печуть очі

Можливі причини печіння в очах і методи їх усунення

Дискомфорт в очах - часте явище, з яким хоча б раз стикався кожен чоловік. Причини печії в очах можуть бути викликані як зовнішніми чинниками, так і порушеннями в роботі організму. Ми розглянемо основні причини, що викликають неприємні відчуття, а також способи їх усунення.

Причини виникнення проблеми

Сильні різі і неприємне печіння в очах часто є симптомами недуг, що вражають слизові. У разі виявлення проблеми необхідно встановити причину її виникнення, що дозволить вибрати правильний курс лікування.

Отже, які фактори можуть викликати дискомфорт?

 • Травми. Тертя, удари і потрапляння сторонніх предметів можуть спровокувати неприємні відчуття;
 • Інфекційні захворювання. Патогенні мікроорганізми, представлені вірусами, грибками можуть спровокувати розвиток цілого ряду очних недуг: кон'юнктивіт, глаукома, герпес і т.д .;
 • Перенапруження. Постійна робота за комп'ютером або з дрібними деталями змушує очні м'язи постійно напружуватися. Це, в свою чергу, може викликати свербіж, печіння і навіть больові відчуття;
 • Світлобоязнь. Ненормальна реакція фоторецепторів на світло, викликана істотним розширенням зіниць. Зазвичай вона виникає внаслідок розвитку деяких видів хвороб (кір, ерозія рогівки, краснуха);
 • Підвищена сльозоточивість. Найчастіше виникає внаслідок алергічної реакції, що супроводжується неприємними відчуттями в очних яблуках;
 • Опіки. Хімічні та термічні опіки викликають пошкодження слизової і, відповідно, сильне печіння;
 • Гормональний дисбаланс. Нестабільність гормонального фону, викликана ендокринними порушеннями, в деяких випадках впливає і на стан слизових, в тому числі і очних;
 • Неправильний підбір контактних лінз. Така проблема часто зустрічається у людей, які в сталості використовують оптичні контактні лінзи.

Список причин, що викликають дискомфорт, неповний, і тому для лікування печіння в очах необхідно звернутися до офтальмолога. За допомогою сучасних методів обстеження він зможе з'ясувати, які саме чинники вплинули на виникнення проблеми і як з нею можна впоратися.

Чому болять очі? Як уже зазначалося, викликати дискомфорт може механічне пошкодження слизових, а також розвиток інфекційних та вірусних недуг.

Яка симптоматична картина стане прямим показанням для звернення за допомогою до офтальмолога?

 • свербіж і різі;
 • ниючий біль;
 • підвищена сльозоточивість;
 • відчуття стороннього предмета усередині очної ямки;
 • почервоніння «білків» і райдужної оболонки;
 • відчуття сильного тиску на очниці.

Подібні ознаки можуть свідчити про підвищену сухості в очах, ігнорування якої в деяких ситуаціях призводить до часткової втрати зору. Щоб з'ясувати природу дискомфортних відчуттів, перш за все, варто проконсультуватися у кваліфікованого медика.

Найчастіше дискомфорт і болі є наслідком, а точніше, ознакою розвитку якихось більш серйозних проблем зі здоров'ям. Тому ігнорувати їх ні в якому разі не варто.

Якщо сильно болять очі, про наявність яких захворювань це може свідчити?

 • Глаукома. Підвищення внутрішньоочного тиску провокує появу дискомфорту, різі та відчуття тиску на очі;
 • Ячмінь. Нерідко різь викликана нагноєнням на обідку верхнього або нижнього століття;
 • Синдром сухого ока. Недостатня секреція природного мастила змушує людину відчувати чужорідний предмет всередині очниці і печіння;
 • Кератит. Запальні процеси в рогівці викликають почервоніння і біль при русі очей;
 • Кон'юнктивіт. Гнійні освіти, що виникають у слизовій, провокують появу отечностей. Це, в свою чергу, викликає сильний свербіж або печіння;
 • Блефарит. Гостре або хронічне запалення тканин століття викликає відчуття засміченості очі.

Як бачите, список можливих очних захворювань досить серйозний. Крім того, біль в очах, світлобоязнь, сильне печіння, почервоніння і сльозоточивість можуть вказувати на розвиток оперізуючого лишаю, кору, краснухи, алергії, гаймориту і хвороби судин.

Для того щоб призначити грамотне лікування, необхідно пройти відповідне обстеження в клініці. В іншому випадку можна запустити хворобу і спровокувати серйозні ускладнення.

Щоб лікар-офтальмолог міг з упевненістю винести пацієнтові «вердикт», він повинен провести діагностику:

 • зробити візуальний огляд пацієнта;
 • з'ясувати симптоматику;
 • перевірити реакцію зіниць на светораздражітель;
 • з'ясувати анамнез пацієнта;
 • перевірити, чи є зниження гостроти зору;
 • визначити ступінь чутливості фоторецепторів до світла;
 • при підозрі на інфекційні та вірусні недуги зробити відповідні аналізи.

Як можна вилікувати почервоніння очей і печіння очей?

Залежно від причини, що викликала проблему, фахівець виписує певний препарат. Вдаватися до самостійного лікування не варто, адже в більшості випадків такі експерименти не приносять позитивних результатів.

Які види медикаментів можуть бути призначені лікарем?

 • Тетрациклінова мазь. Даний засіб дозволяє впоратися з кон'юнктивітом, механічним пошкодженнями, термічними опіками, а також недугами, які були викликані хвороботворними мікроорганізмами;
 • Офтальмоферон. Препарат бореться з вірусними проявами, а також синдромом сухості очей;
 • Емоксипину. Ліки впливає на мікроциркуляцію крові в дрібних судинах, за рахунок чого відбувається швидке розсмоктування крововиливів в очному яблуці;
 • Ціпромед. Дієві очні краплі борються з інфекційними хворобами, блефаритами і механічним пошкодженням слизової;
 • Тіотриазолін. Одне з найбільш дієвих засобів, що стимулюють регенерацію тканин після хімічних і термічних опіків;
 • Левоміцетин. Достатня сильні ліки з дуже широким спектром дії. Його застосовують для усунення інфекційних хвороб, таких як кератит або гнійний кон'юнктивіт;
 • Краплі «штучна сльоза». Ефективне лікування сухості і сильного печіння в очах передбачає використання крапель, які за складом дуже схожі з людською сльозою. Їх регулярне застосування дозволяє швидко справлятися з неприємними відчуттями в очницях.

При відсутності вірусних та інфекційних хвороб боротися з сверблячкою, печіння і сльозоточивість можна і народними засобами. Фітотерапевти рекомендують застосовувати картопляні і горіхові примочки, компреси з відварів м'яти, чорного чаю, цибулиння, календули і алое.

Свербіж, печіння, сльозотеча і гіперчутливість до світла можуть стати ознаками розвитку досить серйозних недуг. При виявленні подібних симптомів не відкладайте візит до лікаря в довгий ящик.

Печіння в очах

Відчуття печіння, сухості, різі в очах є досить поширеним симптомом найрізноманітніших офтальмологічних захворювань. Якщо такі відчуття з'являються регулярно або взагалі носять постійний характер, то потрібно терміново звернутися за допомогою до окуліста. Ігнорувати ці явища, ставитися до них безтурботно або практикувати самолікування неприпустимо.

Печіння в очах може бути викликано декількома факторами і бути проявом різних захворювань:

Інфекційні захворювання. Етіологія інфекційних захворювань очей може бути будь-який - бактеріальної, вірусної, грибкової, паразитарної. Найчастіше печіння свідчить про наявність у хворого інфекційного кон'юктівіта, блефарити. Нерідко печіння з'являється при захворюванні пацієнта ГРВІ або грипом. До паразитарних захворювань відноситься демомікоз - розмноження на століттях специфічних кліщів. Заразиться дуже просто - достатньо потриматися за поручень в метро або в автобусі, за який недавно тримався хвора людина, а потім потерти брудними руками очі.

Травми. Механічне пошкодження очей може носити непомітний характер - просте потрапляння в око пилу або дрібної смітинки.

Опік. Опікове ушкодження може бути термічним (від попадання в очі пара або окропу) або хімічним (попадання в очі хімічно активних речовин, наприклад, миючого засобу).

Перенапруження зору. Ця причина зустрічається дуже часто у людей, професія яких передбачає постійну роботу на комп'ютері. Незважаючи на те, що сучасні монітори вже не вимагають такого напруження зору, як раніше, але для багатьох і таке постійне пильну «вдивляння» в екран виявляється надмірним. До іншим таким професіям можна віднести постійну роботу з мікроскопом, маніпуляції з дрібними деталями і багато інших.

Алергія. Прояви алергічної реакції на яку-небудь речовину численні і варіабельні. Одним із симптомів алергії може виявитися печіння в очах.

Ендокринні захворювання. Деякі порушення ендокринної системи можуть супроводжуватися почервонінням століття, відчуттям печіння в очах, наприклад, при захворюваннях щитовидної залози.

Синдром сухих очей. Цей синдром пов'язаний з порушенням функціонування слізних залоз, що відповідають за постійне зволоження кон'юнктиви. Проявляється відчуттям потрапляння піску або сміття в очі, палінням.

Неправильна рефракція. Неправильно призначені окуляри або контактні лінзи можуть привести до появи відчуття печіння, різі в очах, почервонінням століття.

Очні захворювання. Серед інших симптомів різних серйозних офтальмологічних захворювань може бути і відчуття печіння.

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її та ще кілька слів, натисніть Ctrl + Enter

Так як відчуття печіння в очах не є власне захворюванням, а лише симптомом, проявом інших очних або загальних патологій, то основне лікування повинне бути спрямоване на боротьбу з основною проблемою, а не стільки на її прояв. У будь-якому випадку легковажно і безтурботно ставитися до цього симптому не можна. Необхідно якомога швидше звернутися до окуліста, який перевірить очі на наявність сторонніх тіл, зробить повноцінну діагностику і призначить специфічне лікування.

При наявності інфекції призначається специфічна антибактеріальна, противірусна, протигрибкова або протипаразитарна терапія як загальної дії (таблетки, уколи), так і місцевого у вигляді очних крапель. Глаукома і катаракта вимагають лікування саме основного захворювання, боротися з палінням буде марно, якщо хвороба буде продовжувати прогресувати. Для зняття запалення непогано допомагає закопування в очі відвару ромашки.

При сухості очей призначаються краплі штучної сльози. Протягом дня очам необхідно давати періодичний відпочинок. Для цього достатньо на кілька хвилин просто посидіти із заплющеними очима або підійти до вікна і якийсь час просто подивитися вдалину, «за горизонт" не фіксуючи погляд на якому-небудь конкретному предметі.

Неправильна рефракція вимагає повторної перевірки гостроти зору і призначення інших окулярів або контактних лінз. Алергія лікується призначенням антигістамінних і протиалергічних препаратів.

При опіках призначають пом'якшувальні краплі, протизапальні та антибактеріальні ліки для попередження розвитку ускладнень. Захворювання щитовидної залози вимагають специфічного лікування у ендокринолога, терапевта.

Для купірування сверблячки, печіння в очах, гіперемії століття можна використовувати промивання очей відварами звіробою або материнки, соком маргариток. При запаленні повік застосовують настої з чорниці або барбарису.

З давніх-давен відомий перевірений спосіб, який можна використовувати при будь-якому захворюванні очей - промивання чаєм. Метод універсальний, добре себе зарекомендував і абсолютно нешкідливий. Можна взяти вже заварені пакетики і просто покласти їх на повіки. Чай добре знімає роздратування, допомагає зняти запалення, але не є лікувальним. Він просто допомагає зменшити прояви захворювання, але не бореться з ним.

Профілактика при палінні в очах

Профілактичні заходи полягають у своєчасному зверненні до окуліста при найменших підозрах на розвиток офтальмологічних захворювань. Рекомендується проходити диспансерний огляд у офтальмолога щороку, особливо людям, у яких вже є якесь порушення зору.

Для попередження інфекційного зараження необхідно ретельно дотримуватися правил гігієни, не можна чесати і чіпати очі невимитие руками.

При попаданні в око стороннього тіла потрібно попросити кого-небудь видалити смітинку з ока за допомогою ватної палички або куточком складеного чистої носової хустки. Якщо виявити і видалити сміття не вдається, потрібно відразу звертатися за невідкладною офтальмологічної допомогою.

Автор статті: Дегтярова Марина Віталіївна, лікар-офтальмолог, окуліст

Стандартна гімнастика для корекції зору, схвалена офтальмологами включає в себе 10 вправ, які необхідно здійснювати щодня. Перше полягає в наступному: погляд необхідно перевести по горизонталі наліво і затримати на кілька секунда. Після цього точно також перевести погляд в правий бік і теж.

Постійно підвищений очний тиск призводить до розвитку глаукоми, а вона - до зниження гостроти зору, а згодом і до сліпоти. Найчастіше захворювання розвивається у осіб старшого віку, тому таким пацієнтам слід бути особливо уважними при виникненні давили болів в очах.

Виділення гною в області очей є наслідком розвитку інфекції в кон'юнктивальний мішку. Бактерії швидко розмножуються, а організм реагує за допомогою освіти нагноений. В такому випадку необхідно отримати консультацію офтальмолога. Він визначає причину, що викликала нагноєння, і методи лікування.

Сльозоточивість очей - поширена проблема, якої більшість не надає особливого значення. Адже вироблення сліз є процесом, здійснюваним в природному стані в організмі безперервно. Їх секреція - це функція слізних залоз. Надалі сльози рівномірно розподіляються по рогівці ока, після.

При виникненні свербежу необхідно звернутися до офтальмолога, так як такий симптом разом з почервонінням є ознакою багатьох серйозних захворювань: глаукоми, катаракти, ураження рогівки, деревовидного кератиту. Якщо отримати консультацію фахівця.

Запалення очей є складною пристосувальної реакцією компенсаторного характеру у відповідь на дію чинників як зовнішньої, так і внутрішнього середовища. Може бути локалізовано як в самому оці, так і в окологлазной області. Ступінь вираженості запалення залежить від причини його викликала. Реакція очі на подразник.

Сухе повітря систем опалення провокує прискорене випаровування рідини з поверхні очного яблука, тому даний синдром більш характерний для жителів холодних кліматичних зон. Тривала зорова концентрація на певних предметах (екрані монітора або інших об'єктах).

Не варто залишати без уваги такий симптом, як різь в очах, навіть якщо вона приносить незначний дискомфорт. Неправильне використання очних крапель в результаті може привести до серйозних проблем із зором. Тому, якщо є різь в очах, в першу чергу слід звернутися до офтальмолога. Залежно від причини.

При копіюванні матеріалів, активне посилання на сайт www.ayzdorov.ru обов'язкове! © AyZdorov.ru 2009-2017

Інформація на сайті призначена для ознайомлення і не закликає до самостійного лікування, консультація лікаря обов'язкова!

Печуть очі, чи може бути справа в нервах?

Помітила не надто приємну тенденцію, коли перенервував у мене сильно печуть очі. Відчуття не дуже приємне і хочеться їх закрити і лягти, але не завжди собі можу таке дозволити.

Я раніше грішила на комп'ютер, все думала через те, що працюю за ним. Останній раз простежила тісний зв'язок між стресом і тим, що почали очі піч.

Чи не підкажете в чому це може бути справа? Як зняти ці не комфортно муки?

Один з варіантів ваших відчуттів може бути через зміни всередині очного тиску. Другий варіант це на нервовому грунті алергічна реакція кон'юнктиви очі. Може бути і вірусний кон'юнктивіт.

Якщо пов'язуєте неприємні відчуття в очах зі стресом, то спробуйте випити заспокійливе і подивитися пройде чи ні. Хоча про таку реакцію на стрес чую вперше. Я можу зрозуміти, коли око смикається, але пече.

Справа не в нервах. Стрес тільки запускає процес. Швидше за все у Вас підвищений рівень тироксину (гормону щитовидної залози). Перевірте у ендокринолога. І ще: ОБОВ'ЯЗКОВО ЗРОБІТЬ комп'ютерної томографії мозку! Чи добре працює гіпофіз? Нормалізуете гормональний фон і все у Вас буде добре!

Швидше за все у вас підвищується внутрішньоочний тиск. І стрес провокує це. Від комп'ютера теж тиск може підвищуватися. Зверніться до окуліста.

Вам потрібно звернутися до лікаря, щоб той визначив причину того, що у вас печуть очі. Я не думаю, що це пов'язано зі стресом. Це може бути синдром сухого ока, потрібно тоді буде покапать краплі для зволоження. Я капають сістейн Ультра, дуже хороші краплі.

Навряд чи справа в нервах і стресах. Тут проблема швидше за все з очним яблуком. У всякому разі проконсультуватися в офтальмолога не завадить.

Швидше за все у вас проблеми з тискам або з судинами. Від комп'ютера теж хорошого чекати не доводиться. Для початку купіть краплі "Туафон" вони практично не мають протипоказань, можна приймати 2-3 рази на день. Ще можна спробувати купити вітаміни для ока "Чорниця". Якщо не допоможе то тоді до лікаря.

добрий вечір…. очі стали слизу ... печь..внутрі і навколо очей ... є відчуття що в куточках очей що то заважає або таке типу як набряк ... всередині як пісок і печуть ... до очного ходила ... сказав що все в нормі. коли моргаю дуже ріжуть ... і та з ранку і до вечора ...

Я з такою проблемою рятуюся Візомітіном - він не дорогий і досить швидко знімає симптоматику.

(Adsbygoogle = window.adsbygoogle || []). Push (<>);

Для багатьох заняття йогою - це хороший спосіб зміцнити здоров'я і підтримувати його в бадьорості. Це система фізичних вправ, за допомогою яких знімається стрес. Гімнастика за системою йогів допомагає справлятися з симптомами різних недуг, серед ...

(Adsbygoogle = window.adsbygoogle || []). Push (<>);

Дитячу імунну систему можна і потрібно виховувати також, як дорослі виховують самих дітей. Якщо зробити імунітет дитини сильним, він буде в змозі пережити не хворіючи сезонні епідемії грипу. Медики вважають, що у батьків в арсеналі ...

(Adsbygoogle = window.adsbygoogle || []). Push (<>);

Справа лише в дозі, як вчать нас дві мудрості, народна і лікарська.

(Adsbygoogle = window.adsbygoogle || []). Push (<>);

(Adsbygoogle = window.adsbygoogle || []). Push (<>);

Трансплантація фекалій - звучить знущально, майже як копрофагія. Однак такий хвилюючий метод терапії та профілактики захворювань існує вже понад півстоліття. Перший випадок офіційно виправданого лікування калом був зареєстрований ще в 1958 році в США. З ...

(Adsbygoogle = window.adsbygoogle || []). Push (<>);

Люди, які страждають на цукровий діабет 2-го типу часом відчувають себе чужими на банкетах в ресторанах або великих сімейних застіллях. Однак хвороба - це не привід уникати смачної їжі взагалі. Фактично не існує продуктів, які були б ...

Передрук матеріалів можлива при наявності посилання на наш сайт.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

39 − = 35