Ознаки пухлини кишечника

Перші ознаки і симптоми онкології кишечника - стадії, методи діагностики, лікування і профілактика

Онкологічні захворювання характеризуються високим відсотком смертності. Кількість онкохворих постійно збільшується, а вік уражених раком зменшується. Щоб не втратити час на лікування, важливо знати, якими ознаками характеризується рак кишечника на ранній стадії, де частіше зустрічаються новоутворення (в товстій або тонкій кишці), які існують групи ризику.

Це онкологічне захворювання, яке розвивається як злоякісне переродження слизових оболонок (залозистогоепітелію) кишечника. Ракові пухлини тонкої і сліпої кишки зустрічаються рідко, тому онкологічним захворюванням кишечника прийнято називати колоректальний рак. Це визначення відноситься до двох відділах товстої кишки: колону (ободової частини) і ректум (прямий).

Характерних симптомів, властивих тільки злоякісним новоутворенням кишечника, не існує. Клінічна картина відрізняється різноманіттям проявів і має схожість з іншими хворобами. Ознаки раку кишечника у чоловіків, жінок і дітей не відрізняються. При ураженні пухлиною порушується цілісність слизових оболонок кишкових стінок. Внаслідок попадання вмісту кишечника в кров спостерігається ряд клінічних симптомів інтоксикації організму:

 • підвищена температура тіла;
 • слабкість, стомлюваність;
 • головний біль;
 • нудота;
 • болю в суглобах;
 • блідість, анемія через втрату крові через капіляри в стінках кишечника;
 • порушення серцевого ритму і дихання.

Через запалення слизової оболонки стінок кишечника відбувається порушення його функцій. Спостерігається клінічна картина, що нагадує запальні патології або дизентерію. Для цього етапу хвороби характерні загальні симптоми раку кишечника у жінок, чоловіків та дітей:

 • проноси і запори;
 • здуття живота в місці локалізації пухлини через утворення газів внаслідок гниття їжі, бурчання;
 • болю після прийому їжі через порушення перистальтики кишечника;
 • наявність в калі домішок крові, слизу, гною.

У міру розвитку хвороби відбувається поява виразок на оболонках товстої кишки, роздратування рецепторів болю, можуть з'явитися метастази. На цій стадії захворювання до попередніх приєднуються симптоми пухлини кишечника, які нагадують розлад травлення, запалення апендикса, підшлункової залози:

При виникненні спайок в просвіті кишки настає кишкова непрохідність, у хворого спостерігаються ознаки виразкової хвороби: сильний біль після прийому їжі, відчуття тяжкості в животі, що не проходить після спорожнення кишечника, запори. Ознаки розвитку кишкової онкології у дорослих і дітей наведені в таблиці:

болю в суглобах

важкість у животі

пронос або запор

домішки крові або гною в калі

Для успішного лікування злоякісних новоутворень важливо визначити наявність первинної пухлини. Під час розвитку у хворого кишкової онкології з'являються перші ознаки раку кишечника на ранній стадії:

• підвищення температури тіла;

• слабкість, швидка стомлюваність;

• блідість шкірних покривів;

• втрата маси тіла;

• кал набуває темний колір, в ньому присутні слиз і кров.

Природа виникнення онкології до кінця не вивчена. Вважається, що злоякісні клітини з'являються на місці нормальних в разі втрати організмом антибластомною резистентності (стійкості до онкоклітину). Роль захисту виконують клітинні антіонкогени і клітини кілери. Внаслідок мутації відбувається переродження антіонкогена в онкоген, який відповідає за формування ракових клітин. До ризику захворювання схильні особи:

 • з вродженою недостатністю антіонкогена;
 • при впливі вірусного онкогена (герпесвірусу, папіломавірусу, ретровируса);
 • в результаті впливу канцерогену (хімічного, фізичного).

Вважається, що сприяють виникненню злоякісних пухлин і наступні фактори ризику:

 • переважання в харчуванні твердих тваринних жирів, відсутність або незначне вживання клітковини;
 • зловживання алкоголем;
 • куріння;
 • ожиріння;
 • тривалий прийом антибіотиків, вплив азбесту;
 • наявність поліпів;
 • генетична схильність.

Онкологічна патологія товстої і тонкої кишки в дитячому віці зустрічається рідко. Існує непідтверджена гіпотеза, що розвиток ракових захворювань кишечника у дитини можливо після інфікування канцерогенними бактеріями. Найчастіше виявляють рак у дітей, батьки яких мають кишкові злоякісні новоутворення. Карцинома кишечника може розвиватися у дитини після хронічного гастриту.

Переважно онкологія кишечника розвивається з поліпозу. Переродження поліпів в злоякісну пухлину - тривалий процес, іноді він протікає від 5 до 10 років. Довгий час ракові клітини можуть перебувати на поверхні стінок кишечника, не проникаючи вглиб. Слід пам'ятати, що пізні форми раку лікуються складніше, ніж на початковому етапі.

Визначення ступеня розвитку хвороби є важливим для пошуку методики лікування. Прийнято виділяти наступні стадії захворювання:

 1. Перша стадія. Рак представляє невелике рухоме утворення в слизовій оболонці і підслизовому шарі. Лімфатичні вузли не порушені, метастази відсутні.
 2. Друга стадія. З представлених зображень на фото видно, що величина пухлини на цьому етапі хвороби становить від однієї третини до половини діаметра кишки. Можуть бути пошкоджені лімфовузли, але метастази в тканинах не спостерігаються.
 3. Третя стадія. Новоутворення характеризується розмірами більше половини діаметра кишки, виходить за межі стінок кишечника. Пухлина вражає лімфовузли, але віддалених метастазів немає. Іноді утворюються внутрішні кишкові спайки і з іншими органами, спостерігається непрохідність тонкої або товстої кишки. При ураженні лімфовузлів уздовж кровоносноїрусла відбувається поширення ракових клітин по організму.
 4. Четверта стадія. Характеризується наявністю метастазів, частіше в печінку.

Як перевірити кишечник на онкологію

Рання діагностика збільшує шанси на одужання. При підозрі на кишкову онкологію призначають аналіз крові і калу. При кишкової онкології виявляється знижений рівень гемоглобіну і прихована кров у випорожненнях. Виявити пухлину допомагають такі методи діагностики:

 • ректороманоскопия (для огляду стінок кишечника на глибину 30 см);
 • колоноскопія (для огляду ділянки кишечника довжиною 1 метр);
 • іригоскопія (рентгенологічне дослідження всього кишечника після введення радіоактивного ізотопу);
 • УЗД і МРТ (для виявлення розташування метастазів).

Для боротьби з раком важливим є розпізнати кишкову онкологію на ранній стадії. У медицині існують окремі методики для успішного лікування раку без метастазування і при пухлинах, які супроводжуються метастазами. Іноді при великому ураженні заходи спрямовані на полегшення симптомів хвороби, але в сучасних умовах домогтися ремісії можна і в важких випадках.

При своєчасному виявленні кишкової онкології можна обійтися виключно хірургічним лікуванням. При відсутності поразки в посічених прилеглих лімфатичних вузлах лікувальні процедури не призначаються. В інших випадках застосовують такі схеми:

 1. Для ліквідації залишилися злоякісних клітин в організмі призначають хіміотерапію, коли після операції виявлені уражені лімфовузли.
 2. При виявленні великої пухлини використовують хімічні препарати до хірургічного втручання для зменшення кількості ракових клітин і полегшення проведення операції.
 3. Радіотерапію застосовують при запущеній формі раку для зменшення розмірів пухлини і зниження болю.

Лікування цим методом проводиться в кілька етапів. Один цикл хіміотерапії триває від одного до декількох місяців. Хворим призначається прийом таблеток або внутрішньовенне введення препарату, під час лікування пацієнти можуть не відволікатися від звичайних занять. При хіміотерапії у хворих спостерігаються: нудота, блювотні позиви, втрата апетиту, діарея, поява виразок у роті, випадання волосся.

Триває курс лікування за допомогою опромінення від одного до двох місяців. Для пацієнтів радіотерапія є безболісною, але надає побічна дія. Під час процедур у хворих спостерігаються: почервоніння шкіри, крововиливи на ділянці опромінення, втрата апетиту, нудота, блювотні позиви, випадання волосся. Після закінчення курсу побічні ефекти зникають.

Операція з видалення пухлини в кишечнику

Хірургічне втручання є основним способом лікування кишкової пухлини. Методика проведення операції залежить від стадії захворювання і відділу кишечника, в якому розташоване злоякісне новоутворення:

 1. На ранніх етапах проводять видалення пухлини і лімфовузлів навколо неї.
 2. При великому онкологічному ураженні видаляють ділянку кишечника і виробляють формування колостоми - виводять кишкова отвір на живіт. При раку ободової кишки хірурги прагнуть відновити проходження по травному тракту.
 3. При виявленні непрохідності кишечника через великий розмір пухлини хірургічне втручання застосовують для створення обхідних анастомозів.

При відсутності метастазів і поразки лімфовузлів після видалення пухлини можна уникнути повторного прояви хвороби. У більш запущених випадках після хірургічних і консервативних заходів рецидив раку можливий. При наявності метастазів після операції та хіміотерапії 30% пацієнтів продовжують жити 5 років. Протягом п'яти років відсоток виживання після лікування становить:

Для запобігання появи злоякісних новоутворень необхідно харчуватися продуктами, що містять клітковину (овочами, фруктами), зменшити вживання жирної їжі та алкоголю, кинути палити, регулярно обстежуватися на наявність крові в калі. Важливо не зволікати з видаленням поліпів при їх виявленні. Особи після 40 років і ті, у кого родичі мали онкологію або поліпи, повинні обов'язково перевірятися у гастроентеролога.

Інформація представлена ​​в статті носить ознайомлювальний характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

Симптоми раку кишечника, причини, діагностика, лікування, прогноз

Рак кишечника характеризується появою новоутворень злоякісної природи в стінці його слизової. В даний час онкологічні захворювання в різних відділах кишечника діагностуються у 9-12 чоловік на кожні 100 тисяч людей (загальне населення) в рік.

За статистикою онкопатології кишечника займають третє місце серед інших ракових пухлин, що вражають росіян, причому ще пару десятків років назад вони були шостими. Цілком ймовірно, що через якийсь час, можливий вихід її на лідируючі позиції, як це вже сталося в США (в 1998 році).

Причини появи злоякісних утворень в кишечнику

 • на першому місці - куріння
 • на другому - особливості харчування
 • на третьому - сімейні форми (спадковість, хвороба Крона і неспецифічний виразковий коліт)
 • Раціон сучасної людини багатий білковими продуктами (м'ясо і м'ясопродукти) і збіднений грубими волокнами (цільні злаки, рослинна їжа в свіжому вигляді), це сприяє появі запорів і загального збільшення знаходження харчової грудки в порожнині кишок.
 • Деякі продукти, що утворюються в процесі перетравлення їжі тваринного походження, є канцерогенами (скатол, індол), при тривалому зіткненні зі слизовою кишечника вони провокують його метаплазию.
 • Велика кількість в раціоні людини продуктів з консервантами, емульгаторами (див. Емульгатори викликають запалення кишечника), барвниками, підсилювачами смаків, смаженої їжі (канцерогени), прянощів, риби (через дрібних кісток) - протягом тривалого часу також сприяє розвитку онкологічних процесів в шлунково-кишкового тракту.

захворювання шлунково-кишкового тракту

 • Поліпи в кишечнику (доброякісні утворення) можуть ставати злоякісними (в 75% випадків), тому їх вважають нульовою стадією онкології і рекомендують видаляти.
 • Спровокувати появу новоутворень можуть запалення і виразки в слизовій стінці, хвороба Крона та інші захворювання шлунково-кишкового тракту.
 • Целіакія - непереносимість глютену також є одним з провокаторів розвитку онкології в кишечнику.

Клінічна картина раку кишечника

Для пацієнтів онкологів важливо виявити захворювання на ранній стадії, тому кожному необхідно знати ознаки і симптоми раку кишечника. Інтенсивність проявів і частота їх виникнення варіює залежно від місця локалізації злоякісної пухлини і стадії раку кишечника. Захворювання може протікати за кількома типами, симптоми і прояви яких наведені нижче:

Розростається пухлина звужує просвіт кишки, і може повністю перекрити її порожнину, створюючи серйозну перешкоду на шляху калових мас. Клінічно це виражається в постійних запорах, кишкових кольках, підвищеному газоутворення. Хворого мучить здуття і біль, які проходять після акту дефекації.

У разі розташування пухлинного вогнища зліва (в цій галузі з каловой маси видаляється зайва рідина) відбувається провокування розрідження вмісту кишечника і його бродіння. Хворий скаржиться на рідкий стілець, періодичні напади проносу, що змінюються тривалим запором (див. Симптоми ентероколіту).

Ранні симптоми раку кишечника можуть виражатися в зміні смаку в ротовій порожнині (він може бути гірким або кислим), печія, відрижка. Больовий синдром відсутній або виражений слабо, але відчувається дискомфорт, який вказує на порушення в травленні. Детальніше про симптоми і лікування диспепсії.

Причиною розвитку анемії при раку кишечника є зниження всмоктування мікроелементів (а саме заліза). Також мікрокровотечі, що виникають при розвитку пухлинного процесу, знижують рівень гемоглобіну в крові. Анемія виникає також через збої в роботі імунітету. Організм намагається боротися з раком самостійно і пробує різні варіанти, анемія наслідок одного з них.

З'являються симптоми запального процесу, аж до перитоніту: швидко зростає температура тіла, починається озноб, може відчуватися нудота або бути напади блювоти. Все це пов'язане з сильним больовим синдромом.

Нерідко прояви раку кишечника можуть нагадувати патологію в органах сечової системи: біль під час спорожнення сечового міхура, поява кров'яних прожилок в сечі або на білизну після сечовипускання.

 • Багато пацієнтів при наявності злоякісної пухлини відчувають почуття наповненості кишечника навіть після вдалого акту дефекації.
 • Деякі відзначають незрозуміле схуднення при повноцінному харчуванні і звичайному способі життя.
 • На рак кишечника може вказати наявність крові у випорожненнях (див. Кровотеча із заднього проходу, кров в калі).
 • Перші ознаки раку слабо виражені і можуть походити на тимчасове порушення травлення або загальне нездужання (швидка стомлюваність, загальна слабкість, сонливість). З плином часу вони посилюються і доповнюються іншими.

У кишечнику виділяють кілька відділів: пряма кишка, товста кишка, тонка кишка. Переважання деяких симптомів може підказати лікаря місце локалізації раку.

 • поява помилкових позивів до спорожнення кишечника (вони називаються тенезми)
 • виділень з анального отвору у вигляді гною, слизу або крові
 • напади сильного болю в зоні промежини і трохи вище в животі можуть передувати акту випорожнення кишечника або супроводжувати його (викликається пошкодженням нервів)
 • в разі пошкодження м'язових структур виникає нездатність утримувати гази або калове масу
 • наслідком закрепів і тривалого знаходження продуктів життєдіяльності в порожнині прямої кишки може стати загальна інтоксикація організму (головний біль, підвищена стомлюваність, слабкість) або запальних процес.
 • зважаючи на близьке розташування останнього відділу кишечника і органів сечостатевої системи освіти можуть вплинути на роботу останніх (запалення сечового міхура, нетримання сечі).

Рак товстого кишечника (в медицині застосовується формулювання «товста кишка») проявляється:

 • болем в області живота (в подребернойобласті, зміщеною в праву або ліву сторону) має тупий або ниючий характер
 • здуття живота, бурління, почуття розпирання, в силу специфіки роботи товстої кишки (переважно відбувається всмоктування води) проявляється розрідження стільця і ​​діарея
 • нерідко виникає кишкова непрохідність (почуття гострого болю, напади нудоти і блювання, яка може містити фрагменти калу в своєму складі
 • можлива поява ознак накопичення в черевній порожнині рідини (асциту), зайвий тиск якої сприяє дисфункції всіх внутрішньочеревних органів.

Рак тонкого кишечника (в медицині використовується формулювання «тонка кишка») проявляється переважно диспепсичними явищами:

 • спазми кишечника, нудота і блювота, печія, відрижка, зміна смаку
 • біль виникає в будь-якій області живота
 • у пацієнта відсутній апетит, спостерігається відраза до їжі
 • при наявності кровотечі кал може фарбуватися в темний колір.

Лікаря може насторожити будь-який прояв порушення в функціонуванні шлунково-кишкового тракту, що не проходить після нормалізації харчування і дотримання дієти. Якщо симптоми зберігаються, то необхідно більш детальне обстеження.

Аналіз крові

Первинно на рак кишечника може вказати будь-який слабко почуття дискомфорту в животі в сукупності з віком пацієнта більше 50 років і зміною аналізу крові:

Інструментальні методи діагностики

Для уточнення діагнозу застосовуються всі можливості сучасної апаратури. В першу чергу робиться:

Внутрішньокишкові датчики дозволяють лікарю «побачити» стан слизової, а в останньому випадку - взяти зразок підозрілих тканин для біопсії. Така методика дозволяє виявити початкові етапи розвитку злоякісної пухлини. Планові дослідження можуть значно збільшити шанси пацієнтів на успішне лікування, оскільки ранні стадії захворювання ніяк себе не проявляють. Можливе використання внутріректального датчика апарату УЗД для дослідження (див. Як підготуватися до колоноскопії).

При неможливості (частіше з психологічних причин) провести внутрикишечное обстеження може застосовуватися барієвий рентген або іригоскопія: методом клізмірованія вводиться спеціальний чутливий до рентгенівського випромінювання розчин (з барвником в разі ирригоскопии), який дозволяє виявити патології кишечника. Лікар може також вдатися до допомоги ультразвукового апарату по черевній стінці або зробити віртуальну колоноскопію.

Можливе використання МРТ, ПЕТ-КТ і КТ для більш повноцінного обстеження навколишніх тканин на наявність метастаз.

Сучасний діагностичні заходи дозволяють досить точно визначити місце локалізації пухлини, розмір і стадію її розвитку, ступінь проростання і інші параметри, що дозволяють лікарю визначити найбільш ефективну тактику лікування.

Народні методи лікування від раку не позбавляють - це повинен знати кожен. Такі кошти можуть зменшити інтенсивність симптомів, але на ріст злоякісних клітин вони не впливають. Набагато розумніше при підозрі на патологію звернутися до лікаря, який на початкових стадіях розвитку раку зможе позбутися від нього повністю.

Сучасна медицина дозволяє провести лікування раку кишечника, але необхідно одне надзвичайно важлива умова: захворювання необхідно виявити на ранній стадії. При діагностиці патології слизової на пізніх етапах тільки у половини пацієнтів зберігається шанс на порятунок від недуги. Це сумно, оскільки зараз менше чверті хворих отримують своєчасну допомогу, і щорічно від раку кишечника помирає понад 35000 чоловік в Росії.

На ранніх етапах розвитку ракової пухлини в кишечнику можна її видалити хірургічним шляхом з відновленням її прохідності (за методикою зрощування). Кишечник після такого лікування повністю виконує свою функцію і зберігається можливість природного акту дефекації. Таким чином, в післяопераційний період людина може комфортно існувати.

Розташування деяких осередків злоякісних клітин не дозволяє провести відновлення прохідності кишечника, в цьому випадку вільний кінець здорової кишки виводиться назовні через отвір в очеревині (накладається колостома). В подальшому необхідно використовувати одноразові калоприймачі, це дозволяє зберігати відносно комфортне існування.

Застосування іонізуючого випромінювання і хіміопрепаратів дозволяє попередити метастазування і призупинити зростання пухлин на тривалий термін. Методики застосовуються в післяопераційний період і при неможливості проведення хірургічного втручання.

Тривалість життя після лікування

Скільки живуть після лікування раку кишечника? У медицині прийнято термін «п'ятирічне виживання» це статистичні дані, що вказують на число пацієнтів, які прожили понад 5 років після проведеного лікування з позитивним результатом. Показник залежить від багатьох факторів, в першу чергу від стадії раку, на якій почалося лікування:

 • Перша стадія - близько 95% пацієнтів живуть більше 5 років.
 • Друга стадія - близько 75% пацієнтів живуть більше 5 років.
 • Третя стадія - близько 50% пацієнтів живуть більше 5 років.
 • Четверта стадія (з наявністю метастаз) - близько 5% пацієнтів живуть більше 5 років.

Вплив багатодітній родині і вік самого пацієнта, загальний рівень імунітету, супутні захворювання, глибина проникнення патогенних клітин, рецидиви хвороби, розміри пухлини і інші фактори.

Не варто впадати у відчай, якщо у Вашому випадку рак виявився на останній стадії - сподівайтеся, що саме Ви опинитеся в числі заповітних 5% пацієнтів (негативний настрій може не в кращу сторону змінити прогноз). Медицина не стоїть на місці, вчені шукають нові методики лікування, які зможуть значно продовжити життя пацієнтів.

У Мене в 2007 році виявили пухлину в кишечнику, запропонували зробити операцію, я погодилася, видалили частину кишечника, після операції з'явилися болі в області живота, трамадол, баралгін, Кітанов з анальгіном мало чим допомагали. При повторному обстеженні була виявлена ​​нова пухлина з метастазами в печінку, також збільшилася нирка і підвищений креатинін в крові. Мені хірурги сказали, що це неоперабельний, хіміотерапія в цьому випадку марна також як і опромінення, тому як пухлина знаходиться дуже глибоко. Мене просто відправили додому. Але так як медицина відмовилася, я вирішила пошукати інші методи навіть аж до бабусь-цілителів, і ось я випадково познайомилася з жінкою яка перемогла рак, в це важко повірити, але я повірила, лікар якого вона мені порадила спочатку не хотів мене брати, але коли я почала ридати він мене пожалів, і сказав: «Давайте спробуємо, чим чорт не жартує». Я лікуюся нетрадиційною медициною (п'ю трави), я живу, буває добре себе почуваю, буває гірше, але я ЖИВУ, про смерть не думаю, виховую дітей до лікарів один раз сходила, він на мене як на приведення подивився я більше туди і не ходжу . Якщо що, є у мене лікар на якого я молюся, туди і дзвоню .Якщо Ви зіткнулися з такою хворобою, як рак, чи не ховайтеся від нього, не бійтеся, а викликайте на бій, його можна перемогти.

Дай Бог Вам дожити до глибокої старості! Ви борець! Дякуємо за НАДІЮ

У мами такий же діагноз підкажіть які трави п'єте

які трави пили

Марина, можна докладніше про травах? Дуже потрібно!

які трави пили

Марина здрастуйте а які трави ви п'єте. Які у вас були симптоми?

У мами такий же діагноз, підкажіть, хто вас врятував.

Додати коментар Скасувати відповідь

Чи всі Ви знаєте про застуді і грипі

© 2013 Азбука здоров'я // Угода // Політика персональних даних // Карта сайту Інформація на сайті призначена для ознайомлення і не закликає до самостійного лікування. Для встановлення діагнозу і отримання рекомендацій по лікуванню необхідна консультація кваліфікованого лікаря.

Перші прояви і симптоми раку товстого або тонкого кишечника у жінок, діагностика і лікування

Колоректальний рак є одним з найбільш важких видів ракових захворювань. Незважаючи на те, що за статистикою більшість хворих є чоловіками, ознаки раку кишечника часто зустрічаються і серед жінок.

Перші симптоми раку товстого або тонкого кишечника у жінок малозначні, що значно ускладнює ранню діагностику.

Початкові ознаки і симптоми онкології кишечника не дають точної відповіді на питання про причини захворювання.

Фахівцями досі не виявлено певного фактора, що провокує мутацію клітин, але до можливих причин раку кишечника у жінок на сьогоднішній день віднесені:

 • вірус папіломи - одна з основних причин захворювання, виявлена ​​у всіх пацієнток;
 • генетична схильність - як і у випадку раку молочної залози, у жінок, чиї родичі страждають від онкології кишечника, можливість опинитися в групі ризику збільшується в кілька разів;
 • розвиток в товстій кишці доброякісних утворень - поліпів, при травмуванні яких надзвичайно велика можливість мутації їх клітин в онкологічне новоутворення;
 • запущені запальні процеси кишки - виразка, панкреатит, хвороба Крона;
 • похилий вік, ускладнений гормональною перебудовою організму під час клімаксу;
 • неправильне харчування, з надлишком білка, жирів і швидких вуглеводів на шкоду достатній кількості клітковини;
 • вживання міцного алкоголю.
 • Про причини підвищеного потовиділення у жінок читайте в цій статті.

  Як позбутися від підвищеного слиновиділення у жінок, розповість наша публікація.

  Існує кілька форм захворювання:

  • анемічна - викликана кровотечею через перфорації кишечника з порушенням засвоєння фолієвої кислоти;
  • ентероколітная - симптомами схожа з колітом через часто виникає псевдодіареі, викликаної процесами бродіння калових мас, що затримуються через пухлину в товстій кишці;
  • диспепсична - симптоми полягають виключно в безперервної нудоти на тлі відрижки і здуття живота;
  • псевдовоспалітельная - з чітким вогнищем запалення, часто приймається за апендицит;
  • пухлинна - рухоме або нерухоме новоутворення, нічим не проявляє себе в перших стадіях, крім розміру і форми;
  • больова - неяскраві, але постійні неприємні відчуття без вираженого місця розташування, часто охоплюють всю черевну порожнину.

  Загальноклінічні симптоми раку товстого або тонкого кишечника у жінок:

 • неприємні відчуття в будь-якому з відділів кишечника або шлунка - відрижка з різким сірчаним запахом, виснажлива печія, постійна важкість у животі;
 • здуття живота, метеоризм;
 • тривалі запори, що відрізняють онкологію ободової і сигмоподібної кишки;
 • постійна діарея, супутниця пухлин всіх відділів кишечника, особливо тонкого відділу;
 • слабкість, апатія і втрата працездатності;
 • втрата ваги в слідстві практично повного зниження апетиту;
 • слабкі, але постійні болі в животі, властиві всім типам раку кишечника, які не залежать від зовнішніх причин, як-то час прийому їжі або особливості раціону, через що багато жінок схильні сприймати їх як ознаки загострення гастриту або виразкових хвороб;
 • тривалий період підвищення температури, супутній будь-яким онкологічних захворювань, але часто приймається більшістю жінок після менопаузи за наслідки гормональних змін;
 • Про перших симптомах і проявах раку товстого або тонкого кишечника у жінок розповість відео:

  Крім основних «розмитих» симптомів на другий-третій стадії розвитку захворювання проявляються неспецифічні ознаки, підтверджують зростання ракової пухлини.

  Калові маси в подібній ситуації темні, з добре помітними кров'яними вкрапленнями, які мають різкий неприємний запах.

  З ростом пухлини і прискоренням процесу відторгнення слизових тканин, крім крапель крові можна бачити згустки, перемішані з гноєм.

  Пацієнтки зазвичай скаржаться на зміну стільця, неможливість повністю полегшиться і відчуття присутності стороннього предмета в прямій кишці.

  Симптоми пізніх стадій раку товстого або тонкого кишечника:

 • кровотечі, що з'являються через перфорації стінок кишечника або проростання пухлини в сусідні тканини;
 • анемія, яка розвивається через сильної інтоксикації організму, нестачі заліза і постійного кровотечі з прямої кишки;
 • асцит - добре відомий багатьом жінкам процес збільшення живота за рахунок скупчення в черевній порожнині вільної води;
 • скорочення просвіту кишки через зростання пухлини, що призводить часом до часткової непрохідності кишечника;
 • приглушені болю постійного характеру, що зачіпають крім живота поперек, куприк, задній прохід і лобкову область;
 • проблеми з утрудненим сечовипусканням, викликаним зростанням пухлини і підвищенням тиску на сечовий канал.
 • Ознаки фінальної стадії захворювання, без відсутності лікування має ймовірність летального результату, залежать від прориву і перфорації стінок піхви або сечового міхура, що призводить до фатальних наслідків: з уретри виходять калові маси і гази, завдаючи цим нестерпний біль, а з прямої кишки може витікати сеча.

  До якого лікаря звернутися, які обстеження пройти

  Первинна діагностика захворювання зазвичай проводиться лікарем загальної практики за допомогою опитування пацієнта і збору анамнезу. При виникненні підозр на злоякісну пухлину хворий відправляється на прийом онколога.

  При виникненні підозр у появі онкологічних захворювань кишечника використовуються такі методи діагностики, як:

 • пальпація (Застосовують для діагностування онкологічного ураження сигмовидної, ободової, поперечної і сліпий кишок; для оцінки локалізації та стану новоутворення);
 • лабораторне дослідження калових мас на наявність слідів кров'яних виділень;
 • ректальное пальцеведослідження, особливо ефективне при ураженні товстої кишки. Одночасно проводиться огляд піхви для оцінки ступеня поширення метастазів:
 • іригоскопія - рентгенівське дослідження товстої кишки за допомогою введення контрастного препарату;
 • колоноскопія - обстеження товстої кицьки за допомогою ендоскопа;
 • ректороманоскопия - візуальний огляд за допомогою спеціального приладу, ректороманоскопа.
 • З новітніх методів варто відзначити відмінно зарекомендували себе КТ (комп'ютерну томографію) і МРТ (магнітно-резонансну томографію).

  Про діагностику, перших ознаках і симптомах раку товстого і тонкого кишечника у жінок розповість відео:

  Рак кишечника - це онкологічне захворювання, при якому хірургічне втручання є найбільш ефективним методом лікування, так як загальна протяжність органів дозволяє без особливої ​​шкоди для пацієнта вилучити уражені частини без втрати загальної працездатності.

  Більш того, при ранньому виявленні злоякісного утворення немає необхідності в проведенні порожнинної операції - всі дії по видаленню пошкодженої ділянки можна здійснити за допомогою ректороманоскопа, що вводиться в задній прохід пацієнта (дана процедура не підходить для випадків, коли у хворого рак тонкого кишечника або ж пізня, четверта стадія, що характеризується великим ураженням тканин).

  У складних випадках хворому необхідно видалити пошкоджені частини кишечника з наступним зшиванням усічених кишок. При великих пошкодженнях хірург може прийняти рішення про виведення кишки на передню частину очеревини.

  хоча сама процедура безболісна, її проведення призводить до ряду неприємних побічних змін в організмі, що проявляються у вигляді облисіння, нудоти, втрати апетиту, різке схуднення, постійному почутті втоми і розриві дрібних судин.

  Про те, які симптоми нестачі магнію у жінок, можна дізнатися з даної публікації.

  Ознаки нестачі заліза в організмі жінки детально розглянуті тут.

  Прогноз і профілактика захворювання

  Більшість хворих після курсу лікування і хірургічного втручання проживають більше 5 років.

  Прогноз ускладнюється при ураженні лімфатичних вузлів і проростання ракової пухлини в стінки кишки і очеревину - в цьому випадку тільки 30% відсотків від загального числа хворих можуть прожити більше 3-4 років.

  При появі метастаз або нових вогнищ захворювання слід пройти ще кілька курсів хіміотерапії.

  Як попередити рак кишечника у жінок, симптоми і лікування захворювання:

  При раку кишечника жінкам категорично забороняються:

 • жирні сорти м'яса, птиці та їх субпродукти;
 • будь-які види ковбас, напівфабрикатів, копченостей;
 • консерви і маринади;
 • продукти, що викликають бродіння і підвищення кислотності шлункового соку - молоко, чорний хліб, капусту, редис, ріпу, щавель, бобові, огірки, виноград;
 • алкоголь.
 • Рак кишечника - дуже серйозний захворювання, при якому хворому потрібно не тільки лікування, але і психологічна допомога, підтримка.

  Зневіра і страх смерті здатні звести людину в могилу навіть при самому успішному лікуванні, а оптимізм рідних і близьких дає надію навіть у найважчих і запущених випадках раку.

  Подобається стаття? Оціни і поділися з друзями в соціальних мережах!

  Підписуйтесь на оновлення по E-Mail:

  Розкажіть друзям! Розкажіть про цю статтю своїм друзям в улюбленої соціальної мережі за допомогою кнопок під статтею. Дякуємо!

  Натисніть, щоб скасувати відповідь.

  Найпопулярніше

  Всі права захищені. Всі матеріали сайту є інтелектуальною власністю авторів. Копіювання матеріалів сайту без посилання на джерело з активною, що індексується посиланням ЗАБОРОНЕНО! 16+

  Адреса: Росія, Москва, Гагарінський провулок, 22/8

  Добавить комментарий

  Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

  15 + = 25