Плоский червоний лишай

Червоний плоский лишай у людей

Одним з поширених шкірних інфекційних захворювань є лишай, який вражає один або кілька ділянок шкіри. Існують різні види цієї недуги. Червоний плоский лишай у людини є хронічний запальний процес. Характеризується висипаннями на слизовій оболонці порожнини рота і на шкірі. На його частку припадає до 2,5% випадків позбавляючи серед дерматологічних захворювань і 10% - на випадки ураження ротової порожнини. Зовні він виглядає як дрібні блискучі, рожево-червоні вузлики багатокутної форми, в центрі яких є западина.

Причини виникнення захворювання

Основною причиною виникнення і розвитку захворювання вважаються порушення з боку організму самої людини. Йдеться про обмін речовин і регуляції імунних процесів, через збій яких проявляється неадекватна реакція клітин тканини на зовнішні подразники. Підвищується ризик виникнення червоного плоского позбавляючи як під дією специфічних факторів зовнішнього середовища, так і особливостей організму хворого.

Існують описані сімейні випадки захворювання, що говорить про деяку генетичної схильності, що передається від батьків до дитини. В основі лежить аутосомно-домінантний тип спадкування: патологічний ген, отриманий від батька, що не робить дітей носіями, але підвищує ризик появи червоного плоского лишаю. Концепція виникнення цього захворювання на нинішньому етапі має на увазі поєднання декількох груп факторів:

 • ендогенні фактори: проблеми з імунітетом, неврологічні порушення;
 • генетична схильність;
 • екзогенні фактори: віруси, токсико-алергічні стани.

У разі неврологічних порушень висипання відбуваються під дією сильних емоційних переживань, нервово-рефлекторної терапії, навіювання під гіпнозом. Це говорить про значущість даних умов при розвитку захворювання. Якщо ж у хворого виник червоний плоский лишай в порожнині рота, на перший план виходять алергічні чинники, проблеми з обміном речовин.

Поразка слизової оболонки рота позбавляємо нерідко супроводжується захворюваннями кишечника і шлунка: у таких хворих виявляються супутні коліти та гастрити. Патологія підшлункової залози або печінки теж провокують розвиток хвороби. Лікарі відзначають, що передувати виникненню плоского червоного позбавляючи у людини в порожнині рота можуть механічні пошкодження слизової оболонки. Патології з боку зубів також грають не останню роль.

Сучасні хімічні сполуки, що використовуються в промисловості або побуті, надають дію на розвиток захворювання. Відбувається це через найпростіших алергічних механізмів, які провокують появу вогнищ ураження. Почастішали випадки, коли в якості алергенів стали виступати антибіотики та інші лікарські речовини. Це дає підставу говорити про появу плоского червоного позбавляючи як алергічної реакції на хімічні сполуки.

Форми червоного позбавляючи і їх симптоми

Розібравшись з тим, що таке лишай, варто ще звернути увагу на його різні форми. При поєднанні з супутніми захворюваннями дана патологія може мати атиповий характер. При цьому на відміну від типового червоного плоского позбавляючи можливо відсутність явних проявів. В такому випадку постановка діагнозу може бути утруднена. Медики на даний момент виділяють такі основні форми позбавляючи:

 • Бородавчаста. Виявляється у вигляді бородавчастих розростань на шкірі. Бляшки мають буро-коричневий або фіолетовий колір, їх поверхня покрита дрібними бородавками з потовщеним роговим шаром шкіри. Поруч з ними можуть бути присутніми типові дрібні вузлики червоного лишаю.
 • Пузирчаста. Рідкісний варіант прояви даного виду лишаю. Вогнища ураження виглядають як маленькі бульбашки, наповнені прозорою рідиною (зрідка з кров'ю). З'являються вони як на тлі бляшок або вузликів, так і без попередніх проявів.
 • Загострена. Поряд з типовими вогнищами поразки спостерігаються висипання, які мають вигляд конуса, а на верхівці знаходиться невеликий шип. Такий варіант зустрічається при ураженні цибулин волосся.
 • Кільцеподібна. Коли розмір осередків швидко збільшується, а центральна частина вже починає гоїтися, виходить візуально ніби кільце. Після загоєння в центрі залишається відрізняється за кольором ділянку шкіри. Така форма червоного плоского лишаю може зовні нагадувати не тільки кільце, але і гірлянди, півкільця, дуги. Найчастіше цей вид проявляється у чоловіків в паховій області. Зовні його плутають з сифилитическими висипаннями, що тягне невірну постановку діагнозу і терапію.
 • Ерозивно-виразкова. Вражає слизові оболонки і найскладніше піддається лікуванню. Виникає на губах, в ротовій порожнині і може перетворитися в виразки. Вогнища ураження покриті нальотом або плівкою. Якщо їх зняти, то виникає кровотеча. Виразки нечисленні, невеликого розміру, не викликають у хворого суб'єктивних відчуттів. Під час терапії осередки безслідно зникають, але після припинення лікування хвороба може знову розвинутися на тому ж місці.
 • Атрофічна. На першій стадії не відрізняється від типової форми червоного лишаю, але при заживанні на місці бляшок залишається ороговевшая шкіра. Частіше розвивається в місцях згину кінцівок. На волосяних ділянках тіла така форма викликає точкове облисіння.
 • Склерозуюча. При зростанні бляшок або папул відбуваються склеротичні зміни. У цій формі червоний плоский лишай може викликати атрофічні облисіння на ділянках з волосяним покровом. Зустрічається вкрай рідко.

При типовому перебігу захворювання у лікаря-дерматолога не виникне проблем з постановкою діагнозу. Зовнішні прояви червоного позбавляючи можна сплутати тільки з сифилитическими висипаннями, але при проведенні аналізів і детальному огляді, складнощів з визначенням причини виникнення вогнищ не буде. В якості основних ознак при постановці діагнозу лікарі враховують такі прояви:

 • забарвлення вогнищ ураження;
 • неправильне їх обрис;
 • в центрі бляшок і вузликів невелике заглиблення;
 • симптом Уікхема (поверхня папул має дрібну сітчастість);
 • на ураженій шкірі немає крововиливів.

Цих ознак вистачить, щоб відрізнити червоний плоский лишай від псоріазу або сифілісу навіть без проведення аналізів. Ускладнюється цей процес, якщо висипання знаходяться на слизовій оболонці, в цьому випадку лишай можна сплутати з червоний вовчак, лейкоплакией або сифілісом. Постановка діагнозу проводиться методом виключення цих хвороб при лабораторному дослідженні аналізів. Сам червоний лишай не дає специфічних змін в сечі або крові. Допомогти лікаря може докладний опитування хворого, який виявить фактори, що сприяють розвитку патології.

Захворювання має характерні області локалізації вогнищ ураження. Червоний плоский лишай з'являється у людини в порожнині рота, на ліктьових згинах, на статевих органах (на голівці члена або статевих губах), під пахвами, на попереку, стегнах, животі, стегнах, нігтях. Супроводжуються висипання в більшості випадків сверблячкою. Якщо хвороба прогресує, то нові бляшки виявляються на будь-яких подряпинах, ударах, тріщинах та інших пошкодженнях шкірного покриву.

Як лікувати червоний плоский лишай

Такий тип захворювання відноситься до хронічних, але доброякісним (часом безсимптомним), які іноді не вимагають системного лікування. У разі ж атипового його прояви і хронізації захворювання, успішне лікування залежить від комплексного підходу. Червоний плоский лишай вимагає призначення індивідуального курсу терапії з використанням сучасних методів і засобів. Від того, які чинники спровокували розвиток осередків ураження залежить, ніж лікувати лишай у людини.

Через те, що сама сутність червоного плоского позбавляючи неясна до кінця, частіше все зводиться до симптоматичного лікування. Воно покликане усунути окремі прояви захворювання і допомогти впоратися з сверблячкою. Наприклад, при ураженні порожнини рота призначають антисептики ротової порожнини, кортикостероїди ( «Беклометазон», «Триамцинолон», «Бетаметазон», «Преднізол») і «Азатіопрін». Після призначення курсу можна проводити лікування червоного плоского лишаю в домашніх умовах.

Щоб хвороба вилікувати повністю, крім симптоматичного лікування необхідно з'ясувати і виключити причини, чинники, які вплинули на її появу, регулярно проводити процедури по зміцненню імунітету, поліпшенню психологічного стану. Все це частини комплексної терапії, яка покликана не тільки позбавити вас від прояву червоного позбавляючи, але і допомогти уникнути його повторного виникнення. Призначається таке лікування індивідуально лікарем після детального опитування і огляду хворого.

 1. Дьоготь. Взяти 2 яйця, березового дьогтю 150 г, свіжих домашніх вершків 100 г, перемішати і втирати в уражені місця до зникнення зовнішніх проявів. Попередньо вогнища запалення протерти перекисом водню.
 2. Оцет. На уражені місця 5-6 разів на день робити компрес з нерозбавленого яблучного оцту на 10 хвилин. Використовувати поки червоний лишай не пройде.
 3. Календула. Взяти 10 г суцвіть календули і подрібнити їх, розтерти в 50 г вазеліну. Змащувати маззю уражені місця шкіри кілька разів на день до зникнення лишаю.

Через відсутність явної і однозначної причини розвитку червоного плоского позбавляючи не існує однієї дієвої методики профілактики даного захворювання. Медики рекомендують підходити до цього питання комплексно, захистити себе від сильних емоційних переживань, шкідливих хімічних речовин, зміцнювати імунітет. У випадках з ураженням порожнини рота необхідно своєчасно усувати всі проблеми з зубами і яснами.

Дізнайтеся, що таке рожевий лишай - лікування і наслідки захворювання.

Відео: ознаки плоского червоного позбавляючи

Червоний лишай є досить поширеним інфекційним захворюванням серед людей будь-якого віку, що супроводжується висипаннями на шкірі і постійним сверблячкою. Деякі люди соромляться звертатися до лікаря і чекають, що проблема пройде сама, а це в корені не вірно. При виникненні вогнищ ураження необхідно відразу ж звернутися до лікаря-дерматолога. Але далеко не всі розуміють, що у них проявився червоний плоский лишай. Подивіться відео нижче, щоб дізнатися заразний чи він, які його ознаки. Дізнайтеся якими ще засобами лікують лишай у людини.

Як виглядає червоний плоский лишай у людей - фото

Існують різні види позбавляючи, які відрізняються за кольором, формою, області ураження на шкірі або слизовій оболонці. Супроводжується захворювання зміною пігментації ділянок шкірного покриву, лущенням і свербежем. Все це відноситься до оперізуючого, рожевому, червоному, кольоровому, стригучий увазі даного захворювання. Нижче наведені фотографії червоного плоского лишаю.

Інформація представлена ​​в статті носить ознайомлювальний характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

Червоний плаский лишай

Червоний плоский лишай - одне з найпоширеніших захворювань шкіри, відрізняється від багатьох інших дерматозів частим поєднанням з різними хворобами внутрішніх органів (хронічний гастрит, виразка шлунка і дванадцятипалої кишки, цироз печінки, цукровий діабет та ін.).

В основі виникнення червоного плоского позбавляючи лежать порушення імунітету. Під впливом провокуючих чинників (психоемоційний стрес, травма в широкому сенсі слова - механічеcкая, хімічна, лікарська; гормональні та обмінні порушення) підвищується чутливість і сприйнятливість клітин шкіри до болезнетворному впливу.

Відомо, що імунні порушення контролюються генетичними механізмами. В даний час накопичені дані про спадкової схильності до червоного плоского лишаю. Описані випадки сімейного захворювання на цей дерматозом, хворіють частіше родичі в другому і третьому поколінні.

З безлічі причин червоного плоского позбавляючи можна виділити три основні групи:

 • інфекція
 • хімічні, лікарські речовини побутового та професійного характеру;
 • власні біологічно активні речовини, що виникають при стресових ситуаціях, захворюваннях внутрішніх органів.
 • Типова форма червоного плоского лишаю - багатокутні бляшки характерного рожевого кольору з фіолетовим відтінком;
 • Гіпертрофічна форма - великі вузлики і бляшки з бородавчастої поверхнею;
 • Атрофічна форма - з гіперпігментацією або без неї;
 • Бульозна форма червоного плоского лишаю представлена ​​у вигляді підшкірних бульбашок;
 • Еритематозна форма - поширена форма з почервонінням шкіри.

За перебігом червоний плоский лишай може бути гострим (триває до 1 місяця) або підгострим (триває до 6 місяців) і довгостроково протікає (більше 6 місяців).

Симптоми червоного плоского позбавляючи

Ураження слизових оболонок (частіше порожнини рота) зустрічається у більшості хворих з висипаннями на шкірі або існує ізольовано; зовнішнім проявом можуть бути бляшки, почервоніння, міхури або виразки.

Зміни нігтів відзначаються у 12-20% хворих, вони бувають при всіх формах червоного плоского лишаю, але найбільш важкі ураження виникають при поширених формах (бульозна і ерозивно-виразкова). Нігтьові пластинки при цьому деформуються у вигляді поздовжніх гребінців, канавок, борозенок, поверхня нігтя стає горбистою, з'являється серединна тріщина, платівка стоншується, аж до повного зникнення.

Часто шкірні висипання супроводжуються інтенсивним свербінням.

Фото: прояви різних форм червоного плоского лишаю

Постановка діагнозу червоного плоского позбавляючи здійснюється лікарем-дерматологом і не представляє великих труднощів, так як майже завжди вдається виявити типові бляшки багатокутної форми з характерним кольором, гладкою поверхнею, пупкообразное вдавлення, поперечною смугастість.

Множинні висипання схильні до угруповання і локалізуються в "ізлюбленних9quot; місцях: переважно на згинальних поверхнях передпліч, в ліктьових згинах, пахвових западинах, нижньої частини живота, на попереку, внутрішньої поверхні стегон, статевих органах і гомілках.

Для уточнення діагнозу проводять біопсію шкіри.

Лікування червоного плоского позбавляючи

При лікуванні червоного плоского позбавляючи важливо враховувати умови, що сприяють появі хвороби. При цьому необхідно усунути фактори ризику - побутові і професійні шкідливості, супутні захворювання, вогнища інфекції.

Проводять санацію порожнини рота, протезування. Харчові продукти не повинні викликати подразнення слизових оболонок рота. Звертається увага на попереднє лікування і переносимість лікарських речовин.

В якості основної терапії позбавляючи призначають гормони в поєднанні з похідними 4-амінохіноліну (гидроксихлорохин, хлорохін).

При наявності вираженого свербежу показані заспокійливі засоби та антидепресанти, що сприяють нормалізації сну і зменшення свербежу, а також антиалергічні препарати (тавегіл, кларитин, телфаст та ін.).

На обмінні процеси сприятливу дію надає вітамінотерапія. Вітамін А впливає на ділення клітин шкіри (добова доза для дорослих - 100 000 МО). Похідні вітаміну А (тигазон, неотігазона, етретіонат) зменшують вираженість запалення і нормалізують процеси ділення клітин. Більш ефективні похідні вітаміну А при ураженні слизової оболонки рота і червоної облямівки губ. Добова доза становить від 25 до 50 мг, лікування триває 2-3 тижні. При червоному плоскому лишаї застосовуються також аналоги вітаміну А - каротиноїди (наприклад, феноро).

Вітамін Е (aльфа-токоферолу ацетат) дозволяє при комплексному лікуванні гормонами знизити добову дозу і скоротити терміни гормональної терапії.

При хронічному рецидивуючому перебігу показані засоби, що поліпшують кисневе забезпечення тканин (наприклад, цито-Мак, актовегін).

Зовнішнє лікування червоного плоского лишаю аплікаціями гормональних мазей, розчинами і сумішами з ментолом, анестезином, лимонною кислотою, антигістамінними засобами застосовують при інтенсивному свербінні.

Великі бляшки руйнують шляхом кріодеструкції (заморожування) або електрокоагуляції (припікання). Виразкові вогнища лікують заживляющими засобами (солкосерил, масло обліпихи, масло шипшини).

З методів немедикаментозної терапії заслуговує на увагу фототерапія (ультрафіолетове опромінення). Є повідомлення про лікування хворих лазером.

Використовується терапія із застосуванням засобів, що впливають на імунну систему (реаферон, інтерлок, неовир, ридостин). Неовир 12,5% призначають внутрішньом'язово по 2 мл 1 раз в 2-3 дня, на курс 5 ін'єкцій, ридостин - по 2 мл через 2 дня на 3-й, всього 4 ін'єкції.

Раціональний вибір ліків, послідовне етапне (курсове) застосування з урахуванням індивідуальних особливостей хворого і характеру перебігу захворювання дозволяє досягти позитивних результатів.

Дізнайтеся ваші ймовірні хвороби і до якого доктору слід йти.

Червоний плаский лишай

Червоний плаский лишай (Lichen ruber planus) - хронічно протікає дерматоз, характерним і єдиним елементом якого є папула. Захворювання може бути з ураженням шкіри, слизових оболонок і нігтів. Різноманітність зовнішнього вигляду папул, їх локалізації і угруповання обумовлює велику кількість клінічних форм червоного плоского лишаю. Для діагностики в складних випадках проводиться біопсія. У лікуванні червоного плоского позбавляючи застосовуються антигістамінні препарати, кортикостероїди, протималярійні препарати, ПУВА і фототерапія.

Червоний плоский лишай зустрічається за різними даними в 1,3-2,4% випадків всіх дерматологічних захворювань. А серед захворювань слизової оболонки ротової порожнини його частка за даними деяких авторів становить 35%. В даний час відзначається зростання захворюваності червоним плоским лишаєм. Захворювання зустрічається в різному віці. Жінки хворіють червоним плоским лишаєм частіше за чоловіків.

Причини виникнення червоного плоского позбавляючи

До сих пір невідомий точний механізм і причини виникнення червоного плоского лишаю. На сьогоднішній день червоний плоский лишай вважається багатопричинне захворюванням, що виникають при впливі різних зовнішніх і внутрішніх факторів, що призводять до порушень в імунних і метаболічних процесах, в результаті чого у відповідь на дію провокуючого фактора розвивається неадекватна тканинна реакція. Простежується спадкова схильність до виникнення червоного плоского лишаю.

Описані випадки виникнення червоного плоского позбавляючи в результаті впливу на організм хімічних речовин, в тому числі і деяких медикаментів (вісмут, тетрациклін). У цих випадках захворювання виникає як алергічна реакція на хімічний подразник. Токсико-алергічний варіант розвитку часто виявляється при виникненні ізольованого червоного плоского лишаю слизової порожнини рота.

Відзначено випадки червоного плоского позбавляючи з нервовим механізмом розвитку після перенесеного стресу, рефлекторно-сегментарної терапії та сеансів гіпнозу. Певну роль у виникненні захворювання відіграють порушення з боку шлунково-кишкового тракту, підшлункової залози, печінки та ендокринної системи (наприклад, цукровий діабет). Часто виникнення червоного плоского лишаю слизової порожнини рота пов'язано з травмуючими факторами: погано сидять зубні протези, гострі краї зубів, відсутність зубів і т. П.

Класифікація червоного плоского позбавляючи

За клінічними проявами виділяють наступні форми червоного плоского лишаю:

 • типова;
 • гіпертрофічна (бородавчаста);
 • атрофическая;
 • пемфігоїдна (пухирчаста);
 • моніліформная;
 • пігментна;
 • загострена;
 • кільцеподібна;
 • ерозивно-виразкова;
 • рідкісні форми.

Симптоми червоного плоского позбавляючи

Для червоного плоского позбавляючи характерна мономорфная висип, що складається з плоских папул (вузликів) червоно-фіолетового або малиново-червоного кольору діаметром 2-5 мм. Папули мають втягнути середину і поверхню з восковидним блиском, добре помітним при бічному освітленні. У більшості випадків відзначається лише незначне лущення з важко відокремлюваними лусочками. В окремих випадках лущення може бути схоже на псоріатичний (псоріазіформние варіант червоного плоского лишаю).

Висипання при червоному плоскому лишаї частіше бувають множинними і розташовані групами, формуючи на шкірі гірлянди, кільця або лінії. Папули можуть зливатися, при цьому утворюються бляшки, навколо яких з'являються нові вузлики. Після дозволу папул на ділянці ураження залишається стійка гіперпігментація. Висип червоного плоского позбавляючи супроводжується свербінням, який може бути виражений в значній мірі, викликаючи у хворого невротичний занепокоєння і порушення сну.

Найчастіше червоний плоский лишай вражає шкіру згинальних поверхнях кінцівок, внутрішньої поверхні стегон, пахвових і пахових областей, тулуба і слизову оболонку порожнини рота. При червоному плоскому лишаї може спостерігатися зміни нігтів: поява на них поздовжньої смугастість і гребінців, помутніння нігтьової пластинки, руйнування нігтьового валика. Долоні, підошви, волосиста частина голови і обличчя зазвичай не схильні до поразки червоним плоским лишаєм.

У чверті хворих червоним плоским лишаєм спостерігається ураження слизової оболонки, що не супроводжується висипаннями на шкірі. Папули розташовуються на слизовій рота, передодня піхви або головки статевого члена. Вони можуть бути одиничними або групуватися у вигляді мережив, сітки, кілець. Колір папул на слизовій рота сірувато-опаловий. Мовою утворюються білясті плоскі бляшки з зазубреними краями, а на губах - фіолетові дрібні бляшки зі злегка лупиться поверхнею.

До характерних для червоного плоского позбавляючи ознаками відноситься симптом сітки Уікхема - виявлення сетевидной малюнка на поверхні найбільш великих папул. Він добре визначається після змазування папул соняшниковою олією. У період загострення червоного плоского позбавляючи спостерігається феномен Кебнера - утворення нових папул на місці травмування шкіри.

Гіпертрофічна (бородавчаста) форма червоного плоского лишаю характеризується зумовленими гиперкератозом бородавчастими нашаруваннями на поверхні буро-червоних або фіолетових бляшок. Навколо бляшок розташовуються окремі вузлики. Улюблена локалізація висипань гіпертрофічною форми червоного плоского лишаю - передня поверхня гомілок. Іноді зустрічаються окремі осередки гіперкератозу на верхніх кінцівках і на обличчі. По клінічній картині вони можуть бути схожі з базаліома або сенільним кератозом.

Атрофічна форма червоного плоского лишаю розвивається в зв'язку зі склеротичними і атрофічними змінами на місці дозволу висипань. На волосистої частини голови можуть спостерігатися дрібні вогнища облисіння.

Пемфігоїдна (пухирчаста) форма червоного плоского лишаю проявляється утворенням пухирців (везикул) з серозним або серозно-кров'янисті вмістом. Везикули можуть з'являтися як на видимо здорової шкірі, так і на поверхні бляшок і папул. Часто поряд з бульбашками є типові для червоного плоского лишаю висипання. Звичайна локалізація цієї форми захворювання - шкіра гомілок і стоп. При виникненні бульбашок великого розміру говорять про бульозної формі червоного плоского лишаю.

Моніліформний червоний плоский лишай характеризується округлими воскоподібними висипаннями, згрупованими в вигляді намиста. Висипання розташовується на лобі, за вушними раковинами, на шиї, тильній стороні кистей, ліктьових згинах, животі та сідницях. При цьому шкіра носа, щік, міжлопаткової області, долонь і підошов залишається інтактною.

Пігментна форма червоного плоского лишаю поряд з характерними елементами висипу супроводжується появою пігментних елементів: коричневих плям і темно-коричневих вузликів. Іноді вони можуть передувати типовим для червоного плоского позбавляючи висипань.

Загострена форма червоного плоского лишаю локалізується переважно на шкірі шиї, лопаток і нижніх кінцівок. Її елементи є гострі папули. У центрі кожної папули розташована ділянка гіперкератозу, який виступає догори у вигляді рогового шипика.

Кільцеподібна форма червоного плоского лишаю утворюється як результат периферичного зростання вогнища ураження з регресом елементів в його центрі. Таким чином висипання формують півкільця, кільця і ​​дуги. Кільцеподібна форма червоного плоского лишаю найчастіше зустрічається у чоловіків на шкірі внутрішньої поверхні ніг і в області статевих органів.

Ерозивно-виразкова форма червоного плоского лишаю спостерігається на слизових оболонках, частіше в ротовій порожнині. Вона характеризується ерозіями і виразками, оточеними набряклим і червоним ділянкою слизової з розташованими на ньому типовими висипаннями червоного плоского лишаю. Ерозії гояться дуже довго, іноді роками. Після загоєння часто виникають рецидиви ерозій в тому ж місці або на що раніше не зміненої слизової.

До рідкісних форм червоного плоского позбавляючи відносяться еритематозна, обтозная і серпігіозная.

Діагностика червоного плоского позбавляючи

Наявність типових висипань на шкірі дозволяє дерматолога діагностувати червоний плоский лишай за клінічною картиною. Однак різноманітність клінічних проявів і існування рідкісних форм червоного плоского позбавляючи обумовлюють певні труднощі його діагностики в окремих випадках. В основному це стосується червоного плоского позбавляючи слизових оболонок.

У хворих червоним плоским лишаєм не спостерігається яких-небудь специфічних змін при проведенні лабораторних досліджень. В окремих випадках в клінічному аналізі крові може бути лейкоцитоз, еозинофілія і збільшення ШОЕ.

У сумнівних випадках червоного плоского позбавляючи для підтвердження діагнозу необхідне проведення біопсії. Гістологічне дослідження біоптату виявляє запалення, гіперкератоз, гідропічну дистрофію базального шару епідермісу, гіпергранулез, полосовіднимі інфільтрацію верхнього шару дерми, колоїдні тільця Севатта на кордоні дерми і епідермісу.

Лікування червоного плоского позбавляючи

Відсутність чіткого уявлення про причини і механізми розвитку червоного плоского позбавляючи обумовлює різноманітні методики його терапії. Лікування проводиться із застосуванням препаратів, заспокійливо діють на нервову систему і знімають свербіж (хлоропирамин, клемастин, цетиризин).

Одними з методів лікування червоного плоского лишаю є ПУВА-терапія і селективна фототерапія. Інша методика полягає в комбінованому застосуванні кортикостероїдних (преднізолон, бетаметазон) і протималярійних препаратів (хлорохін, гидроксихлорохин).

У більшості випадків червоного плоского позбавляючи місцева терапія не проводиться. Виняток становить гіпертрофічна форма, при якій показані пов'язки зі стероїдами, внутріочаговое введення дипроспана, руйнування розростань лазером або радіохвильовим способом. При ураженні червоним плоским лишаєм слизових оболонок місцево застосовують рослинні олії, кортикостероїдні мазі, фітоекстракти і ін.

Червоний плоский лишай - лікування в Москві

шкірні хвороби

 • © 2018 «Краса і медицина»

призначена тільки для ознайомлення

і не замінює кваліфіковану медичну допомогу.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

+ 72 = 74