Перші симптоми раку горла

Симптоми раку горла і гортані у жінок: як розпізнати і подолати хворобу

Часто симптоми раку горла плутають з проявами інших захворювань - наприклад, затяжний застуди. Тому важливо знати всі ознаки розвитку пухлини починаючи з перших етапів її формування.

Завдяки цьому з'являються всі шанси вчасно помітити проблему, звернутися до лікаря і отримати лікування.

У цій статті ми розповімо, які причини, симптоми і перші ознаки раку горла у жінок, покажемо на фото початкові і наступні стадії захворювання.

До основних факторів ризику розвитку раку горла відносяться:

 • куріння;
 • зловживання алкогольними напоями;
 • тривале вдихання агресивних речовин, таких як пари азбесту;
 • папіломи;
 • збої в гормональній системі при вагітності або під час менопаузи;
 • прийом гормональних препаратів;
 • імунодефіцитні стани;
 • наявність хронічного запалення;
 • інфекції;
 • спадковість.
 • Крім того, вдихання диму викликає подразнення слизової глотки, що з часом може призводити до патологічного переродження тканин.

  Часто рак горла розвивається з доброякісних папілом гортані на тлі ослабленого імунітету. Ці утворення в деяких випадках можна визначити візуально, в інших вони діагностуються тільки за допомогою ультразвукового дослідження. Причиною їх виникнення стає вірус папіломи людини.

  Примітно, що жінок це захворювання вражає досить рідко - на 1000 чоловіків з пухлиною гортані припадає лише 8 представниць слабкої статі. Виникає рак звичайно у віці після 50 років.

  Перші ознаки і симптоми раку горла і гортані у жінок і чоловіків:

  Симптоми раку горла і гортані у жінок:

 • біль в горлі;
 • труднощі при ковтанні їжі;
 • зміна тембру голосу, поява захриплості, яка в деяких випадках може призвести до втрати голосу;
 • безпричинний кашель;
 • утруднення дихання;
 • поява крові при відкашлювання;
 • гнильний запах з рота;
 • відчуття присутності стороннього предмета в горлі;
 • виникнення задишки як при фізичному навантаженні, так і в стані спокою;
 • збільшення шийних лімфовузлів;
 • безпричинна втрата ваги;
 • підвищена стомлюваність і зниження працездатності;
 • підвищення температури до субфебрильних цифр - 37-38ºC.
 • Спочатку з'являються місцеві прояви раку, такі як захриплість, і тільки на більш пізніх етапах розвитку хвороби до них підключаються загальні симптоми - наприклад, втрата ваги.

  А для останньої, четвертої стадії розвитку пухлини характерні деформації шиї, частий кашель з відділенням крові, неприємний запах з порожнини рота, важкі порушення ковтання, які роблять неможливою прийом навіть рідкої їжі, повне зникнення голосу.

  Про симптоми і лікування опущення матки читайте в цій статті.

  Лікування непрохідності кишечника детально розглянуто в даному матеріалі.

  Небезпека і психологічна підтримка

  Смертельна небезпека раку ні для кого не є секретом, тому багатьма такий діагноз сприймається як вирок.

  Між тим сучасній медицині в більшості випадків вдається впоратися з цією хворобою, однак для максимальної ефективності лікування необхідний позитивний настрій пацієнта.

  Щоб подолати хворобу, потрібні також терпіння і завзятість, дуже важлива і атмосфера розуміння і підтримки в родині. Тому не зайвим буде звернення до психолога і відвідування спеціальних груп підтримки.

  Грамотне психологічний супровід жінок, хворих на рак, дозволяє:

  • активувати потенціал до самозцілення, закладений в організмі;
  • збільшити ефективність протистояння хвороби;
  • усунути стресові, депресивні і тривожні стани;
  • допомогти пацієнтові впоратися з побічними ефектами лікування.

  Додатковими ефектами психотерапії стануть особистісний ріст і самовдосконалення.

  Відчуття страху і невпевненості після постановки діагнозу - це нормально, проте піддаватися таким настроям не слід, адже для боротьби з хворобою знадобляться тверда воля і ясний розум.

  Діагностика, стадії захворювання та фото

  Якщо вас турбують симптоми, характерні для наявності ракової пухлини, необхідно звернутися до фахівця. Насамперед потрібно відвідати отоларинголога, який розпитає про ваші проблеми і проведе огляд порожнини рота і глотки.

  Щоб оцінити стан гортані, він може використовувати спеціальний ендоскопічний інструмент - ларингоскоп. Обстеження з його використанням буде набагато більш інформативним, ніж простий огляд порожнин рота і носа.

  Швидше за все, замість раку фахівець виявить інше, менш серйозне захворювання порожнини рота або гортані, яке і дає турбують вас симптоми, і призначить відповідне лікування.

  Якщо ж у отоларинголога виникне підозра на наявність пухлини, він призначить додаткові обстеження і направить пацієнта на консультацію до онколога.

  Спеціаліст з допомогою спеціальної голки бере зразки тканини для їх подальшого вивчення. Після такого тесту діагноз можна ставити зі стовідсотковою ймовірністю.

  також уточнити стадію розвитку захворювання допомагають УЗД органів шиї і лімфатичних вузлів, комп'ютерна та магнітно-резонансна томографія, рентген органів грудної клітини і бронхоскопія.

  Так, комп'ютерна томографія дозволяє отримати тривимірні зображення злоякісної пухлини, визначити її точні розміри і місце розташування.

  Розрізняють стадії розвитку раку горла:

  1. перша стадія - пухлина поширюється тільки на один відділ гортані, вона обмежена певною ділянкою слизової оболонки або підслизового шару, орган зберігає повну рухливість, метастазів немає.

 • друга стадія - рак поширюється на один відділ гортані, метастази відсутні.

 • третя стадія - пухлина зачіпає більше одного відділу гортані і має один регіонарний метастаз, рух голосових зв'язок утруднено.

 • четверта стадія - пухлина проростає в тканини, розташовані по сусідству з гортанню, вона має віддалені метастази або метастази в лімфатичних вузлах.

 • Що таке гірудотерапія і які показання до її застосування, можна дізнатися з цього матеріалу.

  Про симптоми і лікування хронічного кольпіту розповість наша публікація.

  Вибір способу залежить від стадії розвитку захворювання.

  На 1 і 2 стадіях захворювання в якості основного методу використовується хірургічне лікування. Однак воно часто застосовується в поєднанні з одним або декількома сеансами опромінення, за допомогою яких можна значно зменшити розмір пухлини.

  При 3 або 4 стадії розвитку пухлини проводиться променева терапія, при якій дії піддається вся шия. Через місяць після цього проводиться операція, в ході якої можуть бути видалені гортань, голосові зв'язки і частина оточуючих їх тканин.

  Лікування раку горла переноситься нелегко як фізично, так і психологічно, однак відмовлятися від нього або переривати курс без відповідного припису лікаря не варто.

  Тільки своєчасно розпочата терапія, яка проводиться кваліфікованими фахівцями, дає шанси на порятунок від пухлини.

  Не варто розраховувати на альтернативні методи лікування або зволікати з візитом до лікаря, якщо у вас є підозри на наявність пухлини або є вже встановлений діагноз.

  Чим раніше розпочато лікування, тим краще - це правило стосується всіх захворювань, і рак не є винятком.

  При відсутності терапії пухлина неухильно прогресує, поширюючись на навколишні її тканини, і може давати спочатку регіонарні, а потім і віддалені метастази.

  Як першочерговий захід профілактики варто відмовитися від шкідливих звичок - куріння і зловживання алкоголем. Це не тільки дозволить звести до мінімуму ризик розвитку раку, але і допоможе уникнути безлічі інших проблем зі здоров'ям.

  Важливе значення має лікування хронічних захворювань, які з плином часу можуть викликати розвиток пухлини - таких, як запалення порожнини рота. При правильній діагностиці і грамотному підході до терапії в більшості випадків їх вдається усунути.

  Як було сказано вище, в пухлини можуть переродитися папіломи, особливо в тому випадку, якщо імунітет з тих чи інших причин тривалий час залишається ослабленим.

  Папіломи легко видаляються хірургічним шляхом, подібні операції не викликають ускладнень і вкрай рідко мають несприятливі наслідки для організму.

  Важливий фактор ризику - постійне вдихання хімічних речовин, які викликають подразнення горла. Якщо ви працюєте на хімічному виробництві, яке передбачає постійний контакт з такими речовинами, необхідно використовувати індивідуальні засоби захисту.

  По можливості також рекомендується вибирати для проживання райони з гарною екологією - відомо, що рак частіше вражає жителів міст, в той час як серед сільських жителів це захворювання менш поширене.

  Своєчасне звернення до лікаря і проходження всіх необхідних обстежень дозволить діагностувати хворобу на ранній стадії, і шанси на успішне лікування в такому випадку будуть максимальні.

  Подобається стаття? Оціни і поділися з друзями в соціальних мережах!

  Підписуйтесь на оновлення по E-Mail:

  Розкажіть друзям! Розкажіть про цю статтю своїм друзям в улюбленої соціальної мережі за допомогою кнопок під статтею. Дякуємо!

  Натисніть, щоб скасувати відповідь.

  Найпопулярніше

  Всі права захищені. Всі матеріали сайту є інтелектуальною власністю авторів. Копіювання матеріалів сайту без посилання на джерело з активною, що індексується посиланням ЗАБОРОНЕНО! 16+

  Адреса: Росія, Москва, Гагарінський провулок, 22/8

  Перші ознаки раку горла і гортані

  Рак горла є досить поширеною патологією серед населення. На частку захворювання припадає 3% випадків від усіх злоякісних новоутворень. Проведення лікувальних заходів на початкових стадіях є неодмінною умовою, що сприяє більш оптимістичним прогнозом і продовженню життя пацієнтів. У зв'язку з цим велике значення приділяється ранній діагностиці захворювання і профілактичним заходам. Оскільки уточнення діагнозу спирається на клінічні ознаки, всі симптоми раку горла досконально вивчаються лікарем при зборі історії хвороби.

  Сучасна діагностика грунтується на

  • скаргах пацієнта;
  • вивченні анамнезу захворювання, а також шкідливих звичок, які є в багатьох випадках провокуючими факторами;
  • об'єктивному огляді, проведеному фахівцями;
  • інструментальному дослідженні;
  • застосуванні апаратного обстеження;
  • лабораторної діагностики;
  • біопсії.

  Для того щоб своєчасно провести лікувальні заходи, необхідно уточнити, як виявляється рак горла на початкових стадіях. Перші ознаки раку горла необхідно шукати серед пацієнтів з групи ризику, людей, які через свою професійною діяльністю або способу життя постійно стикаються з впливом шкідливих факторів. Вдихання небезпечних домішок з повітря, хімічних сполук, частинок пилу, цементу, робота в умовах занадто жаркого і сухого повітря сприяють розвитку злоякісних новоутворень в горлі. Планові профілактичні медогляди є важливою ланкою для уточнення діагнозу на ранніх термінах.

  Ретельне увагу слід звернути на наявність передракових станів, до яких відносять:

  Діагностика даних доброякісних процесів і подальше лікування їх є профілактикою розвитку раку горла. Найбільш небезпечною є доброякісна пухлина з епітеліальної тканини - папілома. При певних обставинах може відбутися малігнізація процесу, коли доброякісні клітини, що входять до складу папіломи, набувають властивостей злоякісних. Початися рак горла може саме з такого доброякісного новоутворення.

  У більшості випадків папілома протікає безсимптомно. Уточнення діагнозу можливе після проведеного інструментального обстеження. Новоутворення, що знаходиться в горлі, може бути виявлено стоматологом при огляді порожнини рота. Видалення папіломи буде сприяти сприятливому прогнозу в подальшому, запобіжить її можливу малигнизацию.

  Особливу увагу вимагають до себе курці. Виникають відчутні труднощі, як розпізнати рак горла на початкових стадіях серед пацієнтів цієї групи. Обумовлено це тим фактом, що симптоми раку горла і гортані маскуються ознаками хронічного ларингіту, що розвивається у пацієнтів, які регулярно вдихають нікотин або інші небезпечні речовини. При злоякісної патології горла перші ознаки зазвичай нетипові.

  Основні скарги, з якими пацієнт звертається до отоларинголога при раку горла, такі:

  • біль в горлі;
  • відчуття стороннього тіла в горлі;
  • якісна зміна голосу;
  • швидка стомлюваність від розмови;
  • сухий кашель.

  Ці скарги характеризують собою перші ознаки раку гортані, найбільш частою локалізації злоякісного процесу. Гостре розвиток ситуації нетипово для раку горла, починатися захворювання має поступово.

  Гортань за своєю будовою неоднорідна, анатомічно складається з трьох відділів. Залежно від локалізації онкологічного процесу в тій чи іншій її частині, може відзначатися переважне розвиток будь-якого симптому. Для локалізації процесу в верхньому відділі гортані типові неприємні відчуття при ковтанні, що змушує пацієнта звертатися на прийом до отоларинголога вже на першій стадії захворювання. Дана локалізація процесу характеризується ранньою діагностикою.

  При ураженні голосових зв'язок відбувається порушення звуковідтворювальної функції гортані. Пацієнти звертають увагу на зміну тембру голосу.

  Основні симптоми раку гортані при ураженні голосових зв'язок на початкових стадіях - поява захриплості і осиплості голосу.

  Оскільки голосові зв'язки гірше інших відділів забезпечені мережею кровоносних і лімфатичних судин, то при даній локалізації процесу метастазування відбувається значно пізніше. Перебіг пухлинного процесу при даній локалізації більш сприятливо.

  При залученні нижчих відділів перші симптоми раку горла - сухий кашель і поперхивание. Саме така локалізація процесу характеризується пізньою діагностикою. Скарги пацієнтів є неспецифічними. Тривалий час пацієнт думає, що кашель обумовлений курінням або ларингітом, викликаним іншою причиною. До фахівців такі пацієнти звертаються найчастіше на третій стадії захворювання, коли починає проявлятися больовий синдром, і в процес втягуються регіональні лімфовузли.

  Важливими симптомами раку горла і гортані є больові відчуття. В тій чи іншій формі вони можуть проявитися з першої стадії захворювання. На початку захворювання больовий синдром може описуватися як неприємні відчуття в горлі при ковтанні, а також дискомфорт, відчуття стороннього тіла. Згодом, переходом захворювання в наступну стадію пацієнти скаржаться на постійний біль, не пов'язану з прийомом їжі. Больовий синдром в четвертій стадії розвивається такої інтенсивності, що прийом анальгезирующих засобів здатний викликати лише короткостроковий і незначний ефект.

  Визначальний симптом при будь-якому злоякісному процесі - нездужання.

  На першій стадії процесу дана ознака виявляється як підвищена стомлюваність, зниження працездатності. Нерідко саме ці фактори змушують пацієнта звернутися на консультацію до фахівця. З прогресуванням захворювання з'являється пітливість, розвивається субфебрилітет.

  Симптоми раку горла на останній стадії обумовлені поширенням злоякісних клітин по всьому організму, розвитком ракової інтоксикації. Стан пацієнта визначається як важкий. Відзначається виражена кахексія, виснаження. Шкірні покриви бліді, землистого відтінку, сухі. Пацієнти стогнуть через біль і різкого погіршення здоров'я. Голос може бути хрипким, слабким або відсутнім. Раковий процес призводить до залучення в процес всього організму. Метастази частіше відзначаються в мозок, легені, хребет.

  Симптоми раку гортані можуть бути обумовлені звуженням її просвіту пухлиннимпроцесом. Найбільш типово такий розвиток при локалізації поразки в нижньому, подсвязочном відділі. В результаті цього дихання стає утруднено. Виникає задишка, можуть розвиватися напади задухи.

  Дослідження лімфовузлів, як регіональних, так і віддалених, є невід'ємною частиною огляду пацієнта, оскільки дозволяє спеціалісту зорієнтуватися про можливу стадії онкозахворювання. Проводячи пальпаторне дослідження шийних лімфовузлів, онкологи вивчають їх розміри, консистенцію, болючість. Раковий процес на другій стадії захворювання характеризується збільшенням регіональних лімфовузлів. Вони представлені одиничними, часто хворобливими утвореннями, які не спаяні з навколишніми тканинами. На третій стадії лімфовузли можуть виглядати як пакети щільних утворень, спаяних з навколишніми тканинами і тому не зміщаються.

  Пильного вивчення підлягають і інші органи. Четверта стадія будь-якого онкозахворювання характеризується поширенням злоякісного процесу по всьому організму і залученням до нього інших органів і систем. Виявити уражені органи необхідно для того, щоб фахівець зміг уточнити стадію ураження і скорегувати лікування.

  У четвертій стадії лікувальні заходи носять лише симптоматичний характер. Використання протипухлинних препаратів, які подовжують життя, часто стає неможливим через важке загального стану пацієнта.

  Першою ознакою раку в горлі є зміна об'єктивної картини, отримане шляхом візуального дослідження слизової горла за допомогою інструментальних методик. Такий огляд можливо здійснити, використовуючи фарингоскопію, непряму і пряму ларингоскопію, а також микроларингоскопии, що дозволяє провести ендоскопічне дослідження за допомогою збільшувальних приладів. Застосування інструментального обстеження дозволяє виявити зміни, що відбуваються на слизовій гортані, вивчити розташування пухлини, її форму, межі.

  Ознаки раку горла залежать від локалізації процесу і його стадії. Прояви його можуть бути наступні:

  1. Бугристость певної ділянки слизової оболонки;
  2. Ділянки ерозивно поверхні;
  3. Наявність блюдцеобразних утворень, схильних до кровоточивості;
  4. Посилення судинного малюнка в будь-якому обмеженому місці епітеліального шару гортані, що свідчить про пухлинному рості всередину стінки органу.

  Розвиток гострого і хронічного фарингіту і ларингіту також супроводжується певними змінами, які виявляються при проведенні інструментального обстеження. Типовими ознаками в цьому випадку є ознаки запалення, гіперемія і набряк слизової оболонки. Проведення об'єктивного огляду за допомогою відповідних інструментів дозволяє запідозрити злоякісне новоутворення. Подальше уточнення діагнозу може бути здійснене за допомогою біопсії, яка сприяє тому, як визначити рак горла достовірно.

  Дослідження полягає в добуванні шматочка сумнівного матеріалу з метою його подальшого дослідження під мікроскопом. Достовірність цього методу діагностики прийнято вважати 100%.

  Крім підтвердження діагнозу біопсія дозволяє уточнити гістологічну форму злоякісної патології, тобто визначити, які клітини епітелію зазнали мутації.

  Апаратні методики застосовуються, щоб уточнити характер і розміри ураження мигдалин, локалізацію метастазів. Залежно від клінічних ознак, можуть застосовуватися такі апаратні дослідження:

  • УЗД шиї та внутрішніх органів;
  • рентгенологічне дослідження органів грудної клітини;
  • Комп'ютерна томографія;
  • Магнітно-резонансна томографія;
  • бронхоскопія.

  Результати лабораторної діагностики не є специфічними. Однак деякі показники загального аналізу крові можуть свідчити про важкому процесі, що протікає в організмі. Для злоякісних новоутворень характерно значне підвищення ШОЕ, до 40-60 мм / год, а також дані, що свідчать про розвиток анемії.

  Коментарі та відгуки

  Що таке гортань?

 • Симптоми гортанний ангіни

 • Вас також зацікавить

  Актуальні ціни і товари

  Препарат, що виготовляється за старовинним народним рецептом. Дізнайтеся, як він потрапив на герб міста Шенкурск.

  Знамениті краплі для профілактики захворювань і підвищення імунітету.

  Монастирський чай від ЛОР захворювань

  Для профілактики і допомоги в лікуванні захворювань горла і носа за рецептом схіархімандрита Георгія (Сави).

  Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки за згодою редакції порталу і установкою активного посилання на першоджерело.

  Інформація, опублікована на сайті, призначена виключно для ознайомлення і ні в якому разі не закликає до самостійної постановці діагнозу і лікування. Для прийняття обґрунтованих рішень щодо лікування і прийняття препаратів обов'язкове необхідна консультація кваліфікованого лікаря. Інформація, розміщена на сайті, отримана з відкритих джерел. За її достовірність редакція порталу відповідальності не несе.

  Вища медична освіта, лікар-анестезіолог.

  Ознаки, симптоми, стадії і лікування раку горла

  В даний час підведена невтішна статистика. 65-70% пухлин, які визнаються злоякісними, припадають на рак горла. Також рак даного виду є найчастішою формою захворювання для горла. Від цієї хвороби найчастіше страждають чоловіки, яким вже виповнилося 40 років. Але в групі ризику опиняються і жінки. Відсоток тих, хто може вилікуватися, становить 60%. Це - «міське» захворювання, жителі «на селі» страждають від нього рідше.

  Рак горла (рак гортані) - освіту злоякісного характеру. Основою для його освіти служать слизові оболонки гортані і глотки. Як правило, дані злоякісні пухлини починають поширюватися на сусідні органи або тканини.

  Серед основних факторів, через які виникає ризик розвитку раку горла, треба згадати:

  досягнення певного віку.

  Велике значення має розташування пухлини. Рак гортані може розвинутися в верхньому (Надскладочний) відділі гортані, середній частині (голосових зв'язках) гортані і нижньому (подскладочном) відділі гортані. Особливо частим є плоскоклітинний рак горла. Як правило, він вражає організм курців.

  Виділяються чинники, які визначають розвиток даного захворювання. Наприклад, злоякісна пухлина з'являється у тих, хто хворів на хронічний ларингіт, яка не приділив лікування потрібної уваги, а також - лейкоплакія. З цих захворювань рак горла переростає в онкологію. Особливу складність представляють симптоми даного захворювання. Часто вони характеризуються як досить розпливчасті, створюючи складності в діагностуванні. Є ряд симптомів, за якими визначається саме захворювання, а також - його стадія, після чого призначається лікування.

  Перші ознаки раку горла нагадують стандартні простудні захворювання. Через це на ранніх стадіях хвороба важко діагностується.

  Як правило, першими ознаками стають:

  регулярні гортанні болю,

  пухлини в області шиї,

  зміни в голосі.

  Часто пацієнти через незнання приймають подібні прояви за вірусну інфекцію, можливо - алергічну реакцію. Як тільки виявляються подібні симптоми - необхідно це важливо, оскільки такі симптоми будуть явними, вони свідчать про активний розвиток хвороби.

  Якщо стадії ранні - можна помітити:

  невеликі виразки всередині гортані.

  У 80% випадках на даному етапі симптомів не виникає

  Явні симптоми також володіють різною складністю:

  ріжучі болі в області горла;

  сильна втрата ваги;

  напади болю у вусі.

  Явні симптоми недостатні, щоб діагностувати рак горла. Потрібно проходження декількох аналізів і тестів для діагностики. Особливою точністю серед застосовуваних тестів по діагностиці визнається біопсія. Пухлина являє собою клітини певного виду. Їх можна взяти за допомогою голки, а потім вони потрапляють в медичну лабораторію, де їх ідентифікують.

  Даний тест дуже точно визначає, чи є пухлина насправді. Інші тести служать для того, щоб уточнити симптоматику, з'ясувати, які розміри пухлини, де вона знаходиться. Коли симптоми діагностовані, проводять комп'ютерну томографію, що дає тривимірні зображення пухлини.

  Перші симптоми особливо тісно пов'язані з локалізацією раку горла. Дізнавшись про розташування раку, можна зрозуміти, яка частина органу вражена: верхня, середня або нижня.

  Пізня симптоматика пояснюється дуже просто:

  Через погіршення здоров'я виникають не тільки болю при ковтанні, а й зубні болі, і вони часто випадають.

  Тембр голосу змінюється через те, що середні відділи так реагують на пухлину, і з'являється осиплість.

  Якщо пухлина вразила нижні відділи - виникає відчуття чужорідного тіла в горлі, розвивається задишка, біль при ковтанні.

  Гістологічна картина доводить переважання плоскоклітинного раку, але нормально і розвиток інших видів переродження.

  Бажано звертатися до лікаря-фахівця ще при перших симптомах захворювання рак горла. Але якщо ранні ознаки пропущені - сигнали організму стають більш ніж помітними.

  Крім кашлю, можуть виникнути інші прояви, наприклад, проблеми при ковтанні, а також:

  Біль в горлі, яка не може бути знята за допомогою знеболюючих засобів.

  Сильне зростання лімфовузлів.

  Запах з рота, схожий на гниль.

  При ранньому виявленні хвороби та лікування потрібно більш щадний. Радикальне ж лікування допоможе остаточно побороти цю хворобу. Вдається зберегти не тільки життя, але і здоров'я, відновивши повноцінну діяльність.

  Йти на обстеження рекомендується, якщо більше 2 тижнів біль в горлі не проходить, поряд з:

  почуттям грудки в горлі.

  Причини раку горла досить складні. Якщо спиратися на результати численних спостережень, вдасться встановити ряд чинників, які доводиться враховувати, як найбільш актуальні в даному випадку:

  Дане захворювання найчастіше вражає чоловіків.

  Спровокувати захворювання здатні шкідливі звички - зловживання алкоголем і куріння.

  Особливо схильні до захворювання пацієнти, які подолали 60-річний ювілей.

  Гігієни рота необхідно приділяти належну увагу - це знижує небезпеку розвитку онкології.

  Якщо має місце генетична схильність - ризик розвитку патології стає небезпечніше в три рази.

  Група ризику представлена ​​особливою категорією людей, чия робота пов'язана з шкідливим виробництвом.

  Особливу категорію представляють пацієнти, у яких вже виникала злоякісна пухлина в областях шиї, голови.

  Існують фактори, що впливають на розвиток даного захворювання:

  Недостатній обсяг в харчовому раціоні таких продуктів, як овочі та фрукти.

  Надмірне вживання певних страв - солоного м'яса та ін.

  Велика увага приділяється вірусу Епштейна-Барра - це фактор, який є причиною інфекційного мононуклеозу.

  Больові ознаки проявляється там, де розвиваються ракові клітини. Якщо стадії ще ранні - вона здається незначною, не завжди удостоюються уваги. Вона характеризується як постійна. З кожним разом вона посилюється. Якщо стадія особливо пізня - біль стає дуже сильною, і це означає, що ракові клітини вже стали поширюватися і на нервові закінчення.

  Втрата у вазі, у якій, здається, немає причин, відбувається дуже швидко. Насправді, причина очевидна - організм змушений створювати особливі біологічно активні речовини, через які і порушується початковий метаболічний процес в організмі.

  Слабкість розвивається з певних причин, через які вона часто супроводжується нудотою. Це - наслідки інтоксикації, виділення клітинами раку в кров продуктів життєдіяльності.

  Важливо відстежити стан шкіри, волосся і нігтів. Їх зміни залежать від різновиду раку. Також при раку знижується і підвищується температура тіла. Цей симптом з'являється ще на ранніх стадіях. Це - сигнал імунної системи, яка виявляється пригнобленої раковими клітинами.

  Від визначення стадії раку залежить дуже багато чого, зокрема - вибір лікування.

  Лікарі встановлюють її, спираючись на певні прояви і характеристики освіти:

  рухливість голосових зв'язок,

  Для ранніх стадій горла характерні деякі спільні риси, на зразок невеликих розмірів, без метастаз. На другий - ракові клітини можна виявити в лімфатичних вузлах, які є на шиї. Дві останні стадії захворювання відрізняється великою поширеністю пухлини.

  Рак горла першої стадії має свої симптомами. Пухлина вже може діагностуватися.

  1 стадія, коли місцезнаходження онкології вже очевидно, але ще невелика за розмірами:

  Надгортанних частина: рак починає розростатися над гортанню, голос поки ще практично не змінюється.

  На даній стадії голосова щілина заражається, принаймні - одна з зв'язок, вони зберігають можливість нормально працювати.

  Захоплюється фрагмент подглоточного каналу.

  Пухлина дуже мала, її можна порівняти з початковою виразкою. Її можна виявити в клітинах слизової оболонки. Вона може розвинутися в відділі гортані, і при цьому - не спричинити хриплость голосу.

  Рак горла другої стадії захоплює тільки гортань. Для цього етапу характерно певне розташування в гортані:

  Надгортанних частина: поблизу надгортанной частини і в ній розташовується більш одного вогнища, крім того, зараження здатне вразити навколишні тканини.

  Голосова щілина: в даному випадку, для ракових клітин зберігається здатність поширюватися в гортані, а точніше - над нею, з захопленням подглоточного простору, можливо, рух голосових зв'язок стає нестандартним.

  Клітини пухлини утворюються тільки в подглоточного області.

  Ця стадія відрізняється поширеністю онкології. Вона здатна захопити весь відділ гортані. Виявляється у вигляді початкової хрипоти голосу. Чи не характерно виникнення метастаз в лімфовузлах.

  На 3 стадії потрібно приділяти увагу тому, як і ступінь поширення хворих клітин в надгортанной частини, з подальшим захопленням голосової щілини або - далі, не виключаючи подглоточного області:

  Злоякісне утворення вражає тільки гортань і найближчим її оточення. Нормальний рух голосових зв'язок стає практично неможливим. Клітини утворюються також в тканинах в локалізації гортані; хвороба здатна захоплювати вузол з лімфою на шиї, стій боку, де утворюється пухлина. Параметри лімфатичного вузла, який опинився зараженим, не перевищуватиме 3 см в діаметрі.

  Рак діагностований тільки над гортанню, але він також захоплює клітини одного з лімфатичних вузлів безпосередньо в частині пухлини; розмір зараженого вузла менше 3 см., голосові зв'язки здатні рухатися нормально.

  Рак захопив більше, ніж на один фрагмент надгортанной області або прилеглі тканини і на шиї, в одному вузлі, зараження здійснюється з боку пухлини; діаметр ураженої онкологією вузла - до 3 см., у голосових зв'язок зберігається можливість функціонувати в нормальному режимі.

  При 3 стадії голосової щілини:

  Клітини онкології розташовані тільки в гортані, у голосових зв'язок втрачається можливість рухатися в нормальному порядку, можливе поширення онкології в оточення такого органу, як гортань; у якогось із заражених вузлів на шиї можна виявити ракові клітини - вони розростаються з боку пухлини; діаметр заражених вузлів не перевищує 3 см.

  Клітини пухлини поширюються в одній або обох голосових зв'язках, а також - будь-якому з лімфатичних вузлів на шиї; діаметр лімфатичного вузла - менше 3 см., це дозволяє голосовим зв'язкам здійснювати стандартне рух.

  Рак захоплює подглоточноий фрагмент, нормальна рухливість зв'язок може зберегтися. Освіта злоякісних клітин можливо в певному місці - в одному з лімфовузлів (до 3 см.), З того боку, де росте пухлина.

  Третя стадія визначається за специфічними характеристиками:

  Місцезнаходження пухлини - тільки отвір гортані, стан голосових зв'язок сильно обмежена; знайти скупчення злоякісних клітин можна в одному зараженому вузлі (3 см.).

  Онкологія діагностується тільки в просторі, яке носить назву подглоточного, із захопленням одного вузла (менше 3 см).

  У будь-якої з голосових зв'язок утворюються онкологічні клітини вузли заражаються черзі, розростаючись до 3 см.

  4 стадія раку горла класифікується на IVА, IVВ і IVС. Їх можна відрізнити, спираючись на їх особливості, пов'язані з локалізацією. Зазвичай вона базується на такому органі, як гортань, а точніше - її верхня область.

  Клітини онкології заражають хрящ щитовидної залози, вражаючи тканини, які оточують гортань. Пухлина може виявитися в тканинах шиї, області трахеї, щитовидній залозі, а також в органах стравоходу. Лімфовузли уражаються обидва, а по одному.

  Один і більше лімфовузлів, розташованих на шиї, виявляються вражені пухлиною, це може торкнутися обох сторін шиї, а їх розмір не перевищить 6 сантиметрів.

  Онкологія поширюється на такі області, як навколишні гортань тканини, у тому числі органів, перерахованих в попередньому пункті. Є ризик обмеження нормальної рухливості голосових зв'язок.

  Рак захоплює спинномозковий канал, поступово оточуючи сонну артерію або вражаючи органи і тканини грудної порожнини, з поширенням на один і кілька лімфовузлів, які можуть досягати будь-яких розмірів.

  Пухлина розвивається в одному з лімфовузлів, і він досягає розмірів 6 см, є ризик ураження спинномозкового каналу, області сонної артерії з органами і тканинами грудної порожнини. Рухливість органів голосових зв'язок може виявитися ураженої.

  Стадія IVC: На даній стадії пухлина починає виходити за межі гортані.

  Діагностика раку в області горла складається з певних процедур, що проводяться по строгій послідовності. Застосовуючи спеціальні інструменти, професіонал оглядає порожнину гортані і глотки. Також застосовується комп'ютерна томографія, біопсія, гістологічне дослідження.

  Ларингоскопія. Такий метод, як ларингоскопия, допоможе зробити огляд гортані, при якому застосовують спеціальне дзеркало або ларингоскоп. Метод являє собою огляд голосових складок і порожнини горла, виявити і провести дослідження розвивається пухлини. Препарат ларингоскоп - це трубка, доповнена відеокамерою. Поки відеокамера дає можливість оглядати гортань, одночасно здійснюється забір тканин, який потім використовується при гістологічному дослідженні - біопсії.

  Цей метод цінується за його велику точність. Він дозволяє найбільш ясно скласти картину діагнозу. За допомогою біопсії встановлюють, чи є рак горла як такої, а також - який його гістологічний тип. Дані відомості корисні, оскільки дозволяють ефективно лікувати захворювання.

  Інші. Застосовують інші методи - комп'ютерну томографію, дослідження ультразвуком, позитронно-емісійну томографію, магнітно-резонансну томографію (МРТ). Це - процедури, що дозволяють отримати важливі дані про розміри освіти, з'ясувати, в якому стані знаходяться тканини, що примикають до пухлини, дати оцінку розмірами лімфатичних вузлів.

  Можливо, результати даного алгоритму дослідження допоможуть виявити у пацієнта рак в області горла. Також існують додаткові діагностичні процедури. Зокрема, стадії захворювання виявляються за допомогою уточнення його поширеності, і т.д.

  Рак горла також іменується раком глотки і гортані. Він увійшов до списку одних з двадцяти найбільш поширених різновидів хвороб онкологічної категорії. Його розвиток може початися у пацієнтів обох статей. Але статистика підтверджує, що зазвичай він з'являється у чоловіків.

  Даний вид раку, як правило, розвивається з такої тканини, як епітеліальна. Можна виділити плоскоклітинний і базальноклітинний рак даної області, а також саркому. Статистика стверджує, що зазвичай діагностується плоскоклітинний вид онкології даного органу.

  Щороку рак горла вражає десятки тисяч пацієнтів, близько 40% хворих не можуть перемогти хворобу.

  Серед основних ознак раку горла - новоутворення, які виявляються у відповідній області. Помилково лікувати безпосередньо нарости або виразки, з яких виділяється певна речовина. Також не має сенсу намагатися окремо позбутися труднощів ковтання, відчуття нестачі повітря, проблемного процесу дихання.

  Найважливіше значення залишається за профілактикою даного захворювання, яка допомагає уникнути складного лікування і виникнення ускладнень.

  В першу чергу, потрібно уникати фактори ризику для даного захворювання. До них відносяться не тільки ті, які були згадані вище, але і:

  Захворювання верхніх шляхів хронічного характеру, рецидивуючої категорії - наприклад хронічного ларингіту.

  І деякі інші.

  Для профілактики даного захворювання, потрібно:

  Дотримуватися правильного харчування, спираючись на овочі, фрукти, молочні продукти, крупи і т.д.

  Не вживати гостре, солоне, смажене.

  Відмовитися від шкідливих звичок або звести їх до мінімуму.

  Намагатися вести активний спосіб життя, постійно знаходячи час для прогулянок на свіжому повітрі, помірної і постійної фізичної активності.

  Якщо не вдається уникнути постійного контакту з потенційними канцерогенами, то це потрібно робити, застосовуючи засоби спеціального захисту.

  Ретельно дотримуватися гігієни гортані і ротової порожнини.

  Проводити обстеження профілактичного характеру, мета яких - виявити рак горла, на нього потрібно всього кілька днів; больових відчуттів процедури не приносять, якщо не брати до уваги біопсії. Це - найбільш точний метод для встановлення даного захворювання. Помилки дуже рідкісні, 99% результатів виявляються вірними.

  Якщо заходи профілактики не допомогли, то потрібно терміново приступати до лікування. Чим раніше воно розпочато, тим краще будуть його результати. Прогноз наступний - виживаність в даний час складає до 70% за 5 років після процедури терапії.

  Зазвичай лікування будується комплексно. У нього входить кілька методик:

  Метод променевої терапії.

  Лікування проводиться з певною метою - добитися максимального звільнення пацієнта від злоякісного новоутворення, відновлюючи життєво важливі функції такого органу, як гортань. Нагадаємо, що до них відносяться дихальна і захисна. Потім потрібно відновити таку здатність пацієнта, як мова. Можливо, потрібно буде вдатися до корекції мовних порушень (часто пацієнт через хворобу набуває осиплість голосу, афонию).

  У наш час таке захворювання, як рак горла, лікується комбінованими способами, коли послідовно застосовуються променева терапія і оперативне втручання.

  Медична практика, в даному випадку, будується на поєднанні декількох методів:

  Такий метод лікування раку горла, як променева терапія, полягає в здійсненні впливу на ракові клітини за допомогою радіаційного випромінювання. Дана процедура буває декількох видів - внутрішній і зовнішній.

  Якщо говорити про зовнішню променевої терапії, то вона здійснюється в такий спосіб. Безпосередньо поблизу від пацієнта розташовується прилад. З нього виходять промені, що прямують на новоутворення. Якщо проводиться контактна терапія - то певна кількість радіоактивних речовин доставляються в пухлину, можливо - в тканини, розташовані поруч. Це робиться за допомогою спеціальних інструментів. Інструментарій представлений ти - трубками, катетерами або голками. Дана терапія ефективна, якщо пацієнт до процедури відмовився від куріння. Операцію дозволено проводити на будь-якій стадії захворювання.

  Хірургічні методи сучасного характеру представлені такими процедурами:

  Хордектомія (полягає в усуненні голосових складок).

  Геміларінгектомія (представляє собою вирізання ураженої половини гортані).

  Надгортанних ларінгоектомія (процедура з видалення надгортанника).

  Повна ларінгоектомія (вирізання гортані; в додатковому порядку на передній поверхні шиї виробляють отвір для дихання, його називають трахеостома).

  Часткова ларінгоектомія (полягає у видаленні фрагмента гортані, вони допомагатимуть повернути хворому мова).

  Лазерна хірургія (з допомогою лазера - своєрідного ножа видаляються уражені тканини, операція відрізняється відсутністю кровотечі).

  Тиреоїдектомія (щоб обрізати або всієї щитовидної залози, що опинилася в зоні патологічного процесу).

  Спочатку проводиться оперативне лікування, а потім має бути стадія хіміотерапії або променевої терапії. В цьому випадку, ракові клітини обробляються цитостатичними препаратами. Вони проникають в кровоносне русло і вбиває атипові клітини. Дану процедуру проводять перед такою операцією, як променева терапія, коли зменшують розміри пухлини.

  В останні роки практикуючі фахівці стали вдаватися до такої можливості, як радіостабілізатори. Дані кошти дозволяють підвищити чутливість пухлини до такої операції, як променеве опромінення.

  Доктор Герман Шаевич Гандельман про лікування раку горла в Ізраїлі

  Я знаю багатьох пацієнтів, які приїхали в Ізраїль для лікування раку горла, щоб не тільки вилікуватися, але і зберегти нормальну якість життя. Їх очікування виправдалися: для лікування раку горла в Ізраїлі широко застосовуються сучасні методи лікування. Завдяки цьому багатьом пацієнтам вдається зберегти мову і інші важливі функції навіть на просунутих стадіях хвороби.

  Про діагностику раку горла в Ізраїлі варто сказати окремо. Для підбору правильного лікування важливо знати тип клітин злоякісної пухлини. Точність аналізу біопсійного матеріалу багато в чому залежить від кваліфікації патолога і організації дослідження. Ізраїльські патології стажуються в провідних онкоцентру світу, а результати дослідження перевіряються декількома фахівцями.

  При початковій стадії захворювання в Ізраїлі вам можуть запропонувати видалення пухлини за допомогою лазера. Після такої операції переважна частина пацієнтів виліковуються повністю без порушення якості життя.

  Тим, чия хвороба знаходиться в просунутій стадії, замість хірургічної операції може бути виконана променева терапія за допомогою сучасних лінійних прискорювачів. Цей метод зазвичай дозволяє зберегти голосові зв'язки, слинні залози і інші важливі органи.

  Мої колеги - ізраїльські ЛОР-хірурги та онкологи - застосовують і інші інноваційні методи лікування раку горла. Якщо ви хочете про них дізнатися, зверніться на мій сайт за цим посиланням http://gandelman.ru/lor/rak-gortani - і я відповім на всі ваші запитання.

  Лікування раку горла народними засобами

  Лікування раку гортані народними засобами може розглядатися як додаткова можливість. На різних стадіях рекомендуються різні види лікування - хірургічне, хіміотерапевтичне, променеве і комбіноване. Це лікування, яке проводиться у відповідних медичних установах. Коли діагностується рак гортані, можна знайти декілька відповідних рецептів народної медицини.

  Увага! Всі перераховані трави дуже отруйні! Тому консультація з фитотерапевтом обов'язкове! В іншому випадку ви ризикуєте помилитися з дозуванням і нашкодити своєму здоров'ю.

  Популярний рецепт подрібнених листків лаврового. Даного інгредієнта потрібно 3 склянки. Його заливають 500 мл горілки. Заготівля настоюється 14 днів в темному місці, не забувайте періодично збовтувати її. Потім рідину проціджують і приймають тричі на добу, по 1 ст. л. Курс повинен бути досить тривалим.

  Часто вдаються до допомоги аріземи японської. У Китаї у рослини є інша назва - "зірка південного неба". Лікує рак кількох видів - не тільки гортані, а й шкіри, молочної залози. Лікарської вважається така частина, як кореневища аріземи, які збираються в певний час - до освіти листя. Так, для приготування відвару 1 ст. л. кореневищ в подрібненому вигляді заливають 500 мл окропу, а потім кип'ятять на слабкому вогні 15 хв. Наполягають заготовку 1 ч, проціджують. Вживають по 1/3 склянки, тричі в день. Подрібнивши кореневища в порошок, проводять курс, всередину - 3 рази на день, порціями по 1,0 1,5 г.

  Інша рослина даної категорії - черевичок плямистий. Щоб вилікувати онкологію, радять готувати відвар або спиртову настоянку з такої частини, як квітки, дотримуючись співвідношення 1:10. Вживати 2 ст. л. 3-4 рази на день. Крім того, кошти такого роду з черевичка плямистого дозволяють вилікувати виснаження.

  Інший народний засіб називається болиголов крапчастий. Про даною методикою ви можете прочитати тут.

  Від раку горла лікує таку рослину, як лопух звичайний. Потрібно його свіжий сік, отриманий із всієї рослини цілком, пропущеного через м'ясорубку. Потім його треба законсервувати, застосувавши сік і горілку в рівних частинах. Суміш тримають в прохолодному затемненому місці. Порція - по 1 ч. Л. тричі на день. Бувають випадки, коли потрібно по 1 ст. л.

  Автор статті: Биков Євген Павлович, лікар-онколог

  У народній медицині є багато рекомендацій і рецептів лікування раку із застосуванням, в основному, цілющих якостей рослин. Рослини, які використовуються в народній медицині для лікування раку, здатні стримувати зростання новоутворень, знищують уражені клітини і дозволяють рости здоровим клітинам.

  У структурі онкозахворювань це одна з найпоширеніших патологій. В основі раку легенів лежить злоякісне переродження епітелію легеневої тканини і порушення повітрообміну. Захворювання характеризується високою летальністю. Основну групу ризику становлять курці чоловіки у віці 50-80 років. Особливість сучасного.

  Рак молочної залози - це найпоширеніше онкологічне захворювання у жінок. Актуальність захворювання зросла в кінці сімдесятих років минулого століття. Хвороба характеризувалася переважним ураженням жінок у віці старше п'ятдесяти років.

  Рак шлунка - це злоякісне переродження клітин шлункового епітелію. В хвороба 71-95% випадків асоціюється з ураженням стінок шлунка бактеріями Helicobacter Pylori і відноситься до поширених онкологічних захворювань людей у ​​віці від 50 до 70 років. У чоловіків рак шлунка діагностується на 10-20% частіше, ніж у жінок того ж віку.

  Рак шийки матки (цервікальний рак) - вірусозавісімое онкогінекологічних захворювання. Первинна пухлина - це перероджена залозиста тканина (аденокарцинома) або плоскоклітинний рак епітелію дітородного органу. Хворіють жінки від 15 до 70 років. У віці від 18 до 40 років захворювання є значущою причиною ранньої смерті.

  Рак шкіри - це хвороба, яка отримує свій розвиток з багатошарового плоского епітелію, що представляє собою злоякісну пухлину. Найчастіше він з'являється на відкритих ділянках шкіри, вельми виникнення пухлини на обличчі, найбільше схильні до ніс і лоб, а також куточки очей і вуха. Тіло подібні освіти «не люблять» і утворюються.

  Рак кишечника - це злоякісне переродження залозистого епітелію переважно ободової або прямої кишки. На перших стадіях характерна млява симптоматика, відволікаюча від первинної патології і нагадує розлад шлунково-кишкового тракту. Ведучий радикальний метод лікування - хірургічне видалення ураженої тканини.

  При копіюванні матеріалів, активне посилання на сайт www.ayzdorov.ru обов'язкове! © AyZdorov.ru 2009-2017

  Інформація на сайті призначена для ознайомлення і не закликає до самостійного лікування, консультація лікаря обов'язкова!

 • Добавить комментарий

  Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

  + 69 = 73