Ознаки лямблій у дітей

Лямблії у дітей - симптоми і лікування. Перші ознаки лямбліозу і аналізи, народні і медикаментозні засоби

Паразитуючі мікроорганізми схильні до масштабного поширення в організмі, тому їх потрібно терміново лікувати. Ознаки лямбліозу у дітей починаються з примх, а тривають неприємними відчуттями в анальному отворі. Медикаментозна терапія успішна, якщо правильно підібрати ліки, відповідно до вікової категорії пацієнта.

Giardia - паразити, які інфікують тонкий кишечник, жовчний міхур, дванадцятипалу кишку, які призводять до порушення мікрофлори органів шлунково-кишкового тракту. Такі мікроскопічні гельмінти особливо небезпечні для печінки, оскільки сприяють поступовому руйнуванню цього цінного органу. Якщо у дитини лямблії, виявити їх можна в калових масах, з якими вони частково виділяються. Зовні цисти (найпростіші) схожі на дрібних черв'ячків білого кольору, відрізняються підвищеною активністю. Якщо вчасно не вбити паразитів, симптоматика проявляється з подвійною інтенсивністю.

Від чого з'являються лямблії у дітей

Причиною захворювання може виявитися екологічний або соціальний фактор, а зараження відбувається частіше у осіб з ослабленим імунітетом, схильністю до патологічних процесів органів травлення. З'являються лямблії у дітей в кишечнику через ротову порожнину, причому просуваються до самого шлунка. Там відчувають сприятливе середовище для подальшого розвитку і поширення - прогресує лямбліоз. Шляхи передачі патогенної інфекції такі:

 • при контакті з іграшками, зараженої посудом, предметами повсякденного вжитку;
 • в разі вживання немитих ягід, фруктів, овочів;
 • при відсутності кип'ятіння води;
 • з землею, піском;
 • через материнське молоко при грудному вигодовуванні.

Інкубаційний період відрізняється своєю нетривалістю. Потім стартує гостра стадія захворювання з прискореним рецидивами. Диференціювати характерний недуга простіше простого, гаданий діагноз лямбліоз ставиться після збору даних анамнезу, детального вивчення скарг клінічного хворого. Отже, ознаки лямблій у дітей мають такі різновиди, частіше переважають в комплексі:

 • напади нудоти, рідше блювання;
 • запаморочення, головний біль;
 • болю у верхній частині живота;
 • хронічні запори, пронос;
 • відрижка після їжі;
 • здуття живота, метеоризм;
 • випорожнення жовті консистенції каші;
 • різка втрата у вазі;
 • зниження апетиту;
 • загальна слабкість, підвищена стомлюваність;
 • ознаки диспепсії, неприємне бурчання;
 • рецидивна шкірний висип (атопічний дерматит);
 • поганий сон, надмірна дратівливість;
 • калові маси з домішками слизу;
 • стрибок температури вище 38 градусів;
 • скрип зубів в нічний час;
 • почервоніння в області пупка.

Як виявити лямблії у дитини

Малюки і підлітки однаково відчувають дискомфорт в задньому проході, про що повинні відразу ж повідомити дорослій людині - батькам. Діагностика лямбліозу у дітей - завдання гастроентеролога, інфекціоніста, проте одного збору даних анамнезу може бути недостатньо для визначення патогенного мікроорганізму, призначення медикаментозної терапії.

Лабораторне дослідження біологічних рідин не тільки визначає характер найпростіших, але і ступінь їх поширення, інтенсивність запального процесу. Серологічна діагностика є максимально інформативною. За результатами аналізу на лямбліоз у дітей можна виявити антитіла, сформовані у відповідь на підвищену активність лямбліями.

Копрологическое дослідження передбачає вивчення калових мас та їх вмісту на мікроскопічному рівні. Визначити зазначену патологію таким способом можна на 50-70%, особливо чітко під мікроскопом видно цисти розміром до 8 мм. Щоб констатувати факт присутності лямблій в калі у дитини, характерне дослідження потрібно провести 3-4 рази.

Якщо хвороба встановлена, має місце протівопаразітное терапія, спрямована на якнайшвидше винищення паразитує флори. Лікування лямблій у дитини повинна бути призначена виключно знають доктором з урахуванням вікової категорії пацієнта. В іншому випадку можна тільки посилити ознаки інтоксикації організму, викликати небезпечні для здоров'я ускладнення. На фото у всесвітній мережі реально побачити, як буде виглядати лямблії, але користуватися сумнівними порадами некомпетентних людей в плані лікування категорично протипоказано.

Якщо не вивести мікробів, симптоми характерного недуги тільки посилюються. Однак перед тим як вивести лямблії у дитини, потрібно з'ясувати, на які синтетичні компоненти ліків в організмі маленького пацієнта переважає підвищена чутливість. Наприклад, у немовляти не до кінця сформований імунітет, тому педіатр радить зовсім відмовитися від «хімії», а задіяти переважно народні засоби. В цілому, схема лікування лямблій у дітей має наступний вигляд:

 • протипаразитарна терапія для винищення мікробів;
 • симптоматичне лікування за симптомами;
 • прийом антигістамінних препаратів, щоб вилікувати висипання;
 • ферментотерапія для відновлення мікрофлори кишечника;
 • лікувальна дієта для скорочення активності патогенної флори;
 • вітамінний курс.

Прийом медикаментів передбачає присутність відразу кількох фармакологічних груп, які тільки підсилюють лікувальний ефект, забезпечують швидке одужання. Фото паразитів шокують, ще більше батьків лякають ускладнення, які вони можуть спровокувати. Тому лікувати лямблії у дітей важливо своєчасно. Інакше першої «під удар» потрапляє слизова органів шлунково-кишкового тракту, після - печінку, при цьому не варто виключати дискінезії жовчних шляхів. Ефективне лікування лямбліозу у дітей, х й включає застосування таких медикаментів:

 1. Протипаразитарні засоби від гельмінтів: Трихопол, Тіберал, Немозол, Фуразолідон, Метронідазол, Орнідазол, Албендазол, Макрімор, акрихін, Тинідазол.
 2. Ентеросорбенти для виведення продуктів життєдіяльності лямблій: Полісорб, Ентеросгель, Смекта.
 3. Антигістамінні препарати проти сверблячих висипань на шкірі, ознак алергії: Фенистил, тавегіл, супрастин.
 4. Біфідобактерії: Симбітер, Біоген, Біфідумбактерин, Лінекс, Біовестін, живі йогурти домашнього приготування.

Лямблії у дітей - лікування народними засобами

Одна справа бачити на фото, як можуть виглядати лямблії, і зовсім інше - відчувати неприємні симптоми організму. Посилити дію медикаментів здатні рецепти альтернативної медицини, реалізовані в домашній обстановці. Якщо діагностовано в калових масах лямблії у дітей - лікування народними засобами можливо наступними методами, згідно переважаючим симптомів:

 1. Тампони з рослинним маслом на ніч - ефективний метод, який знижує активність гельмінтів, паралізує їх. Доповнювати таке лікування дієтою (наприклад, є більше сухофруктів), антигістамінними препаратами.
 2. Якщо вдалося розпізнати лямблії у дітей - симптоми і лікування взаємопов'язані. Якщо приготувати осиковий відвар (2 ст. Л. Сировини на 500 мл окропу) і давати його малюкові протягом 10 днів, ознаки лямбліозу швидко зникають.
 3. Для усунення симптомів можна давати чай з березових бруньок, попередньо настояний на водяній бані. Лікування безпечне в будь-якому віці, пацієнт скоро забуває, як виглядають симптоми лямблій.

Відео: як лікувати лямблії у дітей

Інформація представлена ​​в статті носить ознайомлювальний характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

Лямблії у дітей - що потрібно знати мудрим батькам

Дорогі читачі, напевно ви чули не раз щось про лямблії. Навіть слово це звучить якось дуже неприємно, правда? Багато батьків лякаються, якщо такий діагноз ставлять дитині. Сьогодні разом з педіатром Оксаною Ельхіссі ми поговоримо про симптоми, лікування лямблій у дітей і про профілактику цього захворювання. Передаю слово Оксані.

Привіт, дорогі читачі блогу Ірини. Лямбліоз - це поширене паразитарне захворювання, причому діти частіше за дорослих потрапляють в зону ризику, особливо якщо вони відвідують великі дитячі колективи, наприклад ходять в дитячий сад або школу. Пропоную сьогодні поговорити про те, що потрібно знати кожному мудрому батькові про це захворювання.

Як відбувається зараження лямбліоз

Причина виникнення лямбліозу - найпростіший мікроорганізм лямблії. В основному лямблії паразитують в тонкому кишечнику людини, але також зустрічаються у деяких ссавців і птахів.

У своєму життєвому циклі лямблії проходить дві стадії:

 • трофозоіт - одноклітинний мікроорганізм в вегетативної стадії грушоподібної форми з джгутиками, за допомогою яких він може швидко пересуватися;
 • циста - при несприятливих умовах життєдіяльності трофозоіди перетворюється на цисти овальної форми, нездатну до самостійного пересування. Циста зберігає свою життєздатність у вологому середовищі протягом трьох місяців. Навіть при наявності невеликих концентрацій хлору циста зберігає свою життєздатність.

При попаданні в організм людини в дванадцятипалій кишці з однієї цисти утворюється два трофозоіти. Паразити міцно впроваджуються в стінки дванадцятипалої кишки або тонкого кишечника і за рахунок сприятливої ​​лужного середовища в цих ділянках кишечника швидко розмножуються і ростуть.

Захворювання лямбліоз поширене по всьому світу. Традиційними лідерами серед регіонів з високим відсотком випадків зараження вважаються тропічні регіони Африки, Мексика і Південна Америка, південні і південно-східні регіони Азії, де рівень санітарно-гігієнічного забезпечення знаходиться на катастрофічно низькому рівні. Однак і в розвинених країнах реєструються випадки зараження лямбліоз.

Захворювання вражає і дорослі, і діти, але на частку дітей до п'яти років припадає найбільший відсоток хворих.

Давайте подивимося, як виглядають лямблії на фото.

Механізм зараження лямбліоз фекально-оральний по декількох шляхах передачі:

 • від хворої людини або дитини до здорових через іграшки, предмети начиння і побуту, брудні руки;
 • через заражену воду;
 • через немиті продукти харчування.

Масові епідемії лямбліозу відбуваються тільки через заражену воду. Цілком достатньо невеликої кількості цист (близько 10 штук) для зараження цим серйозним захворюванням. Джерелом зараження також можуть виступати тварини, в тому числі і домашні.

Як визначити лямбліоз у дитини

Після прикріплення паразитів до стінок кишечника порушується їх цілісність, що приводить до порушення всмоктування жиророзчинних вітамінів, цукрів і жирів. На організм дитини виявляється токсикологічне та імунологічне вплив, дитина може почати швидко втомлюватися і вередувати.

Інкубаційний період може тривати від одного тижня до двох.

Після настає гостра стадія, яка проявляється підвищенням температури тіла, зниженням апетиту, дискомфортом у животі, нудотою, відрижкою і прискореним рідким стільцем з різким запахом.

Однак, за статистикою, у більшості пацієнтів клінічна картина захворювання не так яскрава, що призводить до недогляду часу на діагностику і переходом в хронічну стадію.

Симптоми і ознаки лямблій у дітей

Основні симптоми прояву зараження лямбліоз у дітей:

 • інтоксикація організму проявляється слабкістю, перепадами настрою, швидкою стомлюваністю, скаргами на біль в тілі і головний біль, стрибками температури тіла;
 • з боку травного тракту - біль в області кишечника, наліт на язиці, газоутворення і бурління в животі, зниження апетиту і відмова від їжі, нудота і напади блювоти, зміна характеру стільця, зниження маси тіла. Іноді спостерігається збільшення печінки, розвиток гепатиту, холециститу і панкреатиту;
 • шкірні висипання - кропив'янка, дерматит;
 • загострення бронхіальної астми, посилення нападів кашлю;
 • зміна показників крові;
 • авітаміноз;
 • у важких випадках спостерігаються ознаки затримки розвитку.

Дуже поширеною ситуацією є абсолютно безсимптомний перебіг лямбліозу у дітей, що ускладнює діагностику. Для точної постановки діагнозу проводяться клінічне та лабораторне обстеження.

Аналізи на лямблії у дитини - як здавати?

До якого лікаря треба звернутися? Спочатку ви йдете до педіатра. Всі аналізи призначає педіатр, інфекціоніст або паразитолог. Лікар вам докладно все розповість.

Для початку проводять паразитологічні дослідження калу дитини - не менше трьох досліджень з перервою в кілька днів.

На наступному етапі проводять діагностику антигенів лямблій в калі і крові пацієнта методом ПЛР (полімеразна ланцюгова реакція), а також проводять пошук специфічних імуноглобулінів G і M за методом ІФА (імунофлюоресцентним аналіз). Виявлення імуноглобулінів М говорить про присутність лямблій в організмі, імуноглобулін G відповідає за «оборону» організму - його підвищені показники можуть виявлятися ще протягом кількох місяців після проведеного лікування.

Кров на лямблії забирається з вени. Аналіз слід робити натщесерце вранці, ще до сніданку. Здати кров для дослідження може дитина будь-якого віку.

Дані діагностичні методики визнані одними з найефективніших.

Як лікувати лямблії у дітей. сучасне лікування

Лікування лямбліозу починається відразу після постановки діагнозу навіть при відсутності клінічних проявів захворювання. Препарати і тривалість лікування підбирається з урахуванням перебігу захворювання, особливостей дитини і включає в себе:

 • медикаментозну терапію, спрямовану на знищення лямблій і супутніх паразитів;
 • замісну терапію при ускладненнях у вигляді гепатиту, панкреатиту, холециститу;
 • ентеросорбенти - для зниження токсичної дії паразитів на організм дитини;
 • лікарські препарати для відновлення моторики і мікрофлори кишечника;
 • необхідні комплекси вітамінів і мікроелементів.

Препарати для знищення паразитів

Основою в лікуванні лямбліозу у дітей є прийом спеціальних протипаразитарних препаратів. Які таблетки і препарати призначають зазвичай лікарі для лікування лямблій?

В даний час в загальній практиці призначається препарат «Ніфурател» ( «Макмірон»), термін прийому 7 днів. Ефективність застосування цього препарату досягає 96%. «Ніфурател» володіє широким спектром дії і дозволений до застосування у дітей з двох місяців.

До побічних ефектів можна віднести прояв в окремих випадках кропив'янки і свербежу. «Ніфурател» дозволений для застосування з супутніми захворюваннями печінки, так як виводиться з організму через нирки.

При лікуванні лямбліозу препаратом «Макмірор» у пацієнтів з атопическими дерматитами спостерігається зниження шкірних проявів на 80%. У дітей з бронхіальною астмою напади зникли або зменшилися в 85% випадків. Прояв алергічних реакцій відзначається у всіх дітей, які приймають цей препарат.

Ще один препарат в лікуванні лямбліозу - «Альбендазол». Його спектр дії охоплює, крім лямблій, ще й гельмітов, тому цей препарат призначається дітям при поєднаної інвазії. Стандартна дозування - 15 мг на кожний кг маси тіла дитини 2 рази на день протягом одного тижня. Ефективність препарату коливається в межах 30-90%.

Широко відомий препарат «Метронідазол» все рідше призначається для лікарської терапії дітей з огляду на високий ризик побічних дій і низькою порівняно з аналогами ефективністю в 20-70%.

Допоміжні методи лікування

В ході лікування лямбліозу рекомендується харчування зі зменшенням кількості вуглеводів і збільшенням обсягу споживання клітковини і білка. Для цього необхідно забезпечити щоденне вживання фруктів, овочів і зелені. Цільнозерновий хліб, хліб з висівками - відмінні джерела клітковини. У хворих з ознаками непереносимості лактози - виключення з раціону всіх молочних продуктів (молоко, ряжанка, кефір, сметана, кисле молоко, бринза).

Перед їжею необхідно ретельно мити руки і продукти харчування - овочі і фрукти.

Не рекомендується вживати під час лікування:

 • міцні м'ясні бульйони і жирні сорти м'яса;
 • тваринні жири, маргарин;
 • бобові та страви з них;
 • приправи і копченості;
 • солодощі, рафінований цукор;
 • солодкі напої та соки;
 • гриби.

При наявності рідкого стільця рекомендовано пропити курс ентеросорбентів ( «Смекта», «Енетеросгель») протягом 10 днів. Також показаний прийом пребіотиків і пробіотиків для відновлення мікрофлори кишечника. Вони підсилюють і доповнюють дію специфічних препаратів, що згубно впливає на паразитів.

При супутніх проявах панкреатиту після припинення проносу призначають прийом панкреатичних ферментів і гепатопротекторів.

За свідченнями проводиться симптоматичне лікування шляхом призначення знеболюючих і жарознижуючих препаратів. Після проведеного лікування призначають комплекси необхідних вітамінів і мікроелементів, а також препарати фітотерапії.

А зараз я пропоную подивитися відеоматеріал. Що говорить про лікування лямбліозу доктор Комаровський?

Лікування лямбліозу у дітей народними методами

Народна медицина також має в своєму розпорядженні засоби проти цього захворювання.

Необхідно взяти кілька корінців хрону, ретельно вимити і натерти на дрібній тертці. Скласти в невелику банку і залити кип'яченою водою. Через 3 дні суміш процідити і додати мед в пропорції 1: 1. Ще через 3 дня приймати за півгодини до їди.

Дозування для дітей старше 10 років - 1 десертна ложка 3 рази на день, а малюкам молодше 2 років можна давати пів чайної ложки. Після десятиденного курсу необхідно зробити перерву на тиждень, а потім курс повторити.

Суміш гарбузового насіння і меду

Візьміть 100 г гарбузового насіння, подрібніть в блендері з двома столовими ложками меду. Додайте 20-30 мл води. Цю суміш дайте з'їсти дитині за годину натщесерце. Після прийому рекомендується зробити клізму.

Для приготування настою необхідно взяти 1 столову ложку подрібненого полину залити склянкою окропу. Настояти півгодини і приймати по чайній ложці 3 рази на день.

І наостанок мені хочеться звернути вашу увагу на дуже важливий момент.

При виявленні лямбліозу у дитини слід обстежити всіх членів сім'ї і вжити заходів з дезінфекції житла і предметів побуту. Через два тижні після завершення лікування рекомендується пройти повторне паразитологічні обстеження.

Сучасна медицина має у своєму розпорядженні усім комплексом заходів для лікування дорослих і дітей від лямбліозу. Запорука успіху - своєчасна діагностика і виконання всіх прописаних лікарем рекомендацій.

Я дякую Оксану за всю корисну інформацію про те, як лікувати лямбліоз у дітей. Насправді будь-яке захворювання здається не таким страшним, коли знаєш, як з ним можна впоратися.

Пам'ятаю, як і у нас з дочками був поставлений такий діагноз. Я звернула тоді відразу увагу, що була у них нудота, слабкість, нудило - словом, було щось не так. Але ось про лямблії я тоді не знала. Пролікували всіх. Ми з чоловіком теж пропивали все препарати, які призначив лікар. Непросте було час, чесно. Але зате після лікування я знову зазначила у дочок і повернувся апетит, і здоровий колір обличчя.

І для настрою ми з вами послухаємо сьогодні Edelweiss - André Rieu .

Відгуків (5)

Це не хвороба, а всього лише гільмінти! Для кожної гельмінт і вплив його на наш організм прочитайте і відразу можна не жити.

Дуоденальне дослідження. Щоб його провести дитина повинна бути старше десяти років. В такому випадку дуже хороший ефект має обстеження жовчі. У ній цисти лямблій знаходяться майже завжди, якщо ж дитина інфікована лямбліями. У маленьких дітей такий метод практично не застосовується, так як для маленького організму процедура забору для аналізів жовчі є дуже складною. Щоб успішно позбутися від лямбліозу малюк під час лікування повинен додержіваться певної лікувальної дієти, якщо ж цього не зробити, то набагато складніше буде домогтися бажаного результату. Вченими доведено, що найкраще лямблії себе почувають в солодкої середовищі, а в кислому середовищі вони починають дуже швидко гинути. Дієта є дуже важливою складовою лікування лямбліозу у дітей. При лікуванні даного захворювання дієту для дитини підбирає лікар.

Я правда сама не бачила лямлі, але знаю що це таке не з чуток. У племінниці мого чоловіка, коли вона була маленька, були лямлі. Як же і дитина мучився і батьки. Вона була дуже худа, не було апетиту і багато чого іншого з нею відбувалося. Батьки боролися як могли і вилікували нарешті то її. Йшов все і офіційна медицина і народні засоби.

Як же шкода діточок, великих цим жахливим захворюванням. Батьки повинні бути дуже уважні зі своїми дітьми!

Коли хворіють діти - це катастрофа, особливо, якщо хвороба такого роду. Завжди слід бути уважним і регулярно стежити за станом, що б не упустити момент і при щонайменших підозрах звертатися до лікаря. Дуже корисний, озброївшись інформацією, можна хоча б в загальних рисах зрозуміти з чим маєш справу.

 • Лікувальні трави
 • Корисні корінці
 • медові продукти
 • здоров'я дітей
 • народні методи
 • Дієти та схуднення
 • Жовчний міхур
 • Здорове харчування
 • профілактика хвороб
 • Особа і тіло
 • Гарна фігура
 • Догляд за руками
 • Ароматерапія
 • Догляд за волоссям
 • косметичні масла
 • Маски з овочів
 • Маски з фруктів
 • Маски з ягід
 • Натхнення для сім'ї
 • Щаслива дитина
 • душевний палітурка
 • Мистецтво для душі
 • позитивна психологія
 • Рекламодавцям
 • Контакти
 • Літні букети # 15
 • Весняна акварель # 14
 • Душа зими # 13
 • Дихання осені # 12
 • Літні ескізи # 11
 • отримати безкоштовно
 • стати автором
 • всі випуски

Симптоми лямблій у дітей - ознаки, шляхи зараження, діагностика лямбліозу

За визначенням Всесвітньої Організації Охорони здоров'я лямбліоз- це паразитарне захворювання, що викликається найпростішими - лямбліями. Щороку в Росії виявляється понад 125 000 випадків клінічного прояву лямбліозу, з них більше 70 відсотків реєструється у дітей і дошкільного, і молодшого шкільного віку. У дітей до 5 років рівень зараженості за деякими даними досягає 40 відсотків, причому з віком ця цифра знижується. Про те, які симптоми лямбліозу у дітей, як відбувається зараження і як діагностується захворювання, ми розповімо в нашій статті.

Як передається лямбліоз? Джерелом зараження найчастіше є людина або тварина, оскільки кішки, собаки, морські свинки та інші ссавці також є лямбліоносітелямі. Основний механізм зараження цим видом інвазії орально - фекальний, а поширюється збудник водним шляхом, харчовим і контактним. Іншими словами, не дотримання правил особистої гігієни, вживання некип'яченої води, немитих продуктів харчування, антисанітарні умови проживання є причинами поширення і зараження лямбліоз дітей і дорослих.

Багато хто з нас думають, що лямбліоз - це глистяні інвазії, і хоча шляхи зараження лямбліями і глистами однакові, лямбліоз - це не глисти, це одноклітинні найпростіші. При попаданні в організм вони можуть досить швидко розмножуватися і провокувати розвиток різних захворювань, таких як панкреатит, холецистит, ентерит, дисбактеріоз кишечника та інших захворювань шлунково-кишкового тракту.

Зоною проживання лямблій в організмі людини вважається тонка кишка, і якщо в раціоні господаря переважають вуглеводи, зростання цих найпростіших збільшується, якщо лямбліоносітель вживає велику кількість білків, то їх розмноження і життєдіяльність сповільнюється, голодування також гальмує розвиток лямбліозу.

Після зараження вже на 10-12 день людина здатна стати джерелом зараження для оточуючих, оскільки починає виділяти з калом цисти лямблій. Цей період може тривати кілька місяців або навіть років, з періодичним загостренням і затихання процесу виділення, паузи між цими періодами можуть становити до 21 дня. Підступність цього захворювання полягає в переривчастому характер виділення лямблій, і при проведенні обстеження не завжди в калі хворого виявляються цисти цих найпростіших. З огляду на цей факт при підозрі на хронічний лямбліоз слід проводити неодноразове обстеження або віддати перевагу серологічне дослідження крові. При одиничному випадку зараження інвазія закінчується самостійно приблизно через півроку. Заражена людина становить найбільшу небезпеку для оточуючих після припинення проносу, саме тоді цисти виділяються в найбільшій кількості.

Понад 20 відсотків усіх гострих кишкових інфекцій у дітей провокуються лямбліоз. При інтенсивному зростанні чисельності паразитів в кишечнику, що виділяються токсини здатні викликати симптоми інтоксикації, алергічні прояви, порушення нервової системи у дитини. Не існує специфічних симптомів лямбліозу у дітей, і найчастіше прояв інвазії дуже схоже на інші захворювання шлунково-кишкового тракту, тому батькам необхідно знати, що серед дітей лямбліоз широко поширений і можливо перераховані нижче нездужання у дитини пов'язані саме з цим видом інвазії людини:

це перші симптоми лямбліозу у дітей, вони виявляються через 7-20 днів після зараження:

 • Часті рідкі випорожнення, зі смердючим запахом сірководню, але не містить ніяких домішок слизу, крові, що відрізняє лямбліоз від гострих кишкових інфекцій.
 • Переймоподібні болі в животі, вони можуть бути різної інтенсивності, в залежності від ступеня вираженості захворювання болі можуть носити легкий ниючий характер, або бути сильними переймоподібними, локалізація болю найчастіше у верхньому відділі живота і біля пупка.
 • Нудота, рідше блювота
 • Здуття живота-цей симптом є невід'ємною частиною діареї та болей при лямбліозі. Це відбувається через порушення нормального процесу травлення, дисбактеріозу і зайвого освіти газів в кишечнику.
 • Ці симптоми можуть самостійно зникнути через 15-20 днів, і лямбліоз може або перейти в хронічну форму, або спонтанно зникнути через кілька місяців, що залежить від ступеня зараженості і від стану імунної системи дитини.

при масивному розмноженні і виділення великої кількості токсинів у зараженої дитини з'являються ознаки токсичного ураження організму, а також через скорочення засвоєння необхідних поживних речовин у дітей з'являються такі симптоми:

 • невмотивована слабкість
 • Підвищення температури тіла до 37, 5 С
 • Втрата апетиту, зниження ваги
 • зневоднення
 • підвищена стомлюваність
 • Блідість шкірних покривів через розвитку анемії, поява тіней під очима
 • Мова у дітей найчастіше обкладений нальотом, з рота зазвичай буває неприємний запах.

у дітей можуть проявлятися при тривалому хронічному лямбліозі, такі як:

 • Головний біль
 • Зниження концентрації уваги, погіршення пам'яті
 • запаморочення
 • Нервові тики, посмикування, гримасничанье, нав'язливі руху

частий супутник хронічного лямбліозу у дітей. Алергічні реакції можуть бути наступними:

У педіатрів в нашій стані немає особливої ​​настороженості з приводу такого захворювання, як лямбліоз, тому уважні батьки можуть самостійно запідозрити поява клінічних симптомів лямбліозу у дитини, особливо якщо він відвідує дитячі колективи, в сім'ї є домашні тварини, і дитина часто порушує елементарні правила особистої гігієни .

При обстеженні в загальному аналізі крові при хронічному лямбліозі виникає еозинофілія, може бути також моноцитоз. Однією з причин появи вираженого дисбактеріозу, служить лямбліоз, при цьому знижується кількість лактобактерій і біфідобактерій, збільшується число патогенних стафілококів, стрептококів, кандид.

Найточнішим фактором, що вказує на діагноз лямбліозу служить виявленні цист лямблій в калі дитини. Однак, через хвилеподібного виділення паразитів з фекаліями, цей метод при негативному результаті не варто сприймати як 100% виключення цього захворювання.

Одним із сучасних методів діагностики на сьогоднішній день є визначення специфічних антитіл до лямблій, тобто імуноферментна діагностика. Для хронічного лямбліозу інформативним вважається визначення методом ІФА показників IgG або IgA.

Чи може допомогти Немозол?

До якого лікаря потрібно звернутися, з приводу лікування леамблей?

Ми дізналися з аналізу крові, що у нас лямблії. У двох молодших. Причому обидва скаржилися на болі на стороні нирок, дізналася випадково. Призначив здати аналізи алерголог. Нам прописали Немозол і пили ми на ніч з огляду на вагу дитини в дозуванні, пили тиждень. Повторний аналіз не здавали, але думаю все пройшло.

Можу дати пораду, як вилікувати дитину від лямблій 84954257532

Привіт, нам рік і місяць, виявлені лямблії, плюс до стафілококи, занесеному в пологовому будинку, пропили курс Немозола і здали повторно через 2 міс. - Лямблії на місці. Що порадите?

Звернутися до лікаря

Додати коментар Скасувати відповідь

Чи всі Ви знаєте про застуді і грипі

© 2013 Азбука здоров'я // Угода // Політика персональних даних // Карта сайту Інформація на сайті призначена для ознайомлення і не закликає до самостійного лікування. Для встановлення діагнозу і отримання рекомендацій по лікуванню необхідна консультація кваліфікованого лікаря.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

65 + = 68