Ознаки молочниці у жінок лікування

Молочниця у жінок - причини, симптоми, ускладнення та лікування. Що робити для профілактики молочниці у жінок?

Молочниця у жінок - це грибкова інфекція зовнішніх статевих органів.

Через виділень, що мають вид кислого молока, з'явилася ця назва. Страждають від молочниці в будь-якому віці: від новонароджених до жінок в постменопаузі.

При наявності виділень в 45% випадків, т. Е. У кожної другої жінки, діагностується молочниця.

Збудником молочниці є гриби роду Candida. У нормі вони знаходяться в організмі будь-якої здорової жінки і відносяться до умовно - патогенної мікрофлори. Піхву захищене від впливу інфекції слизовою оболонкою і кислим середовищем з рН 3,8 - 4,5.

Залежно від фази циклу відбувається утворення нового клітинного шару слизової оболонки і потім його відторгнення. Це один із захисних механізмів від поширення мікроорганізмів.

До другого відноситься сталість середовища з рН 3,8 - 4,5. Кисле середовище зберігається завдяки лактобактеріям, присутнім на слизовій оболонці піхви в нормі. Вони складають 95 - 98% від всієї мікрофлори піхви, беруть участь в утворенні молочної кислоти, яка не дає розмножуватися хвороботворним бактеріям.

Крім того, лактобактерії утворюють мікроколонії на слизовій оболонці, тим самим вони перешкоджають проникненню патогенних мікроорганізмів в товщу піхви.

Гриби роду Candida, також як і лактобактерії, стафілококи, стрептококи, мікоплазми та ін. Є умовно - патогенною флорою. Вони проявляють свої патогенні властивості при певних умовах, одним з яких є порушення кислотно - лужної рівноваги в порожнині піхви.

Якщо порушується кількісний баланс лактобактерій, зменшується синтезована ними молочна кислота, змінюється рН середовища, що веде до активного розмноження умовно - патогенних мікроорганізмів.

Вони витісняють нормальну мікрофлору кишечника, опинившись в більш сприятливому середовищі; в результаті розвивається інфекційно-запальний процес. Посилене розмноження грибів роду Candida і є єдиною причиною розвитку молочниці (кандидозу) у жінок.

Провокуючими факторами є:

1. Неправильно проведена гігієна зовнішніх статевих органів. Грибки знаходяться не тільки на слизовій піхви, але і на шкірі аногенітальний зони. При водних процедурах грибки змиваються. При недотриманні гігієни вони потрапляють на слизову піхви, що і відбувається в дитячому віці.

2. При інтенсивних спринцювання і частих підмивання відбувається вимивання нормальної мікрофлори, що веде до розвитку дисбактеріозу піхви.

3. Травми піхви.

4. Вік. У літньому віці в зв'язку зі зменшенням вироблення естрогену і атрофії слизової відбувається різке зменшення лактобацил.

5. Запалення в області піхви призводять до витончення і пухкості слизової, що є причиною розмноження гриба і розвитку молочниці у жінок.

6. Лікарські препарати:

- Прийом антибіотиків дуже часто призводять до розвитку молочниці у жінок.

- Цитостатики та гормони знижують імунітет, сприяючи розмноженню патогенної флори.

7. Алергічні і імунодефіцитні стани.

8. Цукровий діабет: підвищена глюкоза в тканинах призводить до посиленого розмноження лактобактерій в піхві.

Молочниця у жінок має ряд специфічних симптомів.

1. Сверблячка в області піхви. Посилюється в другій половині дня і ввечері, часто турбує навіть вночі. Може бути настільки сильним, що призводить до неврозу. Може посилюватися при ходьбі, напередодні менструації, після контакту з водою (після гігієнічних процедур),

2. Характерні виділення - білі нагадують кисле молоко з сирнистими включеннями. Якщо приєднується ще будь - якої збудник, і інфекція не є вже чисто дріжджовий, вигляд і консистенція Белей змінюються. В такому випадку, особливо при незначному свербінні, можна сплутати молочницю у жінки з іншою патологією. Це важливий аргумент на користь необхідності звернення до фахівця. Оскільки, якщо при самолікуванні почати приймати антибіотик, переплутавши кандидоз з іншим запаленням, можна істотно погіршити загальний стан.

3. Є ще один неприємний симптом, який доставляє величезний дискомфорт, але не є специфічним. При поширенні запалення в гострій фазі на область зовнішніх статевих органів і уретри вознікаюет дизурия: різні розлади сечовипускання і біль в області вульви (зовнішніх статевих органів) різної інтенсивності.

При зовнішньому огляді виявляються зудять висипання у вигляді пухирців. При розчісуванні приєднується місцеве запалення.

При гінекологічному огляді виявляються всі ознаки запалення: гіперемія і набряк слизової, густі сирні нашарування на стінках піхви. Ці нальоти з колоній гриба настільки щільно «врастают9raquo; в слизову, що при їх знятті з'являється кровоточивість слизової аж до рани.

Якщо час упущено або лікування в гострому періоді була неадекватною, через два місяці симптоми молочниці у жінок кілька згасають, і вона стає хронічною рецидивуючою інфекцією.

Симптоми молочниці у жінок при хронічному перебігу видозмінюються:

1. Сверблячка продовжує турбувати.

2. Виділення можуть бути відсутніми або стають слизовими і в'язкими - втрачають свій характерний вигляд.

3. При гінекологічному огляді слизова бліда і атрофичная, ознак запалення немає.

Тому виставити діагноз при хронічному перебігу молочниці без лабораторних аналізів неможливо. Відповідно, при самолікуванні можуть наступити ускладнення замість бажаного лікування.

Основний метод діагностики - мікроскопічне дослідження. Під мікроскопом добре видно суперечки і нитки Candida. Для успішного лікування визначають додатково кількісне співвідношення грибів, лактобактерій та інших мікроорганізмів.

Успіх в лікуванні молочниці у жінок залежить від своєчасного звернення. При розпочатому вчасно лікуванні гострої форми молочниці у жінок з хорошою імунною системою відбувається повне лікування за кілька днів без повторних повернень інфекції.

Хронічна форма молочниці погано піддається лікуванню. Однією з причин є супутні хронічні захворювання, знижений імунітет. Тому повне вилікування рідко вдається, в кращому випадку досягається лише тривала ремісія.

У лікуванні молочниці у жінок використовують:

1. Протигрибкові препарати:

- місцеві - у вигляді мазей, свічок, кремів (клотримазол, кетоназол і ін);

- системні протигрибкові препарати в таблетованій формі (пимафуцин, флуконазол, тержинан, поліжінакс, дифлюкан і ін).

2. Симптоматична терапія:

- засоби для усунення свербежу, болю;

- седативні лікарські препарати.

Потрібно знати, що протигрибкові препарати, які використовуються без призначення лікаря, не завжди призводять до повного виліковування, а зменшення або навіть зникнення симптомів молочниці при самолікуванні часто свідчать про перехід інфекції в хронічну форму.

- дотримання статевого спокою;

- відмова від алкоголю;

- правильна особиста гігієна;

- ніяких самостійних прийомів сторонніх ліків, особливо антибіотиків.

Молочниця у жінок - профілактика

Для успішної профілактики необхідно дотримуватися кількох простих, але важливих правил:

1. Адекватна щоденна особиста гігієна, зміна нижньої білизни. Білизна повинна бути бавовняним, а не синтетичним, яке сприяє розмноженню грибка. Бажано рідше носити лосини, колготки. Грибок любить вологість, тому необхідно насухо промокати після гігієнічних заходів і туалету статеві органи.

2. Користуватися тільки засобами, призначеними для інтимної гігієни.

3. Не застосовувати ароматизовані прокладки, інтимні спреї, кольоровий туалетний папір.

4. Не користуватися спринцовкой, щоб не травмувати слизову і не «смить9raquo; нормальну мікрофлору.

5. Лікування наявних алергічних, хронічних захворювань.

6. Достатня фізична активність, правильне харчування для збереження імунітету.

7. У літературі описані дослідження, згідно з якими при обмеженні солодкого прискорюється одужання при кандидозі.

8. Не займатися самолікуванням, особливо не брати безконтрольно антибіотики.

9. Виключити безладні статеві зв'язки і застосовувати зовнішні контрацептиви.

10. Обов'язково раз на рік відвідувати гінеколога, навіть якщо немає особливого приводу.

© 2012-2018 "Жіноча думка". При використанні матеріалів - посилання на першоджерело обов'язкове!

Головний редактор порталу: Катерина Данилова

Електронна пошта: [email protected]

Телефон редакції: +7 (965) 405 64 18

Молочниця у жінок - фото, симптоми і лікування

Термін «молочниця» є побутовим еквівалентом медичного терміна Кандидоз, він позначає грибкову інфекцію статевих органів, порожнини рота, шкіри або внутрішніх органів, збудниками якої є мікроскопічні дріжджові гриби з роду Кандіда (Candida albicans).

Саме через ці грибків з'являється молочниця у жінок - симптоми, лікування і фото якої будуть розглянуті нижче. Цей вид дріжджоподібних грибків в природі зустрічається дуже часто.

Піхві здорової жінки містить бактерії, завдяки яким підтримується його нормальна мікрофлора. 98% здорової мікрофлори цього органу складають лактобактерії, які перешкоджають появі хвороботворних бактерій, в тому числі і грибків Кандіда.

Також слизову оболонку піхви забезпечують захистом антитіла та імунні клітини. Є ряд факторів, що знижують число антитіл, лактобактерій та імунних клітин і тим самим порушують захист слизової оболонки органу від патогенних мікроорганізмів. В результаті цього число хвороботворних бактерій і грибків збільшується, що і призводить до розвитку молочниці.

Даний недуга виникає через надмірно активного розмноження дріжджоподібних грибів роду Кандида в організмі і супроводжується такими симптомами, як свербіж і печіння в області статевих органів, а також сирнистий виділеннями з піхви. Ці виділення можуть бути білими або кольору слонової кістки.

У нормі розмноженню грибків Candida перешкоджає мікрофлора статевих шляхів і клітини імунної системи, а також виробляються ними речовини. Відповідно, причини молочниці у жінок можуть бути наступними:

 • ослаблення імунітету;
 • тривалий період прийому антибактеріальних лікарських препаратів, а також пероральних контрацептивів і глюкокортикоїдів;
 • дисбактеріози різного плану;
 • загибель власної мікрофлори;
 • носіння нижньої білизни з синтетики;
 • хронічне захворювання.

Як ми бачимо, причини цього захворювання досить різноманітні за типом, але схожі за видами процесів в організмі - найчастіше це порушення вагінальної мікрофлори тим чи іншим способом. Відповідно, для успішного лікування молочниці необхідно з'ясувати причину її виникнення у жінки.

Першими ознаками розвитку молочниці, які змушують жінку насторожитися, є:

 1. Гостре печіння і свербіж в області зовнішніх статевих органів;
 2. Гіперемія (почервоніння) зовнішніх статевих органів і піхви;
 3. Поява рясних вагінальних виділень білого кольору;
 4. Хворобливе сечовипускання;
 5. Хворобливі відчуття під час статевого акту.

Як правило, перші симптоми з'являються за тиждень до початку менструації.

При найменшому збої імунної системи, мікрофлора в організмі людини порушується, і грибок набуває патогенних властивостей. Він починає швидко і безконтрольно розмножуватися. У людини діагностується кандидоз.

Відзначимо, що молочниця у жінок проявляється множинними симптомами, які можуть виникати як все разом, так і поодинці. Найбільш поширеними ознаками молочниці є:

 • свербіж і гостре печіння статевих органів, що нерідко призводить до нервового подразнення;
 • рясні вагінальні виділення, які нагадують білу сирну масу з неприємним запахом;
 • хворобливе сечовипускання, що супроводжується відчуттям гострого печіння;
 • почервоніння піхви і статевих органів;
 • хворобливість вульви в стані спокою;
 • порушення сечовипускання;
 • болючий статевий акт.

Навіть найдосвідченіший фахівець тільки на підставі скарг і огляду не може виключити наявність інших статевих інфекцій у жінки, які часто супроводжують молочниці, тому самодіагностика і самолікування в домашніх умовах неприпустимі. Діагностувати вагінальний кандидоз і призначати лікування повинен тільки лікар-гінеколог.

Як виглядає ця недуга на фото, пропонуємо ознайомитися трохи нижче.

Головний метод діагностики кандидозу піхви - це мікроскопія мазка. З піхвової стінки, вагінального склепіння тампоном беруть на зішкріб білі виділення, і на предметному склі роблять мазок. Даний мазок вивчається під мікроскопом.

При наявності інфекції, клітини грибів кандида в мазку чітко видно фахівця. Однак і це не свідчить про розвиток захворювання, адже насправді є в піхві більшості жінок. Тому для такого твердження необхідні поглиблені дослідження.

У разі виявлення симптомів молочниці у жінок, лікування повинно проводитися в кілька етапів. У найпершу чергу рекомендується провести посів на флору з ідентифікацією ступеня чутливості до препаратів протигрибкової спрямованості.

Як говорилося вище, основне в лікування молочниці - це застосування протигрибкових препаратів, які пригнічують життєдіяльність потрібного нам грибка. Всього виділяють 2 групи ліків, які використовують в комплексній терапії при кандидозі.

 1. Препарати для місцевого лікування - мазі, свічки, крему, вагінальні таблетки - це оптимальний вибір для делікатної терапії, оскільки їх застосування не має системної дії на весь організм. Їх використовують при легких або неускладнених формах кандидозах піхви, а також при хронічній молочниці в комплексній терапії з антимікотичними засобами, прийнятими перорально.
 2. Препарати системної дії - це таблетки, які надають дію на весь організм, потрапляючи і в осередок запалення, і в інші системи та органи. Їх застосовують при важкому і часто рецидивуючому кандидозі.

Отже, чим лікувати цю недугу? При неускладнених формах молочниці, в домашніх умовах використовують такі препарати місцевої дії:

 1. Клотримазол (Кандізол, Канестен, Кандібене, Йенамазол 100, Антіфунгол).
 2. Міконазол (Гіно-дактарин, Гінезон, Кліон-Д 100).
 3. Ізоконазол (Гіно-травоген, Овулум).
 4. Натамицин (Пімафуцин);
 5. Ністатин (Полижинакс, Тержинан).

При легкому перебігу захворювання замість препаратів для місцевої терапії можливий одноразовий прийом Флуконазолу, 150 мг всередину.

Крім лікування самої молочниці, необхідно позбутися і від причин, які спровокували всі симптоми і посилене розмноження грибків Candida:

 1. Відновити всі функції метаболізму;
 2. Відмовитися від прийому антибіотиків, але виключно в тих випадках, коли це виявляється можливим;
 3. Привести в норму ступінь кислотності в піхві;
 4. Відновити звичну мікрофлору піхви (застосовуються бактеріальні лікарські засоби, які містять живі культури лактобактерій, що перешкоджають росту патогенної мікрофлори і грибків).

Категорично не рекомендується самостійно лікувати хворобу, спираючись на рекламу або поради. Неправильно обраний препарат, не тільки навряд чи позбавить від хвороби, а й посприяє її погіршення. Усунення симптоматики нічого очікувати бути доказом повного лікування.

Вагітні жінки страждають молочницею в кілька разів частіше звичайних жінок. Високий ризик виникнення молочниці під час вагітності пояснюється тимчасовим зниженням імунного захисту організму жінки в цей період.

Зазвичай, лікування молочниці під час вагітності проводиться вагінальними кремами, мазями або вагінальними свічками і таблетками, що містять Миконазол або Клотримазол. Лікування слід проводити протягом 7 днів і тільки під контролем лікаря гінеколога.

Слід пам'ятати, що лікування повинні проходити обидва статевих партнера. При частій зміні статевих партнерів необхідно користуватися контрацептивами, оскільки грибок може передаватися як чоловікові, так і жінці.

Якщо у партнера виявлені явні ознаки кандидозу або спостерігаються постійні рецидиви хвороби після лікування, то необхідно утриматися від статевого акту до повного його повного лікування.

Чим краще робити спринцювання при молочниці?

Кандидоз у чоловіків - симптоми і лікування, фото

Молочниця у чоловіків - симптоми і лікування

Кандидоз у жінок - фото, симптоми і лікування

Які свічки від молочниці ефективні і дешеві?

Кандидоз: симптоми і схема лікування

За відчуттями лікування кандінормом дуже відрізняється від лікування таблетками від молочниці, буквально перший же тюбик знімає свербіж і печіння. Та й взагалі місцеве лікування більш ефективно, адже усуває грибок саме там, де це потрібно. Я перший раз лікувалася цим гелем і мені сподобалося, молочниця пройшла швидко, непомітно і надовго.

гелі взагалі краще свічок, переконалася на Метрогілом плюс. свічки то випливають, то джгут, від гелів такого немає.

Додати коментар Скасувати відповідь

Популярне

 • Фракція АСД 2 застосування для людини: інструкція
 • Плями на тілі схожі на лишай: причини і лікування
 • З яких причин з'являється світлий кал у дорослих?
 • Чим лікувати простатит у чоловіків - ліки і ознаки недуги
 • Як швидко вивести вошей і гнид в домашніх умовах
 • Рожевий лишай у людини: причини і лікування, фото
 • Лишай у людини: фото, ознаки та лікування

Противірусні препарати - недорогі і ефективні.

проводити лікування захворювань може тільки кваліфікований лікар.

Ознаки та лікування молочниці у жінок

Молочниця є вагінальний кандидоз (дріжджовий мікоз), «винуватцем» виникнення якого є грибок роду Candida albicans. Цей спорообразующий грибок присутній на слизових у всіх людей. Однак зростання дріжджового грибка стримується рН середовища піхви (в нормі 3,8-4,5) і імунними силами, які не дозволяють йому вийти за рамки умовно-патогенної мікрофлори.

Слід розвіяти міфи навколо вагінального кандидозу:

Молочниця - венеричне захворювання.

При всій схожості клінічних проявів і можливості заразитися при статевому контакті вагінальний мікоз не є суто венеричною патологією. Молочниця проявляється навіть у дів.

Нерозумно припускати, що вагінальний кандидоз виникає через переохолодження, стресу і т. Д. Причиною появи кандидозу завжди є грибок, а зовнішні ситуації лише провокують його надмірний ріст.

На питання «Чи може чоловік заразитися від жінки?» Лікарі відповідають ствердно. Однак грибків Candida складно розвиватися в чоловічих статевих органах і найчастіше чоловіки не помічають будь-яких неприємних симптомів, будучи всього лише носієм грибкової інфекції.

Статевий шлях зараження грибковою інфекцією зовсім не є основним. Найчастіше причини молочниці криються в зовнішніх чинниках, які ослаблюють загальний імунітет і здатних змінити влагалищную середу в бік закислення (менше 3,8). Занадто кисла реакція всередині піхви і низька імунна опірність - два фактора, що дають кандіди ідеальні умови для масового розмноження. Фактори, під дією яких виникає вагінальний кандидоз:

Переохолодження, різка зміна кліматичної зони, хронічні інфекції та різні стресові ситуації негативно позначаються на імунному захисті організму. В результаті ослаблені мікроорганізми, в тому числі і Candida, отримують можливість безперешкодно розвиватися.

Анітібактеріальние кошти ліквідують не лише патогенні бактерії, що викликали ту чи іншу запальну патологію. При лікуванні антибіотиками відбувається знищення молочно-кислих бактерій, які стоять на сторожі здоров'я піхви, не дозволяючи умовно-патогенної мікрофлори ставати агресивною.

Чи не прищеплення дівчаткам елементарних правил гігієнічного догляду за промежиною тягне за собою рання поява молочниці. Багато жінок зловживають різними спринцюваннями, вимиваючи при цьому корисну мікрофлору піхви. Змінити реакцію піхвової середовища здатні вагінальні дезодоранти і новомодні засоби інтимної гігієни. Неправильне використання гігієнічних тампонів також несе в собі загрозу.

Зміни гормонального фону.

Коливання в гормональному фоні жінки відбуваються при прийомі пероральних контрацептивів, а також при вагітності, особливо в останньому її триместрі.

Діабетики часто скаржаться на свербіж в промежині. Неприємні симптоми можуть бути викликані наявністю цукру в сечі і закислением вагінальної середовища.

Венеричні захворювання часто супроводжуються молочницею. Лікування гонореї, трихомонозу та інших хвороб завжди супроводжується протигрибкової терапією. Вагінальний кандидоз є своєрідним індикатором правильної гігієни, стану імунітету і здоров'я організму в цілому.

При піхвовому кандидозі різною мірою виявляються такі неприємні ознаки:

 1. Печіння і сильний свербіж. Зазвичай неприємні симптоми посилюються до ночі.
 2. Запалення слизових. Піхву і зовнішні статеві органи червоніють, з'являється деяка набряклість і болючість при сечовипусканні (сеча дратує мікротріщини на запаленої слизової) і статевому акті.
 3. Патологічні виділення. Обсяг виділень помітно збільшується, при цьому виділення з піхви виглядає як сирнистий наліт (білий густий).

Гострий період триває до 2 тижнів, після закінчення цього часу кандидоз можна вважати хронічним.

Хронічна молочниця зазвичай загострюється за тиждень до менструації, після закінчення менструальної кровотечі ознаки грибкового ураження практично зникають.

Варто зауважити, що перші ознаки молочниці рідко бувають яскравими. Найчастіше кандидоз починається з якої постійно збільшується слизових білуватих виділень і неприємних відчуттів в піхву. Безсимптомний і слабко протягом кандидозу відтягує момент звернення до гінеколога, а лікування запізнюється.

Виділення при вагінальному кандидозі не мають специфічного запаху. Неприємний запах з'являється при приєднанні гарднереллеза (бактеріального вагінозу). Жовтуваті або гнійні виділення також свідчать про наявність бактеріальної інфекції (частіше гонорея).

Перш ніж призначати препарати від молочниці, слід лабораторно підтвердити кандидозний інфекцію. Клінічна картина молочниці може бути сильно розмита, а симптоми схожі з венеричними захворюваннями. Точно визначити молочницю допомагають такі дослідження:

 • мазок на флору (береться вміст піхви і досліджується під мікроскопом);
 • бактеріальний посів (вирощування колоній грибка протягом декількох днів).

Так як кандида живе в піхву навіть здорових людей, наявність її в бактеріологічному дослідженні менш 104 КУО / мл є нормою. Перевищення показника свідчить про збільшення активності грибка і розвитку кандидозу.

Хоча кандидоз піхви не провокує безпліддя та онкологію, вилікувати молочницю необхідно.

Схема лікування залежить від занедбаності грибкового процесу. При зверненні до лікаря-гінеколога, як тільки з'явилися перші ознаки кандидозу, досить застосовувати:

 • свічки з прітівогрібковимі препаратами;
 • протигрибкова мазь для обробки промежини двічі в день;
 • одноразовий прийом пероральних засобів (Флюконазол в дозі 150 мг).

Лікування хронічної молочниці більш складне. Кандидоз, загострюється більше 4 разів на рік, вимагає:

 • місцевого лікування (10-14 днів);
 • прийому протигрибкових засобів (таблетки флюконазолом по 150 мг на 1-й, 4-й і 7-й день лікування).

Чим лікувати вагінальний кандидоз, визначає лікар-гінеколог. Використовуються такі препарати:

 1. Ністатин. Застаріле і малоефективне засіб. Входить до складу місцевих засобів Полижинакс і Тержинан, застосування яких доцільно при супутньої бактеріальної інфекції піхви.
 2. Клотримазол. Використовується в свічках і вагінальних таблетках.
 3. Ізоконазол.
 4. Кетоконазол. Ефективний засіб, використовується місцево і перорально у вигляді курсового лікування таблетками.
 5. Міконазол (комерційна назва - Клион-Д 100 - показаний при поєднанні кандидозу з трихомоніазом і бактеріальним вагінозом).
 6. Флюконазол (Флюкостат, Дифлюкан, Микосист). Широко використовується пероральний препарат для лікування кандидозу.

Визначити ефективність того чи іншого протигрибкового препарату допоможе бактеріологічний посів.

Лікування молочниці у жінки включає:

 • лікування народними засобами (спринцювання содою, трав'яними настоями, фурациліном);
 • дієта (обмежити вуглеводи - солодощі, білих хліб, виключити прянощі);
 • дотримання гігієни (підмивання мінімум 2 рази на день, своєчасна зміна прокладок і тампонів).

При лікуванні кандидозу піхви слід враховувати:

 1. Тривале вживання відварів деяких лікарських трав, наприклад, шавлії може спровокувати загострення.
 2. Тісні джинси, синтетичне нижню білизну самі по собі не є «винуватцями» молочниці. Однак так званий парниковий ефект (низька гігроскопічність матеріалу і посилена пітливість) вимагає більш ретельного догляду за промежиною.
 3. Самостійний прийом протигрибкових препаратів може нівелювати прояви молочниці, однак тільки гінеколог призначить лікування, що приводить до повного виліковування.
 4. Використання «бабусиних» засобів в домашніх умовах прискорює одужання, але не є заміщенням медикаментів. Варто пам'ятати: молочниця - інфекція, позбутися від неї можна тільки протигрибковими препаратами.
 5. Лікування кандидозу у вагітних зводиться до місцевого лікування.
 6. На час лікування необхідно припинити статеве життя.
 7. Курси препаратів повторюються після невеликої перерви до повного одужання.
 8. Лікування статевого партнера доцільно лише при наявності у нього симптоматики кандидозу.
 9. Для профілактики повторного захворювання слід відновити влагалищную мікрофлору. Доцільно використання препаратів типу Епіген (ліки вбризгівается в порожнину піхви).

Хоча молочниця і не настільки небезпечна, лікувати її потрібно грунтовно. Хвороба може «ховатися» на час і раптово виникати без явних причин. Тільки комплексне лікування (протигрибковий, загальнозміцнюючий) і дотримання гігієнічних правил здатне позбавити жінку від неприємних симптомів.

Чубейко Віра Олегівна - лікар-терапевт, кардіолог, кандидат медичних наук. Задати питання

Всім звернутися до кардіолога. Це серце. І ніяких сайтів з порадами. Все індивідуально.

Днів 20 ть вранці тиск от150- 185, а пульс норма60-65, що це може бути?

Знайшов спосіб підвищити пульс. Треба подивитися фільм жахів

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

26 − = 19