Ознаки першого тижня вагітності

Содержание

Перший тиждень вагітності

Перший тиждень вагітності - це початок усього, в цей період організм готується до зачаття, і подальшому розвитку дитини. Про те, що у вас буде дитина, ви дізнаєтеся ще через кілька тижнів, і поки ваш організм зазнає особливі зміни. Вагітність відраховується по акушерському терміну, з першого дня циклу, першого дня менструації. Це обумовлено тим, що зачаття може варіювати за часом з-за ранньої або пізньої овуляції, тому, прийнято розраховувати термін вагітності саме таким способом.

Симптоми і ознаки вагітності на першому тижні

Перший тиждень вагітності - це не час від затримки, а перший день менструації. Акушерські терміни розраховуються з останнього менструального циклу, що як мінімум на два тижні більше, ніж реально існує зародок і плід. Це обумовлено різним терміном настання овуляції і довжиною менструального циклу, і саме ж запліднення може виникнути в межах трьох днів з моменту овуляції. Якщо ж у вас вже затримка, тоді термін вагітності буде залишати вже близько 4 тижнів, залежно від довжини циклу і терміну затримки.

В цьому періоді майбутній малюк - це яйцеклітина, активно готується до виходу з яєчника, яка зараз активно дозріває у вигляді домінантного фолікула. Приблизно до 14-16 діб з першого дня менструації відбудеться овуляція з виходом яйцеклітини назустріч сперматозоїду. Якщо зачаття відбудеться, саме цей тиждень буде точною відліку вашої майбутньої вагітності, хоча зародка зараз і зовсім немає. Але якщо ви плануєте стати мамою, піклуватися про себе і свій організм потрібно саме зараз, тому що дозріває яйцеклітина стає чутливою до негативних зовнішніх впливів. Під дією негативних факторів яйцеклітина може бути пошкоджена, що призведе до втрати її життєздатності або пороків розвитку. У цей період потрібно відмовитися від стресів і шкідливих факторів, відмовитися від шкідливих звичок, захистити себе від шкідливої ​​їжі і напоїв, захворювань і інших неприємностей.

Основними відчуттями на даному терміні є наявність менструальної кровотечі, і відповідно, ніяких особливих ознак, які могли б вказувати на майбутню вагітність поки немає. Організм активно готується до прийому заплідненої яйцеклітини, емоційний фон стабілізувався, настрій і лібідо підвищено, і саме час для того, щоб насолоджуватися близькістю з майбутнім татом.

Що відбувається з організмом в 1 тиждень?

У цьому терміні організм тільки готується до можливого зачаття, а саме воно може бути можливим через приблизно два тижні. І тоді перші симптоми можуть про себе дати знати тільки до кінця місяця, коли не прийдуть чергові менструації. Зараз же відбувається відторгнення ендометрію з виділенням менструальної крові і формуванням нового і повноцінного шару ендометрія, готового прийняти при заплідненні зародка. В яєчнику, зліва чи справа, рідше відразу в обох, визначився домінантний фолікул, який починає рости, в подальшому він дасть яйцеклітину для зачаття і народження малюка. Фолікул зріє, всередині нього знаходиться яйцеклітина, яка готується до виходу.

Будь-які симптоми в цьому тижні відсутні, по суті перший тиждень вагітності (можливої) жінка переживає щомісяця, але зачаття виникає тільки при створенні особливих умов.

На першому тижні виділення можуть мати як кров'янистий характер, так і поступово вони стають до кінця тижня фізіологічними, так званими «сухими». Перші пару днів після місячних можуть не мати ніяких виділень зовсім, або це прозорі слизові виділення без запаху і будь-яких патологічних домішок. У міру того, як йде час, виділення з піхви стають все рідшими і слизовими, це буде допомагати зачаття і проведення повноцінних статевих актів, ближче до овуляції виділення стануть тягучими і щодо рясними.

Ненормальними в цьому періоді стануть сирнисті, пухкі, коричневі, зеленуваті або жовтуваті виділення з поганим запахом або домішками слизу, гною або пінисті. Це може бути ознакою генітальної інфекції, яка може привести до зриву вагітності. Такі інфекції негайно потрібно пролікувати, щоб вони надалі не привели до катастрофічних наслідків для вагітності.

Хоча як такого зародка в цьому тижні ще немає, але організм активно готується до появи малюка в тілі жінки, і тому важливо приділяти особливу увагу всім сферам, в тому числі і харчуванню і поповненню запасів в організмі вітамінів і мінеральних речовин. Це називається прегравідарної підготовкою. В ідеалі вона повинна починатися хоча б за три-шість місяців до планованого зачаття, і включає в себе проходження всіх фахівців і аналізи, які будуть відображати рівень здоров'я пари, лікування всіх можливих інфекцій та проблем організму. Особливо велике значення матиме харчування жінки і прийом нею полівітамінних і мінеральних комплексів.

Особливо важливо для зачаття буде залишкова кількість фолієвої кислоти, якщо організм жінки страждає від її дефіциту, це може призводити до дефектів формування нервової системи - головного і спинного мозку. Крім того, важливо застосування вітаміну Е який також відноситься до вітамінів, що безпосередньо бере участь в зачатті і формуванні органів і тканин дитини. При цьому, наступ менструального циклу говорить про те, що пора приймати вітамінні комплекси і подбати про своє правильне харчування.

В цьому періоді харчування повинно бути збалансовано і безпечно в плані продуктів. Вам важливо тепер звертати увагу на упаковки і написи на них, при покупці продуктів. Важливо виключати барвники та консерванти, згущувачі та ароматизатори, всі можливі компоненти харчової хімії, які надаючи продуктам апетитний вигляд і смак, при цьому ставляться до потенційно небезпечним. Вони можуть призводити до дефектів органів і тканин у зародка, викиднів і патологій вагітності. Важливо перейти на свіже і здорове харчування, дотримуючись рекомендації по харчуванню для майбутніх матусь. З самого раннього терміну потрібно виключати з раціону сирі і напівсирі м'ясні та рибні продукти, напівфабрикати, так як вони можуть бути джерелом гельмінтів і кишкових інфекцій. Не менш небезпечні і морепродукти, а також сирі молоко і молочні продукти, які не пройшли термічної обробки. Також варто обережно ставитися до сирих яєць, м'яких сортів сиру.

Не менш шкідливим може бути фаст-фуд, так як в нм багато жиру, вуглеводів і шкідливих компонентів. При цьому варто відмовитися від прийому паштетів з печінки, в якому багато вітаміну А, який в надлишку шкідливий майбутнім мамам. Крім цього, необхідна відмова від надлишку міцної кави і чаю, так як кофеїн потенційно небезпечний для плоду.

Природно, з огляду на ймовірність зачаття вже в наступному тижні, необхідний повна відмова від всіх можливих шкідливих звичок - не тільки прийому алкоголю і наркотичних засобів, але і від куріння. Причому це повинні зробити відразу обоє батьків, так як в зачатті одно беруть участь як яйцеклітина матері, так і сперматозоїди батька. І носії генетичної інформації, статеві клітини, повинні бути абсолютно здоровими. Немає ніякої безпечної дози алкоголю і нікотину в будь-якому терміні вагітності, і якщо ви зважилися на батьківство, від шкідливих звичок потрібно відмовитися категорично і відразу. Шкідливі звички впливають на рівні ще самих статевих клітин.

Варто відмовитися від прийому медикаментів, а ті препарати, які за станом здоров'я вам необхідно приймати постійно, повинні бути безпечними для майбутнього плода, з цього приводу необхідно проконсультуватися з фахівцями і замінити потенційно небезпечні препарати на аналоги, що не роблять ембріотоксичної і тератогенної ефекту. Також не можна проходити рентгенівське дослідження, особливо в області живота і тазової області, особливо якщо необхідно контрастне і серійне дослідження. А ось проведення УЗД зачаттю і розвитку плода ніяким чином не шкодить.

Зараз, в період зачаття, потрібно подбати про себе і приділити собі більше часу, а особливо добре відправитися у відпустку і звідти повернутися вже з малюком під серцем. Це особливо важливо, їли робота пов'язана з фізичними шкодою або різким і сильним емоційним напруженням. Потрібно об'єктивно оцінити ступінь шкідливості своєї роботи і можливості негативного впливу її на зародок і плід, і якщо є можливість, потрібно змінити роботу або перевестися на більш легкі умови праці. Звичайно, без довідки від лікаря вас навряд чи переведуть просто так, але можна на час зачаття взяти для себе відпустку, особливо якщо робота пов'язана з випромінюваннями, вібрацією, тривалим стоянням на ногах і підняттям тяжкості, сильними стресами або контактом з хімічними речовинами.

Якщо у вас є домашні тварини або птиці, необхідно перевірити стан їх здоров'я і провести їм всі необхідні щеплення, дати глистогінні препарати та доручити догляд і прибирання за тваринами комусь іншому з членів сім'ї. На час зачаття і подальшого періоду варто обмежити свій контакт з побутовою хімією і сильними алергенами, відмовитися від ремонтних робіт будинку і різних різко і сильно пахнуть речовин. На ранніх етапах планування і зачаття варто відмовитися від тривалих виснажливих поїздок з впливом вібрації на тіло, змін часових поясів і клімату.

В цьому періоді вкрай шкідлива і застуда, вона негативно може вплинути на яйцеклітину і процес зачаття, що може привести до патологій ембріона і викиднів в ранні терміни вагітності. Варто ретельно оберігати себе від вірусів і мікробів ще тому, що ліки від застуди теж можуть бути потенційно небезпечними для майбутньої дитини.

Інтимна близькість в цей термін не тільки не протипоказана, а просто необхідна. Адже саме зараз відбувається підготовка організму до можливого зачаття прийому заплідненої яйцеклітини. Тому, саме за рахунок інтимних контактів і проникнення сперматозоїдів в статеві шляхи відбувається як підготовка до подальшого зачаття, так і саме зачаття. Власне, без інтимної близькості між партнерами не зможе відбутися і зачаття. Пози при цьому можуть бути будь-якими, але для більшої ймовірності зачаття варто займатися сексом з інтенсивністю один раз в два-три дня, щоб в статевих шляхах чоловіка встигали утворюватися повноцінні сперматозоїди. Після сексу жінці корисно полежати, можливо, з піднятими догори ногами. Це збільшить проникнення сперми в область шийки матки.

1 тиждень вагітності

1 тиждень вагітності - це умовний період, так як акушери починають відлік терміну вагітності від першого дня останньої менструації. Навіщо? Перш за все, дату початку місячних жінка практично завжди пам'ятає, особливо якщо планує завагітніти. А ось дату, коли насправді почалася вагітність, тобто день овуляції і запліднення, в більшості випадків жінка просто не знає. Навіть якщо партнери пам'ятають дату статевого акту, запліднення могло відбутися протягом декількох днів після нього. Виняток становлять випадки, коли проводився тест на овуляцію, і зачаття відбулося саме в цей день. Тоді жінка напевно знає, коли почалася вагітність. Ще один виняток - якщо зачаття відбулося шляхом екстракорпорального запліднення, тоді точна дата початку вагітності відома завжди.

Що відбувається на 1 тижні вагітності?

Кожна жінка, яка планує вагітність, повинна знати різницю між гестаційним терміном вагітності і ембріональним.

Саме гестаційний (або акушерський) термін вагітності відраховується від першого дня менструації. Ембріональний термін починається з моменту запліднення. Оскільки в більшості випадків овуляція і запліднення яйцеклітини відбувається через 2-2,5 тижні від початку циклу (від першого дня місячних), ембріональний термін вагітності менше гестаційного саме на ці 2-2,5 тижні. Таким чином, вагітність 1-2 тижні - це умовний акушерський період, під час якого відбуваються важливі зміни в жіночому організмі, що готують його до настання вагітності.

За акушерської системі відліку вагітність триває в середньому 40 тижнів, або десять акушерських місяців (один акушерський місяць вагітності - це рівно 4 тижні, або 28 днів, а не календарний місяць).

Пам'ятаючи дату початку останньої менструації, дуже легко розрахувати можливу дату пологів: просто додайте до цієї дати 7 днів і відрахуйте три місяці тому.

Термін вагітності 1 тиждень: ознаки

Чи можна визначити ознаки вагітності на 1 тижні? Фактично немає, оскільки вагітність ще не настала. Перші ознаки вагітності (1 тиждень ембріонального терміну) можна буде розрізнити кілька пізніше: ви можете помітити деяку дратівливість, слабкість, можливі ниючі болі внизу живота, що нагадують хворобливі відчуття перед менструацією.

З початком менструації починається підготовка організму майбутньої мами до розвитку вагітності. Зараз відбуваються важливі структурні зміни в ендометрії: під час менструації відшаровується його функціональний шар, і далі утворюється новий пухкий шар клітин, ідеальний для імплантації зародка.

Під дією зміни гормонального фону відбувається процес дозрівання яйцеклітини. Початок цього тривалого процесу лежить ще в період статевого дозрівання: саме тоді починається розвиток фолікулів. З початком кожного менструального циклу відразу кілька фолікулів починають активно рости, але потім один з них випереджає всі інші - так формується домінантний фолікул. Саме він дійде до моменту овуляції - виходу з фолікула готової до запліднення яйцеклітини.

Відразу після овуляції яйцеклітина знаходиться в черевній порожнині, звідки за допомогою рухів ворсинчатого апарату маткової труби переміщається безпосередньо в трубу. Саме тут в нормі і відбувається запліднення.

В середньому овуляція відбувається на 12-16 день менструального циклу, проте вважається нормою, якщо цей процес відбувається і на 8, і на 19 день. Саме тому в переважній більшості випадків жінка не знає, коли настає запліднення. Але якщо ви плануєте вагітність, ви обов'язково повинні з усією відповідальністю поставитися до цього періоду і правильно підготуватися.

Правильне харчування майбутньої мами

Перші тижні вагітності є найвідповідальнішим періодом: саме зараз відбуваються найважливіші зміни ембріона, закладаються абсолютно всі органи, починається формування всіх тканин, всіх систем. Зараз будь-який негативний фактор може вплинути на розвиток малюка і навіть стати причиною переривання вагітності на 1 тижні. Плануючи вагітність, ви повинні заздалегідь подбати про своє здоров'я, в тому числі про повноцінне харчування.

Ваше харчування перед і протягом всієї вагітності має бути збалансованим: ви повинні отримувати достатню кількість всіх найважливіших поживних речовин: білків, цінних вуглеводів, вітамінів, мікроелементів, корисних жирів. Включіть в щоденне меню різноманітні овочі, фрукти, зелень, ягоди, горіхи. Повністю виключіть алкоголь, намагайтеся уникати продуктів з консервантами, барвниками, підсилювачами смаку та іншими хімічними добавками.

Проконсультуйтеся зі своїм лікарем і почніть приймати полівітамінні препарати. Зверніть увагу на достатній вміст в них фолієвої кислоти. Доведено, що фолати істотно знижують ризик вродженої патології нервової системи. Саме тому фолієва кислота входить до складу всіх спеціальних вітамінів для вагітних. Такі препарати потрібно починати приймати за три місяці до запланованої вагітності. Така преконцептівная підготовка дозволяє знизити ризик аномалій розвитку плода, допомагає виносити вагітність.

Оскільки першим тижнем вагітності є початок чергової менструації, відчуття жінки будуть відповідні. Можливі болі внизу живота, пов'язані з спазмом м'язового шару матки, слабкість. Оскільки фактично вагітність ще не настала, ніяких специфічних ознак ще не буде. Тільки коли почнеться 1 тиждень вагітності після зачаття, ви помітите характерні ознаки.

Кожна жінка, яка планує вагітність, з нетерпінням очікує перших її ознак. До симптомів, що дозволяє припустити вагітність, відносяться наступні:

 • Відсутність менструації. Найбільш відомий і часта ознака вагітності на ранніх термінах - це затримка чергового менструального кровотечі. Якщо відбулося зачаття, і почався розвиток ембріона, жовте тіло продовжує функціонувати, і виробляється їм прогестерон перешкоджає відторгненню функціонального шару ендометрія - менструація не настає. Однак ця ознака не завжди присутня: в деяких випадках навіть при вагітності можуть бути місячні.
 • Підвищення базальної температури. Якщо жінка протягом всього менструального циклу вимірює базальну температуру, вона помітить зміна графіка: при настанні вагітності цей показник підвищується, і причина цього - вплив прогестерону.
 • Нездужання. Вже на ранніх термінах жінка може відчувати нудоту, частіше вранці, слабкість, запаморочення.
 • Зміни молочних залоз. До передбачуваним ознаками вагітності відносяться чутливість, хворобливість молочних залоз, їх набухання, поява венозної мережі на грудях.
 • Зміна виділень. Вже на 1 тижні вагітності виділення під дією прогестерону змінюються: збільшується кількість цервікальногослизу. Але ця ознака також індивідуальний: деякі жінки не помічають підвищення обильности виділень, а у деяких цей симптом досить виражений.
 • Хворобливі відчуття внизу живота. На ранніх термінах вагітності часто виникають скорочення матки, і ці відчуття часто нагадують починаються місячні.
 • Кров'янисті виділення до передбачуваної менструації. При імплантації ембріона в ендометрій можуть з'явитися кров'янисті виділення. Це виникає приблизно за тиждень до передбачуваного початку наступної менструації.
 • Позитивний тест на вагітність. Звичайно, самий довгожданий момент для жінки, яка планує вагітність, - це дві смужки на тесті. Потрібно пам'ятати, що не завжди тест позитивний, адже тест-смужка визначає концентрацію гормону - ХГЧ, і якщо вона нижче того рівня, який може визначити даний тест, то результат може бути псевдонегативним.

Незважаючи на те, що ще не відбувся процес запліднення, і розвиток малюка не почалося, ваш організм готовий до цього, і термін 1 тиждень вагітності - дуже важливий період для того, щоб правильно підготуватися.

 • Зараз дуже важливо уникати потрапляння в організм будь-яких токсинів. Виключіть вживання алкоголю, куріння, прийом лікарських препаратів, які можуть негативно вплинути на розвиток ембріона. Якщо все ж потрібно медикаментозне лікування будь-якого захворювання в цей період, обов'язково проконсультуйтеся у лікаря.
 • У цей період небажано вплив рентгенівського опромінення на область малого тазу. Якщо ж таке обстеження необхідно, обов'язково скажіть лікареві, що плануєте вагітність. Можливо, доцільно буде перенести заплановане зачаття на наступний місяць.
 • Стресові ситуації варто по максимуму обмежити вже зараз. Якщо у вас важка робота, пов'язана з психологічним перенапруженням, подумайте: може, варто щось змінити. Постарайтеся уникати конфліктів з родичами. А найголовніше - приділяйте увагу відносинам з чоловіком: влаштовуйте романтичні вечори, плануйте все разом. Що стосується сексу на 1 тижні вагітності - то, без сумніву, ніяких протипоказань немає.
 • Підтримайте свій імунітет: вітаміни, раціональне харчування, щоденні прогулянки, фізична активність - все це дуже вам допоможе впоратися зі зміною свого стану при вагітності.
 • Уникайте контактів з людьми з інфекційними захворюваннями. Навіть банальна вірусна інфекція, особливо протікає з високою температурою, може негативно вплинути на розвиток ембріона на ранніх термінах вагітності.
 • Якщо ви страждаєте на захворювання репродуктивної системи, обов'язково перед планованою вагітністю відвідайте лікаря: можливо, потрібно буде пройти УЗД або інші дослідження.
 • Приділяйте увагу правильному режиму дня: зараз не можна забувати про щоденну зарядку, пішим прогулянкам. А такі види фізичної активності, як йога, плавання, можна починати вже зараз - і продовжувати протягом всієї вагітності. Хороша фізична форма значно полегшує самопочуття майбутньої мами і допомагає краще перенести пологи.

Що може відчувати жінка в 1 тиждень вагітності від зачаття?

Перша про зачаття тиждень вагітності - це період, коли вже відбулося запліднення, зародок просувається по матковій трубі і імплантується. У цей період відбувається перебудова материнського організму, що дозволяє виносити малюка. На ранніх термінах жінка може відчувати нездужання, нудоту вранці, слабкість, тягу до незвичних продуктів, іноді - запаморочення. Вже на такому терміні можливо прискорене сечовипускання, пов'язане з підвищенням кровопостачання органів малого таза. Якщо у жінки ще до вагітності були проблеми з кишечником, можуть посилитися запори, метеоризм. Це пов'язано зі зміною рівня гормонів, в результаті якого знижується скоротливість кишечника. Також можливі хворобливі відчуття внизу живота, які пов'язані зі скороченням міометрію.

Після позитивного тесту на вагітність я відразу звернулася до гінеколога, і мені лікар поставив термін вагітності 4 тижні, а на УЗД зробили висновок - термін вагітності 1-2 тижні. Як таке можливо?

Це цілком нормально. Загальноприйнято термін вагітності вважати від початку останньої менструації. Якщо Ви отримали позитивний тест в перші дні затримки, то, ймовірно, від початку місячних якраз минуло чотири тижні. Але фактично вагітність починається з моменту запліднення, а це відбувається на 14-18 день циклу. При УЗД Вам сказали фактичний термін (ембріональний).

Ми з чоловіком плануємо вагітність. Ще навіть немає затримки, але я відчуваю незвичну слабкість, легку нудоту, але живіт болить як перед місячними. Може це бути ранніми ознаками вагітності?

Да може. Але описані Вами симптоми неспецифічні. Для підтвердження вагітності зробіть тест, але, купуючи тест-систему в аптеці, виберіть з найбільшою чутливістю, тобто ту, яка визначає невисоку концентрацію ХГЧ. Якщо тест позитивний - відповідь очевидна. Якщо немає - переробіть через кілька днів, зверніться до лікаря.

Я думаю, що у мене термін вагітності 1 тиждень, але я захворіла ГРВІ. Це небезпечно для дитини?

Вірусна інфекція, особливо протікає важко, з високою температурою, може стати причиною аномалій розвитку плода. Іноді в таких ситуаціях лікарі рекомендують щадне переривання вагітності. Але в переважній більшості випадків патологія розвитку зародка на ранніх термінах призводить до мимовільного аборту. Якщо захворювання протікає легко, немає високої температури, немає необхідності приймати медикаменти, які можуть викликати патологію розвитку плоду - немає причин для занепокоєння. У будь-якому випадку проконсультуйтеся з фахівцем.

Перший тиждень вагітності

Сьогодні в цій статті ми розглянемо ознаки вагітності, завдяки яким ви зможете самі зрозуміти настала вона чи ні. Вагітність - це такий хвилюючий момент, для кожної жінки, адже можливо, вона чекала цього довгоочікуваного моменту все своє життя. Але кожна жінка відноситься до настання вагітності по-різному.

Симптоми вагітності на перших тижнях

На сьогоднішній день, не багато таких жінок, які зможуть здогадатися, що вони вагітні, особливо якщо для них це вагітність перша. Тому, хочеться розглянути основні симптоми вагітності на перших тижнях.

 1. Найпершим симптомом є дратівливість. Жінка стає дуже дратівливою і не може контролювати свій стан, навіть якщо вона усвідомлює про те, що її поведінка не вважається нормальним. Агресія стає настільки сильною, що це не можна порівняти з ознаками ПМС. Якщо ви помітили у себе цей ознака, то варто задуматися, а чи не вагітні ви? Така дратівливість пов'язана з гормональною перебудовою організму до нового життя.
 2. Наступний симптом, це коли вам хочеться чогось солоного. Тяга до солоної їжі дійсно є одним із симптомів вагітності. Їжа, яка раніше була для вас нормальної втратить абсолютно для вас смак. Вам так і захочеться будь-яку їжу посолити. А ось пристрасть до солоних огірочками - здасться для вас цілком природною справою.
 3. Нудота. Таке явище вважається поширеним. На ранніх стадіях вагітності майбутню маму починає нудити, таке явище називається раннім токсикозом. Він може проявлятися наявністю блювоти, легким подташніваніем, так само може бути присутнім запаморочення протягом усього дня. Блювотні позиви найчастіше з'являються після прийому їжі.
 4. Набухання грудей. Це явище може виявлятися як і на ранніх термінах вагітності, так і на пізніх. Може виникнути таке відчуття, що «тягне груди».
 5. Найголовніший симптом вагітності - це звичайно ж затримка місячних. Затримка місячних - це така ознака, про який знає кожна жінка, саме завдяки цьому ознакою жінка помічає, що відбувається щось не лагідний. Щоб точно бути впевненим настала вагітність чи ні, то для початку потрібно зробити тест. Якщо після проведення тесту він вам покаже дві смужки, то значить, що швидше за все, настала вагітність. Але більш точний діагноз вам зможе поставити тільки лікар, до якого потрібно буде звернутися. Він вам призначить певні здати аналізи і тоді ви дізнаєтеся точний результат.

Ще існують так звані специфічні ознаки вагітності. До таких ознак належать:

 • відраза до будь-якої їжі;
 • поява «металевого присмаку в роті;
 • з'являється відчуття сонливості, стомлюваності або ж буває навпаки, наприклад, коли вагітна скаржиться на порушення сну.

При наявності таких ознак не можна точно стверджувати, що наступила вагітність, так як ці ознаки бувають не у всіх.

Буває таке, що занадто швидке зростання матки може стати причиною болю в попереку або в районі крижів. На останньому тижні місячної вагітності плід, збільшуючись в обсязі, може натискати на матку, викликаючи часті позиви до сечовипускання. В організмі може затримуватися сіль, тому на руках і ногах іноді спостерігаються незначні, але помітні набряки. Невеликі виділення рожевого кольору, кажуть про вихід зародка з маткових труб і прикріплення його в порожнині матки часто практично непомітні, але можуть нагадувати і мізерні місячні. У будь-якому випадку, не варто занадто сильно довіряти своїй інтуїції. Перші тижні вагітності вважаються відповідальними і важливими. Якщо ви підозрюєте, що ви можете бути вагітні, вирушайте якомога раніше до гінеколога.

Небезпечним симптомом вагітності є дуже сильний біль внизу живота, матки і маткових труб. Буває підвищується температура тіла, а буває і немає. Поява таких навіть не дуже хворобливих відчуттів, і відсутність менструацій, є ознакою загрожує життю жінки позаматкової вагітності. У таких випадках жінку терміново обстежують і за показаннями - оперують, бо зволікання може спричинити серйозні проблеми з жіночим здоров'ям і навіть летальний результат. Що буває вкрай рідко тому не лякайтеся заздалегідь, а просто своєчасно покажіться гінеколога. В інших випадках настроюйтеся позитивно.

Перший тиждень вагітності - це умовний період, так як акушери починають відлік терміну вагітності від першого дня останньої менструації. Ніяких відчуттів в цей період немає, все як завжди.

Перший тиждень вагітності відчуття

Відчуття у жінки після зачаття в перші дні вагітності можуть бути різними, все це дуже індивідуально і залежить більшою мірою від організму майбутньої матусі.

А ось що стосується ознак вагітності на першому тижні після зачаття або це ще вважається третьою акушерської тижня, ви можете відчути. Наприклад, слабкість, сонливість, вам буде постійно хотітися спати, навіть якщо ви і довгий час спали, будете відчувати почуття тяжкості внизу живота, настрій стане мінливим. Ось хвилину назад ви сиділи сміялися, а зараз ви вже ридма ридаєте, таке явище часто буває у жінок, які перебувають у цьому положенні. Але такі ознаки зустрічаються далеко не у всіх жінок.

Що потрібно знати майбутній мамі в перші тижні вагітності

У такий прекрасний період для кожної жінки, коли вагітність вже підтвердилася майбутньої матусі необхідно більше відпочивати, гуляти на свіжому повітрі, ходити пішки, не швидким кроком. Ви повинні не поспішати нікуди, а просто йти і отримувати задоволення від цієї прогулянки. Майбутня мама повинна подбати про правильне, корисне харчування. Потрібно включити в раціон страви, які багаті вітамінами і мікроелементами. Вони принесуть користь вам і вашому малюкові. Більшу частину денного раціону майбутньої мами повинні складати овочі, фрукти і свіжовичавлені з них соки. У період очікування дитини дуже важливо вживати, як можна більше рослинної їжі, бажано з'їдати їх близько кілограма свіжих фруктів і овочів в день. Так само в раціоні вагітної має бути присутнім м'ясо, сир, молочні продукти.

Якщо ви вживали спиртні напої або курили, то варто забути про ці шкідливі звички і потрібно уникати приміщення, в яких курять.

Якщо у вас з'явилися сильні болі внизу живота з появою кров'яних виділень, то терміново потрібно викликати швидку допомогу і не чекати коли все само собою пройде. Тому що саме собою все не пройде, а от ситуація може значно погіршитися. Адже як відомо більшість викиднів або замираний дитини відбуваються саме на ранніх стадіях вагітності. Це відбувається з тієї причини, коли ембріон відторгається в самому початку свого розвитку. Тому запобігти такій викидень практично нереально. Можна сказати, що і робити це немає необхідності. До початку відторгнення плід, найчастіше, вже загинув. Від усвідомлення цього жінці, радующейся думки, що вона стане мамою, легше не стає. Але картати себе, побиватися теж не треба. Ви не могли виправити ситуацію. Лікарі виділяють ще одна обставина, через якого часто відбуваються викидні - це гормональні порушення в організмі жінки.

Найбільш відомим вважається недолік прогестерону. Цей гормон підтримує процес виношування. Так само підставою для зупинки вагітності може надмірна кількість чоловічих гормонів - андрогенів, що стримують вироблення жіночих гормонів. Андрогени часто служать причиною для постійного переривання вагітності. До викидня призводять і особливості матки, якщо є відхилення в ній, то орган набуває іншу форму.

Важливо стежити в період вагітності за своїм здоров'ям, одягатися тепліше, не переохолоджуватися. Адже, якщо ви захворієте, то вам навіть банальну застуду буде вилікувати не так просто, це пов'язано з тим, що вагітним багато ліків заборонені, так як вони можуть викликати не приємні наслідки для плода. Тому так важливо стежити за своїм здоров'ям під час вагітності. І як ми знаємо, під час вагітності у жінки знижується імунітет, тому що організм сприймає ембріон як чужорідне тіло і починає з ним боротися. Іноді подібний стан припиняється через кілька тижнів, а часом - лише після 10 тижня вагітності: тоді в жіночому організмі починає вироблятися естроген.

Коли ви дізналися про своє становище, то важливо думати не тільки про себе, а й про ваше майбутнє дитинку, який живе і розвивається всередині вас. Намагайтеся не нервувати. Ми з самого дитинства з вами знаємо такий вираз, що нервові клітини не відновлюються. Але з настанням вагітності цей вислів має бути для вас найголовнішим, адже все, що переживає жінка перебуваючи в цьому положенні неодмінно позначиться і на вашому малюку. Вагітність і нерви - це зовсім не сумісні поняття, які можуть мати не приємні наслідки для майбутньої дитини. Хочеться розглянути, як нерви впливають на вагітність. Якщо жінка, яка знаходиться в «цікавому» положенні нервує, то це може спровокувати:

 • порушення формування клітин ембріона;
 • порушення формування і розвитку серцево-судинної системи (велика ймовірність хвороб серця);
 • передчасні пологи або викидні.

Наслідки нервів під час вагітності

Нерви під час вагітності непередбачувані як для матері, так і для майбутнього малюка. Нерви дуже небезпечні для життя дитини, на ранніх термінах вони викликають викидні, а на пізніх - гіпоксію плода. Це коли малюкові не вистачає кисню. Лікарі кажуть, що жінки, які часто нервують під час вагітності народжують діток з маленькою вагою і з астматичними захворюваннями. Так само через нерви народжуються тривожні дітки і занадто рухливі дітки. У таких малюків часто порушується режим неспання і сну.

Як же заспокоїти нерви вагітної, якщо не можна вживати лікарські препарати. Давайте з вами розглянемо кілька способів, як заспокоїти нерви, які рекомендовано вживати у вигляді відварів трав.

 1. У рівних частинах взяти траву сухоцвіту болотної і пустирника, заварити в термосі протягом 8 годин. Пити по чайній ложці три рази в день після їди.
 2. У рівних частинах взяти траву чебрецю, пустирника, листя подорожника, додати до них дві частини плодів шипшини і підлогу частини коренів валеріани. Залити збір трав окропом і через півгодини вже можна вживати по 100 мл на день.

При прийомі цих трав потрібно враховувати індивідуальну непереносимість цих трав або схильність до алергії на якусь траву. Так само вагітної можна прийняти валер'янку в таблетках. Потрібно їх пити по дві таблетки вранці і ввечері перед сном. Вже через тиждень вагітна жінка повинна відчути значне поліпшення, у неї має зменшитися хвилювання, знизитися напруга, і покращитися сон. Після прийому заспокійливих препаратів жінка буде спокійніше ставитися до всього, що раніше її дратувало.

Візьміть почитайте корисну літературу, завдяки їй ви будете мати уявлення про те, що робити з малюком коли він плаче, або як правильно поміняти підгузник дитині і ще дуже великій корисної інформації, яка вам вже точно стати в нагоді тоді коли ви вже народите.

І якщо ви будете знати і дотримуватися всіх правил, які були написані в цій статті, то тоді для вас вагітність здасться приємним моментом і буде для вас тільки радістю.

Цікава стаття. Дякуємо! Не дай бог зіткнуться з проблемами на даному терміні

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

4 + 6 =