Ознаки перелому ноги

Ознаки перелому ноги

Перелом нижньої кінцівки відноситься до розряду травматичних порушень цілісності кісткової тканини, що виникає після травматичного механічного впливу ззовні. Причому інтенсивність впливу повинна перевищувати межі, які здатна винести кістка. Розвиток буває обумовлено не одними лише механічними пошкодженнями, також грає роль наявність супутньої системної патології, що призводить до підвищення крихкості кісткової тканини і схильності до переломів.

Ступінь тяжкості ушкодження при травмі нижньої кінцівки безпосередньо залежить від локалізації пошкодження, стану кісткової тканини і характеру пошкодження. Якщо переломи носять множинний характер після масованого впливу, здатне постраждати загальний стан організму, піднятися температура і розвинутися загальна інтоксикація. Після перелому можлива масивна крововтрата з розвитком шоку. Лікування та реабілітація в тподобних випадках сильно ускладнюються.

У медичній практиці прийнято розрізняти ряд класифікацій. Шикуються переліки на підставі локалізації травми, характеру ушкодження і стан тканин після травматичного впливу. Нижче наведені поширені типи переломів, класифікація яких виявляє практичне значення.

 1. Компресійні переломи нижніх кінцівок є незначні тріщини, розвиваються після тривалого впливу на ноги травмуючого об'єкта. Подібний тип травми характерний для людей, які професійно займаються спортом.
 2. Перелом кісток нижньої кінцівки або тазових кісток без зміщення кісткових уламків. При цьому типі не відбувається відхилення уламків кістки від загальної осі кінцівки. Визначається пошкодження навколишніх м'яких тканин ноги.
 3. Перелом зі зміщенням кісткових фрагментів. У цій ситуації відламана частина кістки зміщується щодо іншої частини і щодо осі руху. Описані порушення легко визначити при огляді по характерної деформації нижньої кінцівки. Реабілітація при травмах тривала. При зміщенні кісткових уламків гомілки у дитини спиця не використовується, замість введення спиці проводиться пластирні витягування.
 4. Осколковий перелом характеризується роздроблення кістки на окремі шматочки.
 5. Відкритий перелом супроводжується пошкодженням м'яких тканин, порушенням цілісності шкірних покривів і виступанієм назовні кісткового уламка. При подібному переломі швидко приєднується інфекція, підвищується температура, проявляються ознаки загальної інтоксикації. Травма здатна привести до розриву великої судини і розвитку масивної кровотечі. Велика крововтрата здатна спричинити геморагічний шок.

У дитини травма трубчастих кісток гомілки іноді протікає без пошкодження окістя. Пошкодження гомілки у дитини отримало назву «по типу зеленої гілки».

Загальні характерні риси переломів

Після впливу травмуючого агента різного характеру розвиваються характерні ознаки та симптоми:

 1. З'являється виражений біль в місці отримання травми. Біль здатна стати нестерпним і привести до втрати свідомості, навіть до розвитку больового шоку. При спробі встати на ногу збільшується осьова навантаження на постраждалу кінцівку, що призводить до різкого посилення больових відчуттів.
 2. На ураженій кінцівки починає швидко наростати набряк. Розвиток набряку відбувається прямо на очах. Ознака є непрямим і розцінюється в комплексі з іншими клінічними проявами. У зв'язку з набряком гіпс на рубчастих кістках рідко накладають вкруговую, частіше застосовується лангету.
 3. Розрив кровоносних судин після травми гомілки, стегна або стопи здатний привести до утворення гематоми. У кожному разі пошкодження гематома з'являється по-різному. Якщо гематома пульсує, в наявності ознака кровотечі з артеріальною мережі.
 4. При травмуванні відбувається значне обмеження фізіологічних рухів в суглобах нижніх кінцівок. Стати на пошкоджену ногу не представляється можливим.

Всі перераховані ознаки визнані відносними, можуть мати інше клінічне пояснення. Можлива схожа симптоматика при ударі. Тоді пацієнту накладається лангету, призначаються знеболюючі засоби і спокій. Для постановки діагнозу перелому гомілки і стопи, тазових відділів створено ряд абсолютних діагностичних критеріїв. У цьому випадку призначаються знеболюючі таблетки, накладається лангету і проводиться симптоматична терапія. При зміщенні уламків застосовуються спиці для правильного зрощення.

У дитини при пошкодженні гомілки, стегна або тазової кістки погіршується загальний стан - підвищується температура, розвивається загальна слабкість.

Абсолютними критеріями діагностики перелому нижніх кінцівок вважаються клінічні ознаки, характерні виключно для перелому кістки. При ударі подібних явищ не відзначається.

 • Кінцівка займає неправильне положення, набуває неприродний вигляд.
 • Розвивається рухливість в нехарактерних ділянках гомілки або стегна, де в нормі відсутній. При такому типі патологічної рухливості не задіяні прилеглі суглоби.
 • При пальпації в області гомілки або в області тазових кісток відчувається характерна крепітація. Обумовлена ​​тертям одна об одну уламків кісток гомілки. Подібна симптоматика відбувається при порушенні цілісності тазових кісток.
 • При відкритому типі видно відламки кісток гомілки або стопи, що виступають через рану на нозі. У цій ситуації рекомендується накладання стерильної пов'язки і зупинка кровотечі. Лангету при відкритому переломі накладається на неушкоджену сторону кінцівки.

Пошкодження стопи вимагає особливого догляду і уваги. Стопа анатомічно складається з великої кількості окремих кісточок, взаємопов'язаних між собою і з іншими кістками ноги. Якщо один фрагмент пошкоджується, подібне неминуче відбивається на інших частинах. При неправильно зрощених або нелікованих травмах стопи виникає ризик розвитку плоскостопості або артрозу.

Перелом стопи буває в плеснової кістки, предплюсневие області і фалангах пальців.

Будь-який з видів пошкодження передбачає тривалість лікування в межах 2 тижнів, або три тижні при ускладнених формах порушення цілісності кісток. На кінцівку накладається гіпсова лангетку, хворому пропонується пересуватися, використовуючи милиці. Надалі потрібно реабілітація.

Загальні ознаки порушення цілісності стопи включають аналогічні симптоми, що і при іншому варіанті: біль в області поразки, набряк, порушення функцій. Знеболюючі таблетки полегшують стан лише на короткий час.

Характерна клінічна картина після пошкодження плеснової кістки або однієї з предплюсневих кісток ноги полягає в хворобливості при пальпації або при спробі стати на ногу, набряку підошовної частини ноги і деформації стопи. Може розвинутися набряк і підвищиться місцева температура в гомілковостопному суглобі. При спробі повернути ногу в суглобі відчувається різкий біль. Стопа помітно деформована, що видно при огляді.

Травма стопи зі зміщенням у дитини виявляє ряд характерних клінічних ознак. В області руйнування кісткового фрагмента виражена біль. Стопа сильно набрякає і деформується. Набряк у дитини особливо виражений в першу добу. Можлива висока температура і ознаки загального нездужання.

Що виявляється при додатковому обстеженні

Крім клінічних проявів остаточно допоможе визначити діагноз рентгенологічне дослідження. Пошкоджена кінцівку виглядає в двох проекціях.

Після проведення операції та установки спиці проводиться контрольне дослідження.

Якщо на рентгенограмі немає чітких даних (часто трапляється при травмі у дитини), після її виконання можливо провести магніторезонансну томографію, особливо часто дослідження відбувається при травмах маленьких кісток стопи. Якщо пацієнт не може бути поміщений в сканер з певної причини, можливо дослідження за допомогою комп'ютерного томографа. Таке трапляється при травмі тазових відділів скелета. Обстеження дитини зазвичай проводять під загальним наркозом.

Магнітно-резонансна томографія часто дозволяє виявити ознаки травми там, де рентгенологічний знімок нічого не показує.

Вірогідним діагностичним дослідженням служить остеосцінтіграфія. Однак метод дослідження має ряд протипоказань до застосування. Зокрема, у літніх людей з-за зниження інтенсивності обміну речовин картина стає нечіткою і недостовірної або видає помилковий негативний результат. Відносним протипоказанням є дитячий вік.

Трапляється, пацієнту показано оперативне втручання. Тоді потрібне повноцінне обстеження, що включає клінічні аналізи і електрокардіограму. Неодмінною умовою має бути задовільний загальний стан і нормальна температура. В іншому випадку оперативне втручання відкладається до нормалізації загального стану.

Симптоми, набряки і лікування перелому ноги

Перелом ноги - це травма однієї або декількох кісток нижньої кінцівки, з порушенням їх цілісності. Такі пошкодження зустрічаються дуже часто, їх поширеність серед загальної маси переломів становить 45%.

В першу чергу, травма є результатом необережного пересування по вулиці або по дому.

Друга за поширеністю причина пошкодження нижніх кінцівок - ДТП і падіння з висоти.

На третьому місці залишаються виробничі нещасні випадки і кримінальні події.

Причиною також можуть служити хвороби, вже наявні у людини, а перелом може статися в результаті навіть невеликого навантаження на кінцівку. Наприклад, ризик отримання травми зростає у людей, які страждають від остеопорозу.

Ризик отримання травми збільшується у наступній категорії людей: у спортсменів, в силу їх професійної діяльності, у дітей, через їх високої рухливості і необережності, у пенсіонерів, через вікових змін, що відбуваються в структурі кісток.

Ступінь вираженості симптомів буде залежати від характеру отриманої травми і від її тяжкості.

До найбільш часто зустрічається ознаками можна віднести:

Відчуття болю. Якщо нога знаходиться в нерухомому стані, то вона тупа і ниючий. При спробі поворухнути кінцівкою або спертися на неї, біль стає різкою, пульсуючою.

Рухливість кінцівки обмежена.

Після нетривалого часу поруч з місцем травми з'явиться набряк і гематома.

Крепітація, яка виникає через тертя уламків одна об одну.

Хрускіт, який виникає безпосередньо в момент ушкодження.

Іноді нога рухається в тому місці, де відсутні суглоби. Але цей симптом може і не проявити себе. Найчастіше він спостерігається при травмі трубчастих кісток.

Якщо перелом відкритий, то буде видно кістку, яка прорвала м'які тканини, м'язи і шкірний покрив.

Якщо відбувся зсув кісток, то можна буде прищепити відламки кістки.

Неприродне положення ноги.

Укорочення кінцівки за рахунок м'язів, «який підтягся» до місця трагедії.

Якщо зламаний надколінок, то набряк утворюється практично моментально, ногу буде неможливо зігнути і розігнути. При цьому, якщо відламки не розійшлися, більш ніж на півсантиметра, то функція опори на ногу втрачено не буде.

Якщо травмована стопа, то встати на ногу не вдасться, набряклість з'явиться, але, як правило, вона не так виражена, як в області надколінка.

Поява набряку після травми ноги є цілком природним явищем. Іноді припухлість виникає відразу, іноді з часом, але переломів без набряків не існує. Освіта його відбувається через те, що нормальний кровотік в травмованій ділянці різко порушується.

Іноді припухлість не проходить тривалий часовий період, може супроводжуватися хворобливими відчуттями. Часто така тривала набряклість викликана травмуванням зв'язок, м'язової тканини і сухожиль.

Набряк може зберігатися навіть тоді, коли гіпс вже був знятий, а зрощення кісток завершено. Це часто відбувається через застій лімфи, тому подібне явище отримало назву лімфостаз. Це досить серйозне ускладнення, яке може привести до розвитку ряду хвороб: до фіброзу тканин, до появи кіст, до утворення виразок. Якщо пацієнт помітив тривалий час не проходить набряк, то необхідно звернутися за консультацією до лікаря.

Сучасні методики лікування, з використання різних препаратів і з проведенням різноманітних процедур відмінно допомагають позбутися від застійних явищ в кінцівки. Допоможуть УФ-опромінення, гідромасаж, електростимуляція м'язів, фонофорез і електрофорез.

Класифікації єдиної не існує, так як є певні показники, від яких залежить той чи інший вид перелому.

Тому в залежності від ступеня тяжкості травми, виділяють наступні пошкодження:

Повні і неповні переломи. При цьому повні бувають зі зміщенням уламків і без зміщення.

Відкриті травми нижньої кінцівки. Вони характеризуються пошкодженням шкірного покриву, з виходом кістки в зовнішнє середовище.

Закриті травми ноги. Вони локалізуються всередині м'яких тканин.

З ускладненнями у вигляді жирової емболії, інфікування, травматичного шоку або травми інших органів.

Неускладнені, що протікають відносно легко.

Залежно від місця локалізації травми, можна виділити:

Пошкодження кістки стегнової, куди відносяться травми проксимального кінця, діафізарні переломи і переломи виростків стегна. Останні носять назву - перелом дистального кінця кістки.

Пошкодження гомілки, куди відносяться травми виростків кістки великогомілкової, каліцтва дистального характеру, з переломом обох кісток гомілки і травми щиколоток.

Пошкодження стопи, при цьому страждає Передплесно, плеснові кістки і фаланги пальців.

Від того, які особливості має лінія зламу, виділяють наступні травми:

Якщо лінія розташована поперечно кістки - поперечні переломи.

Якщо лінія знаходиться під кутом до кістки - косі переломи.

Якщо лінія проходить уздовж кістки - поздовжні переломи.

Якщо лінія йде по спіралі - гвинтові переломи.

Коли переломи з уламками, то можна класифікувати їх наступним чином:

Відривна травма, про неї йде мова в тому випадку, коли від кістки відходить фрагмент невеликого розміру.

Поліфокальной травма - від кістки відірвалося два і більше фрагмента великого розміру.

Вбитому травма. В даному випадку мається на увазі входження одного осколка в інший.

Осколковий травма, з наявністю осколків.

Роздрібнена травма, коли осколків безліч і вони дрібні.

Компресійна травма відбувається в результаті стиснення кінцівки.

Закритий перелом може бути, як зі зміщенням уламків, так і без зміщення. Визначити останній набагато легше, ніж перший, адже якщо сталося рух уламків, то найчастіше це видно по нестандартній формі ноги, має деформацію.

Симптоми закритих переломів іноді схожі з симптомами сильних ударів, але запідозрити саме перелом допоможуть наступні ознаки:

Відбулася сильна деформація ноги.

Під час пальпації чути хрускіт, навіть без використання додаткового приладу.

Кость рухлива в тому місці, де відсутня суглоб.

Остаточний діагноз поставить лише лікар, після проведення рентген - дослідження. При цьому кожній людині необхідно мати певні знання, як допомогти потерпілому з закритим переломом. Йому необхідно дати знеболюючий засіб, потім зафіксувати ногу. Зробити це можна правильно навіть без наявності під рукою спеціалізованих шин, наприклад, Крамера або Діхтерса. Досить знайти палицю, парасольку, щільний картон або інше відповідне по довжині і міцності засіб і прив'язати його до ноги. Фіксація повинна бути міцною і надійною, але не тугий. Після скоєння подібного роду заходів, потерпілого слід доставити в стаціонар.

Відкрита травма завжди набагато небезпечніше ніж закрита. Вона супроводжується серйозними ушкодженнями не тільки кісток, але і тканин. Відрізнити відкритий перелом не складає труднощів. Адже крім постійних супутників у вигляді набряклості, крововиливи і болю, додається яскрава ознака - кістка буде проступати назовні.

Подібна травма вимагає негайного лікування, адже вона може привести навіть до летального результату. Важливим моментом є надання грамотної першої допомоги. Для початку потрібно постаратися знизити страждання хворого, для цього йому необхідно дати будь-яке знеболююче засіб, що є в наявності. Потім ногу потрібно знерухомити. Для цього використовується люблячи довга і жорстка палиця або дошка. Фіксація повинна бути надійною, щоб під час транспортування не відбулося руху кістки. Для кріплення вкрай бажано скористатися якщо не стерильним, то хоча б просто чистим матеріалом, щоб не інфікувати рану. Її слід обробити навколо будь-яким антисептиком. Кость не можна вправляти самостійно - це прерогатива професіоналів.

Постійним супутником відкритої травми є кровотеча. Якщо воно артеріальний, коли кров має яскравий червоний колір і надходить назовні інтенсивно, тоді потрібно накласти поверх пошкодженої артерії тугий джгут. Коли кровотеча венозний, то можна обмежиться звичайним перетягуванням за допомогою пов'язки, яка повинна розташовуватися нижче пошкодженої області. Венозна кров темніша, при цьому струмінь не пульсує. Після того. Як всі заходи з надання допомоги будуть завершені, травмованій людині необхідно звернутися за кваліфікованою допомогою.

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її та ще кілька слів, натисніть Ctrl + Enter

Як після перелому розробити ногу?

Після отримання травми, проходження курсу лікування і зняття гіпсу, нога часто відмовляється нормально функціонувати. Поетом необхідно здійснювати певні заходи, спрямовані на її розробку.

Вона має за мету, як:

Допомогти усунути атрофію м'язів, запустити відновлювальні процеси в пошкоджених і змінених судинах.

Допомогти суглобам краще працювати, стати більш рухливими.

Знизити або повністю усунути набряклість.

Відновити тонус і колишню еластичність м'язів.

Програма реабілітації в кожному випадку складається індивідуально, але обов'язково включає в себе комплекс вправ, дотримання дієти, відвідування масажного кабінету і водні процедури, наприклад, ванни з добавками.

Вправи після перелому ноги

Як нескладних вправ, спрямованих на відновлення кінцівок, можна вибрати наступні:

Сидячи на стільці необхідно обертати ногою по колу. Рухи повинні здійснюватися як в колінному, так і в гомілковостопному суглобі. Починати займатися можна через тиждень після зняття гіпсу.

Найпростіше, що можна зробити - це збільшити час ходьби. Піші прогулянки допоможуть не тільки розробити кінцівку, а й наситити організм киснем.

Вчинення махів ногою, для цього потрібно знайти собі опору. Підійде спинка стільця або просто стіна. Повторити потрібно не менше 10 разів.

Підняття на шкарпетки з подальшим перекатом на п'яти.

У положенні лежачи здійснювати піднятими ногами перехресні махи. Занадто високо кінцівки піднімати не слід.

Ці вправи потрібно виконувати регулярно, і вже через місяць людина відчує значне поліпшення. Нога стане слухняною, здатної прийняти ще більші навантаження. Тому можна приступати до занять в тренажерному залі. Крутити педалі велосипеда, для початку показано не більше 10 хвилин. У міру зміцнення м'язів, можна збільшувати тривалість занять.

Лікувальні заходи включають в себе кілька послідовних етапів. Після того, як пацієнт буде доставлений в стаціонар і доктор поставить точний діагноз, можна приступати до терапії. Від того наскільки складна травма, залежить і хід подальших лікарських дій. Можливо відразу буде накладено гіпс, а можливо, що для початку потрібно хірургічне втручання, з імплантацією металевих конструкцій.

Лікарська терапія не проводиться. Пацієнт отримує знеболюючі засоби під час проведення основних маніпуляцій. Іноді буває показаний прийом препаратів кальцію для прискорення зрощення кісток ноги.

Сучасні методи терапії зводяться до:

Закритої репозиції кісток.

Проведення остеосинтезу з мінімальними розрізами.

Подальші заходи будуть вже направлені на відновлення функції ноги і на прискорення процесів зрощення кістки.

Гіпс після перелому ноги накладають практично в 100% випадків.

Терміни його носіння варіюються і залежать від тяжкості та місця розташування травми:

Якщо була зламана кісточка, але не відбулося зміщення, то гіпс доведеться носити від 3,5 до 7 тижнів. Термін буде більше, якщо страждає внутрішня частина щиколотки. Якщо спостерігається зсув, то в гіпсі можна провести до 3 місяців. Коли в перелом включена великогомілкова кістка, то обездвижена нога буде практично 4 місяці.

Якщо була зламана гомілка, але не відбулося зміщення, то гіпс буде перебувати на постраждалому 3 місяці. Якщо зсув є, то можна перебувати в стані знерухомлення на місяць більше.

Коли стався перелом стопи без зміщення, гіпс буде накладено на 1,5 місяці, при наявності зміщення на 12 тижнів.

Фаланги пальців заживають швидше за інших кісток ноги, тому загіпсовані вони будуть приблизно 2 тижні.

Ці терміни досить умовні і можуть варіюватися з відхиленням в більшу або меншу сторону.

Автор статті: Каплан Олександр Сергійович, лікар-травматолог, ортопед

Можна розділити переломи на дві великі групи. Причиною переломів першої групи є вплив на кістку різних сил: падіння, удар і інше. Причиною переломів другої групи є ослаблення самої кістки і її крихкість. При другому виді небезпека перелому зростає в.

Перелом руки - це травма однієї або декількох кісток кінцівки. Дане поняття об'єднує в собі переломи плечової кістки або передпліччя, переломи, що локалізуються в області ліктьового суглоба. Сюди також можна віднести відповідні травми кисті руки і пальців. Правильне зрощення кісток і нормалізація функцій руки вкрай важливі для людини.

Перелом шийки стегна - це пошкодження цілісності стегнової кістки. Травма локалізується в самій її тонкої частини, яка носить назву шийки і з'єднує тіло кістки і її головку. Багатьма людьми такий діагноз сприймається як вирок. Подібне ставлення до травми обумовлено тяжкістю відновлення і необхідністю операції в.

Людське тіло дуже крихке, тому ніхто з нас насправді не застрахований від переломів кісток, які виникають як наслідок серйозних травм. На жаль, більшість таких каліцтв вимагають не тільки медикаментозної терапії, а й оперативного втручання, а також певного реабілітаційного періоду після зрощення.

Народний засіб лікування переломів. Потрібно взяти п'ять лимонів, п'ять яєць, п'ятдесят грамів коньяку, дві столові ложки меду. Коньяк можна замінити кагором. Змішайте сире яйце з медом, а шкаралупу від них висушіть. Подрібніть цю шкаралупу і змішайте зі свіжим лимонним соком. Через пару-трійку днів шкаралупа повинна розчинитися в.

При копіюванні матеріалів, активне посилання на сайт www.ayzdorov.ru обов'язкове! © AyZdorov.ru 2009-2017

Інформація на сайті призначена для ознайомлення і не закликає до самостійного лікування, консультація лікаря обов'язкова!

Перелом ноги

Перелом ноги є порушенням цілісності кістки при наданні навантаження або механічному впливі, що перевищує її міцність. Виникнення переломів обумовлюється як травмуванням певної ділянки, так і наявністю різних патологій і захворювань, здатних знизити міцність кісткової тканини і зробити її більш вразливою. Ступінь тяжкості при переломі кісток ніг визначається кількістю і характером пошкоджених ділянок. При множинних переломах можливий травматичний шок і втрата крові. Відновлювальний процес в таких випадках відбувається досить повільно і залежить від характеру пошкодження, протікання захворювання і від загального стану потерпілого, включаючи здатність кісткової тканини зрощуватися.

Перелом ноги: важлива інформація

Насправді переломи кісток явище в живій природі аж ніяк не рідкісне, а методи лікування і відновлення непогано вивчені і успішно застосовуються на практиці. Дані захворювання, судячи з історичними даними, виліковували навіть в первісному суспільстві. Що стосується нинішнього часу, то травматологи і хірурги відточили майстерність за допомогою сучасного медичного обладнання, яке дозволяє побачити неправильно зрощені кісткові тканини. У медичній практиці мають місце кілька типів переломів, кожен з яких характеризується областю локалізації, характером пошкодження і кінцевим наявністю змінених тканин. Серед усіх типів найпоширеніші:

 1. Переломи компресійні - ті, які представляють собою невеликі тріщини, отримані в результаті постійного впливу на ноги. Даний тип переломів є найбільш характерним для професійних спортсменів.
 2. Перелом ноги без наявності зміщення. Характеризується додатковим пошкодженням тканин, що оточують зламану кістку без зміщення.
 3. Переломи з наявністю зсувів. При пошкодженні зламана частина кістки зміщується щодо другої частини.
 4. Осколковий перелом ноги характеризується руйнуванням пошкодженої кістки на кілька частин - осколків.
 5. Відкритий перелом - перелом ускладненого типу з проривами назовні.

Що стосується стрoенія ноги, то кожна з них складається з кісток:

 • стегнова кістка;
 • колінної чашечки або надколінок;
 • велика гомілкова кістка;
 • мала гомілкова кістка.

Виникнення переломів при отриманні травм різного походження характеризують такі відносні симптоми і ознаки:

 1. Посилюються больові відчуття на місці перелому при осьової навантаженні на ногу.
 2. Поступове поява набряклості на нозі в ураженій області - цей критерій є відносним і, як правило, не несе уточнюючої інформації щодо наявності перелому.
 3. Гематома на місці пошкодження також виникає після певного часу. У кожного потерпілого проявляється по - різному. Гематома пульсуючого характеру вказує на наявність кровотечі.
 4. Обмеження рухливості при порушеннях функціональних особливостей ноги при переломах, що характеризується тимчасової неможливістю надання будь-якої навантаження на постраждалу ногу.

Залежно від ступеня тяжкості в добавок до відносним ознаками переломів додаються абсолютні:

 • неправильне положення ноги, що має явні відхилення від природного вигляду;
 • рухливість кінцівки в непередбачених будовою скелета ділянках ніг без задіяння суглобів;
 • відчуття хрускоту при тому, що промацує на місці пошкодження, має найменування в медичній термінології - крепітація;
 • наявність уламків кісток, які можуть бути видні при переломі відкритого типу.

Причини переломів ніг можуть бути самими різними, однак всі вони характеризують отримання травм кістки з їх видимим пошкодженням і порушенням цілісності будови. До факторів виникнення переломів можна віднести вогнепальні поранення, різні побутові і виробничі травми, а також пошкодження, отримані внаслідок заняття спортом.

Проведення діагностики та лікування переломів

Лікування переломів ніг, як правило, призначається після проведення діагностики захворювань. На сучасному етапі при звичайних обставинах практично в кожному випадку призначається рентгенографія. При отриманні знімків в прямій і бічній проекціях ймовірність встановлення неправильного діагнозу зводиться до мінімуму, так як вони дозволяють візуально побачити наявність і характер перелому і визначитися з прийняттям заходів.

Проведення лікування передбачає приведення пошкоджених кісток ніг в правильне положення з обов'язковою наступною фіксацією. У більшості випадків в якості першої допомоги є прийняття знеболюючих препаратів через крапельницю або ингаляционную маску, а також забезпечення нерухомості кінцівки за допомогою шини. Після визначення характеру перелому лікарям надається можливість вжити подальших заходів. У тому випадку коли є перелом без наявності зсувів і набряків, лікування обмежується накладенням гіпсової пов'язки.

Коли ж нога сильно набрякає, накладається шина.

Якщо кістки зміщуються, то перед фіксацією їх необхідно поставити на місце. Дана процедура називається репозицією закритого типу. При її проведенні хворому може бути призначений місцевий або загальний наркоз, при якому повністю будуть відсутні больові відчуття. Після того як кістки наводяться в правильне положення, хворому в обов'язковому порядку накладається гіпс.

Деякі серйозні переломи ніг вимагають хірургічного втручання з подальшою внутрішньої фіксацією кістки за допомогою спиць, пластин, гвинтів або прутиків. Металеві конструкції можуть бути згодом видалені або залишені в нозі в тому випадку, якщо вони не викликають відчуття дискомфорту і є основними фіксаторами і замінниками втрачених або розламаних ділянок кісткової тканини. У дуже рідкісних випадках використовується зовнішній каркас з можливістю закріплення кісток в потрібному положенні за допомогою болтів, які підлягають обов'язковому зняттю після зрощування. Проведення хірургічної операції передбачає в обов'язковому порядку подальше накладення гіпсової пов'язки для надання можливості правильного зрощення кісток ніг.

Процес зрощування буде проходити під періодичним контролем травматолога-ортопеда. Зазвичай перший огляд призначається пацієнтам після однієї або двох тижнів після накладення гіпсу. Найскладніші переломи при звичайному розкладі підлягають загоєнню в період від 3 місяців до півроку. Однак після зняття пов'язки багато пацієнтів потребують подальших оглядах при проведенні контрольних рентгенівських знімків ще протягом деякого часу.

Процес реабілітації під час проведення і після лікування

Під час лікування хворим рекомендується строго дотримуватися всі лікарські поради та рекомендації.

Багатьом буде показано при пересуваннях до загоєння переломів ніг використовувати милиці або інвалідне крісло. Використовувати опорну обладнання необхідно з дотриманням техніки безпеки. Тривалість лікування в кожному конкретному випадку різна. Невеликі закриті переломи без зсувів заживають зазвичай протягом 7 місяців. Однак ускладнені ушкодження можуть зажадати більшого часу для досягнення повного одужання.

Процес реабілітації включає в себе проведення ряду фізіотерапевтичних процедур і вправ з лікувальної гімнастики, які можуть бути показані хворому до і після зняття гіпсу. Дуже важливо неухильно виконувати розпорядження лікаря і одразу звертатися до нього в разі виникнення будь-яких питань, пов'язаних зі станом ноги. Дані заходи спрямовані на відновлення м'язової активності, гнучкості і рухливості пошкодженої кінцівки.

Копіювання матеріалів сайту можливе без попереднього узгодження в разі установки активної індексується посилання на наш сайт.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

− 4 = 4