Ознаки непрохідності маткових труб

Ознаки непрохідності маткових труб - як перевірити. Непрохідність маткових труб - симптоми і лікування

Маткові труби (яйцеводи) - парні порожнисті циліндричні відростки, що беруть початок в порожнині матки і закінчуються біля яєчників. Війчастий епітелій, що вистилає просвіт, сприяє просуванню яйцеклітини, злиття зі сперматозоїдами. Звуження трубного каналу загрожує безпліддям, розвитком позаматкової вагітності.

Ознаки та симптоми непрохідності маткових труб

Симптоматика непрохідності яйцеводов цілком залежить від причин звуження просвіту. Якщо обтурація маткових труб викликана запальною патологією органів таза, то жінка відчуває болі тягне характеру, дискомфорт при статевому контакті. Приєднання інфекції проявляється збільшенням виділень, зміною їх кольору, запаху. Часта причина непрохідності - ендометріоз тіла матки, маткових труб і яєчників, пацієнтка буде страждати від надмірно болючих менструацій.

Найчастіше ознак і симптомів непрохідності маткових труб жінка не відчуває. Стурбованість виникає при невдалих спробах завагітніти -тільки тоді пацієнтка звертається до гінеколога. Частково непрохідні яйцеводи можуть ставати причиною грізного ускладнення - трубної вагітності, що виявляється різкими болями, запамороченням, кров'яними виділеннями, загальною слабкістю. Перевірити прохідність маткових труб в домашніх умовах не представляється можливим, знадобляться спеціалізовані дослідження.

Перевірка прохідності маткових труб

Обстеження починається з визначення стану репродуктивної функції, жінці призначається УЗД, партнеру - дослідження сперми. Задовільні результати змушують думати про ознаки непрохідності маткових труб. Перевірка проводиться високотехнологічної апаратурою, попередня підготовка - спорожнення кишечника, сечового міхура. Діагностичний метод підбирається індивідуально з урахуванням скарг пацієнтки, об'єктивних даних, наявності органної патології, персональних побажань жінки.

Повноцінний спосіб виявлення ознак непрохідності маткових труб. Перевага методу - одночасні лікувальні дії (видалення кіст, припікання фокусів залозистої ектопії, розсічення спайок). Порожнина матки заповнюється розчином барвника, якщо рідина не доходить по трубним каналах до черевної порожнини, це говорить про звуження просвіту яйцеводов. Ендоскопічний доступ проводиться через стінку піхви. Метод виявляє спайки в маткових трубах, кісти, вогнища ендометріозу, патологію яєчників.

Ознаки непрохідності маткових труб є прямим показанням до проведення лапароскопії. Даний вид дослідження показаний при Гідросальпінкс, піосальпінкс, запальних захворюваннях яєчників. Екстрена лапароскопія проводиться при ектопічної вагітності. В ході процедури можливе виконання пластики маткових труб з відновленням прохідності. Методика застосовується і для стерилізації - хірургічного втручання, що виключає вагітність надалі.

Метод виявляє у хворої запальну патологію тазових органів, потовщення стінок маткових труб, паратубарние кісти, ендометріоїдні вогнища, кістозні зміни яєчників. При обстеженні визначається наявність фолікулів в яєчниках, ступінь їх зрілості. Переваги методики - швидкість, безболісність, доступність, проте достовірна діагностика прохідності маткових труб при стандартному ультразвуковому дослідженні скрутна, покращує можливості методу поєднання УЗД з сонографії.

Діагностична методика базується на заповненні порожнини матки фізіологічним розчином під невеликим тиском і подальшим ультразвуковим дослідженням. Лікар буде бачити просування рідини по трубним каналам, що дозволить визначити область звуження просвіту. Попутно відбувається чистка маткових труб у жінок фізрозчином. Гідросонографія або ультрасонографія - менш точний метод в порівнянні з лапароскопічним, але має свої переваги. Процедура швидка, безпечна, не вимагає оперативного доступу.

Важлива умова проведення гідротубації - чистота піхви, відсутність хвороботворної флори, для цього лабораторно досліджується мазок, при необхідності статеві шляхи сануються. Протипоказання до проведення процедури - гострі захворювання жіночих репродуктивних органів, загострення хронічних гінекологічних хвороб, патологія нирок, печінки. Попередньо випорожнюються кишечник, сечовий міхур. Заповнення порожнини матки і просвіту яйцеводов стерильною рідиною переслідує кілька цілей:

 • діагностика прохідності;
 • розширення звужених ділянок;
 • чистка маткових труб у жінок;
 • місцеве лікування;
 • контроль прохідності після пластики стінок яйцепроводів.

За результатами дослідження лікар визначає подальшу тактику лікування: призначається протизапальна, розсмоктуються, гормональна терапія. Може знадобитися хірургічне втручання для резекції зміненого кістами ділянки яєчника. При повній трубної непрохідності показано штучне запліднення (ЕКЗ). Не можна самостійно намагатися поліпшити стан яйцеводов народними засобами, наприклад, настоєм матки борової, адже наслідком може стати ектопічна (трубна) вагітність.

Рентгенологічна діагностика трубної прохідності з використанням контрастної речовини - гістеросальпінгографія - надає можливість дізнатися точну локалізацію, ступінь звуження просвіту. Метод виявляє поліпозні і пухлиноподібні утворення цервікального каналу, порожнини матки, запалення маткових труб. Діагностичний контраст вводиться під місцевим знеболенням, однак початкова частина процедури часто болюча, тому при необхідності звертаються до загальної анестезії.

В ході дослідження робиться серія знімків, фото обов'язково зберігаються, щоб через час можна було порівнювати результати. Контрастну речовину частково випливає з статевих шляхів самовільно, залишки швидко розсмоктуються, утилізуються печінкою, виводяться через кишечник, шкоди пацієнтці не завдають. Променеве навантаження процедури незначна, тоді як точність діагностичного процесу дуже висока, що пояснює високий інтерес до гістеросальпінгографії серед фахівців і пацієнтів.

Відео: як перевіряють прохідність маткових труб

Інформація представлена ​​в статті носить ознайомлювальний характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

Непрохідність маткових труб - ознака жіночого безпліддя: причини і лікування

Однією з найбільш актуальних проблем сучасної медицини є безпліддя. Неможливість завести дитину не рідко пов'язана із захворюваннями органів репродуктивної системи. Однією з найбільш поширених причин є непрохідність маткових труб. Щоб виключити ймовірність розвитку безпліддя, слід знати основні ознаки такого непрохідності, а також особливості діагностики та лікування.

Що являє собою непрохідність маткових труб

Непрохідність маткових труб - особливості розвитку безпліддя у жінок

Маткові труби являють собою парні органи, які розташовані по обидва боки матки. Кінцева частина даних органів прилягає до яєчників. На кінці маткових труб знаходяться фимбрии, за рахунок яких відбувається транспортування яйцеклітини до матки. Даний процес відбувається безпосередньо після овуляції, коли дозріла статева клітина залишає фолікул.

У більшості випадків успішного запліднення, з'єднання сперматозоїда та яйцеклітини відбувається саме в матковій трубі. В даному випадку відбувається злиття, в результаті чого зароджується зигота, яка поступово розвивається плід майбутньої дитини. Тканини, які складають поверхню маткових труб, мають певні структурні особливості, завдяки чому запліднена яйцеклітина досягає матки без істотних зусиль. У разі якщо яйцеклітина не була запліднена сперматозоїдом, відбувається її загибель. Надалі, зруйнована клітина розпадається, і залишає організм під час менструацій.

Непрохідність маткових труб є захворювання, при якому яйцеклітина не здатна проникнути з порожнини яєчників в матку, або ж порушується пересування сперматозоїдів, що необхідно для успішного запліднення.

Як правило, непрохідність виникає в наслідок потрапляння сторонніх мікроорганізмів в порожнину маткових труб, або ж виділення рідин, які і є причиною перешкоди.

Існує дві форми порушення прохідності:

 • Функціональна. Пов'язана з порушеннями функціональність маткових труб, анатомічні причини якої не виявлено.
 • Органічна непрохідність розвивається у випадках, коли відбуваються певні зміни в порожнині маткових труб, що і призводить до непрохідності.

Непрохідність маткових труб - це не тільки поширена патологія, яка призводить до неможливості успішного зачаття дитини і наступної вагітності, але і стан, яке може спровокувати безліч додаткових ускладнень. Зважаючи на це слід звертати увагу на будь-які симптоми такого порушення, щоб запобігти негативним наслідкам для всього організму.

Причини розвитку непрохідності

Можливі причини виникнення патології у жінок

Розвиток порушення може спровокувати безліч негативних чинників. Визначити точну причину захворювання вкрай важливо, тому що від цього буде залежати загальна клінічна картина, а також подальший спосіб лікування.

Чому порушується прохідність маткових труб:

 1. Запалення. Існує цілий ряд захворювань органів малого таза, при яких може відбуватися запальний процес в районі маткових труб. При такому процесі існує велика ймовірність появи в порожнині органів спайок, які не дають пересуватися статевим клітинам. При такому порушенні дуже велика ймовірність трубного безпліддя.
 2. Операції. Практично будь-які хірургічні операції на органах малого тазу негативно впливають на прохідність маткових труб. Це пов'язано з утворенням рубцевої тканини, що також призводить до непрохідності. Найбільш небезпечними для жінок є операції на матці, а також видалення кіст та інших новоутворень на самих маткових трубах, або яєчниках. Крім цього, вкрай негативний вплив надає позаматкова вагітність і операції по її переривання.
 3. Венеричні захворювання. Такі захворювання як гонорея, мікоплазмоз, хламідоз, дуже часто стають причиною порушення. Інфекція провокує розвиток запалення, з подальшим виділенням гнійного речовини, яке перешкоджає пересуванню статевих клітин по маткових трубах.
 4. Вроджене порушення. Однією з причин непрохідності є вродженою дефект, через який прохідність порушена повністю або часткова. Крім цього, внаслідок рідкісних генетичних аномалій маткові труби можуть бути недорозвиненими, або повністю відсутні.
 5. Функціональні розлади. У випадках, при яких не відбувається анатомічних змін, проте прохідність маткових труб все одно порушується, пов'язані, найчастіше, з гормональними порушеннями. Крім цього, причиною може стати сильний психологічний стрес. У рідкісних випадках у жінок може відбуватися спазм маткових труб, проте він, як правило, має короткочасний характер.
 6. Патологічні новоутворення. У фаллопієвих трубах можуть утворюватися поліпи, а також пухлини як злоякісного, так і доброякісного характеру. Незалежно від цього, вони порушують прохідність всередині органів, що в свою чергу веде до безпліддя.

Безсумнівно, причин порушення прохідності може досить багато. Зважаючи на це, дуже важливо стежити за будь-якими маєтками в роботі організму, і звертати увагу на ознаки непрохідності маткових труб, які супроводжують дане захворювання.

Дуже часто непрохідність маткових труб абсолютно не відбивається на стані жінки і її самопочутті. На відміну від багатьох інших репродуктивних порушень, непрохідність не впливає на хід менструального циклу, що не робить його більш болючим.

Саме це і визначає складність ранньої діагностики захворювання. Найчастіше, ознаки проявляються вже тоді, коли відбувається запалення всередині маткових труб, при якому спостерігаються певні симптоми.

Ознаки непрохідності маткових труб:

 • Безпліддя. Тривала відсутність вагітності при регулярних статевих актах може свідчити про непрохідність. Порушення прохідності внаслідок різних причин є однією з найпоширеніших причин безпліддя, а потім дане захворювання може бути його симптомом.
 • Трубна вагітність. Непрохідність маткових труб не завжди призводить до неможливості зачаття. Однак при такому захворюванні запліднення яйцеклітини відбувається всередині маткової труби, і в подальшому вона не може досягти порожнини матки. У свою чергу це призводить до позаматкової, або трубної, вагітності. Таке порушення може вказувати на непрохідність фаллопієвих труб, особливо якщо цей випадок не єдиний.
 • Запалення. При тривалій непрохідності відбувається порушення обмінних процесів всередині труб, що в свою чергу призводить до появи запалення. Також, воно може бути спровоковано попаданням інфекції. У хворих при цьому з'являються сильні болі гострого характеру в нижній частині живота.
 • Симптоми інтоксикації. Порушення прохідності може бути викликано накопиченням гнійного речовини або рідини всередині труб. В даному випадку відбувається отруєння токсичними речовинами, які утворюються в результаті розпаду гнійних виділень. У хворого виникає нудота і блювота, яка може супроводжуватися непритомністю, помутнінням розуму.

Описані вище ознаки непрохідності маткових труб можуть вказувати не тільки на дане порушення, але і ряд інших захворювань. Зважаючи на це, при появі таких ознак необхідно звернутися за медичною допомогою. Визначити факт порушення прохідності, а також з'ясувати ступінь її тяжкості може тільки фахівець на основі результатів діагностичних процедур.

Способи обстеження непрохідності маткових труб

Для точної постановки діагнозу необхідно пройти кілька процедур. На даний момент для діагностики порушення прохідності маткових труб використовуються виключно апаратні методи, так як тільки вони можуть дати достовірні результати.

 • Гідросонографія. Обстеження органів жіночої репродуктивної системи здійснюється шляхом введення в матку спеціального стерильного речовини, пересування якого відстежується з використанням апарату для УЗД.
 • Лапароскопія. Вивчення стану маткових труб, яке здійснюється шляхом розрізу тканин черевної стінки, і установці в нього відео-апарату. Даний метод найчастіше використовується в поєднанні з іншими способами обстеження, так як не завжди може дати достовірний результат.
 • Фертилоскопія. Даний спосіб діагностики є різновидом лапароскопії, при якій обстеження здійснюється через розріз, зроблений в порожнині піхви. При такому способі в розріз НЕ закачується вуглекислий газ, як у випадку з лапароскопией.
 • Рентгенівське обстеження. Метод полягає у введенні в порожнину матки спеціальної речовини, рух якого відстежується за допомогою апарату рентгенівського випромінювання. Не дивлячись на те, що такий спосіб має чимало огріхів, він, як правило, дає найбільш чітку клінічну картину, а тому є найбільш інформативним при обстеженні маткових труб.

В цілому, найчастіше діагноз непрохідність маткових труб ставитися тоді, коли у жінки відсутні видимі симптоми будь-яких інших порушень репродуктивних органів.

Медикаментозне та хірургічне лікування непрохідності маткових труб

Лікування порушення може здійснюватися двома способами. Перший спосіб - консервативна терапія. Вона полягає в прийомі різних медикаментів. Зокрема, мова йде про препарати протизапальної дії. Крім цього, використовуються ін'єкції з препаратами, які мають противобактериальное дію, поліпшують процес кровообігу.

Такий спосіб лікування, як правило, призначається при частковому порушенні прохідності труб, викликаної певними захворюваннями. Важливо відзначити, що консервативна терапія ефективна тільки в тому випадку, якщо з моменту розвитку хвороби пройшло не більше півроку. Після цього терміну відбувається активний спайковий процес, який призводить до повної непрохідності фаллопієвих труб, і вимагає хірургічного втручання.

Операційне лікування найбільш ефективно в тому випадку, якщо при порушенні непрохідності у жінки тривають регулярні овуляционниє процеси. Це говорить про те, що матка зберігає свої функції, і готова до виношування плоду.

Операція полягає у видаленні того відрізка маткової труби, в якій розташована спайка.

Надалі, залишилися кінці органу зшиваються. Слід зазначити, що така операція є мікрохірургічної, а отже ступінь травматизму прилеглих тканин мінімальна, що в свою чергу збільшує ймовірність успішного лікування та швидкого відновлення функцій маткових труб. Безпосередньо після операції, коли непрохідність усунена, пацієнту потрібно тривале відновлення. Як правило, воно здійснюється з використанням спеціальних медикаментозних засобів, а також фізіологічних процедур. Особливо важливим після операції є відновлення нормального циклу, без якого ймовірність успішної вагітності дуже низька.

Ще одним спосіб лікування є ЕКО. Дана процедура показана при повній непрохідності маткових труб, і безплідді. Процедура полягає в штучному заплідненні здорової жіночої яйцеклітини, яка в подальшому поміщається в порожнину матки. На даний момент, такий метод лікування безпліддя є одним з найбільш результативних.

При ускладненнях, викликаних тривалою непрохідністю маткових труб, може бути проведено їх видалення. Найчастіше, така операція призначається при сильному пошкодженні тканин, яке викликане запальним процесом. Крім цього, видалення маткових труб є необхідним заходом при наявності тривалого кровотечі.

Операція може проводитися як на одній трубі, так і на обох, в залежності від ступеня тяжкості порушення. Процедура проводитися через розріз в черевній порожнині. В процесі, фаллопієві труби витягуються, і на їх зв'язки поміщаються спеціальні затискачі. Після видалення, наносяться шви, необхідні для швидкого прискореного загоєння.

Видалення маткових труб також може бути призначено у разі позаматкової вагітності.

Як правило, в першому випадку такого порушення, запліднену яйцеклітину витягують з фаллопиевой труби, без її видалення. Однак при цьому зберігається висока ймовірність того, що трубна вагітності повторитися. У разі рецидиву, одним з найбільш поширених методів лікування є саме видалення труб. У рідкісних випадках, операція з видалення може бути призначена перед проведенням штучного запліднення. Це пов'язано з тим, що наявність непрохідності матки є серйозною перешкодою не тільки при природному заплідненні, а й при імплантації заплідненої яйцеклітини в матку.

Корисне відео - Непрохідність маткових труб.

Дуже часто, в порожнині маткової труби, в районі спайки, відбувається скупчення гною і токсичних речовин, які негативно впливають на стан імплантованою яйцеклітини, істотно знижуючи її життєздатність, а таким чином ймовірність нормальної вагітності і пологів. Крім цього, в окремих випадках, при проведенні ЕКО, у жінок також може розвинутися позаматкова вагітність, виключити ймовірність якої можна шляхом видалення маткових труб.

В цілому, існує декілька випадків, при яких замість консервативного або операційного лікування непрохідності, здійснюється видалення фаллопієвих труб. Безсумнівно, розвиток непрохідності маткових труб - це дуже серйозне порушення, яке призводить до безпліддя. Діагностика та лікування такого захворювання істотно ускладнюється відсутністю достовірних симптомів, які могли б вказувати на наявність непрохідності.

Кіра говорить

Дуже часто жінки навіть не підозрюють, що у них непрохідні маткові труби. Просто роками не можуть завагітніти, і все. І дуже часто в таких випадках нічого не турбує, а наявність непрохідності можна визначити тільки на рентген-дослідженні.

Мілана говорить

Найголовніша ознака непрохідності маткових труб - це, на жаль, відсутність вагітності. Тут важлива грамотна, якісна діагностика. Наприклад, лапароскопія або ж рентгенографія.

НадеждаНоева говорить

А у мене була така історія, я не могла завагітніти, різні аналізи здавала, потім сказали що непрохідність труб. А потім лікар-гінеколог розгледів в матці спайковий процес. Добре вчасно почали лікування, всього лише свічки гормональні овестин виписали, за схемою кілька місяців застосовувала. Пішло на спад, лікар сказав, що такими темпами хірургічного втручання не потрібно. Сподіваюся скоро мої проблеми закінчаться, і все буде добре.

Владмир говорить

У мене був пізній невдалий аборт, з запальним процесом після. Аборт робила за медичними показаннями, вагітність виявилася позаматкова. Після цього поставили діагноз - непрохідність маткових труб. Лікуватися не стала, тому як вирішили з чоловіком, що одну дитину, народжену до цього, цілком вистачить. Ніякого дискомфорту не відчуваю, цикл не порушений.

Додати коментар Скасувати відповідь

Ми в соц. мережах

 • ГРАНТ - 25.09.2017
 • Тетяна - 25.09.2017
 • Ілона - 24.09.2017
 • Лара - 22.09.2017
 • Тетяна - 22.09.2017
 • Мила - 21.09.2017

аналізи

Facebook

Copyright © 2017 · diagnozlab.com | Всі права захищені. г. Москва, ул. Трофимова, д. 33 | Контакти | Карта сайту

Зміст даної сторінки виключно ознайомчого та інформаційного характеру і не може і не являє собою публічну оферту, яка визначається ст. №437 ГК РФ. Надана інформація існує з ознайомчою метою та не замінює обстеження і консультацію у лікаря. Є протипоказання і можливі побічні ефекти, проконсультуйтеся з профільним фахівцем

Непрохідність маткових труб: симптоми і лікування

Непрохідність маткових труб - основні симптоми:

 • Біль внизу живота
 • Біль при статевому контакті
 • Рясні вагінальні виділення
 • хворобливі менструації
 • Жовті виділення з піхви

Непрохідність маткових труб - хвороба, яка характеризується блокуванням одного або відразу двох яйцепроводів, в результаті чого яйцеклітина не зможе потрапити в порожнину матки. Як результат, при наявності такої хвороби вагітність у жінки не настає. Таке захворювання останнім часом діагностується у представниць прекрасної статі все частіше.

Важливо при появі перших ознак, що вказують на непрохідність маткових труб, відразу ж звернутися до кваліфікованого лікаря-гінеколога для проходження повноцінного обстеження та призначення лікування. Ні в якому разі не слід намагатися вилікувати недугу своїми силами, приймаючи різні лікарські засоби або проводячи лікування народними засобами. Так можна тільки погіршити свій стан і спровокувати розвиток небезпечних ускладнень.

Поняття «непрохідність маткових труб» включає п'ять станів, які об'єднує одне і те ж - у яйцеклітини немає можливості пройти по яйцепроводу і потрапити в порожнину дітородного органу. Виділяють наступні види такого недуги:

 • тотальна непрохідність маткових труб;
 • заблокована тільки одна труба, просвіт другий не заблокований;
 • навколо придатків матки сформувалися кілька спайок;
 • зниження активності фімбрій і маткових ворсинок, через що вони не можуть захопити вийшла яйцеклітину і направити її в порожнину труби;
 • часткова непрохідність. Дуже небезпечний стан, який без лікування може стати причиною багатьох ускладнень, зокрема, позаматкової вагітності. Визначити непрохідність цієї форми самостійно неможливо, так як симптоми можуть і не проявлятися. Для даної патології характерно порушення прохідності на якомусь певному ділянці труби (порушується нормальний процес скорочення).

Непрохідність маткових труб може виникати у жінки як внаслідок ураження всередині яйцевода, так і при стисненні його спайковимпроцесом, який локалізується зовні. У будь-якому випадку, якщо є підозра на патологію, її потрібно якомога швидше вилікувати, щоб усунути ризик розвитку ускладнень і щоб надалі жінка змогла завагітніти.

Причини непрохідності маткових труб численні, але на першому місці стоять патології органів жіночої репродуктивної системи. Зазвичай до прогресування даної хвороби призводять:

 • запалення в придатках, лікування якого або зовсім не проводилося, або було неповноцінним;
 • туберкульозне ураження органів репродуктивної системи;
 • раніше перенесена позаматкова вагітність значно підвищує ризик розвитку непрохідності маткових труб в майбутньому;
 • ендометріоз;
 • раніше проведені операбельні втручання на органах репродуктивної системи, а також на органах, локалізованих в черевній порожнині;
 • вроджені аномалії будови яйцеводов;
 • наявність в маткових трубах новоутворень як доброякісного, так і злоякісного характеру. Визначити їх наявність можна лише за допомогою проведення УЗД-діагностики;
 • проведення різних маніпуляцій в порожнині дітородного органу;
 • гідротубація маткових труб;
 • проведені абортивні втручання, після яких почали прогресувати ускладнення.

Ознаки та симптоматика патології

Ознаки та симптоми непрохідності маткових труб можуть і зовсім не виявлятися у жінки. І в міру того як патологія буде прогресувати, загальний стан також погіршуватися не буде. Досить часто в гінекологічній практиці бувають випадки, коли протягом певного періоду часу жінка застосовувала контрацептиви для того, щоб не наступила небажана вагітність, а після того, як вона, нарешті, захотіла стати матір'ю, зробити вона цього не може. Проводиться ретельна діагностика і з'ясовується, що у представниці прекрасної статі непрохідність маткових труб, через яку яйцеклітина просто не переміщається в порожнину для запліднення.

Але буває й інша картина. Наприклад, якщо у жінки в анамнезі присутні хронічні запальні патології органів репродуктивної системи, то в такому випадку ознаки непрохідності маткових труб можуть проявлятися. Найчастіше виникають:

 • хворобливі відчуття під час статевого контакту;
 • місячні можуть бути дуже болючими;
 • біль в нижній частині живота, що має тягне або ниючий характер;
 • жінку починають турбувати рясні виділення з геніталій, мають жовтий відтінок.

Всі ці симптоми не є специфічними, і можуть вказувати на прогресування багатьох патологій жіночої репродуктивної системи. Тому важливо при їх первинному вираженні не відкладати візит до кваліфікованого гінеколога, який проведе повноцінну діагностику і призначить грамотне лікування. Намагатися усунути симптоматику самостійно, наприклад, за допомогою народних засобів, строго не рекомендується, так як можна тільки погіршити свій стан і спровокувати розвиток ускладнень. Деякі методи народної медицини можуть бути включені в план лікування (після постановки діагнозу), але тільки після отримання на це дозволу від лікуючого лікаря.

Зазвичай до лікаря-гінеколога жінки звертаються зі скаргою на те, що вони протягом тривалого проміжку часу не можуть завагітніти. Спочатку фахівець проводить детальне опитування пацієнтки, оглядає її на гінекологічному кріслі. Далі важливо визначити, чи регулярно настає у представниці прекрасної статі овуляція. З цією метою призначається звичайне УЗД органів малого таза або ж трансвагинальное (з введення спеціального датчика в піхву). Крім цього, жінці потрібно протягом декількох циклів проводити вимірювання базальної температури.

Якщо жінка має статевого партнера і при цьому не може завагітніти, то йому також буде потрібно пройти обстеження, яке полягатиме у складанні спермограми. Даний аналіз дозволяє визначити якість сперми, кількість активних сперматозоїдів. У разі якщо овуляція настає у жінки своєчасно, запальних процесів в органах репродуктивної системи немає, а у чоловіка спермограма в нормі, призначаються додаткові методи лабораторної та інструментальної діагностики:

 • паркан мазка на флору з піхви;
 • здача крові на визначення гормонального фону;
 • ехогістеросальпінгографія. Це ультразвукове дослідження прохідності маткових труб. Суть методики полягає в тому, що в порожнину матки фахівець вводить в певній кількості спеціальний стерильний розчин, щоб максимально розправити стінки дітородного органу. Далі доктор стежить, чи буде він витікати в черевну порожнину. Якщо це відбувається, то з трубами все в порядку, і вони прохідні. Якщо ж рідина накопичується в матці і розтягує її, то труби заблоковані;
 • рентгенографія матки і яйцепроводів. Дана методика велику діагностичну цінність, ніж Гідросонографія. Суть полягає в наступному - в порожнину дітородного органу, після попередньо проведеного місцевого знеболювання, вводиться спеціальна контрастна речовина. Далі через певні проміжки часу роблять кілька знімків. На них буде видно, як контраст локалізується в матці, як розтікається по маткових трубах і виводиться в черевну порожнину;
 • діагностична лапароскопія. Найбільш інформативний і сучасний метод діагностики, який дозволяє не тільки оцінити прохідність труб, але і виявити наявність різних патологічних новоутворень;
 • трансвагінальна гідролапароскопія.

Як лікувати непрохідність маткових труб, зможе сказати тільки висококваліфікований фахівець після проведення всебічної діагностики. Вдаються як до консервативних методів, так і до операбельність втручанню. З метою лікування жінці можуть бути призначені протизапальні засоби, антибіотики (при наявності запального процесу і бактеріальної мікрофлори), спазмолітики, якщо присутній больовий синдром і інші засоби. Крім цього, в план лікування обов'язково включають фізіотерапію. Найбільш ефективний метод - електрофорез з розсмоктуючими лікарськими засобами. Він допомагає нормалізувати кровообіг в органах репродуктивної системи.

Оперативне лікування патології призначається зазвичай жінкам до 35 років, у яких є часткова непрохідність маткових труб. У деяких випадках може бути показано повне видалення однієї або двох труб (позаматкова вагітність, розриви, наявність пухлиноподібних новоутворень та інше). Але в такому випадку зневірятися не варто, так як навіть без маткових труб жінка зможе завагітніти і народити дитину. У цьому їй допоможе унікальна інноваційна процедура ЕКО. До її виконання важливо провести лікування патологічних процесів не тільки в органах статевої системи, але також і в організмі в цілому.

Якщо Ви вважаєте, що у вас Непрохідність маткових труб і характерні для цього захворювання симптоми, то вам може допомогти лікар гінеколог.

Також пропонуємо скористатися нашим сервісом діагностики захворювань онлайн, який на основі введених симптомів підбирає ймовірні захворювання.

Трихомоніаз (трихомоноз) являє собою захворювання запального характеру, при якому ураження піддається сечостатева система чоловіків і жінок. Провокує його виникнення вагінальна трихомонада, яка виступає в якості найпростішого - тобто не мікроб, а одноклітинне істота. Трихомоніаз, симптоми якого провокуються цим істотою, на відміну від мікробів, в більшій мірі пристосоване до умов середовища організму, а також до спроб впливу на нього протимікробними препаратами.

Ендометріоз являє собою гінекологічне непухлинні захворювання, що супроводжується розростанням внутрішньої оболонки матки (ендометрія) поза межами її порожнини. Простіше кажучи, тканини, які знаходяться в матці у здорових жінок, при ендометріозі розростаються в інших органах. Ендометріоз, симптоми якого при цьому відчувають жінки, розвивається по невизначених причин, хоча є деякі підстави для виділення імунних, гормональних, спадкових і деяких інших чинників.

Варикозне розширення вен малого тазу - патологічний стан, при якому кров замість нормальної циркуляції закидається по руслу (рефлюкс) назад в яїчниковую вену. Страждають від цієї патології найчастіше жінки дітородного віку, причому пусковим механізмом, що провокує захворювання, часто стає виношування і народження дитини, оскільки при вагітності матка сильно збільшується в розмірах і давить на вену, не дозволяючи крові нормально циркулювати. У той же час і дівчатка-підлітки іноді можуть стикатися з подібним захворюванням.

Поліп ендометрія - це новоутворення, що розвивається з клітин ендометрію, що вистилає матку. Хвороба зазвичай зустрічається у представниць прекрасної статі у віці від 35 років і старше, і кількість поліпів у матці може бути як одиничним, так і множинним. При виникненні декількох поліпів говорять про те, що у представниць прекрасної статі поліпоз ендометрія. Способом лікування даної патології переважно є гістероскопія з вискоблюванням.

Трихомоніаз у жінок або трихомонадний вульвовагініт - інфекційно-запальне захворювання, що характеризується запаленням сечівника. Частота захворюваності становить приблизно 40% - практично кожна друга жінка заражена. При відсутності лікування висока ймовірність, що з'являться непоправні наслідки, в числі яких - безпліддя.

За допомогою фізичних вправ і стриманості більшість людей може обійтися без медицини.

Симптоми і лікування захворювань людини

Передрук матеріалів можлива тільки з дозволу адміністрації та зазначенням активного посилання на першоджерело.

Вся надана інформація підлягає обов'язковій консультації лікарем!

Питання та пропозиції: [javascript protected email address]

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

51 − 43 =