Ознаки пахової грижі

Пахова грижа у чоловіків: перші симптоми і ознаки. Причини і лікування пахової грижі у чоловіків

Пахова грижа являє собою захворювання, яке утворюється внаслідок проникнення частини кишечника в паховий канал. Через особливості фізіологічного будови, даний вид грижі спостерігається частіше у представників чоловічої статі. Про ознаки пахової грижі у чоловіків і методах усунення цієї недуги - далі в статті.

Пахова грижа у чоловіків: причини

Пахова грижа може виникнути з різних причин. Виділяють наступні фактори, які можуть посприяти появі цієї недуги у чоловіків:

1. Спадкова схильність людини до пахової грижі виявляється в анатомічної слабкості м'язової тканини черевної порожнини.

2. Частий (хронічний) кашель, який буде надавати сильне навантаження і тиск на ослаблені зони живота, що в свою чергу, може дати поштовх до утворення пахової грижі.

3. Надмірні фізичні навантаження, які роблять сильний тиск на черевну порожнину (і підвищують саме внутрішньочеревний тиск). Особливо небезпечним вважається підйом вантажів, утримування чого-небудь у висячому положенні, а також перенесення важких речей перед собою.

4. Деякі хвороби кишкової системи здатні збільшити внутрішньочеревний тиск, особливо тоді, коли вони викликають у хворої людини постійні запори.

5. Зайва вага здатний давати надмірне навантаження на внутрішні органи, що підвищує схильність людини до пахової грижі.

6. Раніше перенесені травми зони паху, які викликали різке ослаблення зв'язок і м'язів.

7. Різка втрата ваги призводить до того, що в очеревині людини утворюються порожні обсяги, які можуть осісти назовні черевної порожнини.

Як можна зрозуміти з вищеописаного, посприяти розвитку пахової грижі у чоловіків можуть кілька чинників, проте найпоширенішою причиною даного захворювання є саме підйом вантажів. Він найбільш швидко здатний привести до гострого стану людини, при якому йому буде вимагатися негайне лікування.

Пахова грижа у чоловіків: перші симптоми і ознаки

На самому початку даної хвороби у людини в зоні паху утворюється маленька припухлість, яка разом з розвитком грижі буде значно збільшуватися в розмірах. При цьому, дане здуття може змінювати форму і випинання. Наприклад, якщо людина лежить, випинання і зовсім не буде помітно, а коли встає, то буде видно характерне випинання.

У початкових порах грижа зазвичай не викликає хворобливості, тому багато людей звертаються до лікаря вже тоді, коли хвороба запущена і викликає страшні болі.

Взагалі, болі і їх відсутність в чому залежать від складності хіба грижі. При цьому, деякі пацієнти спостерігають сильне печіння, яке збільшується після фізичних навантажень. Інші ж можуть відчувати поколювання і тупий біль.

У міру зростання і збільшення грижа здатна викликати у людини дискомфорт і неприємні відчуття.

Крім цього, виділяють наступні додаткові симптоми, які можуть розвиватися у людини з пахової грижі:

1. Відчуття тиску внизу живота, особливо перед походом в туалет.

2. Лихоманка і збільшення температури тіла буває в тому випадку, якщо у хворого розвинулося сильне запалення і поразки інфекцією черевну порожнину.

3. Прискорене серцебиття.

4. Нудота і блювання буває при несвоєчасно розпочатому лікуванні.

5. Біль, яка віддає в поперек і статеві органи.

6. Гурчання, яке спостерігається при вправленні грижі. Таке буває на початкових етапах хвороби. У більш запущеному стані людина вже не зможе самостійно вправити грижу.

7. Якщо грижа має розташування, захоплююче сечовий міхур, хворого може турбувати біль внизу живота і часте сечовипускання.

8. Рідше спостерігається діарея або запор.

9. У тому випадку, якщо грижа зачіпає не тільки пах, а й мошонку, у чоловіка може спостерігатися збільшення даного органу.

Пахова грижа у чоловіків: лікування

Після діагностування пахової грижі у чоловіків (ознаки її були розглянуті вище) практично завжди лікуючий лікар пропонує традиційний варіант лікування - видалення грижі. Дана операція може проводитися як класичним розрізом, так і лапороскопіческой (шляхом невеликих проколів в зоні грижі).

У тому випадку, якщо хвороба не викликає у людини болів і перебувати на початкових етапах, операція може і зовсім не проводитися. Тут все залежить від кожного конкретного випадку.

Безпосередньо перед операцією пацієнт повинен пройти повну діагностику і консультацію у кількох фахівців (терапевта, кардіолога, уролога, хірурга).

Під час огляду лікар також повинен спостерігати за станом грижі і симптоматиці пацієнта. При цьому варто відзначити, що іноді у чоловіків пахову грижу можна сплутати з стегнової грижею і водянкою яєчка.

Дана операція з видалення грижі проводитися під загальною анестезією. Якщо процедура не складна і грижа не запущено, то її можуть видаляти і під місцевим наркозом. Тривалість її в середньому становить 2-3 години.

Після проведення операції хворому призначаються антибіотики. Приймати він їх повинен ще протягом двох тижнів. В цей час людині бажано знаходитися в умовах стаціонару під лікарським наглядом. Також хворому потрібно обов'язково носити подцежівающій бандаж, який буде утримувати м'язи черевної порожнини в тонусі і не давати хвороби повторитися знову.

Уже після виписки додому людині рекомендується дотримуватися такі лікарські рекомендації:

1. Уникати будь-яких фізичних навантажень мінімум півроку. При цьому, не можна піднімати нічого важкого або робити складну фізичну роботу.

2. Відмовитися від куріння і прийому спиртних напоїв.

3. Більше відпочивати.

4. Стежити за своєю вагою і не допускати ожиріння.

5. Дотримуватися дієтичне харчування. При цьому, раціон здебільшого повинен складатися з нежирних страв з риби, м'яса, овочів і фруктів. Також дуже корисними вважаються морепродукти, каші і кисломолочні продукти.

6. Уникати переїдання, щоб не допускати перенапруження в черевній порожнині. Їсти при цьому потрібно часто (4-5 разів на день), але не великими порціями.

7. Відмовитися від продуктів, які викликають бродіння в кишечнику (квашені овочі, консервація, копченості).

При правильному дотриманні всіх лікарських рекомендацій людина зможе повністю позбутися від пахової грижі.

Пахова грижа у чоловіків: лікування, ускладнення

Незважаючи на те, що на перший погляд пахова грижа не є загрозою і спочатку не викликає болю, вона вважається дуже небезпечним захворюванням, здатним призвести до тяжких ускладнень.

Найчастіше пахова грижа сприяє розвитку таких небажаних наслідків:

1. Запалення яєчок.

2. Запалення самої грижі.

3. Обмеження грижі, яке здатне привести до летального результату хворого.

4. Непрохідність кишечника.

5. Порушення в статевій системі чоловіки.

6. Попадання інфекції в черевну порожнину.

Виявити обмеження грижі можна по її характерними ознаками - виявлення крові в калі, різких болях внизу живота, нудоти і блювоти. Також в такому стані людина більше не зможе самостійно вправити собі грижу.

При цьому хворому потрібно відразу ж звертатися до лікаря і проводити діагностику, інакше в іншому випадку, наслідки обмеження грижі можуть бути плачевними.

Пахова грижа у чоловіків: профілактика

Профілактика пахової грижі у чоловіків полягає в обов'язковому дотриманні наступних лікарських рекомендацій:

1. Слід регулярно займатися спортивними навантаженнями, які спрямовані на зміцнення м'язів живота. Це може бути вправи для пресу, віджимання, підтягування і т.п. Головне, щоб дані тренування були регулярними.

2. Відмовитися від куріння, яке сприяє хронічний кашель.

3. Правильно харчуватися, щоб не допускати ожиріння. Також дуже важливо розумно худнути і не допускати різкого скидання ваги. З цієї причини при бажанні привести свою вагу в норму потрібно звертатися до досвідченого дієтолога, щоб той склав збалансовану дієту і план схуднення.

4. Не можна надавати на свій організм надмірні навантаження, особливо піднімати тяжкості. При перенесенні важких речей навантаження потрібно рівномірно розподіляти на обидві руки.

5. Дуже важливо при появі перших ознак пахової грижі не соромитися своєї проблеми і як можна швидше звертатися до лікаря. Від цього багато в чому буде залежати успіх лікування.

© 2012-2018 "Жіноча думка". При використанні матеріалів - посилання на першоджерело обов'язкове!

Головний редактор порталу: Катерина Данилова

Електронна пошта: [email protected]

Телефон редакції: +7 (965) 405 64 18

Пахова грижа у чоловіків - симптоми, причини, обмеження грижі

Пахова грижа - одна з найпоширеніших патологій в хірургії серед всіх можливих подібних утворень в черевної стінки.

Зазвичай вона зустрічається в дитинстві у хлопчиків - вроджена, а також діагностується у чоловіків - придбана. Близько 90 - 95% пацієнтів, які страждають на цю недугу - чоловіки, це пов'язано з анатомічними особливостями їх пахової області.

Грижі в паху - це евентрація (випадання внутрішніх органів) внаслідок проникаючого поранення черевної порожнини. Очеревина створює внутрішній листок грижового мішка, тобто, одягає собою великий сальник або кишку. Дефект стосується тільки волокон фасцій і м'язів пахового каналу. Грижі найчастіше бувають односторонніми, тільки зліва чи справа, дуже рідко можуть бути з обох сторін.

Походження вродженої пахової грижі відрізняється від причин появи придбаних. Ми розглянемо провокуючі фактори освіти придбаних пахових гриж у чоловіків і симптоми, що з'являються при цьому недугу.

 • Ослаблені передні і задні стінки пахового каналу
 • Хронічні закрепи, що піднімають внутрішньочеревний тиск
 • Пошкодження м'язів живота, слабкі м'язи очеревини
 • Вроджена слабкість пахового кільця і ​​сполучної тканини

Провокуючі фактори:

 • Підняття тягарів - регулярні, надмірні фізичні навантаження, сильно підвищують внутрішньочеревний тиск і напруженні живота
 • Хронічні захворювання органів дихання з частим сильним кашлем
 • Хронічні інфекційні захворювання сечостатевої системи
 • Простатит - запалення передміхурової залози
 • Нестримна блювота, порушення роботи шлунково-кишкового тракту

Ознаки наявності пахової грижі

Симптоматика пахової грижі досить очевидна при візуальному огляді, освіта має плотноеластіческую консистенцію і легко прощупується самостійно. Воно може бути округлим, а якщо грижової мішечок опускається в мошонку, то випинання має витягнуту форму. Як правило, при генетичної схильності, схильності організму до появи грижі- після підняття важких предметів і інтенсивного фізичного навантаження може виникнути грижовоговипинання.

У чоловіків симптоми придбаної пахової грижі наступні:

 • Освіту можна виправити простим натисканням, при цьому чутно характерне бурчання.
 • У положенні лежачи випинання зазвичай або вирівнюється, або сильно зменшуватися в розмірі, і навпаки, в вертикальному положенні збільшується і з'являється знову.
 • У вправленном стані грижі, можна легко промацати через шкіру розширене пахові кільця.
 • При опусканні грижового мішка в мошонку, відповідна половина мошонки збільшується в розмірах.
 • При сильному кашлі, напруженні, чханні грижа збільшується в розмірах, напружується, якщо прикласти до неї руку-це легко відчути.

При невеликих розмірах пахової грижі більше немає ніяких симптомів, що турбують хворого. Але при значному збільшенні випинання можуть з'явитися такі нездужання:

 • Ниючі, тривалі болі в області грижового освіти
 • Болі в попереку, внизу живота - це відбувається через здавлювання інших органів і кишечника
 • Запори, це теж обумовлено здавленням кишкових петель в грижовому мішку
 • Інші ознаки порушення травлення, такі як здуття живота, гучне бурчання
 • У рідкісних випадках, при попаданні частини сечового міхура в грижове освіту, можуть виникнути проблеми з сечовипусканням

Якщо у чоловіка, крім інших проявів з'явилися і такі:

 • Підвищення температури
 • Гострий біль в животі
 • Нудота і блювання
 • Запори і проноси
 • Загальна слабкість

це може бути ознакою апендициту. Гостре розвиток апендициту провокується попаданням сліпої кишки в грижової мішок (див. Симптоми апендициту у дорослих).

Ознаки обмеження пахової грижі

Обмеження - це найпоширеніше ускладнення грижі пахової. Симптоми, що виникають при цьому схожі з ознаками кишкової непрохідності, гострого орхіепідідіміта, пахового лімфаденіту, раку яєчка або пухлини сім'яного канатика. Больовий синдром при обмеженні грижі настільки сильний, що хворим важко стримувати крики і стогони. Зазвичай, біль виникає на тлі фізичного напруження і не стихає після розслаблення, це відбувається за рахунок здавлення судин і нервів защемленої частини кишечника або сальника. Поведінка пацієнта дуже неспокійне, він блідне, при сильному больовому шоці можливе зниження артеріального тиску і тахікардія.

Бандаж при паховій грижі

Для обмеження грижі в паху характерні такі ознаки:

 • Гостра, різкий біль в животі і області грижі
 • Напруга грижового мішка
 • Грижа не вправляється
 • Відсутність кашльового поштовху - під час покашлювання при упорі пальцем на пахові кільця можна відчувати поштовхи. У разі утиску грижі- передачі поштовху при кашлі немає.
 • Відсутність стільця, здуття
 • Нудота блювота
 • Слабкість, тахікардія

Вражена пахова грижа - вкрай небезпечний стан хворого, який потребує екстреної медичної допомоги. Операцію слід провести якомога раніше, оскільки можуть розвинутися такі ускладнення як:

 • Перитоніт - запалення черевної порожнини, при тривалому обмеженні пахової грижі
 • Некроз - омертвіння частин сальника або петель кишки, що потрапили в грижової мішок.

Добрий день. У мене (63 роки) знову з'являється в лівій стороні пахова грижа після операції. в день два рази займаюся фізичною вправою: підтягування на турніку, присідання і віджимання від стільця. Чи є ці заніятія причиною виникнення грижі

Додати коментар Скасувати відповідь

Чи всі Ви знаєте про застуді і грипі

© 2013 Азбука здоров'я // Угода // Політика персональних даних // Карта сайту Інформація на сайті призначена для ознайомлення і не закликає до самостійного лікування. Для встановлення діагнозу і отримання рекомендацій по лікуванню необхідна консультація кваліфікованого лікаря.

Симптоми пахової грижі у чоловіків і наслідки

Пахова грижа - найпоширеніший варіант абдомінальних гриж. За статистикою з усіх гриж живота пахові складають до 80%. І страждають ними переважно чоловіки. Це пояснюється особливостями їх анатомії. У чоловіків більш короткий і широкий паховийканал і його стінки менше укріплені сухожильних і м'язовими шарами. Крім того, чоловіки частіше за жінок відчувають важкі фізичні навантаження.

Пахова грижа являє собою випинання очеревини в просвіт пахового каналу або через канал під шкіру в паховій і пахово-мошоночной області. Рідше, в якості вмісту грижі, виступають інші внутрішні органи (петлі кишечника, стінка сечового міхура).

Мал. 1 - Прояв пахової грижі у чоловіків.

Розрізняють декілька різновидів пахових гриж: вроджені та набуті, прямі і косі, ковзаючі і комбіновані. Але всі вони мають загальні симптоми.

Не завжди випинання очеревини можна визначити візуально. Починається грижа ніяк себе не виявляє: відсутні зовнішні ознаки захворювання, хворого ніщо не турбує. Виявити ослаблення стінок пахового кільця може тільки лікар-хірург, проводячи цілеспрямоване обстеження пацієнта.

При формується пахової грижі хворих починають турбувати перші симптоми: Під час фізичного навантаження, потугах при дефекації, при кашлі або чханні з'являються освіти в пахово-мошоночной області. Після припинення провокуючого дії, випинання зникає.

При виході очеревини через паховий канал під шкіру пахово-мошоночной області відзначаються характерні симптоми:

 1. З'являються об'ємні утворення в місці грижового випинання. Розміри його можуть бути різними - від волоського горіха до курячого яйця. Грижовоговипинання може виникати періодично і легко вправлятися всередину - мимовільно або пацієнтом (вправимая грижа), а може бути присутнім постійно (невправимая грижа).
 2. Хворий починає скаржитися на періодичні болі в області грижі, які посилюються при фізичному навантаженні і можуть віддавати в мошонку, крижі, поперек, нижні відділи живота. Згодом болю стають хронічними і досить сильними.
 3. Відчуття дискомфорту при ходьбі.

Можливі й інші проблеми: розлади стільця, болі в животі, нудота, здуття живота, різі під час сечовипускання, зниження апетиту.

Всі ці симптоми відзначаються при неущемленной пахової грижі.

У разі розвитку утиску, коли очеревина як би «затискається» в стінках пахового каналу, виникає картина «гострого живота»:

 • раптово з'являється сильний біль в області грижі і в нижніх відділах живота;
 • біль супроводжується нестримною і не приносить полегшення блювотою;
 • раніше вправимі грижі стають невправимими;
 • нерідко відзначається затримка стільця і ​​здуття живота через скупчення газів;
 • може підвищуватися температура тіла.

Розвивається перитоніт, і стан хворого швидко погіршується. Біль стає нестерпним і болісної, супроводжується блювотою, падінням артеріального тиску і втратою свідомості.

Діагностика сформувалася пахової грижі проводиться на підставі пропонованих скарг при огляді пацієнта. Крім того, проводяться дослідження, які дозволяють виключити інші захворювання пахово-мошоночной області: водянку яєчка, стегнову грижу, лімфаденіт, абсцес, пухлина.

Що починається грижу діагностувати набагато складніше. Пацієнти не пред'являють ніяких скарг, і при поверхневому огляді зміни в пахово-мошоночной області не виявляються. У цьому випадку проводиться пальпація: лікар промацує пальцем зовнішнє пахові кільця, в той час як хворий напружує черевний прес. При цьому хірург відчуває толчкообразное випинання грижі. Виявлене таким чином ослаблення стінок пахового кільця є основною ознакою починається пахової грижі.

Для уточнення характеру грижового вмісту потрібне проведення УЗД.

Пахова грижа небезпечна виникненням ускладнень. Найбільш грізним з них є обмеження - гострий стан, яке може привести до загибелі пацієнта. Крім того, при паховій грижі можливо запалення грижового вмісту і сусідніх органів, а також розвиток копростазу (гострої затримки стільця). А невправімие і великі грижі навіть без ускладнень заподіюють дискомфорт хворим: обмежують їх активність і супроводжуються неприємними симптомами.

Рекомендуємо до перегляду:

Для отримання актуальної інформації про лікування зверніться до лікаря!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

2 + 1 =