Ознаки мастопатії молочної залози симптоми

Які симптоми і ознаки супроводжують мастопатію молочних залоз?

Жіночі груди - це не тільки одне з головних достоїнств і прикрас жінки, а й індикатор її здоров'я, молочні залози здатні розповісти про стан організму дуже багато. Досить часто саме жіночі груди страждає від різних захворювань, так як безпосередньо схильна до впливу гормонів. Одним з таких недуг є мастопатія.

У статті ми поговоримо про симптоми і ознаки мастопатії молочної залози. Також Ви дізнаєтесь що таке мастопатія і як вона проявляється, фото.

Що таке мастопатія і як вона проявляється? Під мастопатію увазі доброякісні утворення в грудях, викликані дисбалансом гормонального фону, які супроводжуються разрастаниями тканин всередині молочної залози.

Традиційно хвороба поділяється на два основних підвиди: вузлову і дифузну мастопатії, однак фахівці виділяють набагато більшу кількість різновидів:

 • інволютивних;
 • залізисті форми захворювання;
 • дифузна;
 • кістозна;
 • вузлова;
 • фіброзно-кістозна.

Кожна різновид мастопатії супроводжується певною симптоматикою. Далі ми розглянемо ознаки, симптоми мастопатії у жінок.

Первинні етапи мастопатії можуть протікати практично безсимптомно. Іноді виявляється несильний болючість грудей перед критичними днями.

Надалі біль може посилюватися, молочні залози огрубіти і трохи збільшитися, а при їх пальпації можна намацати ущільнення.

При перших ознаках мастопатії у жінок не слід затягувати лікування, необхідно терміново звернутися до фахівців для повного обстеження грудей.

Симптоми і ознаки мастопатія молочної залози - фото:

А ось схема-фото самодіагностики ознаки мастопатії у жінок:

Що станеться, якщо відкласти лікування?

Як проявляється мастопатія у жінок? Так буває, що жінки навмисне не йдуть до лікаря або просто намагаються не помічати ознак, симптомів мастопатії молочної залози. Найчастіше просто немає часу або біль не настільки сильна, а сама жінка навіть не знає, що таке захворювання має місце бути.

В такому випадку мастопатія починає прогресувати. До одного з ознак мастопатії у жінок відносять виділення з грудей. Також під пахвами можуть збільшитися лімфатичні вузли, змінюється форма сосків і самого бюста.

А також як діагностувати мастопатію за допомогою УЗД читайте тут.

Не слід затягувати далі, оскільки мастопатія вважається передракових захворюванням, і хоча рідко вона доходить до стадії онкології, все одно рекомендується при перших же нездужання звернутися до лікаря, оскільки деякі симптоми можуть свідчити про інші, набагато більш небезпечних, недугах.

Як можуть прогресувати прояви і які ще симптоми при мастопатії з'являються дізнаємося далі.

Говорячи про симптоми мастопатії грудей, слід звернутися до її різновидів. Кожного різновиду притаманні свої ознаки і прояви мастопатії.

 • Інволютивних. Збільшення підшкірних жирових мас всередині молочної залози у родили жінок після 35 років. Візуально не ідентифікуються, потрібно мамографія.
 • залозиста. Різні ущільнення всередині молочних залоз. Страждає не вся груди, а лише окремі частини.

Для даного виду мастопатії характерні болі протягом усього менструального циклу. Для початкової стадії вони визначаються як ниючі, на пізній стадії починають віддавати в шию і плечі. Збільшується розмір грудей.

Для железисто-кістозної мастопатії характерні також невеликі мішечки всередині грудей, наповнені рідиною - кісти. У чверті випадків вони починають тверднути і переформовуватися в злоякісні пухлини.

 • дифузна. Основний симптом при мастопатії - наявність больових відчуттів, з часом вона стає сильнішою і віддає в інші частини тіла, наприклад, в спину або плече, бере оперізуючий характер. На початку місячних біль стихає. Спостерігається загальне нездужання і занепад сил, шкіра стає сухою, волосся ламаються, відбуваються порушення менструального циклу.
 • кістозна. Хворобливі відчуття спостерігаються виключно в галузі освіти кісти. Так як при такому вигляді мастопатії небезпеку наражаються бічні і верхні частки грудей, при огляді можливе виявлення збільшених пахових лімфовузлів з набряками навколо. Спостерігаються виділення гнійного характеру з сосків. Присутній ризик розриву кісти і подальшого відмирання залозистої тканини.
 • вузлова. Ущільнення всередині грудей відокремлені і не пов'язані з іншими частинами. Дуже часто їх можна ідентифікувати при самостійній пальпації грудей. Симптоми вузлової мастопатії наступні - біль в області ущільнення проявляється перед критичними днями, при цьому груди збільшуються, а при натисканні можна побачити виділення.
 • Фіброзно-кістозна. Може практично ніяк не виявляється. Діагностується при огляді грудей фахівцем. Являє собою безліч невеликих ущільнень у молочній залозі. Хворобливості може і не бути, проте в протилежних випадках вона може спостерігатися навіть у стані спокою. Захворювання може одночасно охопити обидві груди. Ви можете прочитати докладніше про симптоми фіброзно-кістозної мастопатії в цьому статті.
 • Є й інші способи застосування народних засобів, докладніше тут.

  Як тільки ви відчуєте, що в грудях відбувається щось недобре, слід негайно звернутися до лікаря-мамолога.

  Для запобігання занедбаності захворювання рекомендується відвідувати мамолога в якості профілактики особливо тим, хто знаходиться в групі ризику. Вважається, що туди можна віднести жінок старше 35 років.

  Первинний прийом полягає в огляді та пальпації кожної грудей. При виникненні підозр на мастопатію призначається ультразвукове дослідження і мамограма. В особливо запущених випадках робиться пункція.

  Тепер ви знаєте що таке мастопатія молочних залоз, симптоми у жінок. Мастопатія відома людству вже більше 100 років, вона є найпоширенішим захворюванням молочних залоз серед жіночої статі.

  При своєчасному зверненні недуга прекрасно піддається лікуванню, тому при перших підозрах рекомендується звернутися до мамолога за консультацією.

  Дивіться відео нижче про симптоми і ознаки мастопатії молочної залози.

  Ви зможете знайти додаткову інформацію з даної теми в розділі Діагностика і симптоматика.

  Ознаки та симптоми мастопатії молочних залоз - діагностика, лікування медикаментозними і народними засобами

  Жіноча хвороба під назвою мастопатія молочної залози - що це таке? Фіброзно-кістозна патологія, що супроводжується неприємними симптомами? Медичний термін «мастопатія» об'єднує групу патологічних процесів, які пов'язані зі змінами молочних залоз. Недуга має кілька причин виникнення, а пізня діагностика може призвести до жахливих наслідків.

  Доброякісні освіти викликають больовий синдром і служать спусковим фактором розвитку раку. Що таке мастопатія молочних залоз? Захворювання молочних залоз (mastopatia) дисгормональной природи, характеризується розростанням сполучної тканини грудей і залозистими жировими клітинами, що супроводжується появою кістозних утворень і дрібнозернистих ущільнень. Існує 2 основні форми аналізованого захворювання, але за особливостями прояву їх ділять так:

  • дифузна мастопатія;
  • аденоматозна;
  • вузлова.

  Дифузна форма мастопатії вражає всю область молочної залози і підрозділяється на такі дві форми: кістозна і фіброзну. Поява фіброзного вузла вказує на хворобливий стан. Даний недуга виглядає як збільшення сполучних тканин молочних залоз. Фіброзної формі хвороби схильні молоді дівчата і жінки після менопаузи. Причиною може послужити дисбаланс гормонів, що виникає при стресі або під впливом негативних факторів.

  Завдяки назвою стає зрозумілою характеристика фіброкистозною мастопатії, яка пов'язана з появою особливих вузлів з міститься всередині рідиною. Кістозні утворення мають м'яку структуру і чіткі контури. При появі кіст наступ критичних днів супроводжується хворобливістю молочних залоз. До ризику появи кістозної форми схильні жінки віком від 50 років. В даний період відбувається переважання естрогену в організмі.

  Надмірний ріст сполучної тканини спостерігається при дифузійної фіброзно-кістозної мастопатії (ДФКМ). Змішана форма супроводжується виникненням кістозних пухлин невеликого розміру. Освіти можуть бути розкидані в хаотичному порядку. Фіброзно-кістозна мастопатія молочних залоз проявляється одночасно на двох грудях, тому носить другу назву: двостороння дифузна мастопатія. Усередині пухлин знаходиться рідина прозорого кольору, проте взяти пункцію на аналіз вмісту не надається можливим через маленького розміру освіти.

  Діагностувавши мастопатію, не слід пускати лікування на самоплив. Дана хвороба не може самостійно пройти. Лікар-мамолог видасть висновок, поставить діагноз, призначить лікування. Найголовнішою небезпекою мастопатії є здатність переростання в онкологічне захворювання грудей. Знаючи особливість патології, медики насторожено ставляться до мастопатії, відразу визначаючи її як передраковий стан, хоча спочатку освіта є доброякісним.

  У більшості випадків в групу ризику потрапляють жінки після 40 років, але не виключений ризик розвитку захворювання у молодих дівчат. Найбільше мастопатії схильні до пацієнтки, хворіли багатьма гінекологічними захворюваннями. Подальший розвиток недуги має безпосереднє відношення до нейрогуморальної регуляції (порушення процесів життєдіяльності організму).

  Численні гормони відповідають за ріст і розвиток грудей, найбільш значущими з них є: прогестерон, естрогени, соматотропний гормон і пролактин. Стан молочних залоз залежить від співвідношення гормонів в організмі. Гормональний дисбаланс тягне за собою шанс розвитку недуги. Серед інших причин мастопатії виділяють:

  • настання менопаузи пізніше нормального терміну;
  • переривання вагітності або її відсутність протягом усього життя;
  • ранній початок менархе (менструації);
  • відмова від грудного вигодовування дитини;
  • вік жінки старше 35 років;
  • генетична схильність.

  Доброякісне захворювання має характерні ознаки патологічного процесу, при появі яких жінки повинні звертатися до лікаря, поки недуга не придбав форми раку. Від ступеня розвитку мастопатії залежать симптоми, найпоширенішими з яких є: больовий, нагрубання молочної залози в 2 фазі місячних, поява вузликів і виділень з сосків. Ехопрізнакі захворювання визначаються на УЗД. Від форми захворювання залежать його характерні ознаки:

  1. Дифузний фіброаденоматозом вражає молодих жінок. З'являється синдром «кам'яної грудях», можна промацати зернистість. Відзначається біль, зняти яку можуть тільки анальгетики.
  2. Якщо не вилікувати попередній вигляд недуги, то почне розвиватися вузлова мастопатія. При пальпації виявляються кісти, ущільнення, вузлики. Всі освіти не мають чітких меж і можуть досягати 7 см.

  Початкові симптоми хвороби протікають непомітно. Насторожити може з'явився дискомфорт в області молочних залоз: він виникає в залежності від менструального циклу, особливо явно ознака проявляється в період ПМС. Часто жінки не помічають змін, а в цей час захворювання розвивається далі. Наступними ознаками можуть бути:

  • незначні болі;
  • набухання молочних залоз;
  • ущільнення;
  • підвищена чутливість молочних залоз;
  • прозора рідина з соска;
  • збільшення пахвових лімфовузлів.

  Неприємні больові відчуття можуть бути як сильно, так і слабо вираженими: від стадії мастопатії залежить їх інтенсивність і характер прояву. Початковий етап хвороби характеризується болем перед настанням місячних, тому сприймається пацієнтками як частина ПМС. Мастопатія характеризується застоєм венозної крові, що призводить до сильних больових відчуттів (при яких неможливо доторкнутися до молочних залоз) і набухання. Типи болю при мастопатії бувають:

  Наступна ознака мастопатії змушує при його появі відразу бігти до лікаря. Виділення можуть бути виявлені як при натисканні на сосок, так і без прикладання зусиль. Колір рідини може бути кров'яним, білим, коричневим (гнійним), зеленим. При відсутності виділень лікар каже про їх прозорий колір. Кров'янистий відтінок з домішками крові свідчить про специфічні процеси в молочній залозі злоякісного характеру. В організмі здорової жінки не повинно спостерігатися ніяких виділень, крім як в період лактації або при вагітності.

  Визначити це захворювання необхідно якомога швидше. При виявленні патології необхідно пройти мамографію. Спеціаліст ставить діагноз, вибирає тактику лікування і схему в залежності від факторів: віку пацієнтки, супутніх захворювань, ступеня розвитку хвороби, характеру порушення циклу менструацій. При фіброзно-кістозної мастопатії, може знадобитися не тільки терапія, але і операційне втручання.

  При переростання мастопатії в злоякісну пухлину проводиться негайне її видалення. Операція при мастопатії носить назву секторальної резекції молочної залози: груди залишається незайманою, а січуть лише частина тканини і фіброаденома. При операції в якості анестезії застосовують загальний наркоз, а маркування передбачуваних надрізів виробляють заздалегідь. Зберегти косметичну естетичність допомагає контроль за допомогою УЗД.

  Лікування фіброзної мастопатії молочної залози

  При помірній дифузній формі мастопатії необхідно консервативне лікування, але призначення ліків можливо лише після повного обстеження жінки і після бесіди з маммологом. Лікування захворювання з фіброматозних компонентом відбувається за допомогою прийому гомеопатичних препаратів. Спеціаліст підбере комплекс лікування, який допоможе відрегулювати гормони через зміцнення захисних сил організму. Якщо прийому медикаментозних препаратів недостатньо, то призначається адекватна гормональна терапія.

  Особливості терапії фіброкистозною форми захворювання включають цілий комплекс заходів. Перше, що необхідно зробити - відрегулювати харчування, почати прийом вітамінів і мінералів. При доброякісному освіті терапія препаратами допоможе і не буде потрібна операція. Як лікувати мастопатію молочної залози? Фіброкістоз лікується наступними лікарськими засобами:

  • сечогінні препарати;
  • НПЗП (нестероїдні препарати протизапальної дії);
  • седативні;
  • засоби для зниження біоактивності естрогенів;
  • БАДи (Феокарпін);
  • ліки, щоб знеболює симптоми;
  • гомеопатичні препарати;
  • засоби для регулювання роботи щитовидної залози.

  Перед прийомом будь-яких лікарських препаратів необхідно звернутися до лікаря, який підбере індивідуальні, які підходять для кожного ступеня розвитку хвороби препарати. Головними правилами при лікуванні таблетками є дотримання схеми прийому і необхідність не переривати курс. Серед найефективніших таблеток від мастопатії виділяють:

  • Мастодинон (йод, хлорофіл, водорості ламінарії) - препарат є і у вигляді крапель;
  • Мамоклам (верболіз, стебліст, етанол, фіалка);
  • Маммолептин (ріг оленя, корінь женьшеню).

  протизапальні препарати

  Головна причина болю в області молочних залоз - запальний процес, зняти який допомагають лікарські засоби. Прийом негормональних протизапальних препаратів лікар призначає перед початком місячних. Протизапальні ліки усувають гострі напади мастопатії, але т. К. Дана група препаратів є сильнодіючою, то тривалий час їх не можна приймати. Тривалий курс прийому веде до зворотного ефекту - зростання пухлиноподібних утворень і кров'яному застою. Приймають такі медикаменти проти запалень:

  Компонент бере участь в нормалізації синтезу гормонів щитовидної залози, порушення функціонування якої веде до розвитку мастопатії. Добова потреба елемента становить від 50 до 200 мкг. Велика кількість йоду міститься в морепродуктах, йодованої солі, яйцях, молоці, яловичої печінки. Заповнити недолік елемента можна і за допомогою препаратів:

  Цілі початку гормональної терапії - зменшити кількість естрогенів, нормалізувати рівень гіпотиреозу (гормони щитовидної залози) і пролактину. Антиестрогенна лікування блокує специфічні рецептори, з якими взаємодіє естроген, що призводить до зменшення біологічної активності. Серед таких препаратів виділяють Тореміфен і Тамоксифен, помітний ефект від яких можна отримати після 3 місяців прийому. Профілактикою від раку молочної залози виступають оральні контрацептиви (протизаплідні), які змінюють гормональний фон.

  Народні засоби при мастопатії молочної залози

  Перевагою застосування народних засобів для лікування мастопатії є те, що вони не мають протипоказань, окрім особистої непереносимості. Природні препарати застосовуються зовнішньо у вигляді мазей і компресів власного виготовлення. Всі ліки можна поєднувати з прийомом медикаментів. Є безліч лікувальних методик проти мастопатії, пов'язаних з приготуванням трав. Дієві рецепти лікування народними засобами представлені в таблиці нижче:

  Відео: що таке мастопатія у жінок

  Інформація представлена ​​в статті носить ознайомлювальний характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

  Мастопатія молочної залози: лікування, фото, ознаки та симптоми

  Молочна залоза - унікальне утворення в жіночому організмі. Це єдиний екзокринний орган, для вивчення якого існує власна спеціальність - маммология. Справа в тому, що захворювання молочної залози можуть, розпочавшись непомітно, перетворитися в ряді випадків в серйозні і небезпечні для життя онкологічні захворювання.

  Ціла група різних патологічних станів і змін в молочній залозі можуть бути об'єднані збірним терміном «мастопатія молочної залози», але, що це таке і як лікувати мастопатію? - Адже в цю групу входять самі різні запальні, доброякісні та злоякісні новоутворення і зміни, які мають різну клінічну картину.

  Крім того, під мастопатію жінки часто мають на увазі ряд неприємних відчуттів в грудях, які пов'язані з перебігом овариально - менструального циклу. До них відносяться болю, відчуття важкості, можливі виділення із сосків.

  Але в медицині існує точне визначення цього стану.

  Мастопатія молочної залози - що це таке?

  Мастопатія молочної залози - це спочатку доброякісне захворювання молочної залози, при якому розростається сполучнотканинна основа органу, або строма.

  Як відомо, заліза складається з власної тканини, яка виробляє молоко. Залозиста тканина розташована в вигляді острівців, які покояться в сполучнотканинному «каркасі». Найчастіше причинами появи змін в молочній залозі є регулярні зміни гормонального фону жіночого організму.

  Але, не дивлячись на те, що в зв'язку з менструальним циклом зміни закономірні, прояви мастопатії у жінок бувають різними.

  Існує безліч класифікацій мастопатії, які зручні різним фахівцям. Одна з найбільш уживаних - комбінована клініко - морфологічна класифікація, яка поділяє всі освіти на два види:

  Перша група не передбачає наявності вузлів, для неї характерно рівномірне розростання або залізистої (аденоз) або фіброзної тканини (фіброзна форма). Змішана форма носить назву фіброаденозной дифузійної мастопатії.

  При вузловій, або осередкової формі мастопатії в тканини органу виникають вузлуваті освіти, які можуть бути представлені вогнищами вузлового фіброзу (фіброзно - кістозна мастопатія молочних залоз).

  У тому випадку, якщо до вогнищ фіброзу згодом додається заміщення тканини кістами, то виникає кістозна мастопатія молочних залоз.

  Кілька «особняком» варто масталгия або мастодиния - загальний хворобливий стан молочної залози без ознак запалення. Саме така форма часто супроводжує альгодисменорею (хворобливі місячні).

  Причини виникнення мастопатії

  Крім явних причин, що призводять до мастопатії, існують певні категорії ризику. Якщо описувати їх простою мовою, то можна виділити:

  • Ранній початок менструацій (менархе в 11 років і раніше), швидке встановлення циклу;
  • Тривала відсутність першої вагітності, пологів, пізні перші пологи - 30 років і старше;
  • Відсутність грудного вигодовування, відмова малюка від грудей;
  • Пізніше настання менопаузи (50 років і більше);

  Крім цих факторів, існують і виробляють фактори:

  • Порушення оваріально - меструального циклу;
  • Хронічні запальні захворювання жіночих статевих органів: сальпінгіти, аднексити, ендометрити;
  • аборти;
  • Стресові стани.

  У виникненні різних видів мастопатії велике значення мають стану, які характеризуються значним надлишком естрогенів, і недоліком прогестерону. Майже всі ці пацієнтки спостерігаються у гінеколога - ендокринолога з такими захворюваннями, як дисфункціональні маткові кровотечі, ендометріоз, міома матки або фолікулярні яєчникові кісти.

  Перші ознаки і симптоми мастопатії молочної залози

  Велике значення для своєчасної діагностики та лікування мастопатії є санітарна грамотність населення. Дівчина, жінка повинна розуміти - існують насторожуючі перші ознаки мастопатії молочної залози, при появі яких потрібно негайно звернутися в жіночу консультацію. Ось ці симптоми дебюту захворювання:

  1. Незрозумілі виділення з соска. Неважливо, який вони мають характер, адже їх не повинно бути зовсім;
  2. Зміна шкіри соска, і ареоли (навколососкового гуртка);
  3. Освіта ущільнення в тканинах;
  4. Зміна кольору шкіри (поява наприклад, почервоніння);
  5. Болі в залозі будь-якої локалізації та тривалості;
  6. Зміна (посилення) венозного малюнка.

  Ці «провісники», виявлені на ранній стадії, можуть істотно помочити в боротьбі з хворобою ще до розвитку основної клінічної картини захворювання.

  Симптоми мастопатії молочної залози

  Крім перерахованих вище ознак почав захворювання, існує стадія розгорнутих клінічних проявів. Симптоми мастопатії молочної залози в цьому випадку можуть проявитися наступними ознаками:

  • Періодичні болі, які можуть бути пов'язані з менструальним циклом;
  • Наявність різноманітних затвердіння і ущільнень, при цьому вузлики можуть бути чітко пальпована;
  • Зміна обсягу, форми або положення молочних залоз.

  Мастопатія молочної залози, симптоми і ознаки якої не виявляються довгий час, може після короткого періоду відразу трансформуватися в активно протікає процес, тому потрібно бути пильним.

  Діагностика і самообстеження

  Самообстеження - це найважливіший метод профілактики мастопатії. Його навичкам повинна бути навчена кожна дівчина. Самообстеження проводиться в спокійних умовах, перед дзеркалом, стоячи. Корисно повторити пальпацію лежачи, оскільки виникає зміщення тканин молочних залоз.

  Самообстеження (так само як і інші види обстеження) потрібно проводити в той час, коли набухання залоз знижується. Зазвичай це відбувається на другому тижні менструального циклу.

  Правила самообстеження молочних залоз наступні:

  • спочатку треба оглянути залози з опущеними руками, а потім - з піднятими вгору;
  • потім потрібно оглянути груди на предмет ранніх ознак мастопатії (див. вище);
  • пальпація проводиться з підкладкою валика під лопатку, для зручності. Заліза повинна обмацує протилежної рукою;
  • обмацувати потрібно повільно, без сильного тиску і в трьох положеннях: тримаючи руку за головою, в сторону і вздовж тіла;
  • напрямок обмацування - від соска назовні і вгору, потім - всередину і вниз, до грудини.

  На завершення обстеження обмацуються області пахв, а також надключичні ямки на предмет збільшених лімфатичних вузлів.

  Методи дослідження молочних залоз в лікувальному закладі

  Сучасне дослідження є безболісним, швидким і безпечним. Практично повну інформацію дає проведення мамографії та УЗД молочних залоз. У складних випадках робиться біопсія з гістологічним дослідженням отриманого зразка тканини, проводиться дослідження рівня гормонів в крові.

  Лікування мастопатії молочної залози

  Існує відмінність між способами лікування вузлової і дифузійної форм. Як правило, терапія дифузійної форми буває консервативної, а мастопатія молочної залози, лікування якої консервативним шляхом неефективно, підлягає оперативному лікуванню. Найчастіше, це відноситься до вузловим формам.

  Оперативне лікування полягає в висічення вузлів, але цей вид втручання є симптоматичним, оскільки не усуває причини захворювання, і можливо, доведеться проводити повторні оперативні втручання, при зростанні вузлів або їх утворення.

  Тому так важливі принципи консервативного лікування, без ножа і операційного столу. До них відносяться:

  1. Лікування у ендокринолога, нормалізація гормонального фону естрогенів і гормонів гіпофіза;
  2. Своєчасна терапія хронічного запалення жіночих статевих органів і малого тазу;
  3. Правильний підбір бюстгальтера;
  4. Лікування захворювань печінки;
  5. Профілактика травм молочної залози;

  При виборі як лікувати мастопатію обов'язково слід врахувати вік пацієнтки, а також швидкість змін, що відбуваються в тканинах молочної залози.

  Чим більше жінка народжує і годує грудьми, тим менше ризик розвитку мастопатії і наступних неприємних захворювань.

  Сучасна профілактика мастопатії досягла великих успіхів - і з упевненістю можна стверджувати, що жінка, що дотримує і виконує наступні заходи, позбавлена ​​від раптових «неприємних сюрпризів», пов'язаних з розвитком мастопатії:

  • регулярне проведення УЗД (щорічно);
  • проведення мамографії;
  • самообстеження не менше, ніж 1 раз на місяць.

  На закінчення хочеться відповісти на часто задається питання: що краще, мамографія або УЗД?

  Вони доповнюють один одного, і кожен метод має свої переваги і недоліки. Так, мамографія може бути трохи болючою і все одно зводиться до променевому навантаженні. Зате вона проводиться дуже швидко, і на руки видається результат з високою роздільною здатністю.

  При УЗД лікар прицільно може оглянути місце, яке його цікавить, оглянути лімфовузли. Променеве навантаження відсутня, але метод займає триваліший час. Потрібно, розумно поєднувати обидві методики, хоча б по разу в рік кожну. Це забезпечить своєчасну діагностику практично будь-яких, навіть незначних проявів мастопатії.

  Інформація надана в інформаційно-довідкових цілях, ставити діагноз і призначати лікування повинен професійний лікар. Не займайтеся самолікуванням. | Угода | Контакти | Реклама | © 2018 Мед.Консультант - Здоров'я On-Line

  Добавить комментарий

  Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

  6 + 2 =