Ознаки молочниці у чоловіків

Молочниця у чоловіків: причини, симптоми, шляхи зараження. Методи лікування молочниці у чоловіків, заходи профілактики

Молочниця або кандидоз являє собою грибкове захворювання, яке вражає слизові і шкірні покриви людини.

Зазвичай від кандидозу страждають жінки, проте він може спостерігатися і у чоловіків. Розглянемо більш докладно симптоми молочниці у чоловіків і методи лікування такої недуги.

Кандидоз у представників сильної статі може проявлятися у вигляді інфекції ротової порожнини, ураження шкіри або інфекції в статевих органах (уражається крайня плоть і голівка члена).

Збудником даної інфекції прийнято вважати грибок класу Candida, який «любіт9raquo; поселятися у вологому середовищі.

Провокуючими факторами до появи даного захворювання у чоловіків можуть стати:

1. Дисбактеріоз кишечника - це одна з найбільш частих причин. В такому стані бактерії грибкової флори отримують всі умови для швидкого зростання і розмноження. Викликати дисбактеріоз може неправильне і тривале використання антибіотиків (буває при самовільному лікуванні або при відсутності прийому біфідобактерій під час терапії).

2. Різка зміна в гормональному фоні людини. Статися таке може при серйозних патологіях ендокринної системи або збої в загальному функціонуванні щитовидної залози.

Наприклад, при прогресуючому цукровому діабеті у чоловіка різко підвищується ризик розвитку молочниці, так як в такому стані на слизових оболонках утворюється патогенна флора, відмінно підходить для грибків Кандіда. Більш того, при цукровому діабеті в крові хворого підвищується рівень цукру, що ще більше сприяє зростанню колоній грибка.

3. Різні порушення в імунній системі роблять людину дуже вразливим до кандидозу, оскільки клітини її організму частково втрачають свою захисну функцію щодо грибка.

Посприяти зниженню імунного стану можуть деякі лікарські препарати, перенесена хіміотерапія, важкі хвороби, операції, а також недавно перенесені інфекції.

4. Недотримання елементарних правил особистої інтимної гігієни (особливо висока вологість) може викликати розмноження даних грибків в статевих органах чоловіка.

5. Часта зміна статевих партнерок при незахищеному контакті може привести до прямого зараження здорового чоловіка від інфікованої жінки. В такому стані хвороба буде проявляти себе дуже гостро ( «у всій красі»).

6. ВІЛ інфекція, на жаль, зазвичай протікає разом з безліччю інших небезпечних інфекційних і грибкових захворювань. Кандид при цьому не виняток.

7. Наявність у роті мікротріщин або виразок загрожує потраплянням мікробів, серед яких може бути і грибок Кандид.

8. Ожиріння у людини сприяє утворенню на шкірі глибоких складок, в тому числі в зоні інтимних органів. Це в свою чергу, створює оптимальні умови для розвитку патогенної грибка. З цієї причини людям із зайвою вагою потрібно особливо ретельно дотримуватися особистої гігієни.

Молочниця у чоловіків: симптоми і ознаки

Кандидоз при ураженні статевих органів здатний локалізуватися в крайньої плоті і голівці статевого члена. При цьому симптомами такого стану будуть:

1. Спочатку у людини з'явитися свербіж, печіння і дискомфорт при сечовипусканні.

2. Крайня плоть і головка члена може почервоніти.

3. Далі з'явиться неприємний запах «кислого молока».

4. Крайня плоть може сильно боліти і лущиться.

5. Головка пеніса може бути роздратованою. Це буде викликати хворобливість при статевому контакті.

6. Дуже характерно для молочниці утворення білого нальоту на голівці члена.

7. При гострому протіканні хвороби у людини може підвищитися температура тіла. Також буває нудота, головний біль, втрата сексуального бажання і лихоманка.

При переході захворювання в хронічну форму дана симптоматика трохи вщухає. Всі ознаки стають більш розмитими.

Людини зрідка може турбувати ниючий біль, печіння і білі виділення.

Незважаючи на це, саме хронічна форма молочниці вважається більш небезпечною, оскільки вона може призводити до небезпечних ускладнень.

Молочниця у чоловіків: особливості лікування

Лікуватися кандидоз по тій же схемі, що і інші венеричні захворювання.

При спостереженні перших ознак молочниці людині рекомендується якомога швидше звертатися до лікаря-уролога. Саме цей фахівець проведе первинний огляд і призначить необхідний план лікування.

Для того щоб виявити молочницю, людині потрібно пройти такі діагностичні процедури:

• загальні аналізи крові та сечі;

• аналіз крові на рівень цукру;

• мазок з уретри для мікроскопічного виявлення збудника хвороби;

• посів біологічного матеріалу з уретри, який передбачає приміщення його в живильне середовище, в якій він почне розмножуватися.

Дані аналізи допоможуть лікаря підібрати індивідуальний план лікування. Загальна терапія спрямована не тільки на усунення симптоматики, але і також на придушення першопричини недуги.

Курс лікування молочниці багато в чому залежить від занедбаності патології.

Традиційна терапія має такі особливості:

1. Хворому призначають місцеві мазі і крему з вмістом клютрімазола. Ними потрібно змащувати статеві органи.

2. Показано застосування Флуконазолу в таблетках. Його також можуть замінити Флюкостат і Рятівник.

3. Під час лікування пацієнту рекомендується повністю виключити з раціону спиртне і солодке. Також бажано приймати вітамінні комплекси для підвищення імунітету.

4. Якщо молочниця була викликана цукровим діабетом, то тоді хворому призначається паралельне лікування даної хвороби.

Крім того, під час терапії пацієнту бажано дотримуватися наступних рекомендацій:

1. Уникати фізичних навантажень.

2. Уникати стресів і нервових перенапруг.

3. Тимчасово відмовитися від статевих стосунках.

Також дуже важливо, щоб на кандидоз перевірила і статева партнерка пацієнта, оскільки в іншому випадку, весь курс лікування у чоловіка може бути марним, адже людина знову заразитися даними грибком.

Лікарі радять обом сексуальним партнерам здавати аналізи на всі можливі хвороби, що передаються статевим шляхом. Тільки так можна убезпечити себе і свого партнера.

Молочниця у чоловіків: лікування, ускладнення, профілактика

Кандидоз у чоловіків не прийнято класифікувати як важке захворювання, проте якщо його не лікувати, то хвороба перейде в хронічну форму, а це вже загрожує досить серйозними ускладненнями.

Як показують дослідження, запущена форма даного захворювання здатна привести до наступних ускладнень в стані чоловіки:

1. У людини можуть з'явитися проблеми в інтимному плані. При цьому у чоловіка може бути біль і дискомфорт під час статевого акту.

2. На слизової статевих органів почне з'являтися слиз.

3. Хворі кандидозом становяться дуже схильні до інших статевих інфекцій.

4. Людина може хворіти такими захворюваннями як уретрит, цистит або нефрит.

5. При запущеному стані хронічне запалення переходить і на передміхурову залозу чоловіки. Це піддає людину ризику імпотенції та безпліддя.

Щоб знизити ризик виникнення молочниці, чоловікам слід обов'язково дотримуватися наступних порад:

1. Носити бавовняну нижню білизну, яка не буде парити.

2. Зміцнювати імунітет. Для цього корисно приймати вітаміни, більше бувати на свіжому повітрі, займатися спортом і правильно харчуватися.

3. Уникати надмірних фізичних навантажень.

4. Стежити за своєю вагою і не допускати ожиріння. Якщо ж ви вже страждаєте від зайвих кілограмів, то потрібно звернутися до дієтолога, який розпише індивідуальний план схуднення.

5. Два рази в день приймати душ.

6. Мати одного постійного статевого партнера. При випадковому зв'язку обов'язково застосовувати презерватив, який може вберегти не лише від молочниці, то і від ряду не менш небезпечних захворювань.

7. При виявленні цукрового діабету слід чарівно дотримуватися суворої дієти і приймати прописані лікарем препарати. Також в такому стані важливо регулярно здавати аналізи для контролю рівня цукру в крові.

8. При прийомі антибіотиків обов'язково приймати паралельно біфідобактерії.

9. Не можна займатися самолікуванням і приймати будь-які ліки без призначення лікаря.

10. Вчасно лікувати гострі захворювання, особливо по частині статевої системи.

11. При появі перших ознак захворювання лікарі радять чоловікам не затягувати і відразу ж звертатися до уролога, поки молочниця не перейшла в хронічну форму і не викликала небезпечних ускладнень.

© 2012-2018 "Жіноча думка". При використанні матеріалів - посилання на першоджерело обов'язкове!

Головний редактор порталу: Катерина Данилова

Електронна пошта: [email protected]

Телефон редакції: +7 (965) 405 64 18

Перші ознаки кандидозу у чоловіків - причини появи, симптоми, лікування медикаментами і народними засобами

Кандидоз може проявлятися тільки при сприятливих умовах для розмноження бактерій, тому молочниця у чоловіків в більшості випадків виникає через зниженого імунітету. Науці відомо, що патогенні мікроорганізми населяють слизові оболонки людського тіла, однак активне збільшення числа грибків відбувається тільки при наявності в своєму розпорядженні факторів. До них відносяться шкідливі звички, хронічні захворювання, часта зміна статевих партнерок, відсутність повноцінного харчування та інші причини.

Дана хвороба є наслідком ураження грибковими інфекціями чоловічих зовнішніх статевих органів. Виникнення кандидозу супроводжується такими неприємними симптомами, як печіння і свербіж під час сечовипускання. Крім того, представники сильної половини людства відзначають дискомфорт під час статевого акту. Збудником інфекції вважається грибок candida, який входить до складу мікрофлори слизових оболонок кишечника, ротової порожнини і статевих органів.

Кандидоз об'єднує групу захворювань схожою етіології, характерними симптомами яких виступає ураження шкірних покривів статевих органів з характерними слизовими виділеннями. Грибкова мікрофлора може виглядати, як білий наліт з кислим молочним запахом, від чого недуга називається «молочниця». Зустрічаються й інші різновиди патології, наприклад, кандидоз кишечника, стоматит, уретрит, вагініт або вульвіт.

Вважається, що чоловіча молочниця - це міф, оскільки недуга відносять до жіночих захворювань. Проте, хворіють кандидозом представники обох статей. Хибна думка з'явилася тому, що організм слабкої половини людства більше підходить для розмноження грибків, які передаються під час статевих контактів. В такому випадку чоловік стає переносником захворювання, а не пацієнтом.

У медичних установах щорічно спостерігаються сотні представників чоловічої статі, які хочуть скоріше вилікувати молочницю. Причина проблеми криється в збудника кандидозу, який розташовується на слизових або шкірі статевих органів в чоловічому організмі. При дотриманні інтимної гігієни шанс виникнення захворювання у здорової людини дорівнює нулю. Однак існують певні чинники, які провокують розвиток інфекції.

Чи може чоловік бути переносником

Згідно з медичними даними, молочниця у хлопців і дівчат викликається грибком Кандида, який може проявлятися в різних станах. Оскільки чоловіки часто є переносниками інфекції, то патогенна мікрофлора в їх організмі неактивна, проте, за відсутності постійного статевого партнера ризику зараження піддаються всі жінки, які мали близькість із зараженим людиною. Через те, що головка члена не є сприятливим місцем для розмноження грибків, мікроорганізми набагато активніше розвиваються на жіночих статевих органах.

Зараження молочницею відбувається у вологому і теплому середовищі, тому мікрофлора піхви вважається ідеальним місцем для виникнення молочниці. Чоловік в даному випадку виступає тільки в якості переносника недуги, оскільки гриби присутні на зовнішніх статевих органах - голівці пеніса і крайньої плоті. Імунітет у сильної половини людства в більшості випадків успішно чинить опір недугу, але в рідкісних випадках і у них виявляють генітальний запальний процес.

Клінічні симптоми запалення головки статевого члена складно з чимось переплутати. Чоловік відчуває дискомфорт в області паху, який переслідує його протягом усього дня. Захворювання протікає в кілька стадій, для кожної з яких характерні власні ознаки. Симптоми молочниці у чоловіків беруть форму запального процесу, який супроводжується набряком, свербежем, почервонінням або палінням пеніса. Часто при ураженні головки у пацієнта спостерігається білий наліт- за допомогою даного прояви можна визначити недугу.

Розвиток молочниці на початковому етапі іноді відбувається безсимптомно, адже чоловік виступає в ролі переносника хвороби. Кандидоз з'являється, коли імунна система людини слабшає. Порушення може проявлятися поряд з відповідними зовнішніми ознаками, такими як висип, ерозія, наліт з кислим запахом. Крім цього, пацієнт відчуває біль під час інтимної близькості, а при сечовипусканні - свербіж і печіння.

З'ясувавши, як у чоловіків проявляється молочниця, слід розібратися з причинами, які можуть сприяти розвитку небезпечного захворювання. Найчастіше організм представників сильної половини людства мають потужний імунітетом, тому інфекція прагне відшукати альтернативні шляхи зараження. Найпоширенішими причинами є:

  • цукровий діабет;
  • важкі хронічні недуги;
  • частий прийом антибіотиків;
  • наявність в організмі інших інфекцій;
  • нестача поживних речовин в організмі.

Діагностикою молочниці займається уролог, який на основі симптомів і результатів лабораторних досліджень повинен встановити характер хвороби. Для визначення патології застосовуються такі аналізи, як мікроскопія мазка і посів на поживні середовища. Забір матеріалу здійснюється марлевим тампоном, після чого проводиться тест на чутливість пацієнта до лікарських препаратів. Дана процедура необхідна для прискорення підбору протигрибкової терапії.

У разі підтвердження молочниці, використовується кілька видів терапії, які можуть бути як місцевими, так і системними. Препарати місцевого призначення представлені протигрибковими засобами, як наприклад, мазь Клотримазол. Що стосується системного лікування, то тут в хід йдуть спеціальні таблетки, як Флуконазол, Ністатин або Ітраконазол. Застосування препаратів є обов'язковою умовою, щоб позбутися від грибка.

Лікарі не рекомендують займатися самолікуванням, адже це, ймовірно, призведе до рецидиву захворювання. Якщо ж повторне зараження спостерігається після курсу терапії, то, швидше за все, сексуальна партнерка є джерелом інфекції, потрібно терміново звертатися до лікаря. Подальше виконання подружніх обов'язків має відбуватися тільки з презервативом. Причиною повернення захворювання в деяких випадках виступає ослаблений імунітет.

Лікування чоловічого молочниці у представників сильної половини людства вимагає комплексного підходу, оскільки використання навіть найефективніших препаратів не завжди приносить бажані результати. Грибки Кандида вражають слизові покриви тіла людини, тому рекомендуються як системні, так і місцеві лікарські засоби. Антибіотики в формі таблеток або капсул для перорального прийому складають важливу частину терапії. Затребуваними препаратами з даної категорії є:

При чоловічий молочниці лікарі часто призначають різні протигрибкові креми або мазі на основі клотримазолу, тому що дана речовина прекрасно бореться з патогенною мікрофлорою. У більшості пацієнтів, які пройшли курс терапії, грибок точно не буде з'являтися тривалий час. Найпопулярнішими препаратами для лікування будь-яких видів патології, в тому числі і урогенітального кандидозу, вважаються Кетоконазол і Миконазол.

Креми для місцевого використання наносять на крайню плоть і голівку члена тонким шаром, не втираючи. Таку маніпуляцію слід проводити два рази на день протягом тижня. Не варто припиняти лікування молочниці, якщо симптоми зникли раніше, адже грибок здатний тимчасово перейти в пасивний стан. Паралельне застосування мазей і таблеток забезпечить успішне одужання.

Перед тим, як лікувати молочницю у чоловіків, необхідно виділити основну причину недуги. Нерідко провокуючим фактором кандидозу виступає дисбактеріоз кишечника, тому для здійснення ефективної терапії спочатку необхідно розібратися з першопричиною. Захворювання травного тракту часто є наслідком надмірного прийому антибіотиків або інших агресивних лікарських засобів.

Неправильне харчування з великою кількістю жирної або вуглеводної їжі здатне викликати порушення природної мікрофлори шлунка, що створить ідеальні умови для розвитку грибка. Характерними ознаками дисбактеріозу вважаються діарея, метеоризм або запори. В такому випадку пацієнту слід здати кал на аналізи, щоб переконатися в правильності діагнозу. Найкраще з проблемами кишечника справляються пробіотики або пребіотики, призначати які має право тільки гастроентеролог.

При боротьбі з молочницею рекомендується дотримуватися суворої дієти, яка виключає вживання солодкої, вуглеводної їжі. Представниками даного виду продуктів є всі хлібобулочні і кондитерські вироби, шоколад, цукерки та печиво. Переважання швидких вуглеводів в раціоні пацієнта викликає проблеми з кишечником і інші ускладнення.

Розумним виходом з ситуації буде зміна звичного способу життя і перехід на збалансоване харчування. При кандидозі фахівці призначають лікування за допомогою лікарських настоїв з трав, таких як ромашка, барбарис, календула, гвоздика та інші рослини. Отриманим відваром обробляють уражені ділянки або роблять парові ванночки з їх участю.

Поява молочниці вимагає ретельного дотримання всіх правил особистої гігієни. Найкраще використовувати нижню білизну з натуральних тканин, яке буде зручно сидіти на чоловікові. Від прийняття ванни і колишніх засобів гігієни доведеться відмовитися, хворим на кандидоз дозволено купатися тільки під душем. Рекомендується придбати окреме мило для інтимної зони і після водних процедур насухо витирати статеві органи. На час проведення терапії необхідно утримуватися від статевих контактів.

Багато чоловіків відносяться до молочниці, як до легкого недугу, який пройде сам собою. Однак не варто забувати про можливі ускладнення захворювання, адже грибкова інфекція здатна піднятися вгору по сечівнику. Наслідки запущеного кандидозу часто приймають форму таких серйозних хвороб, як простатит або цистит. У рідкісних випадках, при рецидивуючій формі молочниці, існує ймовірність розвитку безпліддя у чоловіків.

В якості профілактичних заходів при кандидозі чоловікам слід уникати незахищених статевих контактів. Найкраще зайнятися зміцненням імунітету - перейти на здорове харчування, кинути шкідливі звички, регулярно відвідувати спортивні секції. Дотримання правил особистої гігієни дуже важливо для профілактики молочниці, однак найголовніше - це регулярні медичні обстеження. Своєчасна терапія є гарантом здоров'я будь-якого пацієнта. Уникайте спроб самолікування, адже поставити діагноз може тільки лікар.

Профілактика молочниці у чоловіків, якщо хворіє жінка

При появі ознак молочниці у жінки, лікування повинні проходити обидва партнери, не залежно від статі. Ризик зараження кандидозом істотно знизиться, якщо під час статевого акту буде використаний презерватив. Крім цього, чоловікам необхідно дотримуватися правил особистої гігієни: мити руки після туалету, користуватися окремими гігієнічними засобами, насухо витирати статеві органи після душа. Додатково застосовуються протигрибкові препарати.

Інформація представлена ​​в статті носить ознайомлювальний характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

Причини, ознаки та симптоми молочниці у чоловіків

Молочниця у чоловіків - це узагальнена назва грибкових уражень слизових оболонок чоловічих статевих органів. Назва дана за загальним симптому - білому нальоту, що нагадує на вигляд і на запах створоженного скисле молоко. У медицині використовується й інша назва молочниці - кандидоз. Воно пов'язане з родовим позначенням мікроскопічних грибків Candida, які за певних умов надають патогенний вплив на організм. Власне кандидози - це велика група захворювань, що мають схожу етіологію, що проявляються пошкодженням слизових оболонок, шкіри та її похідних, а також внутрішніх органів.

Широкому колу осіб відомі кандидози (молочниця) слизових оболонок зовнішніх статевих органів і ротової порожнини. Вони часто зустрічаються у новонароджених у вигляді кандидозного стоматиту. А серед дорослих людей молочниця статевих органів діагностується найчастіше у жінок як кандидозний вульвіт, вагініт, кольпіт або цервіцит.

Кандидоз статевих органів у чоловіків зазвичай проявляється субклинически. Клінічна картина чоловічий генітальної молочниці виявляється рідше, ніж жіночої. Відносна стійкість чоловіків до генітальним кандидозу пов'язана з анатомічною особливістю будови зовнішніх статевих органів: рухомий крайньою плоттю, відсутністю глибоких складок. Природний імунітет слизових, нормальна мікрофлора під крайньою плоттю, регулярні гігієнічні процедури гальмують бурхливе зростання сапрофітних кандид на слизових оболонках статевих органів чоловіки.

Клінічна картина молочниці у чоловіків супроводжується запальними та іншими явищами на слизових оболонках зовнішніх статевих органів. Молочниця (кандидоз) у чоловіків пошкоджує крайню плоть або головку статевого члена, крайню плоть і голівку одночасно, сечовипускальний канал і рідко - передміхурову залозу.

Поразки сечостатевих органів у чоловіків за участю грибкової інфекції називаються:

Кандидозний постить - запалення слизової крайньої плоті під впливом різних факторів за участю грибкової мікрофлори;

Кандидозний баланіт - запалення слизової головки статевого члена під впливом різних факторів за участю грибкової мікрофлори;

Кандидозний баланопостит - поєднане запалення грибкової етіології двох названих утворень чоловічих зовнішніх статевих органів.

Кандидозний уретрит - запалення сечовипускального каналу під впливом різних патогенних та інших факторів за участю грибкової мікрофлори.

Молочниця у жінок часто - самостійне захворювання, яке не має відношення до глибоких патологій організму. Навпаки, затяжне, хронічний перебіг молочниці у чоловіків завжди вказують на більш грізну патологію.

Її причиною можуть бути порушення:

Ознаки та симптоми молочниці у чоловіків

Захворювання проявляється білим нальотом на голівці статевого члена. До звернення в спеціалізовану клініку хворий виявляє у себе такі симптоми:

Дискомфорт в процесі сечовипускання (супроводжується палінням, болем);

Сверблячка безперервного або перемежованого характеру;

Неприємні відчуття під час статевого акту.

Найчастіше, маючи віддалене уявлення про природу патології, котра захворіла сам собі ставить діагноз і призначає лікування. Можливо, навіть успішне, адже зазвичай молочниця у чоловіків не відноситься до групи важких захворювань. Однак не можна забувати, що подібні симптоми можуть супроводжувати різні інфекційні та неінфекційні захворювання.

Молочниця у чоловіків зазвичай протікає в формі баланопостіта. Точний діагноз баланопостіта, супроводжуваного симптомами молочниці, ставиться доктором на підставі анамнезу, клінічних, лабораторних досліджень:

В анамнезі виявляються порушення гормонального статусу, ожиріння, що передує захворюванню антибіотикотерапія, незахищені статеві акти. Характерні скарги на неприємний кислий запах в промежині, хворобливе сечовипускання, ниткоподібні виділення з уретри, інші суб'єктивні відчуття.

При клінічному обстеженні виявляється набряк препуция і головки статевого члена. При оголенні головки на ній видно наліт білого кольору. В окремих випадках діагностується первинний або вторинний фімоз (звуження крайньої плоті). У важких випадках до патологічного процесу залучаються препуций і головка статевого члена.

На підставі клінічної картини, кандидозний баланопостит ділять на простий (ексудативний) і ускладнений (ерозивний), які протікають в гострій або хронічній формі:

Симптоматика ексудативного (простого) кандидозного баланопостита характеризується утворенням нальоту на голівці і крайньої плоті, в окремих випадках явищами катарального, серозного, фібринозного або гнійного запалення;

Ерозивно запалення зовнішніх статевих органів проявляється постійними болями, виразками яскраво-червоного кольору, що переходять в осередки мацерації і перемежовуються один з одним.

Ексудативний і ерозивний кандидоз мають різні симптоми при гострому і хронічному перебігу:

Симптоми гострого кандидозного баланопостита полягають в явищах запального характеру, в тому числі, в почервонінні, хворобливості, припухлості, підвищенні температури, порушення статевої функції. Часто, гострий перебіг - це наслідок травми. У гостру фазу пальпується збільшення пахових лімфатичних вузлів;

Симптоми хронічного перебігу кандидозного баланопостита нерідко поєднуються з симптомами цукрового діабету, фімозу, дисбактеріозу і імунодефіциту. При хронічних формах молочниця у чоловіків іноді супроводжується симптомами ураження уретри (сечовипускального каналу), сечового міхура і нирок. В особливо важких випадках захворювання протікає з симптомами ураження внутрішніх органів.

Лабораторна діагностика кандидозів заснована на візуальному виявленні грибків-кандид і їх видової диференціації.

Для діагностики використовують:

Мікроскопію незабарвленого мазка препуціального вмісту. Діагностична цінність методу досягає 75%;

Мікроскопію забарвленого мазка препуціального вмісту. Діагностична цінність методу досягає 2%;

Посів виділень на середовище Сабуро (інші подібні середовища) для диференціації колоній грибків.

Наявність грибків в досліджуваному лабораторному матеріалі не є визначальним фактором постановки діагнозу. Результати досліджень інтерпретуються за сукупністю даних анамнезу і клінічних симптомів (провідних і допоміжних). В окремих випадках, незважаючи на яскраву клінічну картину, постановка діагнозу скрутна. Генітальні кандидози у чоловіків дуже часто - лише другорядні захворювання. Основні патології, які послужили причиною молочниці, залишаються виявленими.

Одноклітинні гнучкі роду Candida є комменсаламі (симбионтами) і широко поширені в природі. У стані нешкідливого співжиття - це постійні мешканці організму людини, що не роблять негативного впливу на здоров'я. Теоретично грибок виділяється у 100% людей, що населяють планету. У деякої частини населення кандидози набувають форму захворювання, але протікають субклинически. За різними даними, такий перебіг зустрічається у 5-30% людей. При надзвичайному впливі патогенних факторів молочниця проявляється клінічно.

Причини молочниці, пов'язані зі зміною фізіологічного статусу слизових оболонок статевих органів:

В здоровому організмі рН слизових оболонок близька до нейтральної, зміна її в кислу сторону до значень рН 5,8-6,5 значно підвищує патологічну активність грибкової флори;

Підвищена вологість слизових, викликана випотом транссудату та ексудату, є чинником, що провокує бурхливий ріст кандид у вологому і кислому середовищі;

Англійське слово «Candy», співзвучне латинському «Candi», яке лягло в основу родового назви грибків, використовується для позначення солодощі. У самому терміні «кандидоз» є вказівка ​​на причину бурхливого зростання грибкової флори при глюкозурії (наявності глюкози в сечі);

Одноклітинні грибки бурхливо розмножуються і ростуть в умовах, що виключають механічний вплив на грибкові колонії. Тому наявність на слизових оболонках і шкірі звужень, кишень, Затока, пролежнів, виразок і рубців - також причина молочниць.

Причини молочниці, пов'язані зі зміною фізіологічного статусу організму:

Дисбактеріоз - це одна з головних причин клінічного прояву молочниці. Лактобактерії є природними антагоністами грибкової флори, вони стримують бурхливе розмноження останньої. Глибинний механізм взаємодії складний і ще недостатньо вивчений. Однак доведено, що нераціональне використання антибіотиків, особливо без лікарського контролю і без корекції наслідків протимікробної терапії, є причиною клінічного загострення молочниці;

Зміна гормонального статусу - також причина молочниці. Організм здорової людини збалансований і функціонує без додаткового втручання. Гормональні збої можуть бути ендогенного і екзогенного характеру. При ендогенних розладах, наприклад, при цукровому діабеті, використання гормонів часто є пусковим механізмом появи молочниці. При екзогенному впливі під дією високих доз гормональних протизаплідних засобів або глюкокортикоїдів різко підвищується ризик розвитку молочниці. Розбалансована гормональна система в перехідному віці, при вагітності і в процесі старіння може провокувати молочницю;

Зміна імунного статусу організму - причина молочниці. Імунітет грає регулюючу роль в організмі. За допомогою природної резистентності шкірних і слизових покривів, а також гуморального і клітинного ланок імунітету відбуваються складні захисні реакції у відповідь на антигенну атаку грибків. На імунну систему негативно впливають не тільки біологічні агенти - віруси, бактерії, грибки, гельмінти, але і фармацевтичні препарати. Пригнічують імунітет глюкокортикоїди, препарати для хіміотерапії, а також іонізуюче випромінювання, перенесені інфекції і алергічна схильність до метаболітів грибків;

Зниження захисного статусу організму в період субклінічного перебігу супутнього захворювання. Багато захворювань, в тому числі, венеричні (вражаючі органи сечостатевої системи) протікають на субклінічному рівні, однак супроводжуються кандидозом, які мають яскраву клінічну картину. Лікування молочниці без діагностики основного захворювання в цьому випадку не має сенсу. Генітальні кандидози чоловіків, що протікають на тлі венеричних захворювань в субклінічній формі, можуть мати тяжкий перебіг і непередбачувані наслідки для організму.

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її та ще кілька слів, натисніть Ctrl + Enter

Наслідки молочниці у чоловіків

Банальний кандидоз, не ускладнений супутніми захворюваннями, лікується швидко і зникає безслідно. Інша справа - хронічні грибкові захворювання сечостатевих органів. Наслідки кандидозов можуть бути близькими і віддаленими.

Близько наслідки проявляються в період гострого перебігу захворювання, до них відносяться:

Проблеми в інтимному житті. Кандидози, пов'язаними з ерозіями на слизовій статевих органів, супроводжуються болями і дискомфортом під час сексу;

Схильність хворих на кандидоз до венеричних захворювань при наявності «відкритих дверей для інфекції» - ерозій, тріщин на слизових оболонках статевих органів.

Віддалені наслідки при хронічному перебігу хвороби проявляються у вигляді висхідних інфекцій сечостатевої системи, таких як:

Уретрити - патології запального характеру в сечівнику;

Цістіти- запалення стінок сечового міхура;

Нефрити, гломерулонефрити, пієлонефрити - запалення структури тканин нирок;

Важкі форми кандидозів переходять на передміхурову залозу, викликаючи її запалення. Кандидоз є одним з численних чинників розвитку імпотенції та безпліддя у чоловіків.

Перш ніж починати лікування молочниці у чоловіків, потрібно провести лабораторну діагностику. Одночасно з молочницею можуть проявитися і інші захворювання, що передаються статевим шляхом (ЗПСШ), зі схожими симптомами. Виявити їх допоможе проведення аналізів на визначення збудника захворювання. Якщо зайнятися самолікуванням кандидозу, ці інфекції залишаться в латентному (прихованому стані).

Якщо у чоловіка з ознаками молочниці є постійна партнерка, при сексуальних контактах з якою він не користувався презервативом, вона теж потребує обстеження і лікування.

Лікування тільки кандидозу, без ознак ЗПСШ, проводиться комплексно - із застосуванням протигрибкових препаратів і місцево діючих засобів (мазі і креми з антигрибкові ефектом). В окремих випадках лікування обмежується препаратами місцевої дії. Вибір тактики лікування залежить від вираженості симптомів, тривалості захворювання, інтенсивності запального процесу.

Рецидив кандидозу, що виник після лікування, свідчить про знижений імунітет або про те, що сексуальна партнерка хвора молочницею. Статеві контакти до її лікування слід здійснювати виключно в презервативі.

Хронічний перебіг кандидозу в поєднанні зі слабким імунітетом і безперервної терапією засобами проти мікозів призведе до стійкості штамів грибка. В цьому випадку протигрибкові препарати виявляються малоефективними.

Оптимальна тактика при рецидивах кандидозу - зміцнення імунітету, відмова від негативних звичок і незахищених статевих контактів, раціональне харчування, перехід до здорового способу життя.

Харчування і фітотерапія. Неправильне побудова раціону харчування - одна з найважливіших причин появи молочниці. Її поява провокують продукти, що містять швидкі вуглеводи: кондитерські вироби, випічка і хліб з рафінованого борошна, шоколад. Вуглеводи - це основне живлення для грибків роду Кандіда.

Лікування молочниці відбудеться в більш короткі терміни, якщо замінити солодощі овочами або кисломолочними продуктами. Бажано обмежити алкоголь, маринади і соління, копченості.

Для фітотерапії кандидозов застосовують рослинні збори з аптечної ромашки, гвоздики, календули, барбарису. З цих лікарських рослин готують настій і відвари для обробки статевих органів, проведення трав'яних аплікацій та лікувальних ванн. Дуже ефективна аптечна ромашка з її протизапальними властивостями. Фіточай з цієї рослини відмінно допомагає в лікуванні грибкових інфекцій.

Нормалізація роботи кишечника. Дисбактеріоз кишечника - фактор, що провокує інтенсивний розвиток молочниці. Патологія травної системи виникає як побічна дія після прийому антибіотиків, порушення раціону харчування, наслідків стресу або отруєння.

Запори, метеоризм, диспепсія, діарея в поєднанні з сечостатевими інфекціями - привід для лабораторних досліджень калу на прояви дисбактеріозу. Якщо припущення підтвердиться, гастроентеролог запропонує провести курс прийому про- і пребіотиків (Хілак Форте, Лактулоза, РіоФлора імуно, Аципол і ін.).

Протигрибкові засоби. Лікарські засоби для лікування кандидозу у чоловіків виробляються у вигляді таблеток, спреїв і кремів для місцевого застосування:

Міконазол (ціна до 120 руб.) - крем Мікозон, спрей дактарин;

Кетоконазол - креми Нізорал (ціна 420 руб.), Дермазол, мазі Мікокет, Себозол (ціна 120 руб.), Мікозорал (170 руб.), Таблетки ороназол, Фунгавіс (від 150 до 180 руб.), Фунгістаб;

Еконазол - крем Іфенек (ціна 160 руб.), Крем і розчин Екодас (ціна 160 руб.);

Клортрімазол - креми имид, Кандізол, Каністен, Канізон (ціна 60 руб.), Аміклон, Кандібене, Кандид (ціна від 190 до 120 руб.), Клортрімазол (від 30 до 90 руб.), Фунгінал, Фунгіціп, мазь Тридерм, розчини препаратів Канізон і Кандид.

Призначення препаратів проводить уролог або дерматовенеролог з урахуванням протипоказань і особливостей протікання молочниці у хворого. Дозування протигрибкових препаратів, що приймаються перорально, і тривалість курсу лікування визначається лікарем індивідуально для кожного пацієнта.

Особиста гігієна. Ще один важливий фактор якнайшвидшого лікування - дотримання гігієнічних правил і дотримання інтимної гігієни. Важливо носити бавовняну білизну, витирати насухо після миття статеві органи, щоб не створювати сприятливих умов для розмноження грибка. Найкраще замінити нижню білизну новим або кип'ятити його під час прання.

Бажано на час лікування утриматися від статевих контактів, замість ванни приймати душ, використовувати для миття статевих органів рекомендовані лікарем засоби гігієни, а не косметичні продукти.

Профілактика молочниці у чоловіків

В якості профілактики кандидозів рекомендується:

Дотримуватися правил особистої гігієни;

Дотримуватися заходи щодо збереження в інтимному житті, виключити безладні статеві зв'язки;

Проводити регулярний самоконтроль зовнішніх статевих органів, при наявності підозр на кандидоз звертатися за кваліфікованою допомогою до фахівця;

Організувати правильне харчування, зменшити вміст борошняної і жирної їжі в раціоні;

У разі призначення лікування кандидозу строго виконувати рекомендації лікаря.

Автор статті: кандидат медичних наук Калюжний Олексій Сергійович, лікар-уролог

Препарати, призначені для місцевого застосування. Вони є найбільш переважними на перших етапах, оскільки не роблять істотного впливу на весь організм. Місцеві препарати використовуються тільки при неускладнених формах кандидозного ураження слизової піхви.

Свічки, або супозиторії, застосовуються для місцевого лікування вагінальної молочниці у жінок, зниження інтенсивності симптомів захворювання. Їх дія заснована на проникненні діючої речовини в слизову оболонку піхви. При цьому зменшується запалення тканин, збудник кандидозу гине.

Молочниця у жінок - це захворювання піхвової, зване в науці - кандидоз. Асоціації з молоком серед населення виникли через те, що у жінок на статевих органах з'являються білі виділення, схожі за своєю консистенцією на сир.

Крім використання передбачених дієтою продуктів бажано також дотримуватися принципу їх спільного або роздільного вживання, що ще швидше дозволить налагодити роботу шлунково-кишкового тракту і прискорить одужання.

Стали оберігатися, і проблема чоловічої молочниці нас покинула сама собою. До цього застосовували крем Пімафуцин.

При копіюванні матеріалів, активне посилання на сайт www.ayzdorov.ru обов'язкове! © AyZdorov.ru 2009-2017

Інформація на сайті призначена для ознайомлення і не закликає до самостійного лікування, консультація лікаря обов'язкова!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

13 − = 6