься скоріше до засобів народної медицини.

Прогрівання добре допомагають при болях невоспалительного характеру - розтягненнях, грижах, викривленнях, остеохондрозах.

У таких випадках рекомендується здійснювати до 10 процедур в день.

При інфекційному процесі прогрівання викликає приплив крові до ураженої ділянки тканини і підсилює біль.

Лікувальна фізкультура - це відмінна профілактика і терапія болю в попереку.

Мета занять - зміцнити м'язовий корсет хребта і виправити поставу.

При болях рекомендується виконувати наступні види вправ:

 1. З положення лежачи необхідно по черзі піднімати ноги на 10-15 см і утримувати їх у висячому положенні деякий час.
 2. Лежачи на спині потрібно зігнути ноги в колінах під кутом 90-100 градусів і піднімати на максимальну висоту. Після виконання зігнуті ноги необхідно нахиляти вправо і вліво, до торкання підлоги.
 3. Повільні і плавні нахили, що виконуються в різних напрямках. Під час вправи потрібно намагатися не згинати спину в грудному відділі, зберігаючи її максимально рівною.
 4. Стоячи рачки, потрібно виконувати махи одночасно правою рукою і лівою ногою і навпаки.
 5. Вправа «місток». Спочатку його потрібно виконувати, спираючись на стіну, або за допомогою іншої людини.

Масаж відмінно допомагає в позбавленні від болю поперековому відділі хребта.

Його можна довірити фахівцеві в клініці або проводити в домашніх умовах, в будь-якому випадку користь від нього буде неоціненною.

До позитивних терапевтичним ефектам масажу відносяться наступні:

 • поліпшення кровопостачання хворий частини тіла;
 • розминка м'язів, що робить їх і зв'язки більш гнучкими і еластичними;
 • зняття гострого болю;
 • позбавлення від накопичених в м'язах і підшкірній клітковині токсинів;
 • приємні відчуття за рахунок стимуляції нервових закінчень шкіри;
 • позитивні емоції.

Добре, коли масаж поєднується з прийняттям лазні або сауни.

Особливо, корисно паритися віниками з берези або дуби, вони відмінно стимулює всі життєві процеси і підвищує загальний тонус організму.

При болю в спині, причина якої не відома, в першу чергу необхідно звернутися до терапевта. Він допоможе визначити захворювання за сукупністю симптомів.

Якщо причина очевидна: болі передувала травма, біль виник на тлі вагітності, менструального циклу або хронічного захворювання, має сенс відразу звернутися до більш вузького спеціаліста.

Самолікування допустимо тільки у випадках, якщо причина болю точно відома.

Що таке вертеброгенная люмбалгия? Чому вона виникає? Інформацію про це можна знайти тут.

До профілактичних заходів щодо попередження болів можна віднести наступні:

Регулярні фізичні вправи

Фізкультура повинна бути общеукрепляющей, що дає рівні навантаження на всі групи м'язів.

Кожен день вправам варто приділяти 20-30 хвилин часу.

Це може бути ранкова гімнастика, пробіжка, плавання в басейні, прогулянка швидким кроком.

Відео: гімнастика для зміцнення м'язів спини і хребта

Підтримка водно-сольового балансу

У день людина повинна споживати до 3 літрів рідини. Кращою рідиною для споживання є мінеральна вода.

Кава, чай (в тому числі зелений), газовані напої створюють додаткове навантаження на нирки, проте не заповнюють потреба організму в рідині.

Більша кількість води варто вживати в першій половині дня, а після 20.00 взагалі не пити. В іншому випадку можливі набряки, хворобливі відчуття в області нирок.

У раціоні варто знизити вміст жирної, смаженої та копченої їжі або повністю її виключити.

Найбільш корисними продуктами є варені або приготовані на пару.

У щоденне меню має входити весь комплекс необхідних організму мікроелементів, вітамінів і мінералів.

Жінки повинні щорічно відвідувати гінеколога, чоловіки - уролога, здоров'я дітей в рамках планового огляду зазвичай контролюється при навчальних закладах.

Це дозволяє своєчасно виявити хворобу і приступити до її лікування.

Головною умовою збереження здоров'я спини є правильний спосіб життя і позитивний настрій.

Почати стежити за своєю поставою, виконувати комплекс вправ ніколи не пізно. Багато серйозних захворювання хребта дозволяють вести повноцінне життя при дотриманні правил і приписів лікарів.

Сподобалася стаття? Підписуйтесь на оновлення сайту по по RSS, або слідкуйте за оновленнями ВКонтакте, Одноклассниках, Facebook, Google Plus, Мой Мир або Twitter.

Розкажіть друзям! Розкажіть про цю статтю своїм друзям в улюбленої соціальної мережі за допомогою кнопок в панелі зліва. Дякуємо!

У мене боліла спина після епідуралку. Довелося з малятком їздити на прийом до лікаря, бо в нашій поліклініці бабусі в чергах нікого не пропускають.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

+ 64 = 74