Ознаки захворювання підшлункової

Підшлункова залоза - симптоми захворювання. Прояви гострого і хронічного панкреатиту або раку залози

Будь-якому пацієнту відомо, що дисфункція органів шлунково-кишкового тракту призводить до незворотних наслідків для здоров'я. У верхній частині очеревини зосереджений основний орган, який відповідає за виробництво ферментів, необхідних для розщеплення білків, ліпідів, вуглеводів.

Як болить підшлункова залоза

На таку важливу одиницю організму доводиться подвоєна навантаження. Це інтенсивна вироблення гормонів для прискорення процесу травлення і синтез інсуліну, глікогену. Пацієнт повинен знати, як болить підшлункова залоза, щоб своєчасно купірувати інтенсивний напад, запобігти запалення, протягом аномального процесу і небезпечні ускладнення.

Біль і відчутний дискомфорт - лідируючі симптоми захворювання підшлункової залози. Вони мають різний характер, вогнище локалізації, посилюються під час рецидиву та послаблюють хватку при ремісії. Найчастіше це больові напади ниючогохарактеру, які перетворюються в простріли, ріжучі болі верхньої зони живота. Важливо визначити хворобу, інакше її затяжне лікування посилить клінічну картину.

Де болить підшлункова залоза

Головне джерело болю зосереджений у верхній частині очеревини, наростає при натисканні. Якщо пацієнт не розуміє, де болить підшлункова залоза, краще звернутися до гастроентеролога, пройти діагностику. Біль може віддавати в спину, не зв'язуватися з прийомом їжі, розвиватися незалежно від часу доби. Ненадовго слабшає після прийому знеболюючих, але все одно потрібно відшукати першопричину.

Рак підшлункової залози - симптоми

Щоб визначити злоякісне новоутворення, важлива діагностика. Візуальні ознаки запалення підшлункової залози відсутні, особливо на ранній стадії. А ось аналізи сечі і крові здатні модифікувати ракові клітини, змусити пацієнта пройти повне обстеження. Прогресуючі ознаки раку підшлункової залози нагадують симптоми доброякісної пухлини в стадії росту, оскільки характерне новоутворення надає підвищений тиск на сусідні органи. Присутні такі ознаки недуги:

 • загострення хронічних діагнозів;
 • гострий больовий напад;
 • візуалізація при діагностиці метастаз;
 • ниркова недостатність;
 • втрата апетиту і зниження маси тіла.

Якщо зародився панкреатит, больовий синдром - перше, на що звертають увагу. Такий рецидив згодом тільки підсилюється, а в запущеній стадії може привести до шокового стану. Больові симптоми при панкреатиті складно диференціювати, оскільки за характером напад нагадує серцевий. Захворювання визначить не тільки збір даних анамнезу, скільки повне клінічне обстеження.

Камені в підшлунковій залозі - симптоми

Якщо в жовчному міхурі з'явився пісок, потрібно звернутися до уролога. Якщо в запальний процес втягнута підшлункова залоза - симптоми захворювання тільки збільшують клінічну картину. Таке порушення супроводжується гострим приступом болю, який посилюється при неправильному харчуванні. Локалізується в верхній частині живота, віддає в поперек і між лопатками. Необхідна лікувальна дієта, яка зменшує кількість нападів. Ознаки захворювання підшлункової залози можна усунути консервативними методами.

Розвиток такого захворювання стихійне, біль - гостра, ріжучий. Якщо не звернути уваги на перше загострення, проблема набуває хронічного характеру. Порушене виділення жовчі і ферментів призводить до вуглеводного, ліпідного дисбалансу. Важливо своєчасно розпізнати ознаки хвороби підшлункової, звернутися до гастроентеролога за консультацією. Характерний недуга проявляється так:

 • ознаки диспепсії;
 • здуття живота;
 • різке зниження ваги;
 • поява домішок жиру в калі;
 • погана робота печінки, збільшення органу в розмірах.

Симптоми хвороби підшлункової залози у жінок

Оскільки цей важливий орган одночасно бере участь в роботі травної та ендокринної системи, його дисфункція може привести до серйозних проблем в жіночому організмі. Головні симптоми запалення підшлункової залози у жінок розвиваються стихійно, лякають фахівців своєю інтенсивністю:

 • рідкий стілець;
 • ознаки диспепсії;
 • біль в шлунку;
 • блювота, нудота;
 • зміна кольору шкіри, висипання;
 • зниження маси тіла;
 • спад працездатності.

Ознаки захворювання підшлункової залози у чоловіків

У представників сильної статі характерний діагноз зустрічається не рідше, ніж у жінок. Симптоми при захворюванні підшлункової залози ідентичні, а починаються з гострого болю області епігастрії, порушеного стільця без видимих ​​причин. Чоловік не може нормально жити і працювати, тому вкрай важливо негайне лікарське участь, діагностика та лікування.

Підшлункова залоза у дітей - симптоми

У дитячому віці патологія зустрічається рідше, але при наявності такої відбувається збій всього організму. У дитини сильно починає боліти живіт, а осередок патології локалізується ближче до пупка. У маленького пацієнта різко порушується температурний режим і колір шкірних покривів (проявляються жовтяничні плями). Інші симптоми при хворобі підшлункової залози наступні:

 • потемніння сечі;
 • обілення калу;
 • нервова збудливість;
 • часті напади нудоти, блювання.

Захворювання не з'являється самостійно, частіше стає небезпечним ускладненням гепатиту, інших інфекційних захворювань. Якщо своєчасно не переступити до інтенсивної терапії, серед наслідків для здоров'я лікарі виділяють виразку шлунка, яка не лікується в будь-якому віці. Дитину важливо показати фахівцеві, почати консервативне лікування за показаннями.

Дізнайтеся більше інформації про заболеваніірак підшлункової залози - перші симптоми, діагностика на ранній стадії.

Відео: ознаки хворої підшлункової залози

Інформація представлена ​​в статті носить ознайомлювальний характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

Захворювання підшлункової залози

Підшлункова залоза знаходиться в числі найважливіших секреторних органів людського організму і відіграє значиму роль в обмінних і травних процесах. Найпоширеніші захворювання, пов'язані з цим органом - панкреатит, панкреонекроз, рак, кіста і діабет. Про симптоми і методи діагностики всіх основних хвороб підшлункової залози ви дізнаєтеся далі.

Запальне ураження підшлункової залози, яка набирає особливої ​​гостроти, називається гострим панкреатитом.

Близько 70% випадків гострого панкреатиту пов'язано із захопленням спиртними напоями і алкогольним отруєнням.

Інші причини, що викликають розвиток хвороби:

Неправильне харчування (жирна їжа, переїдання);

Пошкодження підшлункової залози (операція, нещасний випадок);

Прийом медикаментів в токсичних дозах;

Основний симптом, який вказує на гострий панкреатит - «свердлячу» біль. Вона починається в надчеревній зоні, подреберьях (правому і лівому), здатна приймати оперізуючий характер, захоплювати спину, нижні і бічні ділянки живота.

Є й інші прояви:

Часта блювота, що викликає зневоднення організму;

Різка втрата ваги;

Виявлення гострого панкреатиту - складне завдання, особливо якщо хвороба перебуває в початковій стадії.

Діагностичний комплекс складається з наступних досліджень і аналізів:

Загальний аналіз крові. Дозволяє знайти ознаки запального процесу (наприклад, зростання числа лейкоцитів);

Біохімічний аналіз крові. Встановлює надмірну концентрацію ферменту амілази (вказує на розвиток хвороби);

УЗД черевної порожнини. Виявляє зміни підшлункової залози і прилеглих органів. Якщо причиною захворювання стали камені в жовчному міхурі, ультразвук допомагає визначити їх місце розташування;

Аналіз сечі. Виявляє амилазу в сечі, підтверджуючи наявність панкреатиту у хворого;

ЕГДС. Оцінює ступінь залученості шлунка в запальний процес.

Розвиток хронічного панкреатиту відбувається в результаті затяжного запального процесу, що протікає в підшлунковій залозі. Найбільш схильні до захворювання чоловіки старше 40, проте в останні роки спостерігається зростання випадків хронічного панкреатиту у жінок і у осіб молодшого віку.

Найпоширеніші причини - наявність у хворого жовчнокам'яної хвороби і надмірне вживання спиртних напоїв.

Біль при хронічному панкреатиті має ріжучим характером, пацієнт відчуває постійне здавлювання в ураженій зоні. Інтенсивність болю наростає, якщо хворий не дотримується дієти, вживає в їжу жирні продукти і газовані напої, п'є алкоголь.

Інші симптоми хронічного панкреатиту - відрижка, блювота, здуття живота, порушення стільця (густі, рясні випорожнення), відсутність апетиту. Також характерна втрата ваги, незважаючи на збереження звичного режиму харчування.

В рамках діагностики хронічного панкреатиту хворому можуть призначатися такі дослідження і аналізи:

Аналіз крові. При загостренні хронічного панкреатиту спостерігається підвищена концентрація в крові лейкоцитів, збільшується швидкість осідання еритроцитів, зростає показник амілази (виявляється і в сечі);

УЗД. Оцінюється збільшення залози (повне або часткове), відповідність розмірів головки, хвоста і тіла нормі, рівність контурів;

КТ. Томографія встановлює вогнища хвороби і присутність в протоках каменів.

Приблизно у 20% хворих на гострий панкреатит спостерігається важкий перебіг захворювання, на тлі якого відбуваються зміни паренхіми підшлункової залози, що мають дегенеративно-деструктивний характер. Панкреонекроз частіше зустрічається в молодому віці, найбільш схильні до нього жінки.

Панкреонекроз може розвиватися в зв'язку з наступними причинами:

Неправильне харчування (велика кількість вуглеводів і жирів, переїдання);

Ускладнення після хірургічного втручання;

Зловживання алкоголем, що руйнують тканину підшлункової залози;

Приблизно у 10% пацієнтів встановити причину панкреонекрозу не вдається.

Для захворювання характерне стрімкий розвиток і швидке наростання симптомів:

Різкий біль, що концентрується у верхній зоні живота і володіє оперізувальний характером. Хворобливість при пальпації ураженої ділянки;

Багаторазова блювота, напади нудоти, постійна сухість у роті;

Освіта на черевній стінці плям цианоза, гіперемійовані шкірні покриви особи;

Нападитахікардії, збереження задишки навіть в стані спокою;

Хворий відчуває постійне занепокоєння і напругу, страждає на хронічну слабкістю.

Для діагностики панкреонекрозу використовуються такі ж дослідження і аналізи, як і при панкреатиті.

Рідкісне захворювання, що характеризується утворенням в тканинах підшлункової залози злоякісних клітин - рак.

Фактори, що сприяють виникненню раку підшлункової залози, можуть бути наступними:

Сигарети. Загроза розвитку захворювання для людей, що палять вище приблизно в два рази. Фактор характеризується оборотністю, своєчасна відмова від сигарет зменшує небезпеку появи раку;

Вік. У групі ризику знаходяться люди, що переступили поріг 60 років;

Підлога. Схильність до раку підшлункової залози у чоловіків вище, ніж у жінок. Деякі лікарі пояснюють це меншим відсотком курців серед жінок, проте гіпотеза не отримала доказів;

Ожиріння. Зайва вага сприяє розвитку злоякісного утворення підшлункової залози;

Хронічне захворювання. Серед них найбільшу загрозу представляють панкреатит та цукровий діабет;

Нездорове харчування. Загроза раку підвищується, якщо в раціоні людини присутній надмірна кількість тваринних жирів і простих вуглеводів;

Генетичний фактор. Наявність в родоводі випадків раку підшлункової залози має бути причиною більш уважного ставлення до свого здоров'я.

Серед основних проявів, за допомогою яких дає про себе знати рак підшлункової залози, зустрічаються такі:

Больові відчуття, що концентруються у верхній зоні живота і віддають в спину. Біль має гострий, оперізуючий характер;

Зниження маси тіла. Вага зменшується, незважаючи на збереження харчових звичок;

Сухість у роті, сильна спрага;

Блювота, обумовлена ​​стискає дією пухлинного освіти;

Жовтяниця. Можливо пожовтіння шкірного покриву і слизових оболонок. Симптом пов'язаний з порушенням відтоку жовчі, іноді жовтяниця супроводжується свербінням шкіри;

Відчуття тяжкості в зоні правого підребер'я. Симптом пов'язаний зі здавленням селезінкової вени;

Порушення стільця. Брак ферментів і погана всмоктуваність жирів призводять до рідкого жирного стільця, що характеризується різким запахом.

Після фізичного огляду пацієнта лікар може призначити наступні аналізи та обстеження:

УЗД. Ультразвукове дослідження черевної порожнини показано при виникненні жовтяниці і болів у верхній зоні живота. УЗД дозволяє виявити пухлинне утворення;

КТ. Комп'ютерна томографія виявляє навіть пухлини мікроскопічних розмірів, що залишаються непоміченими при проведенні ультразвукового обстеження;

Біопсія. Ділянка пухлини береться для аналізу, результати якого підтверджують доброякісний або злоякісний характер новоутворення;

Аналіз крові. Проведення дослідження необхідно для оцінки рівня концентрації в організмі антигену CA1-9;

Для точного визначення стадії, на якій знаходиться рак підшлункової залози, призначаються додаткові дослідження - рентгенографія грудної клітки, УЗД печінки і інші.

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її та ще кілька слів, натисніть Ctrl + Enter

Пляшечка з рідиною, що локалізується в паренхімі підшлункової залози або прилеглих тканинах, називається кістою.

Кіста підшлункової залози може бути придбаної або вродженої. Вроджені освіти пов'язані з патологіями розвитку тканин.

Придбані кісти з'являються через такі причини:

Пошкодження підшлункової залози (хірургічне втручання, нещасний випадок);

Хронічний або гострий панкреатит;

Фактори, що сприяють утворенню кіст - переїдання, велика кількість жирної їжі, надмірне вживання алкоголю, хронічні стреси.

Симптоми кісти підшлункової залози безпосередньо пов'язані з локалізацією і розмірами порожнини. Ознаки хвороби можуть бути відсутні, якщо розмір освіти не перевищує 2 см.

Капсули більшого розміру заявляють про себе такими проявами:

Хворобливі відчуття, що виникають в зоні лівого або правого підребер'я. Біль здатна поширюватися в область пупка і віддавати під лопатку. У ряді випадків біль приймає оперізуючий характер. Інтенсивність визначається початком ускладнень;

Ущільнення, утворювати в зоні черевної порожнини, яке легко виявляється при пальпації. Припухлість поступово збільшується в розмірах;

Жовтяниця, що стає результатом здавлювання сусідніх органів і погіршення відтоку жовчі;

Розлад травлення, виникнення нудоти і блювоти, чергування запорів і проносів;

Зміна кольору сечі і калових мас;

Швидка втрата ваги, пов'язана з порушенням функціонування кишечника;

Постійне відчуття слабкості і нездужання.

Якщо до кісті приєднується інфекція, серед симптомів відзначаються підвищення температури тіла, озноб, головні і м'язові болі.

Діагностика кісти підшлункової залози починається з пальпації, в результаті якої виявляється опуклість, яка перебуває у верхній зоні живота.

Також використовуються наступні діагностичні інструменти:

УЗД. Дослідження виявляє наявність новоутворення зі зниженою ехогенності, що характеризується рівністю контурів і округлістю форм;

Ендоскопічний ультразвук. Діагностує кісту і встановлює її характер, від якого залежить лікування;

Рентгенограма із застосуванням контрастних речовин. Визначає зміщення шлунка, що відбулося під впливом кісти;

КТ. Диференціює неправдиву і справжню кісти.

Розвиток цукрового діабету у пацієнта обумовлено порушенням виробництва інсуліну підшлунковою залозою і скупченням в крові цукру.

Генетична схильність вважається основним чинником, що обумовлює розвиток діабету у людини.

Також можливі наступні причини:

Ожиріння. Особи, які мають генетичну схильність до діабету, в першу чергу повинні тримати під контролем вагу;

Хвороби і пошкодження підшлункової залози;

Емоційне перенапруження, стан хронічного стресу;

Вік. Найбільш схильні до захворювання особи похилого віку.

Цукровий діабет може інформувати про себе такими проявами:

Постійне відчуття голоду;

Різке схуднення (якщо його не можна пояснити обмеженнями в їжі);

Підвищена сухість шкірних покривів, свербіж шкіри;

Оніміння в області ніг і рук;

Больові відчуття в зоні живота;

Схильність до інфекцій, погане загоєння ран.

Для діагностики цукрового діабету лікар проводить тест на цукор, дослідження крові на показник глюкози, аналіз сечі. При необхідності підключаються інші методи діагностики.

Хвороби підшлункової залози становлять загрозу для життя і здоров'я пацієнта, чреваті небезпечними ускладненнями. При виявленні будь-яких з перерахованих вище симптомів обов'язково слід відвідати лікаря.

Автор статті: Горшеніна Олена Іванівна, лікар-гастроентеролог

Підшлункова залоза - це важливий орган травної системи, що володіє змішаною функцією: зовнішньої (екзокринної) і внутрішньої (ендокринної). Функція зовнішньої секреції полягає у виділенні панкреатичного соку, який містить травні ферменти, необхідні для повноцінного перетравлення їжі. Ендокринна функція.

Підшлункова залоза - це внутрішній орган, який необхідний для засвоєння глюкози, що надходить в організм людини з їжею. Вона виділяє такі гормони як глюкагон і інсулін, а також інші ферменти і гормони, необхідні щоб правильно засвоювати їжу. Запалення цього органу називається панкреатитом. Якщо ферменти застоюються в.

Одним з найважливіших органів травної системи, який дозволяє їй злагоджено функціонувати є підшлункова залоза. Вона виробляє як травні ферменти, так і гормони (інсулін і глюкоган), які, в свою чергу, регулюють рівень цукру в крові. Для того, щоб орган нормально функціонував, необхідно правильно його «годувати».

Панкреатит - це не та хвороба, про яку можна благополучно забути і чекати самостійного одужання підшлункової залози. Якщо є навіть підозра на цю патологію, то слід невідкладно звернутися до лікаря. Залежно від тяжкості хвороби, вона може лікуватися як в домашніх умовах, так і в стаціонарі.

Найпоширеніша причина панкреатиту - це нераціональне харчування з надлишком жирних та гострих страв і зловживання алкоголем. Для цього захворювання характерні болі в епігастральній ділянці живота, які можуть віддавати в поперек. На відміну від виразки шлунка біль не супроводжується печією, не збільшується.

Підшлункова залоза - це орган внутрішньої секреції, який виробляє глікоген, інсулін і панкреатичний сік. Перший є запасним живильною речовиною для організму. Він являє собою своєрідний резерв енергії, який використовується організмом при необхідності.

Запалення підшлункової залози, або просто панкреатит - одне з найбільш неприємних і складно піддаються лікуванню захворювань шлунково-кишкового тракту. Його виникненню сприяють шкідливі звички і нездоровий раціон, перенасичений жирами і харчовими добавками. Ось чому під впливом сучасного міського способу.

При копіюванні матеріалів, активне посилання на сайт www.ayzdorov.ru обов'язкове! © AyZdorov.ru 2009-2017

Інформація на сайті призначена для ознайомлення і не закликає до самостійного лікування, консультація лікаря обов'язкова!

Захворювання підшлункової залози

Підшлункова залоза розташована глибоко в черевній порожнині, вгорі. Ця залоза має величезне значення в процесі життєдіяльності людини. вона виробляє ферменти, які беруть безпосередню участь в процесі перетравлювання білків, вуглеводів і жирів.

Будова підшлункової залози

Спочатку ці ферменти потрапляють в загальну протоку підшлункової залози, а потім - в дванадцятипалу кишку. Там і відбувається їх вплив на їжу. До того ж саме в підшлунковій залозі є особливі клітини, які виробляють життєво необхідний гормон інсулін. Гормони підшлункової залози, потрапляючи в кров, здійснюють регуляцію обміну цукру в організмі. Якщо інсуліну підшлункова залоза виробляє недостатньо, то наслідком такого збою ставати захворювання на цукровий діабет.

Симптоми захворювань підшлункової залози

Симптоми захворювання підшлункової залози при різних недугах щодо схожі між собою. Перш за все, при порушеннях функцій підшлункової залози у людини проявляються болю і диспепсичні розлади. Больові відчуття проявляються в животі, в надчеревній ділянці. Також біль може віддавати в ліве підребер'я, в спину або ліву лопатку, приймати оперізуючий характер. Іноді біль має постійний характер, в інших випадках вона проявляється нападами. Після того, як людина передає, вживає багато жирної, гострої або смаженої їжі, алкогольні напої, біль значно посилюється.

Больові відчуття зменшуються після застосування холоду, в той же час тепло тільки підсилює біль. Також послабити біль можна, прийнявши певну позу: для цього потрібно сісти і зігнутися вперед, можна також лягти на бік і притягнути до грудей коліна.

В процесі промацування живота болю можуть проявитися в лівому підребер'ї. Як диспептических ознак при захворюваннях підшлункової залози найчастіше проявляється блювота і нудота. також можливий пронос.

Якщо функції підшлункової залози порушені, у людини може помітно знизитися апетит, відповідно, відбувається зниження ваги. Більш докладні дані про захворювання дають результати УЗД, комп'ютерної томографії, ряду рентгенівських досліджень.

Запалення підшлункової залози

Раптово виявляється у людини запалення підшлункової залози називають гострим панкреатитом. Основними причинами такого недуги найчастіше є зловживання алкогольними напоями, хвороби дванадцятипалої кишки і жовчного міхура. У зв'язку з зазначеними причинами порушується процес відтоку секрету в протоки підшлункової залози. Отже, в протоках підвищується тиск. Ферменти підшлункової залози, які відрізняються високою активністю, всмоктуються в тканину підшлункової залози. Таким чином, відбувається своєрідний процес «самопереваріванія» клітин. Дуже швидко розвивається сильне запалення підшлункової залози.

при гострому панкреатиті часто виявляються дифузні зміни підшлункової залози. У тканинах відбуваються крововиливи, набряки аж до виникнення некрозу підшлункової залози. Захворювання практично завжди починається гостро, його головним відрізняє ознакою є біль в обох подреберьях, під ложечкою, іноді біль буває оперізує.

Прояви болю дуже сильні, і зняти такі напади складно. Крім того, напади супроводжує часта блювота і постійна нудота. Загальний стан організму також дуже погане: артеріальний тиск знижений, пульс прискорений. В даному випадку в обов'язковому порядку необхідна невідкладна допомога. Як правило, пацієнта госпіталізують.

Іноді гостра форма захворювання переходить в хронічний панкреатит.

При хронічній формі запалення підшлункової залози відзначається тривалий перебіг недуги. Початкові етапи хвороби можуть виражатися набряками і крововиливами. Далі, при розвитку хвороби, тканину залози стає меншою в обсязі, і її заміщає сполучна тканина. Причинами розвитку хронічного панкреатиту є зловживання алкоголем, наявність жовчнокам'яної хвороби, виразкова хвороба та інші недуги дванадцятипалої кишки. У хворих атеросклерозом через порушення кровообігу в підшлунковій залозі також може розвиватися хронічний панкреатит.

Розташування підшлункової залози в організмі

На початку хвороби у людини періоди загострення виникають час від часу, їх основний симптом - сильний біль, як при гострому панкреатиті. Лікарські препарати знімають біль не завжди. В процесі розвитку захворювання зменшується обсяг тканини залози, і проявляються ознаки, які обумовлює зниження кількості ферментів підшлункової залози. Їжа погано перетравлюється, у хворого постійно бурчить в животі, апетит знижується, можливі як проноси, так і запори. Можливо також зменшення вироблення гормонів підшлункової залози, внаслідок чого може значно підвищитися рівень цукру в крові.

Діагностувати хронічний панкреатит досить складно, адже більшість ознак хвороби нагадують симптоми цілого ряду захворювань шлунково-кишкового тракту. Найточніші дані про захворювання підшлункової залози можна отримати в процесі дослідження шляхом УЗД, комп'ютерної томографії та рентгена проток підшлункової залози.

При лікуванні хронічного панкреатиту важливо проявити достатню терпіння, дотримуватися дієти і виконувати всі рекомендації фахівців.

Лікування запалення підшлункової залози

При лікуванні підшлункової залози необхідно паралельно провести відповідну терапію тих хвороб, які можуть стати причиною хронічного запалення підшлункової залози. Дуже важливо повністю відмовитися від вживання алкоголю. Якщо в жовчному міхурі хворого є камені, їх слід видалити.

При загостренні хвороби або при гострій формі недуги лікар, як правило, призначає препарати, які зменшують виділення шлункового соку, а також кошти ферментного типу, які не містять компонентів жовчі. Рекомендується взагалі не приймати їжу в перші кілька днів лікування підшлункової залози. При цьому дозволено вживання негазованих лужних мінеральних вод, неміцного чаю.

Якщо хвороба перейшла в більш пізню хронічну стадію, то ферментні засоби слід приймати вже більш тривалий період. Препарати періодично слід міняти, а якщо стан хворого поліпшується, то на час в лікуванні підшлункової залози можна робити перерву.

Пухлина підшлункової залози може бути двох видів: рак підшлункової залози, який в наш час зустрічається відносно часто, і гормонально-активні пухлини, що розвиваються зі спеціальних клітин. Ці пухлини в великих кількостях виділяють гормони підшлункової залози.

Рак підшлункової залози може проявитися різноманітними симптомами. Ознаки хвороби можуть бути різними, в залежності від того, де саме - в якому місці залози - пухлина розвивається. Так, якщо виникає рак головки органу, то у людини розвивається жовтяниця через те, що загальний жовчний протік здавлений. Якщо рак проявляється в тілі або хвості залози, то у хворого стрімко прогресує цукровий діабет.

Найчастіше при раку підшлункової залози спостерігаються такі ж симптоми, як при прогресуючому розвитку хронічного панкреатиту. До того ж дане злоякісне захворювання часто виникає як наслідок тривалого запалення підшлункової залози. При цьому людина відчуває дуже сильні болі, значно втрачає у вазі, у нього знижується апетит. На сьогоднішній день завдяки дослідженню за допомогою ультразвуку пухлина підшлункової залози визначають на самих ранніх стадіях.

Гормонально-активні пухлини бувають як доброякісного, так і злоякісного характеру. Початковими симптомами при таких захворюваннях є ознаки порушення обмінних процесів, при яких в крові з'являється дуже велика кількість певного гормону. Саме збільшення вмісту гормону в крові і є одним з методів діагностики пухлин такого роду. Також подібну пухлина можна розпізнати в процесі комп'ютерної томографії та УЗ-дослідження. В даному випадку можливе лікування шляхом хірургічної операції, а також застосування хіміотерапії.

Кіста підшлункової залози - це обмежена капсула, де скупчується рідина у вигляді порожнин. Кіста може розташовуватися і безпосередньо в залозі, і в тканинах біля неї. Такий недуга з однаковою частотою зустрічається і у чоловіків, і у жінок в різному віці. Прийнято розрізняти два види кіст: вроджені і придбані. У свою чергу, придбані кісти виділяють наступні: ретенційні, дегенераційні, проліфераціонние, паразитарні.

Крім того, іноді хворому ставлять діагноз «помилкова кіста». Це утворення проявляється внаслідок розвитку гострого панкреатиту або некрозу підшлункової залози, який утворився внаслідок травм. У порожнині помилкової кісти, як правило, знаходиться рідина і некротичні тканини. Хибна кіста підшлункової залози може розташовуватися в будь-якій її частині і розростатися до великого розміру: іноді в кісті знаходиться близько 1-2 літрів вмісту.

Якщо кіста підшлункової залози має невеликий розмір, то у хворого симптоми можуть взагалі не проявлятися. Явні ознаки хвороби виникають тоді, коли кіста розростається до особливо великих розмірів і здавлює або зміщує органи, які розташовані поруч. При наявності в організмі великої кісти у людини можуть виникати болі вгорі живота, схуднення, періодичні стрибки температури тіла, диспепсичні явища. Біль може бути як постійною, так і приступообразной. Лікування кісти в даному випадку проводиться хірургічним шляхом, при цьому вибір методики залежить від розміру і розташування освіти в підшлунковій залозі.

Камені в підшлунковій залозі формуються порівняно рідко. Поява каменів в протоках залози або дифузне відкладення солей в паренхімі залози може проявитися як самостійний недугу, або як наслідок раніше перенесених захворювань підшлункової залози. Якщо розглядати хімічний склад каменів в підшлунковій залозі, то найчастіше утворюються вони з карбонатів кальцію і фосфору. Камені з солей магнію, кремнію і алюмінію виникають рідше. Вони можуть мати різну величину, бути множинними, і виникати по одному. Камені найчастіше знаходяться в голівці залози, рідше - в інших частинах.

До сьогоднішнього дня до кінця не ясні причини виникнення каменів, але передбачається, що камені виникають внаслідок порушення фосфорно-кальцієвого обміну в організмі. Привертають до появи каменів у підшлунковій залозі застій панкреатичного соку в підшлунковій залозі і запалення, які виникають внаслідок вторинної інфекції.

Не завжди виявляються виражені симптоми цієї недуги. Часто камені виявляють випадково за результатами рентгенівського дослідження. При виражених симптомах хворий відчуває постійну сильну біль вгорі живота, що віддає в спину. Трапляється, що біль періодично переходить в приступообразную форму. Больові відчуття стають більш вираженими через кілька годин після прийому їжі.

Якщо захворювання прогресує, то у хворого чергуються запори і проноси, знижується апетит. Якщо відбувається міграція каменів в загальний жовчний протік з головного панкреатичного протоку, у пацієнта може проявитися механічна жовтяниця.

Для постановки діагнозу лікар керується результатами опитування та огляду хворого, а також даними рентгенівських досліджень. Спосіб лікування вибирають в залежності від того, наскільки важким є стан хворого, чи є ускладнення. Якщо хвороба протікає легко, то досить буде призначення лікувального харчування, симптоматичної та замісної терапії. Якщо захворювання має тяжкий характер, фіксуються часті напади, то в даному випадку призначають хірургічне лікування.

Дієта при захворюваннях підшлункової залози

При лікуванні підшлункової залози дуже важливо строго дотримуватися спеціальної дієти для підшлункової залози. Існує набір продуктів, які рекомендується вживати людям із захворюваннями підшлункової залози. Слід включити в меню білий хліб, а також чорний хліб вчорашньої випічки.

Дієта для підшлункової залози передбачає регулярне включення в раціон перших страв - овочевих і молочних супів, борщів, щі. На друге при дотриманні подібної дієти можна вживати нежирну куртину, яловичину, м'ясо кролика, рибу у відварному вигляді або у вигляді котлет на пару, фрикаделей, рагу. Дозволені овочі у всіх видах, за винятком смажених. У дієту для підшлункової залози входить регулярне вживання круп, макаронів, молочних продуктів і страв. Від жирів слід утриматися, допускається вершкове масло в малих кількостях і рослинне масло. Також допустимо вживання одного яйця в день. Як напоїв підійде компот, кисіль, слабкий чай.

У дієті не допускається вживання занадто гарячих і холодних страв, копченостей, рибних, м'ясних бульйонів, жирних видів риби, м'яса, прянощів, шоколаду, морозива, кислих яблук, грибів, алкоголю. Важливо врахувати, що страви слід готувати на пару або вареними, не можна додавати в них спеції.

Профілактика захворювань підшлункової залози

Методи профілактики захворювань підшлункової залози, перш за все, полягають в дотриманні деяких важливих правил. Слід завжди пам'ятати, що найбільш негативно на функціонування залози впливає алкоголь, куріння, нерегулярні трапези, занадто жирна їжа. Усе це спонукає по можливості уникати. Хорошим профілактичним методом є періодичне вживання трав'яних чаїв з чорниці, кропиви, брусниці, кульбаби, шипшини. При найменших проблемах з підшлунковою залозою слід відмовитися від гострої і смаженої їжі, занадто жирних страв, не допускати перекусів «на ходу» і зловживання алкоголем.

Слід урізноманітнити раціон харчування і зробити його більш здоровим. В ідеалі приймати їжу потрібно дрібно, по чотири-п'ять разів на день, і між трапезами повинні бути приблизно однакові інтервали. Не менш важлива помірність в їжі.

Якщо у людини є інші недуги шлунково-кишкового тракту, слід регулярно проходити дослідження і консультації у лікаря.

Освіта: Закінчила Рівненський державний базовий медичний коледж за спеціальністю «Фармація». Закінчила Вінницький державний медичний університет ім. М.І.Пирогова та інтернатуру на його базі.

Досвід роботи: З 2003 по 2013 р - працювала на посадах провізора і завідувача аптечним кіоском. Нагороджена грамотами та відзнаками за багаторічну і сумлінну працю. Статті на медичну тематику публікувалися в місцевих виданнях (газети) і на різних Інтернет-порталах.

А ми всією сім'єю алое п'ємо і пішло багато болячок різних. У чоловіка проблеми з хребтом були, камені в нирках. У мене багато мінусів по здоров'ю було. Діти часто хворіли. Тепер і не уявляю як би жили без гелю алое!

Всім добрий день, вже 4 роки після важкої вагітності страждаю захворюванням підшлункової залози, ну тільки пів року назад знайшли що це вона реально, пробігла всіх лікарів і 2 рази в реанімації при смерті лежала, видалили камені з жовчним, говорили вся причина в ньому, так було погано що погодилася на операцію, через тиждень знову після операції жахливі напади, виразка відкрилася кроватіченіе було внутрішнє, в реанімацію врятували, прокалолі уколи все пройшло, через деякий час знову болю вони мене 3 роки лікували від гастриту, запаморочення, низький тиск остоянно, жахливі болі у всьому шлунку, що жити реально не хочеться, як з'ясувалося це підшлункова, звичайно важко тепер встановити всі, мучіюсь постійно, слабкість, занепад сил, працездатності немає ваще. ось пропила черговий курс їжа погано перетравлюється, дизбактеріоз, здуття кишечника постійно сиджу на смекту і на бафідум бактерин. чесно 3 дні пролежала сьогодні прийшла в себе трохи. села шукати що ж ще ще дотримуватися щоб цього не було. якщо хтось з талківался з подібним розкажіть, як лікувалися, я в отчаінье реально вже.

Вітаю! У МЕНЕ болить весь жівот.Последнее час болить верхня часть.Пропіла і спарекс, креон, фестал ензестал.Боліт всю ніч, ноет.На дієті сіжу.Врач прописує ліки, а толку немає.А я незнаю що робити дальше.У мене ще геппатіт С та ВІЛ.)) Терапію приймаю.

У мене після прийняття алкоголю через 9-10часов появляється алергія, у вигляді червоних плям по всьому телу.Скажіте ласка, це захворювання печінки або підшлункової залози

Стаття понравілась.все так докладно опісано.У мене питання: козяче молоко можна?

Ось дійсно, після алкоголю і шкідливої ​​їжі погіршується стан підшлункової залози. А якщо ще й не допомагати організму в таких ситуаціях, то взагалі до серйозних наслідків привести може. Людям з такими проблемами краще ретельніше стежити за своїм харчуванням.

як знайти ету бабку в однокласниках дуже треба

На однокласниках є бабка, називається "Лечу хвороби самі не піддаються". Лікує по фото. Спочатку пробуємо хвилин 15, знімає біль, лікує енергією, все чуєш, що з тобою відбувається. Зверніться, якщо не пізно, може вашій мамі допомогти. Фантастика, а не баба

У моєї мами недавно виявили рак підшлункової залози. Тепер я розумію що симптоми були саме такі як описано в статті. Дивує тільки те що лікарі спокійно закривають на це очі. Будьте пильні.

Хочу відповісти Татьене..по питання потіння головної частини. Перша причина - треба перевірити стан щитовидної желези..К ендокринолога - і здати аналізи на гормони.

здраствуйте! дуже болить в облости серця, під лівою лопаткою, вище шлунка між ребрами, може бути це підшлункова?

У моєї доньки було гостре запалення підшлункової залози, коли їй було 24 роки. Але ми не знали про це, болі були в області апендициту дуже сильні, навіть оніміла ліва частина обличчя. Швидку не дочекалися, поїхали самі, взяли в 8 лікарні зі скандалом, взяли аналізи і відправили в іншу лікарню за місцем прописки, поставивши попередній діагноз -аппендіціт. У лікарні №3 крутили її троє лікарів і вирішили тут же вночі оперувати з приводу гострого апендициту. Зробили невдало, текло потім довго з рубця. А через півроку у неї знову такий же напад, ми все зрозуміли. Ніякого апендициту не було, але лікарі не визнали свою помилку. Будьте дуже уважні до свого здоров'я. А від таких випадків ніхто не застрахований.

Спасибі всім читачам за коментарі: дуже допомагає порівняти зі своїми "болячками". І все більше переконуюся в тому, що людина сама собі лікар. Був один всього лише страшний напад підшлункової залози, від госпіталізації відмовилася, тому що знала сама причину - переїла і несумісність продуктів в раз! Та й жовчний міхур заповнений каменями, але сильних болів ще не було, так, періодіческі.даже дотримуючись дієти. Хотіла сама на операцію поки не болить сильно, але багато відмовляють не чіпати поки не турбує. Що робити: чекати болів? Р.S. Хочу сказати Тетяні (27.12.2013) що це у Вас припливи. (Так само і в мене зараз)

була у гастроентеролога. Призначив ферменти креон10000 по 1 капсулі під час кожного прийому їжі. Це як швидка допомога для підшлункової залози швидко розщепити їжу. При тривалому прийомі (10-15) днів має пролонговану дію. Але, на жаль, цього мало. Необхідно дотримуватися дієти: прибрати все жирне, смажене, гостре, солоне, кисле (в тому числі кубанські щі!), Молоко (.), Яйця, гриби, свинину, занадто наваристі бульйони і як не дивно капусту! Ось так то. . На дієті вже тиждень! Жерти охота !!))) але поки тримаюся. В боці перестало боліти, пішла тяжкість, пропала печія. Але все одно мрію про смаженої картоплі і солоному помідорі.

Все зрозуміло. Можна вжити заходів для полегшення. Але чи може хвороба підшлункової залози надавати якийсь вплив на серце? На брак повітря при вдиху, постійна тяжкість на шлунку, колючі болі в облости поестніци і внизу живота?

Дякую за дуже, переконливий і не нав'язливий текст.Сколько інші читав всюди через слово (АЛКОГОЛЬ, АЛКОГОЛЬ, ЖИР, ЖИР). Так нам важко відмовитися від поїдання а у кого і пожирання всього (забороненого). Спробую постити. ))) Бажаю всім не хворіти і менше переїдати і перепивати. А від пива при поджелудке взагалі треба забути.

Дякую за статтю! Шкодую, що не прочитав її раніше !! Наш терапевт відправила мене в Сергієво-Посадський госпіталь з "передінфарктному станом". Лежу в кардіологічному відділенні. Через тиждень з'ясували, що з серцем все нормально. Про хворобу я сам здогадався завдяки інтернету. Непогано, якщо б наші лікарі заглядали на медичні сайти!

Чому ви пропонуєте в дієті ЯЙЦЕ. ви не знаєте що жовток ні в якому разі хворому панкреатитом їсти не можна.

Дуже корисна стаття. Але у мене питання, якщо можна, дайте відповідь. Болей не відчуваю, а от волосиста частина голови потіє сильно, слабкість, втратила 4 кг за 3 місяці. Періодично бліда, як крейда. Гастроентеролога, проктолога, ендокринолога і ще кілька лікарів обійшла. Аналізи здала на естрадіол (він у мене піднімається до 330.7 од, після лікування приходить в норму, потім знову зростає, діабет не знаходять. Здала аналіз навіть на туберкульоз. Всі аналізи практично відповідають віку і "багажу болячок", але стерпні. У чому причина настільки сильного потовиділення саме у верхній частині тіла? Про яке захворювання може йти мова? І які ще потрібно пройти обстеження? Дякую за відповідь.

А якщо біль різка і як кому варто очікує в лівий бік? Що це.

Дякую за змістовну і корисну статтю. У мене таке питання, коли виникають періодичні болі колючого характеру строго по центру живота це запалення підшлункової? Через каменів в підшлунковій або восполь. процесу можуть бути набряки повік? Шкіра століття з одного боку обвисла (порушився тургор) з ін. Боку поки нормально. Завчасно дякую за відповідь.

Все зрозуміло. Можна вжити заходів для полегшення. Але чи може хвороба підшлункової залози надавати якийсь вплив на серце? На брак повітря при вдиху?

Дякую за статтю !! Тепер я сама можу собі допомогти.

Велике спасибі за змістовні статті. перечитала все про підшлунковій залозі. мені 62 роки і у мене вже знайшли якісь зміни. сподіваюся з вашими порадами зможу не тільки допомогти собі, а й поділитися з друзями, там проблема набагато серйозніше і теж з підшлунковою залозою. Низький вам уклін. З повагою Любов.

Спасибо большое за змістовну статтю, я перший раз зіткнулася з запаленням підшлункової залози і прочитавши Вашу статтю я якось можу помояь допомогти себе.Спасібо з повагою Ніна.

Максі: Геп С, генотип 1а, лікуюся 7 тижнів, приймаю Рибавирин + альгерон + Sovriad. Перший місяць це.

Елла: П'ю мелатонін вже років 10, але допомагає він мені тільки в сочитании з седативними.

Інга: Корпоратив недавно був, їжі і алкоголю неймовірну кількість з'їла і випила. А через.

Олексій: Відмінний крем! Чи не гоївся післяопераційний шов майже 2 місяці. Почав мазати допомогло.

Всі матеріали, представлені на сайті, носять виключно довідковий і ознайомлювальний характер і не можуть вважатися призначеним лікарем методом лікування або достатньою консультацією.

Адміністрація сайту та автори статей не несуть відповідальності за будь-які збитки і наслідки, які можуть виникнути при використанні матеріалів сайту.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

3 + 4 =