Поліпи шлунка лікування

Поліпи в шлунку - чому вони з'являються? Що являють собою поліпи шлунка, як їх лікувати і уникнути ускладнень

Поліпи є доброякісні утворення слизових оболонок людського організму. У шлунку вони утворюються порівняно рідко (приблизно 1 випадок на 10 000 населення).

Самі по собі поліпи не становлять великої небезпеки, однак володіють високим онкогенних потенціалом, оскільки часто трансформуються в рак.

Поліпоз - НЕ гомогенне захворювання, але ціла група патологій, об'єднаних ідентичною назвою. Існує, щонайменше, 4 типи поліпів. Що ж таке поліпоз, як його лікувати і діагностувати. Спробуємо розібратися.

Поліпи в шлунку - це гетерогенна група захворювань, обумовлених різними причинами. Серед них:

спадковий фактор. Грає найбільш видну роль в питанні освіти описуваної патології. Причини поліпів в шлунку найчастіше саме генетичні. Лікарями було доведено, якщо в роду по висхідній лінії будь-хто страждав поліпоз шлунка або кишечника, ризик розвитку новоутворень у нащадків різко підвищується на 50% в порівнянні зі здоровими людьми. Зрозуміло, саме по собі захворювання не передається у спадок. Йдеться про спадкування схильності. При грамотному підході, а також частці везіння людина може і зовсім ніколи не дізнатися, що таке поліпи на практиці.

гіподинамія. Тривала відсутність або недолік руху призводять до розвитку поліпів. Причини цього в розвитку застійних явищ. Рух, як відомо, життя.

Часте переїдання. При переїданні шлунок розтягується, стінки органу перенапружуються і недоотримують кисню і поживних речовин. Розвиваються дистрофічні явища. В результаті складається ідеальна ситуація для формування поліпів.

Неправильне харчування і переважання в раціоні жирних продуктів і іншого продовольства, дратівної слизову шлунка.

Недолік клітковини в раціоні і часті запори. У деяких випадках це може стати причиною поліпів не тільки кишечника, але і шлунка.

Спадкові генетичні захворювання. У ряді ситуацій поліпоз є безпосередньо спадковим. У цьому випадку доводиться говорити про генетичне відхилення.

Рефлюкс і підвищена кислотність шлункового соку.

Інфікування вірусом папіломи людини.

У комплексі ці причини зумовлюють появу поліпів в шлунку. Оскільки мова йде про поліетіологічним захворюванням, зазвичай поліпоз обумовлений 2-3 причинами разом. Хоча бувають і винятки.

Деякі люди страждають поліпоз частіше за інших. Хто ж ці групи?

• Особи, які страждають ожирінням. Зазвичай причиною ожиріння є переїдання. Висновок напрошується сам собою: переїдання часто стає причиною поліпозу шлунка.

• Офісні працівники. Не мають часу і можливості харчуватися повноцінно.

• Лежачі хворі. Страждають гіподинамією, тому схильні до розвитку поліпозу.

• Особи, які не мають можливості повноцінно харчуватися.

Це лише деякі групи населення.

Найбільш часто зустрічаються три типи поліпів цієї локалізації:

фіброзні поліпи (Розвиваються з слизової органу).

папілломатозние поліпи (Викликані вірусом папіломи людини).

аденоматозні поліпи (Або поліпи-аденоми). Вкрай небезпечні, оскільки майже завжди переходять в рак (аденокарциному).

Ознаки поліпозу шлунка можуть начисто відсутні. Найчастіше саме так і буває. Явні симптоми проявляються або при дуже великих поліпах, або при розвиненому процесі, коли відбувається малігнізація (малігнізація) новоутворення. В цілому, можна говорити про наступні ознаки поліпів шлунка:

Больовий синдром. Перший і найменш специфічний ознака. Це прояв супроводжує масу захворювань, в тому числі гастрити і т.д. Біль при поліпозі, зазвичай, ниючий, тягнучий, з'являється після прийому їжі і вщухає на голодний шлунок.

Дискомфорт в епігастральній ділянці. Кожному відомо сисна почуття в надчеревній області. Коли воно супроводжується почуттям голоду - це норма. Але якщо подібне проявляється і при повному шлунку - є підстава насторожитися. Крім того, відчувається важкість у животі, ніби проковтнув важкий камінь, що давить почуття, відчуття руху в животі. У деяких випадках пацієнт може відчувати чужорідне тіло в шлунку.

Відчуття розпирання шлунка. Виявляється при великих поліпах.

печія. Виявляється через підвищення кислотності шлункового соку. Імунна система ініціює реакцію, підвищуючи кислотність соку, щоб зруйнувати новоутворення, проте безрезультатно.

Відрижка з кислуватим присмаком. Може бути симптомом супутнього гастриту або гастродуоденіту.

блювота. Блювота при поліпозі і раку шлунка важко піддається диференціальної діагностики «на око». І в тому, і в іншому випадку в структурі блювотних мас виявляються домішки крові, часом досить рясні (тим рясніше, ніж крупніше пухлина).

Симптоматика і ознаки поліпів шлунка проявляються по-наростаючій. Все починається з болю, потім додається нудота, блювота і т.д. Все може закінчитися вельми плачевно, аж до неможливості приймати їжу. Тому так важливо вчасно звернути увагу на власне самопочуття і виявити недобре.

Діагностика покликана відповісти на питання, чи присутній поліп, а також про поліпи чи йде мова. Перше, що необхідно зробити пацієнтові - відправитися в лікарню до профільного фахівця. Патологіями шлунково-кишкового тракту займаються лікарі-гастроентерологи, а також онкологи. В першу чергу рекомендується консультація гастроентеролога.

На первинному прийомі лікар вислуховує скарги, опитує пацієнта на предмет супутніх патологій і раніше перенесених захворювань (збирає анамнез). Потім фахівець приймає рішення, щодо тактики обстеження. Перевага віддається інструментальних досліджень, серед яких:

Контрастна рентгенографія шлунка з барієм. Суть дослідження полягає в контрастному відображенні структури шлунка на рентгені. Ця методика дозволяє з точністю показати внутрішню структуру шлунка, в тому числі і всі новоутворення: поліпи, пухлини і т.д. Крім того, воно необхідне для стадіювання патологічного процесу (наскільки процес поширений, инвазивно чи зростає новоутворення та інші питання).

Ультразвукове дослідження шлунку. Дає можливість з точністю відобразити структури шлунка і все новоутворення.

ФГДС. Найбільш інформативне дослідження, що дає можливість лікарю своїми очима побачити внутрішню поверхню слизових оболонок шлунка. Це мінімально інвазивне дослідження, нехай воно кілька дискомфортний, але необхідне. На жаль, ФГДС не дозволяє стадіровать процес, зате в ході дослідження можливо взяти зразок тканини і видалити поліп.

Зазвичай цих трьох досліджень досить для постановки первинного діагнозу. Крапку в питанні покликана поставити гістологія (гістологічне та морфологічний дослідження). Цілком можливо, що мова йде не про поліпи, а про пухлину Абрикосова і т.д.

Лікування поліпів в шлунку виключно хірургічне.

Не існує консервативних методик по лікуванню поліпозу.

На щастя, зазвичай досить мікрохірургічного втручання прямо в ході проведення ендоскопії.

При аденоматозні поліпи показана хіміотерапія.

Профілактика поліпів в шлунку

Зі стовідсотковою гарантією не один метод профілактики поліпів в шлунку не може гарантувати відсутність захворюваності. Однак описані рекомендації дозволять звести ризик до мінімуму. Що ж це за рекомендацією:

• Не можна переїдати. Харчування має бути помірне. Це дозволить запобігти відразу кілька проблем, не тільки проблему поліпозу.

• Потрібно якомога більше рухатися. Вчені довели, рух - це відмінна профілактика не тільки поліпів шлунка, але і раку цього органу.

• Слід оптимізувати раціон. У ньому має бути якомога більше клітковини і якомога менше тваринних жирів. Це ідеально позначиться на всьому шлунково-кишковому тракті.

• Важливо харчуватися регулярно, не допускаючи тривалих перерв в прийомах їжі.

• Потрібно відмовитися від куріння і вживання спиртного у великих кількостях.

У комплексі цих заходів достатньо не тільки для запобігання поліпозу, але і для загального оздоровлення організму.

Поліпи в шлунку зустрічаються порівняно рідко, але становлять велику небезпеку. Не варто втрачати час, при перших же підозрах рекомендується звертатися до лікаря.

© 2012-2018 "Жіноча думка". При використанні матеріалів - посилання на першоджерело обов'язкове!

Головний редактор порталу: Катерина Данилова

Електронна пошта: [email protected]

Телефон редакції: +7 (965) 405 64 18

поліпи шлунка

поліпи шлунка - доброякісні пухлиноподібні вирости залозистої структури, які виходять із слизової оболонки шлунка. Поліпи шлунка розвиваються безсимптомно, проте при досягненні великих розмірів можуть провокувати шлункові кровотечі, переймоподібні болі в животі, утруднення евакуації їжі зі шлунка; можлива малігнізація поліпів. Основу діагностики складає фіброгастроскоп та ендоскопічна біопсія, рентгеноскопія шлунка. Тактика щодо поліпів шлунка може бути вичікувальної (динамічне спостереження і контроль) або активної хірургічної (видалення поліпів під час ендоскопії або порожнинної операції).

Поліпи шлунка - пухлинні епітеліальні освіти, мають доброякісний характер, з'являються на внутрішній стінці шлунка. Це досить поширене захворювання в гастроентерології, часто не проявляє себе клінічно і що виявляється при проведеної фиброгастроскопии з приводу іншої патології. Як правило, поліпи шлунка характерні для пацієнтів середнього віку (40-50 років), але можуть зустрічатися і у більш молодих людей і дітей. Найчастіше (більш ніж в 2 рази) поліпи шлунка розвиваються у чоловіків. У більшості спостережень поліпи шлунка розташовуються в привратникового відділі шлунка, рідше - в тілі шлунка. Поодинокі поліпи виявляються в 47% випадків, множинні - у 52%; приблизно у 1-2% хворих спостерігається дифузний поліпоз шлунка.

Причини і класифікація поліпів шлунка

Фактори, що сприяють виникненню поліпів шлунка: вік старше 40 років; гелікобактерна інфекція (поліпи часто розвиваються на тлі гастритів); генетична схильність (характерна для аденоматозного поліпа - захворювання, при якому поліпи завиваються переважно в товстому кишечнику, але можуть виявлятися і в інших відділах травного тракту).

Поліпи шлунка діляться за морфологічними ознаками на аденоматозні і гіперпластичні.

Гіперпластичні поліпи зустрічаються практично в 16 разів частіше, є розростання клітин епітелію шлунка і не є істинною пухлиною. В силу своєї морфологічної структури гиперпластические поліпи майже ніколи не озлокачествляются.

Аденоматозні поліпи формуються з залізистих клітин і являють собою доброякісні пухлини шлунка з високим ризиком переродження в рак шлунка (особливо це стосується великих освіти, розміром більше двох сантиметрів).

Аденоматозні поліпи (аденоми шлунка) в свою чергу поділяються за гістологічною структурою на тубулярні, папілярні і папіллотубулярние пухлини (в залежності від переважання в пухлинної тканини трубчастих залізистих, або сосочкових структур). Крім морфологічних особливостей поліпи класифікуються за кількістю (одиночні і множинні) і за розміром.

Маленькі і молоді поліпи, як правило, не виявляються клінічно, або відзначається симптоматика гастриту, на тлі якого розвиваються поліпи.

Освіти великі можуть ускладняться шлунковою кровотечею (і тоді виявляється кров в калі - баріться стілець, або блювота з кров'ю). Великі розміри поліпа можуть стати причиною утруднення прохідності шлунка. Поліпи на ніжці можуть виходити через воротар в дванадцятипалу кишку і ЗАТИСКАТИСЯ, викликаючи гострі переймоподібні болі під грудиною, иррадиирующие по всьому животу.

Поліпи можуть сприяти розвитку наступних ускладнень: формування виразок і внутрішня кровотеча, утруднення евакуації їжі зі шлунка в дванадцятипалу кишку аж до шлункової непрохідності, обмеження поліпа воротарем (для поліпів на довгій тонкій ніжці), озлокачествление (для аденоматозних поліпів).

Найчастіше поліпи виявляють при ендоскопічному або рентгенологічному дослідженні з приводу гастриту. Специфічною симптоматики хворі не відзначають, як правило, поліпи супроводжуються хронічним запаленням слизової шлунка, тому на перший план виходять прояви гастриту.

Найбільш інформативною методикою діагностики є гастроскопія - ендоскопічне дослідження, що дозволяє детально оглянути слизову шлунка, виявити освіти, оцінити їх розмір і зробити забір біоптату для гістологічного аналізу. Рентгенологічне дослідження шлунка з контрастною речовиною дозволяє окреслити рельєф стінок шлунка і виявити наявність поліпів.

Серед заходів лабораторної діагностики відсутні специфічні способи для виявлення поліпів шлунка, але при підозрі на розвиток кровотечі з поліпа можуть проводити дослідження калу на приховану кров. При частих кровотечах в загальному аналізі крові можуть відзначати ознаки анемії. Для виявлення хелікобактерної інфекції проводять ПЛР-дослідження і виявлення антитіл методом ІФА.

Необхідно дотримуватися рекомендацій і призначення гастроентеролога. Залежно від розмірів, кількості, морфологічних особливостей поліпів, лікар визначає лікувальні заходи, але в будь-якому випадку оптимальної мірою лікування є видалення поліпів. Невеликі поліпи можна видалити при ендоскопії. Великі поліпи і освіти, які мають широку основу вимагають більш серйозного хірургічного втручання.

Іноді при гіперпластичних поліпах невеликого розміру лікар може запропонувати вичікувальну тактику - дієтичне харчування і диспансерне спостереження з регулярним обстеженням (фіброгастроскопіческім дослідженням) шлунка не менше одного-двох разів на рік. Лікар зазначає динаміку зростання поліпів, характер зміни їх поверхні (формування нерівностей, ерозій, виразок, кровоточивість), утворення нових розростань. Різке прискорення зростання і зміна поверхні поліпа можуть бути ознаками його виникнення злоякісної пухлини.

У разі розвитку ускладнень ставиться питання про хірургічне або, при можливості, ендоскопічному видаленні поліпа. Після видалення поліпа хворі також повинні проходити регулярної обстеження на предмет ймовірності повторного виникнення поліпів.

Пацієнтам після ендоскопічного видалення поліпів (електроексцизія або електрокоагуляція) необхідно провести контрольну ендоскопію через 10-12 тижнів для уточнення повноти очищення стінок шлунка від поліпів. Іноді проводять доудаленіе залишків поліпа. Остаточне загоєння дефектів слизової, що утворилися в результаті ендоскопічного видалення поліпів, відбувається в термін від двох до восьми тижнів.

Варто пам'ятати: при регулярному ендоскопічному контролі слизової шлунка з частими біопсії зростання поліпа може прискорюватися. Також ендоскопія сприяє поширенню злоякісного утворення, схильного до метастазування.

Резекцію шлунка проводять у разі великих поліпів, множинних, часто рецидивуючих поліпів, утворень, ускладнених масованим кровотечею, некрозом, защемлением, непрохідністю шлунка, озлокачествлении (малігнізації) поліпа. Специфічною медикаментозної терапії поліпів шлунка немає, але оскільки це захворювання часто протікає на тлі гастриту, то препарати призначають відповідно до принципів лікування цього захворювання.

Сучасна медицина не виділяє специфічних заходів щодо профілактики поліпів шлунка. Профілактичні заходи в основному повинні бути спрямовані на попередження виникнення гастриту (або своєчасне і адекватне його лікування), оскільки саме хронічний гастрит є основним чинником, що сприяє виникненню і розвитку поліпів шлунка.

Для попередження захворювань шлунка основними заходами є: раціональне харчування з дотриманням режиму, обмеження куріння і прийому алкоголю, контроль над прийнятими медикаментами (обережне вживання гастротоксичність препаратів, зокрема, знеболюючих і жарознижуючих з групи нестероїдних протизапальних засобів).

Пацієнтам, у яких виявлені поліпи шлунка, необхідно дотримуватися дієтичного харчування з виключенням продуктів, що дратують слизову шлунка (гостре, солоне, кисле, смажене, копчене), а також їжі, що сприяє посиленню секреції соляної кислоти. Від алкоголю і куріння бажано повністю відмовитися: алкоголь надає пряму шкідливу дію на слизову, що може привести до ерозії і виразки поліпа. Куріння також негативно впливає на стан стінки шлунка, знижуючи її захисні властивості і сприяючи збільшенню вироблення соляної кислоти.

Препарати групи нестероїдних протизапальних засобів хворим з поліпами шлунка протипоказані.

При видаленні поліпів прогноз сприятливий. Єдино, висока ймовірність повторного виникнення, але регулярне диспансерне спостереження дозволяє виявити рецидив швидко і провести видалення нових утворень на ранній стадії малоінвазійними методами. Після видалення поліпів відновлення працездатності відбувається, як правило, в повному обсязі. Тривалий перебіг захворювання може вести до раку шлунка.

Поліпи шлунка - лікування в Москві

Хвороби органів травлення

 • © 2018 «Краса і медицина»

призначена тільки для ознайомлення

і не замінює кваліфіковану медичну допомогу.

Як лікувати поліпи в шлунку без операції?

Поліпоз представляє собою появи на слизовій оболонці шлунка множинних або одиничних доброякісних утворень, які називаються поліпи. При несвоєчасному зверненні до лікаря існує ризик переходу поліпозу в злоякісну пухлину. Існує не один метод лікування поліпозу, наприклад, вилікувати поліпні новоутворення можна народними засобами за допомогою рецептів, до складу яких входить прополіс, чистотіл, калина, мед, рослинне масло і багато інших корисних компонентів.

Народні засоби лікування поліпів в шлунку

Лікування поліпів шлунка за допомогою народної медицини складається з безлічі рецептів, які дозволяють полегшити стан хворого і усунути доброякісні утворення. Наявність поліпів в шлунку має такі симптоми, як печія, блювання, здуття живота, нудота і гострі больові відчуття. Лікувати поліпи потрібно якомога швидше, щоб не допустити переходу доброякісного новоутворення в злоякісне.

Важливо вилікувати поліпи на перших стадіях, щоб лікування було щадним і не було необхідності в проведенні операції.

Консервативна терапія включає в себе рецепти народної медицини, правильне харчування, без якого не вдасться вилікувати поліп. Дотримання правильного харчування, як складового терапії, виключає вживання спиртовмісних напоїв, міцного чаю і кави. Хворим не рекомендується вживати гостру, копчену і солону їжу.

Використовуючи народні засоби, хворому призначаються рецепти на основі меду, дьогтю, гриба чаги, чистотілу, калини, прополісу, туї, тополиного нирок і золотого вуса. Дотримання технології приготування лікувального медикаменту з дарів природи дозволить зробити ефективне і максимально корисні ліки, яке прискорить процес одужання хворого і підвищить імунітет.

ЗАПАХ з рота? Банальний "неприємний запах" з рота переростає в серйозну хворобу. Близько 92% людських смертей викликані зараженням паразитами, яких можна вивести! Читати далі.

Щоб лікування поліпів шлунка обійшлося без операції, хворому рекомендується вчасно почати лікувати виникли симптоми. Однак не варто займатися самолікуванням і при перших ознаках недуги слід звертатися до лікаря. Діагностуючи поліпи на ранній стадії, лікар може запропонувати хворому обійтися народними засобами.

Нетрадиційна медицина включає в себе безліч рецептів із загальнодоступних продуктів. Відмінним зіллям вважається мед в комплексі з вершковим або оливковою олією. Мед містить в собі безліч корисних речовин, в його склад входить фосфор, магній, калій, кальцій, хлор і марганець. Він володіє відмінними антибактеріальними властивостями. Однак, вживаючи мед, хворому слід бути обережним, адже цей продукт бджільництва є сильним алергеном, тому починати лікування цим продуктом потрібно з маленької дозування. Таким чином, для приготування ліків потрібно виконати наступні дії:

 • Розтопити кілограм вершкового масла і додати в нього стільки ж меду. Отриману масу варити на маленькому вогні 2-3 години, поки не утвориться суміш густої консистенції. Готову масу остуджують і залишають зберігатися в холодильнику. Вживати зілля потрібно на голодний шлунок одну столову ложку.
 • Потрібно взяти половину кілограма оливкового масла, стільки ж меду і сік, вичавлений з двох лимонів. Компоненти змішують і залишають в холодильнику. Лікувати шлункові захворювання таким природним медикаментом потрібно не довше 21 дня, вживаючи його вранці, в обід і ввечері по столовій ложці перед їдою.

Починаючи лікування захворювання, багато хто вважає, що без ліків обійтися не вдасться. Але мало хто знає, що деякі лікарські аптечні препарати лише знімають симптоми, тим самим ускладнюючи ситуацію ще більше, адже прихована симптоматика не дозволить лікарю поставити точний діагноз. Тому для лікування краще використовувати комплексну терапію, яка включає трави, які мають всі необхідні для організму мікроелементи.

Нетрадиційна медицина пропонує лікувати поліпи шлунка за допомогою волоського горіха. Цей плід має наступні ефектами:

 • тонізуючими;
 • вітамінними;
 • ранозагоювальні;
 • загальнозміцнюючі;
 • поліпшують обмін речовин;
 • протизапальними;
 • проносними;
 • в'яжучими.

Волоський горіх протипоказаний при підвищеному згортанні крові і гострих кишкових захворюваннях. З нього роблять наступне лікувальне зілля: з 15-20 горіхів знімають шкаралупу і викладають в півлітрову ємність і заливають до верху горілкою. Ємність закривають і залишають настоюватися на тиждень в темному місці. Приготований розчин пити по дві великі ложки з ранку натщесерце.

Позбутися від поліпів можна за допомогою жовтків яєць і гарбузового насіння. Обрані ці продукти не просто так. Жовтки яєць мають багатий склад, що включає кальцій, калій, сірку, магній, залізо і хлор. У жовтку міститься лецитин, який важливий для функціонування печінки і здатний регулювати розподіл жирової тканини, вітамін Е і залізо, які запобігають розвитку ракових клітин.

Гарбузове насіння в своєму складі мають тіамін, вітамін С, фолієву кислоту, фтор і омега 3 жирні кислоти. Але лікування поліпів насінням гарбузами обумовлено наявністю в них кукурбітацинів, які володіють сильними протизапальними діями і здатні пригальмувати розвиток росту клітин раку. Гарбузове насіння знижують ризик переходу новоутворень з доброякісних в злоякісні.

Для приготування лікувального зілля знадобиться 6 великих ложок насіння гарбуза, подрібнених в борошно, і 7 відварених білків. Компоненти перемішати і додати в них половину літра соняшникової олії. Суміш ставлять на вогонь, підігрівають і вже в готовому вигляді вживають протягом 5-ти днів. Після тижневої перерви курс терапії повторюється.

Для лікування поліпів шлунка використовується трава чистотіл, яка має протизапальні, жовчогінні і спазмолітичні властивості. Активною речовиною трави виступає алкалоїд, знімає спазми і болі, заспокоює і приводить в норму серцевий ритм - хелидонин.

Нетрадиційна медицина пропонує наступний рецепт з цієї рослини: чайну ложку чистотілу залити 0,5 л окропу і вкрити теплою ковдрою на 2 години, після чого процідити настій і вживати по великій ложці чотири рази на добу.

Вживання настою з лікувальної трави досягає місяці, після чого робиться відпочинок на тиждень і прийом повторюється. Так як ця рослина отруйна, то включати в лікування його слід виключно після дозволу та контролю лікаря. Разом з чистотілом можна використовувати і інші трави, наприклад, репешок або календулу.

Нетрадиційна медицина включає в себе безліч рецептів з природних компонентів, одним з яких є дьоготь. Щоб приготувати лікарське зілля з дьогтю, слід розвести 5 крапель головного компонента зі ста грамами молока. Пити лікарський природний медикамент потрібно на голодний шлунок протягом 20 днів. Після тижневої перерви лікування потрібно відновити.

Гриб чага в нетрадиційній медицині має велику цінність. До складу входять зміцнюють і зупиняють ріст злоякісних клітин властивості. Гриб чага складається з смоли, щавельного, мурашиної, оцтової кислоти, клітковини і полісахаридів, які здатні поліпшити апетит і усунути хворобливі відчуття. Гриб має кровоспинні і протизапальні властивості. Але як і будь-який лікарський препарат, березовий гриб має протипоказання. Таким чином, гриб не рекомендується при вагітності, коліті, індивідуальної непереносимості і дизентерії.

Щоб приготувати лікувальне зілля, необхідно розібрати на шматки чагу і залити гарячою водою, залишити настоюватися на п'ять годин. Коли гриб розм'якне, його натирають на терці і отриманий обсяг гриба заливають трьома літрами води, підігрітої до 65 градусів. Настоюється цілюща рідина 2 дня, потім проціджують і вживають по 200 мл раз в день.

В якості лікарського засобу від поліпів шлунка використовують тополиний нирки. Щоб приготувати цілющу рідину, слід залити нирки горілкою і залишити настоюватися на 14 днів. Протягом двох тижнів розчин потрібно збовтувати. Готове засіб п'ють по столовій ложці вранці, в обід і ввечері за 30 хвилин до прийому їжі. Триває курс терапії, поки настоянка не закінчиться.

Лікування тополиним нирками виключає паралельне вживання алкоголю, який може обнулити ефективність цього препарату.

Щоб уникнути операції, хворому слід вчасно звернутися до лікаря, який призначить необхідне лікування. При слабких симптомах пацієнт може обійтися консервативним лікуванням, яке включає в себе рецепти нетрадиційної медицини. Для цілющих рецептів використовуються трави, квітки, рослини, хорошим засобом вважається калина. Вона володіє жарознижувальними, заспокійливими і протизапальними діями.

Щоб приготувати ліки з калини, не буде потрібно багато зусиль і часу, потрібно лише залити три ложки ягід половиною літра окропу і залишити настоюватися на 60 хвилин. П'ють рідина вранці, в обід і ввечері в проміжках між їжею. Коли є свіжі ягоди, їх з'їдають по дві-три жмені.

Позбутися від поліпів шлунка можна, з'їдаючи по половині склянки калини, розділеного на кілька прийомів. Однак калина має в'язку властивістю, що може припасти багатьом не до смаку, тоді лікарі рекомендують робити з неї морс. З ягід слід віджати сік, розбавити з водою і медом. Пити морс потрібно вранці і ввечері по 100 мілілітрів.

Високу ефективність при терапії поліпів шлунка має прополіс. Із бджолиного продукту роблять такі рецепти:

 • Розтоплюється 100 г вершкового масла і з'єднується з 10-ма грамами прополісу, подрібненого в порошок. Суміш потрібно підігріти на водяній бані протягом десяти хвилин, постійно заважаючи. Готову рідину п'ють вранці, в обід і ввечері за 60 хвилин до їжі, при цьому розбавляючи маленьку ложку лікарського засобу підігрітим молоком.
 • Подрібнюється 60 г бджолиного продукту і заливається склянкою спирту. Поміщають рідина в скляну ємність і протягом настоювання періодично збовтують. Настоюватися зілля повинно 7 днів в неосвітленому місці. Позбутися від поліпів шлунка за допомогою прополісу можна, випиваючи цілющу рідину три рази в день. Лікарський напій п'ється гарячим.

При лікуванні поліпів шлунка застосовуються трави, квіти, плоди, рослини. Не виключенням став і золотий вус, який володіє безліччю активних речовин, необхідних для людського організму. У складі цієї рослини є нікотинові кислоти, пектини, флавоноїди, каротиноїди, дубильні речовини, глікозиди і стероїди, а також марганець, нікель, кобальт, натрій, калій, мідь і магній. Золотий вус має протизапальні, імуномодулюючі, спазмолітичні і жовчогінні діями.

Застосовуючи золотий вус при лікуванні поліпів шлунка, кожен хворий повинен знати протипоказання. Так як золотий вус не рекомендований в традиційній медицині, вживаючи його в якості нетрадиційного лікування, потрібно строго дотримуватися дозування. Як лікування поліпів шлунка золотий вус використовують для настойки. Щоб приготувати лікувальну рідину, слід 16 колінце залити половиною літра горілки і залишити настоюватися на 3 тижні в темному місці. Готову настоянку пити по десертній ложці вранці, в обід і ввечері після прийому їжі. Золотий вус можна використовувати і в чистому вигляді, для цього його лист або колінце розжовують і випльовують.

Використовується туя в нетрадиційній медицині для лікування поліпів шлунка неспроста. Це хвойна рослина містить в своєму складі ефірні масла, смоли, флавоноїди, споніни, глікозиди та ін. В молодих пагонах туї є велика кількість мінералів і вітамінів. Туя забезпечує протимікробну дію і здатна знімати запальний процес.

Важливим критерієм вибору туї для лікування поліпів, є можливість цієї рослини протистояти різним новоутворенням.

Для приготування настоянки з туї потрібно взяти 50 г голок і залити їх половиною літра спирту, залишити настоюватися на два тижні. Готовий настій перед застосуванням розбавляти у воді і пити по чайній ложці на голодний шлунок з ранку. Тривалість курсу становить місяць і після 30-ти денної перерви при необхідності курс повторюють.

Лікування поліпів в шлунку має на увазі комплексну терапію, яка, головним чином, складається з дотримання правильного харчування. Ефективність від прийому ліків, цілющих засобів або проведеної операції буде досягнута, якщо дотримуватися дієти. Таким чином, хворий повинен дотримуватися наступних правил харчування при поліпах шлунка:

 • прийом їжі повинен бути в один і той же час;
 • в процесі їжі хворому слід ретельно пережовувати їжу, не поспішати і не розмовляти;
 • приготовані страви повинні бути теплими, не допускається вживання занадто гарячих і, навпаки, холодних страв;
 • прийомів їжі 5-6 разів, вживаючи продукти маленькими порціями;
 • потрібно обмежитися від вживання солоної їжі, гострої і жирної;
 • скоротити до мінімуму вживання солодощів;
 • в обов'язковому порядку включити в раціон щоденне вживання моркви, цибулі, калини та часнику;
 • збільшити прийом овочів і фруктів;
 • в меню хворого включити пророслу пшеницю, морську капусту;
 • насамперед виключити молочні продукти, консерванти, хлібобулочні вироби;
 • барвники, ароматизатори і крохмаль повинні бути виключені з меню хворого;
 • категорично заборонено вживання спиртовмісних напоїв і зловживання курінням.

УВАГА! Інформація на сайті представлена ​​виключно для ознайомлення! Жоден сайт не зможе заочно вирішити Вашу проблему. Рекомендуємо звернутися до лікаря за подальшої консультацією і лікуванням.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

44 + = 48