Ознаки вагітності на 1 тижні після зачаття

Содержание

Перший тиждень вагітності, які перші відчуття?

У статті йдеться про перший тиждень вагітності. Описано процеси, що відбуваються в організмі жінки на цьому етапі її життя, вказані ранні ознаки вагітності, дані корисні рекомендації щодо правильного харчування і ведення способу життя в цілому.

1 тиждень вагітності - це термін досить умовний. Гінекологи починають його відлік від першого дня останньої менструації. Саме це число найчастіше пам'ятають всі жінки, в той час як дату зачаття точно встановити не завжди можливо. Крім того, навіть якщо пара напевно знає день, коли стався незахищений статевий акт, це не означає, що запліднення яйцеклітини сталося саме в той момент. Зачаття може статися навіть через кілька днів після інтимної близькості. Хоча не виключено, що партнери, які планували вагітність, робили тест на овуляцію, і саме в цей день відбулося запліднення. У цьому випадку жінка знає напевно, з якого дня почалася вагітність.

Також можна почати відлік першого тижня вагітності з точної дати зачаття в тому випадку, якщо для цього було застосовано екстракорпоральне запліднення.

Що відбувається на 1 тижні вагітності?

Є різниця між такими двома поняттями, як ембріональний і гестаційний термін вагітності.

Гестаційний термін розраховується від першого дня останньої менструації (чи не від початку затримки, а від тих місячних, які у жінки були останніми). Точкою відліку ембріонального терміну є день запліднення. Ембріональний термін зазвичай коротше гестаційного на 14-18 днів. Справа в тому, що від першого дня менструації до овуляції проходить близько 2-2,5 тижнів, в залежності від довжини циклу. Саме в цей проміжок може відбутися запліднення яйцеклітини.

1 тиждень вагітності - це важлива в акушерстві дата. В цей час організм жінки відчуває серйозні зміни, які спрямовані на підготовку до виношування плоду.

Стандартний термін вагітності складає 40 тижнів, 10 акушерських місяців або 280 днів. Не варто плутати календарний і акушерський місяць. В акушерському місяці 4 тижні, тобто рівно 28 днів.

Якщо жінка точно знає день початку останньої менструації, то розрахувати день пологів зовсім не складно. До цієї дати потрібно приплюсувати ще 7 днів і відрахувати 3 місяці тому.

Основні ознаки вагітності

Зрозуміти з яких-небудь ознаками, що у жінки термін вагітності 1 тиждень, практично неможливо. Адже вагітність як така ще не настала. Ознаки, що вказують на те, що сталося запліднення, з'являються через деякий час. Можливе виникнення болю ниючого характеру, що локалізуються в нижній частині живота. Вони нагадують ті дискомфортні відчуття, які з'являються перед початком чергової менструації. Крім того, жінка може стати більш дратівливою.

День початку кожної менструації - це старт для підготовки організму до майбутньої вагітності. В цей час відходить старий шар ендометрія, який замінюється новим. Він має пухку структуру і відмінно підходить для впровадження зародка.

Гормональна перебудова сприяє дозріванню яйцеклітини. Цей складний процес починається в ранні роки, ще в момент статевого дозрівання дівчинки. Саме в цей час починають розвиватися фолікули.

Кожен менструальний цикл в яєчнику дозріває відразу кілька фолікулів. Однак один з них зростає швидше за інших. Саме з нього під час овуляції вийде яйцеклітина, яка буде готова до запліднення.

Після того, як відбувається овуляція, дозріла яйцеклітина потрапляє з черевної порожнини в маткову трубу. Саме там жіноча статева клітина найчастіше зустрічається зі сперматозоїдом і відбувається зачаття.

Овуляція настає на 12-16 день від початку менструального циклу. Але цей процес може статися і трохи раніше, і трохи пізніше: на 8 або навіть на 19 день. Саме тому встановити точну дату зародження майбутнього плода складно. Проте, якщо партнери планують вагітність, до процесу підготовки необхідно підійти відповідально.

На початкових етапах вагітності, особливо в перші тижні після зачаття, відбуваються дуже важливі зміни в будові ембріона. Закладаються всі органи і системи, починають формуватися всі тканини. Навіть найменший негативний фактор на настільки ранніх етапах розвитку вагітності може призвести до викидня. Тому правильне харчування майбутньої мами - це одна з складових успішного перебігу вагітності та здоров'я майбутньої дитини.

Потрібно харчуватися повноцінно, починаючи з моменту планування зачаття. Після настання вагітності важливо з особливою ретельністю стежити за своїм раціоном. По-перше, меню потрібно скласти таким чином, щоб з нього жінка могла отримувати необхідну кількість жирів, білків і вуглеводів щодня. Раціон слід збагатити такими продуктами, як свіжі овочі і фрукти, зелень, горіхи і ягоди. Від спиртних напоїв потрібно відмовитися повністю. Заборонено вживати в їжу продукти з консервантами, барвниками, підсилювачами смаку. В цілому, будь-які хімічні добавки здатні завдати шкоди.

По-друге, необхідно порадитися з лікарем. Можливо, що він призначить прийом будь-яких вітамінів. Дуже важливо, щоб організм плоду не відчував дефіциту фолієвої кислоти. Це дозволить мінімізувати ризик виникнення вроджених дефектів нервової системи. Можна приймати фолієву кислоту, як самостійний препарат, а можна отримувати її з полівітамінних комплексів.

Як правило, гінекологи радять починати прийом вітамінів за 3 місяці до передбачуваної вагітності. Це дозволить забезпечити малюка всіма необхідними речовинами і благополучно народити.

Як було сказано, ніяких специфічних ознак, що вказують на початок вагітності на 1 тижні, не спостерігається. Так як цей термін збігається з початком чергової менструації, то і відчуття будуть відповідні: підвищена дратівливість і болі внизу живота. Відчути перші ознаки вагітності можна лише на 1 тижні після запліднення.

Запідозрити, що відбулося зачаття, допомагають такі ранні ознаки вагітності:

Менструація не настає в призначені терміни. Саме по затримці місячних більшість жінок дізнаються про вагітність. В організмі відбувається гормональна перебудова. Жовте тіло продукує прогестерон, який не дозволяє ендометрію відторгатися. В результаті кровотечі не настає. Варто врахувати, що відсутність менструації - це не завжди ознака вагітності. Іноді місячні продовжують йти навіть після події зачаття.

Жінка, яка відстежує базальну температуру тіла, мушу зауважити підйом цих значень, що відбувається через посиленого вироблення прогестерону.

Іноді навіть на ранніх термінах вагітності жінка іноді починає відчувати нудоту, запаморочення і слабкість. Найчастіше ці неприємні симптоми з'являються в ранкові години.

Характер виділень змінюється, збільшується обсяг вироблюваної цервікальногослизу. Хоча, деякі жінки на цю ознаку можуть не звернути уваги.

Можлива поява ниючих болів в нижній частині живота. Ці відчуття пов'язані зі скороченням матки на ранніх етапах вагітності. Такі болі часто виникають перед початком чергового менструального кровотечі.

Поява виділень з кров'ю. Кров в слизу пояснюється тим, що ембріон увійшов в ендометрій, попутно пошкодивши дрібні кровоносні судини. Найчастіше це відбувається за 7 днів до початку чергових місячних.

Виконання тесту на вагітність демонструє позитивний результат. Дві смужки найчастіше свідчать про те, що сталося зачаття, хоча іноді тести можуть видавати хибнопозитивний результат.

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її та ще кілька слів, натисніть Ctrl + Enter

Корисні поради для вагітних жінок

1 тиждень вагітності - дуже важливий час для початку підготовки до виношування дитини, тому потрібно дотримуватися наступних рекомендацій:

Не можна допускати проникнення в організм будь-яких токсичних з'єднань. Для цього необхідно відмовитися від куріння, повністю виключити вживання спиртних напоїв, не приймати лікарських препаратів, які можуть завдати шкоди ембріону. Обов'язково потрібно відвідати лікаря, якщо з'явилися ознаки будь-якої хвороби.

Не можна допускати впливу рентгенівських променів на зону малого таза. Якщо лікар говорить про необхідність виконання подібного дослідження, потрібно попередити його про планування вагітності.

Необхідно звести до мінімуму будь-які емоційні потрясіння. Коли робота жінки пов'язана з постійними стресами, їй слід заздалегідь подумати про можливість зміни трудової діяльності або виходу у відпустку. Бажано якомога більше часу проводити зі своїм партнером, вибудовуючи з ним довірчі відносини. Статеві акти на першому тижні вагітності не заборонені.

Потрібно дотримуватися загальних рекомендацій щодо ведення здорового способу життя: більше гуляти, правильно харчуватися, спати належну кількість годин, зміцнювати імунітет, приймати вітаміни.

Не можна контактувати з людьми, які є носіями будь-яких інфекційних хвороб. Будь-вірус, що проник в організм вагітної жінки, може негативно вплинути на розвиток ембріона.

Під час планування вагітності потрібно обов'язково відвідати лікаря, особливо якщо у жінки є які-небудь хронічні захворювання. Іноді потрібно проходження УЗД та інших досліджень.

Відповіді на питання про 1 тижня вагітності

Що може відчувати жінка в перший тиждень після зачаття? Протягом першого тижня вагітності ембріон просувається по матковій трубі, досягає матки і впроваджується в ендометрій. В цей час маніфестують гормональні зміни в організмі жінки. Саме завдяки такій перебудові вона може виносити плід. Тому можлива поява нездужання, загальної слабкості, нудоти, особливо в ранкові години. Іноді приєднується запаморочення і тяга до незвичних продуктів харчування. У деяких випадках жінки відзначають почастішання позивів до сечовипускання, що пояснюється посиленням кровотоку в малому тазу. Коли ще до моменту зачаття жінка страждала від хвороб органів шлунково-кишкового тракту, можливо, що після настання вагітності, будуть виникати запори і посилиться газоутворення. Справа в тому, що гормони, які продукують організмом, впливають на кишечник, знижуючи його скоротливу здатність. Болі, які з'являються внизу живота, пояснюються спазмами гладкої мускулатури матки.

Після позитивного тесту на вагітність я відразу звернулася до гінеколога, і мені лікар поставив 4 тижні вагітності. УЗД показало термін вагітності - 1-2 тижні. Як таке можливо? Лікар-гінеколог вираховував початок вагітності від дати останніх місячних. Якщо тест був проведений в перші дні затримки, то як раз з цього моменту і було розпочато відлік. Фактична вагітність починається з моменту запліднення яйцеклітини. Це відбувається на 14-18 день циклу. На УЗД був виставлений ембріональний термін вагітності, тобто, починаючи з моменту зачаття.

Ми плануємо вагітність. Затримки немає, але я відчуваю слабкість, незначну нудоту, болить живіт, як перед менструацією. Може це ранні ознаки вагітності? Подібні ознаки можуть вказувати на початок вагітності. Однако, вони також можуть супроводжувати і інші стани організму, тому слід зробити тест на вагітність. Бажано зупинити свій вибір на тому тесті, який має підвищену чутливість до ХГЛ.

Я думаю, що у мене 1 тиждень вагітності, але я захворіла ГРВІ. Це небезпечно для дитини? До аномалій розвитку плода можуть привести будь-які вірусні інфекції, особливо ті, які супроводжуються лихоманкою. Іноді лікарі в такій ситуації рекомендують перервати ранню вагітність щадним методом. Хоча дуже часто важкі хвороби провокують мимовільні аборти без будь-якого втручання ззовні. Якщо захворювання має легкий перебіг, то варто дочекатися, поки організм впорається з ним самостійно. В цьому випадку приводів для побоювань немає. Однак необхідно проконсультуватися з лікарем.

Автор статті: Лапикова Валентина Володимирівна, лікар-гінеколог, спеціально для сайту ayzdorov.ru

триместри:

При копіюванні матеріалів, активне посилання на сайт www.ayzdorov.ru обов'язкове! © AyZdorov.ru 2009-2017

Інформація на сайті призначена для ознайомлення і не закликає до самостійного лікування, консультація лікаря обов'язкова!

Вагітність 1 тиждень після зачаття

Чому відбуваються ці зміни? Всьому є розумне пояснення. Давайте розбиратися по порядку.

Перші ознаки вагітності до затримки: невеликі кровотечі ^

Виділення, які нагадують початок місячних, можуть трохи вас спантеличити. Перша думка - щось місячні починаються не так, як зазвичай, та й не вчасно. Такі виділення характеризуються невеликою кількістю і жовтувато-коричневим кольором.

Ці кровотечі мають назву «імплантаційні» - самі ранні ознаки вагітності. Таке явище характерне для 6-12 дня після зачаття, адже в цей час відбувається посадка і приживання ембріона на стінці матки.

Також вони можуть повторюватися після затримки, але тут будьте повнімательнеё. Адже в цей час не виключена можливість викидня, обов'язково повідомте про це свого гінеколога.

Перші ознаки вагітності до місячних: зміна базальної температури ^

Щоб визначити цей ознака вагітності, потрібно буде вимірювати температуру у себе в прямій кишці кілька днів поспіль, не встаючи з ліжка. Вважається, що якщо температура більше 37 градусів - жінка вагітна.

Відбувається це тому, що при настанні вагітності підвищується рівень гормону прогестерону, саме він впливає на підняття температури.

Правда, підвищеної температура буде лише кілька перших тижнів після моменту зачаття. Коли плацента почне функціонувати повноцінно, температура знову відновиться.

Ознаки вагітності до місячних: нездужання ^

Деяким дівчатам, які ще не знають про те, що завагітніли, здається, що вони захворіли або застудилися. Це пояснюється тим, що в перші місяці періоду вагітності температура тіла дівчини підвищена, і як наслідок, підвищується стомлюваність.

Але і багато жінок дійсно трохи погано себе почувають: може з'явитися нежить, скарги на болі в горлі, бо трохи знижується загальний імунітет організму.

Найперші ознаки вагітності: збільшення чутливості грудей

Зміни відчуттів в області грудей, набухання - ознака, характерний для 1-2-го тижня вагітності. У жінки груди стає більш чутливою: починає боліти навіть від найменшого дотику, іноді до неї практично неможливо доторкнутися.

Але і бувають випадки, коли, навпаки, жінки не відчувають змін в грудях і дивуються, чому груди зараз не болить, як зазвичай перед місячними. Також може вказувати на початок вагітності потемніння області шкіри навколо сосків.

Невеликі шишечки в цій області стають більш помітними, а також з'являються виділення із сосків при натисканні. Так організм готує молочні залози до важливого періоду після народження крихітки - грудному вигодовуванню.

Ознаки вагітності до затримки: відчуваєте «наповненість» внизу живота

У період вагітності відбувається значне збільшення припливу крові в область малого тазу, також починає збільшуватися в розмірі матка. Тому багато жінок в цікавому положенні кажуть, що відчувають матку прямо з перших місяців вагітності.

І відносять цю ознаку до перших ознак вагітності. Інший, менш приємною, стороною цієї ознаки є поява геморою. Взагалі це явище характерне для другої половини вагітності, у зв'язку зі збільшенням плода.

Але у деяких майбутніх мам, які вже народжували, таке явище може виявлятися і на початку вагітності.

Ознаки вагітності до затримки: неуважність, сонливість, швидка стомлюваність

Стан неуважності, швидка стомлюваність і сонливість з'являється за все тією ж причини: активної вироблення гормону прогестерону, плюс до всього повна перебудова організму жінки спрямована на вагітність.

Також прогестерон надає переважна дію на психіку, що і викликає сонливість. Не поспішайте засмучуватися, такий стан не буде тривати всю вагітність, і скоро пройде.

Вже після 10 тижня плацента почне виробляти свої гормони і збільшиться рівень естрогенів, а вони вже надають збудливу дію на психіку жінки. І сонливість у вас пройде.

Ранні ознаки вагітності до затримки: може кидати то в жар, то стає холодно

Така ознака вагітності пояснюється підвищенням температури тіла в перші кілька тижнів вагітності і зниженням тиску.

Вам, то може ставати жарко, коли на вулиці всього +10, а на вас одна легка кофта або, навпаки, морозить, і ви не можете зігрітися під теплою ковдрою в вовняних шкарпетках.

Ознаки вагітності до затримки місячних: відраза до запахів, зміни смаку, нудота

Ранній токсикоз - один з ранніх, основних ознак вагітності. Виникає, починаючи з 2-го тижня, і може тривати всю вагітність, то посилюючись, то трохи відступаючи. Пояснюють це явище змінами у функціональному стані центральної нервової системи.

Нудота, зміни смаку і відраза до деяких запахів характерно для більшості жінок і лише деякі щасливці зіштовхуються з цією проблемою всю вагітність.

Блювота може відбуватися від 2-х і навіть більше разів на добу, вона може супроводжуватися зниженням апетиту і рясним слинотечею.

Ознаки вагітності після затримки: болі в попереку, часті головні болі

Болі в попереку можуть з'являтися в області крижів і нагадувати «простріли», і такий біль може спостерігатися на більш пізніх термінах вагітності. Головні болі виникають через раптової зміни кількості гормонів в організмі жінки.

Виникнення таких болів також служить ознакою вагітності, але, можна сказати, більше непрямими ознаками. Зазвичай в завершенні першого триместру рівень гормонів вирівнюється, і головні болі проходять, а вагітна жінка вже може насолоджуватися своїм становищем.

Ознаки вагітності після зачаття: часті сечовипускання

Часті сечовипускання виділяють, як перший з ознак вагітності. Виникають вони через підвищеного рівня статевих жіночих гормонів і припливу крові в область малого тазу, також тимчасово змінюється функціонування нирок.

У другому триместрі ця ознака сміливо можна відносити до загальних проявів вагітності жінки. Також сечовипускання частішають за рахунок росту плода і тиску його на сечовий міхур вагітної.

Перші ознаки вагітності після затримки: збільшення виділень з піхви

Як ми вже говорили, в період вагітності збільшується кровонаповнення в області органів малого тазу, через це збільшується кількість вагінальних виділень.

До речі, такі виділення мають захисну функцію: підвищений вміст піхвових іонів водню захищає організм мами від проникнення мікробів.

Але, слід знати і врахувати те, що ця середовище сприятливе для розмноження дрожжевідних грибів, тому у вагітних може з'являтися молочниця, яку потрібно обов'язково лікувати, щоб не відбулося інфікування плода. До речі, через молочниці підвищується ризик розривів при пологах у жінки.

Ознаки вагітності: затримка менструації

Зміни в календарі менструації або затримка - це найвірніший і відомий ознака вагітності, через якого жінка вирішується пройти тест на визначення вагітності.

Як ми вже розглядали вище, на початку вагітності можуть бути кровотечі, але вони будуть незначними.

У будь-якому випадку, важливо розуміти всю серйозність затримки місячних і вчасно звертатися до гінеколога, адже вона може бути симптомом якого-небудь жіночого захворювання.

Якщо ваша вагітність підтвердилася, посміхніться і налаштуйтеся тільки на позитивне сприйняття відбуваються у вашому організмі змін.

Готуйтеся стати мамою і будьте здорові.

Оцініть статтю, Ваша думка дуже важлива.Наведіть курсор і підсвітите потрібну кількість цветочков.Польза:

Як дізнатися про зачаття до місячних?

Багато жінок, які бажають завагітніти, хочуть визначити здійснення зачаття ще до настання місячних. Визначити ознаки вагітності можна навіть через 1 тиждень з моменту зачаття.

Правда відлік вагітності все гінекологи ведуть з першого дня останньої менструації, саме такі підрахунки вважаються найбільш точними, тому говорити про ознаки вагітності на першому тижні з точки зору акушерів-гінекологів - абсолютно марна справа. Ми ж з вами поговоримо про симптоми, які свідчать про те, що зачаття відбулося.

Слід знати, що вагітність після запліднення яйцеклітини в середньому настає протягом 10 днів. Саме в цей термін яйцеклітина виходить з труби в порожнину матки, і кріпитися до її поверхні. У цей період жінка може помітити певні зміни в своєму організмі, які гінекологи відносять до ознак вагітності 1 тижня.

Після того як яйцеклітина надійшла в матку, в організмі жінки інтенсивно починає вироблятися гормон, без якого неможливим є виношування дитини. У гінекології цей гормон відомий під назвою хоріонічний гонадотропін, або ХГЛ.

Головне призначення цього гормону в 1 і 2 триместрах - підтримання життєдіяльності жовтого тіла, яким виділяється прогестерон. При нестачі прогестерону в організмі вагітної жінка зростає загроза переривання процесу виношування дитини.

Виявлений в крові жінки хоріонічний гонадотропін є основною ознакою вагітності на 2 тижні після зачаття. Саме на такому терміні, як правило, беруть аналіз крові або сечі.

Визначити наявність ХГЧ в організмі жінки іноді намагаються за допомогою спеціальних тестів, використовуючи їх в домашніх умовах. Але отримані результати не завжди є достовірними, що пов'язано з низькою чутливістю тесту.

Після зачаття не завжди жінка помічає зміни, що відбуваються в організмі, так як в матці тільки починає дозрівати яйцеклітина. Фолікул поступово збільшується в своїх розмірах і виробляє естроген, від кількості якого може спостерігатися різна інтенсивність прояву основних ознак вагітності на 4 тижні після зачаття.

Як правило, ніяких відчуттів на 1, 2 і 3 тижнях не виникає, навіть якщо жінка і вагітна.

На ранню вагітність можуть вказувати наступні ознаки:

Всі ознаки після запліднення складно відрізнити від симптомів передменструального синдрому. Жінка незабаром після зачаття зауважує, як змінюється її емоційний стан, радість часто змінюється гнівом і навпаки. Спостерігаються у багатьох такі ознаки на 6 тижні вагітності, і не проходять до самих пологів.

Перший тиждень припадає на першу половину менструального циклу, тому і симптоми спостерігаються практично одні і ті ж. У цей період у жінки тягне живіт, що викликано скороченням матки, після завершення циклу неприємні відчуття зникають і вагітна відчуває себе значно краще.

Нудота і набухання молочних залоз на 1 тижні не відчуваються, зазвичай такі зміни в організмі майбутнє мами відбуваються на 5, 6, 7 або 8 тижні з моменту здійснення запліднення яйцеклітини.

Перший тиждень є дуже важливою, багато гінекологів називають її навіть вирішальною, оскільки від того, як вона пройде, залежить розвиток плода, самопочуття вагітної жінки і сам процес пологів. Відбувається закріплення ембріона, тому після закінчення 7-10 днів зрозуміло буде, збережеться вагітність чи ні.

Виділення у вагітної жінки

Досить поширеним явищем вважається поява менструації на 1 тижні, вона виконує функцію очищення і підготовки матки до закріплення в ній заплідненої яйцеклітини. Але слід знати, що поява кров'яних виділень як ознака вагітності на 7 тижні розглядати не варто, оскільки це вже вважається патологією.

У всі триместри виношування дитини нормальним вважається поява білих, прозорих і тягнуться виділень з піхви в зовсім незначній кількості. Іноді, правда, такі виділення можуть носити інфекційний характер, але встановити це можна за допомогою мазка.

Якщо за результатами проведеного аналізу не виявлено патогенні мікроорганізми, немає приводу для занепокоєння.

Базальна температура як ознака вагітності

Визначити вагітність після запліднення яйцеклітини можна шляхом вимірювання базальної температури тіла. Якщо слідувати правилам, то базальну температуру можна вимірювати в трьох місцях - у пахвовій западині, в ректальному отворі, в піхву.

На думку акушерів-гінекологів, найдостовірніші показники можна отримати, вимірюючи температуру шляхом введення градусника в ректальное отвір.

Жінки, з нетерпінням очікують настання запліднення, починають міряти базальну температуру після закінчення кілька днів після здійснення статевого акту. Але найбільш точними будуть показники, якщо вимірювання проводити не раніше, ніж через 10 днів після незахищеного статевого контакту.

Базальна температура 37, 5 і вище - основна ознака вагітності на 3 тижні, підтвердити який допоможе тест на вагітність.

Температура повинна вимірюватися вранці після пробудження, вимірювання потрібно проводити щодня, і на підставі отриманих результатів можна зробити висновок - настала вагітність чи ні.

Також при ймовірності зачаття необхідно відвідати гінеколога, після огляду матки жінки фахівець вже може побачити всі ознаки вагітності на 5 тижні, раніше відвідувати кабінет лікаря не варто, адже на такому ранньому терміні визначити вагітна жінка чи ні можна лише за допомогою ультразвукового дослідження.

сподобалася

 • 1.7 Особливості харчування

Перші ознаки зачаття: що говорить організм?

Жінці властиво аналізувати стан свого організму. Перший тиждень вагітності характеризується особливим самопочуттям, звичні відчуття стають чужими, в утробі матері розвивається плід, а в організмі проходять особливі процеси, за допомогою яких він адаптується. Важливо розуміти, які ознаки перші характеризують вагітність, що може вплинути на ймовірність зачаття і як слід харчуватися.

Плануючи вагітність, важливо підготуватися до зачаття. Для цього слід більше їсти цитрусових і зелень. У цих продуктах міститься фолієва кислота, необхідна для формування нервової системи малюка. Не зайвим буде прийом спеціальних харчових добавок, в яких міститься ця речовина.

Не варто нехтувати легкими спортивними навантаженнями: це допомагає краще підготувати організм. Майбутні мами нерідко вирушають до центрів планування сім'ї, якщо відчувають будь-які проблеми, - це також правильно. Такий підхід допомагає, проте кожне рішення повинно бути обдуманим.

Перед вагітністю слід обговорити з майбутнім батьком бюджет. Чи зможе чоловік забезпечити сім'ю їжею, що не зіткнеться чи сім'я з труднощами. Необхідно зрозуміти, як відіб'ється народження малюка на відносинах.

Якщо планується первісток, краще звернутися до друзів і родичів, у яких вже є діти. Слід поцікавитися, як вони поставилися до змінилося статусу, які погляди були переглянуті, були будь-які труднощі, з якими впоратися самотужки не під силу. Якщо довірять, можна спробувати переповити малюка, щоб зрозуміти, з якими запахами доведеться миритися, побачити загальну картину майбутнього.

Зміни в організмі: які процеси протікають?

Перший тиждень вагітності настає після зачаття - процесу злиття в організмі жінки гамети і сперматозоїда. Імовірність такого злиття велика в період овуляції. Так як визначити час виходу зрілої яйцеклітини дуже важко, лікарі рекомендують вираховувати сприятливі періоди за допомогою спеціального календаря.

Так, починаючи з 1 дня після закінчення менструації, жінка може визначити дні, в які вагітність найбільш ймовірна. Сенс в тому, що період можливого зачаття вважається від часу дозрівання фолікула. Здоров'я малюка залежить від ряду факторів, але особливий вплив справляє якість сформованої гамети.

Перший тиждень особлива. У цей період задається програма - код людини. Всі процеси протікають в статевому органі, а контролюється вагітність активними речовинами, виробленими гіпоталамусом і гіпофізом (це структури головного мозку). Ці речовини впливають на формування плоду, впливаючи на статевих залоз. У перші дні менструального циклу при впливі фоллікулостімулятора (особливого гормону) в яєчнику формується фолікул. Зовні він схожий на невеликий пухирець з рідиною. У ньому міститься гамета - яйцеклітина. Фолікул складається з 2-х шарів клітин: зовнішній (для об'єднання тканин) і внутрішній (виробляє жіночий гормон -естроген).

Після зачаття обсяг жіночого гормону в організмі збільшується, що викликає збільшення матки. Так, перший тиждень характеризується підготовчим періодом, коли організм жінки намагається утримати плід в утробі. Недостатня кількість естрогену є причиною викидня, тому перший тиждень - важливий період.

1 тиждень вагітності по факту не справжня вагітність - це лише період після зачаття. Тому особливих змін в організмі не спостерігається. Відчуття звичні, ознаки формування плоду неявні.

В цей час в яєчнику запускається процес дозрівання яйцеклітини, фолікул збільшується, а організм активно виробляє естроген. Менструація виключається, тому ознаки її настання - сонливість, дратівливість, слабкість і ін. Відходять у минуле. Їм на зміну приходять гарний настрій і дивовижна активність.

Хоча 1 тиждень після зачаття і виключає ознаки вагітності, а деякі відчуття все ж можуть допомогти діагностувати формування плоду. Так як перший тиждень вагітності збігається з початком менструального циклу, на зміну тягне відчуттям і болів приходить легкість. Після зачаття матці вже не потрібно скорочуватися, щоб відторгнути НЕ запліднену яйцеклітину.

Так, виключається тягнуть відчуття. Якщо передумов до початку менструації немає, то це вірні ознаки можливої ​​вагітності. Слід зробити тест, щоб переконатися в правильності висновку.

1 тиждень - підготовчий період. Але навіть в цей час можливі кров'яні виділення. Причиною є те, що після зачаття плід фіксується в матці, але він не заповнює її повністю, слизова може частково руйнуватися, що і призводить до кров'яним виділенням. Лише 12-й тиждень стане остаточним періодом, після якого плід заповнює простір повністю.

Календар вагітності - тиждень 4

Поява виділень може, як і при менструації, супроводжуватися болями. Не можна приймати знеболюючі засоби - це негативно відіб'ється на малюка. Тим більше перший тиждень є визначальною. У цей період закладається фундамент, формується генетичний код, визначаються особливості майбутнього організму. Однак при помірному кровотечі допускається використання спазмолітиків, таких як нош-па.

На 1 тижні важливо сформувати правильний раціон харчування. Прийнята їжа повинна бути збагачена білками і ненасиченими жирами. Важливо, щоб в їжі були всі необхідні організму мінерали і вітаміни, так як після зачаття будуть потрібні чималі ресурси, щоб утримати плід.

Перший тиждень важлива, тому необхідно правильно закласти основу. Вдома завжди повинні бути свіжі фрукти, а третина раціону - це свіжі овочі. Дуже важливим є вживання жирних сортів риб, але слід знизити споживання жирного м'яса, тваринних жирів, цукру та інших простих вуглеводів.

Багато жінок, помітивши перші ознаки вагітності, починають прийом спеціальних вітамінних препаратів. Це дуже корисно, рекомендується лікарями. Причому починати пити вітаміни краще не після зачаття, а перед. Так, організм буде підготовлений краще, виключаються ознаки неправильного розвитку плода, знижується ризик вад, нормалізується обмін речовин.

У перші дні після зачаття необхідно нормалізувати гормональний фон жінки. Деякі види вітамінів знижують спадкові дефекти, виключаючи негативні ознаки спорідненості. Тому після зачаття слід особливу увагу приділити харчуванню.

Сьогодні доведено, що при прийомі фолієвої кислоти за кілька місяців до вагітності, оптимізуються процеси в перші дні формування плоду. Так, кислота є надійною опорою. Її прийом актуальний протягом всього періоду розвитку малюка. На ринку представлені особливі вітамінні препарати, які також слід приймати під час вагітності, починаючи з перших днів після зачаття.

Навантаження на організм жінки збільшується, це його суттєво зношує. За допомогою спеціальних засобів оптимізується робота органів. Перші ознаки поганого самопочуття - перші причини змінити раціон харчування, зробити його більш збалансованим.

Дивіться також

Навігація

Я-вагітна - все про вагітність, пологи і дітей (0.0011 сек.)

Перші ознаки вагітності: чого і коли очікувати

Як визначити, вагітні ви чи ні, не чекаючи, коли тест покаже дві заповітні рожеві смужки? А може бути ви вже змогли розгледіти в собі невеликі зміни? Як, ще до того як відбудеться затримка менструального циклу, зрозуміти чи настала вагітність?

Для початку спробуйте порівняти свій стан з тим, що ви відчували тиждень тому. Відчуваєте різницю? Ні? А може, ви просто не знаєте, на що звернути свою увагу? Насправді ви не відчуваєте первинних ознак, оскільки на першому тижні після зачаття як такої вагітності ще немає. Вона настає лише через сім - десять днів після запліднення яйцеклітини.

Чому так? Давайте розберемося! Після запліднення яйцеклітини сперматозоїдом, вона починає свій шлях до матки по матковій трубі. В цей час яйцеклітина активно ділиться, створює плаценту і пуповину, і лише через тиждень ембріон, який досяг розміру горошини, прикріпиться до стінки матки. Так що в перші дні вагітності відсутні будь-які ознаки і навіть УЗД вагітність не покаже.

Коли ж виявляються перші ознаки вагітності після зачаття?

Основні ознаки вагітності, які жінка просто не зможе залишити без уваги, виникають, як ми вже з'ясували, що не на 1 день, і не на 3 або 5, а тільки приблизно до 20 дня циклу. До цього моменту ембріон благополучно дістався до матки і надійно закріпився на її стінці. Тепер в організмі майбутньої мами починаються грандіозні перебудови, щоб пристосуватися під потреби малюка. Природно, такі прояви не можуть залишитися непоміченими.

Ознаки вагітності на перших тижнях після зачаття

Отже, якщо ви плануєте вагітність, приділяєте багато уваги своєму організму і відстежуєте найменші зміни, тоді обов'язково ознайомтеся з представленим списком перших ознак вагітності. Це можуть бути:

 • невеликі кровотечі;
 • часті нездужання;
 • підвищення базальної температури;
 • припухлість грудей, підвищення її чутливості;
 • сонливість, швидка стомлюваність і неуважність теж можуть сигналізувати вам про зародження нового життя;
 • відчуття поколювання всередині матки;
 • зміна смакових переваг, відраза до певних запахів, нудота, блювота;
 • головні болі;
 • підвищення слиновиділення;
 • болю в попереку;
 • виділення з піхви;
 • часті сечовипускання;
 • і, нарешті, найпоширеніший і очікуваний ознака вагітності - затримка менструального циклу.

Зовсім не обов'язково, що при настанні вагітності на вас відразу ж зваляться всі ці, далеко не найприємніші, відчуття, але щось з цього списку цілком може бути. Таким змінам, природно, є розумні пояснення і для того, щоб ви змогли до них правильно поставитися і підготуватися, давайте розберемо їх по порядку.

Вони проявляються приблизно з 6 по 12 день після зачаття і говорять про прикріплення ембріона на стінках матки. Виділення такого типу - це не тільки природний процес при вагітності, але і привід звернутися до гінеколога, оскільки не виключена можливість викидня. Головне не панікувати і спокійно порадитися зі своїм лікарем.

Підвищення базальної температури також є типовою ознакою вагітності. Але щоб тверезо оцінити його, потрібно проводити процедуру вимірювання температури в прямій кишці за кілька днів до зачаття. Акушери-гінекологи вважають, що підвищення температури вище тридцяти семи градусів - це явна ознака того, що жінка вагітна.

Підвищення базальної температури при вагітності обумовлено зміною рівня прогестерону в крові, правда, це відбувається тільки в перші 2 - 3 тижні, а після організм пристосовується до нового рівня гормону, і температура повертається в норму.

У вас останнім часом часто паморочиться і болить голова? ви стали швидко втомлюватисяі постійно хочете спати? ці нездужання дуже схожі на перші ознаки простудного захворювання. Однак насправді це відбувається через підвищення температури, спричиненого зміною рівня прогестерону. Іноді у деяких жінок на початку вагітності послаблюється імунітет, внаслідок чого може з'явитися нежить або біль в горлі.

До характерних ознак вагітності на 1 тижні відноситься невелика припухлість грудей. До того ж багато вагітних жінок відзначають, що груди стає надзвичайно чутливою, болить при натисканні, а іноді до неї просто неможливо доторкнутися. Можливо також поява невеликих прозорих виділень з сосків. Це явна ознака того, що ваші груди готується до годівлі майбутнього малюка.

Відмітною ознакою вагітності є також досить часті сечовипускання. Вони виникають внаслідок підвищення рівня статевих жіночих гормонів і припливу крові до органів малого тазу, до того ж при перебудові організму на новий режим роботи, функціонування нирок теж змінюється. На більш пізніх термінах часті сечовипускання є наслідком тиску плоду на сечовий міхур.

Ще вам допоможуть виявити вагітність рясні виділення з піхви. Не варто цього боятися. При вагітності такі виділення оберігають організм майбутньої мами від мікробів і потрапляння інфекцій, оскільки в виділяється секреті міститься велика кількість іонів водню. Однак врахуйте, що таке середовище сприятлива для розмноження грибків. Щоб через них у вас не з'явилася молочниця, потрібно використовувати засоби гігієни якомога частіше.

Отже, якщо ви і справді вагітні, значить потрібно сходити до гінеколога і налаштуватися на позитивне сприйняття світу. Готуйтеся стати мамою і обов'язково стежте за своїм здоров'ям, завжди діліться зі своїм лікарем своїми страхами і підозрами. Пам'ятайте - від цього залежить здоров'я вашої майбутньої дитини. Постарайтеся насолодитися кожною миттю вагітності, і тоді, через дев'ять місяців, ви будете винагороджені прекрасним маленьким дивом, радістю всього вашого життя - довгоочікуваним малюком.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

49 + = 57