пломбування

Як за законом безкоштовно виконати пломбування лічильника води

З деякого часу в кожній квартирі стали встановлювати лічильники води. На даний момент ця процедура є обов'язковою. Але тільки якісної установки недостатньо. Необхідно ще й правильно зареєструвати придбаний прилад обліку. Ввести його в експлуатацію можна лише в тому випадку, якщо буде отримано висновок про те, що монтаж був виконаний правильно.

Дозвіл на експлуатацію видається, якщо виконується ще одна вимога - у власника на руках є акт про результати перевірки приладу на герметичність, а на лічильнику присутній пломба. Необхідність пломбування пов'язана з тим, що вона дозволяє виключити доступ до деталей приладу для зміни показань. Пломба також використовується в якості підстави для проведення перерахунку обсягу подачі води.

Коли пломбування лічильника води обов'язкова?

Уже давно в багатьох міських квартирах стоять лічильники на воду. Природно, вони мають пломбування. Однак в окремих ситуаціях виникає необхідність повторно опломбувати лічильник на воду. Від самостійної установки цих приладів обліку краще відмовитися, оскільки перед пломбуванням лічильника і його реєстрацією потрібно пред'явити організації, у якій є право на проведення подібних робіт, необхідні документи.

На даний момент заміна приладів обліку води та повторна пломбування проводиться в разі, якщо:

 • термін служби приладу завершився;
 • раніше покладеного терміну експлуатації прилад вийшов з ладу;
 • з ладу вийшов кульової кран;
 • сталося випадково пошкодження водоміра;
 • проводилася заміна труб, вентилів та інших елементів і складових систему подачі води;
 • після аварії;
 • після придбання або обміну квартири.

Іншими словами, необхідність в пломбування виникає в будь-якій ситуації, коли проводилася його заміна або прилад обліку отримав пошкодження.

Хто виконує пломбування лічильників води?

Щоб зробити перерахунок оплати за спожиту воду, необхідно не тільки виконати грамотну установку приладу, але і провести його опломбування та реєстрацію.

Процедуру опломбування приладів обліку води можуть робити тільки компанії, у яких є право оформляти на них документи. Основним серед них є акт опломбування. Перед тим як почати опломбовувати прилад, фахівці перевіряють, чи правильно були встановлені лічильники води. Крім цього, перевіряється цілісність приладів. Спеціаліст, який проводить опломбування, власнику міського житла надає пакет документів, які необхідні для реєстрації. Крім акту опломбування потрібно ще і технічний паспорт приладу.

Велике значення має правильний вибір компанії для проведення цієї процедури. Вибираючи фахівця, який буде проводити опломбування приладів обліку води, необхідно перевірити:

 • наявність ліцензії;
 • наявність сервісу і можливості ремонту та заміни лічильника води при виникненні поломки;
 • оформлення документів на всі виконані роботи.

Слід знати, що за правильність установки приладу відповідальність несе компанія, яка проводила монтажні роботи. Роботи повинні проводитися в точній відповідності з вимогами, встановленими контролюючими органами.

У технічному паспорті зазвичай вказуються терміни опломбування. Вони залежать головним чином від моделі приладу. На сучасні моделі лічильників води терміни опломбування менше, ніж на прилади, які були випущені кілька років тому. Найчастіше для проведення пломбування фахівець приходить в квартиру протягом трьох-п'яти днів після надходження заявки. До його приходу власник квартири повинен підготувати технічний паспорт на виріб і акт установки. Основне, що цікавить інспектора - правильність монтажу приладу і його цілісність.

Перебуваючи в квартирі, інспектор повинен скласти акт введення в експлуатацію встановленого приладу обліку води і провести опломбування всього вузла. Перед підписанням договору слід уважно прочитати його. У деяких випадках в ньому може бути вписана:

 • надмірно висока абонентська плата;
 • страховка;
 • оплата за виконання перевірки.

З моменту підписання договору починається нарахування витрат води за лічильником. Документ складається в двох примірниках. Один з них отримує власник квартири. Техпаспорт на виріб інспектор повинен скопіювати, після чого повернути оригінал власнику. Щоб не витрачати зайвий час на ксерокопії, краще ще до приходу інспектора зробити копії документів.

Законом встановлено, що первинна опломбування лічильників води повинна проводитися безкоштовно. Справляння плати допускається, але тільки в тих випадках, коли з вини користувача лічильники вийшли з ладу. Розцінки на повторну опломбування в кожної компанії свої. Зазвичай вартість цієї послуги варіюється від 500 до 2000 рублів.

За останні роки з'явилася практика оскарження стягуються з власників квартир таких платежів в суді. За подається заявами нерідко виносилися рішення про незаконність платежів. Якщо ви оплатили послуги з пломбування лічильника, то щоб повернути витрачені на це гроші, необхідно звернутися до суду за місцем проживання. Зі скаргою на обслуговуючу компанію кожен власник може звернутися в Росспоживнагляд.

Як правильно купувати і реєструвати водолічильник?

Щоб в процесі експлуатації приладів обліку води не зіткнутися з проблемами, необхідно з усією серйозністю підійти до їх придбання. Фахівці не рекомендують робити вибір на користь якихось спеціальних приладів обліку води. Кращий варіант - лічильник механічного типу. Використання електронних приладів - не найкраще рішення, оскільки в процесі експлуатації вони досить швидко ламаються. А це додаткові витрати і зайве занепокоєння для власника квартири. При покупці водолічильника найважливіше - попросити у продавця сертифікат відповідності на виріб. Він обов'язково повинен надати його.

На даний момент в магазинах пропонуються лічильники для обліку гарячої та холодної води, між якими є певні відмінності в плані конструкції. При придбанні пересічному споживачеві легко зробити помилку. Щоб було простіше їх розрізняти, слід знати про те, що у приладу обліку холодної води є синя смуга, а водолічильник гарячої води має на корпусі позначку червоною смугою.

Якщо ви помилилися і придбали для установки в своїй квартирі два лічильника з червоною смугою, то в процесі роботи з ними нічого не трапиться. Єдине - їх придбання обійдеться вам помітно дорожче. Також слід знати, що виконувати установку приладу з синьою смугою на гарячу воду не дозволяється. Якщо він буде встановлений, то інспектор просто не допустить прилад до експлуатації.

Перед тим як купувати лічильники, слід уважно ознайомитися з комплектом. Крім самих лічильників в коробці повинні бути:

На ринках лічильники можуть продаватися окремо від комплектуючих. Тому, щоб уникнути великих витрат, слід за покупкою приладів обліку води відправлятися в спеціалізовану торговельну точку.

Особливу увагу при придбанні водолічильників слід звернути на запірний кран. На ньому має бути вушко під пломбу. Якщо воно відсутнє, то пломбування вузла буде неможлива. При відсутності цієї деталі власник самостійно може перекрити водопровідний кран, виконавши з'єднання відрізка труби і при нульовій витраті набирати будь-яку кількість води.

Лічильник можна використовувати як з металевим, так і металопластикових запірним краном. Фахівці дають рекомендацію купувати додатковий кран для бачка унітазу. В цьому випадку можна буде користуватися сантехнічним виробом навіть під час ремонту у ванній кімнаті або на кухні.

Важливим моментом є і паспорт на лічильник. Якщо у вибраній моделі водолічильника в комплекті відсутній паспорт, який був надрукований в друкарні, то такий прилад краще не купувати. Також слід звернути увагу на те, щоб серійний номер, присутній на виробі, збігався з тим, що зазначений в документі.

Певні проблеми можуть виникнути при монтажі лічильника:

 • з ладу вийшов кран, за допомогою якого перекривається подача водопостачання в міському житло;
 • немає доступу в сантехнічний шафа;
 • завершився термін служби трубопроводів.

Для вирішення цієї проблеми необхідно в компанії, яка буде здійснювати установку приладів, замовити крани і перекрити воду в стояках на час проведення робіт. виникла проблему з шафою найчастіше вирішує фахівець, який прибув в вашу квартиру для проведення робіт по установці лічильників. Старі стояки краще замінити новими, хоча б частково. Для того щоб лічильники, встановлені у вашій квартирі, були зареєстровані, необхідно подати заявку та відомості про власність житлоплощі:

Якщо лічильники води встановлюються на підприємстві, то необхідно вказати назву установи, а також повідомити адресу державної реєстрації та контакти. Подаючи заявку, необхідно вказати і бажані терміни опломбування приладів обліку. Крім того, ще до приходу майстра необхідно зробити копії техпаспортів лічильників. Якщо роботи зі встановлення приладів обліку з якихось причин у зазначені заявником терміни не можуть бути проведені, тоді організація повинна погодити нову дату з замовником. Однак статися це повинно не пізніше 15 днів після терміну подачі заявки.

Центральне водопостачання мають багато будинків, розташовані за містом. Там також необхідно на холодну воду встановлювати водолічильники. Якщо є гаряча вода, то найчастіше вона йде або від котла, або від встановленого в приміщенні будинку бойлера.

Виконуючи монтаж приладу обліку води в заміському будинку, необхідно враховувати наступні моменти: встановлювати лічильник можна тільки в приміщенні, в якому в холодний період року температура не падає нижче + 5 градусів Цельсія. Якщо ця умова не дотримується, то необхідно виконати роботу по утепленню труб самого приладу, а також приміщення.

Є й інший варіант установки лічильника - використання спеціальної камери для приладу. Також в приміщенні, в якому встановлено прилад, повинно бути хороше освітлення, щоб забезпечувати можливість для його обслуговування і зняття показань з приладів.

У кожній квартирі повинен бути встановлений лічильник. Він дозволяє вести облік води і платити тільки за спожиту воду. Придбати лічильник сьогодні не проблема, так як вони пропонуються в багатьох магазинах сантехнічного обладнання. Купити їх можна і на ринку. До процесу придбання приладу слід підходити з усією відповідальністю. прилад повинен бути сертифікований і мати техпаспорт.

Щоб показання з приладу враховувалися, необхідно зареєструвати прилад. Для цього слід звертатися в спеціальні організації. Фахівці проведуть установку приладу, опломбують його і зареєструють. Вибирати варто компанії, які мають дозвіл на проведення подібних робіт.

пломбування

Тлумачний словник Ушакова. Д.Н. Ушаков. 1935-1940.

Дивитися що таке "пломбування" в інших словниках:

пломбування - і, ж. plomber, > ньому. plombieren. Дія по знач. гл. пломбувати. Пломбування товарів. Пломбування зубів. БАС 1. Лекс. САН тисяча вісімсот сорок сім: пломбір / вка ... Історичний словник галліцізмов російської мови

пломбування - пломбувати, рую, руешь; ованний; несов., що. Тлумачний словник Ожегова. С.І. Ожегов, Н.Ю. Шведова. 1949 1992 ... Тлумачний словник Ожегова

пломбування - ім., Кол під синонімів: 3 • запечатування (8) • лікування (184) • пломбування (6) ... Словник синонімів

пломбування - ж. дію по гл. пломбувати Тлумачний словник Єфремової. Т. Ф. Єфремова. 2000 ... Сучасний тлумачний словник російської мови Єфремової

пломбування - пломбування, пломбування, пломбування, пломбіровок, пломбування, пломбування, пломбування, пломбування, пломбування, пломбування, пломбування, пломбування, пломбування (Джерело: «Повна акцентуйовані парадигма по А. А. Залізняку») ... Форми слів

пломбування - пломбір овка, і ... Російський орфографічний словник

пломбування - (1 ж) ... Орфографічний словник російської мови

пломбування - см. Пломбувати; і; ж. Пломбір / вка товарів. Пломбір / вка зубів ... Словник багатьох виразів

пломбування - пломб / ір / ів / к / а ... морфемная-орфографічний словник

ЛЕГКІ - ЛЕГКІ. Легкі (лат. Pulmones, грец. Pleumon, pneumon), орган повітряного наземного дихання (див.) Хребетних. I. Порівняльна анатомія. Легкі хребетних є як додаткових органів повітряного дихання вже у нек яких риб (у дводихаючих, ... ... Велика медична енциклопедія

 • Композит ЛІТАР як спосіб ліквідації залишкових порожнин печінки, Ірина Хижняк, Анатолій Третьяков und Олександр Стадников. Закриття залишкових порожнин печінки є однією з найбільш актуальних проблем сучасної реконструктивної хірургії. Часто утворюються в результаті хірургічного лікування вогнищевих ... ПодробнееКупіть за 4889 грн (тільки Україна)

Поділитися посиланням на виділене

Wir verwenden Cookies für die beste Präsentation unserer Website. Wenn Sie diese Website weiterhin nutzen, stimmen Sie dem zu. OK

Пломбування лічильників води - скільки коштує, хто повинен опломбувати?

Пломбування лічильників води здійснюється відповідно до закону «Про водопостачанні та водовідведенні». Суть процедури полягає в недопущенні несанкціонованого втручання в роботу приладу, який здійснює облік споживаної послуги.

Чи потрібна пломбування лічильника на воду?

Велика частина громадян в своїх квартирах і будинках встановила прилади, що вимірюють споживання ресурсів (води і електроенергії). Легально встановлені технічні засоби повинні мати пломбу. Опломбування запобігає втручання в роботу приладу обліку. Заміна лічильників і пломб здійснюється в наступних випадках:

 • Закінчення терміну дії приладу. Дата виготовлення виробу вказується на корпусі і в паспорті. Термін служби відраховується з цього моменту, а не з дати установки лічильника.
 • Вихід з ладу приладу обліку;
 • Поломка кульового крана;
 • Випадкове пошкодження водоміра;
 • Вимагається заміна вентилів, труб, кранів, що становлять систему подачі води;
 • Аварії. Заміна пломби здійснюється після усунення аварійної ситуації;
 • Коли спочатку не була встановлена ​​пломба і немає відповідних паспортів на водоміри.

Пломбування вважається дійсною, якщо вона проведена належним чином. Нарахування плати за спожиті ресурси здійснюється відповідно до показань. У разі відсутності пломби оплата проводиться за фіксованими тарифами.

Скільки коштує опломбувати лічильник води?

Відповідно до ст. 20 ФЗ «Про водопостачанні та водовідведенні» пломбування здійснюється безкоштовно при:

 • проведенні ремонтних робіт;
 • проведенні початкової установки.

Опломбування здійснюється платно, якщо пошкодження пломби є винним дією. В такому випадку стягується плата від 500 до 2 тис. Рублів залежно від регіону і організації, що надає послугу. Термін служби приладу може бути різним. Старі водоміри мають більш тривалий термін служби по рівнянню з новими.

Співробітник повинен провести перевірку і поставити пломбу в термін, що не перевищує 15 днів з моменту подачі заявки. Як правило, роботи проводяться в найближчі 3-7 днів. Власник житла повинен надати технічну документацію на прилади. Спеціаліст перевіряє правильність виконаних робіт і відсутність пошкоджень. Після цього встановлює пломбу. Зроблені дії підкріплюються актом введення в експлуатацію водомірного приладу.

Дані технічного паспорта переписуються або ксерокопіруют і надаються фахівця-установника. Оригінали документів залишаються на руках у власника житла. У деяких випадках опломбування здійснюється особою, яка здійснює монтаж лічильників. Тоді процедура йде в такому ж порядку.

важливоНе слід плутати монтаж водомірного лічильника і введення в експлуатацію. У першому випадку за роботу стягується певна плата, встановлена ​​КК або ЖБК. У другому - процедура здійснюється на безоплатній основі.

У разі пред'явлення рахунку особа повинна здійснити оплату (щоб нарахування плати йшло за лічильниками), а незаконна дія КК або організації, що надає послугу, можна було оскаржити в прокуратурі. У такій ситуації споживач ресурсів прав. Гроші повинні будуть повернути.

Куди звертатися і що потрібно для опломбування водолічильників?

Пломбування проводиться тільки спеціалізованими організаціями, які мають право на здійснення даної діяльності. Власник житла повинен написати заяву в КК або організацію, яка надає послугу, про проведення опломбування. До заявки додається ксерокопія технічної документації на прилади.

Перед пломбуванням і реєстрацією фахівець проводить перевірку приладу, а також правильність його установки. У деяких випадках запрошена особа самостійно робить монтаж лічильників. Власник повинен надати доступ до місця установки вимірювальних приладів і технічну документацію на них.

На підставі технічних паспортів та огляду складається акт введення в експлуатацію. В акті вказується інформація про старих і нових водомірних приладах.

Організація, що здійснює опломбування:

 • повинна мати ліцензію на даний вид робіт;
 • повинна здійснювати ремонт лічильників в разі поломки;
 • повинна оформляти документи на всі види виконаних робіт.

З моменту введення в експлуатацію оплата проводиться за спожитий ресурс за наданими показниками.

У будь-якому випадку за порушення пломби лічильника води передбачено покарання. Розмір штрафних санкцій залежить від винності правопорушника.

Передбачені наступні розміри штрафів:

 • При умисному псуванні або зрив пломби передбачено попередження або накладення штрафу в розмірі від 100 до 300 рублів для громадян і 300-500 рублів для юридичних осіб;
 • У разі розкрадання водного ресурсу в результаті підключення в обхід або установки магнітної пломби особа притягується до адміністративної відповідальності за ст. 7 КпАП. У разі дрібного розкрадання, що не перевищує 1 тис. Рублів, передбачений штраф у п'ятикратному розмірі викраденого, але не менше 1 тис. Рублів, адміністративний арешт до 15 діб або громадські роботи до 50 годин. При розкраданні ресурсу на суму понад 1 тис. Рублів, але не більше 2,5 тис. Рублів, передбачений штраф у п'ятикратному розмірі, але не менше 3 тис. Рублів, або арешт від 10 до 15 діб або громадські роботи до 10 годин. За розкрадання, що перевищує 2,5 тис. Рублів, передбачено кримінальне покарання, встановлене ст. 158 КК РФ.

У разі пошкодження пломби або її відсутності споживання розраховується з середнього тарифу, помноженого на кількість днів, протягом яких здійснювалося незаконне користування ресурсом. Відлік починається з моменту зриву пломби або з дати останньої повірки приладу.

важливо: в деяких випадках штраф і нараховану суму можна оскаржити. Наприклад, в результаті проведення збирання стався зрив пломби. Власник житла в той же день сповістив про проблему і запросив фахівця для проведення опломбування. Співробітник з'явився тільки через 16 днів. Весь період сума нараховувалася за середнім тарифом. В такому випадку особа має право розраховувати на звільнення від штрафу, а також розрахунку споживання води за показниками лічильника.

Поради з придбання та реєстрації водомірів

 • При покупці водомірних лічильників слід віддати перевагу механічним, а не електронним. Пов'язано це з тим, що електронні прилади найчастіше виходять з ладу, не прослужив визначений термін.
 • Прилади обліку повинні мати сертифікат відповідності. Тому купувати їх слід в торгових мережах, а не з рук. Якщо прилад надійшов у продаж, значить, на нього є сертифікат.
 • Лічильники, як правило, відрізняються. У приладу гарячої води є червона смуга, у холодній - синя. Деякі прилади не мають характерного фарбування. Установка лічильника гарячої води замість холодної допускається. Прилад холодного водопостачання замість гарячого ставити не можна. Фахівець не зробить опломбування лічильників в такому випадку.
 • Лічильники в спеціалізованих магазинах продаються з комплектуючими деталями. У разі їх відсутності допускається окреме придбання.
 • На запорном крані обов'язково повинно бути вушко, необхідне для установки пломби. У разі його відсутності провести пломбування не вийде. Передбачено як металевий, так і металопластиковий запірний кран.
 • У вимірювальних приладів обов'язково повинні бути технічні паспорти. Серія на лічильнику і в документі повинні збігатися.
 • У разі установки лічильника за містом потрібно його розміщення в добре освітленому і опалювальному приміщенні. Якщо прилад розташовується на вулиці, то повинна бути спеціально обладнана камера.
 • Введення лічильника в дію здійснюється спеціальним актом, в якому зазначається інформація про власника, старих і нових приладах обліку.

Розглянемо деякі питання, що стосуються установки і обслуговування водомірних лічильників.

Для чого потрібна пломбування лічильників обліку витрати води?

Згідно ФЗ «Про водопостачання» пломбування приладів обліку спожитого ресурсу необхідна для запобігання незаконного врізання в систему і використання води в необмежених кількостях без внесення плати або внесення не пропорційно споживанню. Пломба дозволяє фіксувати обсяг реально спожитої води.

Хто проводить пломбування лічильника на воду?

Пломбувати вправі компанії, що мають на це ліцензію. Власник житла повинен звернутися в ДЕЗ, водоканал або КК із заявкою про бажання провести пломбування лічильників води.

важливо: Показання лічильника не враховуються до тих пір, поки не буде вироблено опломбування.

Згідно з Постановою урядів РФ від 6 травня 2011 № 354 опломбування здійснюється Керуючою компанією, якщо спожиті послуги оплачуються постачальнику через неї. У разі оплати безпосередньо установка здійснюється організацією, що надає ресурс.

важливо: якщо заявка була подана у встановлений термін, а працівник не справив опломбування протягом 15 днів, то власник житла має право провести оплату за показаннями водомірного лічильника, незалежно від наявності пломби. Причому датою відліку вважається час подачі заявки.

Кому можна не ставити лічильники на воду?

В даний час відповідальність за відмову установки лічильників не передбачена. Особи в такому випадку повинні здійснювати оплату за середнім тарифом, встановленим в тому чи іншому регіоні.

Згідно з положеннями Наказу Мінрегіону лічильники води можна не встановлювати:

 • у ветхому та аварійному житлі;
 • в будинку, що підлягає знесенню або капітального ремонту;
 • в будинках, де інженерні системи не дозволяють зробити установку (потрібна заміна труб, кранів і т.д.).

Збережіть статтю в 2 кліка:

Обов'язково варто опломбувати лічильник води після його заміни або первісної установки. Тільки після опломбування передаються свідчення вважаються дійсними. У разі виявлення незаконного підключення до водопостачання передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність (в залежності від тяжкості вчиненого діяння).

Відповідь на Ваше питання, можливо, знаходиться тут

Безкоштовна консультація юриста по телефону (цілодобово, без вихідних):

8 (812) 448-38-97 (Санкт-Петербург і ЛО)

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

5 + 4 =