Ознаки наявності глистів

Содержание

Ознаки глистів у людини

Симптоми, що викликаються гельмінтами, схожі на прояви поширених захворювань. Паразити «маскуються», тому люди часто лікують зовсім не те, що викликає погіршення стану. Знаючи основні ознаки глистів у людини, визначити їх наявність в організмі не так складно. Головне - правильно оцінювати стан і звертати увагу на специфіку симптомів. Щоб безпомилково відрізняти гельмінтів від інших захворювань, потрібно детально вивчити їх основні прояви і виробити спостережливість. Відомості, які містить ця стаття, допоможуть в цьому.

Як визначити глистів у дитини

Діти страждають від глистів частіше, ніж дорослі. Молоді організми не здатні чинити опір глистам, тому ймовірність зараження висока. Найнебезпечнішим періодом вважається вік від півтора до трьох років, коли діти вивчають навколишнє середовище не тільки візуально, але ще і осязательно. Яйця гельмінтів проникають в організм людини через воду, грунт і пісок. Зараження глистами може статися в дитячому садку або на прогулянці по парку. Запобігти цьому захворюванню дуже складно, зате можливо швидко і нешкідливо вилікувати. Для цього потрібно знати дитячі симптоми наявності глистів.

Найкращий спосіб виявлення глистів - це аналіз крові. Сучасній медицині відомо три способи отримання точної відповіді:

 1. Діагностика полімеразної ланцюгової реакції. Метод ПЛР заснований на виявленні ДНК і РНК паразитів або їх фрагментів. Проба крові для аналізу береться з вени. Перевагою даного способу є стовідсоткова вірогідність. Недоліком ПЛР вважається неможливість визначення кількісного складу глистів.
 2. Серологічні тести. Дослідження, спрямовані на виявлення антигенів - токсинів і інших продуктів життєдіяльності паразитів. Широке поширення набув метод дослідження крові по ІФА (імуноферментний аналіз). Він визначає вид паразита і його кількісний склад з точністю до 90%. Проба крові для досліджень береться з вени.
 3. Гемосканування. Інноваційна методика, здатна з граничною точністю визначити загрозу паразитів. Гемосканування має на увазі вивчення краплі капілярної крові в режимі реального часу при багаторазовому збільшенні. Масштабне зображення виводиться на екран. По ньому кваліфікований фахівець визначає рівень холестерину, кількість кристалів солей, вміст ферментних компонентів і наявність формених елементів, що вказують на присутність в організмі людини паразитів.

Широко поширений, але при цьому менш ефективний спосіб виявлення присутності паразитів - це аналіз на яйцегліст. Крім того, дітям часто призначають зішкріб на предмет ентеробіозу. Прості лабораторні дослідження дозволяють з середньою точністю розпізнати паразитів і приступити до лікування. Щоб результати аналізів могли вважатися достовірними, потрібно здавати проби кілька разів, з інтервалом 3-4 дня. Іноді білі живі глисти можуть виходити разом з калом, що явно вказує на наявність проблеми.

Інші ознаки глистів у дитини

Симптоми зараження глистами у немовлят і дітей до 5 років, як правило, очевидні. Цілком можливо, що ви спостерігаєте деякі з них, але через незнання не надаєте особливого значення. Основні ознаки глистової інвазії у дітей перераховані нижче:

 • недостатня маса тіла;
 • анальний свербіж;
 • нічний скрегіт зубами (бруксизм);
 • ранній карієс;
 • ранкова нудота;
 • нічний слинотеча;
 • безпричинні больові відчуття в області пупа;
 • поява шкірного висипу на стегнах і передпліччях;
 • бліда шкіра;
 • темні кола під очима;
 • запори.

Якщо у дитини до року спостерігається п'ять або більше симптомів з цього списку, батькам варто перестрахуватися і здати аналізи на паразитів. З великою ймовірністю результати дослідження проб будуть позитивними. Буде потрібно консультація лікаря і застосування спеціальних протипаразитарних препаратів. Для запобігання виникненню таких проблем в майбутньому рекомендується систематична профілактика глистів.

Симптоми глистів у дорослої людини

Ознаки гельмінтів у дорослих кілька істотно відрізняються від дитячих симптомів. Найсерйознішу небезпеку представляють глисти, що паразитують на життєво важливих органах. Виявити їх не так просто, а вигнати - ще складніше. Заразитися глистами може кожен з нас, тому завжди потрібно бути напоготові. Відразу після проникнення паразитів в організм будуть проявлятися перші симптоми. Часто з'являється кашель і нездужання, але для діагнозу цього мало. Про те, як дізнатися, чи є у тебе глисти, ми поговоримо далі.

Ознаки глистів у людини в мозку нестійкі і різноманітні. Вони залежать від кількості паразитів і індивідуальних особливостей організму людини. Іноді захворювання протікає настольно непомітно, що його виявляють уже при розтині. Найчастіше зустрічаються випадки, коли присутність глистів в мозку проявляє себе подібно пухлини, з деякими відмінностями за періодами поліпшення і погіршення самопочуття. Основними ознаками глистових хвороб головного мозку виступають такі симптоми:

 • нудота;
 • блювота:
 • загальмований стан;
 • відчуття оглушення;
 • регулярно підвищується температура без простудних симптомів;
 • епілептичні припадки.

Вчені налічують понад 250 різновидів паразитів, що загрожують здоров'ю людини. Між собою вони відрізняються не тільки розмірами, а й «уподобаннями» в середовищі існування. Патогенні організми можуть проживати практично де завгодно:

Кожна різновид паразитів характеризується своєю, індивідуальної симптоматикою, проте є ряд загальних ознак глистів у людини:

 • больові відчуття в м'язах і суглобах;
 • погіршення стану шкіри;
 • недостатній / зайву вагу;
 • знервований стан;
 • хронічний стан втоми;
 • ослаблення імунної системи;

Кишкові паразити в організмі людини зустрічаються частіше інших, оскільки зараження ними відбувається через рот. Яйця глистів ховаються в їжі і потрапляють в шлунок під час їжі. Гельмінти поширюються по кишечнику, порушуючи процес травлення. Вони вбирають найкорисніші речовини, що надходять при прийомі їжі, залишаючи свого господаря «недоїдки». Через це виникає ряд проблем, які погіршують стан здоров'я. Вони ж і є основними ознаками глистів у людини:

 • регулярні здуття живота;
 • діарея;
 • метеоризм;
 • коливання ваги;
 • постійне відчуття голоду.

Ознаки по різновидам глистів

Всі ми знаємо, що таке глисти, чим небезпечні для людини і якими можуть бути наслідки, якщо не лікуватися. Ця проблема привертає увагу вчених. Перш за все, передових медиків цікавить діагностика. Всі відомі види гельмінтів заявляють про себе по-своєму. Спостерігаючи за ознаками глистів у людини, вдається конкретно визначити, який паразит є причиною нездужання. Вивчіть симптоматику поширених паразитів, щоб мати можливість своєчасно ідентифікувати проблеми і позбутися від них, уникаючи важких наслідків.

Круглі глисти (наукова назва - аскариди) мають яскраву червоно-жовте забарвлення. Дорослі особини виростають до 40-сантиметрової довжини. Паразити цього виду проходять по шляхах міграцій через стінки кишечника і потрапляють в печінку і легені. Захворювання аскаридоз, яке викликають ці глисти, проявляється наступними симптомами:

 • кашлем;
 • бруксизмом;
 • порушенням травлення;
 • здуттями живота;
 • метеоризмом;
 • порушенням апетиту.

Паразити цього виду живуть в тонкому кишечнику людини. Яйця потрапляють в організм із зараженим м'ясом свиней і великої рогатої худоби. Дійшовши до тонкого кишечника, зародки прикріплюються до стінок. Через 80-90 днів яйця глистів у людини перетворюються в статевозрілих паразитів. Захворювання, пов'язані з присутністю стрічкових глистів, визначаються за такими ознаками:

 • погіршення апетиту;
 • зниження маси тіла;
 • порушення сну;
 • періодична нудота;
 • метеоризм.

Засіб від глистів для людини

Виявити і прогнати глистів набагато складніше, ніж попередити їх появу, тому рекомендується систематично вживати ліки для профілактики. На думку фахівців, для цих цілей оптимально підходить «Ворміл». Одна таблетка препарату допоможе позбутися від паразитів, що мешкають в організмі і багаторазово знизить ймовірність зараження на 3-4 місяці. В інструкції до ліків чітко описано, як вивести глистів та убезпечити себе від них на найближче майбутнє.

Відео: симптоми глистів у дітей

Якщо є причини підозрювати, що у вас або у когось з членів сім'ї з'явилося глистове захворювання, перегляньте цей ролик. У ньому містяться вичерпні відповіді на багато питань, що виникають в таких ситуаціях. Фахівці розкажуть, як вилікувати однорічної дитини і дорослого, а також пояснять, як передаються глисти від людини до людини.

Інформація представлена ​​в статті носить ознайомлювальний характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

Глисти - симптоми і лікування у дорослої людини

Глисти у людини стають причиною розвитку захворювань, об'єднаних загальною назвою гельмінтози. Глисти - це черв'яки-паразити, які можуть знаходитися практично у всіх органах нашого тіла: кишечник, м'язи, легені, печінку, серце і навіть очі.

При наявності глистів у людини, симптоми не завжди проявляються, якщо і виникають, то маскуючись під інші захворювання печінки, шлунково-кишкового тракту, жовчного міхура та ін. Іноді ці симптоми настільки змащені, що встановити причину появи тієї чи іншої проблеми буває дуже проблематично, особливо якщо це стосується дітей.

На сьогоднішній день відомо досить багато паразитів, здатних заразити людський організм. Всього налічується близько 150 видів гельмінтозів. Всіх глистів за формою і будовою тіла поділяють на дві великі групи: круглі черв'яки або нематоди, і плоскі черви.

Найчастіше зараження глистами піддаються діти, а найбільш поширеними формами гельмінтозів (викликаються паразитичними черв'яками захворювань) є аскаридоз і ентеробіоз. Найнебезпечнішими хробаками, здатними жити в людському організмі, вважаються ехінокок і альвеококк. Для кожної групи паразитів розроблені спеціальні засоби, лікування якими дозволить вивести глистів з організму дорослої людини, або дитини.

Глистів, що вражають людину, існує більше двохсот видів. Більшість з них в середній смузі не водяться, тому в Росії поширені близько шістдесяти видів. Паразити поділяють на контактні (черви, що передаються від однієї людини до іншої), геогельмінтози (личинка живе в грунті, а інвазія відбувається при попаданні частинок грунту з їжею) і біогельмінтози (паразити переходять в тіло людини через м'ясо заражених тварин або рибу).

Назвемо деякі найбільш поширені групи глистів у людини:

 1. Кільчасті червічье - гострики, аскариди, власоглав, трихінели;
 2. Стрічкові черв'яки - різні види ціп'яків, ехінококи, лентеци;
 3. Плоскі черви - всілякі сосальщики, двуустки.

Розглянемо більш докладніше кожен з видів глистів, який може жити в організмі дорослої людини.

 1. Аскариди - великі круглі черв'яки, червоно-жовтого кольору, в дорослому стані досягають довжини до 40 см.
 2. Власоглав - круглий хробак довжиною 30-50 мм, який отримав свою назву через форми тіла: передня частина довга і вузька, на зразок волоска, а задня коротка і широка.
 3. Широкий лентец - великий стрічковий черв'як, що досягає довжини близько 10 метрів, можуть зустрічатися особини довжиною понад 20 метрів.
 4. Анкілостоми - об'єднана назва двох видів глистів: анкілостоми дванадцятипалої кишки, і некатора, круглих черв'яків довжиною 10-15 мм.
 5. Трихінели - дрібні круглі черв'яки завдовжки 2-5 мм, що викликають важке захворювання - трихінельоз.
 6. Печінковий сисун (котяча двуустка) - плоский черв'як з класу сосальщиков довжиною 7-20 мм. Захворювання, що викликається цим паразитом, називається «опісторхоз»
 7. Свинячий і бичачий ціп'як - подібні за будовою стрічкові черв'яки завдовжки до 6 метрів.
 8. Ехінокок паразитує в організмі людини не в дорослому вигляді, а у вигляді проміжної форми - фіни. Сам ехінокок є стрічкового хробака довжиною 3-5 мм
 9. Альвеокок - подібний ехінокок черв'як, зі схожим будовою і механізмом розвитку.

Симптоми і ознаки зараження глистами залежать від типу паразита, від місця його розташування в організмі, а також від стадії його розвитку.

Риба, заражена глистами.

Причини зараження хробаками людини дуже різноманітні, шлях зараження безпосередньо залежить від виду глистів та їх життєвого циклу, це може бути:

 • вживання в їжу брудних овочів;
 • недотримання правил гігієни при готуванні їжі;
 • слабка термічна обробка деяких харчових продуктів, в особливо м'яса тварин і риби;
 • спілкування з домашніми вихованцями - кішками, собаками, деякими видами гризунів;
 • недотримання правил гігієни перед прийомом їжі, після відвідування санвузла, після повернення з прогулянки;
 • купання в заражених водоймах.

В процесі своєї життєдіяльності глисти виробляють отруйні речовини, які всмоктуються в кров і розносяться по всьому організму, завдаючи шкоди найважливішим органам і системам.

Іноді глисти здатні довгий час без помітних симптомів паразитувати в організмі дорослої людини, в деяких випадках вони стають причиною розвитку різних хронічних захворювань, викликають небезпечні ускладнення і навіть летальний результат.

З настанням гострого періоду гельмінтозу, черви приймаються посилено харчуватися в кишечнику хворої людини, викликаючи різні ознаки порушення травної системи: дисбактеріози, болі в животі, пронос.

Давайте розберемося, які ознаки гельмінтів можна відзначити? Перерахуємо найпоширеніші, загальні симптоми глистів у людини.

 1. Порушення функції шлунково-кишкового тракту - пронос, запор, а також болі в животі;
 2. Болі в суглобах і м'язах - паразити можуть переміщатися по організму людини з метою осідання в найбільш зручних для їх життя місцях, наприклад в суглобової рідини і в м'язах. Коли це відбувається, людина відчуває болі;
 3. Порушення нервової системи і загальне нездужання - проявляється у вигляді швидкої стомлюваності, дратівливості, порушення сну і проблем з пам'яттю;
 4. Алергічні реакції і шкірні прояви - поява прищів, вугрів і інших висипань - це також ознаки присутності глистів у людини;
 5. Зниження імунітету і як наслідок розвиток інфекційних захворювань;
 6. Різке зниження маси тіла;
 7. Анемія - деякі глисти смокчуть кров зі стінок кишечника як п'явки;
 8. Скреготіння зубами уві сні, і порушення сну;
 9. Сверблячка в задньому проході, особливо в нічний час. В цей час самка активно відкладає яйця, тим самим викликаючи свербіж в анус;
 10. Збільшення лімфатичних вузлів, субфебрильна температура тіла;
 11. Запалення дихальних шляхів - кашель, підвищена температура, виділення мокротиння, нежить - ось як може проявлятися присутність глистів.

Конкретні перші ознаки будуть прямо залежати від збудника, і місця локалізації глиста в організмі людини. Наприклад, великі глисти, сосальщики і цепни люблять паразитувати в печінці, це може привести - до дистрофії печінкових клітин, до закупорки жовчовивідних шляхів, тромбам, цирозу. Аскариди і гострики живуть в кишечнику, тому будуть виходити разом з калом. Щоб дізнатися як вивести цих глистів у людини, слід звернутися до лікаря, він призначить відповідне засіб.

Симптоми зараження глистами можуть з'явитися в різні терміни з моменту зараження глистами. Так, перші симптоми аскаридозу з'являються вже через 2-3 дні. При більшій частині решти глистових інвазій - симптоми хвороби з'являються через 2-3 тижні.

Найчастіше основні ознаки зараження глистами у дорослого представлені алергічними проявами у вигляді свербежу та висипки, набряків, слабкості, болю в м'язах, головного болю, підвищення температури тіла, м'язових і суглобових болів, збільшення числа еозинофілів в крові і т.д.

Будучи паразитами, глисти харчуються за рахунок організму свого господаря. При цьому вони поглинають значну кількість білків і вуглеводів, мінеральних елементів, вітамінів і інших поживних речовин. Гельмінтози можуть бути гострими і хронічними. Перші тривають 2-3 тижні і часто виявляються алергіями, хронічна ж стадія може тривати місяцями, роками і навіть десятиліттями.

Основою лікування глистів у людини є специфічні протівогельмінтниє препарати, дорослим призначають перевірені часом кращі таблетки, такі як - пирантел, мебендазол, альбендазол, карбендацім.

Вибір препарату при лікуванні залежить від наявності конкретних глистів в організмі людини. У гострому періоді захворювання лікар може призначити хворому антиалергічні препарати, такі як супрастин або кларитин.

Найпопулярніші таблетки на ринку, які здатні вивести глистів у людини:

 1. Вермокс (кращий засіб при трихоцефальозі і ентеробіозі);
 2. Немозол (найбільш активний відносно личинок ехінокока і нематод);
 3. Вормін і інші препарати широкого спектра дії, що містять Мебендазол;
 4. Декарис і інші препарати широкого спектра дії, що містять Левамізол;
 5. Празиквантел (кращі таблетки при цестодозах і трематодозах).

Тільки на підставі аналізів, діагнозу, лікар призначає лікування глистів у людини, оскільки протиглистні ліки досить токсичні. Якщо при аналізі глисти виявляються повторно, то фахівець визначає, як вивести глистів, пропонуючи нову схему лікування, засновану на застосуванні інших таблеток від глистів, які краще впораються з поставленим завданням.

Як лікувати глисти народними засобами

Народні методи лікування включають в себе лікарські рослини, що володіють глистогінним, послаблюючу дію. Хоча ефективність цих коштів не була науково перевірена, багато хто з них були використані з давніх часів для лікування глистів у людини в домашніх умовах.

 1. Найкраще народний засіб - гарбузове насіння від глистів. Візьміть і очистіть гарбузове насіння (80-100гр), намагайтеся не пошкодити зелену шкірку. Розітріть їх, додайте 2 ложки меду і 100 гр води, перемішайте. Приймати даної засіб необхідно строго вранці, натщесерце. Одна столова човен щогодини протягом 3 годин. Після потрібно прийняти проносне, а через 1-2 години поставити клізму.
 2. Гранат. Кора гранатового дерева містить пуніцін, який високо токсичний для глистів. Відвар кори на свіжій воді слід приймати три рази на день дорослим і дітям, які страждають від паразитів.
 3. Цибулевий відвар (1 цибулину залити 200 мл окропу, настояти 2 дня, вживати перед їжею протягом 4 діб)

Що стосується профілактики, то для попередження глистової інвазії необхідно мити руки з милом після повернення з вулиці, м'ясо і рибу піддавати термічній обробці, не пити сиру воду і не купатися в забруднених водоймах.

Ехінококоз, що це таке? Причини і лікування у людини

Ентеробіоз, що це таке? Симптоми, причини і лікування

Як вивести глистів за допомогою часнику? Рецепти та відгуки

Опісторхоз у дорослих - симптоми, профілактика та лікування

Лямблії у дорослих - симптоми, діагностика та лікування

Аскаридоз у дорослих - симптоми і лікування, профілактика

Вибираємо кращі таблетки від глистів для людини

Чи допомагають гарбузове насіння від глистів?

Додати коментар Скасувати відповідь

Популярне

 • Фракція АСД 2 застосування для людини: інструкція
 • Плями на тілі схожі на лишай: причини і лікування
 • З яких причин з'являється світлий кал у дорослих?
 • Чим лікувати простатит у чоловіків - ліки і ознаки недуги
 • Як швидко вивести вошей і гнид в домашніх умовах
 • Рожевий лишай у людини: причини і лікування, фото
 • Лишай у людини: фото, ознаки та лікування

Противірусні препарати - недорогі і ефективні.

проводити лікування захворювань може тільки кваліфікований лікар.

Глисти: симптоми і лікування у дорослої людини

З глистами стикався, напевно, кожна людина - тема неприємна, але про неї потрібно знати максимум інформації. Глисти відносяться до категорії паразитів, їх знаходження в організмі людини призводить до розвитку досить серйозних патологій.

Паразити діляться на три основних види:

Є ще і класифікація глистів за біологічними особливостями і проникненню / поширенню в людському організмі. І в цій градації виділяють:

 1. біогельмінтів - свинячі і бичачі ціп'яки, трематоди / нематоди / цістоди і ехінококи. За час свого зростання цей вид глистів змінює своїх господарів-носіїв: комахи, молюски, ракоподібні, риби, а вже потім потрапляють в людський організм.
 2. геогельмінти - аскариди, Анкилов, власоглави, некатор. Їх розвиток відбувається без проміжного «проживання», вони відразу потрапляють до людини.
 3. контактні - гострики, карликові ціп'яки.

Глисти, що відносяться до Біогельмінти, можуть оселитися в людському організмі за умови вживання в їжу м'яса, яке не минуло належної термічної обробки. Яловиче м'ясо «багато» на бичачий ціп'як, а вживання свинини може привести до зараження свинячим ціп'яком. Але це зовсім не означає, що потрібно терміново ставати вегетаріанцем - повноцінна термічна обробка робить страви з м'яса абсолютно безпечними щодо зараження глистами.

Малосольна і сира риба може бути заражена опісторхістом і / або широким лентецом, так як вода в природних водоймах заражена личинками глистів. Люди ж часто миють посуд і п'ють воду з озер і річок, споліскують в ній же овочі і фрукти - теж один з варіантів зараження глистами.

Глисти, що відносяться до категорії геогельмінтов, у вигляді личинок знаходяться в фекаліях тварин і людини, розташованих в грунті. В людський організм вони потрапляють через брудні руки під час відпочинку на природі, роботи в городі.

Крім цього, здорова людина може заразитися глистами від хворої людини - через посуд, білизну, предмети особистої гігієни, туалет.

Де розташовуються глисти в людині

Багато хто вважає, що глисти неодмінно живуть в кишечнику і для деяких видів гельмінтів це є правда. А взагалі, глисти можуть перебувати в самих різних органах і системах людського організму:

 • всі види ціп'яків, власоглави і нематоди «розселяються» в товстому кишечнику;
 • трематоди вражають печінку і жовчний міхур;
 • личинки свинячого ціп'яка можуть розноситися з кровотоком до всіх органів - дивуватися можуть і підшкірна жирова клітковина, і очна камера, і судини в м'язах.

Які глисти найчастіше знаходяться в організмі дорослої людини

Найчастіше доросла людина заражається аскаридозом, ентеробіоз (виною будуть гострики) і діфіллоботріозом (в організмі поселяється широкий лентец). Глисти у людини починають активно поглинати поживні соки, і в результаті у людини розвивається порушення обмінних процесів, нейрогуморальна регуляція, слизова кишечника не може повноцінно всмоктувати залишки поживних речовин. Все це призводить до анемії, ожиріння або виснаження, гіповітамінозу і інших проблем зі здоров'ям.

Кілька фактів про гельмінти в дорослому організмі людини:

 1. Аскаридоз людина заражається при вживанні в їжу брудних овочів, фруктів, ягід.
 2. Дифиллоботриоз може наздогнати при поїданні сирої або слабопросоленной риби, неправильно приготовленої ікри.
 3. Гострики (вони викликають ентеробіоз) поселяються в організмі або після контакту з вже зараженою людиною (через потиску рук, поцілунки), або при побутовому контакті - наприклад, при використанні одного посуду, рушники.
 4. Глисти мають чітко визначені часові проміжки розвитку - гостра фаза триває 15-60 днів, після якої настає хронічна фаза глистової інвазії.
 5. У місцях розташування глистів стискаються і деформуються органи і тканини, вони постійно перебувають під механічним тиском.

Як тільки гельмінтоз переходить в хронічну фазу, у людини різко слабшає імунітет. На цьому тлі загострюються запальні процеси, що протікають до цього в хронічній формі, часто діагностуються вірусні і / або інфекційні захворювання. За деякими даними наявність глистів призводить до розвитку злоякісних пухлин того органу, де «проживають» паразити.

Симптоми глистів у дорослої людини

Симптоми глистів варіативні і залежать, в першу чергу, від того, яким саме видом гельмінтів заразилася людина. Можна виділити наступну класифікацію симптомів глистів:

 1. аскаридоз. Цей вид глистових зараження на ранніх стадіях може проявлятися періодичними болями в животі на тлі легкої нудоти, висипаннями на шкірних покривах (їх етіологію не виходить визначити), зниженням апетиту. Якщо в цей момент не вжити будь-яких лікувальних дій, то у хворого порушується цілісність кишечника, може розвинутися перитоніт, в разі потрапляння аскариди в апендикс - розвинеться гостре запалення цього відділу кишечника, бували випадки ураження печінки і кишкової непрохідності.
 2. дифиллоботриоз. Симптоми будуть теж характерними: біль в животі різного характеру, постійна нудота, регулярні запаморочення, загальна слабкість, значне зниження ваги (апетит при цьому може зберігатися), що чергуються запори / проноси. У калі людина може побачити стробіли - це фрагменти паразита. Подальший розвиток глистової інвазії призводить до анемії (вона завжди протікає в важкого ступеня), так як організм недоотримує вітаміни групи В, залізо і білок.
 3. ентеробіоз. Ось його якраз діагностувати / запідозрити найпростіше, тому що є один виражений і занадто характерний симптом - сильний, постійний свербіж в задньому проході. Так як заражена людина буде постійно чухати це місце (частіше це відбувається мимоволі уві сні), може з'явитися подразнення і запалення шкіри навколо анального отвору. У дівчат можуть розвинутися запальні процеси в піхві і на зовнішніх статевих органах, тому що в більшості випадків гострики потрапляють із заднього проходу у внутрішні / зовнішні статеві органи.

Якщо говорити про загальні симптоми глистових зараження, то варто виділити наступні ознаки:

 • генералізовані або загальні набряки;
 • збільшення регіонарних лімфатичних вузлів (при цьому вони залишаються безболісними);
 • кашель, короткочасні і рідкісні напади задухи;
 • локалізовані висипання на шкірі;
 • сильне свербіння окремих ділянок тіла;
 • блідість шкірних покривів;
 • загальна слабкість і підвищена стомлюваність;
 • болю в суглобах, м'язах і в животі;
 • здуття кишечника;
 • вкраплення крові в сечі.

Зверніть увагу: при зараженні деякими видами гельмінтів може розвинутися плеврит, перитоніт і патологічне ураження центральної нервової системи. Є глисти, які «харчуються» судинами і кров'ю і в такому випадку внутрішні кровотечі, а також носові / маткові стануть постійним «супутником» хворої людини.

При дослідженні людини на глистяні інвазії береться для аналізів кал. Щоб виявити гостриків та аскарид проводять ряд додаткових досліджень:

 • роблять зішкріб заднього проходу;
 • у дівчаток забирають біоматеріал з піхви і пахових складок (мазок);
 • при аскаридозі проводять імунологічні тести.

Додатковими дослідженнями при підозрі на глистную інвазію є:

 • аналізи крові / сечі;
 • дослідження жовчі і мокротиння з дихальних шляхів;
 • дослідження ректальної і періанальної слизу;
 • аналізи вмісту дванадцятипалої кишки.

Щоб виявити локалізацію глистів в людському організмі, призначають ультразвукове дослідження, комп'ютерну томографію, ендоскопічні процедури.

Лікування глистів у дорослої людини

Не існує єдиної таблетки, яка може позбавити від глистової інвазії всіх і кожного. Необхідно підбирати лікарські препарати з урахуванням виду глистів, який був діагностований у хворої людини. Фахівець може призначити такі препарати:

 1. При ентеробіозі і трихоцефальозі призначають лікарські засоби, у складі яких знаходиться Мебендазол.
 2. Таблетки, в складі яких міститься Діетілкарбамазін, відмінно підходять для лікування філяріатозів.
 3. Анкілостомоз, аскаридоз, токсоплазмоз, некатороз, ентеробіоз - призначають препарати з вмістом Левамізолу.
 4. Проти всіх видів круглих черв'яків застосовують Бефенію гідроксінафтоат.
 5. При ентеробіозі і аскаридозі ефективним буде Піперазину адипинат. Цей препарат не вбиває аскарид, але паралізує їх, що сприяє виходу колоній глистів разом з калом.
 6. При ехінококозі і цистицеркозі найбільш ефективним буде препарат з вмістом Албендазола.
 7. Празиквантел - таблетки з вмістом цієї речовини допоможуть позбутися від глистів при діагностованих цестодози, шистосомозі, парагонімоз.

В випадку загострення гельмінтозу лікування проводять із застосуванням таких процедур:

 • инфузионно вводяться глюкоза, гемодез та / або фізіологічний розчин;
 • ставляться ін'єкції аскорбінової кислоти, вітаміну В, хлориду кальцію, глюконату;
 • при наявності підвищеної температури тіла хворому призначають димедрол, антигістамінні засоби, анальгін;
 • при підвищеному артеріальному тиску призначають Кордіамін.

Зверніть увагу: якщо у хворого розвивається серцева недостатність, то лікування проводять Кокарбоксилазу і / або корглікон. У разі розвитку гепатиту або міокардиту алергічної етіології призначають Преднізолон і препарати калію. Великі набряки знімають Фуросемідом і / або торасеміду.

Народних методів боротьби з глистами досить багато, але найпопулярнішим залишається вживання гарбузового насіння. Можна їх вживати в їжу і в «вихідному» варіанті, але це буде більше профілактичний захід.

А ось щоб позбутися від уже наявних глистів в організмі, потрібно приготувати наступний засіб:

 • 100 грам очищених гарбузового насіння розтерти в кашку;
 • додати до одержаної маси 100 грам води і 2 столові ложки меду;
 • все ретельно перемішати.

Приймати такий народний засіб слід натщесерце, відразу після нічного сну. Протягом 3 годин потрібно з'їсти 3 столові ложки кошти (щогодини по ложці). Потім слід прийняти проносне, а через 1-2 години поставити клізму.

Профілактика зараження глистами

Вже скільки лікарі говорять про найпростіших заходи профілактики зараження глистів! Тільки ось люди в більшості своїй забувають про рекомендації і приходять за допомогою тоді, коли глисти в їх організмі відчувають себе повноправними «господарями». Але ж все досить просто:

 • користуйтеся тільки особистими предметами гігієни (рушник, мочалка і так далі);
 • м'ясо і рибу потрібно ретельно обробляти при високих температурах;
 • не вживати в їжу страви з сирої риби або сирого м'яса;
 • всі овочі, фрукти і ягоди потрібно мити під проточною водою і бажано з щіткою;
 • домашнім тваринам періодично проводити профілактику і давати їм препарати від глистів;
 • не вживати в їжу слабосоленую рибу та ікру.

Потрібно всього лише дотримуватися елементарних правил профілактики глистів, щоб уникнути зараження і розвитку важких патологій.

Глисти - це паразити, які можуть грунтовно порушити здоров'я людини. Якщо з'явилися перші симптоми глистів, то потрібно звернутися за кваліфікованою медичною допомогою - приймати будь-які препарати самостійно не варто, цілком можливо, що вони не зроблять очікуваного ефекту.

11,214 переглядів всього, 2 переглядів сьогодні

 • Балантидіаз: симптоми, лікування і профілактика

 • Лейшманіози: причини, симптоми, діагностика, лікування та профілактика

 • Токсокароз: симптоми, лікування і профілактика

  Дуже пізнавальна стаття. Дуже детально розписано про симптоми глистів у людини. Насправді дуже просто дотримуватися правил особистої гігієни і правильно харчуватися, щоб не допустити такого.

  • Алергологія (43)
  • Андрологія (114)
  • Без рубрики (4)
  • Хвороби судин (8)
  • Венерологія (50)
  • Гастроентерологія (133)
  • Гематологія (57)
  • Гінекологія (118)
  • Дерматологія (118)
  • Діагностика (126)
  • Імунологія (1)
  • Інфекційні хвороби (140)
  • Інфографіка (1)
  • Кардіологія (55)
  • Косметологія (181)
  • Мамологія (12)
  • Мати і дитя (170)
  • Медичні препарати (275)
  • Неврологія (117)
  • Невідкладні стани (78)
  • Онкологія (58)
  • Ортопедія і травматологія (106)
  • Оториноларингологія (65)
  • Юридичний супровід угод (42)
  • Паразитології (31)
  • Педіатрія (165)
  • Харчування (380)
  • Пластична хірургія (8)
  • Корисна інформація (1)
  • Проктологія (60)
  • Психіатрія (66)
  • Психологія (27)
  • Пульмонологія (54)
  • Ревматологія (28)
  • Сексологія (16)
  • Стоматологія (40)
  • Терапія (86)
  • Урологія (94)
  • Фітотерапія (21)
  • Хірургія (89)
  • Ендокринологія (95)

  Інформація надається з метою ознайомлення. Не займайтеся самолікуванням. При перших ознаках захворювання зверніться до лікаря. Є протипоказання, необхідна консультація лікаря. Сайт може містити контент, заборонений для перегляду особам до 18 років.

 • Добавить комментарий

  Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

  37 + = 46