Ознаки лямбліозу у дітей

Лямблії у дітей - симптоми і лікування. Перші ознаки лямбліозу і аналізи, народні і медикаментозні засоби

Паразитуючі мікроорганізми схильні до масштабного поширення в організмі, тому їх потрібно терміново лікувати. Ознаки лямбліозу у дітей починаються з примх, а тривають неприємними відчуттями в анальному отворі. Медикаментозна терапія успішна, якщо правильно підібрати ліки, відповідно до вікової категорії пацієнта.

Giardia - паразити, які інфікують тонкий кишечник, жовчний міхур, дванадцятипалу кишку, які призводять до порушення мікрофлори органів шлунково-кишкового тракту. Такі мікроскопічні гельмінти особливо небезпечні для печінки, оскільки сприяють поступовому руйнуванню цього цінного органу. Якщо у дитини лямблії, виявити їх можна в калових масах, з якими вони частково виділяються. Зовні цисти (найпростіші) схожі на дрібних черв'ячків білого кольору, відрізняються підвищеною активністю. Якщо вчасно не вбити паразитів, симптоматика проявляється з подвійною інтенсивністю.

Від чого з'являються лямблії у дітей

Причиною захворювання може виявитися екологічний або соціальний фактор, а зараження відбувається частіше у осіб з ослабленим імунітетом, схильністю до патологічних процесів органів травлення. З'являються лямблії у дітей в кишечнику через ротову порожнину, причому просуваються до самого шлунка. Там відчувають сприятливе середовище для подальшого розвитку і поширення - прогресує лямбліоз. Шляхи передачі патогенної інфекції такі:

 • при контакті з іграшками, зараженої посудом, предметами повсякденного вжитку;
 • в разі вживання немитих ягід, фруктів, овочів;
 • при відсутності кип'ятіння води;
 • з землею, піском;
 • через материнське молоко при грудному вигодовуванні.

Інкубаційний період відрізняється своєю нетривалістю. Потім стартує гостра стадія захворювання з прискореним рецидивами. Диференціювати характерний недуга простіше простого, гаданий діагноз лямбліоз ставиться після збору даних анамнезу, детального вивчення скарг клінічного хворого. Отже, ознаки лямблій у дітей мають такі різновиди, частіше переважають в комплексі:

 • напади нудоти, рідше блювання;
 • запаморочення, головний біль;
 • болю у верхній частині живота;
 • хронічні запори, пронос;
 • відрижка після їжі;
 • здуття живота, метеоризм;
 • випорожнення жовті консистенції каші;
 • різка втрата у вазі;
 • зниження апетиту;
 • загальна слабкість, підвищена стомлюваність;
 • ознаки диспепсії, неприємне бурчання;
 • рецидивна шкірний висип (атопічний дерматит);
 • поганий сон, надмірна дратівливість;
 • калові маси з домішками слизу;
 • стрибок температури вище 38 градусів;
 • скрип зубів в нічний час;
 • почервоніння в області пупка.

Як виявити лямблії у дитини

Малюки і підлітки однаково відчувають дискомфорт в задньому проході, про що повинні відразу ж повідомити дорослій людині - батькам. Діагностика лямбліозу у дітей - завдання гастроентеролога, інфекціоніста, проте одного збору даних анамнезу може бути недостатньо для визначення патогенного мікроорганізму, призначення медикаментозної терапії.

Лабораторне дослідження біологічних рідин не тільки визначає характер найпростіших, але і ступінь їх поширення, інтенсивність запального процесу. Серологічна діагностика є максимально інформативною. За результатами аналізу на лямбліоз у дітей можна виявити антитіла, сформовані у відповідь на підвищену активність лямбліями.

Копрологическое дослідження передбачає вивчення калових мас та їх вмісту на мікроскопічному рівні. Визначити зазначену патологію таким способом можна на 50-70%, особливо чітко під мікроскопом видно цисти розміром до 8 мм. Щоб констатувати факт присутності лямблій в калі у дитини, характерне дослідження потрібно провести 3-4 рази.

Якщо хвороба встановлена, має місце протівопаразітное терапія, спрямована на якнайшвидше винищення паразитує флори. Лікування лямблій у дитини повинна бути призначена виключно знають доктором з урахуванням вікової категорії пацієнта. В іншому випадку можна тільки посилити ознаки інтоксикації організму, викликати небезпечні для здоров'я ускладнення. На фото у всесвітній мережі реально побачити, як буде виглядати лямблії, але користуватися сумнівними порадами некомпетентних людей в плані лікування категорично протипоказано.

Якщо не вивести мікробів, симптоми характерного недуги тільки посилюються. Однак перед тим як вивести лямблії у дитини, потрібно з'ясувати, на які синтетичні компоненти ліків в організмі маленького пацієнта переважає підвищена чутливість. Наприклад, у немовляти не до кінця сформований імунітет, тому педіатр радить зовсім відмовитися від «хімії», а задіяти переважно народні засоби. В цілому, схема лікування лямблій у дітей має наступний вигляд:

 • протипаразитарна терапія для винищення мікробів;
 • симптоматичне лікування за симптомами;
 • прийом антигістамінних препаратів, щоб вилікувати висипання;
 • ферментотерапія для відновлення мікрофлори кишечника;
 • лікувальна дієта для скорочення активності патогенної флори;
 • вітамінний курс.

Прийом медикаментів передбачає присутність відразу кількох фармакологічних груп, які тільки підсилюють лікувальний ефект, забезпечують швидке одужання. Фото паразитів шокують, ще більше батьків лякають ускладнення, які вони можуть спровокувати. Тому лікувати лямблії у дітей важливо своєчасно. Інакше першої «під удар» потрапляє слизова органів шлунково-кишкового тракту, після - печінку, при цьому не варто виключати дискінезії жовчних шляхів. Ефективне лікування лямбліозу у дітей, х й включає застосування таких медикаментів:

 1. Протипаразитарні засоби від гельмінтів: Трихопол, Тіберал, Немозол, Фуразолідон, Метронідазол, Орнідазол, Албендазол, Макрімор, акрихін, Тинідазол.
 2. Ентеросорбенти для виведення продуктів життєдіяльності лямблій: Полісорб, Ентеросгель, Смекта.
 3. Антигістамінні препарати проти сверблячих висипань на шкірі, ознак алергії: Фенистил, тавегіл, супрастин.
 4. Біфідобактерії: Симбітер, Біоген, Біфідумбактерин, Лінекс, Біовестін, живі йогурти домашнього приготування.

Лямблії у дітей - лікування народними засобами

Одна справа бачити на фото, як можуть виглядати лямблії, і зовсім інше - відчувати неприємні симптоми організму. Посилити дію медикаментів здатні рецепти альтернативної медицини, реалізовані в домашній обстановці. Якщо діагностовано в калових масах лямблії у дітей - лікування народними засобами можливо наступними методами, згідно переважаючим симптомів:

 1. Тампони з рослинним маслом на ніч - ефективний метод, який знижує активність гельмінтів, паралізує їх. Доповнювати таке лікування дієтою (наприклад, є більше сухофруктів), антигістамінними препаратами.
 2. Якщо вдалося розпізнати лямблії у дітей - симптоми і лікування взаємопов'язані. Якщо приготувати осиковий відвар (2 ст. Л. Сировини на 500 мл окропу) і давати його малюкові протягом 10 днів, ознаки лямбліозу швидко зникають.
 3. Для усунення симптомів можна давати чай з березових бруньок, попередньо настояний на водяній бані. Лікування безпечне в будь-якому віці, пацієнт скоро забуває, як виглядають симптоми лямблій.

Відео: як лікувати лямблії у дітей

Інформація представлена ​​в статті носить ознайомлювальний характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

Лікування лямблії у дітей. Симптоми і обстеження, препарати і дієта

Лямбліоз - паразитарна інфекція, викликана найпростішими - лямбліями, які паразитують в тонкому кишечнику. Захворювання широко поширене в країнах з низькою санітарною гігієною. Часто зустрічаються лямблії у дітей, симптоми зараження: тривалий пронос без інших ознак гострих кишкових інфекцій (ГКІ), здуття, болі в животі, втрата ваги.

Вперше збудник лямбліозу - Lamblia intestinalis - був описаний професором Харківського університету Д. Ф. Лямблем в 1859 році. Тільки в Росії і колишніх країнах СРСР хвороба отримала назву лямбліоз - на честь першовідкривача. У всьому світі вона називається інакше - гіардіазу, жіардіаз. Лямблії мають дві форми: власне лямблії - жива, активна, і циста - нерухома форма. Зараження найчастіше відбувається при попаданні в організм цист.

Чому лямбліоз так часто зустрічається в Росії

Лямбліоз - хвороба низькою санітарною культури. Це не означає, що росіяни гірше або рідше миють руки, ніж англійці або німці. Просто в Росії і країнах колишнього СРСР лямблій у зовнішньому середовищі набагато більше. За ступенем зараження Росія вважається ендемічною країною, то є ймовірність заразитися тут лямбліями дуже висока. Чому?

 • Погане знезараження води. Вода - головне джерело зараження лямбліями. Хлорування не вбиває цих найпростіших. А інші способи знезараження в Росії не діють. Дослідження показали, що при озонуванні лямблії гинуть, але не всі.
 • Собачі екскременти на вулиці. За кордоном господарі собак прибирають фекалії вихованців в пакети, у нас поки не вкоренилася ця «культурна традиція». Цисти лямблій живуть у фекаліях тварин і «приходять» в наші будинки разом з брудним взуттям. Також екскременти розмиваються дощами, потрапляють в грунтові води, потім у водойми.
 • Недотримання санітарних норм в селах. У сільській місцевості в основному переважають туалети з вигрібними ямами. Фекалії проникають в підземні води, розмиваються дощами, з талими водами потрапляють у водойми, які живлять великі міста.
 • Фекальні стоки. Незаконне відведення фекальних стоків і скидання фекалій у водойми призводить до зараження лямбліями і широкому їх поширенню.

Тепер стає ясно, чому в іноземців в Росії часто трапляється «діарея мандрівників». У більшості випадків вона спровокована саме великою кількістю в нашому середовищі лямблій. Стає зрозуміло, чому так часто заражаються діти. Це обумовлено не тільки вікової фізіологією, а й способом зараження - через брудні руки. Адже не завжди вдається проконтролювати поведінку дітей на вулиці. У багатьох є звичка тягти руки в рот, гризти нігті, облизувати пальці, копатися в пісочницях з сумнівними санітарними нормами і т. П.

Діагностика лямбліозу у дітей в сучасній медицині може проводитися декількома методами.

 • Аналіз калу. Дає самий достовірний результат. У калі частіше виявляються цисти найпростіших, тому що вони стійкі до зовнішнього середовища. Щоб виявити живих, рухливих лямблій, потрібно здавати свіжий кал. Ці найпростіші виявляються тільки протягом 20 хвилин, потім гинуть. Все частіше пропонують здавати аналіз калу в консерванті, щоб «надати» живих лямблій в калі. Однак лікарі кажуть, що це не настільки принципово. Якщо виявлені цисти - значить, є лямблії. Цисти формуються через певні проміжки часу. Щоб отримати достовірний результат, потрібно здавати аналіз кілька разів. Якщо цисти не виявлені в першому аналізі, вони можуть з'явитися в другому або третьому через тиждень.
 • Аналіз секрету дванадцятипалої кишки. Це досить складна і дорога діагностика, яка практикується за кордоном. Пацієнт ковтає капсулу, в якій знаходиться диагностикум (суспензія для діагностичних проб з реагентами). Капсула прикріплена до нейлонової нитці і закріплюється на щоці. Потрапляючи в дванадцятипалу кишку, капсула розчиняється. Наявність лямблій показують реагенти диагностикума.
 • Імунологічний аналіз крові. Багато лікарів вважають, що такий аналіз не дає достовірної інформації. Імунна система самостійно справляється з попаданням незначної кількості лямблій. Є дані, що навіть у ВІЛ-інфікованих лямбліоз має сприятливий прогноз без спеціального лікування. В аналізі крові у дитини можуть бути виявлені антитіла на лямблії, тобто результат буде позитивним, але самих паразитів там вже може і не бути. Можлива й інша картина: антитіла не виявлені, результат негативний, але при цьому в калі будуть цисти.

Думки лікарів з цього приводу розділилися. А відповідальність в результаті доводиться брати батькам, які вибирають лікаря з конкретною точкою зору на це захворювання і принципами лікування.

 • Чи не лікувати. Одні доктора лямбліоз не вважають хворобою і кажуть, що організм сам може впоратися з найпростішими, що поселилися в тонкому кишечнику. Правда, стійкого імунітету до цього захворювання немає. Якщо малюк переніс хворобу, і його навіть пролікували, немає ніякої гарантії, що цисти не потраплять в шлунково-кишковий тракт (ШКТ) через годину, день або тиждень повторно. До речі, лікування лямбліозу в країнах Європи і в США призначають набагато рідше, ніж в Росії.
 • Лікувати завжди і найрізноманітнішими методами. Інші лікарі наполягають на негайному лікуванні. Деякі з методів діють як плацебо. Доведено, що лікування лямбліозу ультразвуком або БАДами малоефективно. Але люди цьому вірять.
 • Лікувати тільки, якщо є симптоми. За приписом Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) лікувати лямбліоз потрібно тоді, коли є симптоми. На жаль, в Росії це не завжди враховується: лікують при позитивних аналізах.

Симптоми лямбліозу у дітей можуть проявлятися по-різному, деякі з них взагалі можуть бути відсутніми:

 • болю в області живота;
 • порушення в травленні: частіше бувають проноси, іноді діарея змінюється запорами;
 • постійна нудота;
 • здуття;
 • поганий апетит;
 • дратівливість, неспокійний сон, слабкість;
 • втрата ваги.

Основна ознака лямбліозу - тривалий (понад 10 днів) пронос. При цьому немає ніяких типових симптомів ГКІ - ні блювоти, ні температури, а в аналізі калу виявлені лямблії. У цьому випадку обов'язково призначається лікування. Якщо ж пронос пройшов через три дні, це означає, що організм дитини самостійно впорався з проблемою. У такому випадку лікування не потрібно.

Мета лікування - усунення лямблій з тонкої кишки. В цілому діти легше переносять лямбліоз. Прогноз у захворювання сприятливий, але тривале лікування. Однак ризик повторного зараження високий. Схема лікування лямбліозу у дітей включає три стадії.

 • Перша. Як лікувати лямблії у дітей? Починати потрібно з суворої дієти, прийому ферментів і сорбентів. Всі ці заходи спрямовані на те, щоб полегшити роботу травної системи, знизити рівень інтоксикації, скорегувати імунологічний статус. На цьому етапі також дають антигістамінні препарати. Перша стадія лікування триває 1-2 тижні.
 • Друга. Передбачає лікування лямбліозу у дітей протипаразитні препаратами. Після початку терапії у дитини можуть посилитися симптоми (перші 3 дні): болі в животі, пронос, висипання на шкірі. Це вважається нормальною реакцією, лікування не скасовується. При гострих формах лямбліозу схема лікування змінюється: відразу ж застосовуються лікарські препарати проти лямблій. Курс терапії займає близько тижня.
 • Третя. Способи лікування на цьому етапі спрямовані на відновлення організму. Триває ферментотерапія, додаються пробіотики для нормалізації кишкової флори, імуностимулятори. Призначається дієта з високим вмістом пектину. В середньому на завершальній стадії лікування триває 2-3 тижні.

Окремо про протилямбліозних препаратах

Деякі лікарі вважають, що не потрібні ніякі схеми, етапи, стадії лікування. Досить застосовувати протиінфекційне ліки, яке знищить лямблії і цисти.

Таблиця - Огляд препаратів, що застосовуються при лікуванні лямблій у дітей

На жаль, через частого застосування протимікробних препаратів виникає «звикання» лямблій до ліків. Доводиться неодноразово змінювати препарат, щоб він почав діяти. При хронічних формах лямбліозу призначається кілька курсів лікарської терапії.

У сучасній медицині з'явилося багато точних, інформативних методів дослідження, наукових відкриттів. Тому деякі діагнози і гіпотези, пов'язані з лямбліями, ніяк не підтвердилися, залишилися на рівні міфів і легенд.

 • Лямблії в печінці у дітей. Ще в середині ХХ століття було доведено, що лямблії гинуть від жовчі. Незважаючи на це факт, міф про їх перебування в печінці і жовчному міхурі міцно влаштувався в свідомості людей. Тому «страшний» діагноз - лямблії в печінці - не треба сприймати всерйоз. Ці найпростіші можуть жити тільки в тонкому кишечнику.
 • Лямблії - причина атопічного дерматиту. Грудничкам і дітям до 4 років часто ставлять діагноз - атопічний дерматит. Він пов'язаний з незрілістю травної системи, часто буває спадковим. Лямблії можуть посилити прояв дерматиту, але причиною його бути не можуть.
 • Кашель при лямбліозі у дітей. У деяких джерелах можна знайти твердження: поява кашлю пояснюється алергією на лямблії. Алергічний кашель і задишка - захисний механізм організму, реакція на присутність лямблій в тонкому кишечнику. Ця думка, скоріше, відноситься до гіпотези. Часто при тривалому кашлі, причину якого важко встановити, лікар призначає різні обстеження, в тому числі і аналіз на лямблії. Останні нерідко виявляються в калі дитини. І виходить, що лямблії у всьому винні, навіть в кашлі.

В інтернеті можна знайти величезну кількість статей на тему «лямблії у дитини». Не треба поспішати ставити по ним діагноз. Важливо знайти лікаря, якому довіряєш набагато більше, ніж інтернет-матеріалами.

Як може допомогти харчування: 9 вимог

Дієта при лямбліозі у дітей допомагає полегшити стан або навіть позбутися від хвороби. Правильно підібране меню не тільки допоможе зупинити пронос, зменшити метеоризм, прибрати запалення шлунково-кишкового тракту, але також буде направлено на боротьбу з самими збудниками - лямбліями.

 1. Виняток швидких вуглеводів з раціону. Лямблії, як діти, «люблять» солодке і борошняне. Від цих продуктів вони швидко розмножуються. Тому при виявленні лямбліозу потрібно прибрати з раціону дитини швидкі вуглеводи. Бажано попередити вихователів у дитячому садку про те, якого типу має бути харчування у дитини. А також строго заборонити бабусям і дідусям балувати улюблених онуків солодким. Також заборонені в період лікування солодкі фрукти і сухофрукти - виноград, банани, дині, родзинки, фініки. Не можна давати свіжий білий і житній хліб. Можна сухарики, галетное печиво.
 2. Повільні вуглеводи. До них відносяться каші: вівсяна, гречана, рисова, пшенична, кукурудзяна. Їх обов'язково потрібно залишити в меню дитини. Готуються тільки на воді.
 3. Кисле середовище. Рекомендується перед прийомом їжі давати дітям кислі напої: різні компоти і морси з кислих фруктів і ягід. Також корисними будуть кислі свіжі фрукти: слива, вишня, цитрусові, яблука, ківі.
 4. Пектини. Їх можна знайти у фруктах (найбільше в яблуках) і ягодах (чорниця, брусниця, полуниця, журавлина, смородина). Пектин виконує функцію санітара і очищає організм від шкідливих токсинів. Крім того, стабілізує обмін речовин і покращує перистальтику кишечника.
 5. Виключити гостре, смажене, жирне. Така їжа подразнює слизову кишечника і дає додаткове навантаження на ослаблену травну систему. Не можна також давати сиру цибулю і часник. Всі страви повинні бути вареними, тушкованими або приготованими на пару.
 6. Білкова їжа. Можна готувати страви з нежирних сортів риби, індички, телятини. Виключити всі види ковбаси і копченостей.
 7. Обов'язкове вживання кисломолочних продуктів. Свіжий біокефір повинен бути в раціоні щодня. Біфідо-і лактобактерії сприяють нормалізації мікрофлори кишечника. Дозволяється нежирний сир. Однак незбиране молоко давати заборонено, оскільки воно провокує бродильний процес в кишечнику.
 8. Дробове і часте харчування. Частота прийомів їжі - до 6 разів на день. Їжа повинна бути добре подрібненої, протертої.
 9. Питний режим. Дитина повинна пити багато рідини. Бажано, щоб це була саме вода. Виключаються солодкі газовані напої, соки.

Вилікувати лямбліоз у дітей за допомогою дієти можна, але це вимагає тривалого часу, терпіння і послідовності. Не можна сьогодні забороняти солодке, завтра давати, а з понеділка починати все спочатку. Дієта може тривати до 3 місяців.

Лікування лямблій у дітей потрібно тільки тоді, коли є симптоми. Головні ознаки - тривалий пронос без ознак ГКІ, втрата ваги, болі в животі. При обстеженні в калі можуть бути виявлені цисти, але при цьому малюк буде здоровий. Це означає, що він є носієм захворювання. Згідно з наказом Міністерства охорони здоров'я Російської Федерації таких дітей не можна допускати в дитячий колектив, навіть без симптомів їх потрібно лікувати.

від народження до школи

© 2013-2016. Портал для батьків «Все про дітей».

Передрук матеріалів сайту лише з зазначенням активного гіперпосилання на джерело.

Симптоми лямблій у дітей - ознаки, шляхи зараження, діагностика лямбліозу

За визначенням Всесвітньої Організації Охорони здоров'я лямбліоз- це паразитарне захворювання, що викликається найпростішими - лямбліями. Щороку в Росії виявляється понад 125 000 випадків клінічного прояву лямбліозу, з них більше 70 відсотків реєструється у дітей і дошкільного, і молодшого шкільного віку. У дітей до 5 років рівень зараженості за деякими даними досягає 40 відсотків, причому з віком ця цифра знижується. Про те, які симптоми лямбліозу у дітей, як відбувається зараження і як діагностується захворювання, ми розповімо в нашій статті.

Як передається лямбліоз? Джерелом зараження найчастіше є людина або тварина, оскільки кішки, собаки, морські свинки та інші ссавці також є лямбліоносітелямі. Основний механізм зараження цим видом інвазії орально - фекальний, а поширюється збудник водним шляхом, харчовим і контактним. Іншими словами, не дотримання правил особистої гігієни, вживання некип'яченої води, немитих продуктів харчування, антисанітарні умови проживання є причинами поширення і зараження лямбліоз дітей і дорослих.

Багато хто з нас думають, що лямбліоз - це глистяні інвазії, і хоча шляхи зараження лямбліями і глистами однакові, лямбліоз - це не глисти, це одноклітинні найпростіші. При попаданні в організм вони можуть досить швидко розмножуватися і провокувати розвиток різних захворювань, таких як панкреатит, холецистит, ентерит, дисбактеріоз кишечника та інших захворювань шлунково-кишкового тракту.

Зоною проживання лямблій в організмі людини вважається тонка кишка, і якщо в раціоні господаря переважають вуглеводи, зростання цих найпростіших збільшується, якщо лямбліоносітель вживає велику кількість білків, то їх розмноження і життєдіяльність сповільнюється, голодування також гальмує розвиток лямбліозу.

Після зараження вже на 10-12 день людина здатна стати джерелом зараження для оточуючих, оскільки починає виділяти з калом цисти лямблій. Цей період може тривати кілька місяців або навіть років, з періодичним загостренням і затихання процесу виділення, паузи між цими періодами можуть становити до 21 дня. Підступність цього захворювання полягає в переривчастому характер виділення лямблій, і при проведенні обстеження не завжди в калі хворого виявляються цисти цих найпростіших. З огляду на цей факт при підозрі на хронічний лямбліоз слід проводити неодноразове обстеження або віддати перевагу серологічне дослідження крові. При одиничному випадку зараження інвазія закінчується самостійно приблизно через півроку. Заражена людина становить найбільшу небезпеку для оточуючих після припинення проносу, саме тоді цисти виділяються в найбільшій кількості.

Понад 20 відсотків усіх гострих кишкових інфекцій у дітей провокуються лямбліоз. При інтенсивному зростанні чисельності паразитів в кишечнику, що виділяються токсини здатні викликати симптоми інтоксикації, алергічні прояви, порушення нервової системи у дитини. Не існує специфічних симптомів лямбліозу у дітей, і найчастіше прояв інвазії дуже схоже на інші захворювання шлунково-кишкового тракту, тому батькам необхідно знати, що серед дітей лямбліоз широко поширений і можливо перераховані нижче нездужання у дитини пов'язані саме з цим видом інвазії людини:

це перші симптоми лямбліозу у дітей, вони виявляються через 7-20 днів після зараження:

 • Часті рідкі випорожнення, зі смердючим запахом сірководню, але не містить ніяких домішок слизу, крові, що відрізняє лямбліоз від гострих кишкових інфекцій.
 • Переймоподібні болі в животі, вони можуть бути різної інтенсивності, в залежності від ступеня вираженості захворювання болі можуть носити легкий ниючий характер, або бути сильними переймоподібними, локалізація болю найчастіше у верхньому відділі живота і біля пупка.
 • Нудота, рідше блювота
 • Здуття живота-цей симптом є невід'ємною частиною діареї та болей при лямбліозі. Це відбувається через порушення нормального процесу травлення, дисбактеріозу і зайвого освіти газів в кишечнику.
 • Ці симптоми можуть самостійно зникнути через 15-20 днів, і лямбліоз може або перейти в хронічну форму, або спонтанно зникнути через кілька місяців, що залежить від ступеня зараженості і від стану імунної системи дитини.

при масивному розмноженні і виділення великої кількості токсинів у зараженої дитини з'являються ознаки токсичного ураження організму, а також через скорочення засвоєння необхідних поживних речовин у дітей з'являються такі симптоми:

 • невмотивована слабкість
 • Підвищення температури тіла до 37, 5 С
 • Втрата апетиту, зниження ваги
 • зневоднення
 • підвищена стомлюваність
 • Блідість шкірних покривів через розвитку анемії, поява тіней під очима
 • Мова у дітей найчастіше обкладений нальотом, з рота зазвичай буває неприємний запах.

у дітей можуть проявлятися при тривалому хронічному лямбліозі, такі як:

 • Головний біль
 • Зниження концентрації уваги, погіршення пам'яті
 • запаморочення
 • Нервові тики, посмикування, гримасничанье, нав'язливі руху

частий супутник хронічного лямбліозу у дітей. Алергічні реакції можуть бути наступними:

У педіатрів в нашій стані немає особливої ​​настороженості з приводу такого захворювання, як лямбліоз, тому уважні батьки можуть самостійно запідозрити поява клінічних симптомів лямбліозу у дитини, особливо якщо він відвідує дитячі колективи, в сім'ї є домашні тварини, і дитина часто порушує елементарні правила особистої гігієни .

При обстеженні в загальному аналізі крові при хронічному лямбліозі виникає еозинофілія, може бути також моноцитоз. Однією з причин появи вираженого дисбактеріозу, служить лямбліоз, при цьому знижується кількість лактобактерій і біфідобактерій, збільшується число патогенних стафілококів, стрептококів, кандид.

Найточнішим фактором, що вказує на діагноз лямбліозу служить виявленні цист лямблій в калі дитини. Однак, через хвилеподібного виділення паразитів з фекаліями, цей метод при негативному результаті не варто сприймати як 100% виключення цього захворювання.

Одним із сучасних методів діагностики на сьогоднішній день є визначення специфічних антитіл до лямблій, тобто імуноферментна діагностика. Для хронічного лямбліозу інформативним вважається визначення методом ІФА показників IgG або IgA.

Чи може допомогти Немозол?

До якого лікаря потрібно звернутися, з приводу лікування леамблей?

Ми дізналися з аналізу крові, що у нас лямблії. У двох молодших. Причому обидва скаржилися на болі на стороні нирок, дізналася випадково. Призначив здати аналізи алерголог. Нам прописали Немозол і пили ми на ніч з огляду на вагу дитини в дозуванні, пили тиждень. Повторний аналіз не здавали, але думаю все пройшло.

Можу дати пораду, як вилікувати дитину від лямблій 84954257532

Привіт, нам рік і місяць, виявлені лямблії, плюс до стафілококи, занесеному в пологовому будинку, пропили курс Немозола і здали повторно через 2 міс. - Лямблії на місці. Що порадите?

Звернутися до лікаря

Додати коментар Скасувати відповідь

Чи всі Ви знаєте про застуді і грипі

© 2013 Азбука здоров'я // Угода // Політика персональних даних // Карта сайту Інформація на сайті призначена для ознайомлення і не закликає до самостійного лікування. Для встановлення діагнозу і отримання рекомендацій по лікуванню необхідна консультація кваліфікованого лікаря.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

29 + = 39