періодонтити

періодонтит зуба

Причини і симптоми гострого і хронічного періодонтиту

Періодонтит - це гострий або хронічний запальний процес кореневої оболонки зуба і оточуючих її тканин. Найчастіше захворювання виникає при довгостроково протікає карієсі, причому розвиток періодонтиту можливо і після лікування карієсу, якщо вогнище інфекції не була повністю ліквідована.

Причини гострого і хронічного періодонтиту

Залежно від локалізації запалення розрізняють: апікальний (верхівковий) періодонтит, коли вогнище інфекції розташовується між стінкою зубної альвеоли і верхівкою зубного кореня, а також маргінальний (крайової) періодонтит, при якому запалення починається від краю травмованої ясна. За характером запалення і реакції тканин розрізняють серозну і гнійну гостру форму захворювання, фіброзний, гранулюючих і гранулематозний хронічний періодонтит.

Основними причинами гострого періодонтиту є:

· Гостре запалення пульпи, що виникає при наявності карієсу, оскільки пульпових і періодонтальна тканини тісно пов'язані між собою;

· Використання препаратів миш'яку для девіталізациі (часткового видалення) пульпи, в результаті чого виникає запалення пульповой тканини через токсичного впливу миш'яковистою пасти. Запальний процес може переміщатися з кореневої пульпи в періодонт;

· Введення в кореневий канал сильнодіючих антисептиків і припікальних коштів з метою його стерилізації, що також викликає запалення навколишніх тканин;

· Травма періодонта при лікуванні пульпіту через потрапляння надмірної кількості пломбувального матеріалу в періодонтальна простір.

Приблизно через 1,5-2 тижні з моменту прояву перших симптомів захворювання, воно переходить в хронічну форму. Основною причиною хронічного періодонтиту також є запущений карієс, і як його наслідок - пульпіт - запалення нервово-судинного пучка зуба.

Симптоми гострого і хронічного періодонтиту

Гострий періодонтит характеризується на початковому етапі раптової сильним болем в області запалення, з'являється відчуття «виріс» (подовжити) зуба, через що багатьом боляче є навіть рідкі страви. При прикладанні до запаленого місця холодного, біль ненадовго може вщухнути. Якщо людина не звертається до лікаря, то на наступній стадії захворювання біль стає пульсуючим, можливий набряк обличчя. Для цієї стадії характерно також набухання лімфатичних вузлів і поява субфебрильної температури (37,2-37,7 про C).

Хронічний періодонтит може супроводжуватися зміною положення зубів, в зв'язку з їх рухливістю і освітою міжзубних щілин. Ясна кровоточать навіть при відсутності механічного впливу на них, постійно виділяється гній і спостерігається гострий зубний біль. У період загострення біль стає пульсуючим і особливо різкій при простукуванні зуба, змикання зубів досить хворобливе.

Для хронічного періодонтиту властива періодичність, коли загострення хвороби змінюється загасанням запального процесу і хворі заспокоюються, в черговий раз, відкладаючи відвідування стоматолога, хоча і на цьому етапі допомога лікаря дуже важлива.

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її та ще кілька слів, натисніть Ctrl + Enter

Діагностика гострого та хронічного періодонтиту

Діагноз хвороби ставиться на підставі клінічного обстеження, що включає в себе:

· Візуальний огляд порожнини рота,

· Зондування входу в порожнину зуба,

· Визначення ступеня рухливості зуба.

Для більш точного встановлення діагнозу в стоматології використовується рентгенологічне обстеження, радіовізіографія, трансіллюмінація і електроодонтодіагностика. При гострому запаленні на рентгенівському знімку ще не буде видно ніяких змін в періодонті, зате при хронічному перебігу хвороби рентген буде, дуже, навіть до речі. Саме з його допомогою можна визначити форму хронічного періодонтиту.

- Так при фіброзному періодонтит на знімку видно нерівномірні зміни просвіту періодонтальної щілини, іноді зустрічається потовщення кореня в верхівкової області. У деяких випадках навколо вогнища запалення відзначається склерозування кісткової тканини альвеоли.

- Гранулюючих періодонтит проявляється більш-менш великими грануляціями (розростаннями) в періодонті, зазвичай округлої форми з нечіткими межами. Також на знімку видно яскраво виражена деформація щілини періодонта і зменшена щільність кісткових тканин.

- При гранулематозному періодонтит видно, що розростається гранульома (округлої форми з чіткими межами) поступово руйнує кісткову тканину альвеоли, переростаючи в кістогранулем, а потім і в кісту, яка починає рости від верхівки зуба в бік кісткової тканини. Такий патологічний процес зазвичай вимагає хірургічного втручання. При несвоєчасному лікуванні в подальшому можливий перелом шийки зуба і ряд інших ускладнень.

Лікування гострого та хронічного періодонтиту

При лікуванні гострого періодонтиту або загострення хронічної форми захворювання, лікар насамперед очищає кореневої канал для забезпечення вільного відтоку ексудату. У разі необхідності проводиться також розрізання м'яких тканин і периостальною оболонки в проекції верхівки кореня по перехідній складці для забезпечення дренажу. Перорально (внутрішньо) призначається один з антибіотиків - лінкоміцин, метронідазол, фузидин-натрій або інші.

При верхівковою періодонтит канали кореня зуба обробляються інструментально, з видаленням інфікованого шару дентину, після чого в них вводяться лікарські препарати. Лікування крайового періодонтиту направлено, в першу чергу, на усунення травмуючого фактора. При цьому край ясен обробляється антисептиками (перекисом водню, йодинолом) і натібактеріальнимі розчинами (фурациліном, Інгаліпт, фурагіном). При хронічній формі виробляють кюретаж (чистку) пародонтального кишені.

Хронічний періодонтит з великими деструктивними змінами лікується препаратами на основі гідрату окису кальцію, що вводяться через канал кореня в осередок ураження. Важливим моментом при лікуванні зуба є правильно виконане пломбування каналу, яке бажано провести якомога швидше після ендодонтичної обробки. Природно, якщо відсутні кровоточивість і ексудація з каналу.

В якості додаткових заходів при периодонте застосовують фізіотерапію, відчутно допомагає протизапальний і протибольовий ефект. Якщо зуб ще можливо врятувати, то лікар для цього зробить все можливе.

При відсутності належного лікування періодонтит загрожує такими ускладненнями, як періостит, абсцес, флегмона околочелюстной клітковини, сепсис, остеомієліт щелепи. Постійна наявність в організмі вогнища інфекції може негативно позначитися на роботі нирок, серця та інших внутрішніх органів.

Для профілактики виникнення гострого і хронічного періодонтиту необхідно всього лише своєчасно лікувати каріозні зуби і використовувати при пломбуванні захисну прокладку з метою попередження токсичного впливу на периодонтальную тканину.

Періодонтит - стоматологічне захворювання, що супроводжується гострим або хронічним запаленням тканин ясен навколо кореня зуба. Виникненню і розвитку хвороби найчастіше сприяє не лікований карієс. При подальшому посиленні періодонтиту зуб може сильно боліти, розвертатися в сторони і.

Періодонтит - це захворювання ясен, що виявляється ураженням кісток навколо зуба, покриття коренів і мембрани зубів. В результаті подальшого розвитку запального процесу відбувається розпад нерва і поразка зв'язки, що утримує зуб в щелепі. Гострий і хронічний періодонтит є найбільш поширеним ускладненням не лікування.

Періодонтит - стоматологічне захворювання гострої або хронічної форми, що виявляється запаленням кореневої оболонки зуба і околозубних тканин (періодонта). У 90% випадків причиною хвороби є патогенна флора (стафілококи, стрептококи, кандиди і ін.), Яка проникає через верхівковий отвір інфікованого кореневого каналу або крізь пародонтальну.

При копіюванні матеріалів, активне посилання на сайт www.ayzdorov.ru обов'язкове! © AyZdorov.ru 2009-2017

Інформація на сайті призначена для ознайомлення і не закликає до самостійного лікування, консультація лікаря обов'язкова!

періодонтит

періодонтит - це хвороба, для якої характерно поширення запального процесу з ясна на підлеглі тканини. захворювання проявляється прогресуючою деструкцією періодонта, а також тканини кістки в міжзубних перегородках.

периодонт має невелику товщину (тільки 0,2-0,25 мм), Однак при запальному процесі в цій тканини людина страждає від дуже сильних болів. До того ж у нього розхитується зуб і розсмоктується тканину навколишнього кістки.

Найчастіше періодонтит у дітей і дорослих проявляється як наслідок впливу на організм інфекції. У більш рідкісних випадках причиною періодонтиту стає травма або вплив токсинів на організм. Якщо інфекція вражає пульпу настільки сильно, що та не може служити бар'єром для проникнення інфекції всередину, то далі патологічні процеси поширюються вглиб ясна. Як наслідок, бактерії легко проникають до верхівки зуба, вражаючи навколишні його тканини.

Найбільш часто в якості збудників цього захворювання виступають стрептококи, в більш рідкісних випадках воно проявляється під впливом стафілококів, пневмококів, а також інших згубних мікроорганізмів. Вони виділяють токсини, які разом з продуктами розкладання пульпи виявляються в періодонті, потрапляючи туди крізь кореневі канали або утворився зубодесневой кишеню. Крім того, патологічні мікроорганізми можуть проникати туди гематогенним або лімфогенним шляхом.

Періодонтит іноді розвивається як ускладнення вчасно не вилікуваного карієсу або пульпіту.

Фахівці поділяють періодонтит на кілька різних видів. Залежно від локалізації недуги діагностика визначає верхівковий або апікальний періодонтит (в даному випадку запальний процес вражає область верхівки кореня зуба), а також маргінальний (Ця форма хвороби передбачає поразку тканини періодонта уздовж кореня зуба) і дифузний (Уражається зв'язковий апарат в цілому) періодонтит.

Класифікація в залежності від причини виникнення хвороби визначає інфекційну, травматичну і медикаментозну форми захворювання. інфекційна форма - результат ураження тканин періодонта патологічними мікроорганізмами. Іноді так виражається загострення запущеного карієсу або пульпіту.

медикаментозний періодонтит - наслідок потрапляння в періодонт лікарських засобів, агресивно впливають на тканини. Такі ліки застосовуються в процесі лікування зуба. В даному випадку часто діагностується і так званий алергічний періодонтит. травматичний періодонтит проявляється як наслідок гострих і хронічних травм зуба. Це може бути як удар або вивих, так і результат неправильного встановлення коронки.

Оцінюючи клінічну картину при періодонтит, фахівці виділяють гостру і хронічну форму недуги. У свою чергу, гострий періодонтит підрозділяють на серозний і гнійний, а хронічний - на гранулематозний, гранулюючих і фіброзний. Всі ці форми мають характерні особливості, які можна розглянути навіть на фото.

симптоми періодонтиту при гострій формі хвороби обумовлюються локалізацією патологічного процесу, а також проявом захисних реакцій, які оточують уражену ділянку тканин. Хворий відзначає прояв помірних больових відчуттів в області зуба, який був вражений. Хворіти це місце може як час від часу, так і постійно. Іноді відзначається реакція на гарячу їжу. Часто біль посилюється, коли людина надкушує щось на цей зуб. Коли тіло перебуває в горизонтальному положенні, можуть виникати побічні ефекти «виріс зуба», Так як в лежачому положенні посилюється набряк і збільшується тиск в ураженій ділянці. Як наслідок, хворий часто не може повноцінно висипатися і приймати їжу, тому відчуває себе розбитим і втомленим. Однак при гострій формі захворювання інтоксикації організму не спостерігається. Зовнішні ознаки, як правило, відсутні. Зуб може бути тільки злегка рухомим, а в коронці є каріозні порожнину або пломба, яку поставили недавно.

Якщо запалення переходить в гнійну стадію, то симптоми стають більш вираженими. Людина вже практично постійно відчуває інтенсивний біль ниючого характеру, йому складно жувати. Часто при такій формі хвороби людині непросто зімкнути щелепу через біль, тому він постійно відкриває рот. У пацієнта на тлі запального процесу підвищується температура до субфебрильних цифр.

Хворі гострим періодонтитом відчувають постійну слабкість через погане сну, стресу і неможливості нормально їсти. Проводячи огляд, можна виявити невеликий набряк на місці ураження. Також відзначається збільшення і болючість одного або декількох лімфовузлів. При перкусії зуба спостерігається прояв різкого болю. Зуб стає більш рухливим. При встановленні діагнозу важлива диференційна діагностика, так як деякі симптоми є характерними і для інших захворювань.

хронічний періодонтит іноді розвивається, минаючи гостру стадію хвороби. Але часто саме початкове загострення змінюється хронічним перебігом недуги. У деяких випадках клініка захворювання є невираженою. В такому випадку симптоми відсутні, що і стає причиною несвоєчасного звернення до лікаря.

Хронічний фіброзний періодонтит має млявий перебіг. Пацієнт не скаржиться на біль, а якщо больові відчуття і виникають, то і у дітей, і у дорослих вони мають ниючий характер. Тому діагностувати цю форму захворювання найлегше за даними рентгенографії. В такому випадку спостерігається наявність деформації (помірне потовщення періодонта) навколо верхівки кореня зуба (періодонтит).

гранулематозний періодонтит виражається появою оболонки зі сполучної тканини, яка виглядає як мішечок, прикріплюється до верхівки кореня зуба і заповнюється грануляційною тканиною. Це утворення називається гранулемою. Біль при такій формі недуги, як правило, відсутня. Тільки під час надкусиванія можуть іноді з'являтися неінтенсивні больові відчуття. Зважаючи на відсутність симптомів хворі можуть тривалий час не звертатися за допомогою. Як наслідок, стан погіршується, і з часом можуть проявитися стадії загострення періодонтиту, коли доведеться застосовувати вже хірургічне лікування.

Перебіг гранулирующего періодонтиту передбачає появу грануляційної тканини в периодонте. Дана форма захворювання є найбільш активною. Така тканина росте дуже швидко, тому з часом кортикальная пластинка альвеоли руйнується, і сформовані грануляції виходять назовні. З'являється відкритий канал, через який виходить гній, який виділяється при гранулюючих періодонтит. Таких свищів буває і кілька, причому через них в організм можуть потрапляти мікроби, і хронічний перебіг недуги ускладнюється. Якщо свищевой хід закривається, то гранулюючих періодонтит прогресує, і пацієнт страждає від сильних болів і набряків м'яких тканин.

Для початку гранулирующей форми захворювання характерна поява періодичних болів в яснах, які можуть зникати і з'являтися довільно. Біль може ставати інтенсивніше при надкусиваніі їжі, в холоді, при застуді. Зуб трохи рухається. При наявності свищів і гнійних виділень спостерігається неприємний запах.

при хронічному гранулюючих періодонтит періодично спостерігаються періоди загострення і ремісії хвороби. Загострення провокує прояв помітних симптомів, описаних вище, а при ремісії біль або дискомфорт в області ураженого зуба виявляються незначно. Свищева ходи в цей час можуть закриватися.

Таким чином, кожна з форм періодонтиту має власні особливості перебігу. Все це необхідно враховувати при встановленні діагнозу, причому, дуже важливим моментом є диференціальна діагностика. У людей в літньому віці дуже рідко діагностуються гострі форми захворювання. Але при цьому як апікальний, так і маргінальний періодонтит може проходити у літніх пацієнтів гостро - з сильним болем, набряками і погіршенням загального стану.

травматичний періодонтит протікає у літніх людей хронічно, так як хвороба розвивається під дією постійного травмуючого фактора. Як правило, це результат неправильного протезування або відсутності великої кількості зубів.

При періодонтит у хворого можуть спостерігатися ускладнення загального характеру. Це, ознаки загального отруєння організму, постійні головні болі, відчуття слабкості, підвищена температура тіла. Як ускладнень можуть згодом розвиватися аутоімунні хвороби серця, суглобів, нирок. Такі процеси відбуваються через стабільного збільшення в організмі хворого клітин системи імунітету, які згодом можуть знищувати клітини свого організму.

Частими ускладненнями є кісти, свищі, рідше у хворих можуть розвиватися абсцеси, остеомієліт щелепи, флегмона шиї. Внаслідок відкриття свища в гайморову пазуху туди можуть потрапляти гнійні виділення, що сприяє розвитку гаймориту.

Якщо хворий підозрює розвиток періодонтиту, то стоматолог спочатку проводить огляд, при якому визначає наявність почервоніння, припухлостей, ран, свищів. Обмацування зубів дає можливість припустити, який з них є джерелом інфекції. Лікар при цьому перевіряє рухливість зубів, проводить їх перкусію. Також важливий опитування хворого, в процесі якого необхідно дізнатися, які болі турбують людину, чи є інші симптоми.

Інформативним методом при встановленні діагнозу є проведення рентгенівського дослідження. Отриманий рентгенівський знімок повинен ретельно вивчити досвідчений фахівець, так як при різних формах періодонтиту картина різниться. При розвитку гострої форми недуги на знімку спостерігається розширення періодонтальної щілини через набряк.

Крім того, призначається проведення електроодонтодіагностики, яке свідчить про загибель пульпи. Лабораторне дослідження крові змінюється не суттєво, іноді незначно збільшується ШОЕ і кількість лейкоцитів. Слід диференціювати гострий періодонтит з деякими формами пульпіту, з гострим гнійним периоститом, гострим одонтогенних остеомієліт, загостреннями гаймориту. Хронічний періодонтит при його загостренні слід диференціювати з тими ж хворобами.

Діагностувати хронічний гранулюючих періодонтит дозволять вивчення результатів рентгенологічного дослідження хворого зуба. На ньому визначається вогнище деструкції тканини кістки, що має нечіткі контури і розташований в області верхівки кореня.

При хронічному фіброзному періодонтит присутній розширенняпериодонтальної щілини, але зберігається внутрішня кортикальна пластинка. При хронічному граіулематозном періодонтит спостерігається збільшення лімфатичних вузлів, а на рентгенівських знімках видно округлий вогнище деструкції тканини кістки.

Якщо у пацієнта розвивається гострий періодонтит зуба, то спочатку слід визначити, чи доцільно видалення зуба, або його слід зберегти. Якщо в причинному зубі ціла коронка, прохідний канал кореня, і визначаються сприятливі умови для ендодонтичної терапії, то зуб намагаються зберегти. В такому випадку проводиться розкриття гнійного вогнища, після чого він спорожняється. Важливо створити умови для відтоку ексудату. Перед початком лікування практикується провідникове або інфільтраційне знеболювання.

Як правило, практикується видалення тимчасових зубів, зуба мудрості, коронковая частина якого сильно зруйнована, а також тих зубів, які виявляються сильно рухомими. Також видаляються ті зуби, лікування яких виявляється неефективним.

Після видалення зуба утворилася лунку потрібно промити антисептиками і зробити 2-3 новокаїнові блокади. Практикується також полоскання антисептиками або відварами трав. Іноді призначаються фізпроцедури.

Загальне лікування періодонтиту необхідно проводити комплексно. Консервативне лікування передбачає застосування анальгетиків, гіпосенсибілізуючих препаратів, нестероїдних препаратів з протизапальним ефектом. Сучасні методи лікування включають прийом вітамінів і імуностимуляторів.

Як правило, протягом гострого періодонтиту або загострення хронічної форми хвороби відбувається із запаленням по нормергіческіх типу. Саме тому терапія антибіотиками і сульфаніламідами не практикується.

лікування антибіотиками проводять тільки в тому випадку, якщо розвивається ускладнення хвороби, що супроводжується інтоксикацією організму, або відзначається млява запальна реакція. Це дозволяє попередити поширення хвороби на тканини, розташовані поруч. Якщо лікування періодонтиту зубів було проведено своєчасно і правильно, то людина повністю одужує. Але якщо в ході терапії були допущені грубі помилки, або хворий взагалі не звертався до лікаря, практикуючи виключно лікування народними засобами, то процес може перейти в хронічну форму. Як наслідок, ціна такого зволікання може бути дуже високою.

Лікування хронічного періодонтиту тривалий. Однак іноді консервативна терапія є неефективною і потрібно хірургічне втручання. В даному випадку найбільш радикальний метод - видалення зуба. Після цього лікар виконує ретельний кюретаж дна лунки, щоб повністю прибрати частини грануляційної тканини. Залишаючись, вони можуть стати причиною подальших запальних процесів, а також зростання кіст.

Практикується також проведення деяких зубозберігаючих операцій. це ампутація кореня зуба, резекція верхівки кореня зуба, реплантації, гемісекція або трансплантація зуба.

Основний метод профілактики для запобігання періодонтиту - це своєчасне усунення всіх захворювань, пов'язаних зі станом зубів. Правильний підхід до санації порожнини рота дозволяє попередити розвиток пульпіту і карієсу, а, отже, і не допустити періодонтиту. Якщо карієс все ж вражає зуб, то необхідно якомога раніше вилікувати його, так як періодонтит розвивається, коли тверді тканини зуба руйнуються, і відбувається загибель пульпи.

Важливо приділити особливу увагу раціону харчування, включаючи в нього якомога менше цукровмісних продуктів і як можна більше необроблених овочів, фруктів, а також молочних продуктів. По можливості слід уникати будь-яких травм зубів, щоб уникнути травматичного періодонтиту.

Не варто забувати і про гігієну порожнини рота. Чистити зуби потрібно ввечері і вранці, а після прийому їжі необхідно полоскати порожнину рота і використовувати зубну нитку. Особливо важливо полоскати рот після солодких страв і продуктів. Фахівці рекомендують пити багато рідини, адже зневоднення може стати одним з факторів, що сприяють розвитку періодонтиту.

Освіта: Закінчила Рівненський державний базовий медичний коледж за спеціальністю «Фармація». Закінчила Вінницький державний медичний університет ім. М.І.Пирогова та інтернатуру на його базі.

Досвід роботи: З 2003 по 2013 р - працювала на посадах провізора і завідувача аптечним кіоском. Нагороджена грамотами та відзнаками за багаторічну і сумлінну працю. Статті на медичну тематику публікувалися в місцевих виданнях (газети) і на різних Інтернет-порталах.

Це ви про зубну пасту? Які тільки не пробувала, але не допомагає особливо нічого. А вже настільки в занедбаному стані були і зуби і ясна, що я вирішила знайти хорошого лікаря і вилікувати нарешті зуби. Благо є знайомі лікарі, які і порекомендували стоматологічну клініку доктора Разуменко. Там і лікуюся. Ще трохи залишилося, але вже нічого не болить, не беспокоіт- просто щастя. Спасибі чудовим лікарям цієї клініки, ви правда нереально круті !!

Від періодонтиту можна взяти Дентамет - у мене вся сім'я їм користується, дуже добре допомагає.

Олексій: Відмінний крем! Чи не гоївся післяопераційний шов майже 2 місяці. Почав мазати допомогло.

Чистякова: Білобіл Интенс 120 мг - реально працюючий препарат для поліпшення кровопостачання мозку! .

Катя: Пила Мастопол від мастопатії. У мене був вузлик в грудях, ось і намагалася від нього.

Сергій: Любов до жирного і солодкого довела мене до ожиріння печінки. Дізнався я про це зовсім.

Всі матеріали, представлені на сайті, носять виключно довідковий і ознайомлювальний характер і не можуть вважатися призначеним лікарем методом лікування або достатньою консультацією.

Адміністрація сайту та автори статей не несуть відповідальності за будь-які збитки і наслідки, які можуть виникнути при використанні матеріалів сайту.

Періодонтит зуба - причини, симптоми і лікування

Тканина, що оточує коріння зуба і утримує його в альвеолі, отримала медичний термін - періодонт. Відповідно, її запалення класифікують як періодонтит. Локалізація вогнища запалення обумовлює поділ періодонтиту на апікальний і маргінальний.

При першому типі захворювання уражається ділянку періодонта, розташований безпосередньо біля верхівки зубного кореня. Другий тип захворювання характеризується зародженням запального процесу від краю ясен.

У разі відсутності лікування періодонтиту, відбувається прогресуванні захворювання, і поступово розсмоктується кісткова тканина поруч з верхівкою кореня. Формується порожнина заповнюють грануляції. У підсумку, або відбувається мимовільний вихід гнійного скупчення назовні з утворенням свища, або розростається гранульома в утворенням кісти.

Періодонтит має інфекційне походження. Інфекція - бактерії, рідше грибки проникає до кореня зуба через наявні в ньому пошкодження - тріщини, відколи або каріозну порожнину і провокує запальний процес. Захворювання періодонта стосуються буквально всіх вікових груп - від юного до літнього віку.

Процентні показники, виходячи з розрахунку на 100 випадків звернення до стоматолога з приводу болю в зубах:

 • Вік від 8 до 12 років - 35% випадків.
 • Вік 12-14 років - 35-40% (втрата 3-4-х зубів).
 • Від 14 до 18 років - 45% (з втратою 1-2-х зубів).
 • Від 25 до 35 років - 42%.
 • Особи старше 65 років - 75% (втрата від 2 до 5 зубів).

Причиною розвитку захворювання в більшості випадків стає глибокий карієс і пульпіт. При пульпіті запалення вражає м'які тканини зуба - пульпу, потім поширюється на періодонт. Цей процес сприяє формуванню кісти - своєрідного мішечка, заповненого рідиною. В даному випадку мова йде про серозний періодонтит.

Якщо періодонтит не лікується, хронічні вогнища інфекції в порожнині рота призводять до патологій внутрішній органів, серед яких лідирують ендокардити. Всі захворювання періодонта в цілому, так чи інакше, впливають на стан здоров'я людини і значно знижують якість його життя.

 1. Травматичний періодонтит. Цей вид запалення зобов'язаний своїй появі різних механічних пошкоджень - наприклад, в результаті різкого накусиваніе твердого предмета, разгризанія горіхів або звички відривати нитки зубами. Таким чином відбувається вбивання або вивих зуба, який супроводжується сильним болем.
 2. Медикаментозний періодонтит - з'являється через попадання в зубні канали сильнодіючих лікарських засобів, що застосовуються при лікуванні пульпіту та інших захворювань. Якщо запалення викликано медикаментами, що містять в своєму складі миш'як, діагностують миш'яковистий періодонтит. Також захворювання може бути спровоковано ліками з фенолом, формаліном і деякими іншими речовинами;
 3. Маргінальний, і апікальний (верхівковий) періодонтит. Відмінні риси цих двох видів ураження в тому, що маргінальний, або крайової, періодонтит зачіпає більшою мірою тканини пародонту, а верхівковий утворюється в області верхівок коренів зубів).
 4. Інфекційний періодонтит - розвивається внаслідок попадання в періодонт інфекції через пульпіту або невилікуваного карієсу. Через канал зуба мікроби проникають всередину ясен і провокують запальний процес.

Гострий періодонтит проявляється наступними симптомами:

 1. Відчуття «виріс» зуба. При надкусиваніі здається, що хворий зуб довше інших.
 2. Зубний біль. Біль зазвичай носить ниючий характер. Як правило, пацієнт завжди може вказати, який зуб болить. При натисканні на зуб біль посилюється, наприклад, при жуванні.
 3. При гнійному періодонтит біль стає пульсуючим, проміжки між больовими нападами короткими. Біль в деяких випадках віддає в вухо, скроню, підочноямкову область.

Хронічний періодонтит може протікати безсимптомно. Іноді спостерігається слабка біль при надкусиваніі хворим зубом. У більшості випадків такий зуб має змінений, сіруватий відтінок; при простукуванні звук виходить більш глухим, ніж у здорового зуба. Можливе утворення свища - отвори, через яке гній з вогнища запалення випливає в ротову порожнину. Свищ найчастіше виглядає як бульбашка з біло-сірим вмістом в проекції верхівки хворого зуба.

Чим періодонтит відрізняється від пульпіту зуба?

Не слід плутати пульпіт з даним захворюванням. Вони мають суттєву різницю в локалізації, незважаючи на часто схожі симптоми. Справа в тому, що пульпіт також є запальним захворюванням, проте всі процеси протікають виключно в пульпі зуба. Пульпою називають м'які тканини, які розташовані всередині зубів.

При будь-якій формі пульпіту в довколишніх тканинах не спостерігається зовсім ніяких змін, а зуб міцно тримається в яснах. Періодонтит може виникнути, як ускладнення пульпіту, коли інфекція проходить вниз до верхівки кореня і через кореневі канали виходить назовні.

Як виглядає періодонтит зуба, пропонуємо до перегляду докладні фото.

Що це таке? Хронічний періодонтит може бути результатом гострого процесу або ж початися самостійно. Зазвичай захворювання протікає безсимптомно. Симптоми проявляються лише в разі загострення періодонтиту через переохолодження організму або зниження імунітету.

Небезпека хронічної форми в тому, що пацієнт зволікає зі зверненням до лікаря до прояву яскраво виражених симптомів періодонтиту і, в результаті, ризикує втратити зуб, так як в більшості випадків виникають процеси, зокрема кісти на коренях, виявляються незворотними.

Хронічний періодонтит має три форми:

 1. Гранулююча форма. Виявляється хворобливістю при їжі або постукуванні, при контакті з гарячим або при тиску. Слизова навколо зуба злегка набрякла, червона, свищевой хід від гранульоми зуба може відкриватися на шкірі обличчя.
 2. Фіброзна форма. Відбувається поступове заміщення волокон зв'язкового апарату зуба сполучної фіброзної тканиною. Симптоми періодонтиту даної форми практично відсутні, біль буває дуже рідко. Діагноз можна поставити на основі рентгенівського знімка.
 3. Гранулематозна форма. Зазвичай протікає безсимптомно, має свищ для відтоку вмісту. На рентгені виглядає як осередок руйнування кістки у верхівки зуба діаметром до 5 мм.

При загостренні хронічного процесу симптоми захворювання стають аналогічними гострій формі, однак після того, як з'явиться свищ і почнеться виділення гною, процес знову піде на спад, приймаючи хронічну форму.

Що це таке? Гранулюючих періодонтит - хронічне запалення в періодонті, що протікає з утворенням грануляційної тканини. Клініка гранулирующего періодонтиту характеризується хворобливістю при надкусиваніі, жуванні, термічному впливі; рухливістю ураженого зуба, гіперемією і набряком ясен, освітою свищів з гнійними виділеннями.

Гранулюючих періодонтит діагностується за допомогою клінічного обстеження (огляду, зондування, перкусії, пальпації), рентгенографії зуба, електроодонтодіагностики. Лікування гранулирующего періодонтиту може бути терапевтичним (ендодонтичним) або хірургічним (гемісекція, ампутація або резекція верхівки кореня зуба, видалення зуба).

При відсутності лікування гострий періодонтит може призвести до неприємних ускладнень - періоститів (флюсу), а потім до абсцесу і флегмонам щелепно-лицьової області. Можливий розвиток гострого остеомієліту або гаймориту.

При прогресуванні хронічного періодонтиту найчастіше утворюються кісти, здатні в процесі росту охоплювати коріння сусідніх зубів. Також можливо проростання кіст в гайморову пазуху. Можливо нагноєння кіст з утворенням хронічного свища (як в порожнину рота, так і через шкіру околочелюстной області).

Принципи лікування всіх форм періодонтиту зводяться до усунення запалення в області верхівки кореня зуба. Досягається це різними способами. Складність лікування визначається ступенем розвитку процесу, його поширеністю, анатомією зуба і коренів, віком пацієнта.

Лікування будь-якої форми періодонтиту передбачає обробку кореневих каналів. Якщо зуб лечен раніше і кореневу пломбу видалити неможливо, застосовуються хірургічні методи лікування (резекція апікальної частини кореня).

Хронічний періодонтит з великими деструктивними змінами лікується препаратами на основі гідрату окису кальцію, що вводяться через канал кореня в осередок ураження. Важливим моментом при лікуванні зуба є правильно виконане пломбування каналу, яке бажано провести якомога швидше після ендодонтичної обробки. Природно, якщо відсутні кровоточивість і ексудація з каналу. В якості додаткових заходів при периодонте застосовують фізіотерапію, відчутно допомагає протизапальний і протибольовий ефект. Якщо зуб ще можливо врятувати, то лікар для цього зробить все можливе.

Основними цілями лікування гострого верхівкового періодонтиту є купірування больового синдрому, ліквідація вогнища запалення і запобігання подальшого поширення запального процесу на інші відділи щелепно-лицьової зони.

У мене був періодонтит. А все тому, що довела свої зуби до цього сама, з дитинства боялася стоматологів і не ходила, в результаті запустила свої зуби до такого стану.

Довелося навіть пити антибіотики поки ходила лікувала, за цей час кілька разів міняли ліки в зубі під тимчасовою пломбою-таке велике запалення було! Зрештою наростили зуб на штифт, канал прочистили і пролікували. До речі лікувати зараз зовсім не боляче, даремно боялася стільки років йти. А зуби то не волосся-нові не відросте!

А мені сьогодні розкрили запломбований зуб, так як на яснах вже утворився свищ, видалили нерв, цілу годину чистили, подвійну анестезію робили. Ось тиждень сказали полоскати содою, потім тимчасова пломба і якщо буде все добре, то поставлять потім постійну. Вобщем приємного мало, грошей потрібно більше, ніж лікування пульпіту, ну куди дінешся, добре що хоч не боляче нерв видаляти було.

А я ходила постійно до лікарів, і все мені завжди говорили, що все відмінно! Тут карієс, там карієс: заліковували. А тут вирішила брекети поставити, і прийшла в клініку до знайомих. Вони знімок зробили, чистку провели, і ахнули !! Передній різець повністю помер (Безсимптомно кілька років всередині зуба вмирало все: нерв, пульпа) Загалом все почистили, але зуб не вдалося врятувати! А все тому що лікарі не побачили. Хотіла б я зараз подивитися їм в очі, і запитати: - Як ви людей лікуєте? Куди дивитеся? Будемо тепер з ліками ходити і канали чістіть..надеюсь не потемніє ((

Додати коментар Скасувати відповідь

Популярне

 • Фракція АСД 2 застосування для людини: інструкція
 • Плями на тілі схожі на лишай: причини і лікування
 • З яких причин з'являється світлий кал у дорослих?
 • Чим лікувати простатит у чоловіків - ліки і ознаки недуги
 • Як швидко вивести вошей і гнид в домашніх умовах
 • Рожевий лишай у людини: причини і лікування, фото
 • Лишай у людини: фото, ознаки та лікування

Противірусні препарати - недорогі і ефективні.

проводити лікування захворювань може тільки кваліфікований лікар.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

− 4 = 3