Підвивих плечового суглоба

Підвивих плечового суглоба і його симптоми

У медицині терміном підвивих плеча позначається неповний вивих, без значного зміщення зчленованою поверхні, при якому між ними відсутні точки взаємодії. При цьому важливо пам'ятати, що плечовий суглоб є найбільш рухомим зчленуванням в людському тілі, який здатний повною мірою забезпечити функціональність верхніх кінцівок. Завдяки своїй будові руки здатні рухатися вертикально і горизонтально, однак при цьому спостерігається зниження стабільності плечової області, а також вивихи.

Для попередження вивихів і підвивихів плечові суглоби мають стабілізуючими і обмежувальними складовими (зв'язками, сухожиллями, м'язами і хрящової губою). Однак іноді травмування уникнути не вдається.

Найбільш часто до цього призводять такі причини:

 • травми плеча, падіння з опорою на руку;
 • суглобова гипермобильность;
 • аномальне розвиток суглобів (гіпоплазії, дисплазії і т.д.);
 • часто повторюване розтягнення зв'язкового апарату.

Появі вивихів, крім зовнішнього впливу, сприяє хронічна травматизація області плеча, яка найчастіше відзначається в спортивній практиці (тенісисти, плавці, волейболісти і т.д.).

Підвивих класифікується декількома формами, які залежать від механізму ушкодження і напрямки зсувів плечової головки.

В даний час існує декілька видів підвивиху:

 • передній - в цьому стані кісткова головка через те, що відірвалася суглобова губа, трохи зміщується у напрямку вперед і потрапляє під ростральний відросток лопатки;
 • задній - виникає в результаті падіння на прямі руки і так само, як і в першому випадку, супроводжується розривом хрящової губи;
 • нижній - при такому підвивихи головка суглоба виходить за межі його западини.

Три форми підвивиху плечової області

У тому випадку, коли нестабільність суглоба визначається виключно одним напрямком, її називають одноплощинної. Такий вид найбільш часто викликаний розривом капсули суглоба, а також хрящової губи. При багатоплощинний нестабільності проявляється розтягнення сухожильно-зв'язкового апарату, а також синовіальних оболонок. При цьому проявляється характерна рухливість суглоба в декількох осях. Від активності негативних проявів плечового суглоба залежить об'єктивна симптоматика ушкодження.

Всі травми суглобів, в тому числі підвивихи плеча, можуть супроводжуватися певною симптоматикою (суб'єктивної та об'єктивної). В цьому випадку завданнями лікаря є адекватна оцінка скарг пацієнта, зовнішній огляд і проведення ретельної діагностики.

Підвивихи в плечовому суглобі визначаються, перш за все, характером травми. При різких впливах на суглоб виникає інтенсивний біль в області плеча, що пов'язано з розривом суглобової капсули, тканин, хрящової губи.

Розрив зв'язок плечового суглоба здатний привести до підвивиху

При хронічній нестабільності симптоми протікають латентно, а загальними ознаками патології є:

 • обмеженість руху;
 • деформації в області плечового суглоба;
 • поколювання, парестезія в руках і оніміння пальців;
 • вимушена поза хворого;
 • м'язову напругу, втому в ураженій області;
 • дисплазія сполучної тканини;
 • можливість переразгибания суглоба.

Крім цього, при тривалому порушенні природного функціонування плечового суглоба можливі невротизація і псіхотізація, при якій він входить в стан стресу, що негативно відбивається на загальному самопочутті. Тому навіть до самих незначних травм слід ставитися вкрай уважно, своєчасно звертаючись за професійною допомогою для призначення адекватної терапії і наступних реабілітаційних заходів.

При підвивихах плеча у дитини він скаржиться на сильну, гострий біль в області плеча, яка посилюється при русі. Подібна симптоматика вимагає негайного звернення за медичною допомогою, щоб уникнути в подальшому важких ускладнень.

Основними причинами розвитку патологічного стану у дитини є ігри, що супроводжуються падіннями, а також слабкість зв'язкового апарату. У новонародженого малюка підвивихи можуть бути результатом ускладнень при родової діяльності матері. У цьому випадку лікар призначає екстрену терапію з виявленням причини розвитку патології, а потім оцінюються симптоми підвивихів в плечовому суглобі. За результатами проведеного обстеження призначається терапія, і даються подальші рекомендації батькам.

Звичні підвивихи можуть супроводжуватися такою симптоматикою:

 • плечова область Тугоподвижность;
 • лопаточні м'язи набрякають і запалюються;
 • плече може рухатися незвичним способом;
 • дитина не в змозі діставати дрібні предмети, максимально щадячи пошкоджену область;
 • неможливо завести назад руку.

При підвивихи плечової області заклад руки за спину і її випрямлення при зігнутому лікті супроводжується сильним, гострим болем

Після зовнішнього огляду лікар призначає ряд діагностичних заходів, серед яких на першому місці стоїть рентген, після чого приймається рішення про те, як найкраще вправити вивих.

Для визначення виду підвивиху виконуються наступні дії:

 • При передній формі підвивиху. Діагностується в тому випадку, коли зігнута в лікті рука відводиться вгору і злегка повертається зовнішньо з одночасним натисканням ззаду на плече, що супроводжується сильним м'язовим напругою.
 • Задня. При підозрі на цю форму підвивиху пацієнтові пропонується витягнути вперед руку і повільно опускати її вниз. Одночасно лікар ззаду злегка натискає на плече і згинає передпліччя. При цьому можна відчути легке клацання, який виникає при вправленні головки кістки плеча.
 • Нижня. При цій формі відтягування вниз руки в області акромиального відростка супроводжується появою неглибокої борозни.

Такі проби служать для визначення виду підвивихів. Якщо травма несерйозна, лікар може вправити суглоб відразу ж після його класифікації, але якщо травмування протікає з пошкодженням навколишніх тканин, потрібне використання анестезії з подальшим оперативним втручанням.

Техніка діагностування різних форм підвивиху в області плеча

Крім спеціальних проб, виконується ряд діагностичних заходів, які включають в себе:

 • рентгенографічне дослідження;
 • процедура МРТ;
 • дослідження області пошкодження за допомогою комп'ютерної томографії.

Рентгенівський знімок дозволяє добре переглянути кісткову систему, проте пошкодження м'яких тканин за допомогою такої методики дослідження проаналізувати вкрай важко. У цьому випадку найбільш підходить МРТ, за допомогою якого цілком можливо простежити зміни в структурі хрящових тканин, синовіальних оболонок, сухожильно-зв'язкового апарату, що дозволяє більш точно діагностувати ступінь ураження плечової області.

При підвивихах слід своєчасно надати першу допомогу потерпілому, яка є запорукою успішного лікування в подальшому.

Після попереднього огляду пацієнта рекомендується ввести знеболюючі препарати, щоб знизити больові відчуття, а пошкоджену руку необхідно надійно зафіксувати, щільно притиснувши її до грудної клітки.

Для попередження наростання набряків, рекомендується короткочасне прикладання до пошкодження пакета з холодним льодом або водою, але важливо пам'ятати, що категорично заборонено самостійне вправлення суглоба, так як це може значно погіршити ситуацію.

Після надходження пацієнта до лікувального закладу і оцінки результату діагностики лікар-травматолог вирішує питання про необхідність медичного втручання. Виправлено суглоба найчастіше виконується під загальним наркозом, і всі зусилля спрямовані на повернення головки плеча в анатомічно правильне положення. Після фіксації на плече накладається гіпсова пов'язка або ортез, які не можна знімати протягом 3 тижнів, до того моменту, поки не відбудеться відновлення рубцевої сполучної тканини.

Техніка вправлення підвивиху плечової області

Реабілітаційний період в середньому становить 1,5-2 місяці, протягом якого пацієнтові рекомендується дотримання щадного режиму, обмеження навантажень і різких рухів на плечовий суглоб. При необхідності призначаються знеболюючі та протизапальні засоби.

Надійність суглобів безпосередньо залежить від стану м'язового корсету, тому для попередження вивихів і підвивихів слід звернути увагу на його зміцнення за допомогою спеціального масажу і виконання дозованих фізичних вправ. Краща профілактика таких проявів - це регулярність спортивних занять, в процес яких повинні бути залучені всі м'язові групи.

При цьому слід враховувати стан організму. У тому випадку, коли, незважаючи на всі вжиті заходи, не вдалося уникнути пошкодження суглоба, необхідно своєчасно звернутися за консультацією до висококваліфікованої фахівця, який призначить адекватне лікування. Необхідно пам'ятати, що підвивихи в області плечового суглоба зустрічаються досить часто і від механізму отримання травми залежить суть подальшої терапії. При своєчасно наданій допомозі прогноз на одужання сприятливий.

УВАГА! Вся інформація на цьому сайті є лише довідковою або популярною. Діагностика та призначення ліків вимагають знання історії хвороби і обстеження лікарем. Тому ми настійно рекомендуємо з питань лікування та діагностики звертатися до лікаря, а не займатися самолікуванням.

Вивих плечового суглоба - причини, симптоми і лікування

Вивих плечового суглоба є досить серйозним, і, як правило, оборотним пошкодженням зчленування. Травма вимагає термінової і кваліфікованої лікарської допомоги. Залежно від виду патології, причини і давності зміщення, а також наявності або відсутності ускладнень, будується тактика лікарської допомоги і подальшого лікування в домашніх умовах. Затримка в наданні кваліфікованої допомоги може призвести до розвитку застарілого або звичного вивиху суглоба плеча, що потребують хірургічної операції.

Механізм і класифікація зміщення плечового суглоба

За медичною статистикою вивих головки плеча зустрічається досить часто. Це пояснюється анатомічною будовою зчленування. Будучи кулястим по своїй конфігурації, суглоб призначений для виконання рухів в різних площинах, що є причиною його нестабільності.

Спочатку вивихи плеча поділяють на вроджені та набуті.

Вроджені зміщення в плечовому суглобі зустрічаються нечасто і зазвичай пов'язані з дисплазією суглобів у немовлят. Під час народження дитина отримує родову травму, при якій відбувається випадання головки плечової кістки з суглобової сумки. Виявлення і терапія вроджених зсувів зазвичай відбувається в пологовому залі відразу після появи малюка на світ.

Набутий вивих плеча зустрічається значно частіше. На його частку припадає 80-85% від усіх пошкоджень даного суглоба. Патологія підрозділяється на два види:

 1. Травматичний вивих.
 2. Нетравматичний (звичний) вивих.

У напрямку зсуву головки плеча розрізняють:

 • передній вивих, при якому головка плечової кістки виступає вперед (зустрічається найчастіше);
 • задній вивих формується при догляді головки назад;
 • нижній вивих, коли головка зміщується вниз.

Крім того, існує поділ травм за терміном давності:

 • гострі (3 доби з моменту пошкодження);
 • підгострі (4 тижні від дня вивиху);
 • застарілі (понад місяць після травми).

У дітей найчастіше реєструється підвивих плечового суглоба, коли зв'язки розтягуються, але зчленування залишається зафіксованим в суглобової сумці. Таке зміщення зазвичай легко вправляється, тому негативних наслідків, як правило, не буває.

Будь-яка травма плеча, що супроводжується болем, набряком і зміною конфігурації суглоба вимагає термінового звернення до лікаря.

У медичній практиці, крім вивиху, нерідко зустрічається ще два типи зміщення суглобів:

Для підвивиху характерний не повний вихід головки з суглобової сумки, а лише невеликий зсув в бік. Така патологія не супроводжується розривом зв'язок і сухожиль або переломом кісток. Працездатність суглоба частково зберігається і досить швидко відновлюється після вправляння.

Якщо головка кістки періодично виходить із суглобової сумки без видимих ​​травматичних ушкоджень, такий стан називається звичним вивихом плеча. Зсув може відбуватися при круговому обертанні рук або простому піднятті кінцівки вгору.

Як правило, ця патологія виникає на тлі несвоєчасного або неправильного лікування різного роду травм, які призводять до ослаблення зв'язок і нестабільності зчленування. Крім того, причиною випадання суглоба можуть стати особливості будови: невідповідність розмірів суглобової сумки і головки плечової кістки, надмірно розтягнута капсула або слабкість періартикулярних м'язів.

Нерідко вислизання головки плеча спостерігається у спортсменів або у людей, що виконують однакові, монотонні рухи руками. У таких пацієнтів ураження правого плечового суглоба діагностується значно частіше, ніж лівого. Людина може вправляти суглоб самостійно, потягнувши за кисть вниз або відвівши руку в сторону. Однак, без адекватної терапії зміщення зчленувань відбувається все частіше, набуваючи патологічний характер.

Затягувати з лікуванням звичного вивиху дуже небезпечно. При кожному випаданні головки і подальшому вправлении пошкоджується хрящова тканина, що призводить до формування артрозу.

Консервативного лікування звичний вивих, як правило, не піддається. Тому хворому пропонується хірургічна операція.

Симптоми вивиху плечового суглоба

Незважаючи на різноманіття зсувів плечового суглоба, їх ознаки практично нічим не відрізняються. Деяка різниця в симптоматиці спостерігається тільки у гострих і застарілих форм вивиху.

Для гострої травми характерна наступна клінічна картина:

 1. Виникає різкий біль в плечі, яка віддає в руку, спину або грудну клітку, потім розвивається набряк. При серйозному пошкодженні пацієнт може знепритомніти через больовий шок.
 2. Рухи суглоба обмежені, навіть незначні пасивні руху в плечовому суглобі викликають значне посилення больового синдрому. У м'язах верхньої кінцівки часто розвиваються хворобливі судоми. Порушується працездатність всієї руки, аж до пальців.
 3. З'являються зовнішні ознаки зсуву - контур плеча згладжується, замість головки кістки виникає западина, а саму головку плеча можна пропальпувати на передній або задній поверхні зчленування.
 4. При защемленні нерва або розриві судин з'являються пульсуючі, простреливающие болю, оніміння кінцівки і гематома в районі пошкодження.

Для застарілих (хронічних) вивихів характерно внутрішньопорожнинне розростання сполучної тканини, яка заповнює суглобову сумку і прилеглі області. М'язи плеча атрофуються і перестають виконувати свою функцію. Первинне зміщення суглоба завжди дуже болісно, ​​оскільки відбувається розрив зв'язок і суглобової сумки. При повторних пошкодженнях відзначається незначний дискомфорт в області плеча, зовнішня деформація і обмеженість рухів в ушкодженому зчленуванні.

Застарілий вивих дуже важко вправити, оскільки розрослася всередині суглобової порожнини сполучна тканина заважає вільному поверненню головки плечової кістки в нормальне положення. В цьому випадку необхідно хірургічне втручання.

Діагностика і перша допомога при вивиху плеча

Діагностичні заходи починаються зі збору анамнезу, потім проводиться огляд потерпілого і складається історія хвороби. Потім хворому призначається рентген в двох проекціях для уточнення діагнозу і виключення переломів. Для визначення ступеня пошкодження зв'язок і сухожиль проводять комп'ютерну або магнітно-резонансну томографію.

Для надання долікарської медичної допомоги необхідно відразу зафіксувати пошкоджену руку, зігнувши її в лікті і закріпивши пов'язкою. Постраждалого слід якомога швидше доставити до медичного закладу для надання спеціалізованої допомоги. Категорично заборонено вправляти плече самостійно.

Перед транспортуванням до лікарні пацієнтові слід дати знеболюючий препарат і відразу прикласти до місця пошкодження холод (наколотий лід, холодний компрес або грілку з крижаною водою).

Способи лікування вивиху суглоба плеча, реабілітація в домашніх умовах

Головна мета терапевтичних заходів полягає у відновленні структури і працездатності зчленувань. Це досягається за допомогою наступних заходів:

 • фіксація зчленування;
 • вправлення вивиху, в тому числі за допомогою хірургічної операції;
 • повноцінна реабілітація.

Виправлено проводиться тільки кваліфікованим фахівцем в умовах стаціонару, після діагностичних заходів та застосування місцевого або загального наркозу.

Консервативна терапія включає в себе кілька видів вправляння. Доповненням до процедури служать:

 1. Іммобілізація і спокій постраждалої руки тривалістю до трьох тижнів. Якщо фіксує пов'язка була накладена на сім днів і більше, після її зняття необхідно 2 рази на добу в щадному режимі, дуже обережно робити вправи, спрямовані на розробку рухів у плечі. В іншому випадку велика ймовірність формування плечолопаткового періартріта з обмеженням обсягу рухів.
 2. Холодні компреси на уражену область. Лікування проводять двічі на день по 15-20 хвилин.
 3. Прийом анальгетиків і НПЗЗ - Ібупрофену, парацетамолу, напроксен, Ортофену, кетотифен.
 4. Відновлювальний гімнастика, спрямована на підтримку амплітуди руху і усунення контрактури зчленувань.

Всі ці заходи проводять у домашніх умовах після процедури вправляння.

Сьогодні існує кілька видів закритого вправляння суглобів. Як і будь-яка мала операція, воно повинно проводитися лікарем-травматологом або групою фахівців. Найбільш ефективні і малотравматичні наступні способи:

 • метод Кохера;
 • вправлення за методом Джанілідзе;
 • метод Гіппократа;
 • прийом Мухіна-Мота (використовується при всіх видах зміщення).

Травматолог виробляє вправлення, поки не почується клацання. Це говорить про те, що головка плеча увійшла в суглобову западину. Виправлення зчленування обов'язково иммобилизуют тугою пов'язкою або ортезом.

Втручання проводиться під обов'язковим контролем лікаря-анестезіолога. Найпростішим і дієвим способом знеболювання методика, запропонована В.А. Мєшкова.

Якщо у пацієнта діагностують звичний вивих або є супутній перелом, призначається хірургічна операція. При травматичному зсуві плечової кістки втручання передбачає усунення вивиху, зшивання пошкоджених тканин і суміщення кісток. Потім на уражений суглоб накладається гіпсова пов'язка, складається план лікувальних заходів на період реабілітації.

Для відновлення структури і стабільності зчленувань при діагностуванні звичного вивиху використовується операція Банкарта. Процедура виконується за допомогою атроскопа. У процесі втручання хірург видаляє пошкоджені тканини, при необхідності вшивають суглобову капсулу.

Серед фахівців великою популярністю користуються позасуглобні операції з пластики і зміцненню зв'язок і сухожиль періартикулярних м'язів. У процесі лікування відбувається зміцнення головки плеча в фізіологічному положенні з метою запобігання її подальшого зсуву.

Ще одним поширеним способом оперативного втручання є метод Едена або його варіант, запропонований Андінна. Під час процедури голівці плеча надається нова форма, максимально сприяє її фіксації в суглобової сумці.

Всі розглянуті види операцій і їх модифікації дають найменше число ускладнень.

Коли говорять про терапію в домашніх умовах, під цим мають на увазі комплекс заходів, що проводяться вдома після вправляння, спрямованих на відновлення працездатності суглоба. Всі заходи проходять тільки за призначенням лікаря і під його контролем. Непогано консервативне лікування доповнити рецептами народної медицини.

Період відновлення ділиться на кілька етапів, для кожного з яких розроблено відповідні лікувальні заходи.

Період починається через 21 день після вправляння і триває не більше трьох місяців. Протягом цього часу гояться пошкоджені тканини і формуються рубці в області суглобової капсули і хрящової губи.

На першому етапі реабілітації хворого наказують нескладні розминочні руху в лучезапястном суглобі і суглобах кисті постраждалої кінцівки, холодні компреси на уражену область, прийом знеболюючих і протизапальних препаратів, сеанси електрофорезу з новокаїном на область хворого плеча.

Цей період триває 1-1,5 місяці і включає в себе легкі розминочні руху плечем в різні боки. При появі болю все вправи необхідно припинити і відпочити 2-3 дня. Після гімнастики на область зчленування прикладають холодний компрес.

На цьому етапі категорично заборонені будь-які кругові рухи плечем і відведення рук в сторону. Недотримання цих правил може викликати повторне зміщення головки плеча.

Для більш швидкого відновлення працездатності хворому призначають сеанси фізіотерапії: магнітотерапію, УВЧ, електрофорез з анальгетиками і протизапальними препаратами.

Третій етап починається з 4-5 місяці після консервативного або хірургічного втручання. В цей час хворому дозволяється збільшити навантаження на руку. Можна виконувати плавні відведення кінцівки в бік, обережні кругові обертання плечем.

Комплекс ЛФК на пізньому етапі реабілітації повинен включати різноманітні рухи рукою у всіх площинах. Вправи краще проводити по 10-15 хвилин кілька разів на день. У міру зміцнення м'язів і сухожиль для збільшення навантаження пацієнту дозволяється використовувати гантелі. Спортивні снаряди допоможуть повернути силу м'язів і еластичність зв'язок.

Лікувальна гімнастика - це необхідний захід в період реабілітації. Вона допоможе відновити кровообіг і харчування хрящових і м'язових тканин.

Ретельне дотримання рекомендацій лікаря дозволить пацієнту повністю відновитися не пізніше ніж через півроку після травми і не побоюватися повторного вивиху плечового суглоба. Грамотне лікування в домашніх умовах покликане запобігти такі серйозні ускладнення, як артроз, артрит, а також усунути можливу контрактуру суглоба.

Симптоми підвивиху плечового суглоба

Плечовий суглоб - це саме рухливе зчленування в тілі людини. Він забезпечує всю повноту функції верхньої кінцівки. Рука може рухатися в будь-яких площинах: двох вертикальних і горизонтальної. Але за це доводиться платити зменшенням стабільності плеча і вивихами. Чому виникають подібні пошкодження і як проявляються, потрібно розглянути докладніше.

ВАЖЛИВО ЗНАТИ! Єдиний засіб від БОЛЕЙ В СУГЛОБАХ, артриту, артрозу, остеохондрозу та інших захворювань опорно-рухового апарату, рекомендоване лікарями! Читати далі.

Головка плечової кістки за своєю формою нагадує кулю. На відміну від суглобової западини лопатки, вона має значно більшу площу. А щоб плечі не вивіхівается, існують обмежувальні і стабілізуючі структури: хрящова губа, зв'язки, сухожилля і м'язи. Але в деяких випадках травми все ж не уникнути. Цьому сприяють такі чинники:

 1. Удари в плече, падіння на руку.
 2. Гіпермобільність суглобів.
 3. Аномалії розвитку суглобової западини (дисплазія, гіпоплазія).
 4. Багаторазові розтягнення зв'язок.

Виникненню вивиху сприяє не тільки сильне зовнішнє вплив, але і хронічна травматизація плеча, яка спостерігається при часто повторюваних надлишкових рухах. Подібна ситуація нерідко спостерігається в спорті - у тенісистів, волейболістів, плавців.

Вивіхіваніе плеча відбувається під впливом зовнішньої сили і на тлі особливостей будови самого суглоба.

Про вивиху говорять тоді, коли відбувається повне виходження головки плеча з суглобової западини. Якщо ж спостерігається часткове вислизання, то констатують підвивих. Але обидва стану об'єднуються терміном нестабільність плечового суглоба. Цей стан має кілька різновидів.

Залежно від механізму травми і напрямку зсуву голівки плеча, розрізняють наступні види підвивихів:

 • Передній - головка кістки через відриву суглобової губи зміщується вперед, потрапляючи під ростральний відросток лопатки.
 • Задній - розвивається через падіння на витягнуту руку і також характеризується відривом хрящової губи.
 • Нижній - суглобова головка виходить за нижню межу суглобової западини.

Якщо нестабільність розвивається тільки в одному напрямку, вона називається одноплощинної. Вона найчастіше викликана розривами суглобової капсули або хрящової губи. Багатоплощинна нестабільність розвивається при розтягуванні зв'язкового-суглобового апарату і синовіальної оболонки. В цьому випадку характерна надмірна рухливість по декількох осях.

Від виду нестабільності в плечовому суглобі будуть залежати і об'єктивні симптоми пошкодження.

Як і будь-яка травма, вивихи плеча супроводжуються певним набором симптомів - суб'єктивних і об'єктивних. Завданням лікаря є виявлення всіх ознак. При опитуванні встановлюються скарги, а клінічний огляд дасть уявлення про більш специфічних проявах вивиху.

Підвивих плечового суглоба проявляється симптомами, які визначаються не тільки самим фактом травми, але і її механізмом. При різкому впливі зовнішнього фактора виникають досить інтенсивні болі в плечі, пов'язані з розривом тканин: зв'язок, суглобової капсули, хрящової губи. Але якщо розвивається хронічна нестабільність, то такі відчуття слабшають або зовсім зникають. Крім больового синдрому, при вивихах плеча спостерігаються такі симптоми:

 • Обмеження функції, «пружні» руху.
 • Деформація області суглоба.
 • Оніміння, поколювання, «повзання мурашок» в руці.
 • Вимушене положення кінцівки.

При багатоплощинний нестабільності пацієнти відчувають надмірне зміщення головки плеча при високоамплітудних рухах, підвищену втому в руці і напруга м'язів. У деяких людей виявляються ознаки дисплазії сполучної тканини:

 • Перерозгинання в ліктях і колінах.
 • Можливість торкнутися передпліччя відведеним великим пальцем.
 • Досягнення вказівним пальцем тильній поверхні кисті під час розгинання.

Ці симптоми не скажуть про наявність вивиху, але підтвердять високий ризик його розвитку і передбачать походження нестабільності.

Клінічна картина нестабільності плеча складається з неспецифічних і специфічних симптомів вивиху. Причому перші характерні для будь-якої травми.

Важливим моментом клінічного огляду вважається проведення спеціальних проб, що підтверджують нестабільність плечового суглоба. Вони дозволяють визначити, в якому напрямку є патологічна рухливість. Залежно від передбачуваного виду підвивиху, лікар здійснює такі рухи рукою пацієнта:

 1. При передньому: зігнуту в ліктьовому суглобі руку відводить вгору і обертає назовні, одночасно натискаючи на плече ззаду - з'являється напруга м'язів і передчуття вивиху
 2. При задньому: коли рука знаходиться перед пацієнтом, спочатку опускає її вниз, а потім, натискаючи на плече ззаду, згинає передпліччя, поступово опускаючи кінцівку - відчувається клацання від вправляння головки плеча.
 3. При нижньому: під час відтягування руки вниз з'являється борозна під акроміальним відростком.

Щоб запобігти підвивих суглоба, пацієнти самі намагаються уникати провокуючих рухів і щадять руку. Це змушує знижувати інтенсивність спортивних тренувань і обмежувати фізичну активність. Крім локальних симптомів, може відчуватися і загальне нездужання.

За допомогою клінічних проб встановлюється вид підвивиху, а також передбачається пошкодження певних структур плечового суглоба.

Щоб підтвердити підвивих, потрібно доповнити клінічне обстеження іншими методами діагностики. У разі нещасного випадку необхідні інструментальні методи, що дозволяють побачити пошкоджені структури скелета і оцінити ступінь патології. Такими властивостями володіють такі процедури:

 • Рентгенографія плеча.
 • Магнітно-резонансна томографія.
 • Комп'ютерна томографія.

На рентген-знімку добре видно кістки, але стан м'яких тканин цей метод не дозволяє аналізувати. А ось магнітно-резонансна томографія якраз позбавлена ​​такої вади - з її допомогою можна оцінити структуру хрящової губи, синовіальної оболонки, зв'язок, сухожиль і м'язів, що істотно допомагає в постановці діагнозу.

Підвивихи в плечовому суглобі - ситуація досить поширена. Тому кожен повинен розуміти, коли вони виникають і як проявляються. Від механізму отриманої травми буде залежати характер пошкодження, що, в свою чергу, визначає суть терапевтичних заходів.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

+ 64 = 71