Ознаки остеохондрозу шийного відділу

Содержание

Остеохондроз шийного відділу хребта

Малорухливий спосіб життя, характерний для офісних працівників і тих, хто любить відпочити перед телевізором або за екраном монітора, нерідко стає причиною виникнення остеохондрозу. Перші ознаки цього захворювання можуть проявитися вже в 25 років і, якщо його не лікувати, ускладнення можуть привести до серйозних наслідків.

У статті ми розглянемо що таке остеохондроз шийного відділу хребта, основні причини виникнення цієї хвороби, її симптоми і стадії, способи лікування, а так само відповімо на інші питання, що виникають у пацієнтів з остеохондрозом.

Схема пристрою шийного відділу хребта

Остеохондроз шийного відділу хребта (Osteohondroz) - це дегенеративно-дистрофічні ураження міжхребцевих дисків, в результаті яких пошкоджуються самі диски, хребці і суглоби шийного відділу, спостерігається зниження висоти міжхребцевих дисків. Захворювання прогресує, якщо його не лікувати, і може призвести до виникнення головного болю, порушення кровообігу і навіть грижі. як і остеопороз, захворювання виникає через порушення мінерального обміну, в результаті чого кістки і суглоби стають менш міцними.

Остеохондроз може викликати нестабільність шийного відділу хребта (симптоми і лікування схожі з хондроза, але мають ряд особливостей), що нерідко супроводжується зміщенням хребців. У свою чергу, це прискорює розвиток остеохондрозу, руйнуючи хребетний відділ.

Основні причини, які можуть викликати остеохондроз:

 • неправильне харчування і зайва вага;
 • порушення постави, сколіоз, ревматизм, плоскостопість;
 • малорухливий спосіб життя: сидяча робота (водії, офісні працівники), відсутність фізичних навантажень і т.д .;
 • перенесені травми в області шиї, травми хребта;
 • занадто великі фізичні навантаження, незвичні для організму;
 • нервове напруження, часті стреси;
 • спадкова схильність до розвитку хвороби;
 • неправильний розвиток шийного відділу хребта.

Більшість перерахованих вище причин викликають навантаження на шийні хребці, в результаті чого виникає м'язовий спазм. Через це порушується процес кровообігу, знижується ефективність обмінних процесів, що викликає дегенеративні зміни. Змінюється структура міжхребцевих дисків, вони стоншуються і деформуються, виступаючи за межі хребта.

Нерідко причиною виникнення остеохондрозу є прогресуючий діскоз, поширився на суміжні хребці або кісткову тканину. Він виникає найчастіше при тривалих фізичних навантаженнях в поперековому і шийному відділах, практично ніколи не торкаючись грудного.

Розвиваючись, остеохондроз проходить кілька стадій, що характеризуються певними ознаками і симптомами. Ці стадії ми розглянемо нижче.

Остеохондроз 1 ступеня шийного відділу (доклінічна стадія)

Зазвичай на початковій стадії розвитку захворювання спостерігається лише незначна згладжена лордозу шиї, пацієнти відчувають болі, що посилюються при поворотах і нахилах голови, відчувають напругу і швидку стомлюваність м'язів в області спини, попереку. На цій стадії остеохондроз виліковний без медикаментів, досить змінити харчування, виконувати вправи та інші заходи.

На другій стадії між хребцями спостерігається нестабільність, пацієнта починає турбувати більш інтенсивний біль, періодично віддає в руки або плечі, так само посилюються больові відчуття при поворотах і нахилах голови. Це відбувається в результаті ущемлення нервів, оскільки зменшується висота міжхребцевих дисків. Пацієнти починають помічати швидку втому, неуважність, зниження рівня працездатності і головні болі.

На цій стадії біль починає посилюватися, вона виникає постійно не тільки в шиї, але і в плечах, віддає в руки. М'язи руки стають слабшими, спостерігається оніміння, оскільки починають формуватися грижі міжхребцевих дисків. В цьому випадку діагностика виявляє малу рухливість шийного відділу. пацієнтів турбують запаморочення і слабкість.

Грижа шийного відділу хребта

На завершальній стадії відбувається руйнування міжхребцевих дисків, які заміщаються сполучною тканиною. Патологічний процес зачіпає відразу кілька сегментів хребта, які можуть знаходиться на різних стадіях руйнування. У пацієнтів спостерігається порушення координації, посилюються запаморочення і болю, з'являється шум у вухах і інші порушення.

Симптоми остеохондрозу шийного відділу хребта

Виявити навіть початкову стадію захворювання можна за такими ознаками:

Головні болі при остеохондрозі шийного відділу

 • больові відчуття в області шиї, потилиці, плечах або руках;
 • слабкість рук;
 • хрускіт і болі при рухах голови;
 • загальна слабкість, втома, порушення координації, запаморочення;
 • зниження гостроти зору і слуху, оніміння мови.

Один з найбільш частих ознак - це запаморочення при остеохондрозі шийного відділу хребта. При цьому симптоми запаморочення можуть супроводжуватися шумом і дзенькотом у вухах (знижена гострота слуху), відчуттями дезорієнтації, мігренню, а також нудотою і блювотою. Лікування запаморочення при шийному остеохондрозі не вимагає якихось особливих методів і ліків і відбувається паралельно із загальною терапією. При цьому саме лікар визначає, як лікувати ці симптоми - не слід намагатися позбутися від запаморочень народними методами.

Ще один неприємний наслідок - це часті головні болі, особливо у жінок. Мігрені можуть виникати кілька разів в день, викликаючи неприємні і болючі відчуття.

Ознаки захворювання шийного відділу проявляються дещо інакше, ніж остеохондроз інших відділів хребта в зв'язку з тим, що в області шиї хребці знаходяться близько один до одного, висота міжхребцевих дисків при цьому невелика, що призводить до ускладнень навіть при незначних дегенеративних змінах.

Симптоми шийного остеохондрозу, що виникають в головному мозку

При розвитку остеохондрозу знижується надходження крові до стовбура мозку через артерії, які стискаються виступаючими краями хребців. В результаті відбувається порушення кровообігу головного мозку. У хворих спостерігаються невротичні порушення: дратівливість, тривога, часта зміна настрою, образливість, безсоння, знижується здатність зосереджуватися. У деяких випадках можуть виникати спалахи гніву, страх, туга.

Спазми судин можуть призвести до непритомності, головного болю, спостерігається шум в вухах, поява точок перед очима. Ще одним наслідком остеохондрозу може бути ураження вестибулярного апарату. В такому випадку з'являються такі симптоми загострення: запаморочення, відчуття нестійкості, нудота, в деяких випадках - блювота.

Симптоми шийного хондроза у жінок

В цілому, ознаки остеохондрозу для чоловіків і жінок однакові. Однак у жінок у віці від 45 до 65 років нерідко з'являються неприємні відчуття, болі і оніміння, що супроводжується поколюванням, в області рук під час сну. Такі напади можуть повторюватися вночі кілька разів.

Діагностика хондроза шийного відділу хребта

Для діагностики захворювання в медицині застосовуються такі методи:

 • рентгенографія. Це спосіб малоефективний, особливо на останніх стадіях розвитку остеохондрозу.
 • Магнітно-резонансна томографія (МРТ). Метод, що дозволяє побачити кісткові структури, грижі міжхребцевих дисків, їх розмір і напрямок розвитку.
 • Комп'ютерна томографія. Менш ефективне рішення, ніж МРТ, так як наявність і розмір гриж визначається з працею.
 • Ультразвукове дуплексне сканування. Цей метод застосовується в тих випадках, коли в артеріях підозрюється порушення струму крові. За допомогою сканування можна визначити швидкість кровотоку і чи є для нього перешкоди.

Лікування остеохондрозу шийного відділу хребта

Для лікування такого захворювання, як остеохондроз застосовуються різні методи: ліки, фізіотерапія, масаж шийно-комірцевої зони для кровопостачання головного мозку і лікувальна гімнастика, дотримання в подальшому правильного харчування. Саме поєднання всіх методів, як лікувати шийний хондроз, дозволить домогтися реального результату в боротьбі з хворобою.

Не дивлячись на те, що жінки більш схильні до головних болів і оніміння кінцівок при даному захворюванні, лікування шийного остеохондрозу у жінок нічим не відрізняється від його лікування у чоловіків: призначаються ті ж препарати і вправи.

Перша допомога при сильних болях

При сильному больовому синдромі можна застосовувати знеболюючі препарати, такі як анальгін, темпалгин або баралгін. Якщо перераховані вище лікарські засоби не приносять полегшення, можна прийняти НПЗЗ (Найз або диклофенак).

Нерідко використовуються «відволікаючі» кошти, наприклад, Перцевий пластир, який не лікує, а лише прогріває запалену область і відволікає від болю. У разі утворення набряку в зоні запалення, пацієнт може пити настій трав або сечогінний засіб протягом 3-4 днів. Чи можна вилікувати остеохондроз такими методами? Ці заходи є лише тимчасовими, для лікування причин необхідно звернутися до лікаря.

Слід зазначити, який лікар лікує остеохондроз. При появі підозр, що причини болю в шийному відділі хребта - це виникнення остеохондрозу, слід звернутися до невропатолога. Саме цей фахівець займається хворобами подібного роду. У деяких лікувальних установах є вузькоспрямовані фахівці, що займаються саме захворюваннями хребта. Якщо у вашій поліклініці є вертебролог, слід звернутися з питанням як вилікувати цю хворобу, відразу до нього.

Лікування остеохондрозу ліками

Беручи таблетки від остеохондрозу, слід пам'ятати, що значний ефект від медикаментозного лікування таблетками буде лише в тому випадку, якщо поєднувати його з іншими методами, включаючи вправи. Так само необхідно відзначити, що лікуючий лікар повинен призначити, ніж лікувати хворобу на підставі її стадії та інших ознак.

Багато лікарів вважають ефективним лікування шийного остеохондрозу уколами, оскільки це дозволяє швидше впливати на закінчення нервів і викликає мінімум побічних реакцій. При цьому вітаміни краще приймати у вигляді таблеток, оскільки для засвоєння немає різниці, але введення ін'єкцій може бути болючим.

Уколи, що застосовуються для лікування:

 • внутрішньом'язовіін'єкції викликають загальнозміцнюючий і протизапальний ефект (баралгін, анальгін, мидокалм, ібупрофен, кеторолак, Амбене);
 • блокади вводяться безпосередньо в уражене місце, що призводить до швидкого ефекту.

ЛФК при остеохондрозі шийного відділу

Лікувальна гімнастика приносить максимальний ефект і найбільш безпечна в період одужання. При виконанні вправ лікувальної фізкультури пацієнт не повинен відчувати біль або відчувати дискомфорт.

Мануальна терапія при остеохондрозі шийного відділу хребта

Вправи для шийного відділу хребта спрямовані на зміцнення м'язів шиї, що дозволить не тільки подолати захворювання, але і послужить профілактикою для його виникнення.

Вправи при шийному остеохондрозі

Для наочності і більш точного виконання наведемо відео вправ при остеохондрозі шийного відділу хребта:

Лікування остеохондрозу шийного відділу в домашніх умовах

Домашні методи лікування є лише доповненням до комплексу, призначеного лікарем, і вони не допоможуть повністю позбутися від хвороби. Перш ніж лікувати остеохондроз будинку, обов'язково зверніться до лікаря, щоб він поставив діагноз і прописав необхідні медикаменти. Саме лікар повинен визначити, як лікувати остеохондроз шийного відділу в домашніх умовах

Для лікування вдома застосовуються: рецепти народної медицини (покликані зняти біль і напругу м'язів, поліпшити кровообіг), лікувальна фізкультура, а також обов'язковий масаж шийно-комірцевої зони в домашніх умовах.

Фото, як правильно прикладати перцевий пластир

Народні рецепти для зняття болю в зоні шиї:

 • Прикладіть лист хрону внутрішньою стороною до шиї, зафіксуйте бинтом або будь-дихаючої тканиною. Перед застосуванням необхідно його ошпарити окропом і остудити до кімнатної температури. Бажано виконувати перед сном і залишити пов'язку на всю ніч.
 • Дрібно наріжте картоплю і змішайте його з медом в однаковій пропорції. Суміш буде схожа на мазь по консистенції. Використовувати як компрес мінімум 1 раз в тиждень.
 • Добре знімають біль прогрівання. Для цієї мети можна використовувати гірчичники, мішечок з нагрітим піском, перцевий пластирі або спирт.

Нерідко пацієнти починають шукати способи лікування або зняття болю на різних форумах і подібних джерелах. Слід зазначити, що жоден форум і його відвідувачі не зможуть правильно діагностувати стадію захворювання і методи його лікування. Питання, чи лікується остеохондроз в вашому випадку і як це необхідно робити, повинен вирішувати кваліфікований лікар на основі діагностики.

Лікувальний масаж при остеохондрозі шийного відділу хребта

Масаж необхідний для зміцнення тонусу м'язів і зняття болю. Залежно від того, на якій стадії знаходиться остеохондроз, підбирається методика масажу. Проте, роблячи масаж шиї, фахівці застосовують всі прийоми класичного масажу: розтирання, погладжування, розминка і т.д. У випадках, коли у пацієнта болить тільки з одного боку, масаж починається в здорової частини шиї, поступово переходячи до тієї частини комірцевої зони, де виникають хворобливі відчуття.

Масаж можна виконувати і вдома, проте дуже обережно, щоб не викликати загострення і не нашкодити хворому. Пацієнт повинен прийняти положення лежачи, лоб покласти на кисті рук і витягнути підборіддя до грудей. При цьому м'язи шиї повинні бути абсолютно розслаблені.

Профілактика виникнення остеохондрозу шийного хребця

Щоб запобігти виникненню і розвитку хвороби, лікарі рекомендують дотримуватися простих правил:

 • займатися спортом (особливо ефективно плавання);
 • включити в раціон продукти, що містять велику кількість магнію і кальцію (Риба та інші морепродукти, боби, горох, горіхи, насіння, молочні продукти і сири, шпинат і ін., Не вживати гострий перець, солоне, виноград, цукор, борошняні вироби, копчені продукти);
 • при сидячій роботі виконувати кілька разів протягом дня розминку;
 • вибрати зручні подушку і матрац.

Виконання цих нескладних рекомендацій може вберегти вас від виникнення остеохондрозу в будь-якому віці.

У статті були розглянуті причини, симптоми і лікування остеохондрозу шийного відділу хребта, починаючи від медичного втручання і закінчуючи домашніми прийомами. Вилікувати це захворювання можна, в тому числі без операції, проте для цього слід застосовувати всі методи: приймати медикаменти, виконувати вправи і робити масаж.

У всіх при шийному остреоходрозе запаморочення?

Для мене головне добре себе почувати. За краще не терпіти біль, а в мазі всякі не особливо вірю. Для мене або ін'єкція (як найбільш ефективне), або таблетка. Нещодавно лікар рекомендував Мовалис, я дуже задоволена! Допомагає швидко і приймати просто.

Мені довелося зіткнутися з шийним остеохондрозом. Вже давно помічала неприємні відчуття в області лопаток і шиї, але останнім часом стало дуже сильно боліти. Не могла вдихнути на повні груди, відчувала, що в спині як буд-то защемлення яке. Вночі довго влягтися не могла, спина і шия нили. Лікар прописав мені курс масажів і таблетки Мільгами ® композитум. Хороша штука. Досить швидко мені від них полегшало.

Дуже добре лікують остеохондроз і грижі - в Китаї! Китайці голкотерапією, масажами і ліками рятують людей в найскладніших і запущених ситуаціях! Мені особисто голками і масажами відновили хребет після компресійного перелому і плюс був остеохондроз. Рекомендую острів Хайнань - і море і лікування в китайських санаторіях і клініках традиційної медицини. І забудете що таке остеохондроз! Всім бажаю міцного здоров'я!

Прекрасна профілактика будь-якого виду остеохондрозу, крім того, що перераховано в статті - правильний ортопедичний матрац. Для себе такий знайшла в магазині Аскона, в поєднанні з іншими методами народної медицини, добре знімає больові синдроми.

Ох це звичайно така зараза, від якої нікуди не дінешся якщо вже проявилася (((У мене остеохондроз шийного відділу і попереково-крижового, по-хорошому МРТ б зробити, але все впирається в фінанси. Я поки рятуюся мазями, фізичними навантаженнями, правильним харчуванням , намагаюся два рази в рік робити масаж. Якщо загострення, то звичайно лікар призначає медикаментозне лікування. Мазі я роблю сама за народними рецептами. Дуже добре допомагає мазь: 250 г соняшникової олії, 250 г гасу, 10 стручків червоного пекучого перцю (можна п'ять) . Наполягати в теплому есте 10 днів. Втирати в болючі місця. Ця мазь підходить для тих у кого немає алергії на червоний перець! А ще ось такий рецепт: 50 г квіток коров'яку (ведмеже вушко), 200 мл горілки або 100 мл 70-градусного спирту. Настояти тиждень . Ще мажу ксікремом кальцій контроль, добре знімає м'язову напругу і больові відчуття. Ось так і живемо))) Всім здоров'я!

Мучуся з шиєю вже 15 років. Трохи важкі сумки понесла з супермаркету, і привіт - голова розколюється, між лопатками ниє.

Я користуюся гелем Кармоліс і теж дуже задоволений його дією

Теж знайома з рідиною Кармоліс. Мені це засіб дуже допомогло

Згоден з приводу Кармоліс. Користуюся гелем, і він дійсно допомагає впоратися з болем

Мені з хондропротекторово ельбона більш зручною здалася, уколи треба ставити все три рази в тиждень. Проколюю курс тепер раз в полодов, щоб підтримувати хребет. А решту ліків потрібні тільки при загостренні, постійно їх приймати сенсу немає.

Мені лікар ревматолог порадив Камоліс рідина і гель, дійсно працюють натуральні засоби від болю і запалення !!

Завжди у мене викликають підозри "не всі лікарі знають". чомусь про всіх дійсно дієвих методах лікарі в курсі. А все шарлатани наживаються на народі, який вірить цим реклама, особливо про нове покоління. Мені лікарі (причому не один, а кілька) рекомендації давали +/- однакові - ЛФК, харчування, лекарсва. від зняття болю - килимок Ляпко або кузнецова, ортопедичну подушку і шийний комір. брала все в магазині, але можна в будь-якій аптеці це знайти. Не довіряйте шахраям.

Приєднуюся до попереднього коментах. Максимум ефективніше інших ХОНДРОКСИД. Трохи дорожче, але це і зрозуміло за що. За таке швидке зняття болю я готовий заплатити

Відмінна стаття. Багато корисного. Тільки дивно, що в перерахованих хондропротекторах немає ХОНДРОКСИД Максимум. Хоча не всі лікарі про нього знають, так як він вважається "нового покоління". Там якась нова формула - вона робить крем найефективнішим для суглобів і хребта серед знеболюючих зі схожою назвою

Максі: Геп С, генотип 1а, лікуюся 7 тижнів, приймаю Рибавирин + альгерон + Sovriad. Перший місяць це.

Елла: П'ю мелатонін вже років 10, але допомагає він мені тільки в сочитании з седативними.

Інга: Корпоратив недавно був, їжі і алкоголю неймовірну кількість з'їла і випила. А через.

Олексій: Відмінний крем! Чи не гоївся післяопераційний шов майже 2 місяці. Почав мазати допомогло.

Всі матеріали, представлені на сайті, носять виключно довідковий і ознайомлювальний характер і не можуть вважатися призначеним лікарем методом лікування або достатньою консультацією.

Адміністрація сайту та автори статей не несуть відповідальності за будь-які збитки і наслідки, які можуть виникнути при використанні матеріалів сайту.

Остеохондроз шийного відділу хребта

Остеохондроз шийного відділу хребта - дегенеративно-дистрофічних захворювань, що вражає міжхребцеві диски в шийному відділі.

Дегенеративні зміни зазвичай розвиваються в найбільш рухливих відділах хребта, тому в шийному відділі через порушення в структурі хребців найчастіше страждають нервові корінці на рівні С5, С6 і С7.

Симптоми шийного остеохондрозу можуть спостерігатися у людей будь-якого віку, а особливо серед працездатного населення від 30 до 50 років. Деякі люди страждають від цієї недуги, іноді і не підозрюючи про причину нездужань, адже дегенеративні зміни в шийному відділі хребта відбуваються непомітно. Вчасно проведене лікування остеохондрозу шийного відділу поверне людині відмінне самопочуття, і подарує здоров'я в майбутньому.

Шийний остеохондроз має ряд особливостей в порівнянні з поперековим і грудним. Вони визначені особливостями будови хребців цього відділу, розміри структур яких набагато менше хребців інших відділів. Потрібно враховувати, що шийний відділ - самий рухливий, він практично постійно навантажений, оскільки утримує голову. Остеохондроз зазвичай і вражає найрухливіші сегменти, що і визначає в подальшому симптоми цього захворювання.

Незважаючи на поширеність цієї недуги і досягнення в сучасній медицині, патогенез остеохондрозу шийного відділу вивчений не до кінця. Відомо, що захворювання може розвинутися на тлі порушення обмінних процесів в області шийного відділу хребта, що з часом веде до зміни структури міжхребцевих дисків і тіл хребців.

До виникнення остеохондрозу може призвести неправильна постава, зайва вага, травматизм спини, а також викривлення хребта. Надмірні фізичні навантаження, неправильна тренування, стресові ситуації, малорухливий спосіб життя також можуть спровокувати виникнення остеохондрозу. Ну і, звичайно ж, не можна випускати з уваги інфекційні захворювання, а також елементарне переохолодження, оскільки це згодом може спричинити виникнення остеохондрозу.

Ступеня розвитку остеохондрозу

Захворювання в своєму розвитку проходить кілька стадій, протягом яких хребет зазнає патологічні зміни:

 1. Шийний остеохондроз 1 ступеня. Симптоматика незначна. В основному спостерігається напруга м'язових зв'язок і невеликий больовий синдром в області нервових вузликів. Терапія включає використання фізіотерапевтичних процедур, вітамінних комплексів, ЛФК. Мазі для лікування остеохондрозу шиї на цьому періоді є досить дієвим і ефективним засобом.
 2. Остеохондроз шийного хребця на другій стадії характеризується протрузією дисків. Спостерігається зменшення міжхребцевих щілин, поступове руйнування фібрового кільця. Ймовірно поява больових синдромів, тому що можливо защемлення нервових закінчень.
 3. На третього ступеня всі симптоми загострюються - біль стає постійним і сильною, поширюючись на плечову зону і верхні кінцівки. При обмацуванні шийної зони больові відчуття різко посилюються, можуть виникати оніміння пальців і м'язів, оскільки розвиваються небезпечні грижові освіти. У суглобах виникає скутість, їх рухливість різко погіршується.
 4. Четверта ступінь. Відбувається повне руйнування міжхребцевого диска і заміщення його сполучною тканиною. Посилюється запаморочення, з'являється шум у вухах, порушення координації, так як до процесу залучається хребетна артерія, яка живить мозок і потиличну частку головного мозку.

Симптоми остеохондрозу шийного відділу хребта відрізняються від проявів даного захворювання в інших відділах хребетного стовпа. Це пов'язано з тим, що в шийному відділі хребці розташовані ближче один одному, міжхребцеві диски мають порівняно невелику висоту, що призводить до появи клініки навіть при самих незначних патологічних процесах. Також в шийному відділі частіше відбувається здавлення нервових корінців і спинного мозку.

Симптоми остеохондрозу шийного відділу хребта

Виявляються симптоми остеохондрозу шийного відділу по-різному, в залежності від того, які хребці пошкоджені захворюванням. Перш за все, більшість хворих відчувають болю в шиї, також болі можуть виникати і в інших частинах тіла: у руках, в області серця, підборіддя і так далі.

Також людина може чути хрускіт при поворотах шиї. Через защемлення нервів і судин у людини може виникнути оніміння мови і кінчиків пальців. Хворий буде скаржитися на зниження слуху і зору, підвищений артеріальний тиск і слабкість в м'язах рук і ніг.

Характерними синдромами при шийному остеохондрозі є:

 • корінцевий синдром;
 • синдром хребетної артерії;
 • синдром шийної мігрені;
 • гіпертензійного синдром.

Всі ці синдроми супроводжуються, в першу чергу, різними видами болю.

Коли відбувається защемлення нерва, пацієнт відчуває гострі больові відчуття, які мають спадний характер. Біль поширюється від шиї до плеча, від плеча до передпліччя, потім вражає пальці руки або обох рук.

Людина, яка зазнає корінцевий синдром на шиї, може відчувати «бігання мурашок» по шкірі, поколювання. Зменшується еластичність, пружність шкіри, з'являється збліднення і невелика набряклість.

При цьому синдромі шийного остеохондрозу з'являється пульсуючий або гаряча головний біль, що розповсюджується на надбрівну область, потилицю, скроню і темінь. Як правило, біль постійна, хоча в деяких випадках може бути приступообразной.

Посилення болю спостерігається після тривалого руху або знаходження в незручній позі протягом тривалого часу. Якщо організм ослаблений, можлива поява нудоти і втрата свідомості. Можуть виникати слухові порушення: шум, зниження гостроти слуху, порушення роботи вестибулярного апарату. Можливо вплив на зір: зниження гостроти зору, біль в очах.

При синдромі «шийної мігрені» спостерігаються подразнення симпатичних вузлів, що призводить до порушення реактивності судин головного мозку і порушення кровообігу.

Внаслідок цього може розвинутися гіпертонія, нерідко супроводжується:

При гипертензионном синдромі визначається підвищений внутрішньочерепний тиск. Головний біль більше розпирала характеру, може супроводжуватися нудотою і блювотою. При загостренні шийного остеохондрозу може спостерігатися підвищення температури і збільшення ШОЕ.

Якщо захворювання виникає в молодому віці, слід очікувати можливих ускладнень у всіх відділах хребта:

 1. Грижа шийного відділу хребта (міжхребцевого диска);
 2. Радикулопатия шийних корінців;
 3. Міжхребцева протрузія (випинання) в шийному відділі;
 4. Вертеброгенна цервікалгія, цервікоторакалгія, цервікобрахіалгіі, цервікокраніалгія;
 5. У запущених випадках можуть утворитися, великі остеофіти шийного відділу, парез, проблеми з хребетними артеріями і т.д.

Якщо лікування остеохондрозу розпочато на пізніх стадіях, то це тільки зніме болі і запалення. Повністю ж позбутися негативних змін буде складніше. Це реально тільки при проведенні тривалого і комплексного лікування.

Як лікувати остеохондроз шиї, скаже фахівець. Він може порекомендувати фармакопунктуру, вакуумну, мануальну або лазерну терапію, сухе витягування або електростимуляцію. Після кількох сеансів болю проходять. Але важливо провести повний курс лікування.

Лікування остеохондрозу шийного відділу хребта

Остеохондроз шийного відділу хребта і його ускладнення необхідно лікувати за допомогою консервативних методів, які спрямовані на усунення больових синдромів, порушення функцій спинномозкових корінців, а також попередження прогресування дистрофічного зміни в структурі хребта.

У разі, коли консервативне лікування неефективне, то за певними показниками проводиться хірургічне лікування, де обсяг залежить від клінічного прояву остеохондрозу і рівня ураження. Найефективніший результат при лікуванні остеохондрозу шийного відділу, вважається комплексне лікування захворювань рухового апарату в цілому.

У домашніх умовах лікування шийного остеохондрозу за допомогою медикаментів може включати:

 1. НПЗЗ (наприклад, диклофенак, ібупрофен, індометацин) протягом 1-2 тижнів 2-3 рази протягом дня. Зазвичай ці препарати приймаються після їжі.
 2. Міорелаксанти (сирдалуд, міоластан) для поліпшення тонусу м'язів і зняття їх спазму.
 3. Кортикостероїди застосовуються при інтенсивних болях в комбінації з анальгетиками.
 4. Сечогінні препарати, що зменшують набряк в зоні запалення - верошпирон, діакарб.
 5. Новокаїнові і лідокаіновий блокади - підшкірне або внутрішньом'язове введення препарату в декілька точок навколо шийних хребців.
 6. Хондопротектори для відновлення гіалінового хряща (артрит, румалон, алфлутоп).
 7. Вітаміни групи В. Вони покращують обмінні процеси в нервовій тканині, нормалізують нервово-м'язову провідність.

Деякий лікувальний ефект роблять мазі та гелі для зовнішнього застосування (Фіналгон, Фастум гель і інші).

Фізіотерапевтичне і альтернативне лікування

Немедикаментозне лікування призначається при будь-якій стадії остеохондрозу шийного відділу і може включати в себе:

 1. Ампліпульстерапія (лікування модульовані струмами);
 2. рефлексотерапія;
 3. Ортопедичне гімнастика;
 4. Заняття на спеціальних тренажерах;
 5. масаж;
 6. Методи мануального впливу;
 7. Електрофорез (введення лікувальних речовин через шкіру за допомогою електродів);
 8. Магнітотерапія (вплив магнітними полями);
 9. Ультразвукова терапія;
 10. Лазерна терапія.

У запущених випадках і при наявності ускладнень лікарі вдаються до хірургічного впливу.

Воно потрібне в тому випадку, якщо всі заходи спрямовані на зняття запального процесу на 3-4 стадії захворювання, не привели ні до яких результатів. Звичайний період терапії в такому випадку складають близько півроку. Але курс лікування шийного остеохондрозу може бути зменшений, якщо у пацієнта спостерігається стабільне погіршення самопочуття. Паралізація кінцівок, нестерпні больові відчуття є показаннями до раннього проведення операції.

Лікування остеохондрозу шийного відділу в домашніх умовах

У домашніх умовах лікувати шийний остеохондроз можна з не меншим успіхом, ніж в умовах поліклініки. Головне, що Вам знадобиться для ефективного лікування - це систематичний і грамотний підхід.

Важливо включити в програму лікування дозоване фізичне навантаження і гімнастику для шиї. При цьому слід враховувати і те, що збільшення кількості та інтенсивності занять повинно бути поступовим, щоб не заподіяти шкоди ослабленому хребту.

І якщо ви ще не знаєте, як лікувати шийний остеохондроз в домашніх умовах, ми із задоволенням дамо Вам декілька корисних рекомендацій. З народних засобів при остеохондрозі шиї рекомендуються приймати відвари або настої трав, а також втирати мазь в проблемну зону.

 1. Листя хрону. При запаленні хребців в області шиї взяти свіжий лист хрону, прикласти до проблемній зоні і обмотати шию шарфом. Аналогічним чином можна використовувати капустяне листя, які перед прикладанням слід кілька побити кухонним молотком.
 2. Мазь з хмелем від остеохондрозу шиї. Для її приготування столову ложку порошку з шишок хмелю необхідно розтерти зі столовою ложкою свіжого вершкового масла або населеного свинячого сала. Отриманою маззю змащують хворе місце і добре утеплюють. При регулярному застосуванні мазі вщухає біль і проходить запалення.
 3. Корінь оману. Важливо використовувати коріння рослин другого року життя. Пропорції для приготування відвару - 2 столові ложки сировини на склянку окропу. Кип'ятити коріння необхідно 10 хвилин на слабкому вогні, після чого процідити. Використовуйте відвар оману для компресів на область хребта двічі в день протягом 20 хвилин. Цей же відвар корисно використовувати для ванн, тільки збільште кількість сировини до десяти столових ложок.
 4. Розтирання. Півсклянки бузини і дві склянки спирту наполягають сім днів в темному місці. Потім втирають це засіб в проблемні ділянки шиї.
 5. Компрес з меду і тертого картоплі: перемішайте інгредієнти і покладіть на 20 хвилин на шийно-комірцеву зону, попередньо загорнувши масу в марлю (щоб зручніше було прибирати). Наносите його в стані спокою, щоб положення тіла було нерухомим і зручним. Компрес досить робити раз на тиждень.

Ще раз хочеться нагадати, що лікувати шийний остеохондроз можна тільки комплексними діями. Потрібно не лінуватися, виробити систему і дотримуватися її кожен день. Лікування в домашніх умовах може забезпечити відчутний вплив на процес одужання. І, звичайно ж варто вдатися до допомоги професіоналів, якщо це можливо.

Відео вправи при шийному остеохондрозі

Лікувальна гімнастика має не менший ефект, ніж медикаментозне лікування остеохондрозу, і є основою одужання. Вправи не займуть багато часу, тим більше що виконувати їх вдома легко.

Гімнастика спрямована на ослаблення больового синдрому при остеохондрозі шийного відділу, розтягнення зв'язок і розслабленні м'язів шиї. Але виконувати вправи потрібно тільки після консультації у лікаря і дуже акуратно, щоб не завдати шкоди організму.

Міжреберна невралгія - симптоми, причини і лікування

Поперековий остеохондроз - симптоми, причини і лікування

Остеохондроз грудного відділу хребта

Міжхребцева грижа попереково-крижового відділу хребта

Як лікувати остеохондроз хребта

У мене шийний остеохондроз, навіть ворогу не побажаєш, я спочатку лікувалася тим що прописував лікар, а потім знайшла сайт - шийний-остеохондроз.рф, там маса рад і рецептів, є і про масаж, я там дуже багато дізналася і навчилася жити без болю .

Додати коментар Скасувати відповідь

Популярне

 • Фракція АСД 2 застосування для людини: інструкція
 • Плями на тілі схожі на лишай: причини і лікування
 • З яких причин з'являється світлий кал у дорослих?
 • Чим лікувати простатит у чоловіків - ліки і ознаки недуги
 • Як швидко вивести вошей і гнид в домашніх умовах
 • Рожевий лишай у людини: причини і лікування, фото
 • Лишай у людини: фото, ознаки та лікування

Противірусні препарати - недорогі і ефективні.

проводити лікування захворювань може тільки кваліфікований лікар.

Остеохондроз шийного відділу хребта: симптоми, лікування, вправи, препарати

У сучасному світі це захворювання мають майже всі люди, які досягли 25 років. Шийний остеохондроз зустрічається набагато частіше, ніж в інших відділах хребта. Актуальність цієї теми важко переоцінити.

У даній статті ми розглянемо, чому виникає це захворювання, ніж проявляється, як лікувати шийний остеохондроз, які ліки ефективні в його лікуванні, які немедикаментозні методи існують, а також дізнаємося відповіді на найчастіші запитання пацієнтів з подібним діагнозом.

Остеохондроз шийного відділу хребта - це дегенеративно-дистрофічні ураження (прогресуюче) міжхребцевих дисків у шийному відділі хребта. З цієї причини відбуваються зміни як в самих міжхребцевих дисках, так і в самих хребцях і суглобах шийного відділу.

Причини виникнення остеохондрозу шийного відділу

В результаті дії нижче перерахованих факторів, виникає підвищення навантаження на шийний відділ хребта, м'язи шиї намагаються компенсувати надлишкове навантаження, виникає їх спазм, порушується кровообіг в цій зоні, через що виникають дегенеративні зміни. Через низку чинників виникають зміни в міжхребцевих дисках шийного відділу, змінюється їх структура, порушується їхнє харчування, відбуваються зміни в дрібних суглобах між хребцями, з'являються кісткові розростання тіл хребців, через підвищену навантаження на змінені міжхребетні диски.

Натисніть для збільшення - ЛФК при остеохондрозі будь-якого відділу хребта

Фактори, що сприяють розвитку остеохондрозу шийного відділу хребта:

 • Неправильна постава і наявність сколіозу
 • Зайва вага
 • Гіподинамія, сидяча робота
 • Раніше перенесені травми хребта
 • Порушення обміну речовин
 • Великі фізичні навантаження
 • Стреси і постійне нервове напруження
 • Низький рівень фізичної підготовки
 • спадкова схильність
 • Звичні неправильні положення тіла, наприклад, утримання телефонної трубки плечем
 • Постійна напруга спини, шиї через особливості роботи (напружений стан в сидячому положенні) у водіїв, офісних службовців.
 • Аномалії розвитку в шийному відділі хребта

Ступеня розвитку шийного остеохондрозу

Ступінь остеохондрозу визначається клінічною картиною і скаргами пацієнта. Не слід поняття ступеня плутати зі стадіями остеохондрозу. Про стадіях мова піде нижче.

клінічні прояви мінімальні, пацієнт може скаржитися на біль в шийному відділі хребта низької інтенсивності, вона може посилюватися при повороті голови. При фізикальному огляді може виявлятися невелика напруга м'язів шиї.

пацієнта турбує біль в шийному відділі хребта, інтенсивність її значно більше, біль може бути іррадіація в плече, в руку. Виникає це внаслідок зменшення висоти міжхребцевого диска і обмеження корінців нервів. Больові відчуття посилюються при нахилі і поворотах голови. Хворий може відзначати зниження працездатності, слабкість, головний біль.

симптоми шийного остеохондрозу посилюються, біль стає постійним з іррадіацією в руку або плече. З'являється оніміння або слабкість в м'язах руки, так як формуються грижі міжхребцевих дисків (див. Симптоми хребетної грижі поперекового відділу). Турбує слабкість, запаморочення. При огляді виявляється обмеження рухливості в шийному відділі хребта, біль при пальпації шийного відділу.

відбувається повне руйнування міжхребцевого диска і заміщення його сполучною тканиною. Посилюється запаморочення, з'являється шум у вухах, порушення координації, так як до процесу залучається хребетна артерія, яка живить мозок і потиличну частку головного мозку.

Клінічна картина остеохондрозу шийного відділу хребта - симптоми, ознаки

Симптоми остеохондрозу шийного відділу хребта відрізняються від проявів даного захворювання в інших відділах хребетного стовпа. Це пов'язано з тим, що в шийному відділі хребці розташовані ближче один одному, міжхребцеві диски мають порівняно невелику висоту, що призводить до появи клініки навіть при самих незначних патологічних процесах. Також в шийному відділі частіше відбувається здавлення нервових корінців і спинного мозку.

Найбільш поширені ознаки остеохондрозу шийного відділу - симптоми:

болю можуть мати різну локалізацію, вони можуть бути в шиї, в потиличній області, в плечі або верхньої кінцівки. Болі в плечі або руці з'являються тоді, коли в процес втягується корінець нерва, що іннервує верхню кінцівку. Болі в потиличній частині голови обумовлюються спазмом м'язів шиї, які прикріплюються до потиличної кістки і порушенням кровообігу в цій зоні.

виникає тоді, коли пошкоджується корінець, в складі якого є рухові нерви, що іннервують м'язи руки.

виникає тоді, коли пошкоджується корінець, в складі якого є чутливі нерви, що іннервують шкіру верхньої кінцівки.

 • Обмеження рухів у шийному відділі хребта і хрускіт при рухах

виникає внаслідок зменшення висоти міжхребцевого диска, появи кісткових розростань на тілах хребців і поразки дрібних суглобів між шийними хребцями.

 • Запаморочення, порушення координації, слабкість

всі ці симптоми обумовлені залученням до процесу хребетної артерії, яка проходить у власному каналі, розташованому в поперечних відростках шийних хребців. В результаті розвитку шийного остеохондрозу, освіті фіброзної тканини, зміщення хребців, погіршується кровообіг в цих артеріях, що веде до погіршення кровопостачання потиличної долі головного мозку і мозочка.

 • Оніміння мови, зниження слуху і зору

виникають у важких випадках при сильному погіршенні кровопостачання потиличної долі головного мозку, мозочка і стовбура.

Діагностика шийного остеохондрозу

Основні діагностичні методи:

 • Рентгенографія шийного відділу хребта. Є малоінформативним методом, особливо на пізніх стадіях захворювання.
 • Комп'ютерна томографія. Краще показує зміни в хребцях, але важко визначити розмір і наявність міжхребцевих гриж, а також наявність диско-медулярної конфлікту (здавлення грижею спинного мозку).
 • Магнітно-резонансна томографія. Найбільш інформативний метод. Відмінно видно не тільки кісткові структури, а й міжхребцеві диски, грижі, їх розмір, напрямок їхнього росту.
 • При підозрі на порушення кровотоку в хребетних артеріях застосовують ультразвукове дуплексне сканування. Даний метод дозволяє точно визначити чи є зменшення швидкості кровотоку, чи є перешкоди нормальному кровотоку.

Рентгенологічні стадії шийного остеохондрозу.

 • 1 стадія - мінімальні зміни в конфігурації хребців, згладжена шийного лордозу (вигину).
 • 2 стадія - нестабільність між хребцями, можливий зсув одного хребця щодо іншого, торсия (обертання навколо осі хребетного стовпа), незначне зниження висоти міжхребцевого диска.
 • 3 стадія - зниження висоти міжхребцевого диска на ¼ щодо вище розташованого диска, зміни в міжхребцевих суглобах, задні остеофіти (кісткові вирости), звуження міжхребцевих отворів і звуження хребетного каналу, в якому розташовується спинний мозок з його оболонками.
 • 4 стадія - значне зниження висоти міжхребцевого диска, значні зміни в міжхребцевих суглобах, величезні задні остеофіти, значне звуження міжхребцевих отворів і значуще звуження хребетного каналу з формуванням миелопатии.

Принципи лікування шийного остеохондрозу

Основні методи лікування остеохондрозу шийного відділу хребта - це медикаментозне лікування, фізіотерапія, масаж шийно-комірцевої зони, особливо ефективна лікувальна гімнастика при шийному остеохондрозі. До основних груп препаратів, що застосовуються при даному захворюванні, відносяться:

Увага! Зазначені препарати не є призначенням, представлені лише для ознайомлення.

Фізіотерапія в лікуванні шийного остеохондрозу

ЛФК при шийному остеохондрозі повинна проводитися поза гострого загострення. Найбільша ефективність цієї методики в період одужання. Під час виконання комплексу не повинно бути дискомфорту і болю!

Найчастіші питання пацієнтів з шийним остеохондрозом та відповіді на них

Чи може знадобитися операція при шийному остеохондрозі?

Показаннями до оперативного втручання є відсутність ефективності консервативного лікування протягом 6 місяців, що супроводжується постійним больовим синдромом і ознаками пошкодження нервових корінців, а також миелопатия. У всіх інших випадках операцію не проводять.

Як довго можна застосовувати НПЗП?

Так як більшість НПЗП мають побічну дію на слизову оболонку шлунка, то тривалий і частий прийом даних препаратів не рекомендується. При прийомі даної групи препаратів потрібно строго слідувати рекомендаціям лікаря, тривалість прийому може бути індивідуальною, вона залежить від стадії остеохондрозу, скарг пацієнта і його супутніх захворювань.

Наскільки ефективно приймати хондропротектори?

На даний момент не існує доказів ефективності та неефективності цих препаратів. У таких випадках лікарі дотримуються думки, що препарат застосовувати недоцільно.

Як краще отримувати вітаміни - у вигляді таблеток або ін'єкційно?

Ніякої різниці в рівні засвоєння препаратів при цих двох шляхах введення немає. З огляду на хворобливість ін'єкційного введення і частоту ускладнень, рекомендується приймати вітаміни групи «В» в таблетованих формах.

Які заходи треба приймати поза загостренням?

Найкраще займатися лікувальною фізкультурою в домашніх умовах, 2 рази на рік відвідувати масаж шийно-комірцевої зони і обмежувати надмірні навантаження на шийний відділ хребта.

спасибі за цінну інформацію

Чудова стаття, дуже допомогли. Дякуємо!

Дякую ЗДРАВОТВЕТ за пізнавальну статью.Все чітко, точно і понятно.Всех благ Вам.

Дякую вам за повну інформацію.Ведь після походу до лікаря я нічого не поняла.У мене не болить шия, але шум в потилиці не дає покоя.Очень помоглі.Здоровья вам!

Дуже корисна стаття, дякую. На роботі нахил спинки крісла "полулежа9quot; ... спочатку було незручно втомлювалася шия а потім звик, мабуть м'язи звикли бути в напрузі і тепер болить шия ... використовую найз

спасибі за дуже чітку і корисну інформацію. Все по поличках.

Чудова стаття, яка дала більше корисної інформації, ніж похід до "спеціалісту9quot; Спасибі величезне.

Браво! повна діагностична інформація

Привіт величезне спасибі за статтю

Багато читав про остеохондроз, але ця інформація найкорисніша

Чи є відчуття слизового грудки в горлі симптомом остеохондрозу шийного відділу?

скажіть будь ласка острохондроз шийного отдекла виліковний і як позбутися. в яке лікувальний заклад можна звернутися

Детально і доступно, все по полочкам.Большое спасибі! Будьте здорові!

У мене грижа шийного відділу, біль не постійна., Але з'явилася і трохи вуха закладає, і руки трохи вночі німіють. Пройшов курс витяжки шиї. Але ці симпоми є ще.

Займаюся цими та іншими вправами для шиї. Може що порадите.

У мене остеохандроз всього хребта і шейний.Сейчас жахливі напади, внутрішньочерепна гіппертензія, болить вся права сторона, все тіло, таке відчуття що мене просто ізбілі.Частие запаморочення, з невимовним нудить еффектом.Сейчас на крапельницях і таблетках, самопочуття ужасное.Люді лікуєте відразу як тільки дізналися що у вас ця хвороба не запускайте, наслідки ужасние.Я дізналася коли мені було 23 роки і нічого не делала.Сейчас мені 29років і ось наслідки, вже два нападу .З першим відразу загриміла в лікарню, з другим поки намагаюся ечіться на дневном.Всем доброго здоров'я!

Пройдіть курс голковколювання, перевірено на собі.

Вероніка, добрий день! Опишіть будь ласка ваші напади, у мене зараз схожі симптоми, роблю масаж, краще не стає.

Вероніка, розкажіть про Ваші напади? У мене теж виявили остеохондроз у всіх відділах! Дихання у вас важке при цьому чи ні?

А ось у мене плечі і подлопаткой біль це теж означає що остеохондроз?

Чоловік скаржився на постійну сильний головний біль, запаморочення, на біль в правому плечі і в області грудіни.Вчера відвідали терапевта, який після результатів аналізів і кардіограми винесла вердикт-Я НІЧОГО НЕ ЗНАХОДЖУ У ВАС, ЗДОРОВИЙ! Від її слів, чоловікові легше не стало , сьогодні записався до іншого терапевта ... Нинішніх медиків напевно не вчили, що існує ще й шийний остеохондроз.Спасібо за інформацію.

Стаття поверхнева. загальне лікування дороге. лікуюся в Мед.центрі по остеохондрозу. 2 рази на рік . Плюс застосовую 5 різних видів допоміжного лікування. болю немає. але мучить тиск при зміні атмосферного тиску і магнітних бур. 20 років займався в тренаж. залі - виявилося лише грижі нарощував ..................

Будь-тренажерний зал, це недозволені безконтрольні, що не планомірні, хаотичного порядку, безсистемні навантаження і перевантаження м'язових мас всього організму, що і призводить до подібного роду результатами. Якийсь мудрий чоловік з Ізраїлю, сказав - якщо тебе лікар не вилікував протягом тижня, або тобі впродовж тижня не стало краще, біжи від нього, він, ніколи не вилікує!

Тренажерні зали це бізнес проекти і там, як правило, немає фахівців індивідуального підходу до кожного відвідувача цього залу.

Думаю, що в наявних наслідки є і Ваша вина, тому, що перш ніж йти, так би мовити, вбрід через річку, потрібно знати або дізнатися, де там є цей брід!

Рекомендую перейти на легкий біг підтюпцем вранці з 6-7 годин, не більше ніж 20 хвилин часу. Підкреслюю, легкий біг підтюпцем, щоб дзвіночки дзвеніли, якщо їх собі уявити. Таким чином бігати не менше пів року і у Вас все відновиться! Пам'ятайте, щоб давати своєму тілу навантаження, необхідно підготувати своє тіло до цього, а не грузиться на кволі м'язи! Це як будинок побудувати без фундаменту - завалиться! Удачі вам!

За три місяці лежу вдруге .то, що призначив невропотолог не можу приймати тиск до 190 піднімається. Останній раз аж голова йде обертом без зупинки добу. Минуло 10 днів-штормить досих пір. Від масажу теж тиск велике. Записався на масаж до мануалу і беруть сумніви-чи не буде гірше.

Дуже корисна стаття! написана доступно і зрозуміло, від неї більше користі, ніж від походу до "спеціалісту9quot; в поліклініку! Дякую вам

стаття дуже пізнавальна, легко читається, дуже корисна лікарям загальної практики, до неврологів іноді важко потрапити.

ВЕЛИЧЕЗНЕ СПАСИБІ. Почерпнула дуже багато корисного для себя.Дай то БОГ Вам міцного здоров'я, успіхів у Вашій професійній діяльності.

величезне спасибі! Все зрозуміло і доступно, залишилося тільки вилікуватися

Мені сьомий десяток, проживаю в селі, нахапався болячок будь здоров. Спасибі вам за хорошу розуміє статтю. сьогодні тлумачних лікарів-дуже важко зустріти. Бажаю вам і вашим рідним і близьким доброго життєвого благополуччя! Володимир.

У мене шийний остеохондроз, мені 53 роки, все б нічого, та ось шум у вухах і голові ніяк не проходить, лікарі кажуть - звикайте з цим жити, невже це вирок, і лікуватися немає сенсу ...

Додати коментар Скасувати відповідь

Чи всі Ви знаєте про застуді і грипі

© 2013 Азбука здоров'я // Угода // Політика персональних даних // Карта сайту Інформація на сайті призначена для ознайомлення і не закликає до самостійного лікування. Для встановлення діагнозу і отримання рекомендацій по лікуванню необхідна консультація кваліфікованого лікаря.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

60 − 59 =