Поліп на жовчному міхурі що робити

Содержание

Лікування поліпів в жовчному міхурі без операції

Хто посперечається зі статистикою? У кожного десятого жителя нашої країни є поліпи в жовчному міхурі. З огляду на, що виявляються вони при УЗД випадково, то цифра стане набагато вище. Посилює ситуацію те, що при цьому захворюванні відсутні специфічні симптоми. Одні лікарі кажуть, що потрібна обов'язкова операція, інші менш категоричні. Вони стверджують, що якщо у вас поліпи в жовчному міхурі, лікування без операції не виключено. Хто ж правий у цій ситуації? Спробуємо розібратися.

Симптоми поліпів жовчного міхура

Що таке поліп жовчного міхура? Це наростання на внутрішній стінці органу. Коли вони у множині кількості - це поліпоз. Небезпечно, що ці доброякісні утворення здатні перерости в рак. На жаль, вони не мають яскраво виражених симптомів. Поява болю справа, в підребер'ї, важкість при прийомі їжі, нудота - все той же проявляється при захворюваннях печінки, жовчнокам'яної хвороби. Діагностики, крім УЗД, не існує, і виявляються освіти випадково.

Поширення мають холестеринові поліпи жовчного міхура. Їх причина проста - на внутрішніх стінках органу відкладається холестерин. У запальних утворень розростається хвора тканина. Папіломи виглядають як сосочки. Найнебезпечніші - аденоми - розростання ракових клітин. Серед причин виникнення виділяють кілька:

 • скупчення холестерину;
 • ожиріння;
 • прийом гормонів;
 • застій жовчі;
 • вживання жирної, смаженої їжі.

Як лікувати поліп в жовчному міхурі? Одиночний наріст до 5 міліметрів не є небезпечним. Коли їх розміри від 5 до 10 міліметрів, потрібне постійне спостереження лікаря. Необхідна терапія для того, щоб виключити збільшення наростів. Призначають прийом лікарських препаратів: «Алохолу», «Холензіма», ведмежої жовчі. При цьому рекомендується сувора дієта, лікування народними засобами. Подивіться, як виглядає наріст на фото.

Коли освіти збільшуються за розміром, стають більше 10 міліметрів, проводиться ендоскопічна поліпектомія жовчного міхура. При цій операції видаляється лише наріст, а сам орган залишається цілим, продовжує нормально працювати. Тільки при розмірах утворень більше двох сантиметрів, рекомендують видалення хворого органу, тому що велика ймовірність раку. Операція проходить швидко, через 2 дні хворий продовжує амбулаторне лікування вдома. За міжнародною класифікацією МКХ-10 хвороби з такими новоутвореннями мають код К80-К86.

Крім прийому лікарських препаратів, призначають дієту. При поліпозі вона дуже сувора. Дієта виключає жирну і копчену їжу, обмежує вживання солодощів і меду, зменшується кількість солі. Повністю виключаються такі продукти:

Дієта при поліпах в жовчному міхурі передбачає дробове харчування - п'ять разів за день. Необхідно пити багато води, до двох літрів, щоб жовч ставала менш густий. Рекомендується додавати в їжу висівки, багаті клітковиною. дозволено:

Якщо у вас в поліп в жовчному міхурі, лікування народними засобами призупинить його збільшення. Відмінні результати дає застосування відвару з чистотілу. Курс лікування триває один місяць, робиться перерва на 10 днів, потім процес триває, і так три місяці. Для приготування складу в термос насипається ложка трави чистотілу, додається літр окропу. Витримується годину. Приймати слід перед їжею, в день по три рази. Дозування - по сто грам.

Чи можна вилікувати поліп жовчного міхура

Повністю вилікувати цю хворобу не можна. Нарости не зникають безслідно. Вони здатні тільки зупинити свій ріст. Для цього важлива рання діагностика. Тільки коли ви захопили хворобу на самому початку, і освіти мають маленькі розміри, не виключено лікування. Призначають лікарські препарати, дієту, лікування народними засобами. При цьому обов'язковий періодичний контроль УЗД.

Відео: що робити при поліпи жовчного міхура

Одні фахівці говорять вам, що потрібна операція при наявності новоутворень, а інші стверджують, що можна обійтися лікуванням. Подивіться відео, і ви ознайомитеся з факторами ризику та причинами захворювання. Вам стане зрозуміло, в якому випадку, за яких умов обов'язково хірургічне втручання. Коли допустимо при поліпах в жовчному міхурі лікування без операції?

Проходила обстеження, лікар випадково виявив наріст на стінці жовчного міхура. Порадив сувору дієту. Найскладніше у всьому цьому - відмовитися від солодкого, пиріжків. Особливо важко часто пити воду. Через півроку прийшла на УЗД, а наріст не збільшився в розмірах, та ще й схудла на 6 кілограмів. Дуже корисна дієта, раджу дотримуватися.

Прийшла в лікарню з болями в підребер'ї справа. Думала, що болить печінка, виявилося причина того невеликої наріст в жовчному міхурі. Порадили попити настій чистотілу. Не скажу, що приємно. Але лікар сказав, що якщо не лікуватися, то поліп виросте, доведеться оперувати. Брала три місяці, сходила на УЗД - збільшення немає. Відмінний рецепт. Раджу.

З'явилася ниючий біль в боці, праворуч. Сходила на УЗД, а в жовчному виявили папіломи невеликого розміру. Лікар сказав, що на такій стадії допустимо при поліпах в жовчному міхурі лікування без операції. Трав'яний збір зупинить їх зростання. Пила безсмертник і деревій з ревенем. Через півроку на УЗД не знайшли змін. Дуже раджу пити трави.

Інформація представлена ​​в статті носить ознайомлювальний характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

Поліпи в жовчному міхурі - що робити?

Поліпи є розростання поверхневого епітелію жовчного міхура, можуть бути поодинокими і великими 1-2 см або ж утворювати сіточку невеликих новоутворень висотою 1-2 мм. Поліпи мають доброякісну природу, але при їх наявності підвищується ризик онкологічного переродження клітин і розвитку раку жовчного міхура.

Відображають важливі відомості про поліпоз і рак органу наступні цифри:

Онкологічні захворювання жовчного міхура зустрічаються нечасто і складають від 0,27 до 0,41% від всіх ракових захворювань.

Рак жовчного міхура в два рази частіше зустрічається серед жінок, ніж серед пацієнтів чоловічої статі.

Ризик онкології підвищується з віком, збільшується, починаючи з 45 років, і досягає свого піку в 56-70 років.

Спровокувати розвиток раку жовчного міхура можуть операції жовчовивідних шляхів - розвивається в 1-5% всіх випадків.

Серед інших онкологічних захворювань травного тракту рак жовчного міхура знаходиться на п'ятому місці після таких захворювань як рак підшлункової, шлунка, кишечника (прямої та ободової кишки)

Симптоми поліпів в жовчному міхурі

Будь-які прояви захворювання будуть залежати від того, в якому місці розташувалася пухлина. Максимально несприятливою ситуацією є її зростання на в шийці міхура, або всередині його протоки. Це створює перешкоду на шляху жовчі в кишечник, що викликає у хворого розвиток такого захворювання, як механічна жовтяниця. Коли поліпозні розростання локалізуються в інших відділах жовчного міхура, то ніяких специфічних симптомів хворий не відчуває.

Проте, запідозрити його присутність в органі можна за деякими непрямими ознаками:

Болі. Вони з'являються у відповідь на надмірне розтягнення стінок органу не самим поліпом, а жовчю, яка застоюється з його вини. Подібні застійні процеси призводять до того, що множинні рецептори, розташовані в серозної оболонці органу постійно роздратовані. Крім того, болі можуть виникати через занадто частого скорочення стінок жовчного міхура. Характер болючих відчуттів тупий і ниючий. Вони мають властивість віддавати в праве підребер'я, присутні на періодичній основі. Провокаторами болів можуть виступати спиртовмісні напої, жирні страви і сильні стреси. Саме тому хворі не пов'язують неприємні відчуття з поліпами, відносячи їх виникнення на рахунок інших факторів, наприклад, неправильного харчування.

Фарбування шкірних покривів і слизових в жовтий колір. Подібний ознака є результатом механічної жовтяниці, яка виникає при перетискання поліпом жовчних проток. Не маючи можливості вийти природним шляхом, жовч починає просочуватися крізь стінки міхура і проникати в кров. Хворий починає відчувати свербіж шкіри, покриви стають сухими і стягнутими, сеча темніє, може початися блювота жовчними масами і піднятися температура.

Ниркові кольки. Якщо поліп має дуже довгу ніжку і розташовується в зоні шийки ураженого органу, то при її перекруте або затиску може розвинутися печінкова колька. Найчастіше це відбувається при вираженому скороченні органу. Коли стався перекрут, людина відчуває раптовий біль, яка має різкий переймоподібний характер, підвищується серцебиття, зростає артеріальний тиск. При цьому хворий не може підібрати для себе більш-менш комфортну позу, щоб організувати кілька вгамувати неприємні відчуття. Саме остання ознака є яскравим показником печінкової коліки.

Диспепсична симптоматика. Про наявність поліпа найчастіше свідчить диспепсична симптоматика. Ступінь її виразності варіюється. Характерними проявами вважаються: гіркий присмак, ранкова нудота, блювота після переїдання. Всі ці прояви пояснюються періодичними або постійними застійними явищами, що відбуваються в органі. Крім того, через поліпа відбувається порушення вироблення жовчі. Її недолік негативно позначається на процесі травлення, тому хворий може почати швидко втрачати вагу.

Проте, всі перераховані вище симптоми рідко змушують хворого звертатися до медичних установ, а тим більше проходити ультразвукове дослідження, в ході якого можна виявити наявні пухлини.

Причини поліпів в жовчному міхурі

Існують чотири причини, за якими імовірно можуть почати розвиватися поліпозні розростання в жовчному міхурі:

Фактор спадковості і аномалії генетичного розвитку. Так, на зростання і розвиток поліпозносиндромом розростань впливає спадковість. Найчастіше у спадок передаються аденоматозні освіти і папіломи. Встановлено, що навіть при виявленні у близьких родичів інших пухлин, ризики розвитку поліпів жовчного міхура зростають. Крім того, генетична схильність до дискінезії жовчних проток є прямою причиною, що веде до розвитку поліпозу. Проте, не можна сказати, що тільки генетична схильність є причиною формування пухлини. Вона росте і розвивається під впливом інших факторів. Обтяжений сімейний анамнез в цьому випадку є додатковим провокатором для маніфестації хвороби.

Захворювання жовчного міхура запального генезу. Хронічні холецистити є найчастішою причиною, по якій відбувається розвиток і зростання поліпа. В органі на тлі холециститу відбувається застій жовчі, його стінка потовщується і піддається деформації. Грануляційна тканина міхура починає реагувати на запальний процес. Ця реакція проявляється у вигляді розростання її клітин. В результаті у людини формуються псевдо поліпи запального генезу.

Збої обмінних процесів. Найбільш частою причиною розростання холестеринових псевдополипов є порушення обміну ліпідів. В результаті в кров'яному руслі починає циркулювати значна кількість холестерину. Його надлишки поступово починають відкладатися на стінках судин, а також в органі - сховище жовчі. Це призводить до формування псевдополипов, що складаються з холестерину. Крім того, такі утворення можуть з'явитися навіть на тлі нормальної концентрації ліпідів у крові, що обумовлено входять до складу жовчі холестерином. При проведенні ультразвукового дослідження найчастіше бувають виявлені саме такі псевдополіпи. Чим довше людина є їх носієм, тим більше вони стають. Їх зростання сприяє відсутність будь-яких турбують людину симптомів.

Хвороби гепатобіліарної системи. Будь-які захворювання жовчовивідних шляхів сприяють порушенню балансу між оптимально необхідним для травлення кількістю жовчі і її виділяються для цього процесу обсягами. Як її недолік, так і надлишок порушує процес перетравлення їжі. Це призводить до різних патологій шлунково-кишкового тракту, в тому числі, провокуючи розвиток поліпів.

Супутні захворювання при поліпах жовчного міхура

Поліпи жовчного міхура можуть спровокувати патології в найближчих до нього органах - печінці та підшлунковій залозі. Так, поліпи є потенційним вогнище для розвитку інфекції, які дають початок запального процесу. Це провокує холецистит, спазми жовчовивідних шляхів, панкреатит та інші захворювання. Крім того, самі по собі запальні процеси в жовчному міхурі можуть сприяти патологічному розростання його слизової.

Які захворювання спостерігаються при поліпах жовчного міхура?

Дискінезія або спазми проток жовчного міхура. Дискінезія, що носить гіпертонічний характер, при якій підвищується тонус жовчного міхура, частіше зустрічається у жінок і зазвичай тісно пов'язана з менструальним циклом. Гіпотонічна дискінезія (недостатня інтенсивність скорочень жовчного міхура) поширена серед людей середнього або похилого віку. Дискінезія призводить до утруднення відтоку жовчі, що при хронічному перебігу може спровокувати холецистит або відкладення каменів в жовчному міхурі, а крім того, створює умови для утворення поліпів. Також захворювання може бути викликане дисфункцією сфінктера Одді, що відокремлює жовчні шляхи від 12-палої кишки.

Жовчнокам'яна хвороба - утворення холестеринових каменів у печінці, жовчних протоках або жовчному міхурі, обумовлене порушеннями ліпідного обміну. Формування холестеринових каменів у жовчному міхурі починається з порушення хімічного складу жовчі - в ній недостатньо жовчних кислот і фосфоліпідів, але спостерігається перенасичення холестерином, жирними кислотами. Причинами цього захворювання можуть бути ожиріння, незбалансований раціон, застій жовчі, інфекції жовчного міхура та жовчовивідних шляхів. Одночасно з цим можуть спостерігатися холестеринові поліпи жовчного міхура та інші новоутворення його слизової.

Гострий і хронічний панкреатит - запальне захворювання підшлункової залози, яке в 65-60% випадків спостерігається при дискінезії, спазмах або дисфункції сфінктера Одді, печінкових кольках і жовчнокам'яної хвороби. Інші причини панкреатиту поширення запального процесу, викликаного інфекцією з жовчного міхура і його проток в підшлункову залозу, зловживання алкоголем і їжею, викликає підвищену панкреатичну секрецію.

Гострий або хронічний холецистит - запалення жовчного міхура, яке в 90% випадків спостерігається при наявності каменів і відкладень холестерину, а також при їх зміщенні і попаданні в жовчовивідні шляхи. Крім жовчнокам'яної хвороби, холецистит може бути пов'язаний з інфекційними хворобами, паразитарної інвазією, новоутвореннями в жовчному міхурі.

Які бувають поліпи в жовчному міхурі?

Холестеринові поліпи - пухлиноподібні утворення, які складаються з відкладень холестерину з кальцинованої включеннями, розвивається спочатку під слизової жовчного міхура, після чого розростається, утворюючи поліп. Спостерігаються зазвичай у людей з порушеннями жирового обміну при підвищеному рівні ліпопротеїдів низької щільності і зменшенні концентрації ЛПВЩ (ліпопротеїдів високої щільності). Зустрічаються досить часто, виявляються випадково під час обстеження, так як їх утворення і розростання протікають безсимптомно.

Запальні поліпи - причиною їх утворення є запальний процес, який може розвиватися як наслідок бактеріальної інфекції. На внутрішній оболонці жовчного міхура утворюється розростання гранулематозних тканин у вигляді пухлини.

Аденоматозні поліпи - справжні пухлини, доброякісні, але з підвищеним ризиком злоякісного переродження. Причиною аденоматозних поліпів і папілом служить розростання залозистої тканини, в 10% випадків вони перероджуються в онкологічні освіти, що викликає побоювання у лікарів і вимагає постійного контролю над їх ростом і негайного лікування.

Папіломи - також доброякісні пухлини, зазвичай невеликих розмірів і характерні сосочковіднимі разрастаниями.

Діагностика поліпів в жовчному міхурі

Виявлення патологічних розростань в жовчному міхурі стало можливим завдяки розвитку рентгенології з тридцятих років двадцятого століття. З тих пір сучасна медицина в цьому плані зробила кілька кроків вперед, і пацієнтам доступні більш точні і нешкідливі методи діагностики.

У більшості медичних установ для діагностики поліпів використовують УЗД і ендоскопічну ультрасонографію:

УЗД дозволяє виявити поодинокі або множинні поліпи слизової жовчного міхура. Вони проявляються на екрані апарату пов'язаними зі стінками міхура утвореннями округлої форми без акустичної тіні. При зміні позиції тіла пацієнта поліпи не зміщувати.

Ультрасонографія полягає в дослідженні дванадцятипалої кишки і жовчного міхура за допомогою гнучкого ендоскопа. Прилад проковтує пацієнтом, на його кінці розташований ультразвуковий датчик, за допомогою якого відбувається дослідження стінок жовчного міхура на наявність розростань. Велику роль у виявленні різних деталей грає робоча частота датчика - чим вона вища, тим докладніше отримане зображення. Цей метод дозволяє отримати більш якісне зображення, відповідно, і дані діагностики більш точні.

Крім того, в деяких лікарнях є дослідження за допомогою томографа, що отримало назву магнітно-резонансної холангиографии. Це найпрогресивніший на даний момент метод, завдяки якому лікар може не тільки побачити, локалізувати і оцінити розміри новоутворення, але і виявити наявність супутніх утворень, що виникають під час малігнізації поліпа. Для оцінки кількості контрастної речовини, накопиченого тканинами пухлини, можуть додатково призначити багатозрізової комп'ютерну томографію.

Завдяки широті застосування сучасних методів діагностики була складена статистика випадків поліпів жовчного міхура, яка показала, що приблизно 4% населення є їх постійними носіями, з яких переважна частина (60%) - жінки у віці від 30 років і вище.

Чи може розсмоктатися поліп в жовчному міхурі? У 95% випадків виявлені поліпи є пухкими холестеринів утвореннями, що робить можливим їх консервативне лікування жовчогінними препаратами, до яких відноситься урсосан і урсофальк. Ліки, що розріджують жовч, сприяють розсмоктуванню поліпів підслизового шару жовчного міхура.

Чи можливо видалити тільки самі поліпи, зберігаючи функціонуючий жовчний міхур? Видалити поліп, не пошкодивши при цьому стінки жовчного міхура неможливо, тому навіть якщо лікар збереже орган, його функція буде порушена, а поліпи через деякий час з'являться знову, можливо і в більшій кількості, ніж до операції. Від подібної практики відмовилися досить давно. Уже в 70 роки минулого століття, перестали виконувати операції, що зберігають жовчний міхур, після видалення з нього новоутворень. Крім того, у свій час була популярною методика дроблення каменів (літотрипсія). Однак і ця лікувальна методика виявилася безглуздою, оскільки через деякий час у 99% пацієнтів виник рецидив захворювання. Надалі їм допомогло тільки хірургічне втручання з видаленням органа. Тому оптимальним способом лікування є операція, а саме - лапароскопічна холецистектомія.

Проте, видалення жовчного міхура - не єдиний вихід, більшість новоутворень піддаються консервативному лікуванню. Від пацієнта потрібно регулярно проходити діагностику двічі на рік, щоб попередити малигнизацию поліпів і початок ракового процесу. Небезпеку становлять розростання більше 10мм, які не припиняють зростання; якщо невеликий поліп збільшився за рік і став удвічі більше первинних розмірів, це може говорити про початок малігнізації. Новоутворення з широкою основою, що не мають вираженої ніжки більш схильні до злоякісного переродження. При поліпах більше сантиметра призначають операцію з видалення желчного.В інших випадках можна обійтися жовчогінні препаратами і корекцією режиму харчування, способу життя.

Чи може хворіти поліп в жовчному міхурі? Болі при поліпах жовчного міхура зазвичай пов'язані з утворенням холестеринових каменів або є симптомами холециститу. Зазвичай поліпи в жовчному міхурі не доставляють больових відчуттів.

Чи можна відвідувати лазню або сауну при поліпах в жовчному міхурі? При поліпах в жовчному міхурі не можна прогрівати область органу, тому не рекомендується ходити в лазню або сауну, багато часу проводити на сонці.

Що робити, якщо виявили поліпи в жовчному міхурі?

У 95% випадків новоутворення, діагностовані як поліпи, насправді являють собою холестеринові конкременти - пухкі каміння, які можуть розсмоктатися під дією жовчі.

Лікування проводиться хенодезоксіхоліевой і урсодезоксіхоліевой кислотою, які стимулюють механізм желчеобразования і покращують якість жовчі, що сприяє розчиненню холестеринових каменів. Призначають тримісячний курс лікування, дозування розраховують по 10 мг на 1 кг ваги хворого, приймають вечорами через дві години після останнього прийому їжі. Лікування препаратами жовчних кислот поєднують з дієтою по столу №5

Після закінчення курсу лікування проводять контрольне ультразвукове дослідження і роблять висновки про необхідність операції. Якщо зростання утворень сповільнюється, зменшується їх кількість або розмір, то консервативні методи лікування в даному випадку ефективні.

Лікування поліпів в жовчному міхурі без операції

В першу чергу необхідно звернутися до лікаря-гастроентеролога і провести всі необхідні діагностичні обстеження, з метою визначення типу поліпів, їх розміру і ризику малігнізації.

Холестеринові поліпи - найбільш поширений тип новоутворень в жовчному міхурі, при своєчасному лікуванні не становлять великої небезпеки.

Холестеринові поліпи зустрічаються у вигляді сітки дрібних включень по 1-2мм, поширені дифузно по внутрішній стінці органу, або можуть мати розмір до 4 мм і на ультрасонографии виглядають як вирости з рівними контурами і широкою основою. Поліпи крупніше 4 мм вже мають тонку ніжку.

Найчастіше рекомендують пропити одне з наступних лікарських препаратів:

Урсофальк, який сприяє руйнуванню відкладень, що складається з холестерину.

Симвастатин, сприяє зниженню в крові рівня ліпопротеїдів і холестерину.

Гепабене і Но-шпа, використовуються як допоміжні препарати, що допомагають розслабити гладку мускулатуру жовчного міхура. З органу знімається спазм, жовч має можливість нормально проходити по протоках і брати участь в процесі перетравлення їжі.

Холівер підвищує здатність жовчного міхура секретировать жовч і усуває застійні явища.

Урсосан дозволяє усунути холестеринові камені, при не втратив здатність до функціонування жовчному міхурі.

Множинний холестериновий поліпоз може насправді представляти собою не розростання, а пухкі холестеринові камені, які згодом викликають больові відчуття у пацієнта. Поширені скарги при цьому - відчуття печії, нудоти і болю в правому підребер'ї, симптоми холециститу, викликані холестеринів камінням.

Лікування холестеринових поліпів можна проводити консервативним шляхом у разі, якщо висота розростання - не більше ніж 10 мм.

Хірургічна операція з видалення поліпів або всього жовчного міхура призначається тільки в самому крайньому випадку, якщо новоутворень багато і вони постійно зростають. У більшості випадків лікарі намагаються зберегти орган, оскільки його відсутність може спровокувати порушення травлення і утруднити засвоєння жирної їжі.

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її та ще кілька слів, натисніть Ctrl + Enter

Операція при поліпах в жовчному міхурі

Онкологічно напружена обстановка сучасності вимагає ретельного контролю над будь-якими новоутвореннями в організмі, в іншому випадку існує ризик онкологічного переродження тканин. Якщо курс консервативного лікування не дав результату, або під час першої діагностики були виявлені поліпи великих розмірів, показана операція.

Показання до хірургічного лікування поліпів:

Висока швидкість росту поліпів - від двох мм на рік;

Розмір новоутворення від 10 мм;

Велика кількість розростань з широкою основою без ніжки.

При розмірах поліпів менше 1 мм операція не потрібна, але профілактичний огляд необхідний щомісяця протягом півроку, а потім кожні раз три місяці. Якщо новоутворення не збільшуються в розмірі, то в подальшому діагностика проводиться раз на півроку.

Види операцій на жовчному міхурі:

Відеолапароскопіческая холецистектомія (ЛХЕ) - вважається найбільш щадить для пацієнта, використовує сучасні технології ендоскопії.

Лапароскопічна холецистектомія - видалення жовчного міхура без розрізу, як при традиційній холецистектомії із застосуванням інструментів для ендоскопічних операцій. Вважається «золотим стандартом» сучасної хірургії, але в п'яти відсотках випадків операцію довести до кінця не вдається і проводиться традиційна холецистектомія.

Традиційна холецистектомія (Тхе) - шляхом відкритої операції, доступ здійснюється через верхній серединний розріз або розріз по Кохеру в правому підребер'ї. Недоліком цього методу, в порівнянні з лапароскопічної холецистектомії є його травматичність - розріз розсікає шкіру, жирову клітковину, білу лінію живота і очеревину.

Ендоскопічна поліпектомія - застосовується для видалення поліпів жовчного міхура зі збереженням органу. Даний тип операції проводиться з використанням діатермічної петлі, яку накидають на ніжку поліпа і обрізають його. Освіти без ніжки видаляють шляхом фрагментації. Через петлю пропускається електричний заряд з метою коагулировать судини, що допомагає уникнути кровотечі. Цей метод застосовується для видалення поліпів у кишечнику, але його рідко використовують при лікуванні поліпозу жовчного міхура, тому наслідки можуть бути непередбачуваними.

Перед проведенням операції пацієнт повинен пройти комплексне діагностичне обстеження, щоб уникнути можливих ускладнень і вибрати оптимальний метод холецистектомії.

Які діагностичні процедури необхідно провести перед операцією:

Ультразвукове дослідження печінки, жовчного міхура та підшлункової залози, що дозволяє виявити супутні захворювання і запальні процеси, оцінити кількість поліпів, їх розмір і тип, визначити наявність каменів в печінці і жовчному міхурі;

Комп'ютерна томографія дозволяє оцінити стан тканин, що оточують жовчний міхур, визначити стан його слизової, наявність спайок і рубців, досліджувати стан його стінні на предмет потовщень і вузлуватих утворень;

МРТ - один з найбільш достовірних методів дослідження поліпів і каменів в жовчному міхурі, що дозволяє вчасно виявити спайкові процеси, запалення, патології жовчовивідних шляхів;

Лабораторні дослідження жовчі на предмет наявності кров'яних клітин, билирубината кальцію, холестерину, епітеліальних клітин, оцінка її реологічних властивостей. Білірубіната кальцію, виявлений в дуоденальному вмісті може говорити про вапняних відкладеннях в жовчному міхурі, наявність епітеліальних клітин в жовчі може бути ознакою запальних процесів. Також необхідно дослідити жовч на наявність найпростіших паразитів - лямблій.

Діагностика стану серцево-судинної та респіраторної систем за допомогою рентгенографії і ЕКГ дозволяє правильно призначити схему лікування; серцева недостатність - серйозне протипоказання для деяких методів холецистектомії.

Підготовчі процедури, необхідні пацієнту безпосередньо перед операцією:

Виключити з раціону продукти, що розріджують кров, припинити прийом ліків, що впливають на згортання крові, наприклад, аспірин - це необхідно, щоб мінімізувати ризик кровотеч під час операції.

В день операції не вживати їжі і рідин, виключається навіть вода.

У ніч перед операцією необхідно очистити кишечник, використовуючи клізму або проносне;

Безпосередньо перед операцією ретельно провести гігієну тіла, використовуючи антибактеріальне мило.

Чи можна жити без жовчного міхура?

Всі органи людини умовно можна поділити на життєво важливі (як мозок, серце, печінку і т.д.) і органи, без яких життя можливе, але функціональність деяких систем буде порушена. До таких органів відноситься селезінка, жовчний міхур, апендикс і шлунок. Незважаючи на те, що людина цілком може прожити без цих органів при дотриманні суворої дієти і обмеження навантажень на організм, видаляти їх без вагомої потреби не рекомендується.

Видалення жовчного міхура проводиться тільки в разі, якщо його патології загрожують всьому організму в цілому. Так, велика кількість поліпів з прискореним темпом зростання і підвищеним ризиком малігнізації може привести до раку жовчного міхура з метастазами в інші внутрішні органи. В такому випадку, видалення жовчного міхура або холецистектомія - це питання життя і смерті. Це абсолютне показання для операції.

Є також відносні свідчення для операції: коли патології жовчного міхура не загрожують життю, але помітно погіршують її якість. Так, наприклад, якщо поліпи в жовчному міхурі стають причиною больових відчуттів або є осередком інфекції. Якщо людина постійно змушений боятися болю або потенційного ризику злоякісного переродження поліпів і ракового захворювання, то краще зробити операцію. Після успішно проведеної операції і реабілітаційного періоду у пацієнта є шанс повернутися до повноцінного життя.

Правила поведінки після видалення жовчного міхура

Після операції пацієнтові доведеться дещо змінити образ харчування. Справа в тому, що, завдяки жовчному міхурі, жовч накопичується в печінці, і відбувається збільшення її концентрації. При відсутності даного органу травний сік направляється прямо в кишечник, і концентрація його залишається досить низькою. Видалення жовчного міхура також впливає на активність ферментів - вона істотно зменшується. Щоб організм повністю зміг адаптуватися до нового способу перетравлення без допомоги віддаленого органу, потрібно близько двох років.

Перші півроку після операції необхідно дуже строго стежити за режимом харчування:

Перше правило - їсти можна тільки варену або пропарену їжу.

Друге правило - приймати їжу невеликими шматочками, повільно і ретельно пережовуючи її. Це дасть печінки час для активації всіх необхідних ферментів і включення в роботу.

Третє правило - зменшити кількість одноразово вживаної їжі, але збільшити число порцій. Інакше травна система не буде встигати справлятися зі своїми функціями, і з'являться нудота, тяжкість в кишечнику. Інший негативний наслідок порушення цього правила - застій жовчі, який може виникнути в протоках і після видалення міхура.

Через шість місяців строгого утримання в раціон можна буде включити свіжі овочі та фрукти, а також дієтичне м'ясо і рибу. Хоча від надмірно кислих, гострих і багатих ефірними маслами продуктів (цибуля, часник, редька, лимони, кислі ягоди, ананаси і т.п.) необхідно відмовлятися ще протягом 12-18 місяців.

Через два роки після видалення жовчного міхура травна система стає досить сильною, щоб пацієнт зміг повернутися до звичного для нього раціону, виключаючи тугоплавкі жири (важке м'ясо і сало), хоча другого і третього правила найкраще дотримуватися все життя.

Фізична активність після операції з видалення жовчного міхура

Через два-три місяці післяопераційного періоду пацієнтові настійно рекомендується зайнятися регулярними пішими прогулянками, які займають не менше півгодини в день. Це найперший і доступний спосіб уникнути застою жовчі.

Через півроку пацієнт може записатися в басейн або займатися плаванням в теплу пору року самостійно - регулярний м'який масаж водою практично повністю усуває небезпеку застою.

В цей же час дозволяється займатися ранковою гімнастикою, але це не стосується м'язів преса. Значне напруження м'язового корсету лікарями визнається безпечним тільки через рік після операції.

Проблема з мікрофлорою після холецистектомії

Зниження концентрації жовчі також впливає на мікрофлору тонкого кишечника - мікроби отримують можливість інтенсивніше розмножуватися і провокують напади діареї, метеоризму і запори. Щоб припинити розмноження умовно-патогенної і патогенної мікрофлори змініть характер харчування (виключіть з раціону солодощі), підтримуйте корисну мікрофлору регулярним прийомом пребіотиків і їжі з біфідо-і лактобактеріями. Для вирішення цієї проблеми можна також звернутися до гастроентеролога за консультацією з приводу підбору лікарських засобів, що знищують кишкові мікроби без шкоди для організму.

Дієта при поліпах в жовчному міхурі і після видалення

При захворюваннях, пов'язаних з недостатністю печінки і жовчного міхура лікар обов'язково призначає дієтичний стіл №5 або повідомляє про його основні вимоги без вказівки дієти, наприклад, просто говорить: «не можна смаженого, гострого, копченого, маринованого» і т.д. У будь-якому випадку, пацієнту з поліпами в жовчному міхурі необхідно знати, як зберегти своє здоров'я, захищаючи себе від важких для печінки продуктів.

Дієтичні столи були винайдені основоположником медичної дієтології, радянським ученим Мануїлом Певзнером. Незважаючи на поважний вік досліджень, проведених для розробки дієт в 30-50-х роках 20 століття, в СРСР, а потім і в країнах СНД дієтичні столи призначаються і до цього дня, так як їх ефективність перевірена часом і не залишає сумнівів.

Дієта №5 складається з продуктів, що забезпечують повноцінну щоденну порцію білків, вуглеводів і калорій з обмеженням вживання жирів. При вживанні певних видів їжі стан пацієнта може погіршитися, через що вони повинні бути виключені з раціону. Також обмежується вживання їжі, надмірно стимулюючої роботу підшлункової залози і секрецію самого шлунка.

Кінцевою метою дієти є не тільки ослаблення хімічного навантаження на печінку, а й швидке виведення холестерину, обумовлене поліпшенням кишкової перистальтики і жовчогінні властивості харчових складових.

Дієта повинна дотримуватися так, щоб зберігалося оптимальне щоденне споживання калорій (для дорослої людини - від 2200 до 2600 кілокалорій, в залежності від тяжкості фізичної праці, що виконується регулярно). Крім калорійності їжі, вкрай важливим є кількість їжі, так як навіть легка і рідка їжа, яка приймається великими порціями, може перевантажити жовчний міхур.

При виявленні поліпів в жовчному міхурі, яке часто відбувається випадково при комплексному обстеженні, на перших стадіях захворювання не обов'язково звертатися до лікаря. Пацієнт може дотримуватися даної дієти самостійно, щоб не доводити хворобу до необхідності оперативного втручання і підвищити ефективність консервативного лікування.

Борошняне - хліб чорний і білий, тільки вчорашньої випічки або підсушений до сухарів. Дозволю собі час від часу балувати себе сухим печивом або бісквітом. Не більше двох разів в тиждень дозволяється вживати добре пропечені булочки або пироги без масла в складі тесту;

М'ясо - тільки нежирне. Якщо це яловичина, то відварна, також можна їсти мову і шинку. Якщо птах - то дієтична (курка, індичка), бажано тільки філе (грудки), але вареними дозволяється їсти і інші м'ясисті частини. Рибу необхідно готувати на пару або варити, ікру та молочко можна додавати лише невеликими кількостями як смакової підсилювач. Коли є можливість, відварене м'ясо і рибу для поліпшення смаку дозволяється додатково запікати.

Яйця відварювати всмятку, вживати не більше одного в день. Найкраще готувати з нього омлет. Якщо омлет великий, необхідно розділяти його на частини і є так, щоб отримувати тільки одне яйце в день (наприклад, блюдо з чотирьох яєць розділити на чотири частини і більше однієї в день не з'їдати);

Овочі з зеленню можна їсти як сирими, так і відвареними. Корисно застосовувати овочі в ролі гарнірів і повноцінних страв, особливо якщо це буряк і морква;

Крупи, варені на воді або з молоком, а також макарони;

Фрукти і ягоди - тільки солодкі і переважно в складі киселю або компоту, кислі фрукти виключаються з раціону. Запікати і пропарювати фрукти не забороняється;

Молокопродуктів можна з'їдати не більше 200 г на добу. Це можуть бути нежирні сирі продукти (сир, кефір, молоко, йогурти, м'який сир). Також дозволено готувати з них запіканки, вареники, суфле, ватрушки, плавлений сир.

Рослинна олія - ​​не більше двох столових ложок в день, вживати виключно в якості заправки в овочеві салати та інші готові страви.

Серед солодкого слід вибирати натуральні мед, варення, зефір, мармелад, але не більше 70 г на добу;

Соуси на основі молока, ягід і фруктів;

Напої: настій шипшини, трав'яні збори з жовчогінною дією;

Їжа розбивається на невеликі порції, кількість прийомів щодня не менше п'яти. Не можна їсти холодну або дуже гарячу їжу, це може спровокувати подразнення слизової кишечника. Щодня вживати не менше 1,5 літрів рідини, пити перед кожним прийомом їжі, це сприяє виходу жовчі, запобігаючи її накопичення і застій. Мінімізувати кількість споживаної солі. Їжу по можливості слід подрібнювати перед прийомом.

Що не можна їсти?

Під забороною тугоплавкі жири та продукти, що містять їх - сало, баранина, свинина; допустимо невелика кількість вершкового масла в раціоні;

Копченості, гостра, маринована, консервована їжа;

Серед зелені і овочів - виключити з раціону шпинат, цибулю, часник, ріпу, редиску і щавель;

Всі бобові продукти;

Серед молочних продуктів заборонена сметана;

Шоколад, какао і морозиво;

Будь-які газовані напої;

Оцет, спеції і прянощі;

Обмеження прийому солі - не більше 10 г в день;

Автор статті: Горшеніна Олена Іванівна, лікар-гастроентеролог, спеціально для сайту ayzdorov.ru

Самі по собі поліпи в матці не є небезпечними, хоча можуть спровокувати серозні виділення і больовий синдром. Але при порушенні імунітету або гормональних збоях організму існує ризик патологічного переродження клітин і початку злоякісного процесу.

10 найефективніших рецептів проти поліпів! В Японії, в Китаї ще кілька тисячоліть тому знали про цілющі властивості грибів рейши, кордицепс, маітаке, шиітаке, які забезпечують унікальні протипухлинні полісахариди в їх складі.

Які причини виникнення поліпів в носі і їх симптоми? Чи потрібно видаляти їх? Чи можна гріти поліпи в носі? Чи можливо лікування без операції? На всі ці та багато інших питань ви знайдете відповіді в даній статті.

Найчастіше страждають жінки зрілого віку, які переступили рубіж в 35 років. Хоча не виключена гіперплазія ендометрію і в більш молодому періоді. Частота народження патології варіюється в межах від 6 до 20%. Є 3 способи видалення поліпа ендометрія.

Найчастіше поліпи виявляються у жінок, які переступили рубіж в 40 років. Лікарі вважають цю патологію фонової. Наявність множинного цервікального поліпозу збільшує ризик онкології шийки матки, тому вимагає регулярного спостереження у лікаря і своєчасного видалення.

Близько 10% людей, які переступили рубіж в 40 років, мають пухлини в кишечнику. Причому у чоловіків вони утворюються в 1,5 рази частіше. Близько 75% всіх поліпів у кишечнику здатні переродитися в рак! Як цього уникнути?

Привести до онкологічного захворювання можуть до 5% пухлиноподібних утворень. Переродження схильні аденоматозні поліпи, які бувають виявлені в 20% випадків. Дієта, список ліків і види операції.

При копіюванні матеріалів, активне посилання на сайт www.ayzdorov.ru обов'язкове! © AyZdorov.ru 2009-2017

Інформація на сайті призначена для ознайомлення і не закликає до самостійного лікування, консультація лікаря обов'язкова!

Поліпи в жовчному міхурі: лікування, симптоми, видалення

Вважається, що за даними УЗД у 6% населення діагностуються поліпи в жовчному міхурі. І в 80% випадків, вони виявляються у жінок після 35 років. Однак, всім відомо, що ультразвукова діагностика не завжди точно може визначити характер тканини новоутворення і дуже багато випадків, коли помилково встановлюється такий діагноз, коли насправді у пацієнта в жовчному НЕ поліпи, а пухкі холестеринові камені, за динамікою зростання яких необхідно стежити.

Як діагностуються поліпи в жовчному?

Найдоступнішим і дешевим методом діагностики є УЗД. При цьому лікар виявляє округлі освіти поодинокі або множинні, які пов'язані зі стінкою жовчного міхура і при цьому відсутня акустична тінь. Іншим методом, найбільш перспективним і цікавим, є ендоскопічна ультрасонографія.

Це гнучкий ендоскоп з ультразвуковим датчиком на кінці, для обстеження пацієнту необхідно проковтнути прилад, який потрапляє в дванадцятипалу кишку, яка знаходиться поблизу жовчного міхура. У цьому приладі використовується частоти в 2 рази більші, ніж при звичайному УЗД, тому ендоскопічна ультрасонографія показує більш високоякісне зображення, пошарово розрізняючи стінки жовчного міхура.

Причини виникнення поліпів жовчного до сих пір не відомі і є лише теоретичними припущеннями. Як вважають багато фахівців, поліпи протікають безсимптомно, а при наявності симптомів слід переглядати діагноз на користь жовчнокам'яної хвороби, супутніх захворювань травної системи, таких наприклад, як реактивний панкреатит та ін. На сьогоднішній деньеті новоутворення поділяють на такі групи:

 • Холестеринові поліпи - псевдопухлини

Саме холестеринові новоутворення беруть на УЗД за поліпи. Вони являють собою відкладення холестерину як піднесення слизової оболонки міхура. Скупчення холестерину відбувається на тлі порушень ліпідного обміну і часто містять і кальциновані включення, тому вони створюють враження каменів жовчного міхура, що фіксуються до стінок.

 • Запальні поліпи - також псевдопухлини

Ці новоутворення є запальною реакцією слизової жовчного, що виявляється розростанням внутрішньої тканини ураженого міхура.

 • Аденома жовчного міхура, а також папіломи і сосочкові новообразованія- це справжні поліпи

Це доброякісні новоутворення, проте, в 10-30% хворих спостерігається їх озлокачествление, причому найчастіше розвиток таких поліпів відбувається безсимптомно або можливо поєднання жовчнокам'яної хвороби з хронічним холециститом (див. Холецистит-симптоми і лікування, а також дієта при каменях в жовчному міхурі). Причини розвитку онкології на тлі таких новоутворень багато в чому залишаються не ясні.

Найчастіші поліпи - холестеринові, лікування яких можливо консервативним шляхом

Існує дві точки зору фахівців щодо того, що вважати холестеринів поліпами жовчного. Одні стверджують, що вони можуть бути у вигляді включень, які створюють дифузну сіточку, зазвичай вони 1-2 мм, або бути більшими 2-4 мм і виглядати як вирости з підслизового шару міхура, при цьому його ул'трасонографіческіе ознаки являють собою рівні контури і широку основу. Також можуть бути виявлені і більші холестеринові новоутворення від 3-4 мм до 5 7 мм, вони розташовуються на тонкій ніжці, з рівним контуром, не дають акустичної тіні при дослідженні, ще крупніше - понад 10 мм мають фестончастий контур і цей холестериновий поліп гіпоехогенний.

Інша думка лікарів полягає в тому, що 95% описуваних на УЗД поліпів, ними насправді не є, а вважаються пухкими холестеринів камінням. Так дійсно, на УЗД вони виглядають як поліпи, навіть як множинні, але вони практично ніколи не дають ніякого болю, а якщо пацієнт скаржиться на симптоми холециститу, жовчнокам'яної хвороби, саме каміння і викликають сильні болі і нездужання.

Якщо є найменші шанси на збереження органу, завжди слід їх використовувати, при наявності поліпа в жовчному міхурі, лікування не повинно бути направлено на 100% видалення міхура. Непотрібних органів в організмі не існує. Видаляючи сховище жовчі, з якого жовч надходить по протокою для участі в травленні - відбуваються значні зміни у всьому процесі травлення.

Тому, якщо виявляються за ознаками УЗД холестеринові поліпи, лікар може рекомендувати почати медикаментозну терапію, розчинити камені урсодезоксихолевой або хенодезоксихолевої кислотами (урсофальк, урсосан), тобто спеціальними препаратами протягом 2-3 місяців і зробити контрольне УЗД. За результатом в динаміці можна зробити висновки, якщо позитивний ефект має місце - то слід продовжити розчинення каменів, якщо позитивної динаміки ні - вирішувати питання про хірургічне лікування.

Ці висновки роблять хірурги, коли після лікування поліпів жовчного міхура хірургічним шляхом, описані поліпи за результатами УЗД в 95% випадків були пухкими пристінковий холестеринів камінням, які можуть давати симптоми жовчнокам'яної хвороби.

Тому за погодженням з лікуючим лікарем можна проводити курси препаратами, що поліпшують реологію жовчі і розріджують жовч (урсосан, урсосан, урсофальк). Курс і дозування визначає лікар залежно від маси пацієнта, а також лікування може бути доповнено жовчогінні травами, такими як шипшина, безсмертник, репешок. Крім того слід дотримуватися дієти №5, 4 разове харчування.

Однак, звичайно, слід пам'ятати і про можливу малігнізації аденоматозного поліпа, папіломи або сосочкового новоутворення. Для цього слід кожні півроку виконувати контрольне УЗД, бажано у одного і того ж фахівця і на одному і тому ж апараті. У разі зростання новоутворення на 2 мм за рік - показана операція, оскільки високий ризик його виникнення злоякісної пухлини, при відсутності зростання - продовжувати спостереження. У кожному конкретному клінічному випадку, тільки лікар або консиліум лікарів визначає доцільність проведення хірургічного видалення жовчного міхура при наявності поліпів.

Симптоми поліпів жовчного міхура

Як ми писали вище, поліпи протікають безсимптомно, ніяких специфічних скарг у хворих немає. Дуже рідко можуть бути больові відчуття в епігастральній ділянці або дискомфорт у правому підребер'ї, непереносимість певних видів їжі, і часто вони виявляються випадково на УЗД.

Думка більшості фахівців при виявленні поліпів в жовчному - операція, тобто тільки хірургічне втручання, 100% показаннями до якого є:

 • Поліп, розміром менше 10 мм на ніжці контролюють кожні півроку протягом 2 років і 1 раз в рік довічно, при його зростанні - показано видалення. Однак, деякі лікарі наполягають на необхідності операції відразу після виявлення великого новоутворення.
 • При розвитку клінічних симптомів поліпів - видалення показано незалежно від їх розміру і виду.
 • Будь-які поліпи більше 10 мм рекомендується видаляти через високого ризику його переродження в рак.

З огляду на онкологічну напруженість, існує і така тактика ведення сумнівних клінічних випадків - вона ґрунтується на постійному контролі за розмірами навіть дрібних поліпів. Якщо він менше 1 мм - показань до видалення немає, але більшість лікарів наполягають на щомісячному УЗД контролі протягом 6 місяців, далі кожні 3 місяці, далі півроку і потім щорічно. Нагадуємо, стрімке зростання поліпа вважається 2 мм протягом року.

Серед сучасних методів хірургічного втручання з приводу видалення поліпа або жовчного міхура виділяються наступні методи:

 • ЛХЕ - Відеолапароскопіческая холецистектомія - сучасні ендоскопічні технології, найбільш щадні операції, але виконуються лише в певних випадках (див. Лапароскопія жовчного міхура)
 • ОЛХЕ - відкрита лапароскопічна холецистектомія, проводиться з мінідоступу, з використанням інструментів «Міні - асистент»
 • Традиційна холецистектомія, Тхе, проводиться з косого або серединного лапаротомного доступу
 • Ендоскопічна поліпектомія - віддалені результати і наслідки такої операції глибоко не вивчені і поки вона використовується не часто.
 • Частота раку жовчного міхура - 0,27-0,41% серед усіх раків
 • У жінок зустрічається в 2 рази частіше, ніж у чоловіків
 • Серед онкології шлунково-кишкового тракту рак жовчного міхура займає 5 місце (після раку шлунка, підшлункової, ободової і прямої кишки)
 • Серед онкології органів гепато-панкреато-дуоденал ьной зони - 2 місце після раку підшлункової залози
 • Ризик розвитку збільшується після 45-50 років, пік захворюваності 56-70 років
 • При операціях на жовчовивідних шляхах зустрічається в 1-5% випадків.

Здравствуйте, меня зовут Ирина, мені 27 років. Діагноз: жовчокам'яна хвороба. Камінь 8 на 10, довгастий. Пропила курс Урсосану по 3 таблетки на ніч, 3 місяці. Став камінь 11,5 на 7. Після останнього УЗД сказали, що є поліпи. Я в паніці! Наполягають на операції, на видаленні жовчного міхура! Я хочу мати дітей, а як це можливо буде без желч.пузиря? Чи робити операцію? Яке ще можна пройти обстеження? Як позбутися від каменя без операції?

У Вашій ситуації потрібна консультація абдомінального хірурга, так як Вам показана планова холіцістектомія (видалення жовчного міхура разом з каменями). Лікарською терапією з камінням нічого не зробити. На здатність виношувати вагітність і народжувати жовчний міхур не впливає. Звичайно, під час вагітності доведеться дотримуватися дієти.

Моєї дружини були лямблії в желочном, потім заліт, на 3 міс вагітності після прийому курсу магнезії операція лапроскокпія, видалення желочного міхура, пощастило доходити повний термін, народили дівчинку, зараз вже 7 міс, грудне годування вже більше 10 кг, все норм.

Здравствуйте.Мне 20 років, сьогодні на УЗД виявили два поліпа один 4.5 мм, а інший 5.5 мм в жовчному міхурі, наполягали на його удаленіе.Я поки не готова позбудеться цього органу так рано ... Але у мене все серйозніше: болі в правому боці, з кишечником проблеми як наслідок етого.Я не знаю що мені робити, чи варто видаляти його? Або може існують інші методи лікування і обстеження? може можливо пройти якийсь більш детальне обстеження і дасть воно що то?

Привіт Світлана. Звичайно одноразове УЗД не може стати остаточним методом діагностики. Якщо подібні освіти виявлені у Вас вперше, варто повторити УЗД діагностику в іншому місці. При збігу ультразвукових діагнозів, є сенс прислухатися до рекомендацій лікаря з видалення жовчного міхура.

Добрий день. Мені 45 років. Два роки тому виявили поліп в жовчному міхурі 3х4 мм. Повторне УЗД через півтора року показало, що поліп збільшився і став 5х6. Лікар порадив видалити жовчний міхур. Чи треба це робити в такій ситуації. Чи можливо видалення поліпа без видалення всього органу?

Наталія, так як поліп росте, досить великий, є сенс в оперативному лікуванні. Органозберігаюча операція в даному випадку не відображено, так є ризики повторного розростання слизової з утворенням нових поліпів.

Добрий день. Мені 21 рік. 3 місяці тому зробила узі: жовчний міхур: форма: S-подібною деформацією шейкі.Стенкі-2.0 мм.Размери 4,8 × 1,8 см. По задній стінці візуалізується пристеночное включення d = 3.0 мм, вибухає в просвіт жовчного міхура, нерухоме , без дистальної УЗ-тіні (поліп?). Жовчні ходи не расшірени.Вени портальної системи не розширені 9.0 мм.

Лікар виписав урсосан по 500 мг на ніч пити 3 месяца.Очень сильно болить в правому підребер'ї і підшлункова залоза. Що мені порадьте робити? Дякую.

Вам показаний очний прийом терапевта або гастроентеролога, оскільки біль у правому підребер'ї може бути з різних причин.

Здрастуйте, у моєї дочки 6 років виявили рухливий зрощення розміром 8-5 мм це нам сказали на 1 узі, а на другому сказали що це поліп на ніжці. Нам виписали медикаментозне лікування, поклали нас в лікарню, я налякана. Звідки у 6 - річну дитину може бути таке? Ми харчуємося правильно. Вона у мене нічого жирного і шкідливого не їсть. Чи можна це розчинити, без оперативного втручання?

По-перше, життя дитини це не загрожує. Своєю тривогою ви створите комплекс у дівчинки, вона буде лякатися кожного чиха і прислухатися до себе. Обстежтеся. Виконуйте рекомендації лікуючого лікаря, спостерігайтеся у гастроентеролога і продовжуйте дотримуватися розумної дієти. Зробіть контрольне УЗД в терміни, рекомендовані лікарем. Про оперативне втручання мова в даний час не йде.

Добрий день. Мені 24 роки. Рік тому знайшли поліпи в жовчному діаметром від 2 до 3 мм на передній і задній стінці. Пропила курс Урсосану, ще призначали полин, але її я не змогла пропити, від неї дуже сильна блювота рефлекс (після курсу лікування УЗД не проводилося). Зараз поліпи 6 х 5 мм. Настоівают на операції. Знову пройти курс лечени? Просто хочеться обійтися в житті взагалі без будь-якого хірургічного втручання. Дякуємо.

Повторне УЗД через місяць у того ж фахівця, який робить другий обстеження. Якщо поліпи будуть знову збільшуватися на 2 мм або більше, то доведеться оперуватися. В іншому випадку (зростання не спостерігається) контроль за поліпами (УЗД) кожні три місяці, при відсутності зростання - раз на півроку.

Добрий день. Мені 64 роки. У липні 2014 року за ультразвуковому обстеженні був виявлений поліп жовчного міхура, діаметром 8 мм. Було рекомендовано через півроку зробити контрольне УЗД. 18 травня 2015 року за повторному обстеженні на УЗД було виявлено вже 3 освіти: одно- 0,8 х 0,5 см і два розміром 0,2 х 0,2 см.Болевих сиптоми не спостерігаю. Яке ще пройти обстеження? Чи має сенс проводити консервативне лікування, або налаштовуватися на операцію? Яка операція менш травматична?

Поліпи невеликі, не ростуть, не перевищують 10 мм, не дають симптоматики. Показано консервативне ведення і контроль (УЗД) раз на півроку.

діагноз "поліпоз жовчного міхура" мені поставлений близько 15 років тому. Множинні дрібні поліпи і три до 5 мм. Роблю УЗД кожні півроку, за весь час стан не змінився. Але, дивує різний погляд лікарів на ситуацію - гастроентерологи і лікарі УЗД не бачать в цьому великої проблеми, головне постійно контролювати. Хірурги-же як один лякають онкологією і наполягають на негайному видаленні. Ка Ви бачите ситуацію, варто видаляти або продовжувати набледеніе?

Ви не вказуєте вік. Якщо скарг немає, то розміри поліпів дозволяють продовжувати консервативне лікування і спостереження.

Мені 35 років, на УЗД: "в просвіті пристеночно поліповідное (поліповідние?) освіту (поруч розташовані?) загальним розміром 13,5 на 7 мм"

Скарг немає. Поліпи діагностували і раніше, років десять тому, але розмірів не пам'ятаю.

Чи потрібна операція? Якщо так, то чи можна видалити поліпи без жовчного міхура?

доброго здоров'я! паніка і хвилювання! прошу допомоги радою! мені 27, рік тому поліп був 10мм! вчора сказали 13мм! і ще растут.еще і з кровотоком в ньому! болів і симптомів немає! що робити? які обстеження актуальніше крім узі?

Привіт мене звуть Олеся, Мені 31 рік, два місяці тому у мене знайшли поліпи жовчному міхурі, У мене загин жовчного міхура, розміри були 3 мм. Через два місяці після курсу лікування я зробила Повторне узі і поліпи стали 6,2 мм. Лікарі наполягає на операції видалення жовчного міхура. Підкажіть будь ласка що робити

Привіт, мені 23, поліп виявлений рік тому при розмірі 8 мм, зараз, завдяки таблеткам, його розмір 6мм.

Так як, більше ймовірності, що він холестериновий, не зовсім зрозуміло якій дієті дотримуватися, дієта № 5 трохи загальний характер має, наприклад, я не можу знайти, чи можна горіхи при ній, кунжут, зелень?

Чи не могли б ви на це відповісти, а так само уточнити, чому саме дотримуватися в плані харчування, так як дієта № 5 має багато обмежень пов'язаних з печінкою або застереженням нападів при каменях в жовчному.

підкажіть подалуйста, які таблетки приймаєте?

Здраствуйте.какіе ви пропили таблеткі.от поліпів

Вітаю! Мені 27 років. Сьогодні зробив УЗД, виявили поліп на задньої стінки жовчного міхура 1,2 см. На закінчення написали: дифузні зміни печінки і підшлункової залози, по типу хронічного панкреатиту. Поліп жовчного міхура. Призначали урсасан два рази в день і дотримуватися дієти. Скажіть операція потрібна чи ні? Дякуємо!

Вітаю! Мжно при по полипозе жовчного міхура ощучать поганий запах, мені здається що ВСЕ дуже неприємно пахне

Вітаю! Мені 37 років, сьогодні на УЗД виявили: жовчний міхур, форма з перегин-перетяжкой в ​​області перешийки, розміри: 68 * 27 мм, обсяг 204; в порожнині міхура: гомогенне вміст; конкременти: не встановлені. пристеночно ЛОЦ-ться гіперехогенное освіту, без акустичної тіні розмірами до 3,1 * 2,8 (поліп?); холедоха: візуалізруется, не розширений, просвіт вільний. Скажіть, будь ласка, що перше зробити, потрібно чи операція, через що і чим загрожує форма з перегин-перетяжкой і сам поліп, до лікаря зможу потрапити нескоро. Допоможіть рекомендаціями.

Привіт мене звуть Надія Мені 45 років у мене поліп 3 на 4 міліметри я його спостерігаю вже 10 років протягом 3 років У мене ще утворився ще поліп 1мм підкажіть будь ласка чи можна це лікувати або Це тільки треба оперувати

але оперують при поліпи більше 10мм і при зростанні на 2 мм в рік

Привіт, узі жовчного міхура показало: в н / з по задній стінці поліп на ніжці 6.6 * 6.1 мм без активного кровотоку, три місяці тому він був 5 * 5 мм.ето швидке зростання? Що порадите?

Прівет.Скажіте ласка поліп жовчного міхура це страшно чи ні

не страшно, якщо він не росте стрімко-це 2 мм на рік

раз на пів року робіть узі

Добрий день. У мене поліпи жовчного міхура вже 2,5 року їх три розмір до трьох мм.Контроліровал кожні пів року нераслі, 16.03.16 зробив контрольне УЗД у одного лікаря один апарат поліпи нерастут з'явився камінь 0.9 * 0.6 .Хірург запропонував удаліть.Буду записуватися на операцію .Симптоми різні: біль у правому підребер'ї перехідні влевое.калоноскопію делалвсе ок.

Сдравствуйте !! Моїй дитині 5 місяців. УЗД показало, що в жовчному міхурі безліч дрібних конкрементів прикріплення до стінки. Конкременти ехогенності. У батьків каменів не виявлено. Як лікувати ? До кого звернутися?

Добрий день. Моєму синові 21 рік. Виявили поліпи в жовчному. Так само на тулуб якісь висипання рожевого кольору, ставили діагнози рожевий лишай, але панч біопсія не підтвердила діагноз. Чи можуть висипання бути від поліпів желчного.Висипанія посилюються від прийому настоянок на спирту (лімфаміазот).

Така ж і у мене проблема ((Скажіть як ви її вирішили, якщо вирішили

Мені 64. 2014 р .нашлі поліпи.0.4мл.2016 в серпні виросли до 1.8 і 1.6мл.ЧТО РОБИТИ? Онколог говорить удалять.Терапевт по наблюдаться.Все лякають.

Добрий день. заключеніе- ехографічні ознаки аномалії жовчного міхура, ехографічні ознаки поліпа жовчного міхура. ехографічні ознаки дифузний змін підшлункової желези.ехографіческіе ознаки увелечения селезінки. підшлункова залоза на задній стінці поліп 3 на 3 мм, доктор що можете сказати на мою висновку? *

Привіт у мене така проблема болить печінка вже 6 днів з'їздив на УЗД показало що у мене s-подібний перегин жовчного міхура і в області перегину ближче до шийки гіперехогенное фексірованное освіту 6.5мм без акустичної тіні, висновок узі: уз-ознаки поліпа і помірною дисхолии жовчного міхура деформованого s-образним перегином, дифузних змін паренхіми підшлункової залози за типом реактивного панкреатиту що робити? чи потрібна операція? Вже нічого не допомагає

Привіт сходив на УЗД виявили поліп 6.5 мм раніше його не було що робити?

Привіт, я живу в штаті Монтана. УЗД показало поліп 4,5мм. Лікар сказала тільки пити багато води і все. Дивно якось . Вони тут взагалі рідко коли медикаменти виписують.

Добрий день, У мене виявили поліп 3 мм де то 2 роки тому. Вчора узі зробив, сказали 3,5 мм ... Занепокоєння немає особливе ... дуже рідко маленький дискомфорт ... Що робити?

Здрастуйте, у мене в жовчному міхурі під час УЗД виявили поліп розміром 4-5 мм.

Турбують болі в правому підребер'ї, хотіла б поцікавитися скільки буде коштувати операція, і який період реабілітації, і чи потрібно термінова операція в моєму випадку ?!

Вітаю! Ви видалили жовчний? Болі пройшли? Напишіть мені будь ласка, у мене така ж ситуація.

У мене виявили поліпи в жовчному міхурі, і хочуть забрати в армію, чи мають вони право на це?

При дослідженні МРТ виявили дифузію в паренхімі правої і лівої часток визначається до 13 кістозних включень, місцями-здвоєних, з токімі перемичкамі.общімі розмірами 4-6мм.наіболее великі 10,14,8,16мм.Поверхность чітка, ровная.Желчний міхур в поперечнику 28мм, звичайної форми, з гомогенним вмістом, без конкрементов.По медіальної стінці поліп 5-6мм.Все які можна було аналізу здала. останній етап був у інфекціонніста, все добре. Сьогодні була на прийомі у хірурга, на що була відповідь - Видалення жовчного міхура? ...

Мене звуть Тимур

у мене поліп в жовчному міхурі розміром 6 мм

звернувся до лікаря районної

він говорив потрібно терміново робити операцію

потім злякався і звернувся міську

а він говорив можна і без операції від лікує

Вітаю! у мене в жовчному міхурі виявили поліпи розміром 14х5мм, 9х8,9х5мм. І ще виявили камінчик в жовчному міхурі 9мм.Делать чи операцію? Яке ще можна пройти обстеження? Як позбутися від каменя без операції? І чи будуть видаляти жовчний міхур?

Привіт, недавнє обстеження УЗД органів черевної порожнини показало: жовчний міхур: форма-перегини в шийці, теле В розмірах 4,6 на 2,4 см не збільшений. Стінки до 0,4 см ((N 0,15-0,3см) .Структура стінок: б / о. В порожнині жовчного міхура: простінкові обр- ия по передній стінці до 5 мм, по задній до 4 мм. ВИСНОВОК: УЗД ознаки деформації, поліпів жовчного міхура. Підкажіть, будь ласка, консервативні методи лікування, лікарі пропонують тільки спостереження за динамікою зростання, т.е.делать УЗД 1 раз на рік, як на ваш погляд цього достатньо? Мені 60років, надмірної ваги немає, вага 65кг .

не можу зрозуміти кому тут люди задають питання? відповіді то немає!

Як правильно пацієнту оцінити ризик малігнізації при поліпозі жовчного міхура і терміновість операції з видалення ЖП?

Чоловік, 48 повних років. Без шкідливих звичок. Фізично активний, але робота сидяча.

Приблизно 15 років тому вперше на УЗД було діагностовано аденоматозний поліп в тілі жовчного міхура 3.5 мм. З тих пір один раз в 1-2 року проводилося УЗД спостереження.

Станом на 1 лютого 2017 року поліп має розмір 5.5 мм, а також є два поліпа розміром 3-4 мм і кілька дрібніших поліпів. Всі вони розташовані в області дна і тіла ЖП і не мають ніжок. Конкрементів немає. Застійна жовч. ЖП г-подібної форми, розмір 8.8-3.2 см. Стінка ущільнена, 0.3 см.

Робилися кілька контрольних УЗД на різних апаратах і різними фахівцями. Всі спостерігають приблизно однакову картину.

Мультиспіральна КТ ОЧП змін в ЖП зовсім не виявила.

Діагноз, поставлений гепатологом: Полипоз жовчного міхура без холециститу. Рекомендована планова холецистектомія. На словах гепатолог сказав, що терміновості ніякої немає і рік-два можливо спостерігати.

Консультує хірург рекомендацію підтримав, але порадив, щоб через множинності поліпів операція не "відкладати в довгий ящик".

Хірург, який був обраний для майбутньої операції також радить "не зволікати".

Маю питання \ є запитання. Наскільки, з практики, дана ситуація зобов'язує пацієнта поспішати? Чи можливо вичікування і спостереження 6-8 місяців, так як операція в даний час може значно вплинути на важливий робочий процес і порушити його? Або множинні аденоматозні поліпи в тілі вимагають швидких рішень?

Чи необхідно проведення контрольного МРТ-обстеження або однакових результатів декількох УЗД досить для отримання впевненого результату?

Чи є онкологічна статистика, яка свідчить про те, що множинність аденоматозних поліпів збільшує ризик виникнення злоякісної пухлини при тому, що всі вони набагато менше "контрольного, критичного " розміру в 10 мм?

Привіт мене звуть Дмитро 35 років, 1,5 місяці тому робив УЗД жовчного міхура був виявлений поліп 14х11мм без чіткої акустичної тіні, аналізи показали трохи підвищений білірубін, після консультації хірург впевнено сказав що це камінь і запропонував удаленіе.В той момент мені привезли з китайської медицини тибетські трави по розсмоктуванню поліпів, курс 1,5 міс я пройшов і сьогодні зробив мРТ черевної порожнини поліп в желочном 9х3 і 4х2, впевнено сказати що це каміння вони не можуть але більше схиляються до поліпів. В даний час особливого занепокоєння я у себе не спостерігаю, що робити далі я поки не знаю, може ви чимось допоможете. Заздалегідь дякую!

Вітаю! Діагностували два поліпа в жовчному міхурі рік тому: один знаходиться на дні Ж.П., - 5 мм, а інший на шийці ж.п.- 7мм

Є скарги: тупий біль у правому підребер'ї, іноді відчуття тяжкості, нездужання і періодично нудота. Є сенс в консерватівоном лікуванні?

Вітаю! Мені 56 років. У мене поліпи розміром до 3 мм з'явилися в квітні 2016. Два рази робили Узі, ніби не ростуть, але біль, розпирання, важкість у правому підребер'ї майже постійно. Також є кісти в печінці від 4 мм до 1 см .. Є холецистит хронічний і ДЖВШ, загин жовчного. Хмрург наполягає на опепаціі, а терапевт спостерігати раз півроку робити Узі. Як бути. Заздалегідь дякую за рекоменлаціі

Здраствуйте мені 30 років у мене політ 2.8 на 1.8 м мої лікарі пропонують операцію якщо у мене можливість вилікуватися без втручання хірургії

Добрий день. У моєї мами виявили 2 поліпа в жовчному міхурі. Хірург сказав дотримуватися дієти (не їсть солоне, гірке і тд). Сказали, що вони можуть самостійно зникнути.

Як думаєте, вони правильно сказали або треба звернутися до іншого фахівця?

Мені 50 років. У жовчному міхурі у мене виявлено:

просвіт негомогенний. Освіти пристінні округлих поверхонь підвищеноїехогенності, зміщується 2-3мм до 7-8мм фрагментарно 8-11 шт (поліпи?)

УЗД ознаки дифузних змін підшлункової залози, множинні поліпи жовчного міхура.

Чи можлива консервативна терапія в моєму випадку?

Справа в тому, що у мене більше 14 років-міастенія генералізованої форми, зараз медикаментозна ремісія. Дуже боюся будь-які втручання в свій організм і ускладнень з боку міастенії.

Так як поліпи знаходяться всередині жовчного міхура, їх вилікує дуже важко. Я багато цікавився з цього приводу і прийшов такого висновку що від них можна позбутися тільки тривалими голодуваннями, пити трав'яні чаї, перейти повністю на рослинну їжу.

Додати коментар Скасувати відповідь

Чи всі Ви знаєте про застуді і грипі

© 2013 Азбука здоров'я // Угода // Політика персональних даних // Карта сайту Інформація на сайті призначена для ознайомлення і не закликає до самостійного лікування. Для встановлення діагнозу і отримання рекомендацій по лікуванню необхідна консультація кваліфікованого лікаря.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

56 + = 64