Ознаки панкреатиту симптоми де болить

Содержание

Ознаки панкреатиту у жінок

Відомо, що панкреатит - це хвороба, при якій відбувається запалення підшлункової залози. У групі ризику - чоловіки чи жінки, які зловживають алкоголем, кількістю їжі. Захворювання діагностують у жінок під час вагітності та початкового післяпологового періоду. Симптоми панкреатиту у жінок діляться на хронічні, гострі, реактивні. Вік для недуги не має кордонів. Захворювання застає зненацька як молодих, так і літніх людей.

Які ознаки панкреатиту у жінок

Панкреатит не виникає раптово. Він виникає внаслідок серії повторюваних нападів гострої форми хвороби підшлункової залози. Повторним вважається захворювання, якщо з моменту гострого нападу пройшло менше півроку. Якщо ж з моменту нападу пройшло більше 6 місяців, то хвороба перейшла в хронічну форму. Симптоми і лікування панкреатиту у дорослих жінок описуються далі.

Під час лікування має значення дієта. Вона складається при вивченні скарг хворого і аналізі проявів хвороби. Приберіть з повсякденного життя шкідливі звички: потрібно залишити куріння і (особливо) вживати алкоголь. Рекомендується провести ретельно підібране меню, виходячи з симптоматики, лікування лікарськими засобами. Варто відмовитися від:

У вкрай важких випадках фахівці призначають триденне голодування. При цьому пацієнта госпіталізують і ставлять крапельниці з так званим внутрішньовенним харчуванням. Існує цілий ряд ускладнень, що викликається інфекційними захворюваннями. В такому випадку проводиться лікування антибіотиками. Уважно вивчіть причини хвороби підшлункової залози.

Біль є першим типовою ознакою хвороби. Больові відчуття з'являються в глибині живота і піднімаються вгору. Як правило, дискомфортні відчуття починаються в районі нижніх ребер. Біль має оперізуючий характер. Її може посилити черговий прийом їжі. Гострий біль можуть викликати напої, наповнені вуглекислим газом. Симптоми хронічного панкреатиту багато в чому схожі з симптомами гострого. У пацієнта присутні скарги на тупий ниючий біль в області живота. Варто утриматися від прийому:

Існує ряд хвороб, здатних перевести захворювання в хронічну форму. Серед них: холецистит, жовчні камені, метеоризм. Характерними порушеннями є часті закрепи або проноси. Причому вони мають тенденцію чергуватися між собою. Виділяють ознаки захворювання підшлункової залози, за якими визначається хвороба без участі лікаря. Ними є:

 • суха шкіра;
 • ламкість волосся;
 • ранки в куточках рота;
 • нестача заліза в організмі хворого.

Частими явищами є нудота, відсутність апетиту, підвищений метеоризм, часта відрижка. Блювота у хворого може не викликати полегшення. Перераховані вище фактори, при супутньому відразі до їжі, призводять до різкого зниження ваги. Приводом для хірургічного втручання може стати зміна форми підшлункової залози до того стану, коли вона пережмет дванадцятипалу кишку. Цей процес ускладнить проходження їжі через кишку.

Симптоми алкогольного панкреатиту

Ускладнення наступають після прийому кислої чи гострої їжі. Діарея може чергуватися з запорами, повністю порушені обмін речовин і травлення. Відбувається відмирання підшлункової залози, при цьому мертві клітини викидають серотонін, звужує судини. Цей процес посилює запалення. Вживання алкоголю заборонено. Ознаками є:

Гострий панкреатит підшлункової залози є більш небезпечним станом, ніж хронічний. Його перебіг спостерігається строго в умовах стаціонару. З симптомів, які супроводжують захворювання, головними є:

Реактивний панкреатит (від слова «реакція») прогресує через інших наявних запальних процесів шлунково-кишкового тракту. Це може стосуватися як кишечника, так і печінки. Характерним показником є ​​те, що даний вид хвороби не переходить в хронічну форму. Вірогідність захворювання може підвищити цілий ряд факторів. Серед симптомів панкреатиту у жінок:

Як згадувалося, даний вид недуги може стати наслідком ряду інших запальних процесів. це:

Де болить при нападі панкреатиту

Локалізація болю може залежати від ряду причин. Важливу роль відіграє та обставина того, яка частина підшлункової запалена. Якщо головка - то хворіти буде в районі правого підребер'я. Якщо ж запалений хвіст підшлункової залози - то лівого. При запаленні тіла залози біль локалізується під ложечкою в епістрагальной області (область під мечовиднимвідростком). Також йде віддача в нижню частину грудної клітки і поперек.

Відео: що таке панкреатит і його симптоми

Подивившись відеоролик нижче, ви дізнаєтеся про функції підшлункової залози і її значенні. Кваліфікований фахівець розповість про основні симптоми панкреатиту у жінок, групах ризику та фактори, що впливають на прогрес захворювання. Будьте в курсі даної проблеми, але пам'ятайте, що при наявності у вас підозрілих симптомів, слід негайно звернутися до лікаря.

Інформація представлена ​​в статті носить ознайомлювальний характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

панкреатит

В організмі людини цей відносно невеликий орган виконує незамінні функції: вироблення травних ферментів і гормонів. У нормі ферменти повинні надходити в дванадцятипалу кишку і там активуватися, сприяючи розщепленню вуглеводної, білкової і жирної їжі.

Якщо щось порушується, процес відтоку сповільнюється або зупиняється, і ферменти починають «переварівать9raquo; саму залозу. А метаболіти - продукти перетравлення і токсини надходять в кров, отруюючи її. Ознаками панкреатиту є болі в підшлунковій залозі. Жінки нерідко скаржаться на больові відчуття в промежині, які заважають нормально ходити. Нерідко спостерігаються також болі в спині - пошкоджена підшлункова іррадіює в усі черевні органи. За аналогічним принципом болить спина при запаленні нирок.

На тлі виснаження організму, загальної слабкості може з'являтися головний біль. При цьому підшлункова залоза запалюється, найчастіше, без підвищення температури тіла, але обумовлює прояв якоїсь желтушности на обличчі і шкірних покривах.

У 98% випадків розвиток захворювання пов'язане з жовчнокам'яну хворобу (Коли саме камінь в жовчовивідних шляхів блокує вихід секрету) або надмірним вживанням алкоголю.

До факторів ризику, які можуть викликати або обтяжити панкреатит, відносять:

 • травми живота;
 • отруєння;
 • запалення дванадцятипалої кишки;
 • цукровий діабет, гіпертонія, атеросклероз судин, вагітність - при даних захворюваннях порушується кровообіг в підшлунковій залозі, обмежується її харчування;
 • оперативні втручання на шлунку, жовчному міхурі і його протоках;
 • прийом певних груп ліків (сечогінні, антибіотики, гормони);
 • інфекції (бактеріальні, вірусні, грибкові, паразитарні);
 • вроджені чи набуті особливості анатомії протоки залози (наприклад, звуження або пухлина);
 • порушення метаболізму або гормональної регуляції організму в цілому;
 • зловживання алкогольними напоями - у відповідь на появу спиртного в організмі відбувається підвищення концентрації ферментів в панкреатическом соку, який, не дійшовши до кишечника, може активізуватися; алкоголь також нерідко викликає спазм сфінктера, несвоєчасне відкриття якого здатне заблокувати в протоках панкреатичний сік;
 • незбалансоване харчування, утримання в раціоні великої кількості гострої і жирної їжі;
 • хворіти можуть також люди з генетичною схильністю.

Згідно з останньою класифікацією (розроблена в 2007 році), панкреатит за характером перебігу ділять на:

 • гострий;
 • гострий рецидивний;
 • хронічний;
 • хронічний, в стадії загострення.

Якщо симптоми панкреатиту виникають протягом перших шести місяців від початку захворювання, то говорять про гострий рецидивирующем захворюванні. Якщо після півроку - про загострення хронічного.

Протягом гострого панкреатиту виділяють фази:

 • ферментативну (3-5 добу);
 • реактивну (6-14 добу);
 • секвестрации (з 15-х діб);
 • результатів (після півроку).

За ступенем ураження тканини розрізняють панкреатит:

При набряку вражені окремі панкреатоцітов (клітини підшлункової залози). При деструктивної спостерігаються острівці некрозу.

Симптоми панкреатиту у жінки і чоловіки однакові:

 • Сильний біль. Це найбільш виражений симптом. Болі при панкреатиті в даному випадку зазвичай вельми інтенсивні, вони носять постійний, тупий і ріжучий характер. У разі несвоєчасного медичної допомоги пацієнту може загрожувати больовий шок. Залежно від того, де болить при панкреатиті, необхідно локалізувати джерело болю зліва чи справа. Якщо запалюється весь орган, біль має оперізуючий характер.
 • Стрибки артеріального тиску (підвищується або знижується в порівнянні зі звичним), підвищення температури.
 • Змінюється колір обличчя, стає блідим, з сірим відтінком. Риси обличчя загострюються.
 • Нудота, відрижка, гикавка.
 • Нестримна блювота з домішкою жовчі.
 • Діарея або запор.
 • Задишка, липкий піт.
 • Здуття живота.
 • Синюшний колір шкіри біля пупка, на попереку або в паху.
 • Жовтушність шкіри, очних склер.

Якщо несвоєчасно визначити напад панкреатиту, людина може померти. Першою допомогою хворому з очевидними симптомами повинен стати прийом спазмолитика, прикладання на живіт холодних предметів, а також відмова від їжі і постільний режим до моменту прибуття бригади Швидка допомоги.

Симптоми хронічного захворювання

Хронічний панкреатит розвивається роками або навіть десятиліттями, в перший час може протікати практично безсимптомно. Згодом з'являються, спочатку епізодично, потім наростають, такі ознаки і симптоми панкреатиту у жінок і чоловіків:

 • Біль після їжі, локалізується у верхньому відділі живота, іноді віддає в область серця або спину;
 • Дісептіческіе розлади - хронічна діарея, схуднення, здуття живота, нудота, блювота. Однак при симптоматичному лікуванні больові симптоми при панкреатиті у жінок і чоловіків зникають, заліза продовжує виробляти ферменти і хворий продовжує досить комфортне життя до наступного збою або переїдання.
 • При руйнуванні клітин підшлункової залози і заміщення їх сполучною тканиною може погіршуватися її гормональна функція. Продукція інсуліну знижується, розвивається цукровий діабет.

У жінок симптоми панкреатиту в хронічній стадії можуть бути як слабо, так і яскраво вираженими. При загостреннях показана госпіталізація і терапія, аналогічна тій, яка проводиться при гострому процесі. Хворому слід довічно дотримуватися дієти і вживати препарати при секреторній недостатності залози.

Симптоми і лікування при панкреатиті повинні починатися негайно. Хвороба в гострій стадії може розвиватися настільки швидко, що діагностує його вже лікар швидкої допомоги і відразу ж госпитализирует.

Діагностика хронічного панкреатиту включає:

 • консультацію гастроентеролога, огляд, опитування про спосіб життя, дієті, прийнятих ліках;
 • аналіз калу на стеаторею (тобто чи є в калі неперетравлений жир);
 • УЗД підшлункової залози;
 • Комп'ютерна томографія;
 • аналіз крові на глюкозу, при необхідності - тест на толерантність до глюкози.

Лікування панкреатиту гострої стадії проводиться в умовах стаціонару. Основні принципи:

 • голодна дієта (кілька діб дозволяється тільки вживання теплої води);
 • знеболюючі препарати;
 • інгібітори ферментів;
 • нудоти, протизапальні - для полегшення стану.

В особливо важких випадках належить оперативне втручання. Якщо до запалення приєдналося інфікування залози, потрібно антибіотикотерапія, дренування черевної порожнини. При некрозірованіі ділянок залозистої тканини знадобиться їх видалення.

Хронічний панкреатит в стадії ремісії можна лікувати в домашніх умовах. Комплексне лікування, призначене лікарем, допоможе підшлунковій залозі виконувати свої функції належним чином:

 • дієта - найпростіший і одночасно найскладніший для виконання пункт, що дозволяє блокувати або виключити напади при панкреатиті. При хронічному перебігу хвороби протипоказано все, що люблять багато людей: смажені і гострі страви, шоколад, гриби, фаст-фуд. Перевага способи приготування - варіння, запікання.
 • ферментні препарати - для полегшення роботи залози.
 • спазмолітики - при больових відчуттях.
 • періодичне лікування мінеральною водою (Курси в домашніх або санаторних умовах).

Основна профілактична міра - правильне харчування, дієта. Рекомендується вживати продукти у відварному або запеченому вигляді, м'ясо переробляти в фарш і готувати страви з нього, овочі пропарювати або тушкувати. З каш корисні вівсяна і гречана. Хліб краще не свіжий, а підсушений. Фрукти також не в свіжому, а в термічно обробленому вигляді. Намагатися їсти часто, але потроху. І краще не змішувати в одному прийомі їжі багато різних продуктів.

Додаткові заходи профілактики:

 • відмова від куріння і алкоголю;
 • лікувальна гімнастика, масаж, дихальні вправи;
 • мінімізація вживання кави.

Скільки проживе людина після постановки діагнозу, залежить від того, наскільки виражені ознаки панкреатиту: ступінь збереження тканини залози і її функцій, супутні захворювання (наприклад, жовчнокам'яна хвороба, цукровий діабет), дієта, необхідність в постійному прийомі ліків, де болить, як сильно і ін. 70% пацієнтів живуть 10 років після виявлення захворювання, 45% - 20 років. При гострому панкреатиті ризик смерті зберігається.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter

Апендицит - гостре запалення кінцевого відділу сліпої кишки інфекційної природи, що характеризується розвитком запальних і некротичних процесів. Вимагає проведення екстреного хірургічного.

радимо почитати

ВАЖЛИВО. Інформація на сайті надається виключно в довідкових цілях. Не займайтеся самолікуванням. При перших ознаках захворювання зверніться до лікаря.

Ознаки панкреатиту симптоми де болить

Панкреатит: причини і прояви

Давньогрецькі лікарі називали підшлункову залозу pancreas - вся з м'яса. Її роль в організмі надзвичайно велика: вона забезпечує травлення, бере участь в регуляції енергетичного обміну та інших важливих процесах.

Наприклад, ферменти підшлункової залози допомагають переварюванню білків, жирів і вуглеводів в кишечнику. А гормони підшлункової залози (інсулін. Глюкагон та інші) - регулюють рівень глюкози в крові.

панкреатит - це запалення підшлункової залози. Хвороба може протікати в гострій (швидко і бурхливо) або хронічної (довго і мляво) формі, з періодами загострення хронічного панкреатиту.

Вживання алкоголю і захворювання жовчного міхура (перш за все, жовчнокам'яна хвороба) в 95-98% випадків є причинами панкреатиту.

Інші фактори ризику, які можуть спровокувати запалення підшлункової залози:

 • захворювання дванадцятипалої кишки (дуоденіт, виразкова хвороба);
 • операції на шлунку і жовчовивідних шляхах;
 • травми, поранення живота;
 • ендоскопічна ретроградна холангіопанкреатографія (ЕРХПГ);
 • прийом деяких ліків (фуросемід, естрогени. антибіотики, сульфаніламіди і т.д.);
 • інфекції (епідемічний паротит (свинка), вірусні гепатити В, С, та ін);
 • паразитичні інвазії (аскаридоз);
 • анатомічні аномалії протоки підшлункової залози (звуження, пухлини і т.д.)
 • порушення обміну речовин;
 • зміна гормонального фону;
 • судинні захворювання;
 • спадкова схильність (т.зв. спадковий панкреатит).

Приблизно у 30% хворих не вдається встановити причину гострого панкреатиту.

Нове слово в корекції мікрофлори шлунково-кишкового тракту: синбіотики

Безпечне лікування запорів під час вагітності

Як зустріти свята без алергії і отруєнь

Колоноскопія: секрет легкої підготовки до процедури

У нормі в підшлунковій залозі виробляються неактивні попередники ферментів - їх перехід в активну форму відбувається безпосередньо в 12-палої кишки, куди вони надходять по протоку підшлункової залози і загальному жовчному протоку.

Під дією різних факторів (наприклад, камінь закупорює жовчний протік) підвищується тиск в протоці підшлункової залози, порушується відтік її секрету, і відбувається передчасна активація ферментів. В результаті замість того, щоб перетравлювати їжу, ферменти починають перетравлювати саму підшлункову залозу. Розвивається гостре запалення.

При хронічному панкреатиті нормальна тканина підшлункової залози поступово заміщується рубцевої, розвивається недостатність екзокринної (вироблення ферментів) і ендокринної (вироблення гормонів, в тому числі, інсуліну) функцій залози.

Основний симптом гострого панкреатиту - найсильніша біль у верхній частині живота (подложечной область, праве або ліве підребер'я), як правило, оперізуючого характеру. Болю не знімаються спазмолітиками (но-шпа) і анальгетиками. Часто відзначається блювота. порушення стільця, слабкість, запаморочення. В біохімічному аналізі крові при панкреатиті рівень альфа-амілази підвищено в 10-тки раз. Основні ознаки панкреатиту на УЗД (ультразвуковому дослідженні) підшлункової залози - зміна форми і нерівність країв, може бути наявність кіст.

Хвороба протікає важко. Можливий летальний результат.

При хронічному панкреатиті хворого, в першу чергу, турбують болі. Вони локалізуються в надчеревній ділянці, нерідко поширюючись в ліве і праве підребер'я і віддаючи в спину. Часто біль буває оперізує, вона посилюється, якщо лягти на спину, і слабшає, якщо сісти і трохи нахилитися вперед. Болі виникають або посилюються через 40-60 хвилин після їжі (особливо після рясної, жирної, смаженої, гострої їжі). Відлуння болю можуть дійти до області серця. імітуючи стенокардію.

Інші неприємні ознаки панкреатиту - проноси. Стілець стає кашкоподібного, при цьому може містити часточки неперетравленої їжі. Кількість калу сильно збільшується. Він має неприємний запах, сірий відтінок, жирний вигляд, важко змивається зі стінок унітаза. Можуть з'явитися відрижка. нудота, епізодична блювота, метеоризм. Людина втрачає апетит і швидко худне.

Досить часто до панкреатиту приєднується холецистит (запалення жовчного міхура), і, навпаки, холецистит може спровокувати розвиток панкреатиту. Нерідко при гострому панкреатиті приєднується інфекція (гнійні ускладнення). Розвивається флегмона або абсцес підшлункової залози. У деяких випадках розвивається кровотеча у черевну порожнину. Іншим грізним ускладненням панкреатиту є руйнування підшлункової залози і розвиток смертельно небезпечного перитоніту.

Після гострого панкреатиту хвороба переходить в хронічну форму. Загострення хронічного панкреатиту, як правило, провокує дратує їжа, алкоголь. Хронічний панкреатит може стати причиною розвитку цукрового діабету.

Поділіться з друзями

Панкреатит - ефективне лікування підшлункової залози

Запалення підшлункової залози називають панкреатитом. При цьому захворюванні вироблені підшлунковою залозою ферменти замість того, щоб потрапляти в дванадцятипалу кишку, залишаються в підшлунковій залозі, поступово руйнуючи її. Таким чином в кров починають потрапляти токсини, негативно впливаючи на весь організм.

Виділяють два види панкреатиту: гострий і хронічний. При гострій формі захворювання виникає раптово і характеризується сильною гострим болем у верхній частині живота. Гострий панкреатит вимагає негайної госпіталізації та адекватного лікування в умовах стаціонару. Хронічний панкреатит зазвичай розвивається внаслідок недолікованого гострого, болі у верхній частині живота менш виражені, ніж при гострій формі захворювання, і можуть віддавати в грудну клітку або поперек.

Переважна більшість випадків гострого панкреатиту виникають унаслідок зловживання алкоголем або внаслідок жовчнокам'яної хвороби. Крім того, сприяти розвитку панкреатиту можуть такі чинники:

 • генетична схильність;
 • гормональні порушення;
 • захворювання дванадцятипалої кишки, шлунка, жовчовивідних шляхів, жовчного міхура;
 • харчові та хімічні отруєння;
 • травми підшлункової залози;
 • переїдання, неправильне харчування з переважанням жирної і смаженої їжі;
 • порушення кровообігу в підшлунковій залозі, що буває при вагітності, атеросклерозі судин, артеріальної гіпертензії, цукровому діабеті;
 • вживання деяких медикаментів, наприклад, глюкокортикостероїдів, метронідазолу, естрогенів, нестероїдних протизапальних засобів, сульфаніламідів, тетрацикліну і ін .;
 • інфекційні захворювання, такі як епідемічний паротит, вітряна віспа, гепатити та ін.

До клінічних проявів гострого панкреатиту відносять такі:

 • болю в животі можуть локалізуватися на різних ділянках: у надчеревній ділянці, в правому або лівому підребер'ї, можуть також носити оперізуючий характер, віддавати в спину, за грудину;
 • нудота і блювота;
 • сухість в роті;
 • гикавка;
 • блідість;
 • посилене потовиділення;
 • підвищена температура;
 • наліт на мові;
 • жовтяниця.

Для хронічного панкреатиту характерні наступні симптоми:

 • поганий апетит;
 • відрижка;
 • нудота і блювота;
 • підвищене слиновиділення;
 • газоутворення;
 • проноси;
 • втрата маси тіла;
 • болю у верхній частині живота.

При підозрі на панкреатит лікар призначає такі обстеження:

 • аналіз сечі - для виявлення амілази;
 • загальний аналіз крові - дозволяє виявити ознаки запального процесу;
 • біохімічний аналіз крові - проводиться для визначення рівня ферментів, таких як амілаза, ліпаза і трипсин;
 • гастроскопия дозволяє визначити поширеність запального процесу на шлунок і дванадцятипалу кишку;
 • ультразвукове дослідження дає можливість виявити зміни підшлункової залози;
 • рентгенографія черевної порожнини дозволяє визначити кальцифікацію підшлункової залози, а також наявність внутрішньопротокових каменів;
 • Комп'ютерна томографія;
 • холецістохолангіографія;
 • копрограмма.

Лікування повинне підбиратися індивідуально з урахуванням форми і причин захворювання, його стадії, супутніх патологій та інших факторів. Для того, щоб дізнатися, як пройти лікування за кордоном в клініці Ассута або інших медичних центрах, зверніться за консультацією в Юнимед, де вам підберуть фахівців з перевіреною репутацією.

Лікування будь-якого виду панкреатиту передбачає дотримання дієти, усунення болю, корекцію недостатності підшлункової залози і запобігання ускладнень захворювання.

При гострому панкреатиті лікування має на увазі голодну дієту, призначення лікарських препаратів (знеболюючих, інгібіторів протеолітичних ферментів, альбуміну та ін.). У важких випадках показано хірургічне втручання.

У разі хронічного панкреатиту призначаються знеболюючі засоби, вітаміни, замісна терапія ферментами. Обов'язкове дотримання дієти. При наявності показань необхідно лікування цукрового діабету, жовчнокам'яної хвороби, ендокринних порушень.

Дієта при панкреатиті передбачає часті прийоми їжі невеликими порціями, виключення алкоголю, обмеження жирів, вуглеводів, солі, кави, підвищене вживання білкових продуктів.

Мережеве видання Інформаційне агентство EAOmedia. Головний редактор: Якимов Л. І. Свідоцтво про реєстрацію ЗМІ ЕЛ № ФС77- 53857 видано Федеральною службою з нагляду в сфері зв'язку, інформаційних технологій і масових комунікацій (Роскомнадзор) від 26 квітня 2013

Засновник і видавець ТОВ Прима Медіа

При передруці текстів чи іншому використанні текстових матеріалів з цього сайту на інших ресусрах в мережі Інтернет гіперпосилання на даний ресурс обов'язкове. Передрук або інше використання текстових матеріалів з цього сайту в друкованих ЗМІ можливе тільки з письмового злагоди автора, правовласника. Фотографії, відеоматеріали, інші ілюстрації можуть бути використані тільки з письмової згоди автора (правовласника) і з обов'язковим зазначенням імені автора і джерела запозичення. Правила сайту

© 2005-2016 Медіахолдинг PrimaMedia

Партнер Центру Захисту Прав ЗМІ

Надіслати повідомлення в редакцію сайту?

Як визначити панкреатит по перших симптомів.

Перші симптоми панкреатиту. Перші ознаки панкреатиту.

Перші симптоми панкреатиту проявляють себе у кожного по-різному. Взагалі симптоми при гострому або хронічному панкреатиті різні і залежить це в основному від того, на якій стадії захворювання знаходиться підшлункова залоза, але сьогодні мова піде про найперших симптомах панкреатиту .

Існують загальні перші симптоми і якщо Ви будете їх знати, то Ви зможете вчасно відреагувати і взагалі уникнути цієї страшної хвороби. Відразу обмовлюся, що грунтуюся на свій досвід і спостереження за іншими панкреатітікамі.

Так ось, найперша ознака це запори зі здуттям. Запори зі здуттям призводять до різних застоям і закупорити, в першу чергу в органах беруть участь в травленні, в тому числі і в протоках жовчовивідних шляхів і підшлункової залози.

А відбуваються вони зазвичай при малорухливому способі життя. У мене вони почалися, коли у мене з'явилася сидяча робота.

Потім починається нетравлення їжі. Часто відчувається тяжкість і дискомфорт після їжі. Через деякий час (у кого рік-два, у кого тиждень, у кого день, в залежності від стану підшлункової) з'являється дискомфорт у верхній частині живота, в області шлунка, як ніби проблеми зі шлунком - болить, дискомфортно, але не сильно турбує. Словом начебто проблеми з шлунком, але насправді це підшлункова. Іноді поколює справа, іноді зліва, які не зрозумієш де конкретно причина, але те, що у верхній частині живота дискомфорт це точно.

Отже, першими ознаками цього захворювання є часті закрепи зі здуттям, тяжкість після їжі, іноді нудота і дискомфорт у верхній частині живота. У кого-то в середині, у кого-то зліва болить, у кого-то справа. Це залежить від того яка частина підшлункової залози запалена. Якщо головка підшлункової залози, то болі праворуч, якщо тіло, то посередині, якщо хвіст підшлункової, то зліва. А іноді буває в однієї людини і часом поболює всюди, тобто іноді справа коліт, іноді зліва, іноді посередині.

Далі гірше. Дискомфорт і толерантні болю терпимі і як правило люди ходять далі, що призводить до гірших наслідків. Наступними ознаками вже починається загострення є напади болю. Несподівана поява незрозумілою болю, нудоти, блювоти, озноб. Буває таке, коли людина ні з того, ні з сього почало нудити, рвати, та ще болю такі як ніби судоми в шлунку при блювоті, ми часто приймаємо їх за отруєння, але якщо Ви їли те саме, що й інші, а них нічого немає, то це теж може виявитися початком панкреатиту. Або така ж нудота і блювота від переїдання, але раніше від цього Вам нічого не було, а тепер нудить, рве, морозить і дискомфорт у верхній частині живота. Зверніть увагу! Покажіть спочатку руками де знаходиться живіт, а тепер вкажіть верхню частину живота. Якщо болить там, то це те, про що я зараз пишу.

У мене так і було і я прийняла це за отруєння, а через півтора року такий напад був, що я розігнутися не могла і дихати глибоко. Так що, якщо у Вас було подібне бийте на сполох, перевіряйте підшлункову у хороших фахівців, тому що не завжди зрозуміло відразу, що це підшлункова залоза почала пустувати. Почитайте про те як надати першу допомогу при таких загостреннях панкреатиту.

Перші симптоми панкреатиту істотно відрізняються від симптомів гострого і хронічного панкреатиту. Тому щоб не заплутати вас я напишу про це в окремих статтях. А поки поговоримо про профілактику цього захворювання, тобто про те, як уникнути цієї хвороби.

По-перше як Ви зрозуміли це рухливий спосіб життя. Навіть якщо у Вас сидяча робота, намагайтеся більше ходити або займайтеся яким-небудь видом спорту.

Робіть зарядку щодня. Слідкуйте за харчуванням. Жирне, смажене, консерванти, копченості, гостре, алкоголь, та ще не в міру - завжди шкодили організму. Краще вже зараз відучувати себе від цього і не тільки розуміти наскільки це все шкідливо, але і не вживати взагалі. Основна причина виникнення цієї хвороби це - фізично - неправильне харчування. психологічно - стреси, переживання, депресія. соціально - неблагополуччя.

Адже здоров'я це благополуччя на фізичному, психологічному та соціальному рівнях, а не тільки відсутність хвороб або інших фізичних недоліків.

Під неправильним харчуванням мається на увазі не тільки не регулярність, а й те, ЩО ми їмо. Про правильне харчування можна почитати в дуже цікавих і корисних статтях Правильне харчування і Найлегша дієта при панкреатиті і не только0, завдяки якій можна знати міру в їжі.

А щоб не впадати в стреси, треба припиняти колупати себе, доводити щось комусь, словом перестати переживати, а просто жити! З цього приводу теж є цікава стаття Психологічна причина панкреатиту. Почитайте дуже цікаво.

Ну і звичайно ж необхідно вести правильний режим роботи і відпочинку. Не можна тільки працювати або тільки відпочивати, потрібен баланс у всьому.

Якщо хвороба все-таки підкрадається до Вас і у Вас почали, проявляються подібні ознаки і симптоми панкреатиту, то краще зверніться до фахівця і не підпускайте цю хворобу до себе.

На цьому дозвольте відкланятися. Всього Вам доброго!

Якщо Ви хочете дізнатися про те які у мене були перші ознаки панкреатиту, читайте статтю «Панкреатит починається з непомітних дрібниць!»

А як у Вас почала даватися взнаки ця хвороба? Які у Вас були перші симптоми панкреатиту ?

Джерела: http://medportal.ru/enc/gastroenterology/pancreas/2/, http://eaomedia.ru/news/24.02/pankreatit---effektivnoe-lechenie-podzheludochnoy-zhelezi.html, http: // hronicheskiy -pankreatit.ru/o-pankreatite/pervie-simptomy-pankretita.html

Коментарів поки немає!

Холязіони століття лікування доктор комаровский

ГлавнаяБолезні очей Халязіон Термінхалязіонпроісходіт від грецького слова, далі.

Як користуватися тестом для вагітності

Як користуватися тестом на вагітність? Навіть про ранньому терміні далі.

Поради доктора ефективний препарат при Епштейн Барре

Вірус Епштейна-Барр у дітей: причини, симптоми, лікування вірус Епштейна- Барр далі.

Якщо мало спати чи будуть набряки очей

Набряки очей у новонароджених Часто далі.

Чому набрякає обличчя Серед людей середнього і старшого віку набряклість далі.

Консультація в будь-якій області медицини

Серце - це біологічний маятник організму. Зберегти здоров'я серця і судин життєво важливо для активної життєдіяльності.

Очі - дзеркало душі і показник здорового організму. Як зберегти зір? Як зберегти здоров'я і красу очей на багато років?

Гастроентерологія - комплексний розділ медицини, що вивчає роботу шлунково-кишкового тракту людини, захворювання і методи їх лікування.

Здорові зуби - важливий фактор, від якого залежить не тільки краса посмішки, але і впевненість в собі.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

15 − = 6