ознаки лямбліозу

Лямбліоз у дорослих - симптоми і схема лікування

Лямбліоз у дорослих - поширена паразитарна інфекція, що викликається найпростішими з класу джгутикових. Вперше кишкові паразити, як збудники захворювання вивчені і описані російським ученим Д. Лямблем в 1859 році і згодом були названі в його честь. Ця паразитарна інфекція поширена повсюдно. За даними ВООЗ, щорічно лямбліями заражаються до 200 000 чоловік у всьому світі.

Паразити можуть існувати в двох формах: нерухомою (цисти) і рухомий (вегетативної). Згідно зі статистикою людині досить отримати із зовнішнього середовища всього 10 цист, щоб заразитися і через деякий час почати виділяти величезну кількість лямблій під час дефекації. На перших порах хвороба часто протікає безсимптомно і носій паразитів, сам того не знаючи, заражає оточуючих людей. Щоб успішно боротися з інфекцією, потрібно знати про неї якомога більше. Давайте з'ясуємо, що таке лямбліоз, дізнаємося все про шляхи зараження, характерних симптомах хвороби і методи лікування.

Лямбліоз у дорослих: шляхи зараження

Кишкові лямблії з роду джгутикових - надзвичайно життєздатні мікроорганізми, вони можуть довгий час зберігати свою активність в навколишньому середовищі. Основне місце проживання паразитів в організмі людини - верхні відділи тонкого кишечника. Трофозоіти (вегетативні) лямблії мають форму груші, 4 пари джгутиків і присосок, за допомогою якої вони кріпляться до слизової оболонки в тонкому кишечнику.

Це рухлива форма лямблій, вони можуть переміщатися в середні або дистальні відділи кишечника. У товстій кишці трофозоїти потрапляють в несприятливі для них умови, тому перетворюються в суперечки (цисти) і виділяються в зовнішнє середовище з випорожненнями. Цист мають овальну форму і оточені захисною оболонкою.

Лямблії в організмі розмножуються дуже швидко. Прикріплений до стінок кишечника вони починають поглинати поживні речовини (вітаміни, мікроелементи, амінокислоти, жири), порушують функціонування кишечника і перешкоджають його рухової активності. В результаті організм не отримує необхідних, життєво важливих речовин, що проявляється зниженням життєвої енергії і погіршенням самопочуття і негативно відбивається на функціях підшлункової залози і жовчовивідних шляхів.

Активна діяльність паразитів супроводжується виділенням токсинів, що вражають стінки тонкого кишечника, провокує зниження активності ферментів і порушує всмоктуваність вітамінів, вуглеводів і жирів.

В навколишньому середовищу (поза організмом людини) лямблії у вигляді цист можуть зберігатися до 3-х місяців. Зараження паразитами відбувається різними шляхами:

 • Контактно-побутовий. Збудник проникає в організм через брудні руки і предмети побуту (одяг, посуд, іграшки), при недотриманні правил особистої гігієни.
 • Водний. Людина заражається при вживанні недостатньо очищеної води або використання для побутових потреб води з відкритих водойм. Сира водопровідна вода теж небезпечна, її слід обов'язково кип'ятити.
 • Харчовий. Джерелом зараження виступають будь-які продукти харчування, які не пройшли термічну обробку і недостатньо добре промиті водою перед вживанням (ягоди, фрукти, овочі).

Крім цього, рознощиками цист є мухи, миші або домашні тварини (кішки, собаки), які переносять паразитів на своїй шерсті.

Клінічна картина захворювання залежить від багатьох факторів (віку, тривалості інфекції, ступеня обсіменіння паразитами). У багатьох випадках хронічний лямбліоз у дорослих протікає в латентній (прихованій) формі і проявляється низкою порушень з боку органів шлунково-кишкового тракту. Хворого турбують такі симптоми:

 • Відчуття тяжкості і біль у правому підребер'ї або в області пупка;
 • Відсутність апетиту, нудота;
 • Печія, відрижка, відчуття швидкого насичення;
 • Запори, що змінюються діареєю;
 • Поява пінистого стільця;
 • Бурчання в животі і підвищене газоутворення;
 • Набряклість, підвищене потовиділення;

Оскільки в результаті життєдіяльності паразитів, організм отруюють токсини, для хворих лямбліоз характерні такі ознаки:

 • Сухість, блідість або желтушность шкірних покривів;
 • Заїди і тріщини в куточках рота;
 • Невмотивована слабкість, втома;
 • Головні болі, запаморочення;
 • Тривожність, дратівливість;
 • Нервові розлади, депресії, безсоння.

Хронічний лямбліоз створює умови для застою жовчі, що веде до порушень функцій жовчовивідних шляхів. Якщо кишкові паразити проникають в жовчний міхур, виникає запальний процес і розвивається холецистит. Надалі ослаблена імунна система вже не здатна чинити опір розвитку інфекції, що веде до дистрофічних змін тонкої кишки, синдрому подразненого кишечника, ураження печінки.

Гостра форма лямбліозу заявляє про себе слабкістю, схудненням, кишковими коліками, психовегетативними реакціями і інфекційно алергічними проявами.

Ознаки лямбліозу у дорослих часто маскуються під захворювання органів шлунково-кишкового тракту. У таких випадках хворому можуть поставити діагноз холецистит, ентероколіт, дуоденіт, дискінезія жовчовивідних шляхів. Алергічні реакції, що розвиваються у відповідь на отруєння організму продуктами життєдіяльності паразитів, можуть нагадувати симптоми атопічного дерматиту і супроводжуватися алергічним кашлем, нежиттю і провокувати розвиток бронхіальної астми.

Комплекс симптомів при лямбліозі часто супроводжується проявами вегето - судинної дистонії, у хворого відзначаються ознаки гноблення нервової системи, незрозуміла апатія, слабкість і дратівливість. Тому основним завданням фахівця є постановка правильного діагнозу, що дозволить призначити адекватне лікування і в кінцевому підсумку звільнити організм від паразитів.

Діагностичні заходи при лямбліозі включають кілька основних методик:

 • Зондування верхнього відділу кишечника з подальшим вивченням його вмісту;
 • Аналіз калу на лямблії (дозволяє виявити цисти). З огляду на інкубаційний період, при одиничному дослідженні паразити можуть бути відсутні. Тому аналіз стільця повторюють з тижневим інтервалом протягом 2-х місяців.
 • Інтеротест. Сучасний метод діагностики заснований на ковтанні спеціальної желатинової капсули, всередині якої знаходиться капронова нитка. Оболонка капсули в кишечнику розчиняться, а нитка виходить назовні з калом. В результаті мікроскопічного аналізу на ній виявляються прикріпилися паразити.

Крім цього, для уточнення діагнозу широко застосовують специфічну діагностику, зокрема серологічні методи, що дозволяють визначити наявність антитіл до лямблій в плазмі крові.

Лікування лямбліозу у дорослих здійснюється в три етапи:

 1. На першому етапі ліквідовують наслідки токсикозу, для чого призначають хворому спеціальну дієту, що перешкоджає розмноженню лямблій. Одночасно з цим на протязі 1-2 тижнів хворий повинен приймати жовчогінні засоби, ентеросорбенти, антигістамінні препарати. Подібна терапія сприяє очищенню організму і попереджає розвиток ускладнень при подальшому прийомі медикаментозних засобів.
 2. другий етап - це основна протипаразитарна терапія. Хворому призначають курс препаратів, дія яких спрямована на знищення найпростіших. Для цієї мети застосовують похідні препарати Фуразолідон, Метронідазол, Орнідазол, Тинідазол, Албендазол. Необхідний медикамент лікар підбере в індивідуальному порядку. При цьому фахівець врахує можливі протипоказання, стан хворого, визначить тривалість прийому і дозування препарату. Одночасно з ліками від паразитів, на цьому етапі продовжують прийом ентеросорбентів і антигістамінних засобів.
 3. На третьому етапі лікувальні заходи спрямовані на зміцнення імунітету та підвищення захисних сил організму. Хворому призначають полівітамінні комплекси, ферментні препарати, пребіотики, рослинні адаптогени і пробітотікі. Важлива роль на цьому етапі лікування відводиться дотриманню особливої ​​дієти.

При лікуванні лямбліозу останнім часом застосовують сучасні потужні препарати Макмірор і Немозол. Макмірор одночасно зі знищенням паразитів сприяє лікуванню супутніх патологій (виразковій хворобі шлунка, інфекцій сечовивідних шляхів). Немозол застосовують у складі комплексного лікування.

Він випускається у вигляді таблеток, сиропу і розчину для ін'єкцій. Препарат дуже сильний, тому призначати його повинен лікар, з урахуванням можливих протипоказань. Терапія здійснюється за певною схемою, з урахуванням особливостей протікання хвороби у конкретного пацієнта.

При гострих формах лямбліозу застосовують екстрену однофазную схему лікування, що припускає прийом великих доз Метронідазолу протягом 5-7 днів.

Дієта при лямбліозі у дорослих на першому, підготовчому етапі, складається на основі продуктів, що уповільнюють розмноження лямблій. Рекомендується обмежити до мінімуму вживання вуглеводів (борошняних страв і солодощів) і віддавати перевагу білковій їжі і продуктів з високим вмістом клітковини. У цей період хворому потрібно вживати:

 • Свіжі і варені овочі
 • сухофрукти
 • різноманітні каші
 • пісне м'ясо
 • Рослинна олія

На третьому, відновному етапі, щоденне меню складається на основі продуктів, що поліпшують перистальтику кишечника. У раціон харчування включають:

 • Варене пісне м'ясо і нежирну рибу
 • Кисломолочні продукти (кефір, йогурт, сир)
 • Фруктові та овочеві пюре
 • Каші (вівсяну, гречану, перлову)
 • Печені яблука
 • Свіжі фрукти та овочі (капусту, моркву, яблука, груші)
 • Ягоди (журавлину, брусницю)
 • зелень

З раціону слід повністю виключити хліб, борошняні, кондитерські вироби та солодощі, незбиране молоко, макаронні вироби. Рекомендується відмовитися від ковбасних виробів, м'ясних консервів і тваринних жирів. З круп можна вживати рис, гречку, перловку.

Пацієнту необхідно дотримуватися посилений питний режим, щоб швидше очистити організм від токсинів. Корисно пити кислуваті морси з журавлини, брусниці, зелений чай з лимоном, свіжі соки (морквяний, буряковий, березовий).

Чим лікувати лямбліоз у дорослих, крім традиційних консервативних методів з використанням медикаментозних засобів? Останнім часом широко рекламується антипаразитарні Монастирський чай, який за запевненням виробників здатний в короткий термін вирішити проблему без застосування токсичних хімічних препаратів. Чи так це насправді? Дізнаємося більше про склад і властивості альтернативного продукту.

Антипаразитарний Монастирський чай можна придбати в аптеці, спеціалізованому магазині, або замовити на сайті виробника, що краще, так як останнім часом з'явилося багато підробок. Як діє Монастирський чай? Виробники заявляють, що це повністю натуральне і безпечний засіб, створене на основі лікарських трав. При регулярному прийомі відповідно до інструкції, продукт гарантує наступний ефект:

 • Покращує роботу травної системи;
 • Знищує кишкових паразитів, хвороботворні бактерії і грибки;
 • Виводить з організму шлаки і токсини;
 • Зміцнює імунітет;
 • Усуває гнильні і бродильні процеси в кишечнику;
 • Має протизапальну дію;
 • Покращує відходження жовчі і стимулює роботу жовчовивідних шляхів;
 • Усуває алергічні реакції.

Монастирський чай створений за рецептами досвідчених травників і включає до свого складу безліч цілющих рослин і трав: шавлія, березу, полин, деревій, пижмо, ромашку, м'яту та ін. Правильно підібраний склад забезпечує лікувальний ефект і допомагає організму звільнитися від паразитів.

Монастирський чай приємний на смак і абсолютно безпечний. Його заварюють як звичайний чай і п'ють кілька разів на день, починаючи з 50 мл і поступово збільшуючи дозу до 200 мл на один прийом. Також зверніть увагу на новий ефективний препарат Intoxic. Детальніше про нього можна почитати тут.

Гарним доповненням до основного лікування служать народні засоби, ефективність яких перевірена століттями. Народні цілителі і травники давно помітили, що лямблії не люблять кисле середовище, тому активно використовують в своїх рецептах кислі ягоди (журавлину, брусницю), з яких готують морси і джеми. Рекомендують пити чай з лимоном, їсти квашену капусту. Крім цього, безліч рецептів засноване на вживанні відварів з зборів лікарських рослин і застосуванні городніх культур, що володіють дезинфікуючим дією (хрін, часник, редька).

 • Настоянка з хрону і часнику. Часник і хрін беруть в рівних пропорціях, очищають і подрібнюють за допомогою блендера. Потім в заздалегідь приготовлену, чисту ємність поміщають 50 г суміші і заливають її пляшкою горілки. Ємність закривають щільною кришкою і залишають в темному місці на тиждень. Готову настоянку фільтрують і приймають по 1 ч. Л. за півгодини до їжі вранці та ввечері. Якщо настоянка здається занадто гіркою, можна її попередньо розбавити з невеликою кількістю води.
 • Гарбузове насіння. Вважається, що сире насіння гарбуза знищують паразитів в організмі. При лікуванні лямбліозу потрібно з'їсти склянку очищених гарбузового насіння за один раз. Після чого слід, якомога довше утримуватися від прийому будь-якої рідини (в ідеалі 3 години). Подібну процедуру потрібно повторювати протягом трьох днів. Щоб полегшити виведення Лямбу з організму, ввечері можна випити проносне.
 • Горобиновий настій. Щоб приготувати лікувальний засіб, сушені плоди горобини (1 ч. Л.) Заливають 200 мл окропу і настоюють 2 години. Готовий настій вживають перед кожною їжею в обсязі 100 мл.
 • трав'яний збір. Спочатку готують збір з шабельника, м'яти, кореня оману і безсмертника, взятих у рівній кількості. Потім відміряють 2 ст. л. збору, поміщають в термос і заливають 0,5 л окропу. Термос закривають і залишають на всю ніч. Вранці готовий настій фільтрують і п'ють по 100 мл тричі на день протягом місяця.
 • лікувальний настій. Настій готують на основі збору з чистотілу, кореня родовика, вільхових шишок, березових бруньок і Репешко. Всі рослинні компоненти беруть в рівних кількостях. Для приготування кошти від паразитів відміряють 2 ст. л. збору, поміщають в термос, заливають 0,5 л окропу і залишають на ніч. Готовий настій проціджують і приймають 4 рази на день по 50 мл протягом двох місяців.

Народні рецепти досить ефективні, їх можна включати до складу комплексної терапії після консультації з лікарем.

Профілактика лямбліозу у дорослих

Щоб уникнути зараження лямбліями, необхідно суворо дотримуватися правил особистої гігієни:

 • Ретельно мийте руки перед їжею і після кожного відвідування туалету.
 • З особливою ретельністю промивайте овочі і фрукти. Якщо вживаєте їх в сирому вигляді, то обов'язково обдавайте окропом.
 • Пийте тільки очищену кип'ячену воду.
 • Уникайте купання в сумнівних і брудних водоймах зі стоячою водою. Не допускайте попадання такої води в рот.
 • Обов'язково мийте руки після спілкування з тваринами і здійснюйте їх антигельмінтну обробку.
 • Під час роботи на садово-городній ділянці надягайте рукавички.
 • Знищуйте мух, вони є основними переносниками паразитів. Не допускайте їх проникнення на кухню, до продуктів харчування.
 • При виявленні цист, профілактику захворювання проводите у всіх членів сім'ї.

Років з 15 у мене сильно зіпсувалася шкіра, все обличчя покрилося прищами, і з'явилася алергія на багато продуктів харчування. Довгий час безуспішно лікувався від алергії і шкірних проблем, поки на медогляді в аналізі не виявили наявність лямблій.

Потім проходив тривалий курс лікування, з дотриманням дієти і прийомом цілого списку препаратів для очищення організму і усунення алергічних проявів. В якості основного препарату лікар призначав Макмірор - він дуже ефективний і відрізняється низькою токсичністю.

У підсумку я став відчувати себе набагато краще, з'явилася енергія, особа очистилося, алергічні прояви давно не турбують. Розумію, що лікування тривале і не збираюся на цьому зупинятися, хочу довести курс терапії до кінця і повністю звільнитися від паразитів. Також користувався ще одним хорошим препаратом. Читайте відгуки про краплях Бактефорт.

Вже довгий час лікуюся від лямбліозу зі змінним успіхом. Дуже важко вивести цих паразитів, тим більше захворювання у мене вже в хронічній формі і від інтоксикації страждають внутрішні органи.

У підсумку до цього діагнозу додався холецистит. Плюс до всього слабкість, дратівливість, поганий настрій. Лікар призначив лікарські препарати і особливу дієту, намагаюся виконувати всі рекомендації і сподіваюся, що вдасться позбутися від паразитів.

я теж лікував в основному симптоми, а причину виявив на медогляді. лікар призначив купу таблеток і сказав сидіти на дієті. З дієтою проблем немає, я вегетаріанець, а ось через таблеток мені стало дуже погано. я шукав альтернативу, може народні засоби, але в підсумку купив прилад Біомедіс, який мене і врятував. повторні аналізи не виявили лямблій.

Перед використанням інформації з сайту необхідно проконсультуватися з лікарем.

Ознаки лямбліозу у дорослих і дітей

Лямбліоз - це поразка тонкого кишечника внаслідок впровадження в організм лямблій. Лямбліоз досить поширена хвороба. Зараження лямбліями в світі становить близько 10%. Серед дитячого населення інвазивність набагато вище і становить близько 40%.

Збудником інфекції є найпростіші - лямблії. У зовнішньому середовищі бактерія довго існувати не може. У вологому середовищі вони здатні зберігати життєздатність до 3 місяців. Проникаючи в організм, бактерії заселяють тонкий кишечник і починають своє розмноження. Мікроорганізми розмножуються кожні 12 годин, з кожним поділом їх кількість збільшується в 2 рази. Вони чутливі до дезінфікуючих засобів. При обробці нафтолізолом гинуть через 30 хвилин, більш згубна для них оцтова кислота, здатна знешкодити бактерії протягом 5 хвилин.

Джерелом інфекції є людина, заражений мікроорганізмами і деякі види тварин (кішки, кролики, корови, свині). Лямблії виділяються з калом. У калі вони здатні продовжувати життєдіяльність протягом великого проміжку часу. Стати джерелом інфекції здатні такі комахи, як мухи, таргани, комарі.

найбільш поширений водний шлях передачі. Нерідко у відкритих водоймах виявляється даний вид паразитів. Інвазія може статися при випадковому ковтанні води. Джерелом інфекції може стати і водопровідна вода, яка не пройшла належного очищення.

Харчовий шлях передачі також поширений. Цисти можуть перебувати на овочах, фруктах, хлібобулочних виробах. Молоко зараженої корови теж є джерелом паразитів. У молоці вони здатні зберігати життя до 100 діб.

Побутовий шлях передачі. Передача цист відбувається при спільному користуванні предметами побуту здорової людини з хворим. У селі інфікування може статися через забруднене грунт.

Фактори, що сприяють інфікуванню:

 • знижена кислотність;
 • ферментна недостатність;
 • знижений імунітет;
 • хірургічні операції на шлунку;
 • дитячий вік до 10 років;
 • великий колектив;
 • порушення розвитку жовчовивідних шляхів;
 • розлад харчування та трофіки тканин.

Пік інфікування припадає на літній період.

Після того як цисти досягли тонкого кишечника вони прикріплюються до його ворсинкам. Процес прикріплення призводить до розладу всмоктувальних функцій кишечника і його здатності перетравлювати їжу. Кінцевим результатом прикріплення і розмноження паразитів є запальні процеси в кишечнику, зміна мікрофлори. Через деякий час після інвазії спостерігаються дистрофічні, дегенеративні розлади в кишечнику. У разі наявності супутніх захворювань патологія може перейти в хронічну форму.

Захворювання може бути:

 • носійство - характеризується відсутністю клінічних симптомів, людина може і не підозрювати про наявність бактерій.
 • субклінічна - характеризується мінімальним проявом ознак хвороби.
 • манифестная - яскравий прояв всіх клінічних симптомів патологічного процесу.

У свою чергу, маніфестний лямбліоз ділиться на:

Ознаки кишкового виду хвороби це порушення стільця. Запори можуть змінюватися проносами. Частота випорожнень збільшується. Для цього виду захворювання характерно запалення в дванадцятипалій кишці і тонкому кишечнику. Хворі скаржаться на болі в животі і в правому підребер'ї, втрату апетиту, печію, здуття живота, бурчання, почуття тяжкості.

Біліарної - панкреатична форма

У запальний процес залучаються жовчовивідні шляхи. Ознаки біліарної - панкреатичного лямбліозу виявляються у вигляді симптомів холециститу, холангіту, панкреатиту. Хворі скаржаться на болі в правому підребер'ї, підвищення температури, свербіж шкіри, відрижку гіркотою, нудоту, блювоту, жовтушність шкірних покривів.

Ознаки позакишкові виду патології це алергічні реакції, астено - невротичний синдром.

Алергічні реакції при захворюванні нечасте явище. Вони можуть проявлятися внаслідок всмоктування в кров продуктів життєдіяльності бактерій. Розмноження паразитів призводить до сильної інтоксикації організму. Особливо важко алергія протікає у людей з ослабленим імунітетом.

Висип проявляється як:

 • кропив'янка - висип являє собою світло-червоні пухирі, які супроводжує постійна сверблячка. Висипання розташовується хаотично по всьому тілу.
 • дерматоз - являє собою ряд шкірних захворювань, що з'являються як вугрові, гнійничкові висипання, що викликають сильний свербіж.
 • блефарит - почервоніння і свербіж шкіри століття.
 • Неприборканий свербіж шкіри.

Астено - невротичний синдром супроводжується постійним відчуттям втоми, порушенням сну, перепадами в настрої, порушенням апетиту, болями в голові, почуттям тривоги.

Змішаний вид хвороби включає в себе ознаки всіх перерахованих вище форм.

Перебіг захворювання відрізняється наявністю комплексу симптомів, що свідчать про збої в роботі шлунково-кишкового тракту. Основними ознаками хронічного перебігу патології є порушення стільця. Процес всмоктування їжі змінюється в гіршу сторону. Діарея змінюється запором, що доставляє почуття сильного дискомфорту. Хворі скаржаться на постійні болі в животі, що посилюються при прийомі жирних продуктів, втрату апетиту, млявість, болі в голові, часту зміну настрою, погіршення загального стану. З'являється відчуття гіркоти у роті, язик обкладений нальотом.

Під час огляду лікар визначає блідість шкірних покривів, якщо інфекція протікає протягом тривалого часу, то спостерігається лущення шкіри на долонях і стопах, випадання волосся, підвищення показників температури тіла.

У дитячих колективах інфікування лямбліями досягає 40%. Діти більш сприйнятливі до інфекції і у них вона може протікати під виглядом різних хвороб, що є ускладненням при діагностиці.

Перші ознаки інвазії можуть проявитися через кілька тижнів після зараження. Симптоми зараження дітей і дорослих мають деякі відмінності.

Основні ознаки патології у дітей

 • Підвищення температури тіла - температурні показники не перевищують позначки 37.5. Батьки повинні насторожитися, якщо протягом тривалого часу спостерігається субфебрильна температура.
 • Порушення травлення, що проявляються як проноси або запори.
 • Скрип зубів - токсини, які потрапляють в кров, стають причиною порушення роботи нервової системи.
 • Зниження активності.
 • Болі внизу живота.
 • Кашель - є одним з ознак інфікування. Діяльність мікроорганізмів призводить до того, що у дітей розвивається на них алергія. За допомогою кашлю організм намагається захиститися від інфекції. Прояви кашлю схожі на напади задишки і астми.
 • Висип.

Останнім часом все частіше фіксуються випадки зараження маленьких дітей. Причинами захворювання стає нехтування правилами гігієни матір'ю. У дитини спостерігається сильний пронос, гіпертермія, сповільнюється фізичний розвиток.

Діагностика інфекції утруднена, оскільки симптоми її прояву надзвичайно різноманітні. Для постановки точного діагнозу потрібно провести ряд клінічних аналізів.

У комплекс аналізів входять:

 1. Загальний аналіз крові - результати аналізу будуть вказувати на запальний процес в організмі (збільшені показники лейкоцитів і ШОЕ).
 2. Обстеження калу на наявність найпростіших - дослідження калу проводиться під мікроскопом, в результатах будуть виділені цисти лямблій. Для достовірності аналіз проводиться в кілька етапів.
 3. ПЛР калу - використовується з метою виявлення антигенів збудника запального процесу.
 4. Ентеротест - суть тесту полягає в тому, що пацієнтові пропонують проковтнути желатинову капсулу, в якій знаходиться нейлонова нитка. Під дією ферментів кишечника капсула розчиняється, а паразити прикріплюються до нитки. Через деякий час нитка виходити разом з каловими масами, після чого вона піддається мікроскопічному дослідженню.
 5. біопсія - дозволяє визначити наявність мікроба і дізнатися загальний стан кишечника. Мінусом процедури є висока вартість.
 6. імунологічний аналіз - достовірність аналізу становить 80%. У крові присутність бактерій визначається через 2 тижні після інвазії. У крові визначаються антитіла, спрямовані організмом на боротьбу з чужорідними організмами. У разі якщо визначаються антитіла IgM, то захворювання знаходиться в гострій фазі, якщо ж в крові виявляються антитіла IgG, то це свідчить про хронічний перебіг хвороби. Коли в крові знаходять IgG і IgM антитіла це свідчить про загострення хронічного процесу в організмі.
 7. дуоденальне зондування - застосовується для виключення ерозивних уражень слизової кишки, часто супутнє захворювання.
 8. Аналіз калу на дисбактеріоз - паразити згубно впливають на мікрофлору кишечника, що сприяє розвитку дисбактеріозу.

Лікування інфекції у дорослих включає в себе широкий спектр лікарських засобів, які підбираються строго лікарем в залежності від ступеня тяжкості хвороби і клінічних симптомів. У дорослих лікування проводиться поетапно.

Перший етап спрямований на усунення з кишечника мікроорганізмів, поліпшення ферментації в травному тракті і корекцію захисних функцій організму. Терапія, направлена ​​на усунення збудника хвороби триває близько двох тижнів. На даному етапі важливо дотримуватися дієти.

Дієта повинна включати в себе продукти, що створюють несприятливі умови для лямблій (каші, овочі, рослинне масло). Виключаються продукти багаті вуглеводами.

Другий етап полягає в застосуванні хіміопрепаратів (імідазол, тинидазол) і препаратів нітрофуранового ряду. Добре зарекомендував себе препарат - орнідазол. Орнідазол досить добре переноситися хворими, а патогенний мікроорганізм не здатний проявити по відношенню до нього стійкості. Також використовуються антигістамінні засоби та ентеросорбенти.

третій етап полягає в створенні несприятливих умов для лямблій. На третьому етапі на допомогу приходить народна медицина.

Специфічних методів профілактики не існує. Необхідно дотримуватися правил особистої гігієни, ретельно мити фрукти і овочі, пити очищену воду.

Додати коментар Скасувати відповідь

Всі статті на ресурсі написані дипломованими фахівцями і практикуючими лікарями. Однак при всьому при цьому, вони носять виключно ознайомлювальний характер. У разі виникнення симптомів захворювання необхідно звернутися до лікаря.

Лямблії у дорослих - симптоми, діагностика та лікування

Лямбліоз - це поширене інфекційне захворювання організму людини, викликане кишковою одноклітинним паразитом лямблій. Зустрічається лямбліоз у дорослих і дітей в усьому світі.

Лямблії - одноклітинні мікроскопічні паразити, здатні розмножуватися в тонкому кишечнику людини. При зараженні цим паразитом і наявності клінічних симптомів захворювання потрібно адекватне лікування лямбліозу.

Захворювання має як легке, так і тяжкий перебіг. У деяких випадках носії лямблій самі не хворіють, але можуть заразити оточуючих, оскільки їхнє тіло служить безпечним контейнером для збудників.

Що це таке? Лямблії - це одноклітинний паразит, який за сприятливих умов проявляє велику активність. Збудник лямбліозу може існувати в двох формах: трофозоіди і цисти. Трофозоіди активно розмножуються, викликаючи появу негативних симптомів. Цисти - це округлі освіти, які захищають несформовані трофозоіди від агресивних чинників.

Основний спосіб зараження лямбліоз - фекально-оральний. Цисти з фекаліями людини або тварини потрапляють у зовнішнє середовище. Вони здатні зберігати життєздатність у водоймах протягом декількох місяців. Збудники лямбліозу витримують заморожування, підвищення температури до 50 ° C. Вони гинуть при кип'ятінні. Зараження лямбліоз можливо при вживанні води з-під крана, при митті фруктів і овочів накопичений водою. У літній період можна заразитися, купують у водоймі, зараженому цистами лямблій.

Дуже рідкісним вважається контактно-побутовий шлях зараження. Але, все ж, він можливий при недотриманні гігієнічних правил в побуті.

 1. Лямбліоносітельство (безсимптомний лямбліоз) - ознак хвороби немає, але при цьому людина виділяє лямблії в навколишнє середовище.
 2. Кишкова форма - ознаки порушення функцій кишечника.
 3. Гепатобіліарна форма - порушення функцій печінки, жовчовивідних шляхів.
 4. Лямбліоз як супутнє захворювання, коли основне хронічне захворювання (атопічний дерматит (шкірна алергія), целіакія (генетична хвороба, при якій білок глютен викликає пошкодження слизової тонкого кишечника, і порушується процес всмоктування)), викликає зниження імунітету, і приєднуються різні інфекції, наприклад лямбліоз .

У дорослих симптоми лямблій можуть варіюватися і залежати від різних факторів, таких, як кількість лямблій в організмі, тривалість зараження, вік пацієнта. В основному симптоми зараження лямбліоз у дорослих виражаються в якості порушень роботи шлунково-кишкового тракту.

Тривалість інкубаційного періоду лямбліозу від 1 до 3 тижнів. Типовим симптомом лямбліозу у дорослих є гастроінтестинальний синдром. Оскільки паразити локалізуються в тонкій кишці, це призводить до порушення багатьох функцій травного тракту.

При гострій формі манифестного лямбліозу переважають болі в області пупка і / або правого підребер'я, ознаки диспепсичних розладів - нудота, відрижка, здуття живота, відчуття переповненості шлунка, втрата апетиту і т. Д. Болю не залежать від прийому їжі, носять постійний ниючий характер, іноді бувають гострими. Характерна діарея з частотою дефекацій до 3-5 разів протягом доби.

Рідкий і пінистий стілець, що спостерігається на початку хвороби, потім стає жирним і полуоформленние. Часто проноси чергуються з запорами. Тривалість гострої фази трохи довше 7 днів, після чого настає одужання або перебіг хвороби стає підгострим або хронічним.

Отже, розглянемо основні прояви кишкової форми лямбліозу:

 • неоднозначна біль у правій частині надчеревній ділянці;
 • хворобливість в районі пупка, не пов'язана з прийомами їжі;
 • приступообразні болю з нудотою і блювотою;
 • почуття переповненого шлунка, що супроводжується здуттям живота;
 • погіршення апетиту;
 • відрижка;
 • стеаторея - велика кількість жирів в калі (зазвичай при ентериті);
 • печія;
 • проблеми зі стільцем: діарея (іноді пінистого характеру) може змінюватися запорами і навпаки.

Гепатобіліарна форма теж часто зустрічається у дорослих пацієнтів. Зазвичай вона виражається холециститом (запаленням жовчного міхура), а також дискінезією (порушенням моторної функції) жовчовивідних шляхів. У цих випадках основними симптомами захворювання є:

 • біль у правому підребер'ї;
 • відчуття гіркоти у роті;
 • відрижка з гірким присмаком;
 • болючість при доторканні до живота в області жовчного міхура;
 • шкірні прояви лямбліозу обмежуються невеликою жовтяницею і свербінням.

Характерні також загальні симптоми: блідість шкіри (навіть при нормальній концентрації гемоглобіну в крові), слабкість, дратівливість, синці під очима, «заїди» навколо рота, алергічні прояви.

Запущена форма лямбліозу виявляється переважно у дорослих людей і дітей шкільного віку. Для неї характерно рецидивуючий перебіг.

Розглянемо ознаки лямбліозу в хронічній формі:

 • погіршення загального стану організму людини (відставання у фізичному розвитку у підростаючого покоління);
 • дисфункція шлунково-кишкового тракту (нестійкий і нерегулярні випорожнення, ниючі болі в животі, нудота, відсутність апетиту і т.д.);
 • холецистити і коліти;
 • погіршення самопочуття у вигляді головного болю, нездужання, хвороблива худорлявість, гіпотрофія;
 • занепад сил і обкладений язик;
 • нерівномірне забарвлення шкіри (в разі закрепів);
 • алергічні реакції (свербіж на шкірі, кропив'янка і т.д.);
 • бронхіальна астма, артрит та багато іншого.

Лікування лямбліозу досить тривалий. Для того, щоб знищити все лямблії, кількість яких у дорослої людини може досягати декількох мільйонів, потрібно кілька курсів проти паразитарних препаратів. Також необхідно відновити мікрофлору кишечника, провести детоксикацію.

Лямблій складно діагностувати без лабораторного підтвердження. При підозрі на лямбліоз направляють на:

 • аналіз крові (виявляються антитіла до лямблій);
 • дослідження калу (виявлення цист);
 • дуоденальне зондування - у вмісті просвіту дванадцятипалої кишки знаходять лямблій.

Найдоступнішим методом лабораторної діагностики лямбліозу є копрологическое дослідження. Однак слід зазначити, що цисти лямблій в калі можна виявити не завжди. Крім цього бажано провести дослідження дуоденального вмісту. А також проводиться серологічна діагностика лямбліозу, коли специфічні антитіла виявляються в крові через 2-4 тижні після зараження.

Як виглядає лямбліоз, пропонуємо до перегляду докладні фото.

У дорослих лікування лямбліозу повинно проводитися тільки лікарем інфекціоністом або гастроентерологом і жодним чином не самостійно в домашніх умовах.

Схема лікування лямбліозу здійснюється в 3 етапи:

 1. Поліпшення діяльності кишечника, усунення токсикозу, підвищення імунітету.
 2. Протипаразитарне лікування препаратами.
 3. Зміцнення захисних сил, створення умов, які перешкоджають розмноженню лямблій.

У число обов'язкових заходів включена особлива дієта, завдяки якій можна створити певні умови, які не дозволяють лямблій розмножуватися. У меню таких пацієнтів повинні входити каші, сухофрукти, рослинна олія і миті овочі. Слід значно скоротити вживання вуглеводів.

Лікування лямблій на першому етапі триває не більше двох тижнів і включає такі заходи, як:

 1. Дієта, яка сприяє зупинці розвитку паразита лямблії. Харчування грунтується на обмеження рафінованих вуглеводів, віддає перевагу клітковині і пісних страв.
 2. Зняття ознак токсикозу за допомогою ентеросорбентів (Ентеросгель, Полифепан, полісорб, активоване вугілля).
 3. Прийом ферментних препаратів для поліпшення травлення (Креон, Мезим-форте, Панкреатин).
 4. Прийом жовчогінних препаратів і трав. Таке лікування проводиться для поліпшення відтоку жовчі.
 5. Прийом протиалергічних засобів (Діазолін, Цетрин, Лоратадин, Дезлоратадин).

Це основна протипаразитарна терапія. Хворому призначають курс препаратів, дія яких спрямована на знищення найпростіших. Для цієї мети застосовують похідні препарати Фуразолідон, Метронідазол, Орнідазол, Тинідазол, Албендазол. Необхідний медикамент лікар підбере в індивідуальному порядку.

При цьому фахівець врахує можливі протипоказання, стан хворого, визначить тривалість прийому і дозування препарату. Одночасно з ліками від паразитів, на цьому етапі продовжують прийом ентеросорбентів і антигістамінних засобів.

Даний етап покликаний закріпити досягнутий результат і включає в протягом 2-3 тижнів наступне:

 1. Протилямбліозних дієта.
 2. Полівітаміни, адаптогени.
 3. Ферментні препарати.
 4. Прибуток (Біфіформ, Біфідумбактерин, Лінекс і т. П.).

У боротьбі із захворюванням з раціону необхідно виключити такі продукти харчування: незбиране молоко, макарони, борошняні продукти, солодощі, хлібобулочні та ковбасні вироби. З круп можна вживати тільки гречану, кукурудзяну і рисову.

Молоко необхідно замінити кислим молоком або кефіром. Дуже корисно при лямбліозі пити брусничний або журавлинний морс. М'ясо повинно бути нежирним і відварною, а фрукти і овочі можна їсти в будь-якій кількості. Не рекомендується в якості заправки використовувати майонез, краще застосувати рослинне масло.

Дуже важливо дотримуватися роздільного харчування і стежити за тим, щоб в організм надходили всі необхідні поживні речовини і мікроелементи.

Всі препарати, що використовуються для лікування лямбліозу, можуть чинити негативний вплив на розвиток плода. З цієї причини лікування проти лямблій у вагітних жінок або відкладається на період після пологів, або, по крайней мере, переноситься на другий триместр вагітності і проводиться тільки під контролем лікаря.

Макмірор - це комбінований препарат з вмістом препарату нітрофуранового ряду (подібний до того ж фуразолидону). Як і всі нітрофуран, він активний проти найпростіших, тих же лямблій.

Однак нітрофурановие препарати - це не кошти вибору лікування лямбліозу, тому що їх активність проти них бажає кращого. Макмірор досить добре апробований для лікування трихомоніазу, що стосується лямбліозу, то відгуки про нього суперечливі.

Попередження інвазії лямбліями включає комплекс стандартних заходів, рекомендованих для захисту від інфекцій з фекально-оральним механізмом передачі:

 • не пийте сиру (некип'ячену або неочищені іншим способом) воду.
 • не ковтайте воду під час купання у відкритих водоймах і поясніть дітям, що цього не можна робити.
 • ретельної мийте всі подаються на стіл фрукти і овочі, а також руки перед прийомом їжі.
 • не дозволяйте домашнім тваринам (кішки, собаки) облизувати ваші обличчя і руки, і вимагайте такого ж поводження з тваринами від дітей.

Набагато простіше запобігти інвазію, ніж здійснювати подальше лікування лямбліозу.

Ехінококоз, що це таке? Причини і лікування у людини

Ентеробіоз, що це таке? Симптоми, причини і лікування

Як вивести глистів за допомогою часнику? Рецепти та відгуки

Опісторхоз у дорослих - симптоми, профілактика та лікування

Аскаридоз у дорослих - симптоми і лікування, профілактика

Вибираємо кращі таблетки від глистів для людини

Чи допомагають гарбузове насіння від глистів?

Глисти - симптоми і лікування у дорослої людини

Додати коментар Скасувати відповідь

Популярне

 • Фракція АСД 2 застосування для людини: інструкція
 • Плями на тілі схожі на лишай: причини і лікування
 • З яких причин з'являється світлий кал у дорослих?
 • Чим лікувати простатит у чоловіків - ліки і ознаки недуги
 • Як швидко вивести вошей і гнид в домашніх умовах
 • Рожевий лишай у людини: причини і лікування, фото
 • Лишай у людини: фото, ознаки та лікування

Противірусні препарати - недорогі і ефективні.

проводити лікування захворювань може тільки кваліфікований лікар.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

− 4 = 3