Ознаки перелому пальця на нозі

Як визначити перелом пальця на нозі

Перелом пальців на увазі порушення цілісності кісток пальців стоп. Це трапляється під впливом зовнішніх чинників, з інтенсивністю, що перевищує допустимі для кістки межі. Частота переломів пальців виводить травму на третє місце серед інших травм. Практикуючі травматологи стикаються з переломами пальців ніг занадто часто.

При відсутності своєчасної діагностики та терапії розвиваються набагато більш серйозні ускладнення, ніж первинна травма.

Які переломи пальців ніг бувають

Травми кісток пальців ніг поділяють на відкритий і закритий типи по цілісності шкірних покривів. Анатомічно пальці ніг гнучкі і рухливі, переважна більшість травм кісток пальців ніг носить закритий характер. Це стає перевагою при проведенні лікування, рідше доводиться проводити оперативне лікування, що відчутно знижує ризик розвитку ускладнень.

Порушення цілісності кісток відбуваються зі зміщенням уламків або без такого.

Переломи без зміщення бувають простими, не вимагають зіставлення уламків і зберігають правильне фізіологічне розташування кістки. Відкриті травми кісткової тканини прийнято зараховувати до розряду переломів зі зміщенням. Зміщені відламки утворюють гострі краї, що порушують цілісність шкіри.

Переломи кісток пальців ніг зі зміщенням діляться на підвиди:

 • Травма з поздовжнім розбіжністю фрагментів.
 • Травма з заходженням уламків один за одного в поздовжньому напрямку.
 • Перелом з кутовим або бічним зміщенням фрагментів кістки.
 • Пошкодження з вклиненням фрагментів.

Як визначити перелом зі зміщенням

Простий закритий перелом фаланг зі зміщенням фрагментів - рідкісне явище в практичній травматології. Відбуваються при сильній травмі, що супроводжується забоєм і размозжением зв'язок і м'язів на ногах. Набагато частіше при переломі пальців спостерігають заходження один за одного двох ділянок зламаної кістки. Подібний характер перелому можна пояснити фактом, що м'які тканини стопи мають високий ступінь еластичності, при травмі зсуваються і тягнуть відламки. Відбувається зорове укорочення пошкодженого пальця, надалі він неправильно зростається.

У дітей набагато частіше спостерігається закритий перелом пальців стопи з кутовим зміщенням. Окістя, кісткова тканина у дітей набагато м'якше і еластичнішою, часто дитяча травма не розпізнається і розцінюється як забій. В результаті палець зростається неправильно і залишається деформованим. Часто напрямок травмуючого фактора припадає по осі пальця ноги, і перелом важко відрізнити від удару стопи.

Основне навантаження бере суглоб, відбувається забій м'яких тканин, деформація хряща і ряд тріщин в області суглоба. Закритий перелом важко відрізнити від пошкодження без зміщення. Однак при ретельному обстеженні, проведенні рентгенологічного дослідження знаходяться відмінності. В окремих випадках вдається виявити зрощений перелом пальців ноги ретроспективно на знімках.

Як визначити пошкодження без зміщення

Порушення цілісності кісткової тканини без зміщення фрагментів кістки класифікуються так само:

 1. У напрямку травмуючої дії - поперечні і поздовжні.
 2. За характером лінії зламу - косі, гвинтоподібні та інше.
 3. По механізму травматичного фактора - прямі і непрямі.

При прямому характері травмування різниться єдина лінія зламу, видна на знімку лише там, де прикладена сила. Часто видно утворення вторинних переломів, які виходять на віддалі від місця безпосереднього впливу і утворюються під дією м'язової тяги. Переважно, подібні травми стопи бувають парними і часто неправильно зростаються.

За кількістю утворилися фрагментів кістки пальців стопи пошкодження бувають безосколковим, одно- або многооскольчатих. Перший вид порушення цілісності кістки зустрічається при прямому падінні на ногу. Якщо на пальці ноги впливає тупий і гладкий важкий об'єкт, це викликає забій м'яких тканин і утворення одного або двох кісткових уламків. Якщо отриманий удар нерівним предметом, виходить многооскольчатих травма пальців ноги, частіше носить закритий характер.

Симптоматика порушень цілісності кістки

Визначити характер пошкодження, код за МКХ 10 та основні клінічні ознаки - першорядне завдання при наданні допомоги. Питання входять в обов'язковому порядку в програми профільного медичної освіти. Своєчасне розпізнавання симптоматики перелому дозволить медику встановити правильний діагноз і код по МКБ 10, правильно надати невідкладну допомогу. Від цього безпосередньо залежить, скільки зростається кістка після пошкодження.

Симптоми пошкодження кістки пальця ноги виявляють схожість з ознаками пошкодження на інших частинах тіла. Ознаки поділяються на ймовірні і достовірні.

До ймовірних симптомів відносять:

 1. Поява різкої хворобливості в місці пошкодження.
 2. Гіперемія шкірних покривів і стрімко наростаючий набряк. При вираженому набряку накладати не суцільна гіпсова пов'язка, а бічна лангету.
 3. Положення пальця стає вимушеним.
 4. Температура м'яких тканин в місці руйнування підвищується.
 5. Вільні рухи в суглобі значно ускладнені або відсутні зовсім.
 6. Якщо постукати по пучки, розвивається різка гострий біль.

При травмі пальців ноги біль завжди терпима. Це дозволяє відрізнити її від ушкодження в іншої частини ноги. Коли больовий синдром виражений настільки, що викликає втрату свідомості у постраждалого. Пошкодження пальців ноги практично не призводить до подібних порушень. Біль в цих випадках обумовлена ​​двома патогенетичними механізмами: безпосередньо в гострому періоді після нанесення удару або падіння на пальці ноги болить окістя, яка відрізняється високим ступенем іннервації. Поступово в місці ураження починає розвиватися тупий, ниючий або розпираючий біль. Її походження пов'язане з наростанням набряклості травмованих тканин через порушення кровотоку і ознак запального процесу.

Якщо отриманий забій м'яких тканин, розрив окістя і порушена цілісність кісток, у відповідь на біль і спазм судин відбувається викид в кров медіаторів запалення - серотоніну, брадикініну, обумовлюючи розвиток клінічних ознак запалення. Біологічно активні речовини викликають атонію маленьких судин в місці пошкодження, провокують випіт рідини з судинного русла в міжклітинний простір м'яких тканин ноги.

Якщо акуратно постукати по верхівці зламаного пальця у напрямку осі, дія відгукнеться різким болем в місці пошкодження. Ознака належить до основоположних для розпізнавання переломів. Правильне проведення діагностичної процедури дозволить точно випередити, отриманий чи забій м'яких тканин або постраждали кістки. Для перелому характерна біль виключно в місці порушення цілісності кісткової тканини. Забій при подібному битті нічим не проявляється.

Однак при проведенні описаної діагностики важливо пам'ятати: якщо запідозрена зміщення уламків або вбитий вид травми, проводити процедуру категорично забороняється, вона здатна погіршити стан і посилити зміщення фрагментів.

До ознак, достовірно свідчить про наявність пошкодження кісток, що не схожими з іншими травмами, відносять:

 1. При пальпації виявляється наявність відламаного фрагмента кістки.
 2. Зламаний палець укорочений.
 3. Відзначається рухливість кістки в нехарактерних місцях.
 4. Візуально кістка деформована.
 5. При пальпації можливо визначити крепитацию уламків.

Проводити обмацування пошкоджених ділянок стопи слід вкрай обережно. Потрібно акуратно вести пальцями уздовж пошкодженої кістки, легко натискаючи, щоб зрозуміти, скільки уламків є. Робиться це по черзі по поверхнях, доступним обмацуванню. Простіше проводити дослідження в ділянках, де кістка розташовується неглибоко і легкодоступна огляду і промацуванню.

Якщо палець розташований неправильно і укорочений в порівнянні з симетричним на здоровій нозі, найбільш часто подібне стає свідченням поздовжнього заходження відламаних фрагментів.

Патологічну рухливість уламків визначають одночасно з наявністю тертя і деформації кісткової осі. Спочатку потрібно було провести візуальну оцінку травмованої ноги і порівняти зі здоровою. Потім акуратно береться дистальний уламок, проксимальний нерухомо фіксується. Якщо під час спроби відхилити дистальний уламок від нормальної фізіологічної осі дію вдається зробити, можна говорити про наявну патологічної рухливості. При перевірці визначається на слух хрускіт.

Проводити дослідження на предмет виявлення достовірних ознак не завжди доцільно, процедури завдають потерпілому сильний біль. Симптоми можна визначити при візуальному огляді або нецілеспрямовані русі пацієнта.

Найчастіше травма пальця залишається визначено залежно від особливостей візуальному огляді. Незначні больові відчуття призводять до того, що пацієнт не підозрює про перелом, не звертається до лікаря, в результаті закритий перелом зростається неправильно.

Для достовірного діагнозу необхідно провести рентгенологічне дослідження стопи в кількох проекціях. На підставі знімка лікар зможе визначити характер травми, зрозуміти, скільки вийшло осколків і припустити, скільки часу знадобиться на загоєння ушкодження.

Симптоми і лікування перелому великого пальця на нозі

На практиці травматологів, переломи великих пальців стоп зустрічаються в двох з трьох випадків. Людина може отримати перелом в результаті отриманої травми або хронічного захворювання.

 • випадковий удар ноги про домашні меблі: стільці, табуретки, спинки крісла і ін .;

У медичній практиці в 95% випадків переломи носять травматичний характер, в 5% - патологічний відповідно.

Класифікуються переломи великих пальців нижніх кінцівок в залежності від тяжкості ушкодження, характеру і особливостей.

 • відкриті, коли кістка виходить на «світло», у наявності характерне ушкодження шкіри.

Всі види травм поділяють, виходячи з зміщення кісток від норми:

 • Переломи зі зміщенням, коли зламана кістка змінює своє природне положення.

У другому випадку травми менш важкі, які не потребують установки уламків кісток на своє місце. Гояться такі переломи досить швидко.

 • З поздовжнім розбіжністю уламків кісток. Такі переломи пов'язані з серйозним пошкодженням м'язів і зв'язок фаланги, зустрічаються рідко.

В результаті зсуву, руйнування кісток може бути декількох видів:

 • Безоскольчатое, коли кістка ламається, але осколків немає. Такий перелом можна отримати при точному ударі важким предметом зверху.

Останній випадок найважчий. Хірургам доводиться збирати великий палець практично по частинах.

травми підрозділяються за механізмом їх утворення:

 • непрямі - палець ламається далеко від місця отримання травми.

Локалізуватися травма може в різних частинах:

 • Перелом основної фаланги, тобто ближче до розташування самої стопи.

Великий палець нижніх кінцівок, на відміну від інших, приймає на себе найбільше навантаження. Тому при травмуванні всієї стопи частіше ламається саме він. Залежно від тяжкості перелому, наслідки бувають різними. Іноді хворий не може наступати на ногу взагалі.

З огляду на, що больовий поріг у всіх людей різний, необхідно знати основні ознаки перелому, щоб відрізнити його від звичайного удару або вивиху:

 • абсолютні - ознаки, за якими можна з 100% -ою впевненістю визначити перелом.

До абсолютним ознак належать такі симптоми:

 • при огляді травмованого ділянки чується хрускіт і скрегіт кістки;

За абсолютними ознаками діагноз ставиться при візуальному огляді.

 • Гостра і різкий біль різного характеру, в залежності від ступеня тяжкості отриманої травми.

Травму великого пальця можна отримати не тільки в домашніх умовах, але і на вулиці. Не варто намагатися дістатися до будинку самостійно, щоб не погіршити становище. Якщо ви перебуваєте на вулиці, краще присісти, витягнувши ноги, і викликати швидку допомогу.

У транспортному засобі хворого доставляють в положенні «сидячи». Якщо є така можливість, краще укласти його на сидіння, а під ногу покласти подушку.

Діагностика перелому включає в себе два етапи. В першу чергу лікар-травматолог оглядає стопу візуально, задає питання потерпілому, обмацує ногу. Ставиться попередній діагноз.

Лікування буде залежати від форми перелому. У разі нещасного випадку зі зміщенням проводиться невелика операція. Хірург під місцевою анестезією проводить репозицію - зіставлення уламків між собою. Завданням доктора є збір кісток воєдино.

Крім неправильного зрощення пальця, при відсутності лікування можна «заробити» остеомієліт, гангрену.

Реабілітація: як розробити великий палець ноги

Реабілітація та відновлення пальця після зняття гіпсу вимагає певного часу - до семи тижнів.

Поступово починаємо ходити пішки, краще широким кроком. Ходьба в гору також дозволить збільшувати навантаження, що призведе до швидкої реабілітації раніше пошкоджених ділянок.

При використанні матеріалів сайту, посилання на сторінку використовуваного матеріалу обов'язкове.

Часта травма - перелом пальця стопи

Людський організм - складна система, що вимагає до себе уважного і дбайливого ставлення. Кожен день ми стикаємося з різними ситуаціями, в яких при зовнішніх впливу або фізичних навантаженнях в певних умовах є ймовірність зазнати пошкоджень. Перелом кісток - одна з найпопулярніших травм, коли до повного загоєння може знадобитися тривале лікування і довгий період реабілітації. Найчастіше піддаються переломів кінцівки, так як вони більш уразливі. Далі ми докладно розглянемо перелом пальця на нозі, ознаки, характерні симптоми, методи діагностики і лікування травми, як часто зустрічається виду перелому кісток і суглобів.

Стопа - частина опорно-рухового апарату людини, найбільш віддалений від тулуба відділ нижньої кінцівки, який відповідає за стійке положення, рівновагу, пересування тіла в просторі.

Стопа має гнучку, еластичну і рухливу склепінчасту конструкцію, яка дозволяє розподіляти навантаження на кінцівку, пристосовуватися до нерівностей, домагатися плавної ходи завдяки потужному зв'язковому апарату. У взаємодії з іншими частинами ноги відповідає за переміщення тіла.

У перший відділ входять сім кісток, розташованих в два ряди:

 • задній - п'яткова і таранная кістки,
 • передній - ладьевидная, три клиноподібні і кубовидная.

Другий відділ - плюсна, куди входять п'ять коротких трубчастих кісток, знаходиться між предплюсну і пальцями.

Третій відділ - фаланги - трубчасті кістки (14 штук), з'єднані м'язами і суглобами утворюють п'ять пальців стопи.

При цьому, великий палець складається з двох фаланг, а решта - з трьох. Всі вони значно коротші в порівнянні з пальцями рук, а середня фаланга мізинця часто невіддільна від нігтьової. Фаланги з'єднані між собою суглобами.

Переломи пальців ніг в залежності від причини отримання травми можна розділити на дві категорії:

- механічне пошкодження умовно здорової кістки

(При ударі, подворачіваніе стопи).

- порушення міцності кісток і їх ослаблення в зв'язку із захворюваннями, такими як туберкульоз, злоякісні пухлини, остеопороз.

 1. Відкриті - цілісність м'яких тканин порушена кісткових уламків, крізь рану проглядається частина кістки.

Причини переломів пальців ноги

Ситуацій, в яких є небезпека отримати перелом пальців стопи, безліч як в побуті, так і під час виробничого процесу. До таких випадків відносяться: невдале падіння, стрибок з висоти, недотримання техніки безпеки на виробництві та необережність при заняттях спортом.

Основні причини отримання травми стопи:

 • сильного удару або падіння важкого предмета на стопу;
 • ситуація, коли людина оступився або спіткнувся;
 • спортивна травма, яка веде до форсованого перерозгинання стопи;
 • удар передньою частиною ноги об твердий предмет (наприклад, меблі, сходинка на сходах, бордюр на тротуарі).

Ознаки перелому пальця на нозі: фаланги або суглоба

Симптоми перелому діляться на абсолютні і ймовірні.

Діагноз встановлюється в медичній установі.

Травматолог опитує потерпілого, проводить візуальний огляд, який визначає ознаки перелому пальця на нозі, і рентгенографію, що дозволяє побачити локалізацію перелому і можливі зміщення відламків кістки.

На основі всіх отриманих даних призначається необхідне лікування.

При підозрі на перелом травмований палець і стопа потребують фіксуванні в одному положенні. По можливості до місця пошкодження прикладіть лід.

При наявності відкритої рани, пошкоджена кінцівка забинтовується стерильною пов'язкою, щоб уникнути можливого потрапляння інфекцій в кров. Потім до стопи накладається шина і кріпиться за допомогою бинта. Така фіксація стопи допоможе уникнути подальшої травматизації кісток і м'яких тканин пошкодженої ділянки пальця.

Подивіться відео, де лікар-травматолог дає рекомендації, як потрібно діяти відразу після отримання травми, щоб полегшити стан потерпілого і уникнути ускладнень надалі:

Методика лікування при різних видах переломів

Залежно від характеру і розташування травми призначається різне лікування.

З-під нігтя видаляють скупчення крові, фіксуючи осколки, прикріплюють за допомогою пластиру травмовану фалангу до сусіднього пальця. Повне видалення нігтя потрібно в разі, коли гематома під нігтем занадто велика.

Травма середньої і основної фаланг.

При відсутності зміщення фаланги мобілізують за допомогою пластиру від двох до чотирьох тижнів для правильного загоєння.

Пошкоджений палець витягується по осі. При множині зміщенні проводиться ручна репозиція уламків кістки, а потім накладення гіпсової «туфельки» на термін до 3 тижнів.

При закритих переломах зі зміщенням, а також осколкових переломах.

Відламки кісток повертаються на місце закритим чином, це копітка і складна робота, яка вимагає акуратності для запобігання неправильного зрощення кісток і деформації кісток в майбутньому.

Перелом декількох пальців.

Накладення гіпсової пластини - лангети.

Пошкодження великого пальця ноги.

Накладення гіпсової пов'язки розміром від пальців до коліна. При внутрішньосуглобове переломі потрібна операція з фіксацією суглоба спеціальними спицями. Гіпс накладається на 6-8 тижнів.

Спочатку проводиться відновлення кістки з осколків, а потім призначається антибактеріальна терапія, яка дозволяє уникнути зараження вторинними інфекціями, вводиться вакцина від правця. Іноді усувається зміщення і викривлення, накладається шина для забезпечення нерухомості до загоєння.

Чим небезпечний перелом пальця на нозі?

Нерідко після отримання травми потерпілий ігнорує слабкі больові відчуття і не звертається з травмою до медичних установ. Це загрожує ускладненнями і неприємними наслідками, такими як:

 1. неправильне зрощення пошкодженої кістки;
 2. утворення кісткових мозолів, які уповільнюють відновлення кісток і є явним косметичним дефектом;
 3. освіту помилкового суглоба;
 • Взуття має бути зручним і відповідати розміру ноги.
 • У раціоні завжди повинні бути продукти, в яких міститься кальцій. Кисломолочні продукти, картопля, яблука, квасоля, капуста та інші корисні продукти допоможуть підтримувати необхідний рівень кальцію для нормального функціонування організму.
 • Приймати додатково до правильного харчування необхідні вітаміни - C, D, B12.
 • Чи не нехтувати правилами безпеки в місцях з підвищеним ризиком отримання травми - на виробництві, спортивних майданчиках.
 • Регулярно проходити медичні огляди для раннього виявлення хронічних захворювань, які можуть привести до ослаблення кісток і отримання несподіваних травм.

Життя наповнена цікавими заняттями і моментами, хочеться встигнути скрізь і спробувати якомога більше. Головне, не забувати стежити за здоров'ям, адже набагато простіше слідувати простим правилам особистої безпеки, ніж проходити довгий відновлення після неприємних травм.

причина одна - хребет. »

Всі матеріали на сайті носять інформаційний характер.

Перед використанням настійно рекомендуємо проконсультуватися з лікарем.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

16 + = 22