Ознаки паразитів у людини симптоми

Як визначити наявність паразитів в організмі людини

Людське тіло - привабливе місце для проживання хвороботворних мікроорганізмів. Затишно влаштувавшись у внутрішніх органах, вони стають причиною нездужання і важких захворювань. Є такі різновиди паразитів, які майже не позначаються на самопочутті людини. Інші можуть бути смертельно небезпечні. Симптоми наявності паразита в організмі людини часто вказують на можливу поразку. Слід негайно звернутися до фахівців: мова може йти про життя і смерті.

Які паразити живуть в організмі людини

Лямблії потрапляє в організм завдяки немитим рукам, фруктам або овочів. Ці паразити належать до класу джгутикових і мають мікроскопічні розміри. Іноді їх присутність залишається непоміченим, оскільки відсутні суттєві зміни або пошкодження. Анкилов можна легко підчепити, якщо ходити по землі босоніж. Зараження проявиться як подразнення шкіри, висип на ногах. Паразит може пробратися у внутрішні органи, і тоді діє подібно аскарид.

Остриця воліє дитячий організм. Даний паразит мешкає в тонкому і товстому кишечнику, викликаючи у дитини погіршення апетиту, підвищене стомлення, роздратування в анус. Паразит відкладає яйця в білизну і складках шкіри. Проникає в організм, якщо брудні руки, передається дітьми через іграшки, посуд, білизну. Свинячим і бичачим ціп'яками заражаються через сире або недостатньо добре оброблене м'ясо. Особливо небезпечними є личинки ціп'яка, які можуть досягти очей і головного мозку. Дорослий ціп'як здатний прожити в людині 20 років, досягти при цьому 7-метрової довжини.

Токсокар людина отримує від кішок або собак. Яйця цих паразитів, в дорослому стані виростають до 30 сантиметрів, потрапляють разом з фекаліями тваринного в грунт. Вони можуть протягом багатьох років залишатися в ній життєздатними. Потім, через брудні руки або забруднити в землі предмети, паразити можуть проникнути в організм, який не покидають. Усередині людини з легкістю поширюються по органам і системам.

Ехінококом або альвеококком можна заразитися від тварин. Іншим варіантом зараження є вживання немитих овочів, ягід. Особливу небезпеку становлять личинки цих паразитів, за допомогою кровоносних судин розбрелися по всьому організму. Вони можуть стати причиною утворення кіст:

Аскариди зустрічаються у людини частіше, ніж будь-який інший паразит. Джерелом зараження служать немиті руки, брудна вода, грунт. Усередині людини аскарида може досягти довжини близько 40 сантиметрів, проникаючи в печінку, мозок, капіляри, легкі, очі, слизову оболонку кишечника. Їжею для аскарид служать поживні речовини, необхідні людському організму, еритроцити. Результатом присутності паразита стають:

 • проблеми з травною системою;
 • алергії;
 • анемія:
 • якщо личинкам вдасться пробратися в легені, шкіру або дихальні шляхи - нейродерміт, астма, судоми або артрит;
 • деякі ознаки - підвищення температури, схожі з простудними захворюваннями.

Близький по проявах лентець широкий - він потрапляє всередину людини через сиру рибу. Паразит може вирости до десятиметрової довжини, скручуючись всередині людини. При зараженні виникають:

 • шлункові болі;
 • підвищена стомлюваність;
 • нудота (особливо вранці).

Ознаки паразитів в організмі

Поява на шкірі плям або її огрубіння, ранні зморшки і облисіння, прищі повинні насторожити. Привернуть увагу тріщини на п'ятах, проблеми з нігтями - симптоми паразитів в організмі можуть бути ознакою наявності мікроорганізмів в травній системі. Такими можуть виявитися трихомонади, лямблії. Будь-яка інфекція впливає на роботу імунної системи, що може проявитися як ангіна, запалення придаткових пазух, несподівано проявився хропіння, поліпи, синусит.

У чоловіків ознаками наявності мікроорганізмів можуть бути цистит, простатит, пісок і камені всередині сечового міхура і нирок, аденома, імпотенція. Зараження деякими паразитами може призвести до ураження головного мозку і вплинути на наступні покоління. У жінок прояви мікроорганізмів можуть включати:

 • болю при місячних;
 • порушення циклу;
 • запалення яєчників;
 • фіброзно-кістозна мастопатію;
 • запалення надниркових залоз;
 • фиброму;
 • проблеми з нирками і сечовим міхуром;
 • міому.

Гострики здатні привести до апендициту, опісторхозной паразити викликають панкреатит або дискінезії жовчовивідних шляхів. Потрапили в легені личинки анкилостомид можуть створити видимість пневмонії. Ефект від наявності небезпечних мікроорганізмів може виглядати як бронхіт або ангіна. Є ознаки, при яких можна запідозрити зараження хвороботворними мікроорганізмами, серед яких:

 • погіршення імунітету;
 • алергія;
 • різка зміна ваги;
 • несподівані проблеми зі шкірою;
 • відчуття постійної втоми;
 • дисбактеріоз;
 • анемія;
 • часте або постійне неприємне відчуття всередині шлунка або кишечника;
 • запор;
 • поганий сон і загальне неспокійне стан;
 • авітаміноз.

Основні ознаки зараження дуже різноманітні. це:

 1. Запор. Глисти, що досягають значних розмірів, здатні перекрити кишкові і жовчні протоки і заважати нормальній дефекації.
 2. Пронос. Деякі мікроорганізми виділяють речовини, що призводять до розрідження калу. Рідкий стілець часто є ознакою не розлади шлунка, але наявності в організмі непроханих гостей.
 3. Газоутворення і здуття. Що опинилися всередині тонкої кишки глисти викликають запалення. Тривале здуття може бути симптомом наявності паразитів в організмі людини.
 4. Синдром роздратованого кишечника. Паразити призводять до того, що жир починає гірше засвоюватися, потрапляє всередину товстої кишки, через що в калі стає його багато. Виникають запор, пронос, спазми.
 5. Болі в м'язах і суглобах. Деякі мікроорганізми вважають за краще селитися в м'язах і рідини суглобів. Їх наявність викликає болі, схожі з виникаючими при артриті. Насправді вони викликані запаленням як спробою імунної системи вигнати глистів або ураженням тканин з їхньої вини.
 6. Алергічні реакції. Продукти життєдіяльності паразитів можуть викликати реакцію з боку імунної системи, яка змушена виробляти більше захисних клітин еозинофілів. Їх велика кількість призводить до запалення, за яким послідує алергічна реакція.
 7. Висипання на шкірі. Присутність глистів стане причиною висипання на шкірі, екзем, інших проблем. Паразити з числа найпростіших призводять до дерматитів, папіломи, виразок на шкірі.
 8. Анемія. Опинившись в кишечнику, глисти прикріплюються до слизової оболонки і живуть за рахунок поживних речовин людини. Такі паразити, як трихомонада, що харчуються кров'яними клітинами, можуть, розмножуючись, викликати істотну крововтрату, стати причиною анемії.
 9. Зайва вага або його недолік. Повнота є ознакою того, що паразити споживають глюкозу або труять продуктами своєї життєдіяльності. Недолік ваги вказує на порушення метаболізму.
 10. Підвищені подразливість і збудливість. Продукти життєдіяльності паразитів є токсинами для людського організму і впливають на нервову систему, людина часто впадає в депресію, відчуває постійне роздратування, ці прояви - симптоми паразитів в організмі.
 11. Порушення сну. Якщо ви часто прокидаєтеся де-небудь між двома і трьома годинами ночі, це вказує на паразитів. У ці години печінку намагається позбавити організм від токсинів. Ночами глисти можуть виходити через анус, викликаючи роздратування.
 12. Зубний скрегіт уві сні. Часто зустрічається у сплячих дітей, є реакцією нервової системи на токсичний вплив з боку паразитів.
 13. Синдром хронічної втоми. Супроводжується ознаками, схожими з грипом, відсутністю бажання діяти, призводить до погіршення роботи пам'яті. Все це вказує на брак поживних речовин, викликаний присутністю паразитів.
 14. Імунні порушення. Дії мікроорганізмів призводять до ослаблення імунітету, що викликає алергічні реакції і сприяє потраплянню інфекцій.
 15. Онкологічне захворювання. Якщо паразити знаходяться всередині тіла довгий час, то це призводить до пошкодження тканин і органів. Можливе виникнення запалень, недолік необхідних організму речовин. Це плюс серйозне порушення роботи імунної системи - частий фон для виникнення онкологічних проблем.
 16. Запалення дихальних шляхів. Деякі паразити здатні пересуватися по тілу. Добравшись до дихальних шляхів, вони викликають такі симптоми, як нежить, кашель, висока температура. Навіть астма або пневмонія можуть бути викликані їх дією.

Гельмінти, звані глистами, є хробаками-паразитами, що відносяться до круглих, стрічкових, плоским черв'якам. Близько чотирьохсот видів гельмінтів можуть із задоволенням існувати всередині людини. Вони здатні завдати істотної шкоди багатьом органам і тканинам. Добравшись до серця, вони можуть викликати міокардит. Ознаки ураження цього органу проявляться за тиждень, максимум чотири місяці. При відсутності необхідного лікування симптоми стануть хронічними.

Дірофілярія - це гельмінт, здатний жити під шкірою. Людина заражається їм від комарів. Підшкірні паразити переносять вірус Моргеллонів, небезпечний для людей з ослабленою імунною системою. Ці захворювання мають схожу прояв, що виражається в ущільненні під шкірою. Якщо натиснути на нього, воно починає рухатися, що вказує на наявність одного або декількох паразитів.

При міаз століття виникають фурункули на шкірі, викликані присутністю личинок, що провокують запалення. Нерідко людина відчуває їх переміщення. Варіанти захворювань:

 1. Офтальмоміаз поширений в тропічних районах планети. Личинки комах пробираються під шкіру, доходять до кон'юнктиви, слізного мішка, потрапляють всередину очниці. Їх дії можуть привести до пошкодження ока.
 2. Кон'юнктивальна ларвальних гранульома виникає, коли личинка пробирається під слизову оболонку, що призводить до запалення. Як правило, паразит витягується хірургічним способом.
 3. Повзучий міаз виглядає як поступово подовжуються лінії на шкірі.
 4. Ларвальний кон'юнктивіт виникає при попаданні личинок, які самки порожнинних оводів викидають на льоту, в кон'юнктивальний мішок. При цьому утворюється виразка на рогівці.
 5. Внутрішньоочні ураження зустрічаються рідко і бувають спровоковані личинками оводів гризунів або великої рогатої худоби.

Найчастіше в цьому органі мешкають глисти. Вони труять людський організм, виділяючи токсичні речовини. Ознаки наявності глистів - запах сечі, малоприємне дихання, відсутність дефекації, відсутність апетиту і малу вагу. Такі симптоми наявності паразитів в організмі людини не варто ігнорувати, адже ці небезпечні ознаки можуть привести до більш руйнівних наслідків.

Паразити, що живуть в крові, можуть жити як в еритроцитах, так і плазмі і білих кров'яних тільцях. Види шкідників:

 1. Мансонела є глистом, здатним вирости до 8 сантиметрів. Викликає запаморочення, головні і суглобові болі, лихоманку, проблеми зі шкірою, оніміння ніг.
 2. Гемоспорідій - це мешкають в еритроцитах одноклітинні паразити.
 3. Тріпаносоми - одноклітинні паразити, що викликають хворобу Шагаса і сонну хворобу.
 4. Виявляють в крові і малярійного паразита.

Профілактика зараження паразитом - це спроби уникнути контактів з ним самим або його переносниками. Можна робити регулярну перевірку і очистку організму. Але уникнути цього складно, адже деякі паразити можуть потрапити всередину тіла через неприкриті частини ніг. Аналізи і перевірка організму будуть не зайвими, особливо при виникненні підозр на їх наявність. Наступні заходи безпеки допоможуть зменшити ризик зараження:

 • особиста гігієна;
 • частіше прибирання будинку;
 • термічна обробка їжі;
 • миття овочів і фруктів;
 • уважне ставлення до здоров'я домашніх вихованців.

Відео: Паразити в організмі людини

Інформація представлена ​​в статті носить ознайомлювальний характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

Ознаки присутності паразитів в організмі і способи лікування

Суха статистика свідчить, що половина населення Землі - носії черв'яків-паразитів. В даний час вчені налічують їх понад 200 видів. Людина проживає довгі роки, не звертаючи уваги на симптоми і не підозрюючи про наявність у себе непроханих «гостей». Але частіше трапляється протилежне: організм, ослаблений присутністю паразитів, стає легкою «здобиччю» для різного роду хвороб, аж до онкології. Деяких з черв'яків видаляють медикаментозними засобами, але трапляються і такі, позбавляються від яких лише операційним шляхом.

Різновиди паразитів і способи зараження

Для успішної боротьби ворога треба знати в обличчя. Які ж бувають паразити в організмі людини і де саме потрібно їх шукати?

1. Найбільш поширена група - круглі черв'яки. До них відносять гостриків, аскарид, токсокар, волосоголовців, скребней. Живуть в травній системі людей. Зараження відбувається при вживанні в їжу немитих овочів, фруктів, зелені. При цьому мити потрібно будь-які продукти, навіть зі свого городу. Також є небезпека отримати гельмінтів, коли їмо солону рибу, сало і погано просмажене м'ясо. У групі ризику знаходяться ті, у кого є домашні вихованці - кішки і собаки. Деякі паразити не розмножуються в організмі тварин, але останні є їх активними переносниками.

2. Стрічкові - свинячий і бичачий ціп'яки, ехінокок, широкий лентец. Це найбільші представники черв'яків - лентець, наприклад, досягає 25 м в довжину. Вони мають унікальну здатність харчуватися всім тілом. Крім цього, вони можуть пересуватися по всьому організму людей, включаючи головний і спинний мозок. Хробаками цього класу заражаються при вживанні погано приготованого м'яса і риби - джерелом смачної страви може виявитися хвора особина. Слід купувати продукти, які пройшли суворий ветеринарний контроль.

3. Підшкірні - дірофілярія, ниткоподібна нематода, ришта. Розмножуються в підшкірній клітковині господаря. Найбільшого поширення паразити цього типу отримали в тропічних країнах - Індія, Ірак, Африка. Розносять заразу кровоссальні комахи - комарі, мухи, клопи. Його основним симптомом стає невеличким утворенням, яке при натисканні на нього переміщується.

4. Трематоди (сосальщики) - фасциола (печінковий сисун), шистосома, фасцілопсіс. Живуть в печінці, жовчних шляхах, підшлунковій залозі, кишечнику. Причиною зараження стає напівсира, погано просолена або недосмажена риба. Вживання накопичений води також сприяє набуттю паразитів.

5. Тканинні - трипаносоми, фіни живуть в головному і спинному мозку, саркоспорідій - в поперечно-смугастих м'язах, а мікроспоридії - в сполучних тканинах. Цей клас живе в різних тканинах організму. В основному носіями є дикі і домашні тварини і птахи - коні, вівці, свині, кури, качки, собаки, кішки. Через погано приготоване м'ясо паразити пробираються в організм людини.

Не завжди реально з легкістю визначити, що в організмі оселилися «гості». Заражений людина здатна на протязі декількох років і не підозрювати про їхню наявність. Дуже часто ознаки присутності паразитів дуже схожі з симптомами тих чи інших захворювань. Існує цілий список сигналів, які організм подає при небезпеки:

1. анемія - надмірна кількість найпростіших провокує велику крововтрату, що є причиною дефіциту заліза;

2. нудота, біль в животі - черви дратують і ушкоджують стінки внутрішніх органів, внаслідок чого утворюються ранки, мікротріщини і запалення;

3. чергування запору і проносу - перший симптом виникає через велику кількість або надмірного розміру паразитів в організмі, що сприяє закупорці просвіту кишечника. Поява діареї провокують виділяються найпростішими особливі речовини, здатні знищувати хлориди і натрій;

Тривалий ефект в домашніх умовах!

4. метеоризм (підвищене газовиділення) і здуття живота є наслідком запальних процесів в травному тракті, пошкодженому хробаками. Через це в тонкому кишечнику не відбувається всмоктування жирів, які відразу потрапляють в товстий;

5. бруксизм (скрипіння зубами) - явна ознака зараження. Так нервова система реагує на певний подразник;

6. проблеми зі шкірою - лущення, вугри, фурункули, екзема, папіломи, бородавки, зміна структури волосся і нігтів, алергічні прояви. Ці симптоми виникають через те, що найпростіші виділяють безліч токсинів, з виведенням яких печінка не справляється. Відповідно, всі вони накопичуються всередині людини. Організм намагається позбутися від цього бруду будь-яким шляхом, в тому числі виводячи її через шкіру;

7. різке зниження або підвищення ваги - «завдяки» поглинанню хробаками корисних речовин організм людини відчуває їх нестачу, що призводить до зниження маси; набір же ваги відбувається через падіння цукру в крові, що збільшує почуття голоду, який хворий змушений постійно вгамовувати;

8. ломота в суглобах і м'язах буває через переміщення паразитів по тілу і обґрунтування їх в м'язах і суглобової рідини. Ця ознака говорить про запалення тканин;

9. погіршення імунітету, через що виникають постійні важко діагностуються хвороби. Приводом того служить боротьба імунної системи людини з глистами. При цьому симптом кількість імуноглобуліну зменшується, і організм стає безпорадним перед атаками вірусів та інфекцій;

10. частий кашель, рясне виділення мокротиння, нежить, підвищення температури відбуваються через те, що в процесі міграції черви потрапляють в дихальні шляхи. Паразити в організмі можуть спровокувати розвиток астми і пневмонії;

11. підвищена втома, нервозність, дратівливість викликані тим, що черв'яки споживають необхідні людині поживні речовини, які організм недоотримує - магній, калій, кальцій, залізо та ін .;

1. гіркота в роті, гнильний запах;

2. часті розлади шлунково-кишкового тракту, чергування запорів з діареєю;

3. швидка стомлюваність, загальна млявість;

свідчать про інтоксикацію організму паразитами. Лікування треба починати зараз, так як гельмінти, що мешкають в травному тракті або дихальній системі.

12. при зараженні гостриками до перерахованих симптомів наявності паразитів додається сильне свербіння в анальному отворі. Пов'язано це з тим, що самки гостриків до ночі виповзають назовні відкладати яйця, що викликає часом нестерпне печіння.

Якщо з вищевказаних симптомів у людини виявляються хоча б 3-4, то як можна швидше треба звернутися до лікаря і пройти курс лікування.

У подібних випадках звертаються до наступних фахівців:

Спеціаліст обов'язково дасть направлення на аналізи і за їх результатами підбере оптимальну терапію. Залежно від симптомів і лікування повинно бути відповідним. Тільки одне дослідження навряд чи дасть точну відповідь про наявність або відсутність паразитів. Аналізи на деякі види черв'яків здають 7-8 разів.

Ще один важливий нюанс: якщо зараження підтвердиться, то проходять лікування та профілактику паразитів всі члени сім'ї. Більшість найпростіших швидко поширюються побутовим шляхом: через посуд, предмети побуту.

Причиною звернення до лікаря послужить наступне:

 • недавнє повернення з поїздки за кордон, особливо з африканських чи азійських країн;
 • наявність в калі різних домішок - слизу, крові;
 • різка втрата ваги;
 • свербіж у анального отвору;
 • затяжна діарея або чергування запору з проносом;
 • часті застуди або інші захворювання.

У групі ризику знаходяться любителі в'яленого і напівсирого м'яса, термічно необробленого фаршу, свіжої риби. Сюди ж відносять дітей дошкільного та молодшого шкільного віку, власників домашніх вихованців, співробітників ветеринарних клінік і тих, хто в професійної або іншої діяльності часто працює з землею. Наприклад, дачників.

Для профілактики зараження паразитують черв'яками необхідно дотримуватися деяких правил:

 • частіше мити руки, особливо дітям і дорослим після контакту з тваринами;
 • знищувати домашніх комах - мух, комарів, тарганів;
 • ретельно мити овочі і фрукти, бажано теплою кип'яченою водою.

Медикаментозні засоби лікування

Для боротьби з паразитами представлений широкий спектр фармацевтичних препаратів. Бажаючим отримати хороший результат в боротьбі з внутрішнім ворогом, потрібно знати, проти кого йде війна. З'ясовується це тільки після відвідин лікаря і здачі аналізів.

Звичайно, існують препарати, які здатні успішно вилікувати одразу від кількох видів хробаків. Однак вони вбивають не тільки паразитів, але і корисну мікрофлору людей. Після їх прийому проводиться курс відновлювальної терапії.

Його дія полягає в придушенні у паразитів в кишечнику людини процесу засвоєння глюкози, в результаті чого вони гинуть. Це засіб вживається при змішаній інвазії, при виявленні у хворого відразу декількох різних видів гельмінтів. Ним лікують аскаридоз, ентеробіоз, трихоцефальоз, теніоз. Після закінчення часу препарат повністю виводиться з організму, тобто патологічного впливу на здоров'я людини він не робить.

Володіє широким спектром дії і призначається при змішаних гельмінтозах. Успішно лікує ентеробіоз, ехінококоз, лямбліоз, гнатостомозі, аскаридоз, стронгілоїдоз, нейроцістеркоз. Однак має безліч побічних ефектів: запаморочення, лихоманка, підвищення артеріального тиску, висипання на шкірі та інші алергічні реакції, алопеція (облисіння).

Крім антигістамінних володіє імуномодулюючими властивостями. Здатний позбавити від аскаридозу, некатороза. Курс лікування складається в одноразовому прийомі 1 таблетки. Для закріплення результату вживають засіб ще раз через 1-2 тижні. У день прийому препарату не можна пити спиртні напої.

Ні в якому разі не можна лікуватися самостійно. Всі антигістамінні - це синтетичні ліки, здатні надати токсичну дію на печінку, клітини крові і імунну систему. З цієї причини не вживають їх без необхідності і рекомендації лікаря. Для профілактики краще скористатися народними рецептами лікування глистів у людини.

Навіть якщо симптоми паразитів відсутні, раз в півроку-рік проводять профілактику. Давно відомо, що хробаки не переносять пахучі трави і рослини: цибуля, часник, пижмо, полин. Найстаршим відомим засобом від гельмінтів є гарбузове насіння. Досить в будь-якій аптеці або магазині придбати упаковку цього продукту, акуратно очистити (але так, щоб не видалити зелену оболонку) і з'їсти.

Існує безліч народних способів позбавлення від гельмінтів. Ось найпростіші з них:

1. навесні і влітку з'їдають натщесерце кілька листочків щавлю;

2. взимку дуже добре приймати ванни з додаванням настою анісу. Ця речовина легко проникає в організм через пори шкіри. А так як воно має різким запахом, паразити його не переносять;

3. засіб, яке можуть дозволити собі абсолютно все, навіть вагітні та жінки - гарбузове насіння;

4. 200 мл залити 2 ст. л. кори дуба. Наполягають в закритому термосі - так вода краще насититься фітонцидами;

5. 1 ст. л. квіток пижма заливають склянкою окропу, після чого настоюють під кришкою протягом 4 годин. Після цього проціджують і п'ють по 1 ст. л. 4 рази на день за півгодини до їди;

6. змішують 150 мл спирту і 1 ст. л. полину гіркого. Наполягають суміш 2 тижні, після чого приймають по 20 крапель по 3 рази на день за 30 хв до прийому їжі.

Не потрібно соромитися і пускати на самоплив проблему зараження гельмінтами. Якщо звернутися до фахівця при появі перших ознак захворювання і пройти курс лікування - можна уникнути багатьох хвороб. Після позбавлення від паразитів дотримуються елементарних правил гігієни - і черви ніколи більше не зможуть з'явитися в організмі. Адже легше запобігти хворобі, ніж потім довго і болісно його лікувати.

Що робити, якщо у майбутньої мами з'явилися глисти? Відповідь -.

Зараження глистами може статися на вулиці, в громадському місці, після.

Зараження гостриками зустрічається при вагітності не так вже й рідко.

Симптоми виразки шлунка

Дисбактеріоз у немовлят

Паразити в людині і їх ознаки. Паразити в організмі людини: причини, симптоми і схема лікування

Паразитичний світ, що населяє людський організм, величезний. Довгі, що досягають декількох метрів або, навпаки, невидимі оку шкідники часто навіть не помічаються людьми. У той же час паразити в людині захоплюють організм, роблячи його своїм будинком. У ньому вони живуть, харчуються і розмножуються. Шкідники населяють волосся, шкіру, вражають внутрішні органи. Лише за деякими непрямими симптомів, таким як ожиріння, хронічна втома, можна запідозрити про наявність паразитів.

Наука налічує понад 250 видів різних черв'яків, які населяють не тільки кишечник людини, але і печінка, легені. Вони можуть жити навіть в мозку і серці. Медична статистика шокує цифрами - понад 95% всього населення заражені паразитами. В ході досліджень вчені встановили, що виділяються шкідниками токсини спричиняють інфекційних захворювань і навіть онкологічних. Близько 15 мільйонів жителів щорічно вмирають, стаючи жертвами паразитів. При цьому про непрошених гостей люди навіть не підозрюють.

Паразити в людині, як правило, живуть довго. Вони активно розмножуються. Тому хвороби, які вони викликають, беруть хронічний характер, з частими рецидивами. Паразити, що живуть в людині, виснажують організм. Системи перестають повноцінно функціонувати. В результаті значно знижується імунітет. Такі люди стають найбільш вразливими до різних інфекцій. Організм, отруєний токсинами, слабшає.

Дані процеси не відбуваються блискавично. Однак незнання щодо присутності шкідників і, відповідно, відсутність лікування протягом тривалого часу призводять до серйозних проблем зі здоров'ям.

Які паразити живуть в людині? Відповісти однозначно на це питання неможливо. Адже в організмі може жити понад 300 видів шкідників. Починаючи від найдрібніших і закінчуючи глистами, довжиною до декількох метрів.

Існує думка, що різні види паразитів людини знаходять свій притулок лише в товстій кишці. Воно помилкове. Адже виявити непрошених гостей можна в будь-якій області організму:

Наприклад, котяча двуустка, лямблії, ехінококки, печінковий сисун мешкають в печінці і жовчному міхурі, а кишкові утріпи, аскариди, бичачий ціп'як, власоглави заселяють кишечник. Легкі обирає місцем притулку легенева двуустка. Трихінели, філярії, токсокар, шистосоми заселяють м'язи та інші тканини. Гельмінти часом живуть в організмі десятиліттями. Вони повністю адаптуються до всіх умов. Тому досить складно виявити те, що знаходяться такі паразити в організмі людини. Симптоми, які свідчать про їхню наявність, - це сигнал про необхідність починати боротьбу.

Поширені види шкідників

Як вище було помічено, паразитів, що населяють організм, безліч. Розглянути всі види просто не представляється можливим в рамках даної статті. Тому торкнемося найпоширеніших «гостей9raquo ;.

Отже, найчастіше зустрічаються такі види паразитів людини:

 1. аскариди. Великі круглі черв'яки. Довжина самок досягає 40 см. Передача їх може походити від однієї людини до іншої. В організм аскариди потрапляють, як правило, в теплу пору з водою і їжею. Досить часто личинки травмують стінки кишки. При попаданні в червоподібний відросток можуть спровокувати гострий апендицит. Їх переміщення в жовчні протоки загрожує жовтяницею, колькою, запаленням міхура (гнійним холециститом), гнійниками (абсцесами) печінки, запаленням черевної порожнини (перитоніт). Попадання в легені "нагороджує" власника кривавим кашлем, задишкою.
 2. власоглав. Локалізуються в апендиксі, сліпій або товстій кишці дані паразити в людині. Симптоми зв'язуються з шлунково-кишкового тракту. Як правило, це зниження апетиту, блювота, нудота, діарея або запор, болі, метеоризм.
 3. гострики. Невеликі круглі черв'яки. Їх розмір від 3 до 10 см. Характерним симптомом, що свідчить про зараження, є сильне свербіння в районі заднього проходу. Дуже часто під час розчісування яйця паразитів попадають під нігті. Це нерідко призводить до повторного зараження.
 4. трихінели. Джерелами зараження є дикі тварини, домашні свині, собаки, коти, гризуни. В організм людини дані шкідники потрапляють з недостатньо опрацьованими м'ясом. З кишечника личинки з потоком крові переміщаються в м'язові тканини. Про зараження трихинеллами можуть свідчити набряки повік, обличчя, супроводжувані запаленням очей. Іноді додаються лихоманка і біль в м'язах.

Симптоми, які свідчать про наявність паразитів

Кожен шкідник має своє місце локалізації в організмі. Саме тому клініка ураження може бути різною. Однак деякі ознаки паразитів в організмі людини є загальними. Їх ми і розглянемо.

Отже, симптоми такі:

 1. інтоксикація. Відомо, що викликають отруєння паразити в організмі людини. Симптоми проявляються головним болем, нудотою, втратою апетиту, роздратованістю.
 2. алергія. Шкірний висип може раптово виникати і зникати. Дерматологічними засобами вона практично не лікується. У разі зараження людини, схильного до алергії, може виникати більш сильне її прояв. Аж до нападів бронхоспазму, набряку слизових.
 3. Анемія. Паразитують шкідники за рахунок людського організму. Тому поживних речовин, що вживаються хворим, катастрофічно не вистачає. І найпершою ознакою є недолік заліза. Візуально нестача проявляється блідими покривами, запамороченнями.
 4. схуднення. Причина прихована в боротьбі організму з паразитами за корисні речовини. Даний ознака яскраво виражається у дітей. Добре харчуючись, вони не набирають вагу і виглядають часом просто виснаженими.
 5. періодична гіпертермія. Підвищена температура не досягає високих показників. Як правило, не вище 37,5 градусів. При цьому симптоми будь-якого недуги повністю відсутні.
 6. кишкові розлади. Це один з явних сигналів того, що присутні паразити в організмі людини. Симптоми досить різноманітні. Це можуть бути болі в області живота, метеоризм, діарея, запори і навіть бурчання. Нерідко такі ознаки відносять до дисбактеріозу. Лікування бактеріальними медикаментами або антибіотиками залишається безуспішним.
 7. перевага солодощів. Мінливість смакових пристрастей пояснюється браком поживних речовин.

Виникнення вищеназваних ознак має насторожити. Особливо якщо вони виникли всі разом. Це серйозний привід попрямувати до лікаря.

Саме в цьому органі досить часто поселяються шкідники. Це пов'язано зі структурою печінки, яка є привабливою для непроханих гостей. Найчастіше важливий орган вражають:

За характерними ознаками можна запідозрити, що знаходяться паразити в печінці людини. Симптоми пов'язані з зовнішнім виглядом. Як правило, проявляються вони висипом вугрів, слоистостью і ламкістю нігтів, появою пігментних плям, ранніми зморшками або плішивістю, себореєю, наявністю папілом, тріщинами на п'ятах, грубою шкірою. Однак варто не забувати, що дані ознаки характерні для безлічі дерматологічних хвороб.

Найчастіше паразити в печінці викликають наступну симптоматику:

 • Зниження маси тіла, лейкоцитоз, пропасниця, біль у правому підребер'ї, яка здатна віддавати в плече. Дана клініка може свідчити про амебиазе.
 • Функціональні і органічні зміни печінки. Таке явище може сигналізувати про лямбліозі.
 • Роздратування і нервозність. Даний симптом характерний для будь-яких паразитів. Їх життєдіяльність в організмі досить згубно впливає на всю нервову систему.
 • Порушення сну. Близько 2-3 годин ночі виникає пік діяльності печінки. Хворі можуть прокидатися в обумовлений час практично щоночі. Часом паразити виходять через задній прохід. Це також обумовлює порушення сну.
 • Неприємний запах з ротової порожнини. Нерідко до нього підключається і огидний присмак.
 • Почуття постійного голоду.
 • Цукровий діабет.
 • Головний біль, іноді навіть мігрень.

Розглянувши, як проявляються паразити в людині, симптоми, які свідчать про їхню наявність, варто дізнатися, як вони потрапляють в організм. До того ж розуміння джерел зараження - це реальний шанс вберегти себе і близьких від згубного впливу.

Перелік шляхів передачі шкідників людині наступний:

 • брудні руки;
 • немиті продукти (овочі, зелень, фрукти);
 • брудна вода (купання також небезпечно);
 • м'ясо, риба, які не пройшли достатню термічну обробку;
 • заразні тварини;
 • статевий контакт (трихомоніаз).

Як же визначити, чи присутні в організмі небезпечні для людини паразити? Більшість відповість: здати аналіз калу. І будуть праві, але лише на 20%. Оскільки саме така ефективність методу. Якщо аналіз здається в момент відкладення паразитом яєць, то його присутність в організмі залишиться непоміченим. Точність перевірки збільшиться при повторній здачі. Однак шанс не виявити шкідників все одно залишається.

Більш підходящим варіантом є аналіз крові. В його основі лежить пошук антитіл, що виробляються організмом для самостійної боротьби з непроханими гостями. Мінус цієї процедури - це можливість визначити патологію тільки на пізній стадії.

Сучасний метод - вегетативно-резонансне тестування. При даній діагностиці зчитуються електромагнітні коливання, що створюються паразитами.

Варто розуміти, що тривалий термін паразити в людині можуть жити, розмножуватися, при цьому не викликаючи будь-якої симптоматики. Тому нерідко медики рекомендують в профілактичних цілях періодично проводити очищення організму.

Сучасна фармакологія надає найширший вибір глистогінних препаратів широкого спектра дії. При цьому потрібно не забувати, що навіть такі кошти не є універсальними. Оскільки очищають організм тільки від деяких видів паразитів.

Часто зустрічаються нематоди - круглі черв'яки. Це гострики, аскариди, трихінели, токсокар, власоглави. Лікування такої групи ефективно проводиться наступними препаратами:

Від плоских хробаків, відомих як сосальщики, рекомендуються такі ліки:

 • "Хлоксил", "бітіонол" - дані препарати допомагають при внекишечной інвазії.
 • "Перхлоретілен" - ліки, яка рятує від кишкових паразитів.
 • "Цесол", "азінокс", "Більтрицид" - кошти відрізняються широким спектром дії.

У разі зараження стрічковими хробаками ефективні такі засоби:

 • Препарат "Фенсал". Призначається від кишкових шкідників.
 • Ліки "Акрихин". Використовується, якщо виявлені паразити в печінці людини. Лікування буде досить ефективним від лямблій, цепней. Застосовується і при малярії, шкірному лейшманіоз.
 • "Немозол" - ліки, що мають широкий спектр дії.

Позбавлення від паразитів народними засобами

Різні дослідження підтвердили, що очистити організм можна, застосувавши три компонента. Ефективні народні засоби від паразитів людини - це насіння гвоздики, полин і зелена шкаралупа волоського горіха. Дані інгредієнти, зібрані воєдино, називають в народі трійчаткою.

 1. Візьміть 15 горіхів. Зелена шкірка повинна легко зніматися. Відокремте її. Залийте шкаралупу 96% спиртом (500 мл). У темному прохолодному приміщенні наполягайте днів 30. Далі зцідіть. Настій готовий.
 2. Суху полин - листочки і плоди, подрібніть. Порошок приймається по 0,5 ч. Ложки.
 3. Насіння гвоздики подрібнюються. Доза однократного прийому - 500 мг (насипте на кінчик ножа - це і є порція).
 • Настій горіха. Обов'язково приймають засіб на порожній шлунок, за півгодини до їди. Розведіть настій у воді (10 мл). У перший день вживають одну краплю. На другий - 2. На третій - 3. Так продовжують все 5 днів. На шостий - випивають 2 ч. Ложки. Таку дозування слід застосовувати для подальших п'яти днів по два рази на добу. Далі протягом 6-8 тижнів прийом проводиться одноразово по 2 ч. Ложки.
 • Порошок полину. За півгодини до прийняття їжі вживається даний засіб. Його запивають водою. На перший день досить щіпки. На другий - 1/4 ч. Ложки. Третій день - збільшуємо дозу до 1/3 ч. Ложки. До четвертого порція становить 1/2 ч. Ложки. Поступово збільшуючи дозу, до 14 дня слід досягти порції в 1/4 ст. ложки. Шість наступних днів дана міра є нормою. Далі протягом 6-8 тижнів 1/4 ст. ложки порошку приймається тільки один раз в тиждень.

 • насіння гвоздики. Має унікальну властивість підвищувати імунітет. Прийом відбувається тричі на день за півгодини до харчування. Для першого дня рекомендується вжити 1/5 ч. Ложки. До другого - слід збільшити дозу до 1/4 ч. Ложки. З третього по десятий день нормою є 1/3 ч. Ложки. Згодом прийом відбувається раз в 7 днів. Курс даного лікування - 6-8 тижнів.

Паразити в людині - нещадні і невдячні створення. Вони серйозно травмують практично всі слизові оболонки, завантажують печінку відходами, пригнічують імунітет, віднімають корисні речовини. А особливо беззахисні перед натиском паразитів діти.

І тільки в стані перевтоми, ослаблення імунітету, неправильного харчування або переохолодження «незадоволені гості» можуть видати свою присутність. Тому, якщо ви зіткнулися з наявністю шкідників, найкраще звернутися до компетентного лікаря-паразитолог. Він підбере необхідну схему лікування. Адже часто одних ліків для позбавлення від паразитів недостатньо.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

9 + 1 =