Покриття зубів емаллю

Покриття зубів емаллю

Покриття зубів фторлаком: як, навіщо і за скільки

Емаль - найтвердіша тканина людського організму. Але її запасу міцності не вистачає на щоденні «випробування» у вигляді морозива, надто гарячого чаю або агресивних процедур відбілювання. Втім, навіть якщо подібні негативні впливи зведені до нуля, емаль все одно стоншується з віком. Серед найбільш простого способу її відновлення - покриття зубів фторлаком. Як відбувається ця процедура? Кому вона показана в першу чергу? Скільки коштує?

Фторлак для зубів: що це таке

Фторсодержащий лак являє собою темно-коричневу вязковатую рідина з хвойним ароматом. До його складу входять:

Будучи нанесеним на поверхню зубів, лак висихає і утворює захисну плівку, яка утримується протягом тривалого часу. Позитивний вплив фторлак на зуби пояснюється декількома факторами:

 1. Препарат впливає на мікроорганізми, які живуть в зубному нальоті, позбавляючи їх здатності перетравлювати цукор. В результаті вони не засвоюють глюкозу і не виділяють руйнує емаль кислоту.
 2. Емаль вступає у взаємодію з фтором, утворюючи на своїй поверхні твердий шар, який служить своєрідним «щитом» для зубів.
 3. Встановлено, що емаль може харчуватися не тільки зсередини зуба, але також отримувати корисні речовини із зовнішнього середовища. Серед особливостей фтору - його здатність витягати з слини кальцій. Внаслідок цього емаль знову насичується потрібними їй речовинами, а зуб відновлює свою природну мінеральну структуру.
 4. Фторлак робить позитивний вплив на ясна, роблячи їх більш еластичними і здоровими.

Використання фторсодержащего лаку забезпечує профілактику багатьох захворювань, в тому числі дуже поширених карієсу і пародонтиту. Крім іншого, процедура фторування знижує чутливість зубів і збільшує термін служби пломб.

Покривати емаль лаком стоматологічні клініки закликають саме у них, але в принципі це можна зробити і в домашніх умовах. Доведеться для початку прочитати інструкцію, але подібне інтелектуальна напруга дозволить значно заощадити. Середня вартість фторлак становить 330 руб. за 12 мл, тоді як стоматолог візьме за процедуру від 30 до 300 руб. за один зуб.

Покриття зубів фторлак: показання

В принципі користуватися фторсодержащим лаком може практично кожен. Перелік показань досить широкий і включає в себе такі пункти:

 1. Профілактика карієсу у дітей та підлітків, особливо якщо вони проживають в місцевості зі зниженим вмістом фтору у воді.
 2. Підвищена чутливість зубів.
 3. Наявність на емалі ділянок демінералізації. Про подібний пошкодженні зубів можна дізнатися по появі на них шорсткостей, крейдяних плям, які з часом набувають коричневий відтінок.
 4. Недавня чистка зубів ультразвуком.
 5. Травмування зубів.
 6. Клиновидний дефект.
 7. Обточування зубів перед установкою коронок.

Обробку зубів дітям радять починати з 6-річного віку. Дуже рідко після завершення процедури спостерігаються алергічні реакції, але подібний ефект можливий в результаті використання будь-якого невинного препарату.

Протипоказань у фторлак дуже мало. Це підвищена чутливість до компонентів, що входять до його складу, і ендемічний флюороз (хвороба пов'язана з надлишком фтору в організмі).

Покриття емалі фторлак: особливості домашньої процедури

Основна проблема при самостійному фторування зубів - труднощі в придбанні препарату. Фторлак часто відсутня в аптеках, тому його доводиться замовляти в магазинах, що спеціалізуються на стоматологічних товарах.

Коли проблема придбання лаку вирішена, можна приступати безпосередньо до лікувального заходу. Процедура включає в себе кілька етапів:

 1. Протерти поверхню зубів ватою. Як варіант - слід за допомогою ватних тампонів ізолювати зуби від губ і щік і просто почекати, поки вони висохнуть.
 2. Нанести на ватку невелику кількість лаку і акуратно протерти нею емаль. Препарат повинен наноситися тонким шаром. Найкраще починати з нижньої щелепи: таким чином можна уникнути значного скупчення слини.
 3. Протягом 4-5 хв. сидіти з відкритим ротом. За цей час Фторлак висохне.

Після завершення процедури рекомендується уникати прийомів їжі і чищення зубів протягом 12 годин. Чим раніше буде порушено це правило, тим швидше з емалі зітреться захисна плівка.

Для підтримки здоров'я зубів досить виконувати фторування 3-4 рази на місяць. Самостійно буває складно обробляти бічні зуби, можна попросити про цю послугу кого-небудь з близьких.

Покриття зубів фторлак: на прийомі у стоматолога

У клініці лікар перед проведенням процедури зазвичай очищає зуби: видаляє з них наліт і камені. Подальше нанесення лаку на емаль відбувається за схемою, подібною з домашнім фторированием:

 1. Зуби з метою просушування ізолюються ватними тампонами.
 2. За допомогою пензлика на емаль наноситься препарат.
 3. Кілька хвилин пацієнт сидить з відкритим ротом.

За часом все це займає близько 10 хв. Трохи більше - якщо потрібна тривала обробка ротової порожнини перед процедурою.

Основна рекомендація після фторування, яку дають стоматологи, - до кінця дня уникати твердих продуктів (яблук, моркви).

Покриття зубів фторлак - це відмінний спосіб уникнути серйозних проблем із зубами в подальшому. Набагато простіше кілька разів на рік ходити на безболісну і нетривале процедуру, ніж потім спостерігати, як до зуба повільно наближається бормашина ...

Процедура покриття зубів фторлаком для їх захисту та відбілювання

Зовні зуби покриті емаллю. Через постійне механічного впливу на зуби, запасів міцності зубної емалі вистачає не завжди. Вона може руйнуватися і неодмінно з'явиться посилення реакції на прийом холодної або гарячої їжі.

До того ж, товщина її шару зменшується і з віком. Чим старша людина, тим тонше стає шар емалевого покриття. Одним із способів відновлення емалі є покриття фторлаком, про цей метод ми детально розповімо в нашій статті.

Покриття зубів фторлаком - це процедура нанесення спеціальної пензлем рідина в'язкої консистенції, для відновлення емалі і зниження її чутливості.

Засіб містить фтор. Колір має темно-крічневий, а пахне хвоєю.

Лак призводить до утворення захисної плівки. Вона здатна зберігатися довго. При цьому, колір абсолютно не змінюється. Це, природно, попередить карієс.

Позитивних моментів в процедурі набагато більше, ніж негативних позицій:

 1. Покриття лаком згубно відбивається на життєдіяльності мікроорганізмів зубного нальоту. Він не дає можливості мікробам перетравлення цукру. В результаті цього глюкоза ними не засвоюється, а, отже, не відбувається виділення кислоти, яка володіє руйнівним впливом по відношенню до емалі.
 2. При взаємодії емалі зі фтором, що містяться в цьому засобі, утворюється щільний захисний шар, який оберігає емаль від руйнування.
 3. Емаль отримує необхідні їй речовини не тільки зсередини. Певні інгредієнти вона повинна отримувати і зовні, зокрема, із слини. Фтор, що входить до складу лаку, має здатність витягати з неї кальцій. А він, як відомо, бере участь у формуванні структури емалі.
 4. Засіб позитивним чином впливає на стан ясен, забезпечуючи їх еластичність.

Для фторлака характерні і деякі негативні моменти:

 1. Неприпустимо попадання лаку на слизову порожнини рота. В іншому випадку, не виключена можливість отримання опіку.
 2. Важкодоступність кошти для проведення процедури в домашніх умовах. Придбати його в аптечній мережі можна далеко не завжди.

Коли по поличках розкладені всі позитивні моменти покриття лаком зубів, необхідно з'ясувати, які свідчення для цього існують.

Ситуації, при яких необхідне проведення подібної процедури, відрізняються значним різноманіттям:

 1. Лак наноситься з профілактичною метою особам дитячого і підліткового віку. Це робиться з метою профілактики карієсу. Особливо це актуально для тих, хто проживає на територіях, ендемічних по фтору.
 2. Процедура показана при підвищеній чутливості емалі.
 3. Корисною ця процедура буде для того, хто має на зубі ділянки емалі, пов'язані з демінералізацією. При ній на зубах з'являються дрібні плями, з придбанням ними в подальшому коричневого відтінку.
 4. Процедура показана тим, хто недавно проводив чистку ультразвуком.
 5. Покриття лаком необхідно і в тому випадку, якщо зуби піддалися травмі.
 6. Наявність клиновидного ефекту.
 7. Якщо мало місце обточування зубів з приводу установки коронок і мостів.

Якщо є показання, повинні бути і певні обмеження. Є вони і в даному випадку. Правда, їх зовсім небагато:

 1. Підвищена чутливість до компонентів складу.
 2. Підвищена чутливість організму до різних алергенів.
 3. Наявність флюорозу, захворювання, при якому є надлишок фтору.

Подібну процедуру можна починати проводити, коли дитині виповнилося 6 років

Поетапна процедура у стоматолога

Нанесення лаку з фтором передбачає наявність ряду етапів:

 1. Перш, ніж наносити засіб, слід провести підготовку. Адже в захисті потребує саме емаль, а не наліт, в якому міститься велика кількість мікробної флори. Його треба видалити. Чистку ефективно проведуть в будь-який стоматологічній клініці.
 2. Для видалення слини проводять сушку ватним тампоном.
 3. Після чищення, емаль покривається лаком. Покриття має бути рівномірним і дуже тонким. Внаслідок того, що засіб має густу консистенцію, зробити це зовсім не просто і вимагає наявності певної кваліфікації. В силу цього, рекомендується не наносити лак самостійно, а звернутися за цим до клініки. Наносити його слід пензликом або за допомогою невеликого ватного тампона.
 4. При нанесенні необхідно вжити всіх заходів, що виключають потрапляння лаку в рот. Інакше, опік слизової неминучий.
 5. Рот тримається відкритим протягом 5 хвилин. Це необхідно для того, щоб плівка остаточно висохла.

Своєї максимальної міцності плівка досягне через 12 годин. Тому бажано протягом доби уникати контакту емалі з грубою їжею і утриматися від проведення гігієнічних процедур.

Перш, ніж проводити подібний захід, слід якісно провести очистку зубів. Будинки виконати це набагато складніше.

В цьому і полягає принципова відмінність:

 1. Перед покриттям зуби треба ретельно посушити від слини ватним тампоном. Починати слід з нижньої щелепи. Це запобіжить додаткову освіту слини.
 2. Наносити лак треба рівномірно з використанням пензлика. Робити треба це акуратно, не допускати того, щоб засіб потрапив в ротову порожнину.
 3. Рот тримати відкритим 5 хвилин.
 4. Добу відмовитися від чищення пастами і не вживати грубу їжу.

Покриття зубів фторлаком у дітей

У молодшому віці провести подібну процедуру вельми проблематично. Тому її починають проводити у віці 6 років.

Починати це краще вже з першого відвідування стоматолога. Неодмінною умовою ефективного проведення процедури є відсутність слини. А змусити дитину посидіти певний час з відкритим ротом не завжди вдається.

Тому ізолювати зуби від слини допоможе викладання ізоляційної прошарку з ватних тампонів. Подібний захід в якійсь мірі допоможе запобігти просочуванню слини.

Показники ціни вельми варіабельні. Залежить це навіть від того, в яку клініку звертається з цього приводу пацієнт. При відвідуванні бюджетної клініки, ця процедура обійдеться приблизно 40 рублів за 1 одиницю.

У приватній клініці з вас можуть запросити за це 300 рублів. Зрозуміло, що вартість в Москві і С. Петербурзі набагато вище, ніж десь на периферії. Для самостійного покриття емалі зубів можна придбати лак в аптечній мережі або в магазинах медтехніки.

Орієнтовна вартість флакона 25 г становить 250 рублів.

Анжела: «Приводом для проведення процедури покриття лаком послужила поява карієсу і посилення чутливості. Стоматолог порадив фторлак. Після процедури підвищена чутливість зникла. Засіб хороше. »

Ірина: «Застосовувала засіб під час вагітності. Пожовкли зуби, і ніякі зубні пасти не допомагали. Стала застосовувати фторлак і все змінилося. Він допоміг відбілити і зміцнити зуби. »

Сергій: «Від застосування засобу не змінилося зовсім нічого, але і гірше від цього не стало.»

Відновлення емалі зубів

Емаль - тонке покриття зуба, яке на 96% складається з неорганічних речовин і на 2-3% з води, органічні речовини становлять всього 1% від емалі. Зубна емаль є найміцнішою структурою людського організму і володіє найменшим вмістом води в складі. Неорганічна частина емалі представлена ​​в основному гідроксиапатиту - природними фосфатами кальцію, які складають 90% її структури. Слина у великій кількості містить іони кальцію і фосфат іонів, і, омиваючи зуби, захищає їх від руйнування і заповнює мінеральний склад емалі.

В окремих ділянках зуба товщина шару емалі може досягати 2-2,5 мм. За емаллю знаходиться менш міцний шар - дентин, який більш схильний до руйнування патогенними бактеріями. Саме тому так важливо зберігати емаль здоровою і неушкодженою для профілактики карієсу, і інших зубних захворювань.

При всій міцності зубної емалі вона не є абсолютно невразливою і схильна до руйнування під впливом деяких факторів. Витончення і дефекти емалі ведуть до погіршення стану зубів, підвищенню ризику каріозного руйнування всіх його тканин, які не відрізняються подібної твердістю. Така ситуація небезпечна ще й тому, що емаль не може регенеруватися самостійно, а відновлення її мінерального складу можливо тільки штучним шляхом.

Товщина емалі неоднакова на різних ділянках поверхні зуба. Так, на жувальній поверхні цей шар сягає двох міліметрів, поступово стоншена ближче до кореня зуба. Жувальна поверхня зуба найбільше потребує такого міцному покритті, так як на неї припадає більша функціональне навантаження. Проте, прикореневі ділянки зуба залишаються найбільш вразливою областю, найчастіше розмноження мікроорганізмів, що провокують карієс, починається саме звідси. Після руйнування емалі патогенна мікрофлора легко просувається вглиб зуба, до самої пульпи, тим більше що дентин (другий після емалі шар тканин) має пористу і порівняно м'яку структуру. Формуються каріозні порожнини, які часто досягають таких розмірів, що для відновлення зуба недостатньо тільки пломби, а необхідно протезування.

Визначити пошкодження емалі на ранній стадії і запобігти стоматологічні захворювання, неминуче наступні при руйнуванні захисного шару зубної емалі, можна за такими симптомами:

Чутливість зубів, яка проявляється хворобливою реакцією - щемлива різкий біль у відповідь на дії холоду, гарячої їжі і напоїв, кислих фруктових соків і механічне навантаження при жуванні;

Посилення больових відчуттів при мінімальному роздратуванні - біль супроводжує навіть процес дихання навіть повітрям нормальної температури;

Потускнение емалі - вона набуває сірого відтінку, пропадає блиск;

Виникнення плям на емалі, її пожовтіння;

Каріозні поразки зуба, на ранній стадії яких його поверхня набуває меловидной і стає шорсткою; на більш пізніх стадіях з'являються каріозні порожнини і зуб темніє.

Які чинники провокують пошкодження емалі?

До пошкодження емалі наводять такі чинники:

Пошкодження емалі, витончення і виникнення тріщин на її поверхні може бути ознакою браку мінералів фтору і кальцію, а також нестачі вітамінів; (Читайте також: Причини і симптоми авітамінозу)

Зворотна ситуація, при якій фтору в організм надходить дуже багато, провокує флюороз, що також погіршує стан емалі, викликаючи появу плям на її поверхні.

Відбілюючі процедури для зубів як професійні, так і домашні з застосуванням соди, фруктових кислот і перекису водню також стоншують емаль і підвищують чутливість зубів до зовнішніх дратівливим факторам, аж до хворобливої ​​реакції на вдихаємо повітря.

Спадкова схильність - емаль частіше пошкоджується у тих людей, у кого її шар тонкий від природи;

Неправильна гігієна - зубна щітка підвищеної жорсткості для зубів з тонкою емаллю, відсутність звички полоскати рот після їжі і чистити зуби двічі на день.

Продукти раціону, багаті кислотами, наприклад, цитрусові та інші кислі фрукти. Кислоти при щоденному вживанні поступово стоншується емаль, вимиваючи з неї мінерали, що є передумовою до її руйнування.

Надмірні механічні навантаження на зуби - дуже тверда їжа, яка б вимагала ретельного пережовування, звичка відкривати пляшки і розколювати горіхи зубами, лузати насіння; емаль може псуватися у людей, які гризуть нігті;

Куріння, шоколад та інші солодощі, алкоголь, солодка газована вода і кава у великих кількостях також негативно позначаються на стані зубної емалі;

Анатомічні особливості будови зубів, наприклад, глибокі і розгалужені фісури;

Системні захворювання, що впливають на загальний стан організму;

Хімічний склад слини. Слина є природним антибактеріальним і очищує засобом, захищає зуби від пошкодження патогенними бактеріями і підтримує стабільність мінерального складу зубів;

Проблеми з травною системою;

Фтор - це мінерал, зустрічається в природі у вигляді фосфатної породи, незамінний для здоров'я зубів і нормального формування емалі. Витончення емалі може спостерігатися у людей, в чиєму раціоні в період формування зубних тканин відсутнє достатня кількість фтору. Саме тому багато виробників зубних паст додають в їх склад фтор, а стоматологічні клініки пропонують послугу фторування зубів.

Відновлення мінерального складу зубної емалі за допомогою фтору допомагає зменшити її пошкодження, запобігти витончення і тріщини. Це є хорошою профілактикою карієсу, а також допомагає зняти гіперчутливість зубів до впливу холоду і тепла, солодкої і кислої їжі.

У деяких регіонах водопровідна вода спеціально піддається фторування, у жителів такої місцевості каріозні поразки і інші стоматологічні захворювання зустрічаються на 60% рідше, ніж у мешканців областей, де воду хлорують.

Проте, фторування зубів повинне проводитися з обережністю, так як надлишок фтору в організмі небезпечний більше, ніж його нестача. Жителі регіонів, де вода містить велику концентрацію фтору, можуть страждати від потемніння емалі, виникнення на ній жовтих і коричневих плям. Тому фторированную воду можна використовувати під час чищення зубів і для побутових потреб, але пити її не рекомендується. Стоматологічне фторування зубів з використанням фтор-лаку проводиться не частіше, ніж раз на півроку.

Крім фторування високою ефективністю процедура реминерализации зубів, яка проходить також з використанням спеціального лаку. Лак для ремінералізації крім фтору містить масу інших корисних компонентів, які відновлюють мінеральний склад емалі і перешкоджають її руйнування. Проводиться реминерализация з тією ж частотою, що і фторування - кожні півроку. До її переваг належить зниження до мінімуму ризику перенасичення фтором, що вигідно відрізняє ремінералізацію від фторування.

Відновлення емалі лаком для ремінералізації проводиться не за один раз, необхідно пройти курс процедур, які дають накопичувальний ефект.

Що робити, якщо емаль сильно пошкоджена?

Якщо пошкодження емалі незначні, то попередніх методів її відновлення буває досить. Однак якщо дефекти занадто явні і важкі, простої процедури нанесення лаку, яку можна провести навіть в домашніх умовах, може не вистачити. В такому випадку слід використовувати будь-якої з наведених нижче способів.

Імплантація - сучасна стоматологічна процедура, яка полягає в нанесенні складу на емаль, який на 90% аналогічний за складом з природним покриттям зуба. Приживлення штучного захисного шару з емаллю відбувається на клітинному рівні, при цьому на вигляд зуби стають набагато більш рівними і блискучими, без дрібних дефектів на кшталт подряпин і відколів, а виглядають абсолютно природно.

До недоліків процедури відносять її високу вартість і недостатню популярність - провести її правильно можуть не в кожній стоматологічній клініці.

Помітні дефекти емалі як подряпини і відколи відновлюють за допомогою композитних матеріалів, що застосовуються в пломбуванні зубів. Композит пошарово наносять на пошкоджену поверхню, даючи йому застигнути під галогенною лампою. Щоб зуб при цьому зберіг природну форму, його необхідно обточити.

Переваги даного методу - доступна ціна, естетичність, можливість корекції серйозних пошкоджень емалі і довгостроковість. Термін служби композитного покриття становить близько п'яти років.

Основний недолік композитної реставрації - її шкода для зубної емалі. Композит замінює природне захисне покриття зуба, при цьому пошкоджуючи власне емаль.

Керамічні вініри представлят собою тоненькі пластини, які встановлюються на фронтальній поверхні зуба, дозволяючи приховати естетичні дефекти емалі і скорегувати інші недоліки - занадто великі відстані між зубами, кривизну їх зростання.

З точки зору естетики і довгостроковості вініри - відмінний варіант, вони абсолютно не відрізняються від власних зубів, роблять їх візуально більш привабливими і не вимагають заміни як мінімум десять років. До недоліків цього методу відноситься, по-перше, порівняно висока ціна, а по-друге - незворотні пошкодження емалі після їх застосування. Якщо ви один раз встановили вініри, то використовувати їх доведеться все життя, або вдаватися до ще більш дорогим методам відновлення. Після зняття виниров поверхню зуба залишається абсолютно беззахисною до будь-якого зовнішнього подразника, хімічним або механічним.

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її та ще кілька слів, натисніть Ctrl + Enter

Не ігноруйте профілактичні огляди у стоматолога кожні півроку - це допоможе вам уникнути серйозних ускладнень і вирішити проблему ще в зародку. Крім того, істотно заощадить ваші гроші, так як реминерализация на перших етапах пошкодження емалі набагато дешевше, ніж подальше лікування карієсу і реставрація зубів;

Не ігноруйте правила гігієни ротової порожнини, навіть якщо перебуваєте на відпочинку або у відрядженні. Ознайомтеся з правильною методикою чищення зубів і підберіть зубну щітку оптимальної жорсткості, не зловживайте отбеливающими і фторвмісними зубними пастами;

Скорегуйте свій раціон і звички таким чином, щоб зменшити кількість факторів, що провокують пошкодження емалі. Утримуйтеся від вживання солодощів, кислих фруктів і соків з них, алкоголю та кави;

Відмовтеся від звички гризти нігті, лузати насіння і відкривати пляшки зубами;

Збагачуйте меню продуктами, які багаті мікроелементами і вітамінами. В осінньо-зимовий сезон приймайте полівітамінні комплекси.

Скільки коштують процедури по відновленню емалі зубів?

Процедури реминерализации і фторування спеціальними складами відносяться до доступним, ціни на них починаються з 50 рублів за зуб, їх можна здійснювати або для всіх зубів, або тільки на проблемних ділянках з підвищеною чутливістю.

Композитна реставрація та вініри обійдуться дорожче - реставрація в рамках 3-4 тисяч рублів, ціни на вініри починаються з 10 тисяч.

Відновлення емалі зубів в домашніх умовах

Відновлення емалі можна провести без спеціальних процедур, просто дотримуючись правил гігієни ротової порожнини. Йдеться про чищення зубів, але для ремінералізації захисного покриття зубів потрібно застосовувати зубну пасту або порошок, які містять фториди. Дані засоби гігієни можна використовувати і дорослим, і дітям, більше того, Всесвітня організація охорони здоров'я ще з 1984 року рекомендує пасти, що містять не менше 2 мг фторидів - джерел іонів фтору.

Серед солей фтору у виробництві засобів гігієнічного догляду за зубами застосовуються такі речовини:

Амінофторидом (органічні сполуки фтору).

Вони необхідні для підвищення стійкості зубної емалі до метаболітів каріозних бактерій, пригнічення розмноження мікробів зубного нальоту і підтримки постійного протікання процесу ремінералізації. Активний фтор (іони речовини, що знаходяться в незв'язаному вигляді у розчині) є одним з найбільш важливих сполук для профілактики карієсу.

Для відновлення мінерального складу емалі в домашніх застосовуються фторовані зубні пасти, ополіскувачі, капи з фтородержащімі гелями, самомасаж ясен для посилення кровообігу і харчування тканин зуба:

Ополіскувачі для ротової порожнини містять компоненти, які не тільки перешкоджають утворенню нальоту на зубах після прийому їжі, але зберігають здоров'я ясен і сприяють ремінералізації емалі. Тому під час полоскань рота спеціальними засобами рекомендується утримувати розчин в роті деякий час (1-2 хвилини), щоб активні компоненти подіяли на поверхню зуба.

Для збагачення зубної емалі фторидами також використовують капи, наповнені фторсодержащим гелем. Існує два способи їх застосування: експрес-фторування, яке зазвичай пропонують стоматологічні клініки і Капов метод для домашнього застосування. Експрес-методика має на увазі витримування одноразової капи з гелем на зубах протягом невеликого часового проміжку (5-10 хвилин). Самостійне фторування проводиться каппой, виготовленої індивідуально з урахуванням особливостей будови щелепи і росту зубів пацієнта. Фторсодержащий гель, яким наповнюють капу, можна залишати для впливу на кілька годин або на всю ніч.

Типова зубна паста зазвичай збагачується фторидом натрію (до 0,76%) або монофторфосфат (до 1,14%). Дитячі пасти набагато менш багаті фторидами (до 0,02%), що необхідно для безпечного використання очищає складу на молодих яснах і зростаючої зубної емалі. У деяких пастах присутні також кремнієві і кальцієві солі, що виробляють абразивний ефект. Разом з фторидами вони складають систему відновлення і відбілювання емалі з профілактикою карієсу, яка отримала назву Флуорістат.

Серед інших корисних добавок - така речовина, як триклозан. Триклозан у складі зубної пасти знаходиться разом з кополімером, речовиною, яка продовжує його дію до дванадцяти годин з моменту останньої чистки зубів. Триклозан перешкоджає наростанню кристалів зубного каменю і пригнічує життєдіяльність патогенних бактерій, як грампозитивних, так і грамнегативних. Це перешкоджає утворенню м'якого нальоту і руйнування зубної емалі метаболітами патогенної мікрофлори.

Автор статті: Муравицкий Борис Вікторович, лікар-стоматолог, спеціально для сайту ayzdorov.ru

Зубний біль завжди стає тією причиною, яка порушує якість життя людини. Біль може бути незначна і нестерпний, постійна і виникає періодично, ниючий, тягнучий, що стріляє, пульсуюча і т. Д. Щоб розібратися в тому, чому болять зуби, слід визначити всі можливі причини цього стану.

Зубний біль: гостра, ниючий, тягнучий, що стріляє вимагає звернення до стоматолога. Однак, швидко дістатися до лікаря не завжди є можливість, як позбутися від зубного болю в цьому випадку? У цьому випадку на допомогу можуть прийти народні засоби. На час полегшити її, зменшити запалення і дочекатися моменту, коли відвідування лікаря стане можливим.

Відбілювання зубів поряд з лікуванням карієсу є однією з найпопулярніших стоматологічних процедур. Білосніжна усмішка є ознакою краси, здоров'я і благосостоятельності, тому в гонитві за нею люди не шкодують грошей і часу. В арсеналі сучасної стоматології є маса коштів для відбілювання зубів, що дозволяють освітлити їх на 4-8 тонів.

Стоматологія є однією з галузей медицини, де сучасні наукові технології впроваджуються найактивніше. Перша бормашина, за допомогою якої робилися спроби просвердлити хворі зуби, з'явилася ще в Римській імперії. З того часу прогрес зробив крок далеко вперед і тепер лікувати зуби можна швидко, безболісно і ефективно.

Ротова порожнина в якій знаходяться зуби є однією з найбільш забруднених порожнин людського тіла. Тому питання щодо того, як правильно чистити зуби є вельми актуальним для збереження їх здоров'я. Процес чищення зубів є гігієнічну процедуру, спрямовану на видалення с.

Більшість ускладнень після видалення зубів пов'язане з приєднанням інфекції. У ротовій порожнині живе безліч мікроорганізмів, багато з них умовно патогенні - тобто, за певних умов можуть провокувати інфекційний процес. Так, якщо лунка після видалення зуба досить глибока, не закриті кров'яним згустком і.

При копіюванні матеріалів, активне посилання на сайт www.ayzdorov.ru обов'язкове! © AyZdorov.ru 2009-2017

Інформація на сайті призначена для ознайомлення і не закликає до самостійного лікування, консультація лікаря обов'язкова!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

86 − 77 =