Писк в вухах

Що може стати причиною появи писку у вухах?

Нерідко причиною відвідування лікаря стає відчуття сторонніх звуків, наприклад, писку. Також це можуть бути клацання, шум, дзвін, дзижчання, гул, свист і т. П. Навіть за відсутності больових відчуттів дане явище вимагає діагностики, так як може вказувати на наявність серйозного захворювання. До того ж сторонні звуки можуть знижувати гостроту слуху.

Результати статистики свідчать, що писк у вухах, на галасливій вулиці або в тиші відчуває приблизно 5-а частина жителів планети, при цьому велика частина з них - люди похилого.

Найпоширеніші причини

Нервові клітини внутрішнього вуха дратуються в результаті впливу на них. Мозок, в свою чергу, інтерпретує це роздратування як сторонній звук, який може мати різну форму (писк, шум та ін.).

Варто відзначити, що спровокувати дане явище може досить велика кількість факторів, як внутрішніх, так і зовнішніх:

 • Сильне емоційне напруження, стрес. Такі ситуації, особливо що супроводжуються викидом великої кількості адреналіну, викликають гул, дзвін, писк. Слух на деякий час знижується на тлі депресії, перевтоми, неврозу. При цьому можуть плутатися думки, свідомість ставати неясним, але зберігається відчуття рівноваги. Щоб позбутися від писку, досить виспатися, відпочити, підкоригувати розпорядок дня. Серйозніші порушення вимагають консультації у фахівця;
 • Наявність сірчаної пробки;
 • Прослуховування гучної музики стає причиною короткочасного зниження слуху;
 • Різкі коливання атмосферного тиску;
 • Швидка зміна артеріального тиску;
 • отруєння;
 • Алергічна реакція;
 • Дефіцит вітамінів Е і В3, мікроелементів марганцю і калію. Викликає не тільки слухові галюцинації в тиші, а й часті запаморочення;
 • Тривале застосування ряду медикаментозних препаратів (пр. Гентаміцин, хімідін, аспірин).

Захворювання, що супроводжуються писком у вухах

Патології органів слуху - перша причина появи неіснуючих звуків. Це явище може бути викликано пошкодженням внутрішнього вуха або нервів, по яких імпульси надходять в мозок.

Щоб усунути дискомфорт, необхідно точно встановити, де знаходиться пошкодження.

Спровокувати постійний писк може спазм задньої вушної артерії.

Останній, в свою чергу, трапляється при гіпертонічній хворобі; кисневому голодуванні (гіпоксії), викликаному низьким рівнем гемоглобіну або недокрів'ям:

 • Підвищений артеріальний тиск провокує звуки пульсуючого характеру. Артерії звужуються, потік крові до мозку скорочується. Дзвенить або гуде з однієї або обох сторін в такт пульсу. Іноді шум виникає в результаті спазму судин мозку;
 • При недокрів'ї присутні і інші симптоми недуги - запаморочення, «мошки» перед очима, загальна слабкість.

Хвороба Меньєра характеризується скупченням надмірної кількості рідини у внутрішньому вусі, що провокує відчуття різних звуків. При цьому порушується відчуття рівноваги, так як виникає підвищений тиск на клітини вестибулярного апарату. Людині важко стояти на ногах, сидіти, виникає запаморочення, нудота, холодний піт, відбувається зниження артеріального тиску і координації рухів.

Варто зазначити, що такий симптом, як постійний писк або дзвін у вухах може свідчити про наявність холестеринових бляшок в судинах головного мозку. Даний стан дуже небезпечно, тому що може стати причиною інсульту та внутрішньочерепної кровотечі.

Причини сторонніх звуків можуть ховатися в патологіях щитовидної залози. Наприклад, дефіцит йоду здатний викликати дзвін і запаморочення.

Необхідна консультація ендокринолога. Можливо, необхідно буде деякий час користуватися призначеним лікарем йодопрепаратом.

Захворювання нирок включають в свою симптоматику закладеність вух і поява різних звуків. Причина в даному випадку ховається в порушенні вироблення адреналіну і норадреналіну мозковим речовиною надниркових залоз.

Ці два гормони відповідають за збільшення артеріального тиску, підвищення концентрації глюкози, роботу міокарда. Адреналін пригнічує вироблення інсуліну, який контролює рівень цукру в крові. Також сторонній гул і шум нерідко супроводжує хворих на цукровий діабет.

Провокуючим фактором іноді є остеохондроз шийних хребців. В даному випадку артерії стискаються, кровопостачання головного мозку погіршується, від чого і виникає дискомфорт.

Вікові причини писку у вухах

У літніх людей найчастіше дискомфорт виникає на тлі отосклероза. Так як кістка середнього вуха збільшується, то на ранній стадії захворювання відсутня реакція на низькочастотні звуки. Якщо протягом запущене, втрачається можливість чути і звуки високої частоти. Спочатку страждає тільки одна сторона, потім, при прогресуванні захворювання, і друга.

Також з віком має властивість руйнуватися слуховий нерв внаслідок чого в голові починає дзвеніти, шуміти або пищати.

Причина писку або іншого звуку в вухах може ховатися в серцево-судинних захворюваннях, які в літньому віці, на жаль, не є рідкістю. Знижуються функції серця, кров перестає нормально функціонувати по організму, виникає нестача кисню і поживних речовин, організм не може в повній мірі очиститися від шкідливих речовин. Цей стан характерно для літніх людей і часто стає причиною неприємних відчуттів.

Сірчані пробки - сама банальна причина шуму у вухах

Зниження слуху, виникнення незрозумілих звуків досить часто виникає через скупчення сірки в результаті неправильного чищення.

Варто відзначити, для чищення вух в даній ситуації краще не використовувати ватяні палички, тому що пробку можна проштовхнути глибше і тим самим тільки погіршити ситуацію.

Можна в профілактичних цілях періодично закапувати по полкаплі перекису водню в кожен слуховий прохід. Це необхідно робити кілька разів протягом певного дня. В результаті грудочки сірки швидко вийдуть назовні.

Також користуються спеціальними краплями, наприклад, широко популярний «Ремо-Вакс». Їх закопують 2-3 рази на місяць. Вони зволожують і пом'якшують слуховий прохід, видаляють сірку. Таким же чином використовують розчин «А-церумен».

Зниження гостроти слуху відбувається при пірнанні в воду і навіть після душу. Сірчана пробка при контакті з водою розбухає, людина починає погано чути, страждає від писку або шуму.

Застаріле скупчення сірки необхідно попередньо розм'якшити перед видаленням. Для цього використовують перекис водню (3%) і тепле соняшникова олія. Під час такої чистки чутність ще більше погіршитися, але потім повністю відновиться. У цих же цілях використовують помірно гарячі грілки, на які лягають хворий стороною.

Однак домашнє лікування народними засобами не завжди ефективно і до того ж може бути небезпечним, особливо коли писк викликаний запальним процесом. Оптимальний варіант - звернутися до отоларинголога, який безпечно і професійно видалить сірчану пробку або ж призначить відповідне лікування.

Що робити, якщо постійно чутний писк в вусі

Поставити діагноз може тільки фахівець - лікар-отоларинголог (ЛОР). Іноді необхідно пройти комплексне обстеження, яке може включати різні заходи, наприклад, рентгенографію шийного відділу хребта або головного мозку.

Щоб з'ясувати, чи все нормально з судинами головного мозку, застосовується доплерографія, УЗД і реоенцефалографія (РЕГ). Перераховані дослідження дозволять встановити стан судин, їх тонус і еластичність.

Якщо причини ховаються в судинах, лікування писку у вухах передбачає прийом препаратів для поліпшення мозкового кровообігу. Іноді призначають нейрометаболические стимулятори, що полегшують інтелектуальну діяльність, що підсилюють концентрацію уваги і пам'ять. Також в курс входить фізіотерапія.

Високочастотний писк в вусі: причини і способи лікування

Практично кожен з нас відчув на собі, що таке писк у вухах. Неприємний дзвін, здавалося, виникав нізвідки і швидко зникав. Однак, є люди, яких високочастотний звук переслідує весь день і не залишає вночі. Він може бути не тільки в правому або лівому вусі, але і в обох вухах одночасно. Такий симптом називається тиннитус. Причини, що викликають його, абсолютно різні, найчастіші з них розглянемо нижче.

Класифікація і загальні відомості

Страждаючі від шуму у вухах діляться на 2 великі групи в залежності від поведінки і оцінки власних відчуттів: перша група - врівноважені і стримані особистості, друга - нестійкі емоційно, швидко збудливі, напружені.

Шум у вухах поступово призводить до формування емоційних, психічних проблем. Хворий страждає безсонням, дратівливістю, незадоволеністю від життя, виснаженням уваги, що, врешті-решт, призводить до розвитку депресивного стану. Більшість хворих вважають дзвін настільки сильним, що не можуть вести звичний спосіб життя. Тиннитус протікає на тлі зниження слуху. В результаті цього загальний емоційний фон пацієнта стає ще гірше, так як приглушеність зовнішніх звуків посилює внутрішній дзвін у вухах.

Відповідно до класифікації І.Б. Солдатова, виділяють 4 ступеня переносимості дзвону у вухах:

 1. I ступінь - сприймається спокійно, не впливає на щоденну діяльність та загальний стан.
 2. II ступінь - дратує в тиші, не дає спати ночами.
 3. III ступінь - відчувається весь час, не дає спати ночами, негативно впливає на настрій.
 4. IV ступінь - нестерпний шум, який порушує щоденну діяльність і не дає спати ночами.

З плином часу при правильно підібраному лікуванні, неприємні прояви високочастотного писку відчуваються не так гостро, а разом з ними на спад йде і депресія.

Причини, викликані захворюваннями слухового апарату

Етіологія появи високочастотного звуку в вухах полягає в віковому зміні клітин слухового апарату або в шумовому впливі на внутрішнє вухо, часто друга причина виникає у людей, що працюють на гучних виробництвах.

Звук в лівому і правому вусі разом, окремо або по черзі, може бути проявом різних захворювань: починаючи від патології лор-органів і закінчуючи неврологічними порушеннями.

Частими причинами дзвону у вухах є порушення в зовнішньому, середньому або внутрішньому вусі. Наприклад, сірчана пробка, отити, нейросенсорна туговухість, хвороба Меньєра. Останні дві патології ведуть до неминучої втрати слуху. Також викликають високочастотний звук в слуховому проході такі хвороби, як атеросклероз судин, остеохондроз цервікального відділу хребта, гіпертонічна хвороба, новоутворення головного мозку і т. Д. Для з'ясування точної причини хворий потребує ретельного обстеження всіх систем організму.

Саме невинне захворювання, здатне викликати шум у вусі - це сірчана пробка. Підвищене вироблення сірки призводить до перекриття слухового проходу, що може суб'єктивно сприйматися як шум або дзвін у одному або обох вухах. Позбутися від цієї неприємності допоможе лікар, промивши вухо або призначивши краплі, що розчиняють пробку.

Сенсоневральна або нейросенсорна туговухість - стан, що характеризується поступовою втратою слуху через пошкодження волоскових клітин кортиева органу. Буває вродженою чи набутою. За розвиток вродженої найчастіше у відповіді генетичні дефекти або інфекції в першому триместрі у вагітної жінки, які можуть привести до глухоти плода. Придбана викликається різними механічними, акустичними травмами, вірусними інфекціями, ототоксичними ліками, а також аутоімунними і алергічними захворюваннями, або під дією вікових змін. Хворий не тільки поступово втрачає слух, а й страждає від нестерпного дзвону у вухах. На жаль, коригується ця патологія тільки за допомогою слухового апарату.

Хвороба Меньєра - хвороба внутрішнього вуха, що викликає збільшення ендолімфи в порожнині. Симптоматика захворювання полягає в порушенні координації і рівноваги, нудоті, блювоті, писку у вухах. Лікування симптоматичне, неостанавлівающее погіршення слуху.

Причини не пов'язані зі слуховим апаратом

Розглянемо також деякі можливі причини появи писку у вухах, не пов'язані із захворюваннями слухового апарату людини.

Атеросклероз судин головного мозку виникає в результаті відкладення холестеринових бляшок на стінках артерій. Судини втрачають еластичність, і потік крові замість прямолінійного стає турбулентним, що суб'єктивно сприймається як високочастотний писк у вухах. Той же механізм виникнення шуму у вухах і при звуженні яремної вени. Лікування атеросклерозу зводиться до дотримання дієти і призначенням медикаментозних препаратів.

Гіпертонічна хвороба призводить до відчуття стороннього звуку у вухах, за рахунок підвищення тиску в артеріях, що веде до звуження судин. Струм крові стає турбулентним, як і при атеросклерозі церебральних судин. У боротьбі з тиском допоможуть антигіпертензивні ліки.

Пухлина слухового нерва або невринома симптоматично проявляється шумом у слуховому проході і слабкістю слуху. Так як поруч зі слуховим нервом проходить лицьовий, то він теж може залучатися в патологічний процес. Коли хвороба починає прогресувати, приєднаються оніміння особи, слабкість мімічних м'язів. Лікування полягає в використанні радіохірургічних методів, наприклад, КіберНожа.

Деякі ліки також здатні викликати порушення слуху і дзвін у вухах. Наприклад, протизапальні засоби диклофенак і ібупрофен порушують кровообіг в капілярах і викликаю тимчасове порушення слуху. При відміні препарату стан пацієнта покращується.

Антибіотики, такі як ванкоміцин, гентаміцин, стрептоміцин порушують функцію вестибулярного апарату і знижують сприйняття звуків. Беручи дані антибактеріальні засоби, необхідно бути обережним: при появі симптомів порушення слуху, негайно припиніть прийом препарату і проконсультуйтеся з лікарем.

При появі неприємного писку у вухах варто звернутися до лікаря для діагностики причини і своєчасного лікування. Доктор збере анамнез захворювання (розпитає про характер шуму, час його появи), зробить огляд вух за допомогою вушної воронки і лобного рефлектора, призначить необхідні обстеження і направить до більш вузьким фахівцям для комплексної діагностики.

Терапія шуму у вухах спрямована на усунення причини. Коли не можна позбутися першопричини, що викликає тиннитус, проводиться лікування, спрямоване на полегшення симптому.

Існує кілька видів терапії:

 • терапія перенавчання спрямована на інформування хворого про його захворювання. Це допомагає пацієнтам звикнутися з шумом, почати вести нормальний спосіб життя, як до його появи. У пацієнтів сходить нанівець головний біль, ознаки депресії, нормалізується сон, настрій підвищується. За даними різних досліджень, ефект від такої терапії триває від 3-х до 12 місяців.
 • спосіб TRT або лікування тиннитус за допомогою Маскер шуму, що генерують, так званий, «білий шум». «Білий шум» в слуховому нерві сприймається як нейтральний, в результаті цього, його сприйняття блокується на рівні коркового відділу, і у хворого не з'являється відчуття дзвону. Звук у вухах втрачає свою значимість для пацієнта, і він перестає його сприймати. «Білий шум» є шум, чиї складові однаково розподілені по всьому діапазону задіяних частот.
 • медикаментозна терапія включає застосування антидепресантів. Поліпшення стану настає після чотирьох тижнів застосування. Однак, потрібно пам'ятати, що деякі антидепресанти здатна самі по собі викликати високочастотний звук в вусі. Уважно поставтеся до вибору лікаря і читайте анотації до препаратів.

Дослідження показало, що сукупність цих методів допомогло хворим зменшити шум на третину, частина пацієнтів визнали себе абсолютно здоровими. Майже всі відзначили поліпшення емоційного фону. Неприємних побічних ефектів від терапії не було виявлено ні в одного.

Будь-який звук в вусі, будь то писк, дзвін, цокання і т.п., успішно лікується тільки при комплексному підході до вирішення проблеми.

 • Чому виникає шум у вухах і в голові: основні причини
 • Після клубу дзвін у вухах: що робити, якщо від гучної музики заклало вуха
 • Чому шумить в одному вусі: можливі причини
 1. Виберіть місто
 2. Виберіть лікаря
 3. натисніть записатися онлайн

Ми будемо вдячні, якщо ви поділитеся своїм досвідом в коментарях, це допоможе іншим людям швидше вирішити свою проблему.

© 2015-2018. BezOtita - все про отит і інші вушні захворювання.

Вся інформація на сайті носить виключно довідковий характер. Перед будь-яким лікуванням необхідно обов'язково проконсультуватися з лікарем.

Сайт може містити контент, не призначений для осіб молодше 16 років.

Чому пищить в вусі?

Багато з людей відчувають неприємний шум, тріск і писк у вухах. Він може бути виникати пару раз в житті, що не є симптомом якого-небудь захворювання. Але якщо писк періодичний, то це явний дзвіночок від організму. Постійний писк у вухах образливі момент. Часто він стає причиною порушення сну і загальної стомлюваності людини.

Писк одночасно може бути в двох вухах, що подвійно дратує хворого. Іноді супроводжується сильними болями в голові або вухах. Однак, навіть якщо больові відчуття вас не турбують, але писк у вухах з'являється щоранку, необхідно звернутися до фахівця. Так як це може бути початком важкого захворювання.

За статистикою, кожен третій житель Росії відчуває постійний писк у вухах. Велика частина постраждалих - люди похилого віку.

Часто за писком і тріску в вухах стоять серйозні ЛОР-запалення. Писк може істотно знизити слух або зовсім позбавити людину здатності чути.

Звичайно, писк у вухах супроводжується шумом. Часто з писк супроводжується істотним зниженням здатності чути і закладенням вух.

Варто знати, що сам по собі писк у вухах не є самостійною хворобою. Це патологія організму сигналізує про появу будь-якого вушного захворювання.

Але, крім цього, причина писку в вусі може бути викликана побутовими умовами. Наприклад, тривалий прослуховування музики в навушниках або після музичних концертів з неякісної акустикою.

В цей час порушується робота слухових кісточок.

Крім цього, причиною появи писку може бути в артеріальному тиску або звуженні судин. При зміні тиску в організмі, людина відчуває шум і тріск у вухах.

Простежте за тим, висипається чи хворий. Так як порушення сну провокує виникнення неприємних симптомів у вухах. До цих же причин відноситься неправильне харчування і стреси.

Причини писку в лівому вусі ідентичні загальноприйнятим. Відмінностей між правим і лівим вухом немає.

Зверніть увагу на стан вашого здоров'я, якщо у вас:

 1. Недокрів'я.
 2. Підвищений холестерин.
 3. Хронічні захворювання внутрішніх стінок артерій.
 4. Брак вітамінів.
 5. Отруєння організму.
 6. Алергічні реакції.
 7. У недавньому часі ви пережили струс голови.
 8. Проблеми з хребтом.

Перераховані захворювання часто стають причиною виникнення писку у вухах.

Якщо перерахованих хвороб у вас не виявлялися, зверніть увагу на стан самого органу слуху. наступні чинники виникають при ураженні зовнішнього, середнього або внутрішнього вуха:

 • недолікована застуда;
 • утворення вірусної інфекції;
 • побічний ефект від тривалого застосування антибіотиків;
 • холестеатома вуха;
 • отит;
 • кондуктивна приглухуватість;
 • порушення цілісності барабанної перетинки;
 • освіту сірчаних скупчень;
 • потрапляння стороннього тіла.

Переконайтеся, що писк не з'явилося після прийняття водних процедур. попадання води часто є причиною неприємних відчуттів.

За допомогою обстежень переконайтеся, що причина писку не пов'язана з патологічним накопиченням холестерину або жиру на стінках судин головного мозку. Це часто провокує появу внутрішньочерепної кровотечі або інсульту.

перевірте стан щитовидної залози. За умови нестачі йоду в організмі з'являється специфічний тріск у вухах.

У цьому випадку після прийняття йодопрепаратов, симптом проходить самостійно.

У рідкісних випадках поява писку у вухах спровоковано остеохондрозом шийних хребців.

Важливо зауважити симптоми на самому початку виникнення хвороби. Таким чином, ви зможете швидше й ефективніше позбутися від неприємної недуги.

Писк в вухах ділиться на чотири ступені:

 • перша ступінь не викликає ускладнень і проходить самостійно. Писк не впливає на самопочуття і діяльність людини.
 • При другого ступеня писк може порушити сон людини і виразно чується в тиші.
 • На третій стадії писк негативно впливає на життєдіяльність людини і супроводжує протягом дня і частково вночі.
 • четверта стадія вважається найважчою. Писк не припиняється протягом 24 годин. Сильно порушує діяльність людини і негативно впливає на загальний стан.

Хворий може відчувати больові відчуття і головні болі.

Якщо пищить в вусі, що робити в першу чергу? При лікуванні шуму у вухах необхідно усунути причину виникнення. Визначившись, чому пищить в вусі, фахівець призначить лікування.

Найчастіше причина криється у виникненні сірчаної пробки в одному або відразу обох вухах.

Не знімайте пробки самостійно, так як ви можете проштовхнути сірку ще глибше. Таким чином, ви викличте серйозні ускладнення.

Щоб вирішити цю проблему зверніться до ЛОР-лікаря. Для знищення пробок в домашніх умовах скористайтеся вушними краплями «Ремо-Вакс».

Даний засіб м'яко розчиняє вушну сірку і легко виводитися з вуха.

Для профілактики дозволено застосування перекису водню. закопуйте по дві краплі двічі на день.

Застосування вушних паличок заборонено. Так ви можете травматізіровать ніжну шкіру вуха, і погіршити ситуацію.

Зниження якості звуку і поява писку може бути спровоковано попаданням води в середнє вухо. В контакті з водою сіра пробка збільшується і може зайняти до 75 відсотків вушного проходу.

У цей момент людина відчуває сильний дискомфорт.

Якщо причина писку не пов'язане з появою сірчаних пробок, необхідно провести обстеження у лікар-отоларинголога.

Для діагностування захворювання необхідно пройти обстеження. В першу чергу необхідно упевнитися в нормальному стані головного мозку і прилеглих до нього судин. Для цього пройдіть доплерографію і реоенцефалографію.

Якщо причина виникнення писку криється саме в них, фахівець призначає прийом ліків для відновлення кровообігу в голові. Лікування при такому захворюванні має бути комплексним, тому хворому часто призначають фізіотерапію.

при остеохондрозі призначаються медичні препарати, але ефективною дією володіє масаж.

В особливих випадках хворому прописуються антидепресанти.

Після закінчення лікування у хворого нормалізується сон і з'являється апетит, підвищується настрій і загальний стан пацієнта.

Іноді лікування може становити до трьох місяців, тому потрібно запастися терпінням і ретельно слідувати призначеному лікуванню.

Дослідження показало, що сукупність цих методів допомогло хворим зменшити шум на третину, частина пацієнтів визнали себе абсолютно здоровими.

Майже всі відзначили поліпшення емоційного фону. Неприємних побічних ефектів від терапії не було виявлено ні в одного.

Будь неприємний звук у вухах повинен лікуватися комплексно. Іноді лікарі прописують хворому методи нетрадиційної медицини.

Тому при рекомендації лікаря скористайтеся наступними народними способами.

Ефективним методом вважається настоянка прополісу. За допомогою турунди введіть одну краплю прополісу змішану з чотирма краплями оливкової олії.

Повторюйте операцію протягом одного тижня кожен день.

Для підтримки ефекту рекомендується вживати чай з польового хвоща і пустирника. Для його виготовлення змішайте по дві ложки рослини і залийте суміш трьома склянками окропу. Приймайте всередину маленькими ковтками.

Якщо у вас особиста непереносимість пустирника, скористайтеся наступним рецептом.

змішайте коріння малини з травами кропиви і меліси в однаковій пропорції.

Залийте суміш літром окропу. Після того як настоянка охолоне, приймайте кілька разів на день.

Пам'ятайте, що писк в вусі не є самостійним захворюванням, а завжди з'являється як симптом якогось запалення. Тому звертайте увагу до свого здоров'я і при систематичних шуми в вусі зверніться до лікаря.

В процесі лікування виключіть вживання алкоголю, міцної кави або чаю. Слідкуйте за своїм харчуванням, постарайтеся не вживати в їжу солоне, борошняне і смажене.

При своєчасному лікуванні хвороба швидко відступить.

Доктор медичних наук. ЛОР з 30 річним стажем

Автор статей, відповідальний за написання актуальних матеріалів для проекту

Доктор медичних наук. ЛОР з 30 річним стажем

Отоларинголог. Експерт з медикаментозного лікування.

Довідник основних ЛОР захворювань і їх лікування

Вся інформація на сайті є популярно-ознайомчої і не претендує на абсолютну точність з медичної точки зору. Лікування обов'язково повинно проводитися кваліфікованим лікарем. Займаючись самолікуванням ви можете нашкодити собі!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

73 − = 69