Ознаки захворювання підшлункової залози

Содержание

Підшлункова залоза - симптоми захворювання. Прояви гострого і хронічного панкреатиту або раку залози

Будь-якому пацієнту відомо, що дисфункція органів шлунково-кишкового тракту призводить до незворотних наслідків для здоров'я. У верхній частині очеревини зосереджений основний орган, який відповідає за виробництво ферментів, необхідних для розщеплення білків, ліпідів, вуглеводів.

Як болить підшлункова залоза

На таку важливу одиницю організму доводиться подвоєна навантаження. Це інтенсивна вироблення гормонів для прискорення процесу травлення і синтез інсуліну, глікогену. Пацієнт повинен знати, як болить підшлункова залоза, щоб своєчасно купірувати інтенсивний напад, запобігти запалення, протягом аномального процесу і небезпечні ускладнення.

Біль і відчутний дискомфорт - лідируючі симптоми захворювання підшлункової залози. Вони мають різний характер, вогнище локалізації, посилюються під час рецидиву та послаблюють хватку при ремісії. Найчастіше це больові напади ниючогохарактеру, які перетворюються в простріли, ріжучі болі верхньої зони живота. Важливо визначити хворобу, інакше її затяжне лікування посилить клінічну картину.

Де болить підшлункова залоза

Головне джерело болю зосереджений у верхній частині очеревини, наростає при натисканні. Якщо пацієнт не розуміє, де болить підшлункова залоза, краще звернутися до гастроентеролога, пройти діагностику. Біль може віддавати в спину, не зв'язуватися з прийомом їжі, розвиватися незалежно від часу доби. Ненадовго слабшає після прийому знеболюючих, але все одно потрібно відшукати першопричину.

Рак підшлункової залози - симптоми

Щоб визначити злоякісне новоутворення, важлива діагностика. Візуальні ознаки запалення підшлункової залози відсутні, особливо на ранній стадії. А ось аналізи сечі і крові здатні модифікувати ракові клітини, змусити пацієнта пройти повне обстеження. Прогресуючі ознаки раку підшлункової залози нагадують симптоми доброякісної пухлини в стадії росту, оскільки характерне новоутворення надає підвищений тиск на сусідні органи. Присутні такі ознаки недуги:

 • загострення хронічних діагнозів;
 • гострий больовий напад;
 • візуалізація при діагностиці метастаз;
 • ниркова недостатність;
 • втрата апетиту і зниження маси тіла.

Якщо зародився панкреатит, больовий синдром - перше, на що звертають увагу. Такий рецидив згодом тільки підсилюється, а в запущеній стадії може привести до шокового стану. Больові симптоми при панкреатиті складно диференціювати, оскільки за характером напад нагадує серцевий. Захворювання визначить не тільки збір даних анамнезу, скільки повне клінічне обстеження.

Камені в підшлунковій залозі - симптоми

Якщо в жовчному міхурі з'явився пісок, потрібно звернутися до уролога. Якщо в запальний процес втягнута підшлункова залоза - симптоми захворювання тільки збільшують клінічну картину. Таке порушення супроводжується гострим приступом болю, який посилюється при неправильному харчуванні. Локалізується в верхній частині живота, віддає в поперек і між лопатками. Необхідна лікувальна дієта, яка зменшує кількість нападів. Ознаки захворювання підшлункової залози можна усунути консервативними методами.

Розвиток такого захворювання стихійне, біль - гостра, ріжучий. Якщо не звернути уваги на перше загострення, проблема набуває хронічного характеру. Порушене виділення жовчі і ферментів призводить до вуглеводного, ліпідного дисбалансу. Важливо своєчасно розпізнати ознаки хвороби підшлункової, звернутися до гастроентеролога за консультацією. Характерний недуга проявляється так:

 • ознаки диспепсії;
 • здуття живота;
 • різке зниження ваги;
 • поява домішок жиру в калі;
 • погана робота печінки, збільшення органу в розмірах.

Симптоми хвороби підшлункової залози у жінок

Оскільки цей важливий орган одночасно бере участь в роботі травної та ендокринної системи, його дисфункція може привести до серйозних проблем в жіночому організмі. Головні симптоми запалення підшлункової залози у жінок розвиваються стихійно, лякають фахівців своєю інтенсивністю:

 • рідкий стілець;
 • ознаки диспепсії;
 • біль в шлунку;
 • блювота, нудота;
 • зміна кольору шкіри, висипання;
 • зниження маси тіла;
 • спад працездатності.

Ознаки захворювання підшлункової залози у чоловіків

У представників сильної статі характерний діагноз зустрічається не рідше, ніж у жінок. Симптоми при захворюванні підшлункової залози ідентичні, а починаються з гострого болю області епігастрії, порушеного стільця без видимих ​​причин. Чоловік не може нормально жити і працювати, тому вкрай важливо негайне лікарське участь, діагностика та лікування.

Підшлункова залоза у дітей - симптоми

У дитячому віці патологія зустрічається рідше, але при наявності такої відбувається збій всього організму. У дитини сильно починає боліти живіт, а осередок патології локалізується ближче до пупка. У маленького пацієнта різко порушується температурний режим і колір шкірних покривів (проявляються жовтяничні плями). Інші симптоми при хворобі підшлункової залози наступні:

 • потемніння сечі;
 • обілення калу;
 • нервова збудливість;
 • часті напади нудоти, блювання.

Захворювання не з'являється самостійно, частіше стає небезпечним ускладненням гепатиту, інших інфекційних захворювань. Якщо своєчасно не переступити до інтенсивної терапії, серед наслідків для здоров'я лікарі виділяють виразку шлунка, яка не лікується в будь-якому віці. Дитину важливо показати фахівцеві, почати консервативне лікування за показаннями.

Дізнайтеся більше інформації про заболеваніірак підшлункової залози - перші симптоми, діагностика на ранній стадії.

Відео: ознаки хворої підшлункової залози

Інформація представлена ​​в статті носить ознайомлювальний характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

Захворювання підшлункової залози

Підшлункова залоза розташована глибоко в черевній порожнині, вгорі. Ця залоза має величезне значення в процесі життєдіяльності людини. вона виробляє ферменти, які беруть безпосередню участь в процесі перетравлювання білків, вуглеводів і жирів.

Будова підшлункової залози

Спочатку ці ферменти потрапляють в загальну протоку підшлункової залози, а потім - в дванадцятипалу кишку. Там і відбувається їх вплив на їжу. До того ж саме в підшлунковій залозі є особливі клітини, які виробляють життєво необхідний гормон інсулін. Гормони підшлункової залози, потрапляючи в кров, здійснюють регуляцію обміну цукру в організмі. Якщо інсуліну підшлункова залоза виробляє недостатньо, то наслідком такого збою ставати захворювання на цукровий діабет.

Симптоми захворювань підшлункової залози

Симптоми захворювання підшлункової залози при різних недугах щодо схожі між собою. Перш за все, при порушеннях функцій підшлункової залози у людини проявляються болю і диспепсичні розлади. Больові відчуття проявляються в животі, в надчеревній ділянці. Також біль може віддавати в ліве підребер'я, в спину або ліву лопатку, приймати оперізуючий характер. Іноді біль має постійний характер, в інших випадках вона проявляється нападами. Після того, як людина передає, вживає багато жирної, гострої або смаженої їжі, алкогольні напої, біль значно посилюється.

Больові відчуття зменшуються після застосування холоду, в той же час тепло тільки підсилює біль. Також послабити біль можна, прийнявши певну позу: для цього потрібно сісти і зігнутися вперед, можна також лягти на бік і притягнути до грудей коліна.

В процесі промацування живота болю можуть проявитися в лівому підребер'ї. Як диспептических ознак при захворюваннях підшлункової залози найчастіше проявляється блювота і нудота. також можливий пронос.

Якщо функції підшлункової залози порушені, у людини може помітно знизитися апетит, відповідно, відбувається зниження ваги. Більш докладні дані про захворювання дають результати УЗД, комп'ютерної томографії, ряду рентгенівських досліджень.

Запалення підшлункової залози

Раптово виявляється у людини запалення підшлункової залози називають гострим панкреатитом. Основними причинами такого недуги найчастіше є зловживання алкогольними напоями, хвороби дванадцятипалої кишки і жовчного міхура. У зв'язку з зазначеними причинами порушується процес відтоку секрету в протоки підшлункової залози. Отже, в протоках підвищується тиск. Ферменти підшлункової залози, які відрізняються високою активністю, всмоктуються в тканину підшлункової залози. Таким чином, відбувається своєрідний процес «самопереваріванія» клітин. Дуже швидко розвивається сильне запалення підшлункової залози.

при гострому панкреатиті часто виявляються дифузні зміни підшлункової залози. У тканинах відбуваються крововиливи, набряки аж до виникнення некрозу підшлункової залози. Захворювання практично завжди починається гостро, його головним відрізняє ознакою є біль в обох подреберьях, під ложечкою, іноді біль буває оперізує.

Прояви болю дуже сильні, і зняти такі напади складно. Крім того, напади супроводжує часта блювота і постійна нудота. Загальний стан організму також дуже погане: артеріальний тиск знижений, пульс прискорений. В даному випадку в обов'язковому порядку необхідна невідкладна допомога. Як правило, пацієнта госпіталізують.

Іноді гостра форма захворювання переходить в хронічний панкреатит.

При хронічній формі запалення підшлункової залози відзначається тривалий перебіг недуги. Початкові етапи хвороби можуть виражатися набряками і крововиливами. Далі, при розвитку хвороби, тканину залози стає меншою в обсязі, і її заміщає сполучна тканина. Причинами розвитку хронічного панкреатиту є зловживання алкоголем, наявність жовчнокам'яної хвороби, виразкова хвороба та інші недуги дванадцятипалої кишки. У хворих атеросклерозом через порушення кровообігу в підшлунковій залозі також може розвиватися хронічний панкреатит.

Розташування підшлункової залози в організмі

На початку хвороби у людини періоди загострення виникають час від часу, їх основний симптом - сильний біль, як при гострому панкреатиті. Лікарські препарати знімають біль не завжди. В процесі розвитку захворювання зменшується обсяг тканини залози, і проявляються ознаки, які обумовлює зниження кількості ферментів підшлункової залози. Їжа погано перетравлюється, у хворого постійно бурчить в животі, апетит знижується, можливі як проноси, так і запори. Можливо також зменшення вироблення гормонів підшлункової залози, внаслідок чого може значно підвищитися рівень цукру в крові.

Діагностувати хронічний панкреатит досить складно, адже більшість ознак хвороби нагадують симптоми цілого ряду захворювань шлунково-кишкового тракту. Найточніші дані про захворювання підшлункової залози можна отримати в процесі дослідження шляхом УЗД, комп'ютерної томографії та рентгена проток підшлункової залози.

При лікуванні хронічного панкреатиту важливо проявити достатню терпіння, дотримуватися дієти і виконувати всі рекомендації фахівців.

Лікування запалення підшлункової залози

При лікуванні підшлункової залози необхідно паралельно провести відповідну терапію тих хвороб, які можуть стати причиною хронічного запалення підшлункової залози. Дуже важливо повністю відмовитися від вживання алкоголю. Якщо в жовчному міхурі хворого є камені, їх слід видалити.

При загостренні хвороби або при гострій формі недуги лікар, як правило, призначає препарати, які зменшують виділення шлункового соку, а також кошти ферментного типу, які не містять компонентів жовчі. Рекомендується взагалі не приймати їжу в перші кілька днів лікування підшлункової залози. При цьому дозволено вживання негазованих лужних мінеральних вод, неміцного чаю.

Якщо хвороба перейшла в більш пізню хронічну стадію, то ферментні засоби слід приймати вже більш тривалий період. Препарати періодично слід міняти, а якщо стан хворого поліпшується, то на час в лікуванні підшлункової залози можна робити перерву.

Пухлина підшлункової залози може бути двох видів: рак підшлункової залози, який в наш час зустрічається відносно часто, і гормонально-активні пухлини, що розвиваються зі спеціальних клітин. Ці пухлини в великих кількостях виділяють гормони підшлункової залози.

Рак підшлункової залози може проявитися різноманітними симптомами. Ознаки хвороби можуть бути різними, в залежності від того, де саме - в якому місці залози - пухлина розвивається. Так, якщо виникає рак головки органу, то у людини розвивається жовтяниця через те, що загальний жовчний протік здавлений. Якщо рак проявляється в тілі або хвості залози, то у хворого стрімко прогресує цукровий діабет.

Найчастіше при раку підшлункової залози спостерігаються такі ж симптоми, як при прогресуючому розвитку хронічного панкреатиту. До того ж дане злоякісне захворювання часто виникає як наслідок тривалого запалення підшлункової залози. При цьому людина відчуває дуже сильні болі, значно втрачає у вазі, у нього знижується апетит. На сьогоднішній день завдяки дослідженню за допомогою ультразвуку пухлина підшлункової залози визначають на самих ранніх стадіях.

Гормонально-активні пухлини бувають як доброякісного, так і злоякісного характеру. Початковими симптомами при таких захворюваннях є ознаки порушення обмінних процесів, при яких в крові з'являється дуже велика кількість певного гормону. Саме збільшення вмісту гормону в крові і є одним з методів діагностики пухлин такого роду. Також подібну пухлина можна розпізнати в процесі комп'ютерної томографії та УЗ-дослідження. В даному випадку можливе лікування шляхом хірургічної операції, а також застосування хіміотерапії.

Кіста підшлункової залози - це обмежена капсула, де скупчується рідина у вигляді порожнин. Кіста може розташовуватися і безпосередньо в залозі, і в тканинах біля неї. Такий недуга з однаковою частотою зустрічається і у чоловіків, і у жінок в різному віці. Прийнято розрізняти два види кіст: вроджені і придбані. У свою чергу, придбані кісти виділяють наступні: ретенційні, дегенераційні, проліфераціонние, паразитарні.

Крім того, іноді хворому ставлять діагноз «помилкова кіста». Це утворення проявляється внаслідок розвитку гострого панкреатиту або некрозу підшлункової залози, який утворився внаслідок травм. У порожнині помилкової кісти, як правило, знаходиться рідина і некротичні тканини. Хибна кіста підшлункової залози може розташовуватися в будь-якій її частині і розростатися до великого розміру: іноді в кісті знаходиться близько 1-2 літрів вмісту.

Якщо кіста підшлункової залози має невеликий розмір, то у хворого симптоми можуть взагалі не проявлятися. Явні ознаки хвороби виникають тоді, коли кіста розростається до особливо великих розмірів і здавлює або зміщує органи, які розташовані поруч. При наявності в організмі великої кісти у людини можуть виникати болі вгорі живота, схуднення, періодичні стрибки температури тіла, диспепсичні явища. Біль може бути як постійною, так і приступообразной. Лікування кісти в даному випадку проводиться хірургічним шляхом, при цьому вибір методики залежить від розміру і розташування освіти в підшлунковій залозі.

Камені в підшлунковій залозі формуються порівняно рідко. Поява каменів в протоках залози або дифузне відкладення солей в паренхімі залози може проявитися як самостійний недугу, або як наслідок раніше перенесених захворювань підшлункової залози. Якщо розглядати хімічний склад каменів в підшлунковій залозі, то найчастіше утворюються вони з карбонатів кальцію і фосфору. Камені з солей магнію, кремнію і алюмінію виникають рідше. Вони можуть мати різну величину, бути множинними, і виникати по одному. Камені найчастіше знаходяться в голівці залози, рідше - в інших частинах.

До сьогоднішнього дня до кінця не ясні причини виникнення каменів, але передбачається, що камені виникають внаслідок порушення фосфорно-кальцієвого обміну в організмі. Привертають до появи каменів у підшлунковій залозі застій панкреатичного соку в підшлунковій залозі і запалення, які виникають внаслідок вторинної інфекції.

Не завжди виявляються виражені симптоми цієї недуги. Часто камені виявляють випадково за результатами рентгенівського дослідження. При виражених симптомах хворий відчуває постійну сильну біль вгорі живота, що віддає в спину. Трапляється, що біль періодично переходить в приступообразную форму. Больові відчуття стають більш вираженими через кілька годин після прийому їжі.

Якщо захворювання прогресує, то у хворого чергуються запори і проноси, знижується апетит. Якщо відбувається міграція каменів в загальний жовчний протік з головного панкреатичного протоку, у пацієнта може проявитися механічна жовтяниця.

Для постановки діагнозу лікар керується результатами опитування та огляду хворого, а також даними рентгенівських досліджень. Спосіб лікування вибирають в залежності від того, наскільки важким є стан хворого, чи є ускладнення. Якщо хвороба протікає легко, то досить буде призначення лікувального харчування, симптоматичної та замісної терапії. Якщо захворювання має тяжкий характер, фіксуються часті напади, то в даному випадку призначають хірургічне лікування.

Дієта при захворюваннях підшлункової залози

При лікуванні підшлункової залози дуже важливо строго дотримуватися спеціальної дієти для підшлункової залози. Існує набір продуктів, які рекомендується вживати людям із захворюваннями підшлункової залози. Слід включити в меню білий хліб, а також чорний хліб вчорашньої випічки.

Дієта для підшлункової залози передбачає регулярне включення в раціон перших страв - овочевих і молочних супів, борщів, щі. На друге при дотриманні подібної дієти можна вживати нежирну куртину, яловичину, м'ясо кролика, рибу у відварному вигляді або у вигляді котлет на пару, фрикаделей, рагу. Дозволені овочі у всіх видах, за винятком смажених. У дієту для підшлункової залози входить регулярне вживання круп, макаронів, молочних продуктів і страв. Від жирів слід утриматися, допускається вершкове масло в малих кількостях і рослинне масло. Також допустимо вживання одного яйця в день. Як напоїв підійде компот, кисіль, слабкий чай.

У дієті не допускається вживання занадто гарячих і холодних страв, копченостей, рибних, м'ясних бульйонів, жирних видів риби, м'яса, прянощів, шоколаду, морозива, кислих яблук, грибів, алкоголю. Важливо врахувати, що страви слід готувати на пару або вареними, не можна додавати в них спеції.

Профілактика захворювань підшлункової залози

Методи профілактики захворювань підшлункової залози, перш за все, полягають в дотриманні деяких важливих правил. Слід завжди пам'ятати, що найбільш негативно на функціонування залози впливає алкоголь, куріння, нерегулярні трапези, занадто жирна їжа. Усе це спонукає по можливості уникати. Хорошим профілактичним методом є періодичне вживання трав'яних чаїв з чорниці, кропиви, брусниці, кульбаби, шипшини. При найменших проблемах з підшлунковою залозою слід відмовитися від гострої і смаженої їжі, занадто жирних страв, не допускати перекусів «на ходу» і зловживання алкоголем.

Слід урізноманітнити раціон харчування і зробити його більш здоровим. В ідеалі приймати їжу потрібно дрібно, по чотири-п'ять разів на день, і між трапезами повинні бути приблизно однакові інтервали. Не менш важлива помірність в їжі.

Якщо у людини є інші недуги шлунково-кишкового тракту, слід регулярно проходити дослідження і консультації у лікаря.

Освіта: Закінчила Рівненський державний базовий медичний коледж за спеціальністю «Фармація». Закінчила Вінницький державний медичний університет ім. М.І.Пирогова та інтернатуру на його базі.

Досвід роботи: З 2003 по 2013 р - працювала на посадах провізора і завідувача аптечним кіоском. Нагороджена грамотами та відзнаками за багаторічну і сумлінну працю. Статті на медичну тематику публікувалися в місцевих виданнях (газети) і на різних Інтернет-порталах.

А ми всією сім'єю алое п'ємо і пішло багато болячок різних. У чоловіка проблеми з хребтом були, камені в нирках. У мене багато мінусів по здоров'ю було. Діти часто хворіли. Тепер і не уявляю як би жили без гелю алое!

Всім добрий день, вже 4 роки після важкої вагітності страждаю захворюванням підшлункової залози, ну тільки пів року назад знайшли що це вона реально, пробігла всіх лікарів і 2 рази в реанімації при смерті лежала, видалили камені з жовчним, говорили вся причина в ньому, так було погано що погодилася на операцію, через тиждень знову після операції жахливі напади, виразка відкрилася кроватіченіе було внутрішнє, в реанімацію врятували, прокалолі уколи все пройшло, через деякий час знову болю вони мене 3 роки лікували від гастриту, запаморочення, низький тиск остоянно, жахливі болі у всьому шлунку, що жити реально не хочеться, як з'ясувалося це підшлункова, звичайно важко тепер встановити всі, мучіюсь постійно, слабкість, занепад сил, працездатності немає ваще. ось пропила черговий курс їжа погано перетравлюється, дизбактеріоз, здуття кишечника постійно сиджу на смекту і на бафідум бактерин. чесно 3 дні пролежала сьогодні прийшла в себе трохи. села шукати що ж ще ще дотримуватися щоб цього не було. якщо хтось з талківался з подібним розкажіть, як лікувалися, я в отчаінье реально вже.

Вітаю! У МЕНЕ болить весь жівот.Последнее час болить верхня часть.Пропіла і спарекс, креон, фестал ензестал.Боліт всю ніч, ноет.На дієті сіжу.Врач прописує ліки, а толку немає.А я незнаю що робити дальше.У мене ще геппатіт С та ВІЛ.)) Терапію приймаю.

У мене після прийняття алкоголю через 9-10часов появляється алергія, у вигляді червоних плям по всьому телу.Скажіте ласка, це захворювання печінки або підшлункової залози

Стаття понравілась.все так докладно опісано.У мене питання: козяче молоко можна?

Ось дійсно, після алкоголю і шкідливої ​​їжі погіршується стан підшлункової залози. А якщо ще й не допомагати організму в таких ситуаціях, то взагалі до серйозних наслідків привести може. Людям з такими проблемами краще ретельніше стежити за своїм харчуванням.

як знайти ету бабку в однокласниках дуже треба

На однокласниках є бабка, називається "Лечу хвороби самі не піддаються". Лікує по фото. Спочатку пробуємо хвилин 15, знімає біль, лікує енергією, все чуєш, що з тобою відбувається. Зверніться, якщо не пізно, може вашій мамі допомогти. Фантастика, а не баба

У моєї мами недавно виявили рак підшлункової залози. Тепер я розумію що симптоми були саме такі як описано в статті. Дивує тільки те що лікарі спокійно закривають на це очі. Будьте пильні.

Хочу відповісти Татьене..по питання потіння головної частини. Перша причина - треба перевірити стан щитовидної желези..К ендокринолога - і здати аналізи на гормони.

здраствуйте! дуже болить в облости серця, під лівою лопаткою, вище шлунка між ребрами, може бути це підшлункова?

У моєї доньки було гостре запалення підшлункової залози, коли їй було 24 роки. Але ми не знали про це, болі були в області апендициту дуже сильні, навіть оніміла ліва частина обличчя. Швидку не дочекалися, поїхали самі, взяли в 8 лікарні зі скандалом, взяли аналізи і відправили в іншу лікарню за місцем прописки, поставивши попередній діагноз -аппендіціт. У лікарні №3 крутили її троє лікарів і вирішили тут же вночі оперувати з приводу гострого апендициту. Зробили невдало, текло потім довго з рубця. А через півроку у неї знову такий же напад, ми все зрозуміли. Ніякого апендициту не було, але лікарі не визнали свою помилку. Будьте дуже уважні до свого здоров'я. А від таких випадків ніхто не застрахований.

Спасибі всім читачам за коментарі: дуже допомагає порівняти зі своїми "болячками". І все більше переконуюся в тому, що людина сама собі лікар. Був один всього лише страшний напад підшлункової залози, від госпіталізації відмовилася, тому що знала сама причину - переїла і несумісність продуктів в раз! Та й жовчний міхур заповнений каменями, але сильних болів ще не було, так, періодіческі.даже дотримуючись дієти. Хотіла сама на операцію поки не болить сильно, але багато відмовляють не чіпати поки не турбує. Що робити: чекати болів? Р.S. Хочу сказати Тетяні (27.12.2013) що це у Вас припливи. (Так само і в мене зараз)

була у гастроентеролога. Призначив ферменти креон10000 по 1 капсулі під час кожного прийому їжі. Це як швидка допомога для підшлункової залози швидко розщепити їжу. При тривалому прийомі (10-15) днів має пролонговану дію. Але, на жаль, цього мало. Необхідно дотримуватися дієти: прибрати все жирне, смажене, гостре, солоне, кисле (в тому числі кубанські щі!), Молоко (.), Яйця, гриби, свинину, занадто наваристі бульйони і як не дивно капусту! Ось так то. . На дієті вже тиждень! Жерти охота !!))) але поки тримаюся. В боці перестало боліти, пішла тяжкість, пропала печія. Але все одно мрію про смаженої картоплі і солоному помідорі.

Все зрозуміло. Можна вжити заходів для полегшення. Але чи може хвороба підшлункової залози надавати якийсь вплив на серце? На брак повітря при вдиху, постійна тяжкість на шлунку, колючі болі в облости поестніци і внизу живота?

Дякую за дуже, переконливий і не нав'язливий текст.Сколько інші читав всюди через слово (АЛКОГОЛЬ, АЛКОГОЛЬ, ЖИР, ЖИР). Так нам важко відмовитися від поїдання а у кого і пожирання всього (забороненого). Спробую постити. ))) Бажаю всім не хворіти і менше переїдати і перепивати. А від пива при поджелудке взагалі треба забути.

Дякую за статтю! Шкодую, що не прочитав її раніше !! Наш терапевт відправила мене в Сергієво-Посадський госпіталь з "передінфарктному станом". Лежу в кардіологічному відділенні. Через тиждень з'ясували, що з серцем все нормально. Про хворобу я сам здогадався завдяки інтернету. Непогано, якщо б наші лікарі заглядали на медичні сайти!

Чому ви пропонуєте в дієті ЯЙЦЕ. ви не знаєте що жовток ні в якому разі хворому панкреатитом їсти не можна.

Дуже корисна стаття. Але у мене питання, якщо можна, дайте відповідь. Болей не відчуваю, а от волосиста частина голови потіє сильно, слабкість, втратила 4 кг за 3 місяці. Періодично бліда, як крейда. Гастроентеролога, проктолога, ендокринолога і ще кілька лікарів обійшла. Аналізи здала на естрадіол (він у мене піднімається до 330.7 од, після лікування приходить в норму, потім знову зростає, діабет не знаходять. Здала аналіз навіть на туберкульоз. Всі аналізи практично відповідають віку і "багажу болячок", але стерпні. У чому причина настільки сильного потовиділення саме у верхній частині тіла? Про яке захворювання може йти мова? І які ще потрібно пройти обстеження? Дякую за відповідь.

А якщо біль різка і як кому варто очікує в лівий бік? Що це.

Дякую за змістовну і корисну статтю. У мене таке питання, коли виникають періодичні болі колючого характеру строго по центру живота це запалення підшлункової? Через каменів в підшлунковій або восполь. процесу можуть бути набряки повік? Шкіра століття з одного боку обвисла (порушився тургор) з ін. Боку поки нормально. Завчасно дякую за відповідь.

Все зрозуміло. Можна вжити заходів для полегшення. Але чи може хвороба підшлункової залози надавати якийсь вплив на серце? На брак повітря при вдиху?

Дякую за статтю !! Тепер я сама можу собі допомогти.

Велике спасибі за змістовні статті. перечитала все про підшлунковій залозі. мені 62 роки і у мене вже знайшли якісь зміни. сподіваюся з вашими порадами зможу не тільки допомогти собі, а й поділитися з друзями, там проблема набагато серйозніше і теж з підшлунковою залозою. Низький вам уклін. З повагою Любов.

Спасибо большое за змістовну статтю, я перший раз зіткнулася з запаленням підшлункової залози і прочитавши Вашу статтю я якось можу помояь допомогти себе.Спасібо з повагою Ніна.

Максі: Геп С, генотип 1а, лікуюся 7 тижнів, приймаю Рибавирин + альгерон + Sovriad. Перший місяць це.

Елла: П'ю мелатонін вже років 10, але допомагає він мені тільки в сочитании з седативними.

Інга: Корпоратив недавно був, їжі і алкоголю неймовірну кількість з'їла і випила. А через.

Олексій: Відмінний крем! Чи не гоївся післяопераційний шов майже 2 місяці. Почав мазати допомогло.

Всі матеріали, представлені на сайті, носять виключно довідковий і ознайомлювальний характер і не можуть вважатися призначеним лікарем методом лікування або достатньою консультацією.

Адміністрація сайту та автори статей не несуть відповідальності за будь-які збитки і наслідки, які можуть виникнути при використанні матеріалів сайту.

Ознаки захворювань підшлункової залози

Підшлункова залоза - це орган, який виконує ряд найважливіших функцій в організмі людини. Вона виробляє ферменти, які є частиною травного соку і беруть участь в процесах травлення, а також гормони. При різних захворюваннях підшлункової залози порушується переварювання їжі, розщеплення і всмоктування необхідних організму речовин, що супроводжується певними симптомами, багато з яких не специфічні, особливо на ранніх стадіях хвороби. На підставі скарг лікар може запідозрити у пацієнта патологію цього органу, але для уточнення діагнозу обов'язково пройти обстеження.

Ознаки захворювань підшлункової залози

Основними симптомами, які можуть вказувати на патологію підшлункової залози, вважаються больовий і диспепсичний (розлад травлення).

Біль зазвичай локалізується в надчеревній ділянці, може віддавати в ліве підребер'я, ліву лопатку, поперек, при гострому процесі больовий синдром приймає оперізуючий характер. Біль з'являється або посилюється після рясного прийому їжі, особливо жирної, гострої або смаженої, алкоголю. Місцевий холод сприяє полегшенню болю, іноді пацієнти для зменшення неприємних відчуттів приймають вимушене положення (лежачи на боці з притягнутими до живота колінами або сидячи, зігнувшись вперед).

Розлади травлення проявляються у вигляді тяжкості в животі, нудоти і блювоти, які з'являються після прийому їжі, у пацієнтів також може спостерігатися здуття живота, метеоризм, діарея. Іноді хворі самі звертають увагу на те, що стілець став кашкоподібним, частим (до 4-5 разів на день), жирним, погано змивається, набуває сірого кольору.

При прогресуванні захворювання порушуються обмінні процеси, хворі втрачають масу тіла, погіршується апетит. Через вітамінної недостатності шкіра у хворих стає сухою, може порушитися зір, розвинутися анемія та інші стани, пов'язані з гіповітамінозом.

Симптоми, описані вище, можуть виникати при гострому і хронічному панкреатиті, пухлинах підшлункової залози, освіті в ній кіст або каменів значного розміру. Однак схожі ознаки можуть вказувати і на захворювання кишечника, жовчного міхура і інших органів травної системи. А в деяких випадках, через іррадіації больового синдрому в поперекову ділянку, нижні відділи живота або лопатку, лікар може прийняти гостру патологію підшлункової залози за радикуліт, напад стенокардії або гострий апендицит. Саме тому для верифікації діагнозу необхідне обстеження.

Не варто також забувати і про внутрисекреторной функції підшлункової залози, при порушенні якої страждає вироблення гормонів, які беруть безпосередню участь у вуглеводному обміні. При порушенні вироблення інсуліну і інших гормонів цим органом у пацієнта будуть спостерігатися ознаки цукрового діабету. До ранніх симптомів цього захворювання відносяться поліурія (добовий діурез може перевищувати 2-3 літра), постійна спрага, сухість у роті, сухість шкіри і слизових оболонок, підвищення апетиту.

При прогресуванні захворювання можуть розвинутися такі ускладнення захворювання, як ангіопатія, нефропатія, порушення зору та ін.

Гострий панкреатит найчастіше розвивається при зловживанні алкоголем і його сурогатами, особливо на тлі рясного прийому жирної їжі, при травмах органу. У здорових людей гостра форма захворювання зустрічається рідко, частіше за все відбувається загострення хронічного запального процесу в залозі. Основна ознака гострого панкреатиту - нестерпна оперізуючий біль в подреберьях, супроводжувана блювотою і підвищенням температури тіла. У таких випадках хворим необхідна термінова медична допомога в стаціонарі.

Про вплив алкоголю на підшлункову залозу розповідають вчені і доктора в програмі «Про найголовніше».

При хронічному панкреатиті симптоми захворювання можуть тривалий час бути відсутнім або бути виражені настільки слабо, що люди не звертають на них уваги. При цьому відбувається поступовий процес заміщення здорових клітин органу сполучною тканиною, в результаті чого і розвивається недостатність функцій підшлункової залози. Хворих починає турбувати ниючий тупий біль, відчуття розпирання, тяжкості в лівому підребер'ї, що виникає або посилюється після прийому їжі або алкоголю, іноді навіть в невеликих кількостях.

Захворювання може протікати з чергуванням періодів загострення і ремісії, під час загострення виникають симптоми, характерні для гострого панкреатиту. Виникають і диспепсичні розлади. Нерідко у хворих на хронічний панкреатит спостерігається порушення толерантності до глюкози.

Симптоми онкологічних захворювань підшлункової залози

На жаль, в останні десятиліття зросла кількість пацієнтів, які страждають на онкологічні патологіями цього органу. Пухлини можуть розвиватися з клітин підшлункової залози, що відповідають за її екзокринну (ферментативну) функцію, а також можуть бути гормонально-активними, що розвиваються зі спеціальних клітин.

Симптоми раку підшлункової залози найчастіше нагадують ознаки панкреатиту, але в залежності від локалізації пухлини можуть бути і інші прояви. При раку головки підшлункової залози відбувається розростання пухлини, передавлює загальний жовчний протік, в результаті чого одним з перших ознак захворювання у пацієнтів є жовтяниця. При виникненні пухлини в тілі або хвості органу на перший план можуть вийти симптоми швидко прогресуючого цукрового діабету.

Кісти і каміння підшлункової залози

Кіста підшлункової залози являє собою капсулу, в якій визначається скупчення рідини. Кісти можуть локалізуватися в будь-якому відділі органу, симптоматика зазвичай з'являється, коли вони досягають великих розмірів, починають зміщувати або здавлювати довколишні органи. У пацієнтів можуть виникати болі у верхній частині живота, розлади травлення, зниження маси тіла. Ці симптоми абсолютно неспецифічні, і потрібне обстеження для виявлення їх причини. Лікування в більшості випадків проводиться хірургічним шляхом.

Освіта каменів у підшлунковій залозі відбувається рідко, ця патологія може розвиватися самостійно в результаті відкладення солей в тканинах органу, або в результаті перенесених або супутніх хвороб підшлункової залози (хоча на сьогоднішній день причини утворення каменів в цьому органі остаточно не ясні). Найчастіше камені виявляються в голівці органу, в більшості випадків вони є випадковою знахідкою під час дослідження внутрішніх органів з іншого приводу.

Симптомами наявності каменів в паренхімі підшлункової залози може бути біль в вгорі живота, що іррадіює в спину, іноді вона носить нападоподібний характер, посилюючись через деякий час після прийому їжі. Може статися переміщення каменю в загальний жовчний протік, в результаті чого з'являються ознаки механічної жовтяниці. Хірургічне лікування застосовується в разі важкого перебігу захворювання, що супроводжується частими больовими нападами і розладами травлення.

Діагностика захворювань підшлункової залози

При появі ознак, характерних для хвороб підшлункової залози, необхідно звернутися до терапевта або гастроентеролога, які при необхідності можуть направити на консультацію до інших спеціалістів (ендокринолог, хірург і ін.).

Після огляду і установки попереднього діагнозу лікар направить пацієнта на лабораторно-інструментальні дослідження. Для підтвердження діагнозу необхідні аналізи сечі, крові (клінічний і біохімічний), побічно на наявність захворювань підшлункової залози можуть вказувати відхилення в результатах аналізів калу. Одним з найбільш інформативних методів діагностики патологій цього органу є ультразвукове дослідження, під час якого лікар може визначити розміри органу, оцінити стан паренхіми, виявити в ній кісти, камені або новоутворення. Запідозрити панкреатит лікар може за результатами рентгенологічних досліджень органів черевної порожнини і ФГДС.

У складних випадках для діагностики хвороб підшлункової залози пацієнта можуть бути рекомендовані комп'ютерна та магнітно-резонансна томографія, а також біопсія тканин органу.

Займатися самодіагностикою і самолікуванням при підозрі на патологію підшлункової залози не слід. Одні і ті ж симптоми можуть вказувати як на панкреатит, так і на наявність пухлини органу, а чим раніше буде встановлено діагноз і призначено правильне лікування, тим краще прогноз захворювання. У запущених випадках в результаті хронічного панкреатиту можуть розвинутися важкі захворювання травної системи, нирок, серця. Гострі патології при відсутності лікування можуть привести до некрозу тканин підшлункової залози і летального результату.

При появі болю в животі, порушення травлення слід звернутися до терапевта. Лікар проведе первинне обстеження і встановить діагноз, призначить лікування. При необхідності пацієнт спостерігається у гастроентеролога. При ураженні підшлункової залози може знадобитися необхідність огляду онколога, ендокринолога, хірурга. Корисно буде відвідати дієтолога.

Відео версія статті:

Відповісти Не відповідати

Корисна інформація

Телефон служби записи до лікарів-спеціалістів Москви: +7 (499) 322-49-03

Інформація надається з метою ознайомлення. Не займайтеся самолікуванням. При перших ознаках захворювання зверніться до лікаря.

Адреса редакції: 119048, г. Москва, 3-тя Фрунзенська вул., 26

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

71 − = 69