ознаки облисіння

Ознаки облисіння у чоловіків і жінок

Випадання волосся на жінок і чоловіків надає різний вплив. Жінки важко переживають втрату шевелюри, замикаються в собі, у них з'являються неврози і комплекси. Чоловіки ж до проблеми ставляться спокійніше. Вони засмучуються, але потім, розуміючи, що зробити нічого неможливо, заспокоюються.

Якщо вчасно зайнятися лікуванням і точно встановити причини облисіння, то процес ослаблення волосяних фолікул можливо загальмувати.

На якість волосся впливають різні фактори і найважливіший з них -спадковість. Важко очікувати густий шевелюри у малюка, батьки якого мають тонке волосся, а тато ще й з раннього віку має залисини.

Крім генетичної схильності на стан волосяних фолікул впливають:

 • захворювання, пов'язані з роботою периферичних судин;
 • порушення метаболізму і ліпідного обміну;
 • недолік корисних речовин внаслідок недостатньо збалансованого раціону;
 • вікові зміни.

Обласна прогресує при збігу кількох факторів.

Ознаки облисіння у чоловіків

Алопецію чоловіків можна кваліфікувати в залежності від області, на якій з'являються залисини.

Андрогенна алопеція - або спадкова - є найбільш частою причиною порідіння шевелюри. Спочатку залисини утворюються близько проборов в лобно-скроневої області. Окремі волоски стають слабкими, обламуються, відступають від лінії росту волосся. Потім волосся рідшають вже на маківці, випадають, шкіра стає гладкою, з'являється лисина. В кінці-кінців лобно-скронева і тім'яна залисини зливаються.

Ознаки випадіння волосся при телогеновая алопеції.

Порідіння може початися в будь-якій області голови, шевелюра значно рідшає, кератинові стрижні стоншуються. Пасма можуть висипатися повністю протягом 1-2 місяців.

Стан виникає при прийомі деяких медичних препаратів, під час різкого зниження імунного статусу при інфекційних захворюваннях або після операцій. Цей вид алопеції можуть викликати недосипання, недоїдання і сильні емоційні переживання.

В останньому випадку волосяні фолікули послаблюються НЕ зрізу після стресу, а через 4-6 місяців. Людина вже постарався забути про неприємної ситуації, але на підкірці відклалося і організм «Відволікається» подібним чином, реагуючи порушенням обмінних процесів.

Анагеновая дифузна алопеція може викликати повне випадання волосся. Вона починається різко, але в більшості випадків її можна зупинити, якщо волосяні фолікули не пошкоджені.

 • лікування онкологічних захворювань;
 • інтоксикації.

Виділяються і інші види алопеції:

 1. Травматична. Найчастіше її причиною бувають самі люди. Волосяні фолікули стираються при носінні перук, корсетів і різних пристосувань. Таке трапляється з артистами, які, гримуючись, повинні ховати свою шевелюру під накладки, та ще закріплювати їх хімічними засобами.
 2. Вогнищева. Її причини досі недостатньо вивчені. Є теорія, що її провокує пошкодження фолікул. В цьому випадку волосся можуть випадати рівними колами, ці прогалини утворюються як на голові, так на тілі та обличчі - бровах, скронях, у чоловіків на зоні бороди.
 3. Рубцова. Волосяні цибулини виявилися пошкоджені після ран і опіків, при заміщенні епітеліального шару дерми сполучної (рубцевої) тканиною.

Облисіння у чоловіків можна класифікувати на стадії.

Волосся при переході від однієї до іншої відступають від лінії росту.

 1. Збільшуються проділи, по їхніх краях пасма стають тонкі, обламуються над коренем.
 2. Виникає лисина на маківці, в області проборов волосся вже випали повністю.
 3. На голові в тім'яній області з'являється виражена лисину, окремі залисини зливаються.
 4. Залисини утворюються в потиличній області, повільно піднімаються до тімені, вгору.
 5. Волосяний покрив залишається тільки за вухами, значно рідшає на потилиці.
 6. Лисину з боку спускається до шиї. На тій стадії зазвичай облисіння припиняється, але також втрата волосся може і тривати. Голова стає схожа на більярдної куля.

Сучасні чоловіки не чекають алопеції 3 стадії. В даний час існує мода на «Мужню» зовнішність. Голити голову починають, як тільки з'являється лисина над чолом.

Якщо причиною алопеції був авітаміноз, то при зміні раціону і - отримавши відпочинок - волосяні фолікули можуть відновити свої функції.

Ознаки жіночого облисіння від чоловічого відрізняються значно. Для них характерно поступове облисіння - шевелюра рідшає порівняно повільно, кератинові стрижні стоншуються, починають обламуватися, на їх місці спочатку ростуть Пушкова волосся, а потім з'являються залисини.

Можна виділити наступні види облисіння.

 1. Андрогенное, викликане генетичним фактором. Правда, виражених скронево-лобних залисин не виникає, з'являються невеликі залисини - шкіра місцями просвічує, утворюються прогалини, вкриті ніжним слабким пушком, який згодом теж випадає. В інших місцях шевелюра також рідшає. Через кілька років може виникнути тотальне облисіння.
 2. Дифузне облисіння - на голові з'являється лисина у вигляді смуги або круглого ділянки, зазвичай в районі проділу. Одночасно починається порідіння шевелюри на всій зоні росту волосся. Лікування потрібно починати на першій стадії облисіння, коли на гребінці залишаються волосся - більше, ніж 120 штук в день, і візуально збільшуються розміри проборов.
 3. Обласна гніздового типу.

Цей стан класифікується за такими типами:

 • Стригуча - втрати волосся незначні - на скронях або тімені. Шевелюра на окремих ділянках стає рідше, але лисин не утворюється, кератинові стрижні обламуються біля коріння.
 • Крайова - волосяні фолікули випадають по краях власний зони, волосся стає, відкриваючи лінію шиї і відступаючи від чола. У початковій стадії жінки набувають «Благородний» вид, як на картинах Ботічеллі - оголюється ніжна шия.
 • Тотальна - осередки алопеції виникають по всій голові, згодом зливаючись. В цьому випадку випадають волосяні фолікули не тільки на голові, але і брови і вії. Втрати починаються з стоншування кератінових стрижнів, потім вони - після зміни - відростають тільки на певну довжину, довгі локони - навіть при застосуванні домашніх засобів - відростити неможливо.

«Виручає» жінок тільки те, що - на відміну від чоловіків - у них рідко тотальна алопеція протікає швидко - тільки при інтоксикації організму. Крім того, жінки уважніше ставляться до змін зовнішнього вигляду, ніж чоловіки. Як тільки вони помічають потоншення нігтьової пластини, вони вже звертаються за медичною допомогою.

Оскільки жінкам порідіння шевелюри заподіює серйозні емоційні страждання, дуже часто при алопеції доводиться лікувати супутні захворювання: вегетосудинну дистонію змішаного типу і невротичний синдром, симптоми якого - безсоння, роздратування, постійна плаксивість.

Істинну алопецію, що має андрогенний характер, домашніми засобами або дорогими аптечними препаратами не зупинити. Повернути рослинність в цьому випадку можливо тільки радикальним методом - операцією з пересадки волосся.

В інших випадках можна спробувати вирішити проблему, звернувшись до офіційної медицини. Волоссям займаються дерматологи і трихолог - лікарі останньої спеціальності в штаті лікарні бувають рідко, частіше вони консультують в косметичних кабінетах.

Доведеться здати безліч аналізів:

 • на гормони;
 • на рівень заліза в крові;
 • функції щитовидної залози;
 • аналіз на авітаміноз;
 • аналіз RW - тест на сифіліс;
 • визначення міцності волосяних фолікул і їх кількість на квадратному сантиметрі шкірного покриву.

Лікування призначається в індивідуальному порядку.

Може використовуватися фізіотерапія:

 • мезотерапія - ін'єкції в шкіру голови;
 • лікування лазером;
 • біокапіллярное відновлення;
 • виписують вітамінно-мінеральний комплекс, який заповнює дефіцит корисних речовин.

Відновити волосяний покрив можливо тільки при своєчасному зверненні до лікаря. Ріст волосся відновлюється тільки в стадії, поки волосяні цибулини не атрофувалися.


Ознаки та симптоми облисіння у чоловіків: розпізнаємо вид захворювання

Загальна ознака облисіння - це випадання волосся з голови, виявлення їх на одязі і в постільній білизні. Але при конкретних різновидах захворювання ці симптоми проявляються по-різному.

Природна норма випадання волосся у людини - 50-150 волосинок в день, і на ранніх стадіях алопеції темпи їх випадання можуть бути лише небагато чим більшими.

Через це можна не помітити патологію на самому початку і виявити її вже на зрілих стадіях, коли будуть потрібні радикальні методи лікування алопеції.

Такі невеликі відмінності в симптоматиці облисіння, як локалізація випадання волосся або частота цього процесу, можуть означати багато, так як від них буде залежати поставлений діагноз і курс лікування.

Андрогенна алопеція - це найпоширеніший вид облисіння у чоловіків, її симптоматика яскраво виражена і часто прирівнюється до симптоматиці облисіння як такого, але це не зовсім вірно.

У андрогенної алопеції є ряд характерних рис, властивих тільки їй.

В першу чергу це виражене поділ на стадії. Андрогенное облисіння викликається руйнівним впливом дигідротестостерону на волосяні цибулини, і черговість їх деградації залежить від чутливості до цього гормону.

На перших стадіях волосся позбавляються лобова і тім'яна частини голови, і залишається характерний «місток» між ними. На останніх стадіях «місток» зникає і лисою стає вся голова, за винятком потилиці і скронь.

Область поразки стає лисою не відразу, спочатку вона покривається короткими і тонкими волосками, які практично не видно з боку, але добре відчуваються тактильно при проведенні рукою по голові.

Тільки на пізніх стадіях зникає всякий волосяний покрив.

Головною ознакою дифузного облисіння є те, що випадіння волосся не має чіткої локалізації і рівномірно відбувається по всій голові.

Залисини не утворюються, але волосяний покрив може істотно зрідіти, аж до того, що крізь нього буде просвічуватися шкіра.

Розрізнити ці процеси можна по загальному самопочуттю організму. Якщо він відчуває нездужання, слабкість, в нього не надходить достатньої кількості вітамінів і мінералів, то випадання волосся, найімовірніше, є симптомом дифузного облисіння.

також волосся стає ламким, тьмяним, відриваються від шкіри при невеликому зусиллі (Через що вони у великій кількості залишаються на гребінці і в ванній після миття голови).

Вогнищева алопеція характеризується появою вираженого вогнища облисіння при здоровому стані оточуючих його волосся.

Таких осередків може бути кілька. але локалізація обмежується тільки на ранніх стадіях, при довготривалому перебігу захворювання може перерости з осередкового в універсальне, зачіпаючи волосся не тільки на голові, але і на тілі.

Розвиток аутоімунних процесів, які й провокують цей різновид алопеції, може йти в непередбаченому напрямку, через це захворювання має таке різноманіття проявів.

Рубцеве облисіння схоже з вогнищевим по своїй локалізації, але виглядають його прояви по-іншому. У місці відсутності волосся виявляється тривала шкіра, рубець, в якому фолікули пошкоджені і не здатні до продукції нового волосяного покриву.

Рубець з'являється при таких захворюваннях, як пустульозний фолікулітом, панникулит, фоллікульний лишай. Іноді на його місці можливі гнійні або водянисті виділення. При даному виді облисіння відновлення волосся можливо тільки шляхом пересадки волосся. Про сучасні методи пересадки читайте на нашому сайті.

Самопочуття при випаданні волосся

Так як в більшості випадків алопеція є наслідком порушень певних систем організму, їй супроводжують інші неприємні відчуття і симптоми облисіння у чоловіків.

Андрогенна алопеція є супутником гормональних змін старіючого чоловічого організму і патологій статевої системи. Нерідко процесам облисіння супроводжує розвиток простатиту.

Дифузна алопеція розвивається при погіршенні загального самопочуття, пов'язаного зі стресами, інтоксикацією організму, авітамінозом. Крім випадання волосся може проявлятися ламкість нігтів і кровоточивість ясен.

Осередкове облисіння розвивається при атопічний дерматит, алергічні реакції. В такому випадку випадання волосся буде супроводжувати свербіж, почервоніння та інші симптоми алергії.

При рубцевої алопеції може спостерігатися біль в місці рубця. Це єдиний вид облисіння, якому супроводжують больові відчуття безпосередньо в місці втрати волосся, при інших типах алопеції шкіра голови, як правило, не відчуває дискомфорту.

Перші ознаки облисіння у чоловіків

Отже, як розпізнати хворобу в зародковому стані? Нижче наведені ознаки, за якими можна визначити той чи інший вид облисіння на ранньому етапі.

 • андрогенний тип: Випадання волосся з лобової частини і верхівки;
 • дифузний тип: Порідіння волосся по всій поверхні голови при супутньому погіршенні самопочуття;
 • Вогнищевий тип: облисіння невеликої ділянки голови без видимих ​​порушень шкірних покривів і без проблем з ростом волосся в інших місцях;
 • Рубцевий тип: волосся зникають на ділянці голови, вкритому тривалої шкірою після травми, опіку або хімічного впливу.

Тепер ви знаєте, як вчасно розпізнати облисіння, ознаки якого описані в нашій статті. Тепер головне - почати своєчасне лікування алопеції у чоловіків.

У цьому відео розповідається про ознаки алопеції у жінок і чоловіків:

Бачите неточності, неповну або неправдиву інформацію? Знаєте, як зробити статтю краще?

Хочете запропонувати для публікації фотографії по темі?

Будь ласка, допоможіть нам зробити сайт краще! Залиште повідомлення і свої контакти в коментарях - ми зв'яжемося з Вами і разом зробимо публікацію краще!

Обласна, особливо у чоловіків, помітно відразу. Таке не помітити неможливо. Першою причиною облисіння можуть стати гормони, тому спочатку потрібно здати відповідні аналізи, і перевірити рівень гормонів, далі потрібно переглянути своє харчування, так як неправильне харчування є другою причиною облисіння.

Випадання волосся: причини облисіння чоловіків і жінок

Серед усіх відомих захворювань особливе місце займає патологія похідних шкірних покривів (волосся). Найбільш часто зустрічається така недуга, як їх випадання. Воно може бути фізіологічним і патологічним. Важливо, що при рясному випаданні може наступити облисіння (алопеція). Волосся на голові можуть випадати у осіб будь-якого віку і статі, тут немає обмежень. Причини випадіння волосся бувають найрізноманітніші: від нестачі вітамінів і мікроелементів до важких шкірних захворювань. Більшість людей, що мають цей симптом, ігнорують цей факт, що є великою помилкою.

При появі перших ознак облисіння необхідно терміново звернутися до лікаря-трихолога. Незважаючи на те що їх у здорової людини на голові в середньому 100-150 тисяч, рясне випадання ніколи не проходить непомітно. У більшості випадків людина сама все бачить. Вони можуть залишатися на гребінці, на подушці після сну в великій кількості. Якщо людина сумнівається в даному факті, то можна провести дуже простий тест. Для цього буде потрібно розсунути волосся на голові, якщо видно молоді, коротке волосся, які перешкоджають зачесиванія, то це хороший знак. Вони не дадуть голові облисіти. Якщо ж вони відсутні, то є якась патологія або порушення обміну речовин. Розглянемо більш докладно, небезпечно чи випадання волосся, причини, перші ознаки облисіння.

У будь-якої людини на протязі життя випадає волосся. Що ж вважається фізіологічним станом, а що патологічним?

У нормі у людини за добу має випадати не більше 150 штук.

Дана цифра не є строгим правилом, вона усереднена. Волоски теж бувають різні. Наприклад, якщо вони тонкі і їх дуже багато, то в нормі може випадати більше 150 волосся. Випав волосок свідчить про те, що на його місці розвивається новий. Це нормальний процес. Інша справа, якщо людина втрачає їх щодня сотні і тисячі. Це тривожний знак.

Не потрібно плутати облисіння і просте випадання. Перший варіант вимагає консультації у лікаря і особливого лікування, тоді як при підвищеному випаданні можна обійтися масками та іншими місцевими процедурами для зміцнення волосяного покриву. Найкраще профілактичний засіб від їх втрати - масаж голови. Він покращує циркуляцію крові, це, в свою чергу, зміцнює волосяні фолікули. Оцінити стан волосяного покриву можна простим способом. Рекомендується потягнути руками за них в різних ділянках голови (в скроневій, лобової і потиличної області). У нормі в руках повинно залишитися не більше 5 штук, якщо їх число більше, то потрібно насторожитися.

Причина в нераціональному харчуванні

При випаданні волосся причини мають найбільше значення. Відомо, що на стан шкіри і її похідних впливає характер харчування людини. Найбільше значення мають гіповітаміноз і авітаміноз. Якщо випадає волосся, то причина може критися в нестачі вітаміну A, B2, фолієвої кислоти або біотину. Подібний стан розвивається як при неповноцінному харчуванні, так і при нездатності засвоювати корисні вітаміни. У першому випадку все просто. Брак вітамінів в продуктах призводить до випадання волосся на голові. Лікування в цьому випадку полягає в тому, щоб урізноманітнити раціон, внести в нього свіжі фрукти і овочі, а також продукти тваринного походження.

Порушення засвоєння або всмоктування вітамінів - це більш серйозна проблема. В тому і іншому випадку рекомендується збільшити кількість вступників вітамінів шляхом вживання вітамінних комплексів. Вони містять у своєму складі не тільки вітаміни, але і різні мінеральні речовини, які стимулюють ріст волосся. До них відноситься кальцій, цинк, залізо, селен.

Випали волоски - ознака зовнішнього, механічного або хімічного впливу. Чинити негативний вплив здатна фарба, яку так люблять використовувати представниці жіночої статі. Фарба здатна розчепірювати лусочки, розташовані на поверхні, щоб фарбувальний пігмент проник в його товщу. Все це травмує їх. Якщо випадає волосся, причина може бути в укладанні. Важливе значення мають неякісні гребінця. Не рекомендується використовувати в побуті щітки і гребінці, зроблені з дерева, металу або натуральної щетини. Найоптимальніший варіант - пластикова гребінець масажного типу. Вона не електризує волосся і не травмує їх.

Існують дані про те, що часте миття голови шампунем теж може сприяти випаданню волосся. Якщо волосся випадає, причиною тому служить вплив високих температур, що нерідко спостерігається на сонці або при митті голови в гарячій воді. Нехтування головним убором взимку і використання фена - причини випадіння. Цікавим є той факт, що випали волоски є наслідком носіння тісних головних уборів. Це може бути бандана або шапка. Важливе значення має носіння занадто теплих головних уборів, що призводить до підвищення температури шкіри голови і пітливості, через що волосся випадає. Дуже часто така ситуація спостерігається у дітей.

Чому випадає волосся при стресі?

Випали волосся - наслідок психічних травм і переживань. Практично будь-яка людина стикався з подібною проблемою. У зв'язку з тим, що психіка жінки менш стійка, причина випадання в даному випадку частіше жіноча, ніж чоловіча. Який механізм цього процесу? Отже, в результаті стресового стану збільшується вироблення адреналіну. Він ще називається гормоном стресу. Адреналін сприяє звуженню дрібних судин (артеріол і капілярів), що призводить до погіршення трофіки волосяних фолікулів.

Випадає волосся по-різному. Це відбувається приблизно на 5-7 день з моменту початку стресу або через 5-6 тижнів. При цьому сильно випадає волосся разом з цибулинами, які виглядають як білуваті освіти. Стрес - це тимчасовий фактор, тому процес звернемо. Зростання волосків нормалізується після усунення стресового чинника. Рекомендується після хвилюючого події прийняти заспокійливе або вживати продукти, багаті вітаміном B. Він міститься в злакових, горосі, насінні.

Зустрічається і таке випадання волосся, причини якого можуть полягати у зміні фізіологічного стану. Дане явище характерне для жіночого організму в період вагітності і пологів. Виникає це з кількох причин. По-перше, через недостатній догляд. По-друге, в період вагітності дуже часто жінка не отримує достатньої кількості вітамінів і мінеральних речовин, тому що вони частково витрачаються на ріст і розвиток дитини. Важливе значення має і гормональна перебудова. Причини випадіння волосся криються в перебудові гормонального фону після пологів.

У цей час знижується вироблення гормонів, що беруть участь в нормальному зростанні волосся. Вітаміни та мінеральні речовини теж активно витрачаються, але в даному випадку через годування грудьми. Якщо мають місце подібні причини випадіння волосся, то можна дати кілька простих рекомендацій вагітним і годуючим жінкам. Це нормалізація харчування, ретельний догляд за волоссям з використанням шампунів на основі алое або женьшеню, використання масок.

Випадання волосся у дітей і підлітків

Подібний недуга спостерігається не тільки у дорослих, але і у дітей. Всім відомо таке захворювання, як рахіт. Розвивається воно в результаті нестачі вітаміну D, який бере участь в мінеральному обміні (фосфору і кальцію). Найбільш серйозний симптом даної патології - це порушення окостеніння кістяка, розм'якшення кісток у дітей. Дані ознаки характерні для пізніх стадій. Більш ранні ознаки проявляються тим, що сильно випадає волосся. Найчастіше це виникає на потилиці.

Фактором випадання волосся є підвищена пітливість, яка в поєднанні з лежачим способом життя призводить до порушення їх зростання. Додатковими ознаками рахіту у дітей є затримка росту і розвитку, низька вага, зниження тонусу м'язів, патологія кісткової системи. У підлітків теж випадає волосся, причина тут зовсім інша.

У цей період різко змінюється гормональний фон, відбувається статеве дозрівання. Статеві гормони стимулюють процеси росту волосків, при порушенні функції ендокринних залоз відбувається перебудова організму. Нормалізація стану настає після стабілізації функції ендокринної системи. Якщо ж у підлітка сильно випадає волосся, то це привід звернутися до лікаря-ендокринолога.

Особливу групу причин випадіння волосся складають дерматологічні захворювання. Їх дуже велика кількість. Найбільше значення має псоріаз, себорейний дерматит і трихофітія. Себорейний дерматит є захворювання, що вражає волосяну частину голови, яке характеризується утворенням лусочок білого кольору, сверблячкою, лущенням. Нерідко випадає волосся. Подібне захворювання розвивається на голові і може зачіпати шкіру обличчя, тобто на тих ділянках, які багаті сальними залозами. Збудником є ​​дріжджоподібних грибок. Якщо у хворого випадає волосся, то необхідно звернутися до дерматолога.

Ще одне не менш відоме захворювання шкіри і волосистої частини голови - псоріаз. Найчастіше він протікає хронічно з періодами загострення і ремісії. Для псоріазу характерно освіту на шкірі бляшок білястого кольору, що нагадують віск. Псоріаз здатний викликати таке ускладнення, як артрит. Певне значення мають грибкові захворювання, такі як трихофітія, фавус і мікроспорія. Їх ще називають стригучий лишай.

Його особливістю є те, що утворюються невеликі осередки облисіння. Важливо, що волосся при цьому не випадають, а обламуються, так як відбувається їх витончення. При грибкових захворюваннях хворі скаржаться і на інші симптоми: свербіж, лущення шкіри, печіння. У деяких випадках можливе нагноєння з подальшим утворенням рубців.

Випадання волосся, викликане алопецією

Великий інтерес представляє алопеція як причина випадіння волосся. Вона буває андрогенетичної і гніздову. У першому випадку відбувається поступове облисіння. Випадає волосся спершу в області чола, потім на тімені. При цьому вони замінюються на невеликі Пушкова, які не здатні надати потрібний обсяг і приховати залисину. В результаті подібного облисіння волоски залишаються тільки з боків і на потилиці. Важливо, що подібний стан найчастіше виникає в чоловіків і пов'язане з активністю гормону тестостерону, який за певних умов перетворюється в дегидротестостерон, який негативно впливає на волосяний покрив.

Алопеція - це генетично детерміноване випадання волосків. Що ж стосується гнезднойалопеції, то при ній випадає волосся на певних ділянках волосистої частини голови. Етіологія її до кінця не вивчена. Лікування теж не розроблено. У подібному випадку призначають кортикостероїди, які стимулюють їх зростання, але це не усуває основну причину патологічного випадіння.

На сьогоднішній день є кілька методів лікування даного стану: використання лікарських препаратів, лазерна терапія і пересадка волосся з інших ділянок власного тіла. Лікування в чому залежить від результатів обстеження. Якщо не виявлено патології внутрішніх органів, зокрема ендокринної, то лікування можна почати з простого масажу. Розрізняють декілька його методик. Перша полягає в простому розчісування волосся протягом 15-20 хвилин. Друга передбачає ручний масаж.

Для цього необхідно масажувати голову протягом 15-20 хвилин в день. Це покращує приплив крові і живлення волосся. При третьому способі потрібно потягувати волосся, але тільки не сильно. Серед медикаментозних засобів від випадіння та облисіння найбільшою популярністю користуються «Миноксидил», «Фінастерид», «Пропеция», кортикостероїди та інші. Найбільш ефективне лікування - це пересадка волосся. Здійснюється вона хірургічним способом. Таким чином, випадання волосся - часте явище як у чоловіків, так і у жінок. Якщо випадає волосся на голові, це може бути наслідком недостатнього догляду або симптомом захворювань.

поділіться їй з друзями і вони обов'язково поділяться чимось цікавим і корисним з Вами! Це дуже легко і швидко, просто натисніть кнопку сервісу, яким найчастіше користуєтеся:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

66 − = 64