Підвищено холестерин в крові причини

Содержание

Холестерин в крові підвищений: причини, чим небезпечне, як лікувати

Далекі від медицини люди, дізнавшись про те, що у них підвищений холестерин, лякаються.

Адже ця речовина традиційно вважається винуватцем всіх серцево-судинних захворювань - атеросклерозу, ішемічного інсульту, інфаркту міокарда.

З яких причин вміст холестерину в крові збільшується, що це означає і чим може загрожувати, що робити і як лікувати, якщо холестерин в крові підвищений? Та й чи так небезпечний холестерол для здоров'я?

Таблиця норми у дітей і дорослих чоловіків і жінок по віковим групам

Склалося неправильна думка, що чим менше концентрація холестерину в крові, тим краще. Багато пацієнтів, бачачи в бланку з результатами аналізів невисокі показники навпроти графи «Холестерин», полегшено зітхають. Однак все не так просто.

Лікарі пояснюють, що існує «поганий» і «хороший» холестерол. Перший осідає на стінках судин, утворюючи бляшки і нашарування, і призводить до зменшення просвіту судин. Ця речовина дійсно небезпечно для здоров'я.

Норма цієї речовини в крові залежить від статі і віку людини:

Оскільки підвищений холестерин ніяк не дає про себе знати, потрібно щорічно здавати аналізи.

Чому бувають підвищені показники

Велика частина холестерину (70%) продукується організмом. Тому підвищене вироблення цієї речовини зазвичай пов'язана із захворюваннями внутрішніх органів. До підвищення рівня холестеролу в крові призводять такі захворювання:

 • цукровий діабет;
 • хвороби печінки (гепатит, цироз);
 • нефроптоз, ниркова недостатність;
 • хвороби підшлункової залози (панкреатит, злоякісні пухлини);
 • гіпертонія;
 • захворювання щитовидної залози.

але є й інші фактори, здатні вплинути на вироблення холестерину:

 1. генетичні порушення. Швидкість обміну речовин і особливості переробки холестеролу успадковуються від батьків. Якщо у батька або матері були схожі відхилення, з великою ймовірністю (до 75%) дитина зіткнеться з тими ж проблемами.
 2. Неправильне харчування. З шкідливими продуктами в організм людини потрапляє всього 25% холестерину. Але жирні продукти (м'ясо, випічка, ковбаси, сири, сало, торти) з великою ймовірністю перейдуть в «поганий» тип. Якщо людина не хоче мати проблем з холестерином, йому слід дотримуватися низкоуглеводной дієти.
 3. Зайва вага. Поки складно сказати, чи дійсно зайва вага сприяє неправильної переробці холестеролу. Однак доведено, що 65% людей, які страждають ожирінням, мають проблеми і з «поганим» холестеролом.
 4. гіподинамія. Відсутність рухової активності призводить до порушень обмінних процесів в організмі і застою «поганого» холестерину. Помічено, що при підвищенні фізичних навантажень рівень цієї речовини в крові швидко знижується.
 5. Безконтрольний прийом лікарських препаратів. Гормональні препарати, кортикостероїди або бета-блокатори можуть привести до незначного збільшення рівня холестерину в крові.
 6. Шкідливі звички. Лікарі стверджують, що люди, що вживають алкоголь і викурюють кілька сигарет в день, часто стикаються з сильним підвищенням «поганого» холестерину і зниженням «хорошого».

Зв'язок з серцево-судинними захворюваннями

Підвищений холестерин - часта причина розвитку серцево-судинних захворювань. Надлишок «поганого» холестерину відкладається на стінках судин, зменшує їх просвіт і сприяє розвитку різноманітних патологій.

підвищення холестеролу стає причиною розвитку таких захворювань:

 • атеросклерозу при зменшенні просвіту судин або їх повної закупорки;
 • коронарної хвороби серця при пошкодженні артерій;
 • інфаркту міокарда при припиненні доступу кисню до серцевого м'яза внаслідок закупорки коронарної артерії тромбом;
 • стенокардії через недостатнє насичення міокарда киснем;
 • інсульту при часткової або повної блокування артерій, що постачають киснем головний мозок.

Діагностика, симптоми і додаткові дослідження

Зазвичай у людини з підвищеним холестеролом спостерігаються такі симптоми:

 • світло-сірий обідок близько рогівки ока;
 • жовтуваті вузлики на шкірі повік;
 • стенокардія;
 • слабкість і біль в нижніх кінцівках після виконання фізичних вправ.

Діагностувати відхилення за зовнішніми ознаками і симптомами неможливо. Іноді вони можуть і зовсім відсутні. Тому для виявлення рівня холестеролу потрібно зробити ліпідограму - аналіз крові з вени. Він покаже, який рівень загального, «поганого» і «хорошого» холестерину в крові

Більше подробиць про ліпідограму і її показниках розказано на відео:

Постановка діагнозу при виявленні високого рівня

Після визначення рівня холестеролу потрібно звернутися до терапевта. Лікар вивчить медичну карту пацієнта і виявить, чи є у нього ризик придбати захворювання судин і серця.

Високий ризик розвитку таких захворювань у людей наступних категорій:

 • зі значним перевищенням рівня холестерину;
 • з гіпертонією;
 • з діабетом першого або другого типів.

Гастроентеролог призначить:

 • УЗД печінки і підшлункової залози;
 • біохімічний аналіз крові;
 • МРТ або КТ;
 • біопсію печінки.

Тільки в разі проведення повного обстеження буде виявлено істинна причина відхилення і призначено грамотне лікування.

Тактика лікування підвищення: як знизити вміст «поганого» холестерину

Як зменшити вміст холестерину в крові і довести його до рівня норми? Щоб знизити рівень холестеролу, пацієнту доведеться повністю змінити спосіб життя і вилікувати супутні захворювання. Якщо порушення пов'язане з неправильним обміном речовин або помилками в харчуванні, пацієнту доведеться:

 • дотримуватися низкоуглеводной або низькокалорійної дієти;
 • відмовитися від продуктів з високим вмістом транс-жирів;
 • є томати, горох, морква, горіхи, часник, рибу;
 • спати не менше 8 годин на добу;
 • звернути увагу на боротьбу із зайвою вагою;
 • щодня приділяти спортивним тренуванням не менше години;
 • відмовитись від шкідливих звичок.

Корисні для підтримки і очищення організму продукти і страви перераховані в цьому відео:

Зазвичай дієти і правильного способу життя досить, щоб привести рівень холестеролу в норму. Але якщо існує серйозний ризик розвитку серцево-судинних захворювань, лікар призначить ліки для зниження холестерину в крові - від «поганого» і для підтримки «доброго»:

 1. статини ( «Ловастатін», «Аторвастатин», «Росувастатін»). Ці препарати зменшують вироблення холестерину в печінці.
 2. вітамін В3 (Ніацин). Він знижує вироблення «поганого» холестерину, проте здатний пошкодити печінку. Тому приймати його слід під наглядом лікаря або замінити статинами.
 3. Секвестранти жовчних кислот ( «Колекстран», «Холестирамин»). Ці препарати впливають на активність жовчних кислот, що виробляються печінкою. Оскільки будівельним матеріалом для жовчі є саме холестерин, при низькій активності кислот печінку змушена переробляти більшу його кількість.
 4. інгібітори всмоктування ( «Езетімайб»). Ці препарати порушують процес всмоктування холестерину в тонкому кишечнику.
 5. антигіпертензивні засоби. Ці препарати не знижують рівень холестерину, але дозволяють підтримувати здоров'я серця і судин. Це діуретики, блокатори кальцієвих каналів, бета-блокатори.

Дізнайтеся все про застосування статинів з пізнавального відео-ролика:

Любителі лікування народними засобами будуть засмучені, але більшість народних препаратів абсолютно марні в боротьбі із зайвою холестеролом. Вони можуть використовуватися лише як додатковий засіб до медикаментозної терапії і дієті.

Підвищений рівень холестеролу в крові - це не хвороба, а лише симптом інших порушень в роботі організму. Однак це відхилення здатне привести до серйозних ускладнень і захворювань судин і серця.

Корисне відео про те, що таке холестерин в крові і як від нього позбутися:

Для нормалізації рівня холестеролу пацієнту доведеться пройти повне обстеження ендокринної та серцево-судинної систем, а також дослідження шлунково-кишкового тракту. Тільки після виявлення справжніх причин підвищення холестерину в крові його рівень можна привести в норму.

No related posts.

Я намагаюся до статинам в крайньому випадку вдаватися, більше акцент на профілактиці, адже просто так холестерин не підвищується, Ви ж знаєте проблему, або вага зайвий, або спадковість тощо. Просто в руках себе тримати, дієта, спорт. Дуже добре пробіотики працюють, я Кардіо Бакздрав приймаю, він спеціально для людей з проблемами ЛПНЩ і холестерину. Коли мікрофлора здорова, організм сам продукує ферменти, які необхідні в боротьбі з холестерином.

Причини підвищеного холестерину - лікування. Як лікувати підвищений рівень холестерину в крові

Зміна небагатьох малих, але шкідливих звичок здатне змінити якість життя і кардинально вплинути на рівень здоров'я. Розберіться, які фактори призводять до підвищеного рівня холестерину в крові і про що свідчать такі дані аналізів. Також ви дізнаєтеся, що треба робити для нормалізації цього показника.

Основні причини високого холестерину

Зміст певної кількості цього природного жироподобного речовини в людському організмі - нормально. Ця «шкідлива» молекула грає важливу роль для правильного функціонування імунної та нервової системи, бере участь при виробленні гормонів, вітаміну D. Коли ж підвищується холестерин в крові, однозначно це говорить про порушення здоров'я, на які треба звернути серйозну увагу. Накопичення речовини веде до атеросклерозу. На стінках судин утворюються холестеринові бляшки, часто ведуть до інфарктів і інсультів.

Велика частина жироподобного речовини - близько 80% - виробляється безпосередньо в організмі. Іноді причини підвищеного холестерину можуть носити спадковий характер і пояснюватися генетичною схильністю. Однак навіть в цьому випадку вирішальне значення, чи перевищить цей показник норму, буде залежати від способу життя людини. Зміна з нормального рівня до високого може стати наслідком хвороб, наприклад:

 • цукрового діабету;
 • деяких захворювань печінки;
 • проблем щитовидної залози;
 • як результат тривалого прийому лікарських засобів.

За медичною статистикою, в більшості випадків хворі самі себе призводять до такого стану. Так, до групи пацієнтів, які через свої щоденні звичок ризикують отримати підвищений рівень холестерину, відносяться люди:

 • регулярно переїдають, в раціоні яких багато жирної, солодкої їжі;
 • із зайвою вагою, а особливо схильні до підвищеного холестерину люди, у яких жир відкладається більше на животі: чоловіки з об'ємом талії понад 90, а жінки - понад 80 см;
 • палять і зловживають алкоголем;
 • які ведуть малорухливий спосіб життя;
 • схильні до частих стресів.

Що значить підвищений холестерин в крові

Нормальні показники холестерину, певні в медичній практиці, відрізняються в залежності від статевої та вікової групи, до якої належить людина. У молодому віці підвищений показник частіше зустрічається у чоловіків. Після досягнення клімактеричного періоду шанси жінок отримати такі неприємні зміни в організмі зростають. Через тяжкі наслідки для серцево-судинної системи лікарі рекомендують звертати увагу на причини підвищення холестерину і намагатися уникати їх, а у віці старше 20-ти кожні 5 років здавати контрольні аналізи.

Якщо дані лабораторних досліджень показують рівень цієї речовини понад 5,2 ммоль / л, саме час задуматися про причини підвищеного загального холестерину, адже для здоров'я вашого організму вже пролунав тривожний дзвіночок. Лікарі після отримання таких результатів призначають додатковий аналіз - ліпідограму. Дослідження виявить, яке співвідношення «поганого» і «хорошого» жироподобного речовини присутня в крові.

До першого типу відносяться ліпопротеїди низької щільності - ЛПНЩ, вони і викликають атеросклеротичні перетворення. Організм до певного моменту сам бореться з такими негативними змінами. Цю роботу роблять ліпопротеїди високої щільності - ЛПВЩ, які і називаються «хорошим» холестерином. Вони видаляють бляшки, а потім окислюються в печінці і виводяться системою виділення. Якщо ж шкідливих часток унаслідок їх великої надходження з їжею або внаслідок інших допускаються надмірностей стає все більше, організм сам не справляється, а людина починає хворіти.

Дуже важливо задуматися про причини підвищеного шкідливого холестерину, якщо ліпідограмма показує високий рівень ліпопротеїдів низької щільності. Ця фракція речовини, осідаючи на стінках артерій, формує бляшки. Такі освіти, якщо не вживати ніяких дій по їх зменшенню і попередження появи нових, ведуть до закупорки судин і тромбозів. Коли холестерин ЛПНЩ підвищений, у людини вже є великий ризик серцевого нападу або крововиливу в мозок - станів, що загрожують інвалідністю, паралічем і навіть смертю.

Що робити, якщо підвищений холестерин в крові

Найперша рекомендація, якщо вам треба знизити холестерин - знайдіть хорошого лікаря, якому ви зможете повністю довіряти, і виконуйте всі його рекомендації. Самостійно впоратися з такою серйозною проблемою складно, адже ефективно контролювати зміни можна тільки за результатами аналізів крові. Знижувати підвищений холестерин краще поступово, так що утворилися бляшки залишатимуться стабільними, буде попереджений їх розрив і закупорювання судин. Кваліфікований фахівець допоможе вам підібрати оптимальну схему лікування і профілактики.

Буде потрібно прибрати причини високого холестерину, адже саме ефективне і дороге лікування не допоможе, якщо не будуть внесені зміни в спосіб життя:

 1. Якщо ваша вага перевищує норму, нормалізує його за допомогою посильної, але регулярної рухової активності.
 2. Забудьте про неправильне харчування. Увімкніть більше круп, фруктів і овочів, багатих на клітковину, жирні сорти риби, що містять омега-3 жирні ненасичені кислоти.
 3. Вчіться справлятися зі стресом, адже хвилювання ми часто і заїдає смакотою, некорисними в тривалій перспективі.

Підвищення холестерину при вагітності

Такі зміни в жіночому організмі при виношуванні дитини допустимі. Рівень цього жироподобного речовини при вагітності може підвищуватися вдвічі від норм, які спостерігаються у жінок цього ж віку. Так відбувається тому, що холестерин необхідний для формування плаценти, він бере участь при виробленні потрібних для її створення гормонів. Якщо показник цієї речовини перетнув вказаний дворазовий кордон, такий підвищений рівень може викликати проблеми розвитку серцево-судинної системи малюка. Майбутнім мамам потрібно уникати причин, що провокують скачки холестерину.

Відео: Дієта при підвищеному холестерин у жінок

Інформація представлена ​​в статті носить ознайомлювальний характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

Підвищений холестерин у жінок: причини і лікування, правильне харчування, заходи профілактики

Чверть усього населення світу страждає від підвищеного холестерину в крові. Однак мало хто приділяють увагу цій проблемі.

А даремно. Адже підвищений показник холестерину протягом тривалого часу може призвести до розвитку серйозних захворювань.

Найчастіше ця проблема стосується жінок, які через дотримання дієт свідомо уникають вживання продуктів, що містять жири.

Цього робити не можна. Незважаючи на те, що холестерин у великих кількостях може зашкодити станом здоров'я, повністю виключати його раціону не рекомендується.

Давайте розберемося, в чому криються причини підвищеного холестерину в крові у жінок, які симптоми і ознаки високого рівня, і в чому полягає лікування подібного стану.

Що це і які функції виконує

Холестерин, холестерол - це органічний компонент, природне жирорастворимое з'єднання, що входить до складу клітинної стінки.

Холестерин буває двох видів:

 1. Ліпопротеїди низької щільності (ЛПНЩ) - «поганий».
 2. Ліпопротеїди високої щільності (ЛПВЩ) - «хороший».

Основним його завданням є транспортування речовин всередину клітини і назад.

Крім того, він бере активну участь у виробництві жіночих гормонів, в обміні жиророзчинних вітамінів, у виробленні вітаміну D, захищає клітинні мембрани, ізолює нервові волокна, а також є додатковим елементом у формуванні продуктів жовчі.

Варто сказати, що 30% холестеролу надходить з харчовими продуктами, а інша частина виробляється самим організмом.

Аналіз на холестерин - важливі цифри від програми «Жити здорово!»:

Чому холестерин в крові у молодої або літньої жінки підвищений (дійсно високий) і що це означає? Головні причини, завдяки яким може збільшуватися холестероловий показник:

 • куріння;
 • недостатня фізична активність, сидячий спосіб життя;
 • вагітність;
 • часте вживання алкогольних напоїв;
 • наявність цукрового діабету;
 • спадкова схильність;
 • ожиріння;
 • ниркові хвороби;
 • гіпертонія;
 • захворювання підшлункової залози;
 • хронічне підвищення артеріального тиску (гіпертонія);
 • патології печінки.

Саме ця умова вважається найсприятливішим для підвищеного відкладення холестерину в судинах. Часто симптоми патології залишаються непоміченими.

Всьому виною - погане самопочуття жінки, яке пов'язується саме з настанням менопаузи.

Те ж може відбуватися і в період вагітності. Майбутня мама через змін, що відбуваються в організмі, що супроводжуються загальним нездужанням, може не помітити основної проблеми, пов'язаної з відкладенням холестерину.

Оскільки в період виношування плоду у жінки збільшується вироблення прогестерону - гормону, що відповідає за відкладення жиру, - лікар може порекомендувати вагітної кілька разів здати аналіз на кров, щоб виключити підвищення рівня холестерину.

 • в 20 років - 3,16-5,6 ммоль / л;
 • в 30 років - 3,36-5,95 ммоль / л;
 • в 40 років - 3,81-6,52 ммоль / л;
 • в 50 років - 4,0-7,3 ммоль / л;
 • в 60 років - 4,2-7,5 ммоль / л;
 • в 70 років - 4,48-7, 42 ммоль / л.

Про те, як правильно визначити тип шкіри обличчя, можна дізнатися з цієї статті.

Рецепти масок для росту волосся, які нескладно приготувати в домашніх умовах, в цьому матеріалі.

Медики вважають, що причинами патології може стати малорухливий спосіб життя, неконтрольоване вживання жирної і калорійної їжі, переїдання.

Важливий в даному випадку і вік жінки. Так, з плином часу показник холестеролу у прекрасної половини людства може варіюватися. Даний процес залежить від наявності хвороб і патологій.

Неконтрольований прийом алкогольних напоїв, куріння, шкідлива їжа призводить до виснаження організму. Як наслідок, порушення обмінних процесів, розвиток різних захворювань і різкий стрибок холестеролу в крові.

Розпізнати підвищення рівня холестеролу у жінок можна за наявністю таких симптомів:

 • сильні головні болі;
 • запаморочення;
 • наявність кров'яних згустків;
 • больові відчуття і важкість у ногах при найменшій фізичному навантаженні;
 • поява жовтуватих плям на шкірі і в області очей (ксантома);
 • серцева недостатність.
 • Варто сказати, що саме підвищення рівня холестеролу не супроводжується симптомами: Вони виникають після розвитку атеросклерозу - головного наслідки даної патології.

  Тому дуже важливо здавати кров на аналіз для профілактики хоча б раз в 1-5 років.

  Підвищений показник холестерину в крові у жінки протягом тривалого часу може бути досить небезпечним і часто стає причиною виникнення наступних патологій:

  • ішемічна хвороба серця, що характеризується порушенням кровопостачання міокарда;
  • інфаркт;
  • стенокардія, що виникає через суживания коронарних артерій;
  • інсульт.

  Дуже важливо усунути проблему на початковому етапі її розвитку, вчасно здавши аналізи і звернувшись до лікаря.

  Що ж робити, якщо аналіз показав підвищений рівень холестерину у жінки: якщо є припущення, що в крові високий рівень холестеролу, то слід звернутися за допомогою до кардіолога. Саме в його компетенції відновлення роботи серцево-судинної системи.

  Після огляду лікар призначить дослідження крові, який дозволить встановити правильний діагноз і призначити результативне лікування.

  медикаментозні засоби

  Підвищений вміст холестеролових компонента в крові є головним джерелом виникнення жирових відкладень в кровоносних судинах.

  Ці відкладення і є джерелом зниження динаміки кровотоку, через що мозок і серце перестають отримувати необхідну кількість збагаченої киснем крові для нормального функціонування.

  Лікування захворювання грунтується на прийомі медикаментів гиполипидемической групи.

  Найчастіше доктор при виявленні гіперхолестеринемії (підвищеного рівня холестерину в крові у жінки) призначає такі ліки і препарати:

  1. «Гемфиброзил» ( «Лопід», «Гіполіксан», «Нормоліт», «Гевілон»), «Фенофибрат», «Клофібрат». Випускається у вигляді таблеток і капсул. Призначається 2 рази в день по одній капсулі (таблетці). Протипоказаний препарат вагітним і людям із захворюваннями жовчного міхура.
  2. Знижувати рівень холестеролу здатний вітамін В3, РР і ніацин. Приймати рекомендується по 2-6 гр. в день, розділяючи дозу на 3 прийоми. Для запобігання жирової дистрофії печінки одночасно призначається прийом метіоніну.
  3. Лікувати підвищений холестерин здатні препарати, які відносяться до групи секвестрантов жовчних кислот. сюди відносять «Холестирамин», «квестран», «Холестан». Випускаються ліки у вигляді порошку. Призначаються зазвичай по 4 гр. 2 раз в день.
  4. Лікарські засоби, що належать групі статинів також здатні знижувати вироблення ліпопротеїну. До них відносять: «Флувастатин», «Симвастатин», «Правастатин», «Розувастатин». Призначаються препарати по 5-10 мг на добу.

  Тому самостійно призначати собі препарати, здатні знижувати рівень холестерину, не рекомендується.

  Терапія народними методами також допоможе знизити рівень холестерину. так, часто травники рекомендують вживати барвінок.

  Всього половина чайної ложки трави, залитої стаканом молока або води, дозволить позбутися від патології. Пити ліки слід один раз в день перед їжею.

  Колір глоду також допоможе знизити рівень холестеролу. 2 ст. л. засушеного рослини заливають склянкою окропу.

  Майбутнє ліки повинні настоятися 20 хвилин. Приймати його слід по столовій ложці за 3 рази в день.

  Добре знижує холестерин кавказька діоскорея. Кореневище рослини слід подрібнити і змішати в такій же кількості з медом.

  Приймати по пів чайної ложки від 2 до 4 разів на день. Тривалість терапії - 10 днів.

  Листя горіха також ефективні при наявності патології. 5 листків слід подрібнити і залити 500 мл окропу.

  Настоюється відвар 1 годину. Приймати слід по півсклянки 3 рази на день до їди.

  Про те, як знизити рівень холестерину в крові, розповість відео:

  Як вибрати зачіску за формою обличчя жінці? Корисні поради і рекомендації - в нашій статті.

  Відгуки про кератіновую ламінуванні вій представлені для ознайомлення в даній публікації.

  Що не можна робити при підвищенні

  Для того щоб зменшити показники підвищеного холестерину в крові у жінок, необхідно відмовитися від таких продуктів:

  • сало;
  • баранина, свинина;
  • жовтки;
  • субпродукти;
  • яловичина, телятина;
  • маргарин;
  • кава;
  • консерви;
  • майонез;
  • м'ясо качки;
  • ковбаси, сосиски;
  • легкозасвоювані вуглеводи (цукерки, тістечка, торти);
  • фаст-фуд;
  • кисломолочна і молочна продукція високого ступеня жирності.

  Крім цього, з раціону потрібно виключити жирні, смажені, гострі і пряні страви.

  Крім того, необхідно уникати стресових ситуацій.

  Як харчуватися: складаємо меню дієти

  Щоб підтримати вироблення «хорошого» холестерину і протистояти утворенню «поганого», слід вживати продукти, що містять клітковину, мононенасичені жирні кислоти, поліненасичені жири (Омега-3, Омега-6, Омега-9) і пектин.

  «Хороший» холестерол у великій кількості міститься в складі жирних сортів риби - скумбрії, тунці.

  Вживаючи рибу 2 рази в тиждень в кількості 100 гр в відварному вигляді, можна знизити ризик утворення тромбів, а також підтримувати кров в розрідженому стані.

  Заправляти салати рекомендується оливковою, кунжутним або лляною олією. Корисним буде вживання оливок в їжу. Перед покупкою необхідно звертати увагу на напис.

  На упаковці має бути вказано, що продукт не містить генномодифікованих речовин.

  Одними з найбільш рекомендованих продуктів при підвищеному холестерин у жінок є фісташки, мигдаль, кеш'ю, соняшникові насіннячка, кедрові і бразильські горіхи.

  Це дуже жирна їжа, яка в основній своїй масі поліненасичена, тобто дуже корисна. У день рекомендується вживати 30 гр горіхів.

  Дуже корисна в даному випадку клітковина. Цей компонент міститься в овочах, насінні, висівках, цілісних злаках, фруктах, бобових, зелені.

  Продукти, що містять пектин, виводять з кровоносних судин надлишковий холестерин. Речовина в великих кількостях міститься в яблуках, насінні, цитрусових, буряках.

  Зелений чай здатний збалансувати рівень «поганого» і «хорошого» холестерину. Такими ж властивостями володіє і мінеральна вода.

  Серед напоїв рекомендується виділити соки, особливо апельсиновий, ананасовий, яблучний, грейпфрутовий, буряковий і морквяний. Починати слід з прийому однієї чайної ложки в день.

  Щодня слід вживати кисломолочні продукти з низьким відсотком жирності.

  Важлива в цьому випадку і обробка продуктів: при даній патології слід варити їжу на пару.

  У людей, що ведуть активний спосіб життя, рівень «поганого» холестерину завжди нижче. Спорт, як відомо, підтримує судини в хорошій формі.

  Якщо 3-5 разів на тиждень займатися пробіжкою або швидкою ходьбою, то можна уникнути підвищення рівня холестерину.

  Життєрадісність і гармонія з оточуючими також зменшує ймовірність формування «поганого» холестерину.

  Не варто забувати і контролі за зайвою вагою, оскільки ожиріння - основний фактор виникнення захворювань серцево-судинної системи і, як наслідок, збільшення холестеролу.

  Для того щоб уникнути патології, рекомендується щорічно здавати кров на аналіз.

  Підвищений рівень холестерину у жінок може бути причиною безлічі захворювань і патологій. Тому так важливо стежити за станом свого здоров'я - частіше відвідувати гінеколога, кардіолога і здавати аналізи на кров.

  Подобається стаття? Оціни і поділися з друзями в соціальних мережах!

  Підписуйтесь на оновлення по E-Mail:

  Розкажіть друзям! Розкажіть про цю статтю своїм друзям в улюбленої соціальної мережі за допомогою кнопок під статтею. Дякуємо!

  Натисніть, щоб скасувати відповідь.

  Найпопулярніше

  Всі права захищені. Всі матеріали сайту є інтелектуальною власністю авторів. Копіювання матеріалів сайту без посилання на джерело з активною, що індексується посиланням ЗАБОРОНЕНО! 16+

  Адреса: Росія, Москва, Гагарінський провулок, 22/8

  Добавить комментарий

  Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

  6 + 1 =