парези це

парез

Парез є частковий параліч. Іншими словами, його можна охарактеризувати як певна неможливість виконання різних дій і рухів через серйозних поразок важливою центральної і периферичної нервових систем.

Дане захворювання фахівці умовно ділять на дві великі групи. Перша - органічні, коли існує можливість точно з'ясувати, чому конкретний нервовий імпульс не завжди доходить до м'яза. Друга група - функціональні, які діагностуються небезпечними ушкодженнями кори головного мозку.

Основними типами парезу є парез нерва, парез кінцівок, парез гортані та дистальний парез. Небезпечний парез нерва - це найчастіше часткове обмежень дій мускулатури тіла людини, яка відбувається внаслідок конкретної його частини, коли м'язи перестають виконувати звичні людські функції. Пов'язано це серйозний розлад головним чином з порушеннями нервової системи.

Інший тип - парез кінцівок зазвичай спровокований небезпечним крововиливом в мозок. Він вважається досить поширеним захворюванням серед населення багатьох країн. Як мінімум кілька мільйонів людей сильно страждають від такої часткової втрати важливої ​​функціональності кінцівок. При цьому якщо обездвижена тільки одна кінцівка, то діагностують монопарез. Парапарез - це така недуга, коли вражені дві руки або обидві ноги. При тетрапарез погано рухаються і нижні і верхні кінцівки.

Парез гортані - це неповний параліч великої гортанний порожнини. Можна розділити цей вид на три маленьких підвиду. Миопатический парез провокується різними запальними процесами, які можливі в м'язах, а також всілякими патологіями нервів, зазвичай провідних шляхів і навіть центрів мозкової активності. До них зараховують ларингіт і туберкульоз.

Невропатичний парез виникає через різні змін центральної і периферичної нервових систем. Такі серйозні зміни в ЦНС завжди відбуваються через істерії, а в периферичної - через блукаючого нерва. Дані серйозні патології нерідко пов'язані і з травмами і з іншими запаленнями шийному або в грудному відділах.

Дистальний парез рук унеможливлює виконання різноманітних невимушених рухів. Він розділений на дві підгрупи - центральний і периферичний. При такому вигляді захворювання пацієнт не може просто стиснути руку в кулак. Більш того, нерідко разом з таким елементарним стисненням відбувається і розгинання в лучезапястном суглобі хворої людини.

Основними причинами дистального парезу можна відзначити родову травму в важливою області плечового сплетення. Іншими причинами є крововиливи, інсульти, пухлини, тривалі мігрені, типовий розсіяний склероз, значні ураження півкуль верхнього шийного відділу спинного мозку і головного мозку, а також і інші травми.

Причини виникнення парезів гортані криються в поліетіологічною патології. нерідко даний вид захворювання розвивається і на тлі інших інфекційних захворювань. Нерідко парези гортані можуть діагностуватися при таких запальних захворюваннях, як ларинготрахеїт, черевний тиф. сифіліс, ботулізм і сирингомієлія.

Причини парезу лицьового нерва полягають в наявності таких недуг, як герпес, грип, краснуха, аденовіруси, ЦМВ і вітряна віспа. Однак повністю не доведено зв'язок цих захворювань з парезом лицьового нерва.в більшості випадків парезів кінцівок причинами можуть бути різні травми і нещасні випадки.

Прогресивне зростання тонусу м'язів можна віднести до головних симптомів даного захворювання. Також можна відзначити серйозне порушення рефлексів і гіперрефлексію. При цьому клінічна картина типових парезів гортані заснована з різних порушень голосу, а також порушень дихання. Можна відзначити її основні прояви - зниження звучності голосу, втрата тембру голосу, шепотная мова, захриплість, сиплість і деренчання голосу. Крім цього важливим симптомом є стомлюваність при незначних голосових навантаженнях.

При парезах кінцівок спостерігається не тільки підвищення тонусу м'язів, а й істотне порушення рефлексів, а також відзначається гіперрефлексія. При парезах лицьового нерва відчувається сильний біль і досить неприємні відчуття. Ассімітрічность або часткова нерухомість особи є головними ознаками цього виду захворювання. При цьому пацієнту складно просто посміхнутися і він відчуває величезні труднощі при звичайній розмові.

При парезах гортані помітні серйозні порушення дихання, оскільки повітрю важко чинити в дихальні шляхи пацієнта. У деяких хворих трапляється небезпечна асфіксія. Типовий миопатический парез гортані з небезпечним двостороннім ураженням проявляється значними порушеннями фонації При Нейропатіческой парезе гортані найчастіше відзначаються слабкість спочатку м'язи, а також розширюється голосова щілина, дратівливість, порушення сну і стомлюваність притаманні всім видам парезу.

При діагностиці парезів зазвичай потрібна участь таких фахівців, як психоневрологи, отоларингологи, нейрохірурги, психіатри та пульмонологи. При діагностуванні такого захворювання важливу роль відіграє ретельний збір анамнезу, і також виявлення схильності кожного конкретного пацієнта до типових психогенним реакцій.

У більшості випадків сучасне обстеження пацієнтів з парезами гортані завжди здійснюється з микроларингоскопии. Також проводиться обов'язкова рентгенографія і КТ гортані. Потім необхідна оцінка нейро-м'язової передачі і скорочувальної здатності м'язів. Діагностика парезу лицьового нерва практично завжди специфічна і питань не виникає, аналіз супутніх травм дає необхідну точність. Можна провести рентгенологічне дослідження для підтвердження діагнозу.

При діагностиці кінцівок завжди фахівці враховують поширення наявної м'язової слабкості і її локалізацію.

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її та ще кілька слів, натисніть Ctrl + Enter

Зазвичай первинним проявом парезу завжди вважається певний дискомфорт в м'язах. При відсутності необхідного лікування не виключено, що таке серйозне захворювання як парез переросте в повний параліч. У більшості випадків в місцях освіти часткової знерухомлених пацієнти відчувають сильний біль. При цьому, якщо недуга супроводжується й іншими гострими захворюваннями, то його розвиток відбувається досить швидко, виходячи з чого і призначають лікування.

Основне лікування зазвичай полягає в первісному виявленні та подальшому усуненні головної причини виникнення захворювання. Нерідко різні патології переростають в парези. При інсультах завжди ефективна особлива відновна терапія. При пошкодженнях та інших травмах фахівці проводять неминуче зшивання периферичних нервів. Якщо виявлені пухлини чи інші новоутворення, які роблять значний тиск на нерви, то призначаються операції по їх обов'язковому видаленню.

Крім іншого нерідко показані спеціальні курси масажів, які покликані допомогти в підтримці м'язів в тонусі, оскільки від постійного часткового знерухомлення вони можуть бути атрофовані. При лікуванні різних видів парезу важливе значення має сила волі кожного пацієнта і його рішучість. Хворий повинен бажати одужати, щоб активізувати внутрішні сили організму.

Основний профілактикою парезів є нормування навантаження після відновлення функцій м'язів. Також рекомендується уникати переохолодження. При парезах гортані необхідно виключити тривале перебування людини в запилених приміщеннях. Щоб повністю виключити рецидиви, необхідно берегтися особливо в перший час від різних інфекційних захворювань і різних неврозів.

Парез формується внаслідок часткової втрати м'язової маси через серйозне ураження нервових волокон. Парези поділяються на функціональні та органічні. При органічних видах захворювання існує ймовірність виявлення першопричини парезу, якась ініціює обставини, при яких нервові імпульси.

Про парезе гортані і голосових зв'язок говорять тоді, коли зменшується рухова активність гортанних м'язів. Це в свою чергу призводить до порушення голосу і дихання. Дане захворювання тісно пов'язане з серйозними патологічними порушеннями м'язів гортані. Прояв парезу гортані і голосових зв'язок: слабкість.

Парез кишечника або паралітична кишкова непрохідність є серйозне минуще порушення функцій кишкової перистальтики. Дане захворювання часто діагностується після певних оперативних маніпуляцій на кишечнику, коли порушений водно-електролітний баланс. Парез кишечника частіше проявляється на.

Парез кінцівок - це серйозне пошкодження в роботі кори головного мозку і його важливих відділів, які завжди відповідальні за рухову активність людини. Основними симптомами є ослаблення м'язових систем або рухливості кінцівок. Інсульт сама.

При копіюванні матеріалів, активне посилання на сайт www.ayzdorov.ru обов'язкове! © AyZdorov.ru 2009-2017

Інформація на сайті призначена для ознайомлення і не закликає до самостійного лікування, консультація лікаря обов'язкова!

парези це

Популярні розділи сайту:

Що таке плегия, параліч і парез? Класифікація парезу

плегія, або параліч,- повна втрата довільних рухів в тій чи іншій групі м'язів.

парез - часткова втрата довільних рухів в тій чи іншій групі м'язів, що характеризується зниженням сили і обсягу активних рухів в уражених м'язах.

Залежно від поширеності розрізняють наступні варіанти паралічів і парезів:

- моноплегии, або монопарез, - плегия або парез визначаються тільки в м'язах однієї руки або ноги;

- геміплегія, або геміпарез, - плегия або парез захоплює м'язи як руки, так і ноги на одній або на протилежних (альтернирующая геміплегія або геміпарез) сторонах тіла;

- параплегія, або парапарез, - плегия або парез визначаються тільки в м'язах тільки обох рук або ніг (відповідно верхня або нижня параплегія або парапарез);

- тріплегія, або тріпарез, - плегия або парез захоплює три кінцівки;

- тетраплегія, або тетрапарез, - плегия або парез захоплює обидві руки і ноги.

плегии (Парези) можуть бути виявлені при клінічному огляді на підставі наступних ознак:

1) зниження обсягу активних рухів і (або) м'язової сили;

2) зміна м'язового тонусу;

3) атрофія або гіпотрофія паретичних м'язів;

4) фасцікуляціі і фібриляції уражених м'язів;

5) підвищення або зниження (аж до відсутності) фізіологічних рефлексів, що замикаються на паретичних м'язах;

6) наявність патологічних рефлексів;

7) наявність захисних рефлексів і патологічних синкинезий.

Залежно від виду плегии або парезу - периферичний або центральний - різні перераховані вище симптоми утворюють клінічне ядро ​​периферичного або центрального паралічу.

м'язова сила досліджується паралельно з активними рухами, так як їх обсяг при нерізко виражених парезах не зменшується. Силу м'язів кистей визначають динамометром. При дослідженні сили інших м'язів використовують ручний спосіб в двох модифікаціях.

при першій модифікації лікар надає перешкоду у виконанні активного руху, визначає і порівнює зліва і справа силу опору в відповідних м'язах. Так, наприклад, лікар пропонує хворому згинати руку в ліктьовому суглобі зліва і активно перешкоджає цьому згинання. Потім так само визначається сила двоголового м'яза плеча правої руки, і сила активного руху зліва і справа порівнюється.

Найчастіше використовують іншу модифікацію: Пацієнтові пропонують виконати активний рух, не надаючи протидії. Далі пацієнт утримує руку або ногу в цій позі з максимальною силою, а лікар намагається зробити рух в зворотному напрямку. При цьому він оцінює і порівнює зліва і справа ступінь зусилля, яке для цього потрібно. Наприклад, силу двоголового м'яза плеча визначають, намагаючись розігнути вже зігнуту в ліктьовому суглобі руку, спочатку зліва, потім справа.

Що таке парези і паралічі, яка різниця між ними в симптоматиці, діагностиці та лікуванні?

Парези і паралічі - це патологічні порушення рухових функцій організму людини. Для паралічів характерно випадання даних функцій, тоді як при парезі спостерігається лише їх ослаблення. Але обидва синдрому виникають внаслідок розвитку різних патологічних процесів нервової системи, які порушують структуру рухового аналізатора.

Такий синдром, як парез або параліч, може вразити будь-яку групу м'язів. Наприклад, патологія:

 • лицевого нерва викликає ураження мімічної мускулатури;
 • під'язикового нерва - дисфункцію м'язів мови;
 • диафрагмального нерва - поразки діафрагмальної м'язової групи.

Але зазвичай терміни "параліч" і "парез" використовуються для визначення ураження мускулатури кінцівок.

Всього розрізняють 5 різних видів парезів. До них відносяться:

 1. Монопарез (моноплегии) ​​- ураження тільки однієї кінцівки, що супроводжується порушенням її довільних функцій.
 2. Парапарез (параплегія) - парне ураження нижніх або верхніх кінцівок з наступним порушенням їх довільних функцій.
 3. Геміпарез (геміплегія) - одночасне ураження руки і ноги, але з одного боку тіла.
 4. Тетрапарез (тріплегія) - поразка відразу трьох кінцівок людини.
 5. Тетрапарез (тетраплегія) - поразка всіх кінцівок хворого.

Такі дисфункції виникають в результаті ураження певних шляхів і центрів, які відповідають за довільні рухи людини. Вони відносяться до так званої пирамидной системі. Через механічних пошкоджень або ускладнень після захворювань процес проходження імпульсів по цій системі може перериватися або повністю блокуватися. В результаті імпульс, який відповідає за довільне скорочення м'язи, не може досягти місця призначення. Це і стає причиною виникнення парезу або паралічу.

Фахівці поділяють спастичний (також відомий як центральний) і млявий (званий ще периферичних) парез. Різниця між ними полягає в ступені рефлекторної активності. При млявою формі ця активність помітно слабшає або зовсім припиняється. При спастичному ж відбуваються повністю протилежні процеси. Під час такого виду парезу рефлекторна діяльність потерпілого помітно перевищує нормальні значення.

Діагностують спастичний або периферичний парез, грунтуючись на клінічних даних. Також нерідко використовується комплекс досліджень із застосуванням спеціалізованих інструментів. До таких аналізах відносяться:

 1. Рентгенівська, магнітно-резонансна та комп'ютерна томографія.
 2. Двовимірна ехоенцефалографія, що застосовується для немовлят віком до 1 року.
 3. Рентгенографія черепа, субарахноїдальної оболонки мозку.
 4. Радіоізотопні методи діагностики.
 5. Ультразвукова допплеросонографія.

З найбільш поширених методів діагностики варто виділити Електронографи. Ця методика вкрай важлива, так як вона допомагає розрізняти і діагностувати млявий і спастичний парез. З її допомогою виявляються специфічні зміни в передньому розі спинного мозку при ураженнях і невропатіях, відсутніх при центральному парезі. Крім того, електронографія викликає рефлекторну реакцію м'язів, яка називається H-рефлексами. При нормальному стані здоров'я хворого відгукуються лише м'язи гомілки. У той час як при спастичному парезі реагують все паретичной м'язи.

Залежно від причин виникнення паралічу або парезу розрізняють різні методики лікування цієї патології. При ураженнях, викликаних травмою і розривом нервів, хворому проводять мікрохірургічних репозицію. В інших випадках краще використовувати фізіотерапію. Вона включає в себе такі процедури, як:

 • УВЧ-терапія, спрямована на уражену парезом область;
 • мікрохвильова терапія;
 • використання імпульсних струмів;
 • застосування ультразвуку;
 • електрофорез з новокаїном і кальцієм;
 • опромінення ультрафіолетом.

При млявих формах ураження фізіотерапію проводять відразу після початку розвитку патології. Винятком є ​​електрофорез, який застосовують на більш пізніх етапах лікування і поєднують із застосуванням антихолінестеразних препаратів.

При спастичному парезі термінова допомога не потрібна. Якщо ураження викликане травмою, то фізіотерапію вводять в курс лікування через 2-3 тижні. А при інсульті - через 3-5 тижнів.

І необхідно пам'ятати, що коли ми лікуємо парез, запорука успішної терапії полягає в неухильному дотриманні всіх призначень лікаря.

Варто відзначити, що деякі прояви спастичного парезу можуть проявлятися у новонароджених дітей. Такі прояви є фізіологічними особливостями формується організму. У міру розвитку мозочка, пірамідної системи і стовбурових структур вони поступово пропадають.

В окрему групу парезів виділяють дитячі церебральні паралічі. Така патологія найчастіше виникає в результаті перинатальних або внутрішньоутробних ушкоджень головного мозку. Такі зміни стають причиною порушення норми онтогенезу дитячої рухової системи. Вони сприяють формуванню нетипових реакцій і автоматизмів, які ускладнюють рух немовляти. Дуже часто ці патології і імітують картину спастичного парезу.

Повний або частковий параліч - це не єдина причина ослаблення або відсутності довільних рухів.

Нерідко такий симптом можна спостерігати при розвиваються м'язовій дистрофії. Для цього синдрому характерні деякі ознаки периферичного ураження. З цієї причини ні в якому разі не можна займатися самолікуванням. При перших же симптомах розвитку патології необхідно звернутися до фахівця. Тільки так можна підібрати правильний курс лікування, що не сплутавши патології зі схожою симптоматикою.

 • Хвороба Бехтерева і інші аутоімунні захворювання

 • Болі в спині (дорсалгии)

 • Інші патології спинного і головного мозку

 • Інші травми опорно-рухового апарату

 • Захворювання м'язів і зв'язок

 • Захворювання суглобів і періартікулярних тканин

 • Викривлення (деформації) хребта

 • Лікування в Ізраїлі

 • Неврологічні симптоми і синдроми

 • Пухлини хребта, головного і спинного мозку

 • Відповіді на питання відвідувачів

 • Патології м'яких тканин

 • Рентгенографія та інші інструментальні методи діагностики

 • Симптоми і синдроми захворювань опорно-рухової системи

 • Судинні захворювання ЦНС

 • Травми хребта і ЦНС

  © 2013-2016, медичний портал про здоров'я спини SpinaZdorov.ru

  Вся інформація на сайті представлена ​​в ознайомлювальних цілях. Перед застосуванням будь-яких рекомендацій обов'язково проконсультуйтеся з лікарем.

  При повному або частковому відтворенні інформації з сайту без вказівки активного посилання на нього заборонено.

 • Добавить комментарий

  Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

  81 − 76 =