ознаки запору

Запор - причини, симптоми, діагностика, лікування

запор являє собою затримку стільця більше, ніж на дві доби. Запор можна сміливо назвати частим розладом здоров'я. Більш часто запори зустрічається у дітей і літніх людей.

Причини запору можуть бути найрізноманітнішими. Дуже часто причиною запору є ігнорування потреби спорожнення кишечника через банальну зайнятості. Якщо у людини спостерігається гемморой, через якого постійно виникає біль під час дефекації, то це також одна з можливих причин запору. Досить часто запор викликає невірна дієта, відносно низька активність, постійні стреси, зміни режиму. Не можна забувати і про недостатнє вживання рідини, яка просто необхідна для організму людини.

Антидепресанти, діуретики, наркотичні засоби, деякі лікарські препарати - все це одні з причин запору. Нерідко запор виникає у грудних дітей, які отримують штучне вигодовування. В даному випадку причиною служать дуже густі живильні суміші. Що стосується літніх людей, то у них запори виникають через те, що м'язи черевної порожнини з часом стають набагато слабкіше.

Серед основних симптомів запору можна відзначити неприємні відчуття переповнення кишечника, постійне відчуття тиску в прямій кишці. Якщо людина відчуває підвищене газоутворення, то це також один із симптомів. Вкрай рекомендується звернутися за медичною допомогою, якщо під час запору помітна зміна форми калу, при цьому він набуває вигляду кульок, стрічок або тонких труб. Також краще звернутися до лікаря, коли з анального отвору здатні вийти тільки рідина і слиз. Якщо під час такого розладу спостерігається підвищення температури, втрата апетиту, газоутворення, болі в животі, то краще за все проконсультуватися у лікаря. При запорах може бути і госпіталізація, якщо він супроводжується дуже сильним здуттям живота, а також неможливістю виходу газів.

В першу чергу діагностика запору має на увазі собою ретельний розпитування пацієнта про його спосіб життя, що він вживає в їжу і багато іншого. При необхідності можуть проводитися лабораторні дослідження. Одними з найпопулярніших вважаються біохімічне дослідження, копрологическое дослідження, загальний аналіз крові. Під час діагностики запорів нерідко може знадобитися рентгенографія черевної порожнини, а також тонкої кишки.

Під час лікування такого розладу, головне завдання лікаря полягає в тому, щоб виключити наявність геморою і анальних тріщин або деяких інших серйозних причин запору. Лікарем в обов'язковому порядку дається рекомендація по правильному харчуванню і, звичайно ж, режиму фізичної активності. Як лікування може бути виписано яке-небудь підходяще проносний засіб. Також може бути приписана клізма або свічки. М'які проносні або свічки здатні тимчасово усунути запор. Але вкрай не рекомендується ними користуватися на постійній основі, якщо є бажання налагодити правильне функціонування кишечника, так як дуже швидко може виробитися залежність і організм вже не зможе самостійно опорожняться.

В якості профілактики, бажано вживати в їжу, як можна більше рідини, овочів і фруктів, а також цілісних злаків. Потрібно уникати кріплять продуктів харчування, іншими словами, тих продуктів, які здатні викликати твердий стілець. Необхідно до мінімуму скоротити кількість газованих напоїв в раціоні. Те ж саме стосується і кави. Потрібно постійно займатися спортом. Необхідно постійно дотримуватися свій режим і вживати їжу 3-4 рази на день. Якщо виникає позив до дефекації, то ні в якому разі не потрібно відкладати його.

© 2012-2018 "Жіноча думка". При використанні матеріалів - посилання на першоджерело обов'язкове!

Головний редактор порталу: Катерина Данилова

Електронна пошта: [email protected]

Телефон редакції: +7 (965) 405 64 18

Які симптоми (ознаки) запору кишечника у дорослих?

Напевно в наш час не знайти такого дорослої людини, який в тій чи іншій мірі не страждав би в певні періоди свого життя від дисфункціональних захворювань кишечника, що виражаються в симптомах запору, а іноді і регулярній зміні їх проносами. Лікування цих патологій травного тракту може бути досить ефективним тільки в тому випадку, якщо почнеться з появи перших ознак. Також для того, щоб був досягнутий необхідний терапевтичний результат і ліквідована негативна симптоматика, необхідно за допомогою відповідних діагностичних досліджень виявити причину, яка спровокувала у пацієнта поява цієї недуги, і повністю усунути її.

Але проблема в тому, що більшість людей не вміють розрізняти, який стан організму фізіологічно нормально, а в якому випадку можна говорити про те, що виникли ознаки запору. Саме тому фахівцям задається безліч питань про можливу симптоматиці цього патологічного стану. Гастроентеролога і проктологами відзначається, що прояви запору різних форм у дорослих пацієнтів, хоч і схожі в загальних рисах, але все ж, мають відмінності, які залежать від причин, які спровокували появу у людини цього патологічного стану. Від них же слід відштовхуватися при призначенні терапевтичних заходів. Щоб вчасно зрозуміти, що з'явилися досить неприємні симптоми захворювання кишечника - запору, слід докладніше розглянути 3 основні стадії цієї недуги, фактори, що провокують появу патологій і методи лікування, необхідні в кожному конкретному випадку.

Компенсований запор - симптоми і лікування

Патологічна затримка стільця, що знаходиться в цій стадії, у дорослих людей функціональна, і не доставляє пацієнтам значних незручностей, протікаючи досить легко. Страждають від неї в основному пацієнти, які перебувають у віковій категорії від 25 до 45 років. Якщо компенсована форма закрепів діагностовано у дитини, то можна говорити про її органічне походження, найчастіше про індивідуальні особливості будови кишечника, подовженні деяких його відділів. При цій формі закрепів патологічних змін в організмі не відбувається. В першу чергу від неприємних симптомів страждає якість життя пацієнта. Клінічні ознаки запору, що знаходиться в цій стадії, виражаються в наступному:

 • Больовий синдром, що локалізується в області живота, і його здуття, безпосередньо залежать від тривалості затримки стільця. Чим вона більше, тим сильніше прояви;
 • Акти дефекації відсутні зазвичай не більше 2-3 днів;
 • Незважаючи на тривалість позовів, вони завжди закінчуються випорожненням кишечника.

Причина виникнення симптомів запору такої форми пов'язана з психоемоційними розладами, стресами, неврозами і своєрідними умовами життя, через які людина змушена тривалий час стримувати позиви до дефекації. Більшість пацієнтів, які страждають на цю форму патології, не звертаються до лікаря. Люди лікують симптоми запору такої форми самостійно за допомогою фармакологічних засобів безрецептурного відпуску, застосовують рецепти народної медицини і експериментують з дієтами.

Субкомпенсований запор - причини і симптоми

Ознаки такого запору у дорослих пацієнтів є продовженням компенсованій форми, але іноді патологія може розвиватися самостійно, або як прояв іншого захворювання. Схильні до появи симптоматики такої хвороби пацієнти у віці 50-60 років. Клінічними ознаками при субкомпенсированном замку є наступні:

 • Дефекація може бути відсутнім більше 7 днів;
 • Необхідно диференціювання болів в животі з виключенням таких іншого генезу;
 • Для спорожнення кишечника найчастіше потрібна додаткова допомога.

Пацієнтам з такими симптомами запору самолікування протипоказане. Ефективна терапія може бути проведена тільки за призначеннями фахівця після диференціальної діагностики, і безпосередньо під його наглядом. Для корекції симптоматики субкомпенсованих запорів необхідно регулярне поглиблене обстеження із застосуванням інструментальних методів діагностики. Повного лікування пацієнтів при цій формі патології зазвичай не відбувається.

Ознаки декомпенсованого запору

Такий вид патології супроводжується виникненням в організмі патологічних змін і виникає зазвичай у пацієнтів 50-60 років. Найпершою ознакою запору такого виду є дуже швидке його розвиток при відсутності в анамнезі пацієнта раніше возникавшего СРК. Фахівцями виділяються наступні тривожні прояви, які властиві цій патології:

 • Дефекація може бути відсутнім дуже тривалий час;
 • На тлі відсутності перистальтичних шумів з'являються сильні болі і здуття живота;
 • Дорослим пацієнтам для того, щоб травні органи спорожнити, потрібна постійна допомога.

Лікування закрепів, які виражені такими симптомами, проводиться тільки в стаціонарі після поглибленого диференціального обстеження. У разі відсутності необхідної терапії у пацієнтів завжди виникають такі наслідки, як повне порушення функцій органів шлунково-кишкового тракту, інтоксикація організму пацієнта застояну каловими масами, кровоточивість і запалення їх, поява поліпів і новоутворень.

У деяких пацієнтів також можуть виникати то запори, то пронос. Симптоми ці досить тривожні, тому що найчастіше свідчать не про СРК, а про більш страшних патологіях травних органів. Такі симптоми часто вказують на те, що в шлунково-кишковому тракті дорослого пацієнта, в лівій половині кишечника, розвивається злоякісна пухлина. Лікувальні заходи при такій симптоматиці, як запори, що змінюються проносами, повинні проводитися тільки після ретельної диференціальної діагностики, що дозволяє виключити онкологію.

Цікаві матеріали на цю тему!

Дуже часто при виникненні у новонароджених спазматических кольок, педіатри рекомендують застосовувати.

Останнім часом дуже часто у грудних дітей зустрічається таке порушення в розвитку.

Все частіше для лікування інфекційних захворювань, що викликаються вірусами або бактеріями, призначаються імуностимулюючі лікарські.

Коментарі читачів статті "Симптоми"

Залишити відгук або коментар

Додати коментар Скасувати відповідь

ЩЕ МАТЕРІАЛИ ПО ТЕМІ
ВИДИ панкреатиту
ЛІКУВАННЯ

УВАГА! ІНФОРМАЦІЯ, які містить цей сайт, НОСИТЬ ВИКЛЮЧНО ОЗНАЙОМЛЮВАЛЬНИЙ ХАРАКТЕР і не є рекомендацією до застосування. ОБОВ'ЯЗКОВО

ПРОКОНСУЛЬТУЙТЕСЯ з вашим лікарем!

симптоми запору

Кожен з нас стикається з запорами хоча б раз в житті. Однак жінки і люди похилого віку страждають даними розладом частіше за все. Симптоми запору зазвичай зникають самі по собі і рідко представляють шкоду для здоров'я. Також порушення роботи кишечника може бути ознакою будь-якого іншого захворювання.

Симптоми запору, і взагалі - що таке запор?

Даний розлад викликається тим, що кишечник погано проштовхує свій вміст або робить це з перебоями. У кожної людини кишечник працює по-різному: хтось ходить в туалет і по три рази на день, а хтось раз або два в тиждень. Якщо позивів в туалет не спостерігається більше 3 днів, то це вважається дуже довгим терміном. Через три або більше доби стілець стає дуже жорстким, і кишечнику важко проштовхнути його. Можна сказати, що у вас спостерігаються симптоми запору, якщо протягом 3-х місяців більш ніж в 25% випадків:

 • були складності з дефекацією;
 • у вас був жорсткий стілець;
 • було неповне випорожнення;
 • дефекації відбувалися 2-3-менш раз в тиждень.

Які симптоми запору і що їх викликає

Найчастішими симптомами розладу є:

 • нечасті випорожнення і / або труднощі при дефекації;
 • важкість у животі;
 • біль і нудота.

Найчастіше запори викликаються порушенням роботи кишечника по безлічі причин. До них відносяться:

 • недостатнє споживання води;
 • недостатня кількість клітковини в раціоні;
 • порушення режиму прийому їжі;
 • недостатня фізична активність тіла або довгострокова нерухомість;
 • споживання великої кількості молочних продуктів;
 • симптоми запору можуть бути викликані навіть стресом або депресією;
 • навмисне утримання стільця з якої-небудь причини;
 • надмірне вживання проносних: з часом м'язи кишечника стають занадто слабкими, щоб функціонувати;
 • гіпотиреоз;
 • розсіяний склероз або хвороба Паркінсона;
 • вживання антацидних препаратів з кальцієм, залізом або алюмінієм, болезаспокійливих, антидепресантів, наркотиків;
 • розлади травного тракту;
 • синдром подразненої товстої кишки;
 • вагітність;
 • рак товстої кишки і багато інших причин.

Як усунути симптоми запору?

Для самостійного позбавлення від цієї недуги фахівці рекомендують використовувати самі звичайні методи. Якщо погано працює кишечник, запори можна спробувати усунути однієї з наступних процедур:

 • вживайте більше води;
 • з ранку можна випити чогось гарячого;
 • додайте в ваш раціон більше фруктів і овочів, намагайтеся уникати в'язкою і важкою їжі;
 • їжте чорнослив і хліб з висівками;
 • якщо необхідно, можете спробувати несильно проносний, доступне в аптеках. Не вживайте дані препарати більше 2-х тижнів без рекомендації лікарів, тому як симптоми запору можуть стати ще більш важкими.

Якщо робота кишечника не нормалізується протягом 2-3 тижнів, то слід попрямувати в поліклініку. Якщо навіть проносне допомогло, але після запору симптоми знову проявляють себе вже через кілька днів, також слід звернутися до лікаря. Можливо, у вас є які-небудь інші проблеми з кишечником, для виявлення яких будуть потрібні діагностичні процедури.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

4 + 5 =