Ознаки захворювання нирок у жінок

Симптоми хвороби нирок у жінки

Залиште коментар 43,926

Якщо з'явилися неприємні симптоми в попереку, це можуть бути перші ознаки хвороби нирок у жінок. Слабка стать частіше схильний до нирковим патологій, ніж чоловіки. Тому жінкам особливо необхідно знати, чому виникає біль в нирках. Нерідко дані відхилення свідчать про патологічний процес в нирках або сусідніх внутрішніх органах. Найбільш часто хворобливих відчуттів схильні жінки, які легко одягаються в холодну погоду або нехтують особистою гігієною. Під час виношування дитини часто виникає біль в області нирок, оскільки відбувається значний тиск на всі нижні органи. При перших симптомах неприємних варто звернутися до лікаря, з'ясувати першопричину болю і вплинути на їх вогнище.

Чому у жінок частіше болять нирки?

У жінки особливу будову органів сечовивідної системи, тому болю в ділянці нирок турбують частіше, ніж чоловіка. Виникла біль нерідко пов'язана з особливістю сечівника, який короткий і широкий, тому інфекції простіше проникнути в організм. Все це призводить до циститу і тягне поширення хвороби на нирки. Виникає ймовірність розвитку пієлонефриту.

Жінка під час вагітності часто страждає від болю в нирках через підвищеного навантаження на орган.

Нерідко під час вагітності спостерігається зниження ниркової функції, що загрожує запаленням і виникненням безлічі неприємних симптомів. Часто у жінок спостерігається нефроптоз, при якому нирка стає рухомий і не зафіксована в одному положенні. Це пов'язано з постійними дієтами, які так люблять жінок. Проблема спостерігається при виношуванні дитини або при частих фізичних навантаженнях.

За останній час кількість ниркових захворювань збільшилася. Жінки часто страждають від запальних процесів у внутрішньому органі. Причин, які приводять до даного відхилення, є багато. Найбільш часто проблеми з нирками виникають при гломерулонефриті або пієлонефриті. До основних причин виникнення болю в нирках відносять:

 • утворення каменів, які частково блокують вихід урини і призводять до ниркової кольки;
 • виникнення кіст або пухлин в нирках;
 • тромбоз артерії органу.

Коли болять нирки, то біль має розпливчастий характер і поширюється по всій спині. У деяких випадках хворобливі відчуття викликані не нирковими відхиленнями, а іншими захворюваннями, які призводять до болю в даному органі. Нерідко біль проявляється через защемлення нервових відростків в хребті. У жінок нирки можуть хворіти в разі гострого запалення матки або придатків.

Спровокувати больові відчуття в даній області можуть гостра форма апендициту або відхилення в органах травлення. Жіночий організм часто піддається нирковим захворюванням, пов'язаними з різними джерелами. У будь-якому випадку, коли виникають перші симптоми хвороби, слід негайно звернутися до уролога.

Крім ниркових захворювань, викликати неприємні відчуття в попереку можуть інші патологічні процеси. У жінок старшого віку біль викликаний дистрофією в хрящових суглобах хребта або проблемами в руховій системі. Нерідко неприємні больові відчуття виникають при запаленні органів статевої системи. Інші джерела болю в нирках:

 1. Позаматкова вагітність.
 2. Значне навантаження на поперек під час вагітності.
 3. Хворобливі менструальні виділення, які пов'язані з особливою прихильністю матки.

Гастрит може стати джерелом болю в нирках.

Джерелом болю в ділянці нирок може стати порушення роботи шлунково-кишкового тракту. Нерідко наявність гастриту, виразки або панкреатиту призводить до болів в спині. Неприємні відчуття колючого або ріжучого характеру є наслідком кольок у печінці або жовчному міхурі. Щоб відрізнити нирковий відхилення від захворювання в іншому органі, важливо знати, як болять нирки у жінок.

Зовнішні ознаки і симптоми болю в нирках у жінок

Дана причина хворобливих відчуттів властива лише для дівчат. Найчастіше проблема виникає у жінок, які народжують вперше або в разі, коли спостерігається багатоплідна вагітність. Спостерігається давить біль, що віддає в область нирок і низ живота. Нерідко у вагітної жінки спостерігаються набряки, особливо на обличчі. Виникають і такі симптоми:

 • підвищується тиск;
 • виникають головні болі;
 • проблеми з зором.

На захворювання вкажуть і лабораторні аналізи, в яких буде виявлено білок в урине. Розвитку патології служить зростаюча матка, що чинить тиск на сечовід, в результаті якого застоюється сеча і провокує ниркові захворювання. Важливо особливо ретельно стежити за станом здоров'я, оскільки важкий перебіг захворювання загрожує життю матері і плоду. Якщо проблема не буде збільшуватися, то після пологів вона пройде сама по собі.

Дані відхилення досить часто зустрічаються і характеризуються запальним процесом у внутрішньому органі. При пієлонефриті або гломерулонефриті у пацієнтки спостерігаються болі в поперековому відділі, гарячковий стан, загальна слабкість. Помітно набрякають кінцівки і обличчя, змінюється колір урини. Хвору мучать спрага, сухість у роті, відсутність апетиту. У деяких виникають і такі ознаки:

Якщо своєчасно не виявити хворобу і не зайнятися її лікуванням, то до основних симптомів приєднається поколює відчуття в нирках, шкіра почне онемевать, виникнуть судоми і м'язові болі. Нерідко виникає задишка, яка присутня і в спокійному стані. Жінка може помітити у себе ламкість волосся і суху шкіру, яка є ознакою проблем з нирками.

Нефролітіазом називають захворювання, при якому утворюються камені в органах. Дане відхилення досить поширене серед захворювань нирок. При хвороби утворюються камені різні за величиною, їх утворення сприяє наявність солей і піску у внутрішньому органі. Медиками помічено, що сечокам'яна хвороба має спадковий характер. Нерідко першопричиною наявності каменів в нирках стає регулярний прийом жорсткої питної води, одноманітна дієта і надмірне споживання шкідливих продуктів. Колька в нирці є точним симптомом утворення каменів в органі.

Симптоми захворювання нирок у жінок виявляються поступово. Спершу проявляються хворобливі відчуття в животі або боці, нерідко вони поширюються на пахову зону і внутрішню частину стегон. Неприємні відчуття виникають при пересуванні каменів по сечоводу. Присутня біль вказує на пошкодження слизової оболонки органу, з цієї причини може бути присутнім кров в урине.

При гідронефрозі відбувається розширення чашок і мисок внутрішнього органу. У більшості випадків патологічний процес протікає без особливих симптомів. Перші ознаки захворювання проявляються у дівчини після поразки інфекційного характеру або травмування внутрішнього органу. Виникають болі в попереку різного характеру та інтенсивності, блювота, нудота. У пацієнтки підвищується артеріальний тиск і спостерігається виділення крові при сечовипусканні.

Нефроптоз характеризується опущенням або міграцією органу вліво або вправо. Найчастіше патології схильні вагітні жінки або ті, які часто сидять на дієтах. Цьому служить розтягнення м'язів і зв'язок, які підтримують внутрішній орган. Першою ознакою нефроптоз є тягне, ниючий або колючий біль в попереку, яка особливо виражається після фізичних тренувань.

У хворих виникає нудота, блювота, гарячковий стан. Часто виявляється порушення стільця, при якому запори чергуються з діареєю. Нефроптоз характеризується відсутністю апетиту, дратівливістю, втратою сну. При нефроптоз часто перекручується сечовід, що тягне за собою застій урини і розвиток серйозних ниркових відхилень.

Недостатність нирок виникає на тлі інших патологій в органі. Характерною особливістю захворювання є явне порушення функцій нирок. Патологія призводить до порушення водно-електролітного балансу, що служить накопичення токсичних речовин в організмі. У пацієнтки порушується сечовиведення, денна кількість урини збільшується. Ознаки ниркової недостатності:

 • набряки на обличчі і ногах;
 • анемія;
 • відсутність чутливості в нижніх кінцівках;
 • відчуття печіння на шкірі;
 • слабкість в м'язах;
 • підвищення артеріального тиску.

Хвороба характеризується розладами диспепсического характеру, при яких виникає метеоризм, діарея і порушення роботи шлунково-кишкового тракту. Якщо діагностується порушення хронічної форми, то для збереження життя необхідно проводити щотижня діаліз і очищати нирки за допомогою медичних розчинів.

Найчастіше полікістоз має спадковий характер. Нерідко патологія протікає разом із захворюваннями в яєчниках. При поликистозе утворюється велика кількість кіст в нирковій паренхімі. Спостерігаються тупий біль в поперековому відділі, відчуття спраги і прискорене сечовипускання. Якщо своєчасно не виявити захворювання і не зайнятися його лікуванням, то існує велика ймовірність виникнення недостатності нирок в хронічній формі. Нерідко патологія провокує серцево-судинне відхилення і артеріальну гіпертензію.

На сьогоднішній день онкологічні хвороби не є рідкістю і вражають жіночі нирки у віці після 40-ка років. Медиками так і не встановлено точного джерела даного захворювання. Перші стадії не виділяються особливими ознаками, тому патологія виявляється пізно. Згодом виникають такі ознаки раку:

 • присутність крові в урине;
 • постійний біль в боках;
 • зниження маси тіла;
 • підвищення артеріального тиску;
 • лихоманка;
 • швидка стомлюваність і слабкість.

Повернутися до списку

При виникненні болю в нирках, навіть якщо вона періодична, варто негайно звернутися до лікаря і пройти комплекс досліджень. Затягування з обстеженням спричинить за собою загострення захворювань і ряд ускладнень. Спершу жінка проходить огляд у гінеколога, який потім призначає такі дослідження:

 • здача урини і крові на загальний аналіз, що дозволить виявити інфекцію;
 • ультразвукова діагностика внутрішніх органів, розташованих в малому тазу.

При відсутності гінекологічних відхилень, жінка направляється до лікаря-уролога. Після цього рекомендується пройти рентгенологічний огляд внутрішніх органів. Якщо є необхідність, то проводять урографию, при якій оглядають нирки і органи сечовивідної системи за допомогою контрастної речовини. Додатково проводиться комп'ютерна томографія сечоводу і нирок.

консервативна терапія

При виникненні перших ознак запалення нирок слід звернутися до лікаря. Якщо патологія не погіршити, то рекомендується консервативне лікування. При запаленні прописуються антибактеріальні препарати, які підбираються індивідуально в залежності від інфекції. Якщо не вдається визначити інфекцію, то призначаються антибактеріальні ліки, що володіють широким спектром дії. Терапія із застосуванням антибіотиків триває близько 14-ти днів.

Якщо патологія своєчасно не виявлена, то можливі ускладнення і важкий перебіг захворювання. У таких випадках консервативне лікування може бути неефективним і рекомендується оперативне втручання. У разі нагноєння в нирках, проводять термінову операцію, щоб не виникло зараження інших органів. Під час оперативного втручання хірург виробляє дренування ниркових мисок, розсікає некротичні вогнища.

Операція показана при утворенні кіст або в разі раку нирок у жінок.

Після операції пацієнтці призначається спеціальна дієта і прийом вітамінного комплексу, який допоможе швидше прийти у форму і відновити здоров'я. Рекомендується приймати діуретичні засоби, щоб сеча не застоювалася в сечовому міхурі, не заважала загоєнню і застійні процеси не провокували рецидиву. Важливою в процесі реабілітації є спеціальна дієта, яка виключає сіль, смажену і гостру їжу. Пацієнтці рекомендується приймати препарати, які містять кальцій. З призначення лікаря дозволяється приймати відвари і настої на основі лікарських трав.

Щоб уникнути ниркових проблем, жінкам слід контролювати водний баланс в організмі і вживати достатню кількість рідини. Рекомендується приймати відвари, приготовлені на основі лікарських трав, які надають діуретичну дію. Важливо контролювати харчування, в денному раціоні повинна бути корисна і наповнена вітамінами їжа. Жінці слід вести активний спосіб життя і виконувати спеціальну гімнастику.

Копіювання матеріалів сайту можливе без попереднього узгодження в разі установки активної індексується посилання на наш сайт.

Увага! Інформація, опублікована на сайті, носить виключно ознайомчий характер і не є рекомендацією до застосування. Обов'язково проконсультуйтеся з Вашим лікуючим лікарем!

Хвороби нирок у жінок

Захворювання нирок у жінок діагностуються набагато частіше, ніж у чоловіків. Це пов'язано з анатомічною будовою органів сечостатевої системи. Жіноча уретра ширше і коротше чоловічого сечівника. Це дозволяє патогенних мікроорганізмів безперешкодно проникати в сечовий міхур.

При відсутності медикаментозного лікування віруси і бактерії поширюються по шляхах до нирок, провокуючи пошкодження чашок, мисок і канальців. Хвороби нирок у жінок відразу проявляються характерними симптомами: порушенням сечовипускання, зміною кольору і запаху урини. Це сприяє проведенню терапії на початковій стадії патології, щоб уникнути негативних наслідків.

Від яких захворювань нирок жінки страждають частіше за все

Ниркові патології бувають гострими і хронічними. Для кожної форми характерні різні симптоми захворювання нирок у жінок. На гострій стадії ознаки завжди більш виражені, проявляються комплексно і вимагають негайного втручання лікаря. Хронічна форма відрізняється зміною ремісії, при якій патологічні симптоми можуть не виникати зовсім, рецидивами. Загострення проявляється болючими спазмами та підвищенням температури.

Виразність ознак залежить від віку жінки, стану здоров'я та наявності інших патологій в анамнезі. При діагностуванні нефрології найчастіше доводиться стикатися з такими захворюваннями нирок:

 • нефропатія вагітних;
 • гострий і хронічний гломерулонефрит;
 • полікістоз;
 • гостра і хронічна ниркова недостатність;
 • нефролітаз;
 • гострий і хронічний пієлонефрит;
 • гідронефроз.

Гостра форма патологій нирок небезпечна великою кількістю симптомів. Але після закінчення терапії від захворювання не залишається і сліду. А ось при наявності хронічної форми жінка часто затягує з відвідуванням нефролога. Як тільки настає стадія ремісії, жінка забуває про дані собі обіцянки до наступного рецидиву. А в цей час патологічні процеси розвиваються, провокуючи ураження клітин і тканин.

Перші ознаки, характерні для ниркових захворювань, рідко виявляються комплексно. Як правило, на початковій стадії запалення або пошкодження тканин жінка відчуває лише легке нездужання. Такий стан вона списує на недосипання, втома, перевтома. І тільки після розвитку повної клінічної картини вирішується звернутися до лікаря.

Біль в попереку - один із симптомів захворювань нирок у жінок

Якщо жінка під час спорожнення сечового міхура відчуває дискомфорт, відчуває різі, печіння, поколювання, то в її організмі утворився один або кілька вогнищ запалення. Неможливо визначити самостійно, які відділи сечовидільної системи засіяні патогенними мікроорганізмами. Якщо інфекція торкнулася нирки, то патологія буде стрімко прогресувати.

Показовим симптомом порушення роботи парних органів є зниження або підвищення обсягу відокремлюваної сечі. При цьому може спостерігатися зміна кольору і запаху урини, поява в ній кров'яних згустків, гною або каламутній суспензії. Сеча, пофарбована в червоний колір, служить причиною для термінового звернення до лікаря.

Зменшення обсягу відокремлюваної сечі

Зниження кількості урини вказує на нездатність нирок виділяти рідину з організму. Це вказує на наявність таких захворювань:

 • гострий гломерулонефрит;
 • гостра ниркова недостатність;
 • доброякісні або злоякісні новоутворення в нирці.

Особливо небезпечно зменшення об'єму сечі через закупорку великих судин або сечовивідних шляхів. При русі каменів може порушитися цілісність порожнистих органів. Відбудеться крововилив в черевну порожнину, утворюються інфекційні осередки. Зниження кількість урини при будь-якому хронічному захворюванні нирок означає перехід патології в термінальну стадію. При відсутності лікарського втручання може наступити летальний результат.

Зниження функціональної активності нирок часто виражається в нездатності канальців, чашок і мисок концентрувати урину. Це характерно для таких патологій:

 • полікістоз;
 • хронічний пієлонефрит;
 • хронічний гломерулонефрит.

Якщо симптом супроводжується сухістю в роті і болями в попереку, то з великою часткою ймовірності нефролог запідозрить початкову стадію ниркової недостатності. При діагностуванні буде проведена диференціація захворювання від цукрового діабету.

Тягнуть болі в попереку, що віддають в боки і низ живота, відносяться до основних ознак того, що в нирках розвивається патологічний процес. Жінка не повинна жменями приймати спазмолітики - це буде сприяти появі важких ускладнень. Ниючі болі в поперековій області, схожі з ревматичними, є одним з ознак утворення пухлин. Такий симптом характерний для деяких патологій нирок:

 • хронічного гломерулонефриту;
 • туберкульозі нирки;
 • інфаркті вен нирок.

Якщо заглушати біль таблетками, то доброякісне захворювання переродиться в злоякісну пухлину. При русі каменю по сечоводу виникає гострий больовий спазм, настільки сильний, що людина може втратити свідомість. Під час рецидивів хронічних патологій нирок біль з області попереку поширюється в пах, анус, низ живота.

Різкі підйоми температури спостерігаються у пацієнтів з інтерстиціальним нефритом або системний червоний вовчак. Цей симптом супроводжує все патології на гострій стадії:

Гіпертермія супроводжується холодним потом, ознобом, гарячковим станом. При хронічних захворюваннях спостерігається незначний підйом температури до субфебрильних показників - 37-38 ˚C. На стадії ремісії значення залишаються в межах норми. Температура, яка не зникає жарознижувальними препаратами, діагностується у пацієнтів з туберкульозом нирки.

Гіпертонічна хвороба часто розвивається на тлі поразки ниркових структурних елементів. При розвитку патологій не відбувається різких стрибків тиску, рідко з'являються запаморочення і мігрені. Артеріальна гіпертензія може утворитися через підвищений ниркового тиску. Іноді відбувається зворотний процес: високий артеріальний тиск провокує ниркову гіпертонію.

Гіпертонічний криз діагностується у пацієнтів з порушенням кровообігу в тканинах нирок. Причиною цього стає пошкодження вен, артерій і капілярів, а також порушення їх цілісності і прохідності. В такому стані підвищений тиск настільки стійке, що його не усувають навіть сучасні гіпотензивні препарати.

Так виглядає нирка у жінок з діагностуються нефрозом

Діагностування захворювань нирок починається з вислуховування скарг на симптоми при хворобі нирок у жінок, проведення зовнішнього огляду, вивчення патологій в анамнезі. Доктор випише напрямок в лабораторію для здачі зразків крові і сечі на аналіз. При вивченні отриманих результатів нефролог акцентує увагу на наступні значення:

 • підвищений рівень протеїнів, сечової кислоти та її сполук в урине прямо вказує на наявність запального процесу в одному з органів сечовидільної системи;
 • незначна концентрація в крові гемоглобіну та еритроцитів дозволяє припустити зниження імунітету на тлі розвитку інтоксикації продуктами життєдіяльності патогенних мікроорганізмів.

Часто нефрологи призначають жінці аналіз добової сечі для оцінки здатності нирок фільтрувати і концентрувати урину. Одним з найбільш інформативних аналізів діагностики є трехстаканная проба сечі. З її допомогою можна з'ясувати, в якому з відділів сечовидільної системи знаходиться вогнище запалення.

Для підтвердження попереднього діагнозу і диференціювання патологій проводяться інструментальні дослідження:

 • Комп'ютерна томографія;
 • ультразвукове дослідження;
 • Магнітно-резонансна томографія;
 • рентгенологічне дослідження.

Доктор за допомогою ендоскопа перевіряє стан внутрішньої оболонки сечового міхура. Для оцінки пошкодження судин нирок призначається статична або динамічна сцинтиграфія.

Терапія полягає в усуненні причини і полегшенні симптомів хвороб нирок у жінки. Як правило, нефрологи спочатку проводять лікування захворювання за допомогою фармакологічних препаратів. І лише за відсутності позитивних результатів до терапії підключаються хірурги.

Найчастіше причиною запальних процесів стають патогенні мікроорганізми. Після виявлення виду інфекційного збудника доктор призначає антибіотики і протимікробні препарати:

Після проведення антибіотикотерапії рекомендується курсове лікування захворювання пробіотиками та пребіотиками для відновлення кишкової мікрофлори. До таких лікарських засобів відносяться:

Захворювань нирок можна лікувати за допомогою уросептиков - Цистон, Монурель, Канефрон. До складу препаратів входять лікарські трави з антисептичними і сечогінними властивостями:

Крім антибактеріальної дії, лікарські засоби виводять з організму жінки пісок, сприяють подрібненню каменів і великих кристалів (фосфатів, оксалатів). Для усунення болю внизу живота і попереку нефрологи рекомендують курсової прийом спазмолітиків і нестероїдних протизапальних препаратів:

Добре знімає спазми і біль Дротаверин (Но-шпа).

Підвищити опірність жіночого організму до вірусних і бактеріальних інфекцій можна за допомогою імуностимуляторів та імуномодуляторів: Цітовір, Иммунала, настоянки ехінацеї.

Якщо лікування за допомогою препаратів не було результативним, пацієнткам проводяться хірургічні операції: дроблення каменів, витяг конкрементів, висічення уражених тканин. Вкрай рідко рекомендовано видалення хворої нирки за цілковитої втрати її функціональної активності. Більшість хірургічних втручань проводяться з мінімальним пошкодженням тканин. Після операції пацієнтки виписуються додому вже через кілька днів.

Лікування ниркових хвороб у жінок супроводжується дотриманням суворої дієти

Важливою частиною лікування є дотримання дієти, що щадить при хвороби нирок. Раціональне харчування сприяє швидкому одужанню, відновленню водно-сольового балансу, зниження навантаження на пошкоджені органи. Чого не повинен містити щоденний раціон жінки:

 • сіль, прянощі;
 • жирну, смажену, копчену їжу;
 • наваристі супи і бульйони;
 • міцний чай, кава, газовані напої;
 • бобові, білокачанну капусту, редис, щавель, часник;
 • випічку з листкового і здобного тіста;
 • шоколад, цукерки.

Від ознак захворювання нирок залежить тривалість дієти. При гострих патологіях зазвичай досить правильно харчуватися протягом 2-3 місяців. Наявність хронічних ниркових захворювань дієта підтримується регулярно.

Жінкам, схильним до патологій нирок, слід включити в свій раціон харчування:

 • супи-пюре;
 • нежирні сорти м'яса і риби;
 • кисломолочні продукти;
 • товчений картопля;
 • оливкова олія;
 • сухарики з білого хліба;
 • некислі фрукти.

Можна пити зелений чай, відвар із плодів шипшини, настої лікарських трав. Необхідно розбити свій добовий раціон на 6-7 прийомів їжі і намагатися не їсти перед сном.

Поява характерних ознак хвороби нирок - сигнал для термінового звернення до лікаря. Патологія на початковій стадії виліковується значно швидше. Постійне відкладання візиту до нефролога загрожує розвитком важких ускладнень, лікування яких займає тривалий час.

УВАГА! Вся інформація на сайті є популярно-ознайомчої і не претендує на абсолютну точність з медичної точки зору. Лікування обов'язково повинно проводитися кваліфікованим лікарем. Займаючись самолікуванням ви можете нашкодити собі!

Запалення нирок: симптоми у жінок. Які симптоми при хворобі нирок у жінок

Біль в попереку - часта проблема жінок середньої та старшої вікових груп. Однак далеко не завжди це може бути пов'язано із загостренням остеохондрозу. У даній статті буде розказано про таке захворювання, як запалення нирок. Симптоми у жінок, а також можливі захворювання - про це піде мова нижче.

Як вже було вище сказано, біль в попереку далеко не завжди говорить про те, що жінці потрібно просто розім'ятися або ж відвідати курс масажу. Нерідко даний симптом є наслідком такого захворювання, як запалення нирок. Характер болю при цьому гострий, нападоподібний. Вона може виникати незалежно від часу доби і навантаження на організм людини. Також може бути тягне біль в області живота. Вона також буде свідчити про наявність даного захворювання.

Симптом 2. Підвищення температури

Про що ще треба пам'ятати, якщо поставлено діагноз «запалення нирок»? Симптоми у жінок при даної хвороби можуть стосуватися температури тіла. Вона істотно підвищується, а в деяких випадках може доходити до позначки навіть в 40 ° С. При цьому хворого буде морозити, також може відчуватися слабість, запаморочення, головний біль.

Дуже легко за результатами аналізів можна розпізнати запалення нирок. Симптоми у жінок при цьому будуть наступні:

 1. Сеча буде каламутною.
 2. У сечі можна помітити пластівці.
 3. При пієлонефриті в сечі буде величезна кількість лейкоцитів.
 4. При гломерулонефриті в сечі буде високий вміст еритроцитів і білка.

Два останні пункти - результати аналізу сечі пацієнта.

Симптом 4. Проблеми з сечовипусканням

Чим ще загрожує запалення нирок? Симптоми у жінок можуть також стосуватися сечовипускання. Однак тільки в тому випадку, якщо інфекція поширилася на сечовий міхур і сечоводи. В такому випадку дама буде часто бігати в туалет - помилкові позиви до сечовипускання. Також можливе виникнення ріжучих болів під час відходження сечі.

Запалення нирок нерідко викликає таке захворювання, як пієлонефрит. Порушення сечовипускання в такому випадку найчастіше не буває. Однак які симптоми при хворобі нирок у жінок можна виявити в такому випадку? Загальна симптоматика:

 1. Підвищення температури до 39-40 ° С.
 2. Посилене потовиділення.
 3. Можлива блювота, нудота.
 4. Головні болі.
 5. Слабкість в організмі.

При цьому можна також спостерігати і місцеві симптоми. У такому випадку прийнято говорити про тупих ниючих болях в області попереку. Особлива увага також при даної хвороби потрібно звернути на сечу пацієнта. Вона буде мати неприємний запах, вид її буде мутний.

Які симптоми при хворобі нирок у жінок можуть спостерігатися при хронічному пієлонефриті? Так, будуть обов'язково больові відчуття, загальна слабкість організму. Температура найчастіше буває або нормальної, або несуттєво підвищеної. Також може бути втрата маси тіла, епізодичне підвищення кров'яного тиску, розлад травлення. Додаткову інформацію дасть також аналіз сечі.

Якщо пієлонефрит має інфекційну природу, то така хвороба, як гломерулонефрит, має дещо інші причини виникнення. Це може бути аутоиммунная хвороба або ж інфекційно-алергійний недуга. При цьому на перший план тут виходить зниження функціональності нирок в області фільтрації. Загальна симптоматика:

 1. Головні болі.
 2. Розлади апетиту.
 3. Слабкість.
 4. Підвищення артеріального тиску.
 5. Набряки (зовнішні і внутрішні - скупчення рідини в черевній порожнині).
 6. Температура підвищується досить рідко.

Місцева симптоматика при даному захворюванні:

 1. Зменшення кількості добової сечі.
 2. Зміна кольору сечі: від коричневого до практично чорного.
 3. Наявність в сечі крові.

Які симптоми хворих нирок у жінок бувають при хронічній формі даного захворювання? Варто сказати про те, що зовнішніх проявів практично ніяких не буде. Про те, що хвороба активна, може сказати аналіз крові і сечі. Якщо ж перебіг хвороби тривалий, в такому випадку у пацієнта можуть розвиватися ознаки інтоксикації організму:

 1. Нудота.
 2. Головні болі.
 3. Запори або діарея.
 4. Виснаження.
 5. Розлади функцій інших органів.

Також може бути підвищення кров'яного тиску.

Ще одне захворювання - це рак нирок. Симптоми у жінок при даної хвороби можуть бути наступними:

 1. Підвищення температури, лихоманка.
 2. Постійні болі в животі або ж попереку.
 3. У сечі виявляється кров.
 4. Загальна слабкість організму.
 5. Втрата ваги.
 6. Якщо пухлина розростається, її можна навіть прощупати.

Можливі також і інші симптоми. Однак це буде свідчити про те, що метастази проникли в інші органи. Такі симптоми називаються екстраренальную.

Важливо: якщо у жінки присутні хоча б деякі з перерахованих вище симптомів, обов'язково потрібно звернутися за докторської допомогою. Адже якщо захворювання виявити на ранній стадії (що, до речі, досить-таки важко зробити навіть фахівцям), то впоратися з ним набагато легше, ніж із запущеною його формою.

Як розпізнати дане захворювання? Величезне значення мають симптоми застуди нирок у жінок. Вже тільки завдяки їм доктор може поставити попередній діагноз. І чим точніше жінка розповість про свої відчуття, тим краще. Далі все ж знадобляться деякі дослідження. Так, багато про що може «рассказать9raquo; аналіз сечі. Його показники дають інформацію про те, яке саме захворювання нирок присутній у дами. Іноді може знадобитися складний аналіз сечі: по Нечипоренко, Зимницьким. Також лікар може призначити проби Реберга або урографию (за допомогою введення контрастної речовини і рентгена робиться огляд слизової). Також для уточнення діагнозу знадобиться аналіз крові.

Розібравшись з таким захворюванням, як запалення нирок, симптоми у жінок, лікування даної проблеми - ось про що ще потрібно розповісти. Як вже було вище сказано, величезне значення мають ті симптоми, які присутні у дами. Адже варто сказати про те, що найскладніше в діагностиці хвороби - це виявити, який саме мікроорганізм вразив нирки при такої хвороби, як пієлонефрит (саме від цього буде залежати призначення того чи іншого антибіотика). Яке лікування при цьому може бути призначено:

 1. Консервативне лікування. Тут важлива терапія антибіотиками пеніцилінового ряду. Також знадобляться протизапальні заходи. Катетеризація потрібна тільки в тому випадку, якщо відбувається порушення відтоку сечі. Також при даної хвороби важливе дотримання дієти і постільного режиму.
 2. Хірургічне втручання. У самих крайніх випадках пацієнту може бути показано оперативне втручання. В такому випадку робиться декапсуляция нирок, дренування балії або ж висічення некротичних вогнищ.

Розібравшись, які симптоми при хворобі нирок у жінок виникають при такому захворюванні, як гломерулонефрит, потрібно також розглянути і методи позбавлення від даної хвороби.

 1. Важливо дотримання дієти (стіл № 7).
 2. Потрібно обмежити споживання рідини (максимум 1 літр на добу).
 3. Важливий постільний режим.
 4. Строго заборонено вживання солі.
 5. Знадобиться антибактеріальна терапія.
 6. За допомогою діуретиків потрібно буде справлятися з набряками.

При виникненні перших же симптомів потрібно відправитися на консультацію до лікаря (уролога). Адже якщо хворобу не лікувати, вона може з часом перетекти в хронічну форму. При цьому на нирках можуть з'явитися характерні рубці від частих запальних процесів. Якщо захворювання сильно запущено, розмір нирок з часом зменшується, може виникнути ниркова недостатність, що тісно пов'язано з гіпертонією.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

18 − = 15