Ознаки низького тиску

Содержание

Основні симптоми зниженого тиску

Знижений артеріальний тиск, зване гіпотонією, не рахується небезпечним станом в порівнянні з гіпертонією, здатної привести до інсульту. Однак при низькому тиску самопочуття людини може значно погіршуватися, що позначається на якості життя. Існують різні ознаки зниженого тиску, при цьому вони рідко спостерігаються всі одночасно, а відзначаються лише деякі з них.

Про гіпотонії говорять в тому випадку, якщо тиск постійно або часто знаходиться нижче позначки 95/65 мм рт. стовпа.

У деяких випадках люди навіть не підозрюють про те, що у них низький тиск, оскільки відчувають себе нормально. Однак нерідко гіпотонія доставляє людині чимало незручностей в життя.

Слід сказати, що гіпотонікам - дуже чутливі люди. На їх тиск і загальний стан впливає буквально все: час доби, звуки, місце, запахи, положення тіла. Вони погано реагують на зміни температури навколишнього середовища, вологість повітря, емоційні подразники, похмуру погоду. Люди з низьким тиском люблять поспати, більш того, їм і потрібно спати довше - це їх фізіологічна потреба.

Ознаки зниженого тиску у людини можуть бути дуже різними, особливо це стосується суб'єктивних відчуттів, серед яких можна назвати наступні:

 • метеозалежність;
 • сонливість;
 • знижена працездатність;
 • потемніння в очах;
 • схильність до закачування;
 • порушення менструацій;
 • непритомність;
 • порушена терморегуляція.

З об'єктивних слід зазначити такі симптоми:

 • знижена температура тіла (нижче 36 °);
 • показання тонометра (нижче 95/65 мм рт. стовпа);
 • пітливість долонь;
 • блідість шкіри.

При низькому тиску людина відчуває сонливість, слабкість і занепад сил

Зниження активності і працездатності

Це відбувається через те, що людина відчуває постійну апатію, слабкість, занепад сил, сонливість. Він швидко втомлюється, часто неуважний, йому буває важко зосередитися, у нього знижується концентрація уваги, погіршується пам'ять. Як правило, після пробудження гіпотонік відчуває себе розбитим протягом 2-3 годин, потім стан поліпшується. Протягом дня можуть спостерігатися моменти слабкості, а найвища активність припадає на вечірні години.

Люди з низьким тиском важко пристосовуються до різних змін навколишнього середовища. Вони погано переносять спеку, коливання тиску в атмосфері, похмуру погоду, зміну клімату, тривале перебування на ногах, велике скупчення народу, шум, яскраве світло, різкі запахи, алкогольні напої, переїдання. Все це тягне за собою головний біль, безсоння, оніміння кінцівок, запаморочення, слабкість, підвищену пітливість, хитку ходу, зниження розумової та фізичної активності. Кращі для них умови - це високий атмосферний тиск, морозна і ясна погода, а також тепла погода восени.

Для гіпотоніків властиві перепади настрою, плаксивість, дратівливість, які посилюються чутливістю до яскравого світла і гучних звуків.

При низькому тиску можливі порушення в роботі травної системи. Це може проявлятися нудотою, відсутністю апетиту, гіркотою в роті, відрижкою, печією, запорами, відчуттям важкості в шлунку, метеоризмом.

У жінок з низьким тиском можуть спостерігатися збої менструального циклу, можлива хворобливість і мізерні виділення. У чоловіків відзначається зниження потенції.

При гіпотонії працездатність знижена. При фізичної активності частішає пульс і збільшується ЧСС, з'являється дискомфорт у грудях і задишка.

При зниженому тиску повітря не вистачає, тому спостерігається постійна позіхання, можливі непритомність. Гіпотоніки погано себе почувають в задушливих приміщеннях, їм важко довго стояти, наприклад, в черзі або в транспорті. При різкому підйомі з ліжка темніє в очах, трапляється втрата свідомості. Тому після пробудження краще трохи полежати, потім не поспішаючи сісти, поступово звикаючи до вертикального положення. При низькому тиску м'язове кровопостачання погіршується, і нормалізувати його можна за допомогою активних рухів. Тому людям з низьким тиском показана постійна фізична активність.

Ріточка - 18 листопада, 2014 року - 20:33

Пила Апілакпрі першої вагітності, при моєму низькому тиску воно стало ще нижче. А він дуже бадьорить. Потім періодично його пила і коли грудьми годувала і потім курсами. Тепер ось знову треба починати, відчуваю, що розклеювали.

Причини і лікування низького тиску, характерні симптоми

З цієї статті ви дізнаєтеся: які показники артеріального тиску потрібно сприймати, як низький тиск, чому таке трапляється і чим загрожує Як можна підняти тиск до нормальних цифр.

Показники низького тиску - це менше 100/60 мм рт. ст. При таких параметрах різко знижується циркуляція крові в судинах, що призводить до порушення кровообігу в усіх внутрішніх органах, в першу чергу життєво важливих - серце і головному мозку. Таке явище медики називають гіпотонією.

Показники норми і відхилень кров'яного тиску

Якщо зниження артеріального тиску більшою мірою кримінальна невідкладного стану, виникають симптоми критичних порушень в організмі, що загрожують життю людини. Близько 15-25% людей живуть з гіпотонією роками, а іноді десятиліттями, що не відчуваючи ніяких проявів і скарг.

Невідкладну допомогу в екстрених ситуаціях зниження артеріального тиску зобов'язаний надати будь-медик. У всіх інших випадках краще за все звертатися до терапевта або сімейного лікаря. Ці фахівці зможуть повноцінно оцінити ситуацію і визначити найбільш ймовірну причину, чому вона виникла.

Залежно від причини проблеми, хворих направляють до інших фахівців: до кардіолога, хірурга, ендокринолога, невропатолога. Необхідний обсяг і ефективність лікування дуже непередбачувані: від елементарних прийомів, які через кілька хвилин приведуть тиск в норму, до хірургічного втручання з госпіталізацією в реанімаційне відділення, або довічного дотримання лікувальних рекомендацій, які не завжди принесуть бажаний результат.

Які показники тиску вважаються низькими

Відповідь на питання: низький тиск це скільки, - неоднозначний. Загальноприйнята безпечна нижня межа норми артеріального тиску по систолічному у і діастолічного показника становить 100/60 мм рт. ст. Але на практиці доводиться стикатися з ситуаціями, коли вони набагато нижче, але при цьому людина не відчуває будь-якого дискомфорту і веде активний спосіб життя.

Згідно класичним уявленням гіпотонія супроводжується порушеннями кровообігу у вигляді:

 • Уповільнення швидкості кровотоку по великих судинах.
 • Зниження мікроциркуляції по капілярах.

Це погіршує доставку поживних речовин і кисню в усі внутрішні органи, від чого порушується їх нормальне функціонування. Найбільш уразливі до гіпоксії (кисневого голодування) головний мозок і серце.

Завдяки пристосувальним реакцій організму зниження артеріального тиску не завжди супроводжується ознаками порушень мікроциркуляції і кисневого голодування, а лише при певних обставинах.

Фізіологічна або патологічна гіпотонія - все індивідуально

Якщо у людини артеріальний тиск нижче 100/60 мм рт. ст. не викликає ніяких симптомів і ознак порушеного кровообігу, це може сприйматися як варіант норми - фізіологічна гіпотонія. Вона є індивідуальною особливістю і частіше спостерігається у жінок молодого віку (від підліткового до 40-45 років) протягом багатьох років.

Види артеріальної гіпотонії

Тому деякі фахівці за нижню межу норми тиску рекомендують сприймати 90/60 мм рт. ст. Правильно це чи ні, судити складно. Адже встановлено, що незважаючи на відсутність патологічних проявів, люди зі стійкою гіпотонією протягом життя більш схильні до різних захворювань: анемія, зниження імунітету, неврогенні розлади, аритмія. Близько 85% з них після 45 років стають гіпертоніки з сильним підвищенням тиску, яке стійке до лікування медикаментами.

Усунути звичну гіпотонію буває вкрай складно і не завжди безпечно. Це пов'язано з тим, що всі системи організму, що регулюють артеріальний тиск (нервова, вегетативна, гормональна), за довгий час пристосувалися підтримувати його на низькому рівні. Вони встановили між собою така рівновага, при якому організм не відчуває виражених перебудов. Якщо штучно спробувати підвищити тиск, руйнується цей баланс і у людини-гіпотоніки виникають виражені розлади навіть при показниках 100/60 мм рт. ст., не кажучи вже про більш високих.

Патологічної гіпотонію вважають, якщо вона супроводжується скаргами і характерними розладами. Таке частіше буває у людей з нормальним або підвищеним тиском, коли відбуваються його перепади в сторону зниження. Головний мозок і серце при цьому переживають кисневе голодування, чим і обумовлені основні симптоми гіпотонії.

Низький тиск завжди викликано порушенням механізмів його регуляції. У таблиці вони описані із зазначенням причин і захворювань.

Нітрогліцерин, інгібітори АПФ, сечогінні, спазмолітики (но-шпа, дибазол), бета-блокатори, інгібітори кальцію.

Крайній ступінь зниження тиску (нижче 80-90 / 50-60 мм рт. Ст.), Що супроводжується дуже важкими порушеннями мікроциркуляції називають шоком. Він може бути:

 • геморагічним - результат крововтрати;
 • кардіогенний - порушення функції серця;
 • інфекційно-токсичним - отруєння, інтоксикація;
 • травматичним - наслідок важкої травми;
 • анафілактичним - алергічна реакція.

Важливо розуміти, що низький тиск є не тільки наслідком різних патологічних процесів і впливів. Виникла по одній з можливих причин незначна гіпотонія (менш 90/60 мм рт. Ст.), Здатна викликати критичні порушення кровообігу в серці і головному мозку, від чого показники ще більш знизяться.

Людина, у якого знизився тиск може відзначати такі симптоми і скарги:

 • запаморочення;
 • головний біль;
 • порушення координації рухів, загальна слабкість;
 • блідість шкіри, пітливість;
 • частий або рідкий пульс;
 • почуття серцебиття;
 • непритомність, загальмованість;
 • нудота блювота.

Якщо гіпотонія не є самостійним патологічним станом, а всього лише одним із симптомів різних хвороб, вона супроводжується іншими ознаками, характерними для них (детальніше вони описані в таблиці розділу «алгоритм допомоги хворим»).

Першочергова задача при лікуванні низького тиску - визначити, яке це стан. Якщо воно не терпить зволікань, часу на роздуми немає - до такої людини потрібно викликати швидку допомогу (телефон 103) і до її приїзду почати надання першої допомоги. У будь-якому випадку хворі повинні бути оглянуті різними фахівцями: терапевтом, кардіологом, хірургом, невропатологом, ендокринологом.

Шляхом диференційованого виключення найнебезпечніших причин зниження артеріального тиску з урахуванням наявних симптомів можна знайти справжню причину. На її усунення може знадобитися всього кілька хвилин, хірургічна операція, а може бути і таке, що лікування буде потрібно протягом усього життя.

Загальний алгоритм допомоги при будь-якому разі низького тиску виглядає так:

 1. Покладіть людини нас спину, підніміть ноги, злегка опустіть голову.
 2. Прослідкуйте, щоб до хворого був вільний доступ свіжого повітря.
 3. Виміряйте артеріальний тиск, манжетку не знімайте для проведення динамічного контролю за його показниками.
 4. Якщо людина без свідомості, визначте чи є дихання і пульс на судинах шиї (сонних артеріях). Якщо їх немає - починайте штучне дихання і серцевий масаж.
 5. По можливості визначте супутні скарги і симптоми, описані в таблиці. Це допоможе визначити найбільш ймовірну причину гіпотонії, а подальшу допомогу надавати диференційовано.

Якщо немає ефекту - уколи Дексаметазон, Преднізолон

 • мезатон,
 • дексаметазон,
 • дофамін,
 • рефортан,
 • Адреналін.

У всіх випадках раптового зниження артеріального тиску обов'язково викличте швидку допомогу (телефон 103). За цим симптомом може ховатися небезпечне захворювання!

Якщо зниження тиску - симптом важких невідкладних захворювань, підвищувати його повинні тільки фахівці в умовах стаціонару. В такому випадку прогноз непередбачуваний (50% хворих в шоковому стані вмирають). Звична безпричинна гіпотонія не несе ніякої небезпеки для життя, але в 60-70% усунути її не вдається, незважаючи на лікування.

Знижений тиск, обумовлене хронічними захворюваннями внутрішніх органів і гормональної недостатністю нормалізується само по собі на тлі їх лікування. Найкраще лікуються і найменш небезпечні періодичні епізоди легкої гіпотонії на тлі вегетосудинної дистонії, зміни положення тіла, метеочутливості і інших чинників.

У мене тиск постійно знижений, яким тоді для мене вважається підвищеним тиском?

Добридень, Ольго. Кожна людина повинна знати свої «робочі» цифри, які дозволяють вести нормальний спосіб життя, залишатися працездатним, в цілому відчувати себе здоровим і енергійним. Ось в цьому стані виміряйте свій тиск і ви зрозумієте, що для вас особисто є нормою. Для людей-гіпотоніків зазвичай вважаються підвищеними стандартні параметри 120/80 мм рт. ст. Якщо тиск піднімається до 140 на 90 мм рт. ст. і вище, то для гіпотоніків це може стати причиною гіпертонічного кризу.

Лікування серця і судин © 2016 | Карта сайту | Контакти | Політика щодо персональних даних | Угода | При цитуванні документа посилання на сайт із зазначенням джерела обов'язкова.

Ознаки низького тиску у людини симптоми

Низький тиск - що робити щоб його підвищити

VASHE ZDOROVIE / 21.06

Ваші повіки стають важкими, очі норовлять постійно закритися, голова жахливо паморочиться, ви засинаєте прямо на ходу- це все не заклинання гіпнозу, а симптоми зниженого тиску. Якщо ви відчуваєте погоду краще будь-якого барометра, при різкому вставанні з ліжка або стільця у вас з'являється незрозуміле запаморочення або мушки перед очима, то найімовірніше ви гіпотонік або кажучи простіше людина зі зниженим артеріальним тиском.

Знижений або низький тиск, гіпотонія, або кажучи медичною мовою артеріальна гіпотензія - все це назви стану, коли рівень артеріального тиску людини в стані спокою нижче норми - 100 / 65мм. рт. ст. для чоловіків, для жінок відповідно менше 95/65 мм рт.ст.

Щоб безпомилково виміряти тиск, необхідно поміряти тиск двічі, через півгодини повторюємо цю процедуру. Низький тиск не є діагнозом, так як сучасне медичне співтовариство гіпотонію не визнає в якості хвороби. Постійне низький тиск, як правило, є вродженим, тобто передається від батьків до дітей.

Так що ж робити, якщо низький тиск турбує вас все частіше і частіше? Отже, ось рекомендації для людей, у яких гіпертонія супроводжується поганим самопочуттям і нездужанням.

Для початку необхідно нормалізувати харчування. Гіпотонікам (людям зі зниженим тиском) обов'язково потрібно снідати, так як мозку вже з самого ранку необхідна глюкоза і мікроелементи. Обов'язково вранці потрібно пити каву або чай. До речі, про каву. Цим, безумовно бадьорить, напоєм не слід зловживати, так як дуже легко можна перетворитися в «кофемана», і кава перестане допомагати.

Їсти краще всього 5-6 разів на день невеликими порціями, уникаючи переїдання. Як варіант вживання жирної і солоної їжі, дана їжа збільшує тиск. Також людям з низьким тиском потрібно набагато більше спати, ніж людям з нормальним тиском, в середньому близько 10 годин.

Так добре б провітрювати приміщення перед сном і намагатися не вставати різко з ліжка. Крім спеціального режиму харчування і відпочинку гіпотонікам потрібно більше рухатися, тобто займатися спортом. Відмінно в цьому випадку підходять заняття:

І не потрібно забувати про розслаблення і відпочинок. Масаж, аромованни, гідромасаж і басейн - відмінні способи зняти напругу.

Причиною зниженого тиску може бути як звичайне фізіологічне стан людини, так передумова будь-якого серйозного недуги. Тому необхідно дуже уважно придивитися до симптомів, якими супроводжується знижений тиск. Головний біль в скронях. іноді головний біль в потилиці або в області чола є найпоширенішим симптомом низького тиску. Цей симптом безпосередньо пов'язаний з порушенням кровообігу судин головного мозку.

Часті запаморочення, як раптові, так і після різкої зміни положення тіла, особливо вранці, також є характерними симптомами низького артеріального тиску. Зазвичай запаморочення супроводжуються потемніння в очах, шумом в голові. іноді навіть непритомністю. Тому людям зі зниженим тиском не рекомендується різко вставати з ліжка.

Гіпотоніки характеризуються фахівцями як люди легко стомлюються, малоактивні, слабкі. Такі люди дуже швидко втомлюються, особливо гостро це проявляється в кінці робочого дня - знижується увага і пам'ять, людина стає розсіяним, дратівливим і у нього трапляються перепади настрою. Їм дуже складно перебувати в одному і тому ж положенні тривалий час, наприклад, стояти в черзі або мити посуд.

Що робити при різкому зниженні тиску

Гіпотонічний напад - або різке зниження тиску. Деяка частина людей безболісно переносять подібний напад, у інших же починається сильне запаморочення, нудота, з'являється ризик падіння в непритомність. Що ж робити, якщо ви чи хтось інший відчули різке зниження тиску?

По-перше, необхідно прийняти лежаче положення. Якщо можливості лягти немає, потрібно обов'язково сісти і нахилити голову якомога, нижче, між колін. Таке положення забезпечить приплив необхідної кількості крові до мозку, і самопочуття відразу покращиться.

По-друге, необхідно відразу ж випити склянку води або, краще за все, міцного солодкого чаю. При непритомності привести до тями його можна за допомогою флакона з ефірними маслами або нашатирним спиртом. Необхідно піднести флакон до носа і злегка намазати віскі. Ці заходи допоможуть в найкоротші терміни нормалізувати артеріальний тиск і привести людину до нормального стану.

Низький тиск при вагітності

Перебуваючи в «цікавому положенні» майбутній матусі тиск необхідно вимірювати регулярно. Даний показник може багато що сказати про ваш стан і розвиток плода. Серйозною проблемою може стати низький тиск при вагітності. Мало того що відчувається погане самопочуття, і через недостатню циркуляції крові, нестача кисню відбивається на дитині і на життєво важливих органах матері, таких як серце і мозок. Це може стати навіть причиною втрати дитини.

Тому майбутнім мамам з низьким тиском необхідно дотримувати не складні рекомендації фахівців. При низькому тиску під час вагітності головним стають прогулянки на свіжому повітрі, помірні фізичні навантаження (заняття на фітбол, плавання), повноцінний сон, чи не різке підняття з ліжка і харчування.

Не рекомендується натщесерце вставати вранці з ліжка. Лежачи в ліжку можна з'їдати який-небудь фрукт або солодкість. Це додасть необхідну енергію для початку дня. Лікарі також рекомендують вживання препаратів, які допомагають активізувати нервову систему, стимулюють тонус судин, такі як адапрогенови - елеутерокок або женьшень, золотий корінь.

Звичайно ж, їх необхідно правильно дозувати і використовувати бажано при погіршення вашого стану. Ці настої можна щодня додавати в чай ​​по 15-30 крапель, вони сприяють підтримці здоров'я в нормі. І не варто забувати про відмінний настрій.

Низьке нижній тиск: симптоми і причини

Кров'яний тиск - це тиск крові, який вона чинить на стінки судин, під час свого руху. На цей параметр впливає і загальний обсяг крові, і опірність або прохідність судин і, нарешті, робота серця - основного двигуна в організмі.

Невеликі коливання в бік зменшення або збільшення норми є цілком допустимими. Однак якщо такі коливання існують, тиск періодично необхідно вимірювати. Тільки контролюючи артеріальний тиск, можна вчасно вжити необхідних заходів.

Якщо показники тонометра стабільно показують низький діастолічний тиск, то це говорить про наявність такої патології як артеріальна гіпотензія.

Який тиск вважається нормою

Кровоносне тиск умовно можна розділити на верхнє (систолічний від лат «стиснення») і нижня (діастолічний від лат. «Розрідження»). Перше вказує тиск крові, яка йде від серця до аорти, т. Е. Ця величина показує опірність судин і наскільки сильно серце качає кров.

Друге, визначає силу тиску крові, яка підходить до порожнистих вен, тобто з яким тиском кров повертається в серце, коли воно спокійно. Різниця між верхнім і нижнім тиском в нормі повинна бути не більше 30-40 мм.рт.ст.

Незважаючи на можливі коливання тиску, є все-таки усереднені показники, які прийнято вважати тиском здорової людини. Відносно недавно цей показник дорівнював 120/80 мм.рт.ст. Однак в останні роки медики дещо знизили норму і тепер вона становить 115/75 мм.рт.ст. Але при вимірюванні артеріального тиску необхідно враховувати багато факторів і зокрема вік людини.

Чому падає тиск у людини? Тиск може змінюватися в залежності від психоемоційного стану людини, при прийомі різних медикаментів і природних стимуляторів (чай, кава, алкоголь і т. Д.) І багатьох інших причин. Але, як правило, в цих випадках показники відносно швидко приходять в норму.

Але якщо сердечне тиск низький постійно, то це говорить про розвиток гіпотонії. Це захворювання діагностується навіть у тому випадку, якщо низьким буде тільки один показник артеріального тиску.

Падіння артеріального тиску завжди супроводжується почуттям дискомфорту. Низьке нижнє артеріальний тиск супроводжується такими симптомами:

 • змінюється загальний стан здоров'я, з'являється млявість, ознаки перевтома, апатія, сонливість і т. д .;
 • може виникнути головний біль, як правило, локалізується в скроневій і потиличній частині голови (може відчуватися як тупа або пульсуюча);
 • можливі непритомність і запаморочення;
 • у деяких людей може з'явитися дратівливість і нервозність.

Низьке діастолічний тиск (причини патології будуть розглянуті трохи нижче) може викликати спека, перебування в задушливому приміщенні, прийом алкоголю і багато.

Низьке сердечне тиск: причини

У нормі показник нижнього тиску становить 80 ... .75 мм.рт.ст. Чому розвивається низький тиск? Причини можуть ховатися в таких захворюваннях:

 • хвороби нирок;
 • алергічна реакція організму;
 • порушення роботи вегето-судинної системи;
 • токсичний шок;
 • зневоднення організму і т. д.

Чому низьке нижній тиск може сформуватися ще? Ще однією причиною зниженого тиску може стати вагітність. Чому низький тиск супроводжує саме вагітність? Це викликано тим, що кровоносна система матері повинна забезпечувати киснем і дитини в тому числі.

Під час вагітності легке зниження тиску вважається нормою. Однак існує загроза втрати координації руху і непритомності. Крім цього організм вагітної жінки схильний до зневоднення, що може привести до зниження і без того низьких показників.

Виділяють кілька типів гіпотонії:

 1. Ортостатична гіпотонія. Падіння тиск в цьому випадку провокує практично будь-який різкий рух. Обумовлено це тим, що коли людина різко встав або нахилився, то кров швидко приливає до кінцівок. Але при цьому серце ніяк на це не реагує і продовжує працювати в колишньому ритмі. В результаті тиск падає практично миттєво. І це може супроводжуватися: втратою рівноваги, непритомністю, різкою слабкістю і т.д. Найчастіше ортостатична гіпотонія спостерігається в літньому віці.
 2. Вегето-судинна гіпотонія. Цей діагноз говорить про недосконалість серцево-судинної системи і найчастіше ставиться в підлітковому віці. В цьому випадку в мозок можуть надходити невірні команди. І коли необхідно підвищити тиск, подається команда про його зниженні.
 3. Постпрандиальная гіпотонія. Хвороба проявляється як різкий приплив крові до ніг, після прийняття їжі. Коли кров під дією гравітації прямує вниз, але серце при цьому не прискорюється, і судини не звужуються, що і призводить до зниження артеріального тиску.

Дуже небезпечним станом є підвищення серцебиття при низькому тиску. Це означає, що серце качає кров із зусиллям, а її проходження по судинах утруднено.

Яку небезпеку несе низький тиск

Низьке нижній тиск (причини розвитку патології вам відомі) набагато рідше викликає інфаркти та інсульти. Але гіпотонія може загрожувати розвитком інших серйозних хвороб.

Профілактика зниженого тиску

Особлива увага приділяється профілактики гіпотонії. І найважливіший момент - ведення здорового способу життя. Необхідно кардинально змінити систему харчування. Підвищити артеріальний тиск можуть такі продукти: боби, горіхи, м'ясо, картопля, гіркий чорний шоколад і деякі інші.

Дуже важливо, щоб сон займав не менше 8 годин. Також необхідно включити в свій режим і адекватні фізичні навантаження.

Корисно приймати контрастний душ - це зміцнює стінки судин і сприяє підвищенню тонусу та імунітету. Також необхідно організувати і своє робоче місце (добре освітлення, достаток кисню, комфортна температура і т. Д.)

Від чого буває низький тиск і як привести його в норму

Володарям цієї хвороби не позаздриш. Будь-які погодні перепади гипотоники (люди зі зниженим артеріальним тиском) відчувають.

Підвищена збудливість, тривожність, чутливість до холоду, схильність до закачування в транспорті і непритомності перетворюють їх життя на суцільні муки. Чи можна їм допомогти? Звернувшись до фахівців, ми вирішили скласти пам'ятку про те, що провокує розвиток артеріальної гіпотензії і що допомагає з цим станом впоратися.

Зниженим вважається тиск нижче 100/60 мм рт. ст. у чоловіків і 95/60 мм рт. ст. у жінок. Якщо у вас постійно такий тиск, значить, артеріальна гіпотензія у вас є.

Що провокує? Низька фізична активність

Гіподинамія може бути пов'язана з малорухливим (сидячим) способом життя або бути вимушеною (наприклад, у зв'язку з захворюванням). І те й інше лише посилює прояви гіпотензії: зниження обсягу м'язової діяльності призводить до погіршення функціонального стану серця, скорочувального апарату м'язів і їх тонусу, зменшення вентиляції легень, порушення мінерального і білкового обміну, що впливають на стан центральної нервової системи.

Адекватна фізичне навантаження. Хороший ефект на гіпотоніків надають заняття плаванням, бігом, лижами чи аеробікою.

Нормалізація режиму і повноцінний сон. 8-10 годин сну - життєва необхідність для всіх гіпотоніків, основа підтримки їх нормальної життєдіяльності. Не секрет, що сон є основним синхронізатором біоритмів в організмі, стимуляторів функціональної активності серцево-судинної Системи проектування, парасимпатического і симпатичного відділів вегетативної нервової системи. І, звичайно, гіпотоніки «наказаний» повноцінний режим дня з чергуванням розумової і фізичної навантажень.

Робота на шкідливому виробництві

Розвитку артеріальної гіпотензії сприяє: робота під землею, в атмосфері підвищеної вологості й високої температури, при тривалому впливі невеликих доз іонізуючої радіації, надвисокочастотного електромагнітного поля, інтоксикації хімічними речовинами.

Якщо артеріальна гіпотензія викликана професійними шкідливостями, краще перевестися на іншу роботу.

► Загартовування. Добре зарекомендували себе у гіпотоніків щоденні обливання, обтирання, контрастний душ. В основі цих процедур лежить тонізуючий вплив не тільки на рецептурний апарат шкіри, судинний тонус, але і на імунну систему.

До провокаторам гіпотонії відносяться деякі захворювання щитовидної залози і надниркових залоз, серцево-судинної і центральної нервової системи, деякі захворювання органів дихання, а також виразкова хвороба дванадцятипалої кишки, холецистит, гепатит, цироз печінки, анемії. Гостра артеріальна гіпотонія може розвинутися також при великій втраті крові, при масивних травмах, отруєннях, теплових ударах, шоках різного походження.

Лікування хвороби, що викликала зниження артеріального тиску, призводить до нормалізації останнього.

Рослинні стимулятори. Мова про так званих адаптогенах природного походження, які підвищують тонус судин і артеріальний тиск: настоянки елеутерококу, женьшеню, лимонника, аралії. Але тут важливо не переборщити: деякі гіпотоніки бувають дуже чутливими до цих препаратів. З медикаментозних засобів людям, що страждають зниженим тиском, призначають: ноотропні препарати, церебропротектори, антиоксиданти, антидепресанти.

Гіпотонія може розвинутися при неправильному застосуванні медикаментів, що знижують артеріальний тиск (нейролептиків, гангліо- і адреноблокаторів, нітритів і нітратів.)

Не займатися самолікуванням гіпертонії. Під час серцевого нападу приймати нітрати тільки сидячи: різке зниження артеріального тиску в стоячому положенні може призвести до статичного колапсу (непритомності через недостатнє надходження крові до голови).

Дієта. Поліпшити самопочуття гіпотоніка допоможе спеціальна дієта з підвищеним вмістом калію (картоплі, баклажанів, капусти, абрикосів, чорносливу) і кальцію з вітаміном D3. При цьому харчуватися людям, що страждають зниженим тиском, потрібно не менше 4 разів на день. Крім традиційних кави і чаю, артеріальний тиск підвищує все солоне: оселедець, огірочки, квашена капуста. А ось з алкоголем будьте обережнішими. У всякому разі, що розширює судини (а, отже, знижує тиск) коньячок - не для вас.

Професійні заняття спортом

Серед гіпотоніків чимало і спортсменів. Тенденція до зниження артеріального тиску і рідкісний пульс у них не що інше, як захисна реакція організму на постійні фізичні навантаження, коли він починає працювати в більш економному режимі. Таку гіпотонію фахівці називають гіпотонією високої тренованості.

Перш ніж записати дитину в спортивну секцію, відвідайте дитячого кардіолога. Особливо велике навантаження на серце дають хокей, фігурне катання і футбол.

Масаж, голкорефлексотерапія. Найбільш ефективний при артеріальній гіпотонії лікувальний масаж шийно-комірцевої зони, литкових м'язів, кистей рук. Інша випробуваний засіб від «хвороби низького тиску» - голкорефлексотерапія.

Джерела: http://www.zoonoz.ru/nizkoe_davlenie_chto_delat.php, http://davlenie.org/nizkoe-nizhnee-davlenie-simptomy-prichiny.html, http://www.aif.ru/health/life/ ot_chego_byvaet_nizkoe_davlenie_i_kak_privesti_ego_v_normu

Коментарів поки немає!

Як приймати масляний вітамін а і яка користь

Застосування вітаміну А далі.

Молочні зуби у дітей схема прорізування

З фотографіями малюка в далі.

Корисні властивості буряка і протипоказання

Корисні властивості і протипоказання буряка З звичайної городньої далі.

Вітамін е при плануванні вагітності

Вітамін Е при вагітності і плануванні: об'єктивний погляд 30 далі.

Чому дитина потіє, коли спить? November 5, 2013 Якщо далі.

Консультація в будь-якій області медицини

Серце - це біологічний маятник організму. Зберегти здоров'я серця і судин життєво важливо для активної життєдіяльності.

Очі - дзеркало душі і показник здорового організму. Як зберегти зір? Як зберегти здоров'я і красу очей на багато років?

Гастроентерологія - комплексний розділ медицини, що вивчає роботу шлунково-кишкового тракту людини, захворювання і методи їх лікування.

Здорові зуби - важливий фактор, від якого залежить не тільки краса посмішки, але і впевненість в собі.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

31 − = 26