Ознаки перелому носа

Як визначити зламаний ніс чи ні: основні ознаки і методи корекції

Перелом носа в основному отримують в результаті прямого удару. Це сама тендітна частина кістково-хрящової структури. При переломі зазвичай страждає зовнішній ніс і перегородка. Як же зрозуміти зламаний ніс чи ні?

Перелом носа: ознаки і форми

Перелом носа може бути відкритим або закритим. Після травми досить важко розпізнати форму перелому. Це може зробити тільки кваліфікований лікар.

Основні симптоми зламаного носа:

 • сильна кровотеча
 • Зміна форми носа
 • утруднення дихання
 • Больові відчуття на місці пошкодження
 • Поява гематоми навколо очей або в області носа

Якщо перелом відкритий, то ушкоджується шкірний покрив, і показуються оскільки в рані. При закритому переломі цілісність шкіри не порушується. Слід знати, що найбільша крововтрата спостерігається при відкритому переломі, а також велика ймовірність попадання інфекції всередину.

При переломі зазвичай відбувається зміщення перегородки, також зміна форми носа може статися через набряк м'яких тканин.

Якщо зламаний ніс, то кров тече струмком, і зупинити кровотечу буває дуже складно.

Слід пам'ятати, що носова кровотеча не завжди вказує на перелом. У разі травми важливо вміти відрізнити забій носа від перелому. Для початку слід акуратно обмацати всі частини носа.

При ударі під час дотику до носа хворобливі відчуття не сильні. Дихання злегка утруднене, проте не критично. По краях носа з'являється набряклість.

Кровотеча можна зупинити, використовуючи холодні компреси і судинозвужувальні краплі. Забій носа зазвичай проходить через 1-2 тижні і не супроводжується ускладненнями. Ознаки удару і перелому мають схожість, але симптоми перелому виявляються більш чітко.

Перша допомога при переломі носа і методи виправлення дефекту

У разі травми слід негайно надати медичну допомогу потерпілому. Його необхідно посадити таким чином, щоб кров не потрапила в дихальні шляхи. Голову і тіло потрібно нахилити вперед.

Для початку на область травми прикласти лід або інший холодний предмет. Можна змочити тканину в холодній воді, взяти міхур і наповнити його крижаною водою. Холод призупинить кровотечу і набряклість.

Якщо за допомогою холодного компресу кров не зупиняється, то необхідно зробити марлеві тампони і вставити в обидві ніздрі. Далі викликати бригаду медичних фахівців і доставити в лікарню. При підозрі на пошкодження основи черепа потерпілого не можна перевертати.

Самостійно вправляти або обмацувати ніс категорично забороняється.

Неправильні дії можуть привести до більшої деформації і посилити набряк. Важливо своєчасно звернутися до лікаря. При ранньому зверненні до лікаря відламки кісток можна вправити вручну. Для усунення дефекту проводиться репозиція перелому, ринопластика або більш складна хірургічна операція - риносептопластика.

При переломі кісток носа можуть спостерігатися такі ускладнення:

Найпоширенішим ускладненням внаслідок перелому носа є викривлення перегородки. При цьому повітря в носовій порожнині рухається неправильно, що сприяє розвитку хронічного нежитю, запального процесу в придаткових пазухах.

Викривлення перегородки можна усунути тільки хірургічним шляхом.

При попаданні інфекції через відкритий перелом стан хворого погіршується, загоєння рани відбувається дуже повільно. У більш серйозних випадках перелом носа може поєднуватися переломом кісток черепа, при цьому зачепивши оболонки мозку. У разі потрапляння інфекції в порожнину черепа розвивається менінгіт.

Корисне відео - ріносептопластика: корекція носа після травми.

Поділися з друзями! Будьте здорові!

Наші сторінки

 • Максим - Зверху нібито рекламні боти подьехалі. - 28.12.2017
 • Данило - Коли подібне відбувається відразу біжу. - 27.12.2017
 • Анна - Донька дуже любить купатися, тому. - 27.12.2017
 • Данило - Буквально недавно це сталося, заклало. - 26.12.2017
 • Ельвіра - Рекомендую спрей для людей страждають. - 26.12.2017
 • Ксенія - Коли мені було років 9-10. - 26.12.2017

Медичну інформацію, яка опублікована на даній сторінці, категорично не рекомендується застосовувати з метою самолікування. Якщо ви відчуваєте негативні зміни в самопочутті, не відкладаючи зверніться до ЛОР лікаря-фахівця. Всі статті, що публікуються на нашому ресурсі, носять інформаційно-ознайомлювальний характер. У разі використання цього матеріалу або його фрагмента на вашому сайті обов'язкове активне посилання на першоджерело.

Рубрики журналу

Перелом носа займає лідируючу позицію серед травм лицьової частини. Найчастіше розглядається явище відбувається в рамках побутових умов: удар при падінні, бійці, епілептичний припадок. Зоною ризику також служать спорт, аварії на дорогах, ігнорування правил техніки безпеки на робочому місці.

Як визначити перелом носа і що робити?

Характер травмування носа пропорційний силі впливу, віком потерпілого, точці прикладання. При однаковому вплив деформації будуть різними у власників великого чи малого носа. У діток, разом з переломом кістки носа, є ймовірність руйнування швів черепної кістки.

Симптоматика розглянутого недуги має кілька етапів:

 • Початковий. Володіє рядів симптомів, які дають про себе знати в найкоротший термін після розглянутого недуги:
 1. Потерпілий перебуває в шоковому стані. Ймовірна втрата свідомості.
 2. Найчастіше є недуже кровотеча з носових щілин, яке швидко самоблокується. Іноді для ліквідації зазначеного явища доктора застосовують тампонаду. В поодиноких випадках кровотеча - сильне, зупинити його складно.
 3. Скупчення повітряних мас в поверхневому жировому шарі- нераспространенное явище серед хворих з розглянутої травмою, по тривалості не перевищує 3-х днів. Виникає, коли паралельно з переломом кістки стався розрив слизової, що стало наслідком посиленого сморканія пацієнта. Пов'язано це з неможливістю здійснення повноцінного вдиху: при закупорці пройми носа.
 4. Дефектні зміни шкірного покриву носа, порушення цілісності його слизової.
 5. Набряклість в районі носа, очей, скул.Не рідко можна зустріти крововиливи на коньюктиве століття / очі. Співвідносити ступінь руйнування кісткової тканини носа з візуальними проявами буде не правильно. Значні набряки, синці в районі скул, вік можуть утворюватися в результаті мікротріщинок в кістки носа. При кардинальних трансформацій кісткової тканини можливі незначні зовнішні зміни аналогічних частин тіла.
 • Вторинна група симптомів. Актуально через 12-24 годин після травмування носа. Головною складовою цієї групи симптомів є великий набряк, який охоплює слизову носової порожнини, зовнішній шкірний покрив в районі носа, вік, скул.

Якщо використовувати крижані примочки, обсяги набряку почнуть зникати вже через 2 дні. При неможливості прикладання льоду на пошкоджені ділянки набряк зберігатиметься близько 5 днів.

При наявності таких ознак треба починати діяти в терміновому порядку, щоб нейтралізувати їх джерело - інфекцію, яка підключилася до травми:

 1. Почервоніння в районі пошкодження.
 2. Набряклість тканин навколо перелому.
 3. біль.
 4. Підвищення температури.
 5. Розм'якшення тканин, що свідчить про зародження абсцесу. Останній може самоліквідуватися через шкірний покрив / носову порожнину, рідше - стати причиною виникнення абсцесу мозку через прорив гнійних мас або занесення інфекції через кров. Якщо абсцес без розкриття назовні сам, треба провести резекцію в місці скупчення гнійних мас. Після виходу їх назовні всі перераховані вище симптоми стихають, відзначається поліпшення стану у хворого.
 • Інфікування слизової розглянутого органу - явище рідкісне, притаманне пацієнтам, у яких активний кровотік носа, секреторні виділення переповнені мікробактеріями.
 • Симптоматика наслідків. При відсутності медичної допомоги в разі виникнення вищеперелічених ознак, що свідчать про перелом носа, актуально розвиток таких проявів:
 1. Набрякання перегородки. Розвивається паралельно з переломом. Зоною розташування є ділянка під слизової перегородки. Внаслідок зародження гематоми можливість виробництва вдиху через ніс обмежується. Ліквідувати такий симптом реально тільки операбельним шляхом, в іншому випадку руйнівні процеси перейдуть на хрящову тканину.
 2. Втрата здатності повноцінно сприймати запахи. Може поєднуватися з синехій, що викличе мігрені, напади астматичної природи, звуження носового проходу.
 3. Деформація зовнішнього вигляду потерпілого в аспекті отриманої травми.

Види перелому носа - закриті, відкриті, зі зміщенням та ін., Наслідки перелому хряща і кісток носа

В детальний перелік різновиди розглянутого недуги допустимо поділити на:

 • Закритий перелом без зміщення. Шкірний покрив без розривів. Візуально можна констатувати набряклість матерій в зоні травмування, синці. Трансформацій форми носа немає. При пальпації спинки зруйнованого органу можна виявити мізерне поглиблення - точку перелому. Найчастіше такий тип діагностики безсилий, - доктора використовують рентген. У маленьких пацієнтів може фіксуватися:
 1. Западання носової кістки, що порушує цілісність кісткової тканини лобної ділянки.
 2. Розсічення носового шва на дві половинки, втиснути останнього. Зовні у постраждалої дитини можна спостерігати вдавлену форму носа, пальцеваніе дає шанс намацати виступаючі уламки бічній кістки. При апаратному вивченні закритого перелому можливо побачити негативні зміни в структурі перегородки. Іноді можливе порушення цілісності слизової носа.

Важлива також техніка стався удару. Якщо він був здійснений з верхньої точки, варто припустити травмування опуклою частини носа. У таких випадках закритий перелом фіксується відразу в 2-х ділянках носової кістки:

 1. Вертикальної (шов зазначеної кістки).
 2. Горизонтальної, що включає западання уламка кістки.

Пальпірованіе пошкодженої зони виявляє виступаючі шматочки кістки. Хрящова тканина часто залишається цілісною, змінюється її форма.

 • Відкритий перелом без зміщення. Спостерігаються ідентичні явища, що описані вище + цілісність шкірного покриву порушується за рахунок виступаючої кістки.
 • Закритий перелом зі зміщенням. Найчастіше спостерігаються зміщення даної кістки вправо: наслідок удару правою рукою в ліву половину носа. Разом з розшаровуванням шва, який комбінує носову кістку з зоною чола, відбуваються зміни в аспекті кріплення пластинки носа до чола. Зовні проявляється, як викривлення. Однією з підгруп цього різновиду травмування носа є тотальне його зміщення. Огляд зазначеного травмування буде чреватий такими явищами:
 1. Безаппаратного вивчення стану хворого ефективно при огляді в профіль: зруйнована половина носа буде в обсязі ширше, ніж здорова.
 2. Пальпація зовнішньої стінки носа відзначить наявність зигзагів, нерівностей.
 3. Захоплення, рух (вліво-вправо) кістки пошкодженого органу великим, вказівним пальцями дасть можливість відчути рухливість носової стінки.
 • Відкритий перелом зі зміщенням характеризується аналогічними ознаками, що були описані в попередньому пункті. Травми такого характеру - часте явище серед футболістів, боксерів, хокеїстів. Типовим проявом служить рясна кровотеча з відкритої рани.
 • Перелом хрящової складової носа (перегородки). Хрящова матерія, завдяки щільності, гнучкості, здатна витримувати чималий тиск ззовні, залишаючись при цьому цілісною. При зміні кістки хрящ також може трансформуватися. При вправленні кістки хрящ зайняв свою попередню позицію. Іноді може констатувати серйозне руйнування хрящової тканини, що супроводжується виникненням гематоми. Якщо перегородка вже змінювала своє місце розташування, при повторних прямих / зверху ударах по ній, вона буде деформуватися в аналогічну сторону.

Загострення, пов'язані з даним недугою, мають відношення до форми перегородки. Перегородка носа може бути:

 1. Викривлена. Тут виникає питання не тільки естетичності зовнішнього вигляду (асиметричність, поява горбинки), але і неможливість здійснювати повноцінне носове дихання, що реально усунути шляхом операції. В іншому випадку, при викривленні носової перегородки синусити, риніти придбають хронічну форму.
 2. Доповнена гематомою, що також слід усувати операбельним шляхом.

Лікування перелому носа - коли потрібна операція?

Надання допомоги при розглянутому недугу складається з декількох етапів:

 • Немедикаментозная допомогу. На пошкоджену зону прикладають холод, щоб зменшити набряклість, ліквідувати біль.
 • Медикаментозна терапія. Полягає в прищепленні від правця, призначенням болезаспокійливих, заспокійливих засобів.
 • Репозиція. Один з видів операбельного втручання розглянутого недуги. Його використовують, якщо має місце відкритий / закритий перелом зі зміщенням, але перегородка неушкоджена. Актуальний термін її застосування - перші пару днів після травмування. По закінченню 10 днів після отримання перелому пацієнт буде відчувати сильний біль при репозиції, для доктора теж виникнути складності. При більш пізніх маніпуляціях потрібно закріплювати Вправлену область за допомогою спецповязкі.
 1. Пацієнт приймає сидяче положення.
 2. Доктор вводить за допомогою шприца знеболююче. Реально замість ін'єкцій провести змазування області перелому.
 3. Виправлено доктор робить за допомогою пальців, спецелеваторов (втиснутий перелом). Якщо елеваторів немає, практикують пінцет, кінці якого обмотують м'якою тканиною / надягають гумову тубу.
 4. При зміщенні кісток відразу в декількох напрямках (в сторону, назад), потрібна післяопераційна фіксація тампонадой. При численних переломах такі тампони просочують парафіном перед впровадженням в носову порожнину. Тривалість фіксування може становити 10-12 днів. Труднощів з диханням у пацієнта не виникає, зате забезпечується правильне зрощення кістки.
 • Гостра риносептопластика. Показова, якщо перелом поєднується з трансформаціями носової перегородки. Вказану маніпуляцію здійснюють з використанням наркозу в кілька етапів:
 1. Усувають внутрішні дефекти, випрямляючи викривлені стінки. Якщо треба впроваджують імплантати.
 2. Ліквідує зовнішні неполадки.

Післяопераційний період включає прийом антибіотиків, знеболювальних препаратів.

Таку операцію можна виконувати за допомогою скальпеля / лазера.

Головною особливістю зазначеної патології є порушення в природній циркуляції повітря в носових ходах, що може по-різному проявляти себе. Повне перекриття хоаніческіх отворів загрожує кисневим голодуванням всього організму, а у новонароджених подібний стан може призвести до летального результату. Усунути даний дефект ... Читати далі → # 854;

Розглянутий недуга може локалізуватися в підшкірній клітковині, або в глибоких шарах клітковини шиї. Клітковина розділена фасциями шиї на кілька просторів: надключичні, підщелепні, околососудістого, а також серединне. У зазначених просторах можуть розвиватися запальні процеси, що ведуть до скупчення гнійних мас. Хвороботворні ... Читати далі → # 854;

© 2010 - 2017 Матеріали захищені знаком про авторські та суміжні права.

При використанні та передруці матеріалу активне посилання на сайт обов'язкове!

Перелом носа зі зміщенням і без зміщення

На переломи носа припадає 40% від загальної кількості травм обличчя, оскільки цей орган виступає над його поверхнею і внаслідок цього найбільш вразливий. У більшості випадків такий перелом виникає як результат прямої травми.

Основні причини появи даного виду травми - це бійки (34%), дорожньо-транспортні пригоди та нещасні випадки (28%), спортивні заняття (23%), а також випадкові падіння, яким в основному схильні діти.

В результаті травмується кістку, яка утворює спинку носа, або хрящова тканина, з якої формуються його передня частина і бічні крила.

Як будь-який інший перелом, перелом кісток носа може бути закритим і відкритим, зі зміщенням і без нього. При закритому переломі не порушується цілісність тканин і шкіри навколо зламаної кістки, при відкритому утворюється відкрита рана, через яку можуть бути видні осколки кістки. Відкритий перелом небезпечний великою втратою крові і ризиком інфікування.

При закритому переломі без зміщення форма носа не змінюється, на обличчі з'являється набряк, на місці травми утворюється синець. Крапку локалізації перелому можна виявити при пальпації. Для підтвердження буде потрібно проведення рентгена. Візуально може відзначатися вдавлення носа, у маленьких дітей - западання носової кістки. При сильній травмі можливі розриви слизової оболонки носа.

Відкритий перелом без зміщення характеризується тими ж ознаками, які доповнюються порушенням цілісності шкірного покриву і слизової оболонки в точці перелому і наявністю випирають кісткових уламків.

Перелом носа зі зміщенням - це більш складна і важка травма, яка може викликати порушення дихання і мати такі віддалені наслідки, як розлади водно-електролітного балансу, гнійне ураження м'яких тканин, неврит трійчастого нерва та ін., Не кажучи вже про косметичний дефект і необхідність проведення ринопластики.

Найбільш часто зсув відбувається в сторону. Можливо зміщення всього носа цілком, при якому форма його спинки не змінюється. Така деформація візуально малопомітна. Хрящова тканина досить еластична, тому добре піддається вправляння при зсувах.

У більшості випадків користуються класифікацією переломів носа по Ю. Н. Волкову, в якій враховується характер отримання травми, сила і спрямованість удару.

Згідно з цією класифікацією, переломи носа бувають:

Без зміщення кісток і деформації зовнішньої частини носа;

Зі зміщенням та деформацією;

З пошкодженням (викривленням) носової перегородки;

З пошкодженням відростків верхньощелепної кістки;

З розбіжністю носової кістки по швах.

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її та ще кілька слів, натисніть Ctrl + Enter

Ознаки та симптоми перелому носа

До основних симптомів перелому носа відносяться:

Різко виражений біль в носовій області, яка посилюється при дотиках і обмацуванні;

Наростаючий набряк тканин в області носа;

Зміна форми носа, яке може спостерігатися навіть при закритих переломах і без зсувів і бути наслідком набряку;

Носова кровотеча, яке може бути інтенсивним або мізерним, але в будь-якому випадку його важко зупинити;

Виділення з носа слизового характеру;

Ускладненість носового дихання.

Через добу після травми набряк захоплює область скул і вік, носове дихання відсутнє. При уламкові переломи може спостерігатися таке явище, як крепітація (характерний хрускіт при дотику) і патологічна рухливість.

Виражені симетричні синці навколо очей, особливо якщо вони з'явилися не відразу, а поступово, можуть свідчити не тільки про травму носа, але і про перелом кісток основи черепа, тому в даному випадку рекомендується негайно провести відповідне обстеження (МРТ або КТ основи черепа і шийного відділу хребта).

Перша допомога при переломі носа

В першу чергу необхідно постаратися зупинити кровотечу з носа. Для цього взимку можна прикласти до перенісся сніг або лід. Влітку можна прикласти до носа хустинку або частина одягу, повернувши голову в бік і трохи закинувши назад.

У разі перелому зі зміщенням слід якомога швидше доставити потерпілого до медичного закладу і самостійно нічого не робити.

Перелом без зсуву нерідко приймають за простий удар, в цьому випадку для уточнення діагнозу потрібно обов'язково зробити рентген.

Лікар з'ясовує обставини, при яких була отримана травма, здійснює пальпацію носа, потім призначається риноскопія, ендоскопія і рентгенографія. Рентген дозволяє визначити ступінь пошкоджень, лінію перелому, наявність або відсутність зміщення і кісткових уламків. За допомогою рентгена можна виявити перелом на ранніх стадіях, коли ще немає значного набряку і запалення м'яких тканин.

Перелом без зсуву лікується консервативними методами: проводиться охолодження місця травми і застосовуються знеболюючі засоби (кетанов, дексалгін). Іноді призначаються судинозвужувальні препарати у вигляді назальних крапель, але зловживати ними не можна. Для зняття набряку і усунення синців можна використовувати мазі (троксівазіновую, рятувальник).

При переломі зі зміщенням і наявністю уламків проводиться хірургічна операція - репозиція кісток носа. Її рекомендується провести протягом 7-10 діб після травми, не пізніше, в цьому випадку можна буде обійтися без загальної анестезії. В ході операції робиться аплікаційна і ін'єкційна анестезія (2% лідокаїн), потім за допомогою спеціального елеватора запала кістка піднімається і ніс фіксується тампонами, що містять антибіотики. Тампони встановлюються на строк не менше 3 діб.

Якщо з моменту травми минуло більше 10 діб, то буде потрібно вже ринопластика або септопластика (виправлення носової перегородки). У разі викривлення носової перегородки негативними наслідками перелому носа можуть стати абсцес, хронічний риніт або синусит.

Автор статті: Каплан Олександр Сергійович, лікар-травматолог, ортопед

Можна розділити переломи на дві великі групи. Причиною переломів першої групи є вплив на кістку різних сил: падіння, удар і інше. Причиною переломів другої групи є ослаблення самої кістки і її крихкість. При другому виді небезпека перелому зростає в.

Перелом руки - це травма однієї або декількох кісток кінцівки. Дане поняття об'єднує в собі переломи плечової кістки або передпліччя, переломи, що локалізуються в області ліктьового суглоба. Сюди також можна віднести відповідні травми кисті руки і пальців. Правильне зрощення кісток і нормалізація функцій руки вкрай важливі для людини.

Поява набряку після травми ноги є цілком природним явищем. Іноді припухлість виникає відразу, іноді з часом, але переломів без набряків не існує. Освіта його відбувається через те, що нормальний кровотік в травмованій ділянці різко порушується.

Перелом шийки стегна - це пошкодження цілісності стегнової кістки. Травма локалізується в самій її тонкої частини, яка носить назву шийки і з'єднує тіло кістки і її головку. Багатьма людьми такий діагноз сприймається як вирок. Подібне ставлення до травми обумовлено тяжкістю відновлення і необхідністю операції в.

Людське тіло дуже крихке, тому ніхто з нас насправді не застрахований від переломів кісток, які виникають як наслідок серйозних травм. На жаль, більшість таких каліцтв вимагають не тільки медикаментозної терапії, а й оперативного втручання, а також певного реабілітаційного періоду після зрощення.

Народний засіб лікування переломів. Потрібно взяти п'ять лимонів, п'ять яєць, п'ятдесят грамів коньяку, дві столові ложки меду. Коньяк можна замінити кагором. Змішайте сире яйце з медом, а шкаралупу від них висушіть. Подрібніть цю шкаралупу і змішайте зі свіжим лимонним соком. Через пару-трійку днів шкаралупа повинна розчинитися в.

При копіюванні матеріалів, активне посилання на сайт www.ayzdorov.ru обов'язкове! © AyZdorov.ru 2009-2017

Інформація на сайті призначена для ознайомлення і не закликає до самостійного лікування, консультація лікаря обов'язкова!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

26 − = 16