ознаки панкреатиту

Содержание

Ознаки панкреатиту у жінок

Відомо, що панкреатит - це хвороба, при якій відбувається запалення підшлункової залози. У групі ризику - чоловіки чи жінки, які зловживають алкоголем, кількістю їжі. Захворювання діагностують у жінок під час вагітності та початкового післяпологового періоду. Симптоми панкреатиту у жінок діляться на хронічні, гострі, реактивні. Вік для недуги не має кордонів. Захворювання застає зненацька як молодих, так і літніх людей.

Які ознаки панкреатиту у жінок

Панкреатит не виникає раптово. Він виникає внаслідок серії повторюваних нападів гострої форми хвороби підшлункової залози. Повторним вважається захворювання, якщо з моменту гострого нападу пройшло менше півроку. Якщо ж з моменту нападу пройшло більше 6 місяців, то хвороба перейшла в хронічну форму. Симптоми і лікування панкреатиту у дорослих жінок описуються далі.

Під час лікування має значення дієта. Вона складається при вивченні скарг хворого і аналізі проявів хвороби. Приберіть з повсякденного життя шкідливі звички: потрібно залишити куріння і (особливо) вживати алкоголь. Рекомендується провести ретельно підібране меню, виходячи з симптоматики, лікування лікарськими засобами. Варто відмовитися від:

У вкрай важких випадках фахівці призначають триденне голодування. При цьому пацієнта госпіталізують і ставлять крапельниці з так званим внутрішньовенним харчуванням. Існує цілий ряд ускладнень, що викликається інфекційними захворюваннями. В такому випадку проводиться лікування антибіотиками. Уважно вивчіть причини хвороби підшлункової залози.

Біль є першим типовою ознакою хвороби. Больові відчуття з'являються в глибині живота і піднімаються вгору. Як правило, дискомфортні відчуття починаються в районі нижніх ребер. Біль має оперізуючий характер. Її може посилити черговий прийом їжі. Гострий біль можуть викликати напої, наповнені вуглекислим газом. Симптоми хронічного панкреатиту багато в чому схожі з симптомами гострого. У пацієнта присутні скарги на тупий ниючий біль в області живота. Варто утриматися від прийому:

Існує ряд хвороб, здатних перевести захворювання в хронічну форму. Серед них: холецистит, жовчні камені, метеоризм. Характерними порушеннями є часті закрепи або проноси. Причому вони мають тенденцію чергуватися між собою. Виділяють ознаки захворювання підшлункової залози, за якими визначається хвороба без участі лікаря. Ними є:

 • суха шкіра;
 • ламкість волосся;
 • ранки в куточках рота;
 • нестача заліза в організмі хворого.

Частими явищами є нудота, відсутність апетиту, підвищений метеоризм, часта відрижка. Блювота у хворого може не викликати полегшення. Перераховані вище фактори, при супутньому відразі до їжі, призводять до різкого зниження ваги. Приводом для хірургічного втручання може стати зміна форми підшлункової залози до того стану, коли вона пережмет дванадцятипалу кишку. Цей процес ускладнить проходження їжі через кишку.

Симптоми алкогольного панкреатиту

Ускладнення наступають після прийому кислої чи гострої їжі. Діарея може чергуватися з запорами, повністю порушені обмін речовин і травлення. Відбувається відмирання підшлункової залози, при цьому мертві клітини викидають серотонін, звужує судини. Цей процес посилює запалення. Вживання алкоголю заборонено. Ознаками є:

Гострий панкреатит підшлункової залози є більш небезпечним станом, ніж хронічний. Його перебіг спостерігається строго в умовах стаціонару. З симптомів, які супроводжують захворювання, головними є:

Реактивний панкреатит (від слова «реакція») прогресує через інших наявних запальних процесів шлунково-кишкового тракту. Це може стосуватися як кишечника, так і печінки. Характерним показником є ​​те, що даний вид хвороби не переходить в хронічну форму. Вірогідність захворювання може підвищити цілий ряд факторів. Серед симптомів панкреатиту у жінок:

Як згадувалося, даний вид недуги може стати наслідком ряду інших запальних процесів. це:

Де болить при нападі панкреатиту

Локалізація болю може залежати від ряду причин. Важливу роль відіграє та обставина того, яка частина підшлункової запалена. Якщо головка - то хворіти буде в районі правого підребер'я. Якщо ж запалений хвіст підшлункової залози - то лівого. При запаленні тіла залози біль локалізується під ложечкою в епістрагальной області (область під мечовиднимвідростком). Також йде віддача в нижню частину грудної клітки і поперек.

Відео: що таке панкреатит і його симптоми

Подивившись відеоролик нижче, ви дізнаєтеся про функції підшлункової залози і її значенні. Кваліфікований фахівець розповість про основні симптоми панкреатиту у жінок, групах ризику та фактори, що впливають на прогрес захворювання. Будьте в курсі даної проблеми, але пам'ятайте, що при наявності у вас підозрілих симптомів, слід негайно звернутися до лікаря.

Інформація представлена ​​в статті носить ознайомлювальний характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

Ознаки та симптоми захворювання панкреатитом, яке лікування при хворобі підшлункової залози?

Перші ознаки панкреатиту виявляються у всіх пацієнтів по-різному. Серед найперших симптомів, що вказують на захворювання підшлункової залози, слід зазначити часті запори з здуттям. Також можуть з'являтися відчуття тяжкості і дискомфорт після прийому їжі. Деякі пацієнти скаржаться на неприємні відчуття у верхній частині живота, які можуть супроводжуватися слабко або помірною болем. Вловити джерело болю досить складно, так як колють відчуття можуть виникати з будь-якого боку.

Слід розрізняти між собою основні ознаки гострого і хронічного панкреатиту. При гострій формі захворювання основним симптомом є сильна біль у верхній частині живота, який може віддавати в праве або ліве підребер'я. Пацієнти часто скаржаться на біль оперізуючого характеру. Хворі намагаються зняти болючий приступ анальгетиками і спазмолітиками, але таблетки, як правило, не дають потрібний ефект. При гострому панкреатиті відзначаються симптоми: блювота, розлад шлунку, запаморочення, сильна слабкість. При ультразвуковому дослідженні можна спостерігати зміну форми і країв підшлункової залози, також можна побачити кісти.

Основними симптомами хронічного панкреатиту є болі, які локалізуються в «подложечной9raquo; області і можуть віддавати в праве або ліве підребер'я, а також в спину. Оперізуючий біль стає більш вираженою після прийняття лежачого положення і слабшає, якщо сісти або трохи нахилитися вперед. Серед основних ознак хронічного панкреатиту можна також відзначити болю після прийому важкої, жирної або гострої їжі, часті проноси, нудоту, відрижку, втрату маси тіла і поганий апетит.

Непрямі ознаки панкреатиту можна розпізнати в ході лабораторних досліджень та УЗД підшлункової залози. Про її захворюванні можуть свідчити такі результати аналізів, як: підвищений вміст цукру в крові, наявність цукру в сечі, підвищена швидкість осідання еритроцитів, помірна анемія, порушення вуглеводного метаболізму, лейкоцитоз, підвищена активність ферменту панкреатичного соку в сечі і крові.

При проведенні ультразвукового дослідження підшлункової залози хворого можна спостерігати такі непрямі симптоми хвороби: вапняні відкладення або камені в підшлунковій, збільшені розміри залози (головка більше на 3 см, хвіст або тіло - на 2,5 см), розширений проток органу.

Зовнішні ознаки хронічного панкреатиту можуть проявлятися у вигляді схуднення, лущення і сухості шкіри, желтушности слизових оболонок і шкірного покриву, стоматиті або глоситі. Ще одним зовнішнім симптомом захворювання підшлункової залози є наявність невеликих червоних плям на шкірі, що мають круглу форму і не зникаючих при натисканні.

Гострий панкреатит характеризується наступними зовнішніми ознаками: підвищена пітливість, блідий або землисто-сірий колір шкіри, рясний наліт на язиці і загострені риси обличчя.

Серед клінічних ознак гострого панкреатиту слід зазначити: інтенсивний біль в епігастрії (характер болю раптовий, сильний), що не приносить полегшення блювоту з домішкою жовчі, при збільшенні головки залози спостерігається механічна жовтяниця. Після перенесеного гострого панкреатиту часто утворюються псевдокісти, які відносять до хронічної форми захворювання.

Головним клінічним проявом хронічного панкреатиту є екзокринна недостатність залози. Це виражається в нездатності органу виробляти потрібно число травних ферментів. Основні клінічні ознаки, характерні для хронічного панкреатиту: диспепсичні розлади, жирний кал, зниження ваги, болі.

Ознаки ураження підшлункової залози

До ознак ураження підшлункової залози відносяться:

 • болі в епігастрії. Характер болю може бути оперізувальний, які віддають в поперек, хребет або ліву лопатку;
 • підвищена шкірна чутливість;
 • «Жірний9raquo; стілець, який насилу змивається з поверхні унітазу;
 • кашкоподібний рясний стілець (до п'яти разів на день);
 • сірий колір калових мас;
 • коліки в животі, здуття;
 • нудота і важкість у шлунку після прийому гострої, жирної або копченої їжі;
 • зниження маси тіла;
 • поганий апетит.

Симптоми подразнення очеревини при панкреатиті

При гострому панкреатиті можуть відзначатися симптоми синдрому подразнення очеревини, прояв яких залежить про стадії запального процесу. Найчастіше вони зустрічаються при деструктивних процесах, при ексудації (з вмістом ферментів підшлункової залози). Роздратування очеревини також пов'язують з наявністю під очеревиною некрозів і крововиливів.

Перша допомога і лікування при симптомах хвороби підшлункової залози

При перших ознаках захворювання панкреатитом необхідно виконати наступні дії:

 • невідкладно викликати швидку медичну допомогу, так як будь-яке зволікання може закінчитися найважчими наслідками;
 • не допускати, щоб хворий приймав їжу;
 • якщо хворий просить води, можна дати невелику кількість мінеральної води;
 • на область пупка потрібно покласти пакет з льодом, загорнутий у рушник;
 • давати спазмолітики краще не варто, так як це може «размить9raquo; клінічну картину;
 • хворого необхідно укласти на спину або на бік. У більшості випадків біль сама визначає положення тіла. Цілком можливо, що людині буде набагато зручніше просто сісти і трохи нахилитися вперед;
 • очікувати на приїзд "швидкої допомоги".

Лікування панкреатиту має проводитися в стаціонарних умовах, де лікарі приймуть комплекс необхідних заходів і призначать сувору дієту. При розвитку ускладнень при гострому панкреатиті медики вдаються до хірургічних методів лікування.

Загальні принципи лікування при симптомах хронічного панкреатиту:

 • дотримання суворої дієти (не допускається прийом гострої, жирної, копченої їжі, повністю виключається алкоголь);
 • прийом знеболюючих ліків;
 • прийом ферментосодержащіх препаратів (мезим, креон і т. д.);
 • прийом вітамінів;
 • лікування цукрового діабету та інших ендокринних захворювань;
 • лікування жовчнокам'яної хвороби.

Якщо консервативне лікування при симптомах цієї хвороби підшлункової залози не дає позитивних результатів, пацієнтові може бути проведена операція (дистальна панкреатектомія, операція Уиппла або латеральна панкреатоеюностоміі), а також ендоскопічне лікування (дренування псевдокист і т. Д.).

Цікаві матеріали на цю тему!

Велика заліза (в довжину від п'ятнадцяти до двадцяти п'яти сантиметрів), розташована на задній стінці очеревини на рівні першого.

Підшлункова залоза - орган, що виконує в організмі людини ряд важливих функцій. Основна - це.

Нормальне функціонування організму людини багато в чому залежить від того, в якому стані його підшлункова залоза, наскільки.

1 коментар читачів статті "Ознаки та симптоми"

Дякуємо. Корисна інформація.

Залишити відгук або коментар

Додати коментар Скасувати відповідь

ЩЕ МАТЕРІАЛИ ПО ТЕМІ
ВИДИ панкреатиту
ЛІКУВАННЯ

УВАГА! ІНФОРМАЦІЯ, які містить цей сайт, НОСИТЬ ВИКЛЮЧНО ОЗНАЙОМЛЮВАЛЬНИЙ ХАРАКТЕР і не є рекомендацією до застосування. ОБОВ'ЯЗКОВО

ПРОКОНСУЛЬТУЙТЕСЯ з вашим лікарем!

Як лікувати і запобігти перші прояви панкреатиту

Ознаки панкреатиту у дітей слід виявляти на ранніх стадіях, щоб запобігти таким грізні наслідки хвороби, як цукровий діабет або жовтяницю.

Основна функція підшлункової залози - перетравлювання харчових речовин (жирів і білків) за допомогою ферментів (трипсину і ліпаз). Дані біологічні активні речовини є агресивними не тільки по відношенню до харчових білках, жирах і вуглеводах, але щодо власних тканин організму.

Якщо пропустити перші симптоми, скупчення ферментів в тканинах залози сприятиме її саморуйнування. Недолік ферментативних реакцій буде сприяти порушенню перетравлення частинок їжі з накопиченням в шлунково-кишковому тракті токсичних речовин. Однак найбільш небезпечним патогенетичним симптомом хвороби є її саморуйнування (панкреонекроз). При даній патології зменшується обсяг функціональної тканини, що призводить до цукрового діабету і різким болям в лівому підребер'ї.

Визначити панкреатит можна на основі наступних симптомів:

 1. Гострий біль в животі;
 2. інтоксикація;
 3. Кашкоподібний стілець з частинками їжі;
 4. Нудота, блювота і зниження апетиту.

Слід розуміти, що перераховані вище ознаки і симптоми хвороби можуть виникати, як гостро, так і хронічно. Залежно від перебігу захворювання виділяють наступні його форми:

 • гострий;
 • хронічний;
 • Реактивний.

Гострий панкреатит виникає при швидкому розпаді органу на тлі крововиливу, абсцесу (гнійна обмежена порожнина) або на тлі різкого блоку жовчовивідних шляхів. При поєднанні панкреатиту і холециститу (запалення жовчного міхура) спостерігається небезпечна патологія, яка медичною мовою називається холецистопанкреатит.

Хронічний панкреатит - патологія, яка повільно прогресує. При ній спочатку з'являються періодичні болі в лівому підребер'ї і диспепсичний сидром (порушення дефекації, здуття живота, пронос). Коли в тканини залози починають відкладатися солі кальцію, а область ушкодження заростає фіброзною тканиною, виникає хронічний панкреатит, який неможливо повністю вилікувати.

Захворювання може бути первинним і вторинним.

Первинна форма характеризується запальним процесом в самій підшлунковій залозі. Вторинна форма формується на тлі інших хвороб - холецистит, виразкова хвороба шлунка, гастроентероколіт.

Панкреатит у дітей рідко протікає по хронічного типу. Як правило, у молодому віці хвороба виникає гостро, так як у малюків висока реактивність імунної системи. При своєчасному лікуванні захворювання повністю зникає, а наслідків в підшлунковій залозі не залишається.

Наскільки небезпечний напад панкреатиту

Приступ панкреатиту небезпечний не тільки через імовірність розвитку больового шоку, але і через розвитку ускладнень з боку інших органів.

Які симптоми спостерігаються при нападі панкреатиту:

 1. Біль у верхній половині живота зліва;
 2. Посилення больових відчуттів після прийому їжі;
 3. Блювота і нудота - супутні симптоми патології;
 4. Рясний стілець з жирним блиском і схуднення.

Якщо не вдається остаточно вилікувати напад панкреатиту, патологія набуває хронічного перебігу з періодами ремісій і рецидивів. Звичайно, гостра форма хвороби лікується в стаціонарі, але лікарям не завжди вдається домогтися припинення патологічного процесу в підшлунковій залозі.

Чому не можна пити і курити при запаленні підшлункової залози

Запалення підшлункової залози частіше розвивається у людей, які зловживають спиртними напоями і курять. Такі шкідливі звички призводять не тільки до частих крововиливів в тканину залози, але і до самоактіваціі ферментів.

У нормі ферменти панкреас (лат. «Підшлункова залоза») стають активними тільки при попаданні в порожнину 12 палої кишки. При застійних зміни жовчовивідних проток, крововиливах в залозу, виникає викид ферментів прямо в тканину органу і їх самоактівація. Процес призводить до аутоагресії, при якій руйнуються клітини органу. Залежно від вираженості запалення виникає гострий або хронічний тип хвороби.

Така ситуації часто спостерігається у людей групи ризику:

 • При надмірному і частому вживанні алкоголю;
 • Травмах живота;
 • Хронічний алкоголізм;
 • інфекціях;
 • Хворобах дванадцятипалої кишки;
 • Цукровому діабеті;
 • Алергічних реакціях;
 • спадковості;
 • Порушення відтоку жовчі;
 • Прийомі ліків;
 • Хворобах сполучної тканини;
 • Цирозі печінки;
 • Паразитарних хворобах;
 • Оперативному втручанні на шлунково-кишковому тракті.

Існує деякі відмінності в клініці біліарного і паренхиматозного панкреатиту.

Билиарная форма виникає при застійних зміни в желчновиводящіх шляхах. При цьому ступінь вираженості запалення в підшлунковій залозі формується в залежності від ступеня закупорки просвіту жовчовивідної протоки. Чим більше його непрохідність, тим сильніше виражений запальний процес в підшлунковій залозі.

Паренхіматозна форма захворювання - супутній стан при вживанні алкоголю. При залежності від цього «зілля» розвивається ураження тканини залози, аж до панкреонекрозу.

Ускладнення гострого панкреатиту або до чого доводить алкоголізм

Ускладнення гострого панкреатиту розвивають досить швидко, так як ферменти і токсини є досить агресивними хімічними факторами. Вони можуть руйнувати не тільки власні тканини підшлункової залози, але і потрапляти в інші органи, забезпечуючи їх руйнування.

Особливо часто виражені ускладнення гострого панкреатиту у людей, що зловживають алкоголем. Через порушення кровопостачання у таких пацієнтів часто можна спостерігати ураження легень, серця, печінки і нирок після чергового нападу болю в лівому підребер'ї.

Основні ускладнення панкреатиту:

 • Гнійне запалення підшлункової залози і печінки;
 • Ерозії в стравоході і шлунку;
 • Рак підшлункової залози;
 • Різке зниження глюкози в крові;
 • Поява помилкових кіст в підшлунковій залозі;
 • Нервово-психічні розлади.

Таким чином, щоб захиститися від панкреатиту, слід в першу чергу вживати заходів профілактики хвороби. Виняток алкоголю і куріння - понад дієва міра лікування захворювання, ніж фармацевтичні препарати. Бережіть своє здоров'я!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

− 1 = 1