Ознаки маткової кровотечі

Причини і лікування кровотеч з матки

Зовнішні кровотечі вважаються одними з найбільш сприятливих, оскільки швидко і легко діагностуються. Кровотеча з матки також можна назвати зовнішнім, але фахівцями воно виділено в окрему групу. Це пов'язано з його особливою природою і джерелом, яким є матка. Даний орган має настільки хороше кровопостачання, що якщо порушується цілісність його судин, це проявляється профузним кровотечею, яке вкрай важко піддається лікуванню і нерідко призводить до важкої крововтрати з небезпечними наслідками.

У всіх жінок на будь-якому з етапів життя можуть виникати кровотечі з матки. Вони можуть мати, як органічну природу, так і функціональну. У першому випадку, мова йде про порушення нормальної будови ендометрія або м'язового шару матки і її придатків, у другому, про порушення гормональної регуляції їх росту і менструальної функції. Таким чином, всі маткові кровотечі можна класифікувати у вигляді таблиці.

 1. Фіброміома матки;
 2. Кровоточать поліпи матки і її шийки;
 3. Ракові захворювання (рак вульви, шийки матки, ендометрія);
 4. Травматичні розриви піхви, шийки матки і її тіла;
 5. Внутрішньоматкова спіраль і медичні маніпуляції;
 6. Медичний аборт;
 7. Позаматкова вагітність;
 8. Загроза переривання вагітності і викидень;
 9. Післяпологовий період;
 10. Ендометріоз.
 1. Полікістоз яєчників;
 2. Поодинокі фолікулярні яєчникові кісти;
 3. Відсутність овуляції і слабкість жовтого тіла;
 4. Захворювання гіпофіза, щитовидної залози та інших ендокринних залоз;
 5. Менопауза і період статевого дозрівання;
 6. Стрес і погане харчування.

Фіброміома матки - одна з найчастіших причин маткових кровотеч у жінок репродуктивного віку

Варіанти клінічних проявів

Кровотечі з матки не можна розглядати однозначно. Кожна жінка репродуктивного віку має менструальної здатністю, яку побічно можна розглядати своєрідним кровотечею. Але вона має свої індивідуальні відмінності. У одних жінок менструації мізерні і нетривалі, у інших, навпаки, тривалі і рясні. Найголовніше - це їх регулярність в будь-якому випадку. Якщо даний показник порушений, це говорить про матковій кровотечі. Іншими словами, маточним кровотечею по праву можна назвати тільки поява кров'яних виділень із статевих шляхів поза місячних або затяжне їх протягом, якого не спостерігалося раніше. Інакше - це просто варіант індивідуальної норми.

Тому симптоми і клінічна картина даного стану представлена:

 1. Постійні масткі кров'янисті виділення з матки, що не порушують загального стану;
 2. Кровотечі з матки під час місячних, що призводять до великої крововтрати і помірної анемії;
 3. Кров'янисті виділення в середині менструального циклу без видимої причини;
 4. Активне закінчення яскраві або темні свіжої крові зі згустками, порушенням загального стану і шоком.

Кожен з цих клінічних варіантів має своє походження і цілеспрямованість лікувальних заходів, націлених на те, щоб зупинити кровотечу і крововтрату.

Ознаки важкого маткової кровотечі

Вкрай важливо знати загрозливих ознак маткових кровотеч з масивною крововтратою. Адже вони сигналізують про майбутню загрозу життю жінки. До них відносять:

 1. Рясні кров'янисті виділення за короткий проміжок часу;
 2. Загальна слабкість і запаморочення;
 3. Різка блідість шкіри;
 4. Зниження артеріального тиску нижче тих цифр, які характерні для жінки зазвичай;
 5. Частий пульс і серцебиття;
 6. Сонливість і апатія.

Поява, хоча б деяких з перерахованих симптомів, є приводом для негайного звернення за медичною допомогою. В іншому випадку, існує загроза розвитку геморагічного шоку і смерті хворий.

Небезпека маткових кровотеч

Маткові кровотечі характеризуються здатністю до швидкого наростання, тривалого перебігу і порівняно поганим можливостям їх зупинки. У зв'язку з цим можливий розвиток різних сценаріїв результату даного стану:

 1. Регулярна помірна крововтрата, яка веде до знекровлення хворих і анемії різного ступеня тяжкості. Прямої загрози для життя не несе. Характерна для невеликих, але тривалих кровотеч з матки;
 2. Кровотеча з масивної одномоментної крововтратою. Як правило, його дуже важко зупинити. Часто закінчується важким станом пацієнтів і вимагає оперативного лікування з видаленням кровоточить матки;
 3. Невеликі кровотечі з матки, на які тривалий час не звертали уваги, з огляду на їх буденності для хворих. Вони не несуть безпосередньої загрози і не викликають важкої анемії. Небезпека в тому, що при цьому відбувається прогресування основного захворювання, яке виступає в ролі причини кровотечі. Це, рано чи пізно, закінчиться профузним кровотечею або розвитком важких і запущених форм первинних хвороб;
 4. Кровотечі у вагітних або в післяпологовому періоді. Характеризуються високою інтенсивністю і важкістю в порівнянні з іншими причинами їх розвитку. Це пов'язано з поганою здатністю матки до скорочення і самостійної зупинці кровотечі. Тому вони часто закінчуються важкими шоковими станами і використанням оперативного лікування для зупинки.

Емболізація маткових судин - альтернативний сучасний метод планового лікування маткових кровотеч

Зупинити кровотечу з матки нелегко. Тут повинен дотримуватися чіткий алгоритм дій, як спеціалізованої гінекологічної служби, так і швидкої допомоги, і навіть самих хворих. Все, що потрібно від жінок з ознаками маткової кровотечі - це раннє звернення за медичною допомогою до лікаря-гінеколога. Чим раніше це буде зроблено, тим краще прогноз для повноцінного одужання. Працівниками швидкої допомоги або, поруч знаходяться, людьми повинні бути надані такі заходи:

 1. Укласти хвору в горизонтальне положення;
 2. Проведення постійного моніторингу параметрів артеріального тиску і пульсу;
 3. Охолодження нижнього відділу живота і матки за допомогою міхура з льодом або холодною грілки;
 4. Транспортування до найближчої лікувальної установи.

В умовах гінекологічного стаціонару покроково повинні бути надані заходи лікарської допомоги, які включають в себе таке лікування:

 • Гемостатична і кровоспинна терапія. Проводиться шляхом внутрішньовенного введення лікарських засобів: дицинон, етамзілат, амінокапронова кислота, вікасол, Тугіна, НовоСевен (7 фактор згортання), кріопреципітат, тромбоцитарная маса;
 • Інфузійна терапія. Призначена для відновлення втраченого об'єму циркулюючої крові. Для цих цілей використовують: реосорбілакт, трисоль, гемодез, рефортан, відмиті еритроцити, свіжозаморожена плазма і інші інфузійні середовища;
 • Вітамінні препарати, що сприяють зупинці кровотечі: аскорбінова кислота, кальцію глюконат або хлорид;
 • Гормональний гемостаз. Передбачає використання високих доз естрогенів або прогестерону гормонів. Показаний в разі дисфункціональних кровотеч з матки і не ефективний при органічному їх походження;
 • Діагностичне та лікувальне вишкрібання з порожнини матки. Є одним з найбільш ефективних прийомів для того, щоб швидко зупинити маткова кровотеча будь-якого походження. Шляхом фракційного вишкрібання роблять забір ендометрія з різних ділянок матки, що дає можливість виявлення точної природи і локалізації джерела кровотечі в матці під мікроскопом. Лікувальна мета даного заходу - видалення кровоточить ендометрія, що викликає потужне скорочення матки і здавлювання судин, що кровоточать при цьому;
 • Тимчасове кліппірованіе маткових артерій. Показано в разі відсутності ефекту від наведених методів і триваючій кровотечі. Являє собою накладення спеціальних м'яких затискачів на маткові зв'язки через піхву;
 • Оперативне лікування. Відноситься до вимушених заходів при триваючих кровотечах з матки будь-якого походження та неможливості їх зупинки комплексом консервативних методів. Операція передбачає тільки одне - видалення матки, як кровоточить органу. Адже в подібних випадках мова йде не стільки про її збереженні, скільки про порятунок життя жінки.

Маткові кровотечі були, є і будуть однією з найскладніших проблем невідкладної гінекології. З огляду на цей факт, не варто доводити себе до крайнього стану в разі виявлення їх симптомів. Раннє звернення за медичною допомогою - єдина запорука успішного вирішення найскладніших ситуацій.

Ірина - 21 травня, 2017 - 12:09

Після діагностичного вискоблювання (5 травня) тиждень як годиться кровило, потім дня 4 все було добре і ось знову на даний момент пішла кров, болить низ живота і невелике запаморочення. Це нормально ?

Причини, симптоми і лікування маткових кровотеч

З цієї статті ви дізнаєтеся: що таке маткова кровотеча, механізм розвитку патології. Його відмітні ознаки, основні причини появи. Характерні симптоми і методи діагностики, лікування і прогнози на одужання.

Маточним кровотечею називають гінекологічне ускладнення з основною характерною ознакою - виділенням крові з матки, яке виникає на тлі гормональних збоїв в організмі (це дисфункціональні кровотечі) або змін структури тканин матки (органічні кровотечі).

Що відбувається при патології? Під впливом гормональних порушень (недолік або надлишок прогестерону, естрогену, порушення функцій кори надниркових залоз, щитовидної залози) внутрішній шар матки (ендометрій) сильно збільшується в розмірах. Так як він пронизаний безліччю кровоносних судин, його збільшення, несвоєчасне і нерівномірне відторгнення викликає рясне дисфункциональное кровотеча (в нормі невеликий шар виводиться регулярно, в момент менструації).

Кровопостачання жіночої репродуктивної системи. Натисніть на фото для збільшення

Хірургічні втручання, ендокринні захворювання, травми призводять до появи структурних змін матки (рубців, поліпів, міом, онкології) і судинної патології (слабкості судинних стінок). Ця комбінація стає причиною органічних маткових кровотеч.

Цей стан в 95% - серйозне ускладнення основної патології (міома, хвороби печінки), яке небезпечно своїми наслідками. Постійні і нерясні кровотечі загрожують розвитком анемії (малокрів'я), рясна крововтрата (через травму, розриву) може привести до видалення матки, до геморагічного шоку і до смерті.

Гострі маткові кровотечі необхідно зупиняти, роблять це в умовах хірургічної реанімації або гінекологічного стаціонару (кількість смертей становить 15%).

Прогноз лікування хронічних маткових кровотеч залежить від загального гормонального фону організму і супутніх захворювань, зазвичай цей симптом можна усунути повністю, цим займається лікар-гінеколог.

Пацієнтки з патологією перебувають на обліку протягом усього життя.

Механізм розвитку маткових кровотеч

Функції яєчників контролює гіпоталамо-гіпофізарна система головного мозку. Для нормального дозрівання плодового яйця, його виходу з яєчника, запліднення або виведення необхідний цілий список гормонів.

Фізіологія нормального менструального циклу. Натисніть на фото для збільшення

Маткова кровотеча розвивається при їх надлишкової або недостатньої продукції.

 • ФСГ (фолікулостимулюючий) і ЛГ (лютеїнізуючий) гормони відповідають за формування жовтого тіла (тимчасова залоза яєчника) і дозрівання фолікула (незаплідненою яйцеклітини). При їх недостатності або надлишку фолікул НЕ дозріває або дозріває, але не виходить з яєчника (відсутня фаза овуляції).
 • Оскільки фаза овуляції відсутня, то жовте тіло не формується або НЕ дозріває (це гормонально залежні процеси).
 • У цей момент в організмі знижена кількість прогестерону (гормону, що регулює менструальний цикл і роботу яєчників), але збільшено кількість естрогену (відповідає за збільшення шару ендометрія для заплідненої яйцеклітини).
 • Під впливом гіперестрогенії з'являються судинні порушення, ендометрій наростає інтенсивно, нерівномірно, товстим шаром і виводиться нерегулярно (порушення циклу).
 • Позачергове відторгнення відбувається шарами, (під впливом механізмів компенсації прогестерону і зниження естрогену) і супроводжується кровотечами з залишився в порожнині матки ендометрію і відкритих судин.
 • Тривала гіперестрогенія - фактор ризику і пусковий механізм для розвитку структурних змін матки, появи поліпів, фіброміом, новоутворень. Вони починають кровоточити, коли збільшуються в обсязі, пошкоджуються або травмуються якимось чином.
 • До структурних (органічним) кровотеч відносяться пошкодження через механічного розриву, зниження тонусу матки, зазвичай дуже рясні.

Характер кровотечі багато в чому залежить від в'язкості і швидкості згортання крові, здатності судин всередині матки скорочуватися. Воно може бути рясним, незначними, розтягнутим у часі (до декількох тижнів), може припинитися самостійно, але обов'язково повторюється через деякий час.

Причинами маткових кровотеч є гормональні порушення і зміни структури органу.

Найбільш поширені патології і стану, на тлі яких можуть виникнути кровотечі:

Самовільне переривання вагітності (викидень) або його загроза

Старанність плаценти або дефекти її розташування при вагітності

Патологічні, важкі пологи

Післяпологова деформація, зниження тонусу матки

Механічні ушкодження (розрив тканин)

Рак шийки матки

Хоріонепітеліома (новоутворення в порожнини матки)

Судинні патології (атеросклероз, васкуліт)

Полікістоз яєчників. Натисніть на фото для збільшення

Захворювання щитовидної залози (тиреотоксикоз)

Захворювання гіпофіза (хвороба Іценко-Кушинга)

Інфекційно-запальні захворювання (цервіцит,

Статеві інфекції (гонорея)

Застосування оральних контрацептивів

В якому віці можуть з'явитися кровотечі?

Маткові дисфункціональні кровотечі, обумовлені гормональними порушеннями, можуть з'явитися:

 1. У віці від 12 до 18 років (ювенільне, 20% випадків). Поширеними причинами гормональних порушень в цей період стають стреси, авітаміноз, погане харчування, фізичні травми, дисфункція щитовидної залози, інфекційні захворювання (кір, вітрянка, краснуха).
 2. У віці від 18 до 45 років (репродуктивне, до 5%). Причина кровотеч - запальні процеси (кольпіт, цервіцит), стреси, погане харчування, прийом оральних контрацептивів.
 3. У віці від 45 до 55 років (клімактеричний, 15%), до порушень призводить закономірне зменшення вироблення статевих гормонів, розвиток доброякісних (поліпи) і злоякісних (рак шийки матки) новоутворень.

Органічні кровотечі з'являються у жінок репродуктивного та клімактеричного віку (в 95%), у дітей і підлітків найчастішою причиною стають механічні пошкодження тканин.

Маткові кровотечі будь-якого виду - небезпечний симптом, їх поява - привід для лікування. Екстреного звернення вимагають гострі крововтрати (раптове рясне виділення крові), вони супроводжуються вираженими симптомами (слабкість, падіння тиску, збільшення частоти пульсу, втрата свідомості, працездатності), іноді різкими болями в животі. У цьому випадку від своєчасного надання допомоги залежить життя людини.

При необільних, але частих кровотечах симптоми не так виражені, хоча слабкість і прогресуюча анемія поступово погіршують якість життя і знижують працездатність. У хворої розвивається стомлюваність, запаморочення, знижуються показники артеріального тиску.

Кровотеча характеризується виділенням будь-якої кількості крові (не обов'язково рясного):

 • між циклами або під час менструації;
 • в період клімаксу, після стійкого відсутності менструації більше 12 місяців;
 • після медичних процедур та пологів в поєднанні з високою температурою і болями в животі.

Характерні ознаки маткової кровотечі:

 • виділення крові;
 • зниження артеріального тиску;
 • почастішання пульсу;
 • слабкість;
 • підвищена стомлюваність;
 • сонливість;
 • запаморочення;
 • головні болі;
 • блідість шкіри.

При великій крововтраті основні симптоми змінюють один одного досить швидко, стан ускладнюється втратою свідомості, геморагічним шоком. При тривалому, безперервному кровотечі (після аборту) в поєднанні з високою температурою (до 40 ° С) і різкими болями в животі можливий розвиток гнійних післяопераційних ускладнень і сепсису (загальною гнійної інфекції).

Невеликі маткові кровотечі повільно призводять до розвитку залізодефіцитної анемії. Після зниження показників гемоглобіну менше 50 Г / л стан ускладнюється порушеннями обміну і газообміну, розвитком серцевої недостатності та іншими патологіями.

симптоми анемії

Одночасно прогресує основне захворювання, на тлі якого кровотеча виникло як симптом, що призводить до появи поліпів, міоми, інших новоутворень. Але саме жізнеугрожающих ускладнення - небезпека гострої крововтрати.

За якими ознаками відрізнити маткові кровотечі від менструації, особливо якщо виділення збіглися з циклом:

 1. Циклічність місячних порушується.
 2. Проміжки між кровотечами збільшуються (до 1,5 місяців) або зменшуються (менше 20 днів).
 3. Виділення можуть бути рясними або в міру рясними, мізерними.
 4. Тривають довше 7 днів.
 5. З кров'яними виділеннями виводяться великі шматки ендометрія.

Кров має яскравий червоний (артеріальна) або темний колір (венозна)

Зниженням артеріального тиску

Тахікардією (посилене серцебиття)

Результатом може стати геморагічний шок (через втрату крові), а якщо вчасно не зупинити кров - смерть в результаті крововтрати.

Для діагностики патології, яка спровокувала появу маткової кровотечі, іноді необхідний цілий комплекс методів:

Лікар-гінеколог збирає ведення про патологію і виробляє зовнішній огляд, в історію хвороби потрапляють відомості:

 • про циклічність менструацій;
 • дата початку та закінчення останніх місячних;
 • про фізичний розвиток і віці;
 • результати консультації ендокринолога, невролога.

Для підтвердження діагнозу:

 • за допомогою ультразвукового дослідження (УЗД) органів малого тазу і гістероскопії роблять висновки про стан яєчників і внутрішнього шару матки - ендометрія, виявляють супутні патології (міому, поліпи), контролюють процес овуляції;
 • для визначення розміру яєчників в період між місячними призначають ехограму;
 • складають графік базальної температури (зміни температури тіла під впливом продукції статевих гормонів протягом усього циклу);
 • щоб виключити патологію гіпофіза і гіпоталамуса, виробляють ехоенцефалографія, рентгенографію, МРТ або КТ головного мозку;
 • за допомогою УЗД перевіряють стан надниркових залоз і щитовидної залози;
 • в лабораторії перевіряють гормональний профіль (здають кров на ЛГ, ФСГ, естроген, прогестерон, пролактин);
 • визначають рівень інших гормонів (ТТГ, Т3, Т4, кортизолу, тестостерону);
 • загальні показники крові (гемоглобін, кількість лейкоцитів);
 • згортають фактори (протромбіновий індекс, коагулограму, кількість тромбоцитів у формулі крові, тривалість кровотечі і згортання);
 • аналіз мазка з піхви і шийки матки на наявність запального процесу, патогенної мікрофлори або онкологічних клітин;
 • частина ендометрію досліджують на наявність онкологічних клітин.

На підставі цих досліджень роблять висновок про причини маткової кровотечі у жінок.

УЗД органів малого тазу. Натисніть на фото для збільшення

Кровотеча можна зупинити, це життєво необхідно, особливо коли крововтрата гостра і загрожує життю, в 85% випадків це вдається зробити (в 15% патологія закінчується летальним результатом).

Лікування будь-якого кровотечі здійснюють в умовах стаціонару, гостра крововтрата вимагає екстрених заходів по наданню першої допомоги й виклику «швидкої».

 1. Зупинити кров.
 2. Заповнити крововтрату.
 3. Усунути причину появи симптому.
 4. Запобігти повторенню кровотечі.

Використовують медикаментозну терапію, інфузійні способи відновлення обсягів крові і хірургічні методи, останні застосовують у разі, якщо кровотеча не зупиняється медикаментами.

Як допомогти до приїзду медиків:

Причини і лікування маткових кровотеч знаходяться в прямій залежності один від одного: виявивши і вилікувавши основне захворювання, можна назавжди позбутися від жизнеугрожающих наслідків.

Інфузійні методи (переливання) використовують для того, щоб відновити обсяг втраченої рідини, кількість еритроцитів і тромбоцитів.

Застосовують, якщо не вдалося зупинити маткова кровотеча іншими способами (стан хворої погіршується, гемоглобін падає нижче 70 Г / л, об'єм крові стрімко зменшується).

Процедури проводять на гінекологічному кріслі, допускається введення місцевого або загального наркозу. За допомогою гінекологічних інструментів (розширювачів) відкривають доступ в порожнину матки, перед операцією визначають стан внутрішнього шару за допомогою гистероскопа (оптичного приладу в трубці, який вводять в порожнину матки).

Профілактика повторного кровотечі складається з дотримання кількох правил:

 • обов'язкового усунення основної причини симптому;
 • регулярного обстеження (не менш 2 разів на рік);
 • звернення до гінеколога при появі будь-яких змін менструального циклу і інших насторожують ознак;
 • призначення і прийому оральних контрацептивів тільки за рекомендацією і під наглядом лікаря;
 • планування вагітності;
 • здорового харчування і способу життя;
 • усунення стресових ситуацій.

У 85% випадків медикаментозними засобами кровотечі зупиняють за період від 3 до 7 днів, хірургічні методи дозволяють це зробити практично моментально, на 2-3 залишаються тільки залишкові явища (невелике кровомазання).

15% кровотеч зупинити не вдається, і вони закінчуються летальним результатом. Це відбувається через поєднання численних факторів і причин появи симптому (які тривалий час прогресуючого основного захворювання, супутніх патологій, розвитку злоякісних ускладнень, пізнього звернення).

Кровотеча - одна з найпоширеніших гінекологічних патологій (від 20%), частіше страждають жінки клімактеричного (15%) і дівчатка ювенільного віку (12-18 років, 20%).

Лікування серця і судин © 2016 | Карта сайту | Контакти | Політика щодо персональних даних | Угода | При цитуванні документа посилання на сайт із зазначенням джерела обов'язкова.

Ознаки маткової кровотечі: від чого буває і чим лікувати

Маткова кровотеча - стан, що виявляється виділенням крові з внутрішніх статевих органів. Менструація теж проявляється виділенням крові, але це природний процес, генетично запрограмований природою.

Відмінними рисами місячних виділень від маткової кровотечі у жінок є рясність і тривалість збільшується, відсутня послідовність.

Чим викликані маткові кровотечі?

Причини, що призводять до розвитку маткової кровотечі, відрізняються різноманіттям, і для їх розуміння була створена класифікація.

Маткова кровотеча причини, основні категорії:

 1. кровотечі, викликані патологіями, не порушують статеву систему або екстрагенітальні стану. Їх причини: інфекційні хвороби (черевний тиф, сепсис, дизентерія), захворювання крові (генетичні васкуліти, гемофілія), цироз печінки, патологія серцево - судинної системи, порушення функцій гормональних органів;
 2. кровотечі, викликані генітальними патологіями. Це можуть бути: розрив яєчника або кісти, пухлина матки або яєчника, інфекційні захворювання статевих органів, клімакс або період статевого дозрівання.

Генітальні патології маткової кровотечі

Ця група причин ділиться на дві великі категорії: маткові кровотечі пов'язані з перебігом вагітності і незалежні від неї.

Маткові кровотечі пов'язані з виношуванням дитини і родоразрешением:

 • Ектопічна вагітність або перервана класична;
 • Передчасне відшарування плаценти, порушення цілісності хірургічного рубця на матці, порушення цілісності її стінок;
 • Травматизація зовнішніх статевих органів жінок під дій в пологовому залі, і інших м'яких родових шляхів;
 • Неповне виділення посліду, його обмеження;
 • М'язова тканина матки втратила міцність, еластичність і витривалість після пологів;

Хоріонепітеліома, міхурово занесення і інші хвороби плодового яйця.

Маткові кровотечі, що виникли незалежно від вагітності:

 • Дисциркуляторні маткові виділення. Класифікуються за віковими категоріями: ювенільні (в пубертатному віці - 11-18 років), репродуктивні (період, сприятливий для народження дітей - 19 - 46 років), клімактеричні (під час менопаузи);
 • Новоутворення внутрішніх статевих органів жінок - матки, яєчників;
 • Поверхнева оболонка пухлин порушена, а також кісти на статевих органах;
 • Запальні процеси матки - ендометрит, цервіцит, ерозійні процеси, що вражають цервікальний канал і т.д.

Ювенільні кровотечі - причини, симптоми

Під час перетворення маленької дівчинки в прекрасну дівчину часто помічають появу міжменструальних кров'яних виділень або збільшення обсягу крові при місячних. Найчастіше причиною цього є дисфункція яєчників, на які прямий вплив надають часті психологічні стреси, надмірні фізичні навантаження, нераціональне харчування, постійні простудні захворювання.

При обстеження дівчат-підлітків з матковими кровотечею виявляється відсутність овуляції через порушення вироблення гормонів. Нерідко, причинами бувають недостатність факторів згортання крові, туберкульоз внутрішніх органом статевої системи, пухлинні утворення цервікального каналу і стінок матки.

Незалежно від причини, маткова кровотеча в пубертатному віці небезпечно для здоров'я і життя, і необхідно термінове відвідування лікаря.

Кровотечі в активному періоді репродукції

У цьому варіанті, кількість причин, що викликають кровотечу набагато більше.

 • дисфункція гормональної системи на тлі проведеного аборту, прийому цілого ряду лікарських препаратів, «гри» з гормональними оральними контрацептивами;
 • на ранніх термінах вагітності, кровотеча буває результатом мимовільного аборту;
 • позаматкова вагітність - після розриву маткової труби;
 • міхурово занесення, передлежання і відшарування плаценти;
 • зниження м'язового тонусу матки;

після пологів кровотечі внаслідок неповного виділення посліду;

міома, ендометріоз, пухлини матки, ендометрит.

Клімактеричний період не найлегше час в житті жінки - реорганізація гормональної сфери, чому кровотечі не бувають рідкісними. Серед інших причин слід виділити новоутворення з малигнизацией і без. Особливу увагу жінок необхідно в постклімактеричному періоді, коли періодичні місячні давно припинилися, і несподівано з'явилася кров.

При появі навіть незначної кількості крові в терміновому порядку вирушайте до лікаря. Не впадайте у відчай, якщо проблемою стала пухлина, на початкових стадіях вона легко піддається лікуванню. Для діагностичного обстеження в періоді менопаузи виконують взяття гістологічного матеріалу з цервікального каналу і тіла матки, після чого мікроскопічне обстеження зіскрібка виявить причину кровотеч.

Дисфункціональні маткові кровотечі

Цю група кровотеч можна відокремити строго в якомусь віком. Вони можуть бути, як в періоді пубертатного віку, так і під час менопаузи.

Дисфункціональні маткові кровотечі - популярний різновид, і характеризується порушенням роботи ендокринної системи, починаючи з гіпоталамуса і гіпофіза, і закінчуючи яєчниками і наднирковими.

Гінекологія виділяє головні причини дисфункціональних маткових кровотеч:

 • порушення ендокринної системи, пов'язані з щитовидною залозою,
 • підшлункової, а також на тлі ожиріння;
 • перевтома - емоційний і фізичний;
 • зміна клімату;
 • штучне переривання вагітності, часто самостійне.

За часом появи крові в періодах менструального циклу:

 • овуляторні - залежать від менструації, періоду дозрівання яйцеклітини і її виходу з фолікула;
 • ановуляторні - міжменструальнікровотечі, не пов'язані з менструальним циклом. Як правило, при ановуляторних кровотечах, змінюється тривалість і обсяг самої менструації.

Їх не можна віднести ні до однієї категорії, так як з'являються на тлі початкового прийому оральних гормональних контрацептивів. Невеликий обсяг кров'яних виділень - це прояв адаптації організму жінок до нового препарату. Але для подальшого запобігання їхньому виникненню, зверніться до гінеколога для корекції дозування.

Таке явище буває нечасто, але слід віднестися до нього з усією серйозністю і проконсультуватися з гінекологом

Всі клінічні симптоми поділяються на загальні і локальні.

 • слабкість у всьому тілі, запаморочення;
 • шкірні покриви бліді;
 • нудота, потяг до блювання;
 • втрата свідомості;
 • ослаблений ниткоподібний пульс;
 • зниження артеріального тиску.

Місцеві симптоми маткових кровотеч:

 • Поява кров'яних виділень з піхви;
 • При місячних ви помічаєте збільшення кількості згустків, загальний обсяг виділень став більше, одне гігієнічний засіб швидше приходить в непридатність;
 • Після статевого акту у жінок, можливо, невелике подкравливания;
 • З урахуванням того, що кровотечі можуть бути рясні і не дуже, біль не з'являється;
 • Ознаки маткової кровотечі з'являються в не залежності від менструації.

Регулярно виникають симптоми рясних маткових кровотеч свідчать про пухлини (наприклад, міома), аденомиозе або порушеннях кров'яної системи організму.

Лікування і перша швидка допомога

Розібратися самостійно в причинах появи маткової кровотечі неможливо, напевно відділення «гінекологія» впорається з цим швидше і краще, а тому, якщо ви помітили дивні симптоми і незаплановані кров'янисті виділення, відразу викликайте швидку. Ознаки маткових кровотеч - серйозний сигнал організму жінок про глобальні проблеми, і кожна хвилина може бути вирішальною.

Лікувати в домашніх умовах маткова кровотеча у жінок абсурд надзвичайно, але є певні правила виконання і невиконання яких, допоможе врятувати життя.

 • накладати теплий компрес, грілку на область живота;
 • виконувати спринцювання;
 • забудьте про теплій ванні;
 • приймати медикаментозні засоби, що впливають на скорочення матки.

Маткова кровотеча у жінок - перша допомога вдома:

 1. Строгий постільний режим з піднятими ногами. Валик під нижніми кінцівками не дасть можливості страждати від крововтрати життєво важливих органів - головний мозок, нирки, печінку, а значить ймовірність втрати свідомості виключається;
 2. Холод. Спробуйте самостійно зупинити кровотечу. Пузир, грілка або пляшка з холодною водою або льодом розташуйте на нижній частині живота, попередньо обмотайте рушником для попередження відморожень. 10-15 хвилин холодного компресу, після п'ятихвилинну перерву, продовжувати протягом двох годин. Таке невигадливий спосіб лікування звузить судини і зменшить відсоток крововтрати;
 3. Заповнюємо об'єм циркулюючої крові. У домашніх умовах при екстрених ситуаціях складно придумати альтернативу крапельниць, а ось рясне тепле солодке питво може відновити втрату крові. Глюкоза дасть харчування клітинам головного мозку;
 4. Екстрена допомога - медикаменти. Ще раз зазначимо - прийом медикаментів слід виконувати тільки в крайніх випадках або після консультації з лікарем. У домашній аптечці не зайвим буде наявність амінокапронової кислоти, глюконату кальцію, дицинона.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

3 + 5 =