Ознаки захворювання СНІДом

СНІД у чоловіків: перші симптоми і ознаки, особливості протікання захворювання. Звичайні та рідкісні причини СНІДу у чоловіків

СНІД являє собою одну з найбільш небезпечних інфекцій, яка потрапляє в організм здорової людини і починає пригнічувати його імунну систему. Внаслідок цього з часом у хворого настає повне руйнування імунітету, внаслідок чого він стає абсолютно беззахисним до ряду інфекційних та вірусних хвороб. Розглянемо більш детально ознаки СНІДу у чоловіків і методи лікування цієї недуги.

Заразитися на СНІД або ВІЛ-інфекцією можна від хворої людини-носія хвороби. Згодом вірус ВІЛ переходить в форму СНІДу.

Шлях зараження даним захворюванням можливий через переливання крові, користування спільними гострими або клюють предметами, нестерильними голками, а також при пошкодженні слизової мало простерилізованих інструментами (часто буває при відвідуванні стоматолога).

Більш того, дуже поширеним шляхом зараження є незахищений секс з носієм хвороби (неважливо, чоловіком або жінкою).

Що стосується повітряно-краплинного шляху передачі (через кашель, поцілунок, користуванням загальним посудом, рукостискання і т.п.), то заразитися СНІДом таким чином неможливо.

Особливість хвороби СНІД така, що вірус після проникнення в організм досить тривалий час може ніяк себе не проявляти (особливо якщо у хворого сильний імунітет), тому людина навіть не задумається про можливість зараження.

Крім цього, перші неявні симптоми захворювання досить часто плутають з іншими хворобами, тому відповідна терапія не призначається. Таке протікання даного вірусу називають прихованим - вірус як би є в організмі, однак він перебуває в «спящем9raquo; стані і не прогресує.

Сама по собі ВІЛ-інфекція ще до моменту переходу в стадію СНІД на початку протікання не відрізняється яскраво вираженою симптоматикою. У чоловіків перші ознаки хвороби можуть бути наступними:

1. Постійна втома.

3. Кашель та стан, схоже на грип.

4. Часті головні болі.

6. Різке зниження ваги.

7. Втрата апетиту.

У більшості випадків при таких симптомах чоловіки не звертають на них уваги, вважаючи це звичайною застудою або втомою. У міру прогресування вірусу у людини розвиваються такі ознаки хвороби:

1. Збільшення лімфовузлів в зоні паху, на шиї і під пахвами.

2. Виникнення висипу на шкірі.

4. Порушення координації рухів.

5. Хворобливість при ковтанні.

6. Сильна млявість і апатичність.

8. Порушення пам'яті.

9. Зниження зору.

10. Спазми в шлунку.

11. Часта діарея.

12. Нудота і блювання.

Дані симптоми у ВІЛ-інфікованих чоловіків можуть зникати на досить тривалий час. Іноді це вводить людину в оману про свій стан. Більш того, деколи таке хвилеподібний перебіг вірусу може тривати роками, аж до переходу його в останню стадію - СНІД.

Після того, як захворювання перейшло в форму СНІДу, людина стає практично беззбройним до всіх бактеріологічними, вірусним або інфекційних захворювань, які навіть при невеликому ураженні можуть привести до летального результату хворого. Обґрунтовано це тим, що імунітет у хворого на СНІД не робить ніякого опору зовнішнім захворювань і не захищає організм.

У різних людей СНІД може протікати по-різному. При цьому тривалість захворювання здатна тривати від кількох місяців до 3-4 років. Все залежить від ступеня ураження вірусом.

Основними особливостями протікання СНІДу у чоловіків є:

1. У людини починають довго не гоїтися різні ранки і порізи. Навіть невелике ушкодження шкіри може починати гноїтися і кровоточити.

2. Загальний стан людини різко погіршується. Саме захворювання при цьому може переходити різні форми: легеневу, кишкову, нервову, шкірну.

3. При легеневій формі хвороби у людини розвивається туберкульоз, пневмонія, грип, які протікають украй важко, з безліччю ускладнень.

4. Кишкова форма характеризується появою діареї, втрати ваги, зневодненням і порушенням травлення. Також хворий страждає від частої нудоти, втрати апетиту і блювання.

5. При шкірній формі хвороба супроводжується виникненням виразок і ерозій на шкірі і слизових оболонках, які постійно запалюються.

6. При ураженні нервової системи у людини погіршується пам'ять, виникають епілептичні напади, депресія, енцефаліт.

В середньому, СНІД тривати близько трьох років. Довше живуть одиниці.

Швидкий розвиток СНІДу обґрунтовується несвоєчасно виявленої ВІЛ-інфекцією, що не лікувалася. При цьому у хворого вірус довго може не проявляти себе явними ознаками, а коли почне прогресувати, буде вже пізно його стримувати.

У тому випадку, якщо ВІЛ-інфекція була діагностована вчасно і людині призначили повний курс лікування, з таким захворюванням чоловік може прожити не один десяток років.

Також варто відзначити, що ті чоловіки, які виявили у себе ознаки ВІЛ-інфекції, не повинні впадати в паніку, адже такі симптоми як слабкість або висип притаманні ще безлічі інших, менш серйозних хвороб. Виявити, що саме вразило організм, допоможе лікар і ретельна діагностика.

При підозрі на це захворювання людині потрібно терміново звертатися до лікаря. Після ряду досліджень і аналізів буде встановлено діагноз і добереться підходяща терапія.

Важливо знати, що чим раніше буде розпочато лікування, тим вищі шанси у людини прожити довше.

Лікування СНІДу у чоловіків передбачає таке:

1. Регулярний (довічний) прийом імуномодулюючих лікарських засобів. Це можуть бути препарати групи інтерферонів (Віреад і ін.).

2. Прийом вітамінів.

3. Призначення протизапальних препаратів.

4. Призначення заспокійливих ліків і антидепресантів.

5. Лікування супутніх захворювань - це дуже важлива частина терапії, оскільки, на жаль, СНІД не протікає сам по собі. До нього завжди приєднуються різні додаткові патології дихальної, нервової, травної та інших систем.

При діагностуванні даного захворювання у чоловіка він обов'язково повинен повідомити про це своєму статевого партнера, адже при незахищеному сексі є величезний ризик того, що жінка вже була заражена від чоловіка або вона сама була джерелом вірусу.

В такому стані хворому чоловікові не можна займатися незахищеним сексом. Також йому варто бути гранично обережним, щоб випадково не заразити оточуючих його людей.

У важкому стані людина, яка хворіє на СНІД, повинен перебувати в умовах стаціонару під ретельним лікарським наглядом. Також таким людям часто потрібна серйозна допомога психологів.

Лікування СНІДу у чоловіків: заходи профілактики

Щоб знизити ймовірність зараження ВІЛ-інфекцій, і СНІДом як прямий наслідок цього, слід дотримуватися таких рекомендацій лікаря:

1. Наполягати на застосуванні одноразових голок при встановленні пірсингу або нанесення татуювань.

2. Застосовувати тільки свої індивідуальні предмети по догляду - ножиці, зубні щітки, бритви, епілятори і т.п. Також важливо не давати нікому свої особисті речі для близького контакту зі шкірою.

3. Не практикувати інтимні зв'язки з неперевіреними партнерами, особливо з жінками легкої поведінки.

4. Важливо мати одну перевірену партнерку для сексу, в якій ви впевнені. При випадкової інтимний зв'язок потрібно завжди користуватися бар'єрної контрацепцією -презерватівом. Саме він вважається найефективнішим засобом для захисту від венеричних хвороб.

5. При появі перших ознак інфікування слід якомога швидше звернутися до лікаря і здати необхідні аналізи.

6. Щороку рекомендується для профілактики здавати тест на ВІЛ-інфекцію.

7. Перед операцією завжди потрібно обговорювати можливість переливання крові. При цьому рекомендується практикувати метод переливання своєї ж крові, щоб уникнути можливого зараження безліччю венерологічних хвороб.

8. Бути гранично уважним при проведенні медичних маніпуляцій і наполягатиме на застосуванні одноразових інструментів.

На сьогоднішній день СНІД - це невиліковне захворювання, при якому людині потрібна постійна медична допомога. Щоб не заразити своїх близьких людей, хворому слід бути гранично обережним і уважним.

© 2012-2018 "Жіноча думка". При використанні матеріалів - посилання на першоджерело обов'язкове!

Головний редактор порталу: Катерина Данилова

Електронна пошта: [email protected]

Телефон редакції: +7 (965) 405 64 18

Ознаки захворювання СНІДом

Причини, симптоми і профілактика СНІДу

СНІД є синдромом набутого імунодефіциту. Це не захворювання, а синдром, що виявляється різноманітними хворобами, здатними привести до летального результату. В якості збудника СНІДу прийнято вважати вірус імунодефіциту людини, що вражає лейкоцити крові і різко скорочує можливість опору організму пухлинних і інфекційних захворювань. На сьогоднішній день у всьому світі мільйони людей заражені ВІЛ, а СНІД забрав життя сотень тисяч.

СНІД викликається ВІЛ, що вражає CD4-лімфоцити (клітини, що руйнують інфекційних агентів і збудників захворювань). Зі зниженням кількості CD4-лімфоцитів починається практично незворотній збій захисних систем організму і у хворої людини розвиваються інфекційні процеси і злоякісні пухлини. Більше десяти років може пройти з зараження ВІЛ до розвитку СНІДу. Розгорнута стадія СНІДу характеризується як невиліковна і призводить до летального результату.

У безлічі випадків зараження ВІЛ походить від інфікованої людини під час статевого контакту. Також інфікування може статися при годуванні груддю, при пологах або через кров. У інфікованої жінки вірус присутній в крові і вагінальних виділеннях. У зараженого чоловіки в крові і спермі. Передача інфекції можлива при всіх видах статевого контакту. Ризик її передачі істотно зростає при випадкових статевих зв'язках або наявності декількох статевих партнерів.

Зараження через кров може статися, якщо в організм здорової людини потрапить кров інфікованого. Така ймовірність існує при застосуванні погано простерилізованих шприців та медичних приладів, переливанні зараженої крові, використання медичних голок, якими користувався ВІЛ хворий. У наркоманів ризик інфікування таким шляхом особливо високий, оскільки вони нерідко користуються одним шприцом на кілька людей.

Крім того, інфікування може статися від матері до дитини. Це може статися під час годування грудьми, при пологах або внутрішньоутробно. Вагітним жінкам рекомендується здавати аналізи на ВІЛ.

При звичайному спілкуванні з зараженими людьми ВІЛ не передається, тому не слід панічно боятися інфікування. СНІД не передається наступними шляхами:

1. При користуванні басейном або громадським туалетом.

2. При поцілунках, рукостискання або обіймах (природно, якщо у людей при рукостисканні і поцілунку не буде відкрита кровоточивих ран в місці контакту, але уявити подібне досить складно).

3. Повітряно крапельним шляхом.

4. При використанні побутових предметів.

5. Через продукти харчування.

6. При укусах різних сисних кров комах (наприклад, комарів).

7. При торканні дверної ручки.

8. При контакті з тваринами.

Абсолютно безсимптомний початок перебігу ВІЛ інфекції характерно для більшості випадків. Період розвитку в організмі ВІЛ може залежати від різноманітних факторів, наприклад, від загального стану здоров'я інфікованої людини. У багатьох хворих після зараження ніякі симптоми не проявляються, а у деяких людей через кілька днів або тижнів виникають нагадують грип. Це може бути збільшення лімфатичних вузлів на шиї, надмірна втомлюваність, підвищена температура.

Найчастіше через кілька тижнів ці симптоми проходять самі. Поки хворий зверне увагу на будь-які зміни в самопочутті, може пройти багато часу (навіть кілька років), але під час цього періоду він здатний заразити свого партнера. При послабленні імунної системи у інфікованої людини можуть проявитися певні симптоми:

1. Часте потовиділення і лихоманка.

2. Зниження ваги.

3. Втрата енергії.

4. Короткочасна втрата пам'яті.

5. Лущення шкіри і постійна шкірний висип.

6. Герпетические висипання в районі анального отвору, геніталій або рота.

7. Хронічні грибкові інфекції.

До поширених симптомів СНІДу відносяться:

1. Відсутність координації та конвульсії.

2. Наполегливий пронос.

3. Хворобливе або утруднене ковтання.

5. Психічні симптоми, наприклад забудькуватість і замішання.

6. Блювота, шлункові спазми, нудота.

9. Крайня втома і втрата ваги.

10. Втрата зору.

У ВІЛ позитивних дітей можуть виникнути такі симптоми:

1. Затримка психічного розвитку.

2. Проблеми зростання.

3. Поширені дитячі захворювання у важкій формі.

4. Проблема з набором ваги.

5. Проблеми опорно рухового апарату.

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її та ще кілька слів, натисніть Ctrl + Enter

Існують деякі діагностичні ознаки, які викликають у лікаря підозри на СНІД у хворого. До таких ознак належать: діарея, яка не піддається лікуванню протягом двох місяців, тривала невмотивована лихоманка, яка зраджує свій вид тривала шкірний висип, поява у молодих людей саркоми Капоші, що локалізується на обличчі, голові, тулуб і має агресивне злоякісний перебіг і інші симптоми. Крім того, звертається увага на незрозуміле на перший погляд зниження маси тіла на 10% або більше.

Але діагностувати СНІД тільки за зовнішніми ознаками не можна. Підтверджується ВІЛ-інфекція двома різними тестами - тестом скринінговим і тестом підтверджуючим тестом. Скринінгові тести внаслідок своєї високої чутливості можуть видавати хибнопозитивні результати. У зв'язку з цим при отриманні первинно позитивного результату, як правило, цей же зразок крові береться ще раз і дублюється скринінговий тест. Якщо і він виявляється позитивним, тоді проводиться підтверджує тест іншого типу.

Тільки для зразків крові, неодноразово видають позитивний результат, проводяться підтверджуючі тести. ІФА (імуноферментний аналіз) є найпоширенішим скринінговим тестом.

СНІД на сьогоднішній день являє собою не піддається лікуванню хвороба, проте своєчасне лікування сучасними лікарськими препаратами дозволяє значно продовжити життя хворої людини. У цьому контексті дуже важлива своєчасна діагностика ВІЛ-інфекції. Використовувані для підтримуючого лікування класи препаратів постійно поліпшуються і доповнюються, в зв'язку, з чим в наш час вважається, що інфікована людина має можливість на подібної терапії прожити від кількох десятків років до повноцінного життя.

Лікування хворих на СНІД та ВІЛ-інфікованих полягає в боротьбі з онкозахворюваннями та опортуністичними інфекціями, що виникають в результаті зниження імунітету, придушенні вірусу і стимуляції імунної системи і має здійснюватися грамотним і кваліфікованим лікарем.

В якості профілактичних заходів слід добре знати можливі шляхи передачі захворювання - це допоможе уникнути небезпечних ситуацій. При статевому контакті (під час якого відбувається більшість заражень) необхідне використання презерватива. Кількість статевих партнерів рекомендується обмежити і уникати випадкових статевих контактів. Ні в якому разі не можна користуватися використаними ін'єкційними голками.

Під час будь-яких операцій, нанесення пірсингу і татуювань, акупунктури наполягайте на застосуванні виключно одноразових стерильних інструментів.

У наш час майже всі чули про таке страшне захворювання, як СНІД. На сьогоднішній день їм хворі мільйони чоловік і ще мільйони заражені ВІЛ - саме тому цю хворобу називають чумою ХХІ століття. Передається ВІЛ різними шляхами, але переважна кількість заражень відбувається внаслідок незахищеного.

У жінок синдром набутого імунодефіциту є захворювання, провоковане вірусом імунодефіциту людини. Дана хвороба є однією з найбільш небезпечних в наш час і за кілька десятиліть поширилася практично по всій планеті. Багато інфіковані.

У нашому світі на сьогоднішній час навряд чи можна зустріти людину, ні разу не чула про таке захворювання як ВІЛ. Вірус імунодефіциту (або в скороченні ВІЛ), є збудником ВІЛ-інфекції та СНІДу. ВІЛ-інфекція - це інфекційне захворювання, що виникає в результаті ВІЛ і кінцевою стадією якого.

При копіюванні матеріалів, активне посилання на сайт www.ayzdorov.ru обов'язкове! © AyZdorov.ru 2009-2017

Інформація на сайті призначена для ознайомлення і не закликає до самостійного лікування, консультація лікаря обов'язкова!

ВІЛ-інфекція та СНІД

Перший раз інформація про захворювання, званому на синдром набутого імунодефіциту, прозвучала в вісімдесятих роках минулого століття. У той час фахівці діагностували раніше невідому хворобу. Людина, котра захворіла нею, страждав від імунодефіциту, який раніше зустрічався тільки у недоношених новонароджених. В ході досліджень з'ясувалося, що у таких хворих імунний дефіцит не була вродженою, а набутим. Саме тому хвороба і отримала назву синдром набутого імунного дефіциту, скорочено СНІД. Вперше симптоми хвороби були відзначені у кількох людей зі Швеції і США. А в 1983 році вчені оголосили про відкриття вірусу імунодефіциту людини.

З того часу історія СНІДУ триває до сьогоднішнього дня: на даному етапі мова вже йде про епідемію цієї хвороби. Як свідчить статистика, в світі в даний час налічується приблизно 50 мільйонів людей, хворих на СНІД. На жаль, і зараз не існує ефективних ліків від цієї небезпечної хвороби. Тому найважливішим заходом профілактики є інформованість населення про те, що таке СНІД, і що необхідно знати для запобігання зараження.

Спочатку слід знати про відмінності головних понять, пов'язаних із захворюванням: ВІЛ, СНІД. Так, ВІЛ - це вірус імунодефіциту людини. Саме він стає збудником захворювання, яке лікарі називають ВІЛ-інфекцією. Захворювання розвивається за стадіями, і останню з них називають СНІДом.

ВІЛ безпосередньо впливає на імунну систему людського організму. Завдяки імунітету організм може протистояти речовин і живих організмів, які несуть чужорідну генетичну інформацію. В процесі функціонування імунної системи виробляються антитіла, які борються з антигенами (Чужорідними речовинами) і збудниками хвороб, які потрапляють в організм. У той момент, коли в організм потрапляють такі речовини, відбувається включення імунної відповіді, в якому беруть участь лімфоцити. Спочатку лімфоцити розпізнають збудників, після чого ці клітини крові блокують їх вплив і активізують вироблення антитіл.

ВІЛ інфекція розвивається у людини як наслідок зараження ВІЛ. Зараження відбувається в тому випадку, якщо інфікована кров потрапляє в кровотік здорової людини або ж при статевих контактах. У першому випадку вірус потрапляє в організм при проведенні ін'єкцій нестерильним шприцом, а також в процесі переливання зараженої крові. Якщо процес зараження відбувається внаслідок статевих контактів, то проникнення вірусу відбувається через слизові оболонки статевих органів, прямої кишки, а в окремих випадках - через порожнину рота. Якщо у людини є виразки або ранки на слизових оболонках, то ризик зараження різко зростає.

ВІЛ може передаватися від матері плоду під час вагітності внутрішньоутробно, а також при родовому процесі або вже під час годування малюка грудьми. Тому ВІЛ і вагітність - це серйозне поєднання, яке потребує постійного спостереження лікаря.

В даний час не зареєстровано інших способів зараження інфекцією.

У разі незахищеного орального сексу існує певний ризик зараження захворюванням для партнера «приймає», при цьому партнер «вводить» заразитися не може, так як відбувається тільки зіткнення зі слиною. Однак в даному випадку мова йде про низький середньостатистичному ризик, але не про повну безпеку.

Під час анального контакту ймовірність передачі вірусу більш висока, так як при цьому часто пошкоджуються слизові оболонки.

Фахівці попереджають і про те, що якщо при вагінальних і анальних контактах презервативи використовуються неправильно, то ризик зараження вірусом дуже високий. Більш ймовірно зараження і в разі наявності у людини венеричних захворювань.

Важливо розуміти і те, що визначити без відповідних аналізів, заражена людина ВІЛ, неможливо.

Зараження інфекцією в побуті не відбувається, так як поза організмом ВІЛ існує тільки кілька хвилин, після чого гине. Але при цьому важливо знати, що у використаному шприці живий вірус може існувати протягом декількох днів. Через тілесні контакти - обійми, дотики, рукостискання - вірус не віддається. Неушкоджені шкірні покриви є бар'єром для передачі вірусу людині. Теоретично зараження може відбутися тільки в тому випадку, якщо при дотику хворого в рану здорової людини потрапляє достатня кількість зараженої крові. Вірус не може передаватися через одяг, постіль, предмети побуту. Чи не відбувається зараження і при відвідуванні лазні або басейну, так як, потрапляючи в воду, вірус гине. Крім того, вірус не переноситься комахами або тваринами при укусах. Зважаючи на низьку концентрації вірусу в слині людини не відбувається зараження і під час поцілунку. В процесі медичних маніпуляцій зараження неможливо з огляду на ретельній стерилізації всіх інструментів.

Таким чином, важливо знати, що ВІЛ містить тільки кров, сперма, вагінальні виділення і грудне молоко. Отже, контактувати з зараженим ВІЛ людиною небезпечно тільки при статевих контактах, а також при загальному прийнятті наркотиків. Тому важлива ретельна профілактика. Про те, як передається ВІЛ, і як можна заразитися захворюванням, повинен знати кожна людина, щоб максимально убезпечити себе і своїх близьких.

ВІЛ-інфекція протікає у чоловіків і у жінок багато років, тому хворий поступово по-своєму пристосовується до того, як жити з інфекцією. При цьому відбувається зниження імунітету, прогресуюче з часом. Така ситуація в підсумку призводить до того, що у людини проявляються ознаки важких опортуністичних і онкологічних хвороб. На жаль, до сьогоднішнього дня прийнято вважати, що в основному результат ВІЛ-інфекції - це загибель хворого. Однак, вивчаючи, що таке ВІЛ, і які його наслідки, важливо розуміти, що фахівці визначають наявність і менш заразних штамів ВІЛ, і хворих, які мають високий рівень стійкості.

Симптоми ВІЛ виявляються поступово, згідно з періодами розвитку захворювання. Це відбувається в кілька етапів. Спочатку після зараження настає Інкубаційний період. Далі з'являються перші клінічні прояви хвороби, після чого слід латентний період. Після цього інфекція набуває стадію розвитку вторинних хвороб. Останній період - термінальний. Незважаючи на те, чи проявляються у людини видимі симптоми ВІЛ-інфекції, він є заразним для оточуючих людей на всіх стадіях розвитку недуги. Але найбільш високий шанс заразитися - від людини в гострому періоді хвороби, а також при переході ВІЛ в стадію СНІДу. Саме в ці періоди йде активне розмноження вірусу в людському організмі.

Інкубаційний період триває до перших клінічних ознак хвороби. У різних людей він протекет протягом різних періодів часу: від декількох тижнів до одного року. Але в середньому цей період триває у людини близько трьох місяців. На даному етапі поставити хворому діагноз можна, виявивши в процесі лабораторного дослідження вірус, його генний матеріал або антигени. За умови класичного перебігу ВІЛ-інфекції після інкубаційного періоду настає період гострої первинної інфекції.

Всі стадії ВІЛ мають певні прояви. Перші клінічні ознаки ВІЛ приблизно у половини хворих виявляються протягом однієї або двох тижнів. Вони ідентичні і у чоловіків, і у жінок. Такі симптоми нагадують ознаки ГРВІ: Людини може лихоманити, у нього збільшуються лімфовузли, виявляється постійна сонливість і втому, турбує біль в очах і головний біль. Людина може також страждати від світлобоязні, в різних місцях тіла з'являється висип, турбує кашель і нежить. Такі прояви зникають самостійно приблизно через 2-4 тижні після початку. Однак не всі інфіковані ВІЛ знають про те, як проявляється інфекція в цей період, так як у частини людей він проходить повністю безсимптомно. Ще один варіант - людина просто не звертає уваги на стерті ознаки нездужання. Після того, як симптоми стихають, настає латентний період хвороби.

Коли перші прояви захворювання зменшуються, слід період стабілізації стану. Життя з ВІЛ може тривати багато років. За оцінками медиків, в середньому тривалість життя з вірусом становить 12 років. Говорячи про те, скільки живуть люди з ВІЛ, слід зазначити, що деякі інфіковані прожили 20 і більше років. Однак іноді летальний результат наступав приблизно через рік після зараження вірусом. На цій стадії недуги єдиним проявом може стати збільшення деяких лімфатичних вузлів. Але в цілому загальне самопочуття хворого залишається в цей час цілком задовільним. І часто інфікована людина навіть не знає про те, що таке ВІЛ, і що він заразився цим вірусом.

Далі в процесі розвитку захворювання настає період вторинних захворювань. У хворого розвивається імунний дефіцит. Його прояви виражаються виникненням так званих опортуністичних хвороб (мова йде про інфекції, які викликають важкі наслідки виключно на тлі імунодефіциту).

СНІД - це найбільш важка форма ВІЛ-інфекції. Ця стадії може тривати від шести місяців до двох років. Захворювання протікає в різних формах: легеневої, кишкової, в формі хвороби, що вражає шкіру, нервову систему, слизові оболонки. Але в кожному із зазначених випадків механізм розвитку недуги залишається однаковим: внаслідок того, що вірус СНІДу зруйнував імунну систему, відбувається активізація присутніх в організмі збудників інших хвороб. Таким чином, розвивається вторинна інфекція, від якої і гине людина.

Найчастіше захворювання проявляється в легеневої формі. При такому розвитку хвороби ознаки СНІДу виявляються розвитком пневмонії, протікає набагато серйозніше, ніж у неінфікованої хворого. При ВІЛ діагностується особлива, пневмоцистная форма пневмонії. Також досить часто розвивається кишкова форма, перші прояви якої полягають у затяжних проносах, які тривають внаслідок навіть по кілька місяців. Як наслідок, кишкова форма хвороби, як у чоловіків, так і у жінок, веде до значної втрати маси тіла, а також до зневоднення організму. Аналіз наявних у медиків даних свідчить, що хвороби шлунково-кишкового тракту при СНІДі виявляються в основному під дією грибів роду Candida, сальмонел, бактерій туберкульозу, цитомегаловирусов. Говорячи про те, як проявляється ця форма хвороби, слід зазначити, що симптоми в цьому випадку можуть бути найрізноманітнішими.

Приблизно в 20% випадках хвороба протікає як вторинна інфекція, яка вражає нервову систему людини. В результаті розвивається енцефаліт, менінгіт, абсцеси головного мозку, а приблизно в 2% випадків інфекція провокує пухлина головного мозку. Симптоми СНІДу при цій формі виявляються на ранній стадії хвороби підвищенням температури тіла, зниженням пам'яті та інтелекту. Поступово хворий стає дуже млявим і навіть загальмованим. На пізніх стадіях захворювання вірус продовжує розмножуватись, що провокує атрофію мозку. В результаті виникають серйозні симптоми - розпад особистості, втрата пам'яті, слабоумство, епілептичні припадки.

Приблизно у половини інфікованих хворих уражається шкіра і слизові оболонки, на яких з'являються ерозії. Пізніше на шкірі з'являються множинні пухлини, рак стінок кровоносних судин, активізуються грибкові та вірусні інфекції. Такі поразки вважаються одними з найбільш ранніх ознак СНІДу.

Багато людей боятися прийняти рішення і пройти аналіз на ВІЛ. Проте, якщо у людини є найменша підозра на зараження вірусом, аналіз крові необхідно здавати не зволікаючи, так як саме своєчасна діагностика може продовжити життя пацієнта. Здати кров бажано в спеціалізованому центрі, де при необхідності відразу ж можна отримати експрес консультацію фахівця. Втім, не так важливо, де саме здати аналізи: набагато актуальніше стоїть питання про негайну діагностику.

Для виявлення вірусу в організмі людини практикується спеціальний тест на ВІЛ. В ході такого тестування можливе виявлення антитіл, що виробляються організмом у відповідь реакції на потрапляння в організм вірусу. Існує кілька різновидів таких тестів, причому, експрес-тест теоретично можна провести навіть в домашніх умовах.

Першим тестом, що дозволяє виявити вірус, є імуноферментний аналіз, який вважається найбільш поширеним методом встановлення діагнозу. За допомогою даного методу дослідження можна визначити наявність вірусу вже через три місяці після зараження. За цей час накопичується достатня кількість антитіл для виявлення інфекції. Проведення такого аналізу дає помилковий результат в 1% випадків. При підозрі на отримання помилково негативні або ложноположительного результату можна провести повторний аналіз ще через три місяці.

Другий варіант дослідження - проведення так званого імунного блотингу, який дозволяє виявити специфічні антитіла до ВІЛ. Результати цього тесту можуть бути позитивними, негативними і сумнівними. При отриманні сумнівного результату мова може йти про присутність в крові людини ВІЛ, проте організм ще не встиг виробити все антитіла. В такому випадку необхідно спостереження фахівця і проведення повторного аналіз через певний період часу.

Третій проводиться тест - полімеразна ланцюгова реакція. Він дозволяє виявити РНК і ДНК віруси. В процесі цього тесту відбувається ефективна і високочутлива реакція, яка дозволяє виявити вірус в тому випадку, якщо результат імунного блотингу невизначений. Також даний тест дає можливість виявити ВІЛ-статус новонароджених. Проведення такого тесту дає можливість виявити вірус вже через 10 днів після його потрапляння в організм. Але при цьому лікарі враховують, що настільки висока чутливість тесту дає реакцію і на інші інфекції. Тому хибнопозитивний результат досить поширений в даному випадку. Отже, остаточний діагноз тільки за таким тесту ставити не можна. Для проведення такого тесту необхідно складне обладнання, а також спеціально підготовлені професіонали. Зважаючи на високу вартість аналізу широко його в даний час не застосовують.

Можливо також визначення наявності інфекції методом експрес-тесту, який застосовується в екстрених ситуаціях. Але результат, отриманий при такому дослідженні, не може вважатися остаточним. Тому необхідно пізніше провести будь-який інший повноцінний тест.

Щоб забезпечити щодо ефективне лікування СНІДу та ВІЛ-інфекції у хворих, лікарі вживають заходів для придушення активності вірусу. Крім того, практикується активне протистояння проявляються онкологічних хвороб і опортуністичних інфекцій, які виникають на тлі зниження імунітету. Крім того, хворому призначається певні ліки від СНІДу, дія якого спрямована на стимуляцію захисних функцій організму. На жаль, до сьогоднішнього дня ефективна вакцина проти СНІДу так і не розроблена. Тому лікарі роблять все можливе, щоб максимально знизити прояв симптомів і поліпшити стан хворого. Перед призначенням будь-якого курсу лікування спочатку підтверджується діагноз і встановлюється, яка саме стадія хвороби має місце у пацієнта. Основним показанням до проведення специфічного лікування є зниження показників імунного статусу, а також розвиток вторинних хвороб.

Найбільш перспективне лікування ВІЛ та СНІДу на сьогоднішній день - це комплексне застосування противірусних препаратів, які ефективно пригнічують розмноження вірусу, а також стимуляторів імунітету для запобігання стрімко проявляється імунодефіциту.

Однією з головних проблем, з якою доводиться зустрічатися при терапії ВІЛ-інфекції, є високий рівень токсичності, яким володіє практично кожен препарат від ВІЛ. Крім того, вірус дуже швидко пристосовується практично до будь-якого препарату, тому в процесі лікування застосовується комбінована терапія. Так як вакцина, що захищає від захворювання, досі перебуває в процесі розробки, сьогодні активно застосовується антивірусне лікування, при якому використовується відразу 2-3 препарату, які пригнічують розмноження ВІЛ.

Навіть якщо хворий впевнений, що йому відомо практично все про СНІД, найбільш важливою умовою для успішного лікування захворювання є постійні консультації з фахівцем. Призначені лікарем препарати слід приймати суворо за рекомендаціями лікаря. Тільки в цьому випадку вірус СНІДу в організмі знижується до мінімуму. З метою забезпечення контролю над ефективністю терапії постійно проводяться спеціальні аналізи, що дозволяють визначити силу імунної системи і кількість вірусу в організмі.

Незважаючи на те, що в даний час ефективних препаратів від ВІЛ не існує, згідно зі статистикою, близько третини людей з ВІЛ-інфекцією почуваються задовільно і залишаються відносно здоровими протягом 10 років.

Але все ж лікування в певний час необхідно практично всім інфікованим людям. При прогресуванні СНІДу немає можливості зупинити процес, але все ж перехід ВІЛ-інфекції в СНІД відбувається у різних людей за різний період часу. На сьогоднішній день існує не один міф про СНІД. Але теза про те, що при вживанні наркотиків захворювання прогресує набагато швидше, етовсе ж правда. Справа в тому, що при регулярному попаданні наркотичних речовин в організм послаблюється імунітет, а при взаємодії антивірусних препаратів з наркотичними речовинами може відбутися необоротне отруєння організму.

Важливо забезпечити хворому не тільки медикаментозне лікування, а й сприятливу психологічну обстановку. Інфікованим людям важливо регулярно спілкуватися і з лікарями, і з такими ж хворими. Для людей з ВІЛ знайомства легше завести в звичній для себе середовищі, серед таких же інфікованих пацієнтів. Реалії сьогоднішнього дня свідчать про те, що такі хворі часто знаходять однодумців в Інтернеті: іноді для людей з ВІЛ форум або група в соціальній мережі є не менш важливою підтримкою, ніж консультації у лікаря. До того ж таке спілкування дозволяє скористатися досвідом «позитивних»Хворих.

Профілактика СНІДу та зараз залишається актуальним питанням практично в усьому світі. Адже для того, щоб уникнути зараження, кожна людина повинна чітко розуміти те, як передається СНІД, а також усвідомлювати те, що при звичайних побутових контактах зараження не відбувається. Вчені остаточно визначили те, які саме шляхи передачі вірусу існують. Тому важливим моментом в питанні профілактики є повна відмова від наркотиків, а також упорядкована сексуальне життя. Але навіть якщо сексуальні контакти відбуваються з одним постійним партнером, презерватив є важливою додатковою мірою безпеки.

Освіта: Закінчила Рівненський державний базовий медичний коледж за спеціальністю «Фармація». Закінчила Вінницький державний медичний університет ім. М.І.Пирогова та інтернатуру на його базі.

Досвід роботи: З 2003 по 2013 р - працювала на посадах провізора і завідувача аптечним кіоском. Нагороджена грамотами та відзнаками за багаторічну і сумлінну працю. Статті на медичну тематику публікувалися в місцевих виданнях (газети) і на різних Інтернет-порталах.

Дуже корисна інформація. Дякуємо.

чи можна продовжити терапію після двомісячного пропуску?

Максі: Геп С, генотип 1а, лікуюся 7 тижнів, приймаю Рибавирин + альгерон + Sovriad. Перший місяць це.

Елла: П'ю мелатонін вже років 10, але допомагає він мені тільки в сочитании з седативними.

Інга: Корпоратив недавно був, їжі і алкоголю неймовірну кількість з'їла і випила. А через.

Олексій: Відмінний крем! Чи не гоївся післяопераційний шов майже 2 місяці. Почав мазати допомогло.

Всі матеріали, представлені на сайті, носять виключно довідковий і ознайомлювальний характер і не можуть вважатися призначеним лікарем методом лікування або достатньою консультацією.

Адміністрація сайту та автори статей не несуть відповідальності за будь-які збитки і наслідки, які можуть виникнути при використанні матеріалів сайту.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

93 − = 91