Ознаки паразитів у дітей

Симптоми наявності глистів у дитини

Кишкові паразити у дітей з'являються набагато частіше, ніж у дорослих. Так відбувається тому, що малюки беруть в руки брудні предмети і контактують на вулиці з піском. Убезпечити дитину від зараження контактно-побутовим шляхом вдається не завжди, тому лікарі радять батькам бути спостережливими, щоб мати можливість вивести паразитів відразу після їх появи. Для цього потрібно знати ознаки глистів у дітей. Ознайомтеся з наступними розділами цієї статті, і зможете вивчити симптоматику проблеми. Візьміть корисну інформацію на замітку, щоб завжди бути напоготові!

У кожного малюка присутність в кишечнику паразитів проявляється по-різному. Чим вище число особин гельмінтів в організмі, тим гірше самопочуття. На жаль, у 60% заражених дітей явні ознаки наявності глистів відсутні. Захворювання протікає в прихованій формі, а сам дитина є джерелом зараження. Проте, за словами фахівців, присутність в організмі паразитів не може бути безслідною. Чуйні батьки повинні вміти помічати зміни самопочуття свого чада і своєчасно водити його на аналізи.

Явні симптоми при глистах у дитини відзначаються лише в 40% випадків. Кожне з цих проявів окремо може свідчити про наявність інших проблем, але в загальній сукупності вони вказують на присутність паразитів. Якщо ви бажаєте навчитися стежити за станом здоров'я свого чада, запишіть основні симптоми зараження глистами:

 • мляве стан;
 • примхливе настрій;
 • неуважність;
 • підвищена стомлюваність;
 • погіршення апетиту;
 • головні болі;
 • порушення нічного і денного сну;
 • безпричинна нудота;
 • підвищена збудливість у вечірній час.

Якщо відзначається хоча б 5 з перерахованих вище симптомів, це повинно посувати батьків до звернення за медичною допомогою. Обстежуючи малюка, що надійшов зі скаргами на нездужання і погіршення загального самопочуття, лікарі можуть встановити попередній діагноз, спираючись на такі ознаки глистової інвазії, як:

 • роздратування на шкірі;
 • підвищене слиновиділення;
 • збліднення шкіри обличчя;
 • підвищена температура (гіпертермія);
 • безпричинний кашель;
 • знижений тиск (гіпотонія);
 • порушення травних функцій;
 • розлади стільця (діарея, закрепи);
 • поява нехарактерних алергічних реакцій.

Як показує медична практика, перераховані ознаки зараження глистами у дітей дозволяють встановити діагноз з точністю близько 90%. Незважаючи на це, фахівці чітко слідують стандартною процедурою обстеження, передбаченої міністерством охорони здоров'я. Щоб точно дізнатися, чи є глисти у дитини, лікарі призначають аналіз на яйцегліст і, якщо того вимагають обставини, направляють на додаткові дослідження.

Профілактика гельмінтозу у дітей

Тим батькам, які бажають запобігти проблемі, не чекаючи появи ознак глистів у своїх дітей, лікарі рекомендують звернути увагу на сучасні методи профілактики зараження гельмінтами. Якщо для вас це актуально, запишіть, що потрібно робити, щоб уникнути зараження:

 1. Дотримуватися гігієни. Це стосується всіх членів сім'ї. Діти, як і їхні батьки, повинні якомога частіше мити руки і уникати контакту особистих речей з домашніми тваринами.
 2. Стежити за малюком на вулиці, щоб він не піднімав з землі брудні предмети і не чіпав бродячих тварин. Аскариди і гострики, як правило, потрапляють в організм через брудні предмети.
 3. Слідкувати за порядком. Щоб знизити ймовірність появи кишкових паразитів, потрібно систематично проводити вологе прибирання, ретельно мити іграшки з милом, протирати поверхні меблів від пилу, пилососити килими і т.д.
 4. Стежити за тим, щоб діти їли тільки миті овочі та фрукти.
 5. Регулярно приймати всією сім'єю профілактичні медикаментозні препарати.

Глисти у дітей: небезпека всередині

Глисти (гельмінти) - паразити, які можуть потрапити в організм дитини або дорослої людини. Однак у дітей вони виявляються набагато частіше. Це пояснюється тим, що крихти в процесі розвитку активно знайомляться з навколишньою природою. Деякі з них беруть в рот пісок під час ігор і прогулянок на вулиці, намагаються спробувати на смак свої іграшки і різні предмети, не залишають без уваги і брудні пальчики. Такими способами паразити потрапляють в юний організм.

Не всі батьки знають, що робити при виявленні глистів у дітей. Паразити здаються на перший погляд абсолютно нешкідливими. Адже живуть же в кожній людині різні мікроорганізми і нічого страшного не відбувається.

Однак не потрібно плутати корисних бактерій з паразитами. Глисти приносять організму серйозної шкоди. Через них у крихти пропадає апетит, погіршується стан здоров'я, порушується функціонування окремих органів. Всім батькам необхідно знати ознаки появи паразитів, щоб своєчасно почати лікування глистів у дитини.

Шляхи проникнення глистів в організм

Зараження дитини може статися при попаданні в організм личинок глистів або їх яєць. Шляхи проникнення можуть бути різними:

 • при грі з домашніми вихованцями;
 • під час прогулянок по вулиці або ігор в пісочниці;
 • при відвідуванні громадських туалетів;
 • через немиті руки;
 • через немиті фрукти та овочі;
 • при контакті з брудними предметами (наприклад, з іграшками).

Личинки і яйця глистів дуже маленькі. Їх неможливо помітити неозброєним оком. Паразити, що знаходяться не в організмі людини, а в навколишньому середовищі, протягом тривалого періоду можуть зберігати свою життєздатність. Вони активізуються, починають рости і розмножуватися при попаданні в органи травлення дитини. Найбільш сприятливі умови в кишечнику. Саме в цьому органі живуть глисти. У шлунку вони не можуть жити, адже в ньому кисле середовище.

Всіх паразитів фахівці поділяють на такі групи:

 • Нематоди, або круглі глисти (гострики, аскариди, власоглав, трихінели).
 • Цестоди, або стрічкові глисти (лентець широкий, бичачий ціп'як, свинячий ціп'як).
 • Черви-сосальщики, або трематоди (печінкова двуустка, шистосома).
 • До найбільш поширеним видам глистів у дітей відносять гострики - маленькі черв'ячки білого кольору. Їх розмір, як правило, не перевищує 2 см. Гострики відкладають яйця у анального отвору. Саме тому у дітей виникають почуття сверблячки і печіння в цій галузі. Приблизно протягом 1 місяця у дитини будуть спостерігатися симптоми зараження. Потім всі ознаки зникають, так як гострики гинуть. Тривалість їх життя досить коротка. Однак зараження знову може статися, якщо малюк буде продовжувати брати в рот брудні руки або предмети.

  Досить часто зустрічаються паразитами у дітей є аскариди. Їх розмір невеликий. Практично не зустрічаються особини, довжина яких більше 0,5 см. При аскаридозі симптоми рідко виявляються. Лише у виснаженого дитини може спостерігатися пронос з кров'ю або випадання прямої кишки. Тривалість життя аскарид при відсутності лікування становить близько 1 року.

  Іноді у малюків виявляються власоглави. Довжина цих паразитів приблизно дорівнює 5 см. Симптоми зараження з'являються у дитини не відразу. Інкубаційний період складає 1-1,5 місяця. Дорослі особини живуть в кишечнику, глибоко проникаючи в слизову оболонку. Власоглав може прожити досить довго в людському організмі - близько 6 років.

  До паразитам також відносяться лямблії - глисти мікроскопічного розміру, які можуть оселитися не тільки в кишечнику дитини, але і в його жовчному міхурі. Виявити наявність лямблій в юному організмі не так просто. Відвідати лікаря і здати біохімічний аналіз крові - ось що потрібно робити при глистах у дитини. Виявити лямблії в калі дуже складно, так як матеріал на дослідження повинен бути зданий протягом 1-2 годин з моменту дефекації. Найчастіше зараження паразитами не дає про себе знати. Лише в деяких випадках виникають симптоми, які схожі з ознаками застуди, грипу або алергії.

  токсокар - ще одні глисти, які найчастіше виявляються у дітей у віці від 1 до 4 років. Ці паразити досить великі. Дорослі особини можуть досягати 18 см в довжину. При токсокарозе виникають сверблячі висипання, болісний кашель і задуха, лихоманка.

  Ознаки потрапляння глистів в організм дитини

  Симптоми і лікування глистів у дітей - основна інформація, яку потрібно знати всім батькам без винятку. З приводу ознак варто відзначити, що зараження проявляється по-різному. Симптоми залежать від виду глистів, які потрапили в малюка, стадії їх розвитку. Наприклад, при гостриках дитина скаржиться на печіння в області заднього проходу і постійно чеше в цьому місці. При попаданні в організм аскарид ознаки непомітні до певного часу. При скручуванні цих паразитів в клубки у дитини виникає кишкова непрохідність, помітно погіршується стан.

  Загальні ознаки зараження глистами все ж виділити можна. У дитини можуть спостерігатися такі симптоми:

  • зниження ваги;
  • зміна тяги до їжі (вона то посилюється, то зникає);
  • нудота, а іноді і блювота;
  • болю в області живота;
  • свербіж в області заднього проходу;
  • запалення зовнішніх статевих органів;
  • головні болі і запаморочення;
  • наявність паразитів в дитячому калі;
  • плаксивість, занепокоєння, примхливість (основні симптоми глистів у дітей до року).

  Глисти, перебуваючи в організмі дитини, поглинають різні поживні речовини і вітаміни з органів травної системи. Малюк недоотримує їх. Через це дитина втрачає у вазі, у нього спостерігається затримка в рості і розвитку.

  Паразити, потрапляючи у внутрішні органи, викликають механічне пошкодження тканин. Рухова функція кишечника порушується. Через це у дитини виникають то проноси, то запори. Також через глистів порушується баланс мікрофлори. Це призводить до розвитку дисбактеріозу і появі симптомів цього захворювання.

  До проявів зараження відносять і нетримання сечі, загострення алергічних захворювань, підвищення частоти простудних хвороб, скрипіння зубами під час сну. Всі перераховані вище симптоми можуть і не спостерігатися одночасно. Досить часто у дітей проявляється якийсь певний ознака.

  Медикаментозне і народне лікування

  Як і чим лікувати глисти у дітей - актуальне питання для сучасних батьків. Лікування гельмінтозів ні в якому разі не можна проводити самостійно без рекомендацій лікаря, адже воно залежить від збудника. Батьки при лікуванні своїх діток повинні розуміти, що:

  • призначувані фахівцями засоби безпечні, якщо дотримується правильне дозування (в іншому випадку препарати чинять негативний вплив на юний організм);
  • запропоновані дози можуть відрізнятися від тих, які вказані в інструкції, що додається до препарату;
  • хороший ефект дають комплексні протиглистні курси лікування (комбінація з декількох медикаментів, які приймають з перервами).

  Лікування глистів у дитини препаратами може складатися з наступних етапів:

  1. Прийом протигельмінтної кошти (наприклад, це може бути Альбендазол - препарат широкого спектру дії, Пірантел - антигельминтное ліки, що впливає на нематоди).
  2. Вживання протягом 5 днів ентеросорбентів - коштів, що сприяють виведенню з організму лікарських препаратів і токсинів (Ентегнін, Смекта).
  3. Прийом ферментних препаратів протягом 2-х тижнів і біопрепаратів протягом 3-х тижнів.
  4. Вживання вітамінно-мінеральних комплексів.

  На початку лікування стан дитини часто погіршується. Після прийому препарату виникає пронос, піднімається температура тіла, відчуваються болі в області живота, з'являються неприємні відчуття в ротовій порожнині. Подібні реакції організму ще не є сигналом того, що дитині не підходить призначене лікарем лікарський засіб. Такі симптоми свідчать в більшості випадків про те, що обраний фахівцем медикамент дійсно працює і згубно впливає на паразитів.

  Про симптоми і лікування народними засобами глистів у дітей замислюються багато батьків. Дуже хорошу дію надає свіжовичавлений морквяний сік. Його рекомендується давати дитині щодня перед сніданком протягом 2-3 тижнів. Якщо у малюка в анамнезі було зафіксовано порушення роботи органів шлунково-кишкового тракту, то від вживання свіжих соків доведеться відмовитися.

  Дуже поширеним методом боротьби з глистами є вживання гарбузового насіння. Їх рекомендується давати дитині щодня по 100-300 г. Варто відзначити, що насіння впливають не на всіх паразитів. Це народний засіб ефективно тільки при наявності в організмі дитини представників плоских хробаків.

  Батькам, які не знають чим лікувати глисти у дитини, варто спробувати відвар ромашки. Для його приготування потрібно взяти невелику кількість сухих квіток лікарської рослини, залити окропом і трохи настояти. Після цього засіб можна розбавляти водою, щоб воно було практично напівпрозорим. У день рекомендується випивати близько 1 л відвару ромашки.

  У число широко відомих народних засобів від глистів входить конопляну олію. Фахівці рекомендують приймати його 2 рази на добу по 1 ч. Л. Зовсім необов'язково пити засіб. Можна просто з'їсти шматочок хліба, змочений конопляним маслом.

  Додаткові заходи боротьби з паразитами

  Лікування глистів у дітей народними засобами і медикаментами може бути нескінченним, так як в деяких випадках після прийому призначених препаратів і одужання знову відбувається самозараження. Причина цього - недотримання гігієнічних правил. Щоб швидше вивести глистів, батьки повинні в першу чергу коротко обстригти дитині нігті.

  Перед сном на малюка потрібно надягати щільні трусики для попередження розчісування. Також цей захід дозволяє уникнути забруднення ліжку яйцями гельмінтів. Після пробудження трусики потрібно відразу ж замінити разом з постільною білизною, ретельно випрати і пропрасувати праскою. В кінці дня теж знадобиться заміна натільної білизни.

  У тій кімнаті, де постійно перебуває малюк, потрібно періодично проводити вологе прибирання, видаляти пил з різних предметів. При лікуванні глистів у дитини в домашніх умовах батькам варто щодня дбати про чистоту іграшок.

  Профілактика заражень глистами

  Паразити перебувають у навколишньому середовищі всюди: в землі, на немитих ягодах, овочах і фруктах, на брудних предметах. Однак, незважаючи на таку поширеність глистів, їх потрапляння в організм можна уникнути. Батьки повинні обов'язково розповісти своїм діткам про важливість профілактики.

  До головних заходів запобігання зараження відносять:

  • миття рук перед їжею і після відвідин туалету;
  • ретельне миття ягід, овочів і фруктів (спершу проточною водою, а після цього гарячою водою);
  • заборона на гру дітей з вуличними тваринами;
  • заборона на взяття в рот пальців, олівців, фломастерів, ручок;
  • приготування м'яса і риби протягом 40-60 хвилин (не менше);
  • регулярне миття попки перед сном і після пробудження.

  Також для профілактики глистів у дитини батькам варто забороняти пити некип'ячену воду з-під крана, з колодязів і джерел. Не можна дозволяти облизувати бурульки в зимовий період, гризти нігті, олівці і ручки.

  Ще одна важлива профілактична міра - прийом певних протиглистових препаратів з метою попередження зараження. Всесвітня організація охорони здоров'я радить батькам давати своїм діткам у віці від 1,5 до 7 років з метою профілактики ліки двічі в рік (пізньої осені і навесні). Фахівці рекомендують такі препарати, як Левамізол, Альбендазол, Пірантел, Мебендазол. Ці кошти безпечні та ефективні. Завдяки їм можна запобігти зараженню.

  Таким чином, симптоми і лікування глистів у дитини - досить актуальна тема. Від паразитів потрібно якомога швидше позбуватися, адже вони поглинають корисні речовини, які могли б піти на користь дитині. Чим раніше вдасться позбутися від гельмінтів, тим швидше нормалізується стан малюка, і пройдуть неприємні симптоми.

  Рекомендуємо до перегляду: Доктор Комаровський про паразитів у дітей

  Всім привіт! Я пробувала, відмінно себе потім відчувала, можеш тут подивитися

  Доброго часу матусі! Потрібні ваші відгуки про бактефорт, в інтернеті вони звичайно є, наприклад читала тут Але от не віриться якось, бо відсутні негативні думки, ось це і насторожує. Якщо ви пробували відпишіться пліз.

  Глисти у дітей симптоми, лікування, профілактика

  Найбільш поширені захворювання у дітей, особливо молодшого віку - це гельмінтози. Кожна третя людина в Європі уражений гельмінтами. Тільки офіційні дані по Росії оголошують цифри, близько 2 мільйонів випадків глистових інвазій у населення. На думку багатьох фахівців, а також за кількістю щорічно продаваних протигельмінтних препаратів, ця цифра набагато вище офіційних, і становить 22 мільйони осіб, причому 80% з них припадає на дітей. Всього відомо 342 види глистів і тільки 70 з них найчастіше вражають росіян. Коли з'являються глисти у дітей, симптоми не завжди є яскравими і специфічними, точно вказують, що дитина інфікована паразитами. Як визначити, що у дитини глисти - про це наша стаття.

  Види глистів, що вражають людину

  Всі види гельмінтів, що паразитують в організмі людини, поділяють на 3 групи:

  • Круглі глисти або нематоди - самий часті глисти у дітей - це гострики (енетеробіоз), аскариди (аскаридоз), волосоголовець (трихоцефалез), трихінели (трихінельоз)
  • Плоскі, стрічкові глисти або цестоди - солітер або бичачий ціп'як (тениаринхоз), щурячий або карликовий ціп'як (гименолепидоз), свинячий ціп'як (теніоз) ехіноккок, лентець широкий (дифиллоботриоз)
  • Трематоди або черв'яки-сисун - сибірська і котяча двуустка (опісторхоз), печінкова двуустка (фасциолез), парагонімоз, шистосомоз тощо.

  Також ці паразити можуть бути як кишковими, тобто паразитувати в кишечнику, так і позакишкові, тобто в інших органах - печінці, легенях, жовчному міхурі, в м'язах, серці, мозку. Вони можуть проникати в будь-який орган з потоком крові.

  Як відбувається зараження і чому?

  Основне глистяні інвазії в Росії і Україні становлять нематоди, тобто аскариди і гострики, рідше власоглав. Зараження іншими стрічковими хробаками і сосальщиками становить лише 2-5% всіх зареєстрованих випадків гельмінтозів, оскільки зараження ними найчастіше відбувається або після подорожей в екзотичні тропічні і субтропічні країни, або при вживанні недостатньо прожареного м'яса, контакті з зараженими тваринами, а також при грубому порушенні санітарних правил і правил особистої гігієни. З цієї групи найчастіше заражаються широким лентецом при вживанні в їжу погано просмажене річкової риби.

  Зараження гостриками і аскаридами відбувається виключно при недотриманні гігієни, які не ретельного миття рук перед їжею, після прогулянок або туалету, при прийомі рослинної їжі - овочів, ягід, зелені, погано промитих водою, після контакту з тваринами, а також при контакті з зараженим дитиною або дорослим.

  У випадках з гостриками, крім одноразової зараження, дуже високий ризик реінвазії, тобто самозаражения, коли після расчесов зудить заднього проходу, на руках, нижній білизні осідають тисячі яєць, після цього на всьому, чого торкається дитина (дверні ручки. Одяг, предмети, іграшки) залишаються яйця гостриків, заражаючи і оточуючих, і самого носія гостриків.

  Малюки дошкільного віку пізнають світ навколо себе, при цьому пробуючи на смак практично всі, що оточує і потрапляє їм в руки. Тому дитячі дошкільні установи, дитячі майданчики на вулицях, ігрові кімнати в дитячих і торгово-розважальних центрах - є максимальним розсадником гостриків. Більш того, діти більш сприйнятливі до гельмінтозів, оскільки у них ще недосконалі захисні бар'єри шлунково-кишкового тракту, а чітко і без нагадувань дотримуватися правил особистої гігієни батькам вдається привчити малюка десь до 4-6 років.

  Чи не маловажним фактом такого інтенсивного розвитку паразитарних захворювань у дітей є не досконалість діагностики глистових інвазій. При наявності глистів у дітей, симптоми можуть бути короткочасними, що не яскраво вираженими, тому часто батьки бачачи погіршення здоров'я дитини, не можуть встановити справжню причину нездужань.

  Справа в тому, що наприклад при гостриках, зішкріб на ентеробіоз, часто буває псевдонегативних, самка гостриків не кожен день виповзає з кишечника для відкладання яєць, і ймовірність своєчасного виявлення такого гельмінтозу не велика. Лише при масивному зараженні і тривалої реінвазії одноразовий зішкріб може виявити гостриків. Тому при підозрі на енетеробіоз, рекомендується проводити численні зіскрібки, як мінімум 3 через день і ще через 2 тижні.

  Отже, що підвищує ризик зараження аскаридами і гостриками у дітей:

  • Якщо дитина не миє кожен раз руки після туалету, після відвідування вулиці, безпосередньо перед прийомом їжі, навіть перед малим перекусом
  • Якщо нижню білизну змінюється рідко, бажано проводити зміну 2 рази в день, особливо важлива ранкова зміна білизни
  • Якщо малюк все тягне в рот, іграшки, олівці, інші предмети, має звичку гризти нігті, смоктати палець і ін.
  • Наявність домашніх тварин - собак, кішок - підвищує ризик глистової інвазії, так як на шерсті можуть бути яйця глист
  • Якщо у дитини рідко підстригаються нігті на руках
  • Якщо немає стійкої звички ретельно мити фрукти, овочі, салати, зелень безпосередньо перед їжею
  • Якщо в квартирі, приватному будинку велике скупчення мух і тарганів, антисанітарні умови проживання

  Загальні ознаки наявності гельмінтів в організмі

  Не всі види глистів можуть викликати помітні, відчутні симптоми, є такі паразити, які роками можуть перебувати в організмі ніяк себе не проявляючи і активізуються тільки при зниженні імунітету господаря. Ще в 80 их роках з'явилася теорія про те, що у виникненні багатьох захворювань внутрішніх органів. аж до онкології, винні саме паразити.

  Практично кожна людина є носієм різних бактеріальних і вірусних інфекцій, гельмінтів, які поступово паразитуючи і існуючи за рахунок господаря, призводять до тих чи інших захворювань протягом його життя. Про те, що в організмі відбувається інтоксикація від життєдіяльності різних паразитів, можна говорити, коли спостерігаються деякі загальні симптоми глистів, як у дітей, так і дорослих:

  • Різке підвищення апетиту, підвищене слиновиділення, але людина при цьому худне, або навпаки, відсутність апетиту, нудота
  • Запаморочення, головні болі, іноді нудота, запори або проноси, періодичні болі в животі, в правому підребер'ї
  • Поява різних алергічних реакцій
  • Ламкість волосся і нігтів (на тлі розвитку дефіциту заліза та вітаміну В12)
  • Часте виникнення різних запальних захворювань носоглотки, статевих органів, гайморит, синусит, поліпи в носі, аденоїди у дітей.
  • При глистова інвазії в кров господаря надходить безліч токсинів, які діють в першу чергу на нервову систему дитини, тому появи підвищеної дратівливості, порушення сну, спалахи гніву, зниження концентрації уваги і втрата посидючості, також можуть бути симптомами глистів в дитини
  • При виникненні анемії і еозинофілії слід обов'язково перевірити дитини на можливий гельмінтоз. Навіть при підвищеному апетиті гельмінтози можуть призводити до затримки росту і відставання в розвитку дитини
  • Нерідко після профілактичних щеплень у дітей з глистами, симптомом їх наявності, може бути поява токсико-алергічних реакцій

  Гострики - дрібні, не більше 1 см. Гельмінти, що викликають захворювань ентеробіоз. Яйця гостриків можуть знаходиться на іграшках, одязі, побутових предметах, дверних ручках, яких торкався заражена людина. Вони досить життєздатні у зовнішньому середовищі, чутливі не всіх дезінфікуючих засобів, але швидко гинуть від кип'ятіння і дії ультрафіолету. Яица потрапляють в організм оральним шляхом, потім поселяються в кишечнику, де утворюється личинки, які виростають у дорослі особини, на це необхідно всього 2 тижні і самка готова відкладати свіжі яйця. Які симптоми глистів у дітей - гостриків?

  Для енетробіоза дуже показовою ознакою є свербіння в задньому проході, який найчастіше турбує дітей вночі, при зігріванні і розслабленні малюка під ковдрою. В цей час самка гостриків легко виповзає до анального отвору і відкладає на шкірі біля ануса до 5 000 яєць. Сильне роздратування і свербіння, дозволяють яйцям проникати під нігті дитини, на шкіру рук, одяг, пастельна білизна. Далі механізм зараження очевидний. Тому при енетеробіозе, основним симптомом зараження глистами у дітей, є свербіж, расчеси анального отвору, а також:

  • Сверблячка в анус в нічний час призводить до неспокійного сну, зойки, ворочанію малюка, тривожним снам, безсонні
  • Симптоми глистів у дітей завжди характеризуються або схудненням, або поганий набирання ваги
  • Діти швидко втомлюються, починають більше вередувати, стають надмірно збудливими, неспокійними, можуть відставати в навчанні, ставати неуважними
  • Для дівчаток додатковим симптомом є енурез, оскільки заповзаючи і дратуючи уретру, може відбуватися мимовільне сечовипускання уві сні - це є сигналом для батьків перевірити дитини на ентеробіоз
  • Також гострики можуть проникати і в піхві, викликаючи вульвовагініти, існує думка. що вони здатні досягати і фаллопієвих труб, викликаючи запальні процеси в придатках матки, заносячи в статеві органи інфекцію
  • Також при скупченні в сліпій кишці великої кількості гостриків, може розвинутися гострий апендицит
  • Одним з припущень, що симптомом глистів у маленької дитини може бути скрегіт зубами по ночах
  • Дисбактеріоз кишечника, затяжний енетроколіт, запори, проноси (див. Ліки від проносу), болі в животі біля пупка, нудота - також супутники ентеробіозу
  • Тривалі інвазії сприяють зниженню всмоктування поживних речовин, вітамінів, мікроелементів, що знижує гемоглобін, імунітет, дітвора починає часто і затяжний хворіти
  • Життєдіяльність гостриків викликає токсичне отруєння всього організму, і чим масивніше і триваліша інвазія, тим сильніше інтоксикація, що виявляється слабкістю, схудненням, головним болем, запамороченням, нудотою.

  Якщо враховувати тільки зареєстровані випадки виявлення різних глистів у дітей лабораторними методами, за статистикою виходить, що 80% дітей до 5 років або проходили противоглистную терапію, або потребують її зараз. Не можна сприймати глистную інвазію що не серйозну проблему, оскільки для зростаючого організму, наявність постійних токсинів, отруюють організм, а самі гельмінти позбавляю його поживних речовин, а іноді призводять до серйозних уражень внутрішніх органів.

  Одним з небезпечних видів гельмінтозу є аскаридоз - при потужній інвазії ці паразити можуть вражати будь-який орган людського організму - легені, підшлункову залозу, печінку, жовчний міхур, серце, мозок. Зараження аскаридами відбувається яйцями, які знаходяться в грунті, тобто знову ж таки при недотриманні правил особистої гігієни, при частому контакті з грунтом, піском, при поганому промиванні зелені, овочів, ягід, при наявності маси мух в приміщенні людини.

  Після потрапляння в рот таких яєць протягом 3 місяців відбувається міграція личинок з тонкого кишечника по крові до всіх органів, найчастіше вони потрапляють в легені, печінку, серце. При цьому у дитини може бути субфебрильна температура, лихоманка до 38С, слабкість, загальне нездужання, сухий кашель з помаранчевої мокротою або навіть з домішкою крові, в цей час на рентгені легень можуть бути виявлені "летючі" інфільтрати, тобто при проведенні рентгена через кілька днів помітно їх переміщення, також у дитини може виникати обструктивний бронхіт або навіть бронхіальна астма, плеврит або пневмонія.

  У дітей при первинній фазі аскаридозу можуть збільшуватися лімфатичні вузли, збільшуватися селезінка, печінка. Відмітною симптомом наявності глистів у дитини служить виникнення шкірних алергічних реакцій, найчастіше це кропив'янка на кистях рук і стопах і різні алергічні дерматози.

  Через 3 місяці після зараження, в пізньої кишкової фазі, коли з легких з мокротою, що проковтнула дитиною, аскариди надходять знову в кишечник, з'являються диспепсичні розлади, тобто різні порушення функції шлунково-кишкового тракту - переймоподібні болі в животі, запори, проноси, почервоніння ануса, нудота , іноді блювота, різка втрата маси тіла, метеоризм. Зниження імунітету на тлі тривалої інвазії призводить до різних інфекційних процесів рецидивуючі стоматити у дітей, гнійні захворювання слизових і шкіри тощо.

  Також як і будь-яка інвазія аскаридоз отруює організм, надаючи токсичну дію на нервову систему, що проявляється різними нервово-психічними розладами у дітей - безсоння, кошмарні сни, епілептичні припадки і ін. Рідко, але бувають такі симптоми як світлобоязнь, збільшення зіниці, падіння артеріального тиску, ускладнення аскаридозу можуть бути дуже серйозними - гострий апендицит, перитоніт, непрохідність кишечника, механічна жовтяниця.

  Ознаки інших глистових інвазій

  Трихоцефальоз або волосоголовець - найчастіше протікає малосимптомний, періодично можуть виникати диспепсичні розлади, здуття живота, пронос з кров'ю, блювота, запор, може розвиватися анемія, на тлі інтоксикації діти молодшого віку відстають у розумовому і фізичному розвитку.

  Гіменолепідоз або карликовий, щурячий ціп'як - не відрізняється якимись характерними симптомами у дітей, такі глисти також призводять до шлунково-кишковим расстройствам- нудота, зниження апетиту, печія, зміна запору і проносу, болю в животі, слинотеча, підвищена стомлюваність, головний біль , запаморочення, висипання на шкірі, бронхоспазм, вазомоторний, алергічний риніт.

  Опісторхоз або котяча, сибірська двуустка - у дитини може бути субфебрильна температура, шкірні висипання, різні алергічні реакції (в крові підвищені еозинофіли, анемія, ШОЕ) постійний катаральний синдром, збільшення лімфатичних вузлів, печінки, болю в правому підребер'ї, болі в суглобах, порушення роботи шлунково-кишкового тракту, панкреатит, гастрит, нестійкі випорожнення, запори, у важких випадках пневмонії, гепатит, зміна в міокарді дистрофічного характеру.

  Токсокароз - передаються собаками, кішками, найчастіше хворіють діти до 4 років, при постійному контакті з зараженими тваринами. При цьому дуже яскраво виражені алергічні реакції - алергічний кашель із задухою, що зудять висипання на шкірі, періодичні гарячкові стану, одутлість особи, інфільтрати в легенях, ураження суглобів, збільшення лімфатичних вузлів, печінки, можливий розвиток токсокарозной офтальмітом, кератиту, хориоретинита, аж до незворотних пошкоджень очей.

  Широкий лентец - це дифиллоботриоз, що викликається стрічковим черв'яком Diofillobotrium latum. Зараження відбувається через непровареному ії непрожареної рибу. Клініка - неспецифічні кишкові розлади, болі в животі, алергізація, 12-дефіцитна анемія.

  На сьогоднішній день існує досить дуже ефективних протигельмінтних засобів, які мають виражену дію, однак вони мають токсичну дію і повинні призначатися тільки лікарем, краще лікарем -паразітологом, на підставі діагностованого гельмінтозу. Кожен препарат має свою специфічну активність на конкретний вид глистів, деякі препарати мають широкий спектр дії.

  Крім антигельминтной терапії, лікар також може призначити антигістамінні препарати, для зниження алергічних реакцій, в нашій статті є список найбільш ефективних і безпечних сучасних таблеток від алергії (Цетрин, Зодак, Лоратадин, Зіртек, які є в суспензіях і краплях для дітей від 2 років)

  Для лікування нематодозів - глистів, які найчастіше вражають дітей, в Росії в аптечних мережах на сьогодні пропонуються наступні найбільш ефективні засоби (докладніше див. Таблетки від глистів):

  • Мебендазол - вормін 20 руб, Вермокс 90 руб. ., Вермакар, Веро-Мебендазол, Мебекс, Термокса
  • Пірантел - комбантрин, Пірантел (30-50 р), Гельмінтокс (80-120р.), Немоцід, Пірвіній
  • Левамізол - Декарис (70-90 руб)
  • Албендазол - Немозол (ціна 120-150 руб), Гелмодол-ВМ, Ворміл

  Також при гостриках може бути призначений Пиперазин, який чинить найменший токсичну дію на дитячий організм, в разі ж потужною інвазії або поразкою іншими гельмінтами групи нематодов, найбільш ефективним вважається Мебендазол (Вермокс), які надає дію і на личинки, і на яйця паразитів. Детально про всі препаратів, які можна використовувати для виведення глистів у дітей в нашій статті - Ліки від глистів для дітей.

  Також при глистах у дітей, лікування гостриків на увазі проведення повторних курсів Протигельмітний терапії через 2 тижні після першого, оскільки при ентеробіозі дуже високий ризик реінвазії, тобто самозаражения.

  Існують і народні методи виведення глистів, але їх використання скоріше варто розглядати як профілактичний, оскільки при точному діагнозі аскарид або гостриків, слід в першу чергу проводити медикаментозне, найбільш ефективне лікування глистів у дітей, а потім доповнювати його народними способами, такими як вживання гарбузового насіння , різних варіантів часниковою терапії, клізм і ін.

  • Ретельно мийте всі фрукти, овочі, ягоди, зелень
  • М'ясо і риба повинні готуватися не менше 40-60 хвилин
  • Слід боротися будь-якими способами з мухами, комарами, тарганами
  • При наявності домашніх тварин слід регулярно їх глистогінних, незалежно від того, є у них симптоми глистів чи ні
  • Привчити дитину після будь-якого контакту з твариною мити руки з милом
  • Стежити за чистотою пустушок, сосок, іграшок, якщо дитина упускає їх, не давайте йому їх, заздалегідь не вимивши
  • Спочатку слід постійно стежити за тим, щоб малюк мив руки після вулиці, туалету, після ігор і найголовніше перед будь-яким прийомом їжі
  • Відучувати дітей від звички гризти нігті, смоктати пальці, брати в рот ручки, олівці, фломастери
  • Нігті у дитини завжди повинні бути чистими, короткими
  • Для уникнення повторного зараження гостриками, одягайте дитині на ніч щільні, обтягуючі трусики, при цьому яйця гостриків будуть менше поширюватися по постільній білизні
  • Після кожного прання слід обов'язково гладити праскою трусики, майку
  • Саме вранці слід міняти труси і ретельно промивати попку малюка. Бажано це робити і ввечері.

  Спасибі величезне за статтю. Всі зараз читаю, що стосується глистів. Самі лікуємося зараз від цієї гидоти. Але вже все до кінця вже йде, слава Богу. єдине, що хотіла додати, так це те, що добре після лікування і дитині і собі попринимать енетросорбенти, щоб вони вивели з організму всі шкідливі речовини, залишені глистами. Погодьтеся, це ж важливо. Це нам лікар наша порадила.

  ДАКОТТА! Гельмінти порушують всмоктування вітамінів, мікроелементів в кишечнику, навіщо потім ще і сорбенти додавати, які теж порушують всмоктування?

  Сорбенти, вигрібають усе сміття, що утворився після впливу препаратів на глисти. Сорбенти потрібно пити обов'язково, легше і ефективніше йде чистка організму

  Паразити, гинучи, виділяють в організм багато токсинів, які негативно, аж до отруєння, впливають на організм человека.Поетому сорбенти приймати необхідно, але не раніше, ніж через добу після прийому противоглистного препарата.Нам призначали полисорб (сорбент) і фенистил (антигістамінний препарат , можна будь-який інший, але потрібно, т.к. токсини паразитів викликають сильні алергічні реакції, особливо у дітей)

  Курс призначав лікар-імунолог:

  Дитині пирантел в суспензії (дозування за віком і вагою)

  Іншим членам сім'ї Вермокс (проліковується обов'язково все в родині, якщо заражений хоч хтось один)

  +Через добу Полисорб

  Фенистил три дні

  Особиста гігієна, підмивати дитину вранці і ввечері, прання білизни і постільної білизни на 90 градусах з прогладжуванням праскою після.

  Вологе прибирання і Перемивки всіх дитячих іграшок з миючим засобом.

  Сорбенти приймаються не раніше, ніж через добу, інакше вони зітруть дію основного препарата.Курс лікування проти паразитів контрольно повторюється через 2 тижні, т.к. можливо самозараження, якщо заходи гігієни були прийняті недостатні.

  Насіння гарбуза і часникові настойки-це просто профілактика надалі, серйозного усунення масово глистів ці кошти не здатні провести, як медикаменти.

  Після курсу добре пропити курс пре-і пробіотиків. Ми брали звичайний лінекс.Он і дитячий і дорослий продается.Можно будь-який інший препарат, думаю.

  Додати коментар Скасувати відповідь

  Чи всі Ви знаєте про застуді і грипі

  © 2013 Азбука здоров'я // Угода // Політика персональних даних // Карта сайту Інформація на сайті призначена для ознайомлення і не закликає до самостійного лікування. Для встановлення діагнозу і отримання рекомендацій по лікуванню необхідна консультація кваліфікованого лікаря.

  Добавить комментарий

  Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

  18 − 11 =