Ознаки онкології кишечника

Перші ознаки і симптоми онкології кишечника - стадії, методи діагностики, лікування і профілактика

Онкологічні захворювання характеризуються високим відсотком смертності. Кількість онкохворих постійно збільшується, а вік уражених раком зменшується. Щоб не втратити час на лікування, важливо знати, якими ознаками характеризується рак кишечника на ранній стадії, де частіше зустрічаються новоутворення (в товстій або тонкій кишці), які існують групи ризику.

Це онкологічне захворювання, яке розвивається як злоякісне переродження слизових оболонок (залозистогоепітелію) кишечника. Ракові пухлини тонкої і сліпої кишки зустрічаються рідко, тому онкологічним захворюванням кишечника прийнято називати колоректальний рак. Це визначення відноситься до двох відділах товстої кишки: колону (ободової частини) і ректум (прямий).

Характерних симптомів, властивих тільки злоякісним новоутворенням кишечника, не існує. Клінічна картина відрізняється різноманіттям проявів і має схожість з іншими хворобами. Ознаки раку кишечника у чоловіків, жінок і дітей не відрізняються. При ураженні пухлиною порушується цілісність слизових оболонок кишкових стінок. Внаслідок попадання вмісту кишечника в кров спостерігається ряд клінічних симптомів інтоксикації організму:

 • підвищена температура тіла;
 • слабкість, стомлюваність;
 • головний біль;
 • нудота;
 • болю в суглобах;
 • блідість, анемія через втрату крові через капіляри в стінках кишечника;
 • порушення серцевого ритму і дихання.

Через запалення слизової оболонки стінок кишечника відбувається порушення його функцій. Спостерігається клінічна картина, що нагадує запальні патології або дизентерію. Для цього етапу хвороби характерні загальні симптоми раку кишечника у жінок, чоловіків та дітей:

 • проноси і запори;
 • здуття живота в місці локалізації пухлини через утворення газів внаслідок гниття їжі, бурчання;
 • болю після прийому їжі через порушення перистальтики кишечника;
 • наявність в калі домішок крові, слизу, гною.

У міру розвитку хвороби відбувається поява виразок на оболонках товстої кишки, роздратування рецепторів болю, можуть з'явитися метастази. На цій стадії захворювання до попередніх приєднуються симптоми пухлини кишечника, які нагадують розлад травлення, запалення апендикса, підшлункової залози:

При виникненні спайок в просвіті кишки настає кишкова непрохідність, у хворого спостерігаються ознаки виразкової хвороби: сильний біль після прийому їжі, відчуття тяжкості в животі, що не проходить після спорожнення кишечника, запори. Ознаки розвитку кишкової онкології у дорослих і дітей наведені в таблиці:

болю в суглобах

важкість у животі

пронос або запор

домішки крові або гною в калі

Для успішного лікування злоякісних новоутворень важливо визначити наявність первинної пухлини. Під час розвитку у хворого кишкової онкології з'являються перші ознаки раку кишечника на ранній стадії:

• підвищення температури тіла;

• слабкість, швидка стомлюваність;

• блідість шкірних покривів;

• втрата маси тіла;

• кал набуває темний колір, в ньому присутні слиз і кров.

Природа виникнення онкології до кінця не вивчена. Вважається, що злоякісні клітини з'являються на місці нормальних в разі втрати організмом антибластомною резистентності (стійкості до онкоклітину). Роль захисту виконують клітинні антіонкогени і клітини кілери. Внаслідок мутації відбувається переродження антіонкогена в онкоген, який відповідає за формування ракових клітин. До ризику захворювання схильні особи:

 • з вродженою недостатністю антіонкогена;
 • при впливі вірусного онкогена (герпесвірусу, папіломавірусу, ретровируса);
 • в результаті впливу канцерогену (хімічного, фізичного).

Вважається, що сприяють виникненню злоякісних пухлин і наступні фактори ризику:

 • переважання в харчуванні твердих тваринних жирів, відсутність або незначне вживання клітковини;
 • зловживання алкоголем;
 • куріння;
 • ожиріння;
 • тривалий прийом антибіотиків, вплив азбесту;
 • наявність поліпів;
 • генетична схильність.

Онкологічна патологія товстої і тонкої кишки в дитячому віці зустрічається рідко. Існує непідтверджена гіпотеза, що розвиток ракових захворювань кишечника у дитини можливо після інфікування канцерогенними бактеріями. Найчастіше виявляють рак у дітей, батьки яких мають кишкові злоякісні новоутворення. Карцинома кишечника може розвиватися у дитини після хронічного гастриту.

Переважно онкологія кишечника розвивається з поліпозу. Переродження поліпів в злоякісну пухлину - тривалий процес, іноді він протікає від 5 до 10 років. Довгий час ракові клітини можуть перебувати на поверхні стінок кишечника, не проникаючи вглиб. Слід пам'ятати, що пізні форми раку лікуються складніше, ніж на початковому етапі.

Визначення ступеня розвитку хвороби є важливим для пошуку методики лікування. Прийнято виділяти наступні стадії захворювання:

 1. Перша стадія. Рак представляє невелике рухоме утворення в слизовій оболонці і підслизовому шарі. Лімфатичні вузли не порушені, метастази відсутні.
 2. Друга стадія. З представлених зображень на фото видно, що величина пухлини на цьому етапі хвороби становить від однієї третини до половини діаметра кишки. Можуть бути пошкоджені лімфовузли, але метастази в тканинах не спостерігаються.
 3. Третя стадія. Новоутворення характеризується розмірами більше половини діаметра кишки, виходить за межі стінок кишечника. Пухлина вражає лімфовузли, але віддалених метастазів немає. Іноді утворюються внутрішні кишкові спайки і з іншими органами, спостерігається непрохідність тонкої або товстої кишки. При ураженні лімфовузлів уздовж кровоносноїрусла відбувається поширення ракових клітин по організму.
 4. Четверта стадія. Характеризується наявністю метастазів, частіше в печінку.

Як перевірити кишечник на онкологію

Рання діагностика збільшує шанси на одужання. При підозрі на кишкову онкологію призначають аналіз крові і калу. При кишкової онкології виявляється знижений рівень гемоглобіну і прихована кров у випорожненнях. Виявити пухлину допомагають такі методи діагностики:

 • ректороманоскопия (для огляду стінок кишечника на глибину 30 см);
 • колоноскопія (для огляду ділянки кишечника довжиною 1 метр);
 • іригоскопія (рентгенологічне дослідження всього кишечника після введення радіоактивного ізотопу);
 • УЗД і МРТ (для виявлення розташування метастазів).

Для боротьби з раком важливим є розпізнати кишкову онкологію на ранній стадії. У медицині існують окремі методики для успішного лікування раку без метастазування і при пухлинах, які супроводжуються метастазами. Іноді при великому ураженні заходи спрямовані на полегшення симптомів хвороби, але в сучасних умовах домогтися ремісії можна і в важких випадках.

При своєчасному виявленні кишкової онкології можна обійтися виключно хірургічним лікуванням. При відсутності поразки в посічених прилеглих лімфатичних вузлах лікувальні процедури не призначаються. В інших випадках застосовують такі схеми:

 1. Для ліквідації залишилися злоякісних клітин в організмі призначають хіміотерапію, коли після операції виявлені уражені лімфовузли.
 2. При виявленні великої пухлини використовують хімічні препарати до хірургічного втручання для зменшення кількості ракових клітин і полегшення проведення операції.
 3. Радіотерапію застосовують при запущеній формі раку для зменшення розмірів пухлини і зниження болю.

Лікування цим методом проводиться в кілька етапів. Один цикл хіміотерапії триває від одного до декількох місяців. Хворим призначається прийом таблеток або внутрішньовенне введення препарату, під час лікування пацієнти можуть не відволікатися від звичайних занять. При хіміотерапії у хворих спостерігаються: нудота, блювотні позиви, втрата апетиту, діарея, поява виразок у роті, випадання волосся.

Триває курс лікування за допомогою опромінення від одного до двох місяців. Для пацієнтів радіотерапія є безболісною, але надає побічна дія. Під час процедур у хворих спостерігаються: почервоніння шкіри, крововиливи на ділянці опромінення, втрата апетиту, нудота, блювотні позиви, випадання волосся. Після закінчення курсу побічні ефекти зникають.

Операція з видалення пухлини в кишечнику

Хірургічне втручання є основним способом лікування кишкової пухлини. Методика проведення операції залежить від стадії захворювання і відділу кишечника, в якому розташоване злоякісне новоутворення:

 1. На ранніх етапах проводять видалення пухлини і лімфовузлів навколо неї.
 2. При великому онкологічному ураженні видаляють ділянку кишечника і виробляють формування колостоми - виводять кишкова отвір на живіт. При раку ободової кишки хірурги прагнуть відновити проходження по травному тракту.
 3. При виявленні непрохідності кишечника через великий розмір пухлини хірургічне втручання застосовують для створення обхідних анастомозів.

При відсутності метастазів і поразки лімфовузлів після видалення пухлини можна уникнути повторного прояви хвороби. У більш запущених випадках після хірургічних і консервативних заходів рецидив раку можливий. При наявності метастазів після операції та хіміотерапії 30% пацієнтів продовжують жити 5 років. Протягом п'яти років відсоток виживання після лікування становить:

Для запобігання появи злоякісних новоутворень необхідно харчуватися продуктами, що містять клітковину (овочами, фруктами), зменшити вживання жирної їжі та алкоголю, кинути палити, регулярно обстежуватися на наявність крові в калі. Важливо не зволікати з видаленням поліпів при їх виявленні. Особи після 40 років і ті, у кого родичі мали онкологію або поліпи, повинні обов'язково перевірятися у гастроентеролога.

Інформація представлена ​​в статті носить ознайомлювальний характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

Рак кишечника - симптоми

Злоякісні новоутворення можуть локалізуватися у всіх системах організму, і товстий кишечник - не виняток. Розвивається таке захворювання частіше у дорослих, при відсутності хірургічного втручання стає причиною смерті пацієнта. Важливо розпізнати ознаки онкології кишечника, вчасно почати лікування.

Рак кишечника - перші симптоми

При зазначеному діагнозі в організмі формуються і ростуть ракові клітини, їх присутність викликає поява злоякісної пухлини. Визначити їх присутність на ранній стадії практично неможливо, оскільки перші симптоми при раку кишечника схожі на класичне нетравлення, проблеми з травленням. Однак насправді проблема набагато глобальних, призводить до порушення функцій органів шлунково-кишкового тракту. Зосередити увагу лікарі радять на таких змінах у своїх відчуттях:

 • відчуття тяжкості в животі, не викликане трапезою;
 • відсутність апетиту, різке схуднення;
 • зміна смакових переваг, особливо огиду до смажених, жирних страв;
 • наростаючі ознаки диспепсії;
 • діарея, яка змінюється на хронічні запори;
 • ознаки залізодефіцитної анемії;
 • виділення помірної кількості крові при дефекації.

Виявити хворобу на початковому етапі проблемно, оскільки пацієнт поспішає до лікаря, тільки коли в животі щось сильно починає боліти - не раніше. Це вже 2-3 стадія наростаючою патології, яка потребує термінового хірургічного втручання. Ознаки раку прямої кишки залежать від локалізації відділу, який був вражений раковими клітинами. Клінічна картина може мати таку специфіку:

 1. Патологія лівого відділу кишечника виражена затяжними запорами, які у разі непроведення лікувальних заходів тягнуть за собою повну кишкову непрохідність, запалення сліпої кишки.
 2. При правостороннем поразку мають місце рецидивні ознаки інтоксикації органів шлунково-кишкового тракту, залізодефіцитна анемія, порушений стілець і присутність кров'яних мас зі слизом у калі.

Хвороба починається безсимптомно, проте незабаром нагадує гострим больовим синдромом. Фото онкології лякають, але не вчать людей своєчасно стежити за власним здоров'ям. Ознаки раку товстої кишки мають різну ступінь інтенсивності, проте дозволяють досвідченому онколога припустити такий страшний недуг вже на першому прийомі пацієнта при зборі даних анамнезу. Якщо це дійсно рак кишечника - поширені симптоми мають такий вигляд:

 • ниючий біль в животі, яка тільки наростає при певних позиціях корпусу;
 • здуття з хронічним розладом стільця;
 • асцит (аномальне накопичення в животі рідини);
 • завищене внутрішньочеревний тиск;
 • повна кишкова непрохідність;
 • затяжні напади нудоти, блювання.

Онкологія складно лікується: чим пізніше виявлені загальні симптоми хвороби, тим складніше домогтися позитивної динаміки, продовжити стадію ремісії. Якщо при такій страшній хворобі вражений тонкий кишечник, лікарі можуть поставити остаточний діагноз вже на першій або другій стадії патологічного процесу. Щоб спростити завдання фахівців, необхідно звернути увагу на наступні симптоми раку тонкого кишечника у жінок і чоловіків:

 • почастішали спазми в животі, доповнені присмаком «мідної моменти» в роті;
 • блювота, відрижка, нетравлення, нудота, гіркота в роті;
 • відсутність апетиту з відразою до окремих продуктів харчування;
 • гострий напад болю області гастралгии;
 • потемніння кольору калових мас, присутність в складі згустків крові.

Осередок патології локалізується вище прямої кишки, його діагностика часто ускладнена. Пухлини цього відділу кишечника можуть бути екзофільнимі і ендофільнимі. У першому випадку має місце новоутворення «на ніжці», у другому - злоякісна пухлина як би «втиснула» в стінку прямої кишки. Онкологія починає проявляти себе з гострих нападів диспепсії, які посилюються з кожним днем, можуть закінчитися кишкової непрохідності. Якщо розвивається рак сигмовидної кишки - симптоми переважної клінічної картини наступні:

 • зміна структури калових мас, поява слизу, крові, гною;
 • помилкові позиви до чергової дефекації;
 • утруднення при утриманні калових мас;
 • порушене газоутворення;
 • гострий напад болю, наростаючий при дефекації;
 • загальні симптоми інтоксикації організму;
 • нетримання сечі.

Симптоми раку кишечника у жінок

Прогноз при характерному недугу не найсприятливіший, особливо якщо патологічний процес виявлений на 3,4 стадіях. Пухлина дає метастази, які порушують роботу всього травного тракту. Ознаки раку кишечника у жінок мають свої відмінності, оскільки в патологічний процес залучений сечовий міхур. Характерним симптомом стає виділення з піхви не тільки порції сечі, але і калу, зайвого скупчення газу. Такі прояви красномовно говорять про присутність пухлини, а пацієнтці необхідно звернутися до онколога і визначити її природу.

Якщо це онкологія, клінічний результат не завжди сприятливий. Виявляється злоякісне новоутворення у жінок після 35 років, при первинній формі не дає поширення метастазів в матку. Спочатку пацієнтка відчуває загальну слабкість у всьому тілі і класичні ознаки диспепсії, потім виявляються специфічні ознаки пухлини кишечника. це:

 • рецидивна біль під час спорожнення кишечника;
 • збій менструального циклу;
 • кров в калових масах;
 • порушене сечовипускання;
 • різке схуднення, відсутність апетиту;
 • домішки крові в добовій порції сечі;
 • відраза до смаженої, жирної їжі.

Симптоми раку кишечника у чоловіків

Людина може жити і не здогадуватися, скільки і які захворювання переважають в його організмі. Симптоми раку прямої кишки на ранніх стадіях при відсутності медичної освіти пацієнт часто плутає зі звичними проявами диспепсії, алергічною реакцією на харчові інгредієнти. Онкологія проявляється дещо пізніше, має свою специфіку в чоловічому організмі. Ось такі симптоми як раз і стають вагомим аргументом для позапланової записи на прийом до дільничного терапевта.

Основні ознаки раку товстої кишки у чоловіків пов'язані з порушеним сечовипусканням, оскільки ракові клітини зачіпають колись здорові тканини передміхурової залози. Спочатку з'являються помилкові позиви до сечовипускання, а потім пацієнт відчуває гострий напад болю при відділенні чергової порції сечі. Основні симптоми онкологічного захворювання ідентичні жіночому організму. це:

 • діарея, що змінюються частими запорами;
 • сильний біль в шлунку;
 • відділення калових мас з кров'ю і слизом;
 • присмак гіркоти у роті;
 • стрибок субфебрильної температури тіла;
 • спад статевої активності;
 • порушення репродуктивної функції.

Інформація представлена ​​на сайті носить ознайомлювальний характер. Частина матерiалiв не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

Перші прояви і симптоми раку товстого або тонкого кишечника у жінок, діагностика і лікування

Колоректальний рак є одним з найбільш важких видів ракових захворювань. Незважаючи на те, що за статистикою більшість хворих є чоловіками, ознаки раку кишечника часто зустрічаються і серед жінок.

Перші симптоми раку товстого або тонкого кишечника у жінок малозначні, що значно ускладнює ранню діагностику.

Початкові ознаки і симптоми онкології кишечника не дають точної відповіді на питання про причини захворювання.

Фахівцями досі не виявлено певного фактора, що провокує мутацію клітин, але до можливих причин раку кишечника у жінок на сьогоднішній день віднесені:

 • вірус папіломи - одна з основних причин захворювання, виявлена ​​у всіх пацієнток;
 • генетична схильність - як і у випадку раку молочної залози, у жінок, чиї родичі страждають від онкології кишечника, можливість опинитися в групі ризику збільшується в кілька разів;
 • розвиток в товстій кишці доброякісних утворень - поліпів, при травмуванні яких надзвичайно велика можливість мутації їх клітин в онкологічне новоутворення;
 • запущені запальні процеси кишки - виразка, панкреатит, хвороба Крона;
 • похилий вік, ускладнений гормональною перебудовою організму під час клімаксу;
 • неправильне харчування, з надлишком білка, жирів і швидких вуглеводів на шкоду достатній кількості клітковини;
 • вживання міцного алкоголю.
 • Про причини підвищеного потовиділення у жінок читайте в цій статті.

  Як позбутися від підвищеного слиновиділення у жінок, розповість наша публікація.

  Існує кілька форм захворювання:

  • анемічна - викликана кровотечею через перфорації кишечника з порушенням засвоєння фолієвої кислоти;
  • ентероколітная - симптомами схожа з колітом через часто виникає псевдодіареі, викликаної процесами бродіння калових мас, що затримуються через пухлину в товстій кишці;
  • диспепсична - симптоми полягають виключно в безперервної нудоти на тлі відрижки і здуття живота;
  • псевдовоспалітельная - з чітким вогнищем запалення, часто приймається за апендицит;
  • пухлинна - рухоме або нерухоме новоутворення, нічим не проявляє себе в перших стадіях, крім розміру і форми;
  • больова - неяскраві, але постійні неприємні відчуття без вираженого місця розташування, часто охоплюють всю черевну порожнину.

  Загальноклінічні симптоми раку товстого або тонкого кишечника у жінок:

 • неприємні відчуття в будь-якому з відділів кишечника або шлунка - відрижка з різким сірчаним запахом, виснажлива печія, постійна важкість у животі;
 • здуття живота, метеоризм;
 • тривалі запори, що відрізняють онкологію ободової і сигмоподібної кишки;
 • постійна діарея, супутниця пухлин всіх відділів кишечника, особливо тонкого відділу;
 • слабкість, апатія і втрата працездатності;
 • втрата ваги в слідстві практично повного зниження апетиту;
 • слабкі, але постійні болі в животі, властиві всім типам раку кишечника, які не залежать від зовнішніх причин, як-то час прийому їжі або особливості раціону, через що багато жінок схильні сприймати їх як ознаки загострення гастриту або виразкових хвороб;
 • тривалий період підвищення температури, супутній будь-яким онкологічних захворювань, але часто приймається більшістю жінок після менопаузи за наслідки гормональних змін;
 • Про перших симптомах і проявах раку товстого або тонкого кишечника у жінок розповість відео:

  Крім основних «розмитих» симптомів на другий-третій стадії розвитку захворювання проявляються неспецифічні ознаки, підтверджують зростання ракової пухлини.

  Калові маси в подібній ситуації темні, з добре помітними кров'яними вкрапленнями, які мають різкий неприємний запах.

  З ростом пухлини і прискоренням процесу відторгнення слизових тканин, крім крапель крові можна бачити згустки, перемішані з гноєм.

  Пацієнтки зазвичай скаржаться на зміну стільця, неможливість повністю полегшиться і відчуття присутності стороннього предмета в прямій кишці.

  Симптоми пізніх стадій раку товстого або тонкого кишечника:

 • кровотечі, що з'являються через перфорації стінок кишечника або проростання пухлини в сусідні тканини;
 • анемія, яка розвивається через сильної інтоксикації організму, нестачі заліза і постійного кровотечі з прямої кишки;
 • асцит - добре відомий багатьом жінкам процес збільшення живота за рахунок скупчення в черевній порожнині вільної води;
 • скорочення просвіту кишки через зростання пухлини, що призводить часом до часткової непрохідності кишечника;
 • приглушені болю постійного характеру, що зачіпають крім живота поперек, куприк, задній прохід і лобкову область;
 • проблеми з утрудненим сечовипусканням, викликаним зростанням пухлини і підвищенням тиску на сечовий канал.
 • Ознаки фінальної стадії захворювання, без відсутності лікування має ймовірність летального результату, залежать від прориву і перфорації стінок піхви або сечового міхура, що призводить до фатальних наслідків: з уретри виходять калові маси і гази, завдаючи цим нестерпний біль, а з прямої кишки може витікати сеча.

  До якого лікаря звернутися, які обстеження пройти

  Первинна діагностика захворювання зазвичай проводиться лікарем загальної практики за допомогою опитування пацієнта і збору анамнезу. При виникненні підозр на злоякісну пухлину хворий відправляється на прийом онколога.

  При виникненні підозр у появі онкологічних захворювань кишечника використовуються такі методи діагностики, як:

 • пальпація (Застосовують для діагностування онкологічного ураження сигмовидної, ободової, поперечної і сліпий кишок; для оцінки локалізації та стану новоутворення);
 • лабораторне дослідження калових мас на наявність слідів кров'яних виділень;
 • ректальное пальцеведослідження, особливо ефективне при ураженні товстої кишки. Одночасно проводиться огляд піхви для оцінки ступеня поширення метастазів:
 • іригоскопія - рентгенівське дослідження товстої кишки за допомогою введення контрастного препарату;
 • колоноскопія - обстеження товстої кицьки за допомогою ендоскопа;
 • ректороманоскопия - візуальний огляд за допомогою спеціального приладу, ректороманоскопа.
 • З новітніх методів варто відзначити відмінно зарекомендували себе КТ (комп'ютерну томографію) і МРТ (магнітно-резонансну томографію).

  Про діагностику, перших ознаках і симптомах раку товстого і тонкого кишечника у жінок розповість відео:

  Рак кишечника - це онкологічне захворювання, при якому хірургічне втручання є найбільш ефективним методом лікування, так як загальна протяжність органів дозволяє без особливої ​​шкоди для пацієнта вилучити уражені частини без втрати загальної працездатності.

  Більш того, при ранньому виявленні злоякісного утворення немає необхідності в проведенні порожнинної операції - всі дії по видаленню пошкодженої ділянки можна здійснити за допомогою ректороманоскопа, що вводиться в задній прохід пацієнта (дана процедура не підходить для випадків, коли у хворого рак тонкого кишечника або ж пізня, четверта стадія, що характеризується великим ураженням тканин).

  У складних випадках хворому необхідно видалити пошкоджені частини кишечника з наступним зшиванням усічених кишок. При великих пошкодженнях хірург може прийняти рішення про виведення кишки на передню частину очеревини.

  хоча сама процедура безболісна, її проведення призводить до ряду неприємних побічних змін в організмі, що проявляються у вигляді облисіння, нудоти, втрати апетиту, різке схуднення, постійному почутті втоми і розриві дрібних судин.

  Про те, які симптоми нестачі магнію у жінок, можна дізнатися з даної публікації.

  Ознаки нестачі заліза в організмі жінки детально розглянуті тут.

  Прогноз і профілактика захворювання

  Більшість хворих після курсу лікування і хірургічного втручання проживають більше 5 років.

  Прогноз ускладнюється при ураженні лімфатичних вузлів і проростання ракової пухлини в стінки кишки і очеревину - в цьому випадку тільки 30% відсотків від загального числа хворих можуть прожити більше 3-4 років.

  При появі метастаз або нових вогнищ захворювання слід пройти ще кілька курсів хіміотерапії.

  Як попередити рак кишечника у жінок, симптоми і лікування захворювання:

  При раку кишечника жінкам категорично забороняються:

 • жирні сорти м'яса, птиці та їх субпродукти;
 • будь-які види ковбас, напівфабрикатів, копченостей;
 • консерви і маринади;
 • продукти, що викликають бродіння і підвищення кислотності шлункового соку - молоко, чорний хліб, капусту, редис, ріпу, щавель, бобові, огірки, виноград;
 • алкоголь.
 • Рак кишечника - дуже серйозний захворювання, при якому хворому потрібно не тільки лікування, але і психологічна допомога, підтримка.

  Зневіра і страх смерті здатні звести людину в могилу навіть при самому успішному лікуванні, а оптимізм рідних і близьких дає надію навіть у найважчих і запущених випадках раку.

  Подобається стаття? Оціни і поділися з друзями в соціальних мережах!

  Підписуйтесь на оновлення по E-Mail:

  Розкажіть друзям! Розкажіть про цю статтю своїм друзям в улюбленої соціальної мережі за допомогою кнопок під статтею. Дякуємо!

  Натисніть, щоб скасувати відповідь.

  Найпопулярніше

  Всі права захищені. Всі матеріали сайту є інтелектуальною власністю авторів. Копіювання матеріалів сайту без посилання на джерело з активною, що індексується посиланням ЗАБОРОНЕНО! 16+

  Адреса: Росія, Москва, Гагарінський провулок, 22/8

  Добавить комментарий

  Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

  + 44 = 47