ознаки лімфоми

Перші ознаки лімфоми

Досягнення сучасної медицини надають безліч інноваційних способів лікування онкології. Перехід захворювання в фазу повної ремісії залежить від стадії його виявлення. Симптоми лімфоми часто протікають латентно, за винятком її агресивної форми. При виявленні аномальних процесів не варто піддаватися паніці: такий настрій тільки погіршить становище.

Які симптоми і ознаки лімфоми у дорослих і дітей

Лімфома - що це таке, як її відрізнити від інших захворювань? Перші ознаки онкологічного ураження крові схожі з вірусною інфекцією. Клінічна картина ракової «атаки» проявляється вже під час активного поширення патології. Збільшення шийних лімфовузлів у дитини без видимої на те причини (наприклад, тонзиліт) має насторожити батьків.

Лімфома у дітей має хороший прогноз, лікування маленьких пацієнтів значно відрізняється від методик, розроблених для дорослих. У період діссемінірованія пухлини основними загальними симптомами раку лімфи можна вважати: збільшення лімфовузлів, підвищення температури до 390, рясне потовиділення. Разом з цим, існують місцеві ознаки, характерні для кожного окремого виду патології.

Рак лімфатичної системи в більшості випадків заявляє про себе збільшенням шийних вузлів. Зовнішній огляд показує їх еластичність, безболісність, спокій шкірних покривів (без почервоніння і інфільтратів). В силу свого розташування шийні вузли легко іррадіюють метастази в надключичні, пахвові зони скупчення периферійних органів лімфатичної системи.

Пухлинні процеси в середостінні характеризуються «проростанням» в довколишні органи і тканини. Для початку лімфоми характерно поява сухого кашлю, що супроводжується тупими болями в грудній клітці. Хворі часто скаржаться на задишку, «тяжкість» в серце. Подальше прогресування хвороби може привести до синдрому порожнистої вени верхнього відділу.

Онкологія ШКТ внаслідок раку лімфосістеми зустрічається рідко. Симптоми заочеревинної лімфоми повідомляють про себе лише на останніх стадіях раку, коли патологія вже необоротно прогресує. Про пухлинному процесі можуть сигналізувати приватні запори, больові синдроми після вживання алкоголю навіть у незначних кількостях, метеоризм, оніміння попереку.

Мозок людини забезпечений фізіологічним бар'єром, що забезпечує його захист від патогенних факторів. Лімфома головного мозку протікає безсимптомно, терапія цього захворювання ускладнена і часто має несприятливий прогноз. Важка клінічна картина проявляється на останніх етапах онкології і включає: епілепсію, сонливість, гідроцефалію, порушення мови, свідомості, координації, провали в пам'яті.

Онкологія шкірних покривів має довгу латентну доброякісну фазу, несподівано переходить потім в злоякісну форму. Зовні ознаки раку лімфи проявляються лише шкірним сверблячкою передньої поверхні грудної клітки, голови, кінцівок, можливою зміною нігтьової пластини. Аналіз крові істотно полегшує діагностику захворювання.

Особливості симптомів раку лімфатичних вузлів

Онкологічні захворювання характеризуються індолентних плином і раптовим переходом в активну фазу. Профілактика є найефективнішим способом боротьби з чужорідними клітинами. Планові обстеження допомагають діагностувати різні типи лімфом на ранніх стадіях і вжити заходів за призначенням потрібних протоколів лікування.

Лімфогранулематоз виникає виключно в лімфатичних вузлах, а пізніше відбувається гематогенная дессімінаціі. Виявлення захворювання відбувається за допомогою гістологічного дослідження. Типовим цитологічним ознакою лімфоми, який вирізняє її від лімфосаркомі, є наявність великих клітинних структур Рід-Березовського-Штенберга.

Рак лімфи починається безсимптомно, супроводжується збільшенням шийних, надключичних і інших груп вузлів. Нерідко лімфоми Ходжкінской типу випадково діагностуються під час планового рентгена грудної клітини. Поразки внутрішніх органів відбувається на пізніх стадіях хвороби. На жаль, навіть своєчасна терапія не гарантує довічної ремісії, симптоми рецидиву лімфоми розвиваються одномоментно і вимагають повторного лікування.

Захворювання даної групи включають в себе індолетние і агресивні пухлинні процеси. Лімфома Беркітта - наслідок інфекційного мононуклеозу, що є фактором її розвитку і формує схильність організму (часто дитячого) до появи пухлин. Клінічна картина неходжінскіх лімфом характеризується: повними паралічами, ураженнями внутрішніх органів і кісткової тканини. За умови ранньої діагностики хвороби можливий сприятливий прогноз.

Відео про симптоми захворювань лімфатичної системи

Лімфома - часто безсимптомно протікає форма раку крові. Внутрішні руйнівні процеси роблять свою чорну справу, не подаючи тривожних сигналів. Важка клінічна картина проявляється разом з останніми стадіями розвитку лімфоми. Особливу групу ризику становлять діти і дорослі з ослабленим імунітетом, схильні до частих вірусних інфекцій.

Будь-які безпричинні зміни розміру лімфатичних вузлів, що супроводжуються наявністю субфебрильної температури - привід звернутися до фахівця. Своєчасна терапія ракових патологій в більшості випадків забезпечує хороший прогноз і повну ремісію захворювання. Дізнатися детально про симптоми раку лімфи і його лікуванні ви можете з цього відео.

Інформація представлена ​​в статті носить ознайомлювальний характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

Що таке лімфоми: симптоми, лікування, діагностика, прогноз

В даний час серед дітей і дорослих набирає вагу група таких злоякісних новоутворень, як лімфоми. Дана категорія характеризується ураженням лімфоїдної тканини і появою неопластичних клітин. Вона включає в себе два види пухлин:

 • лімфагранулематоз (лімфома Ходжкіна) - виживаність близько 80% хворих
 • неходжкінських лімфом - виживаність 20-25%

Ці два захворювання дуже різні в питаннях причин виникнення і перебігу хвороби, а головне, виживання хворих.

Загальні поняття про лімфатичну систему

Лімфатична система є складовою частиною серцево-судинної системи і складається з лімфатичних судин і лімфатичних вузлів. Лімфатичний вузол містить специфічну лімфоїдну тканину, через яку проходить лімфа і відбувається її знезараження.

Вона виконує ряд життєво важливих функцій:

 • очищає організм від токсинів і чужорідних бактерій
 • бере участь в обміні речовин (особливо в жировому обміні)
 • насичує кров імунними клітинами (лімфоцитами)

Лімфогранулематоз або хвороба Ходжкіна - це неопластичний процес, що розвивається в лімфоїдної тканини і характеризується появою нових клітин Березовського-Штернберга. Дана патологія відома з 1832 року, коли англійський доктор Томас Ходжкин описав сім випадків лімфогранулематозу. Захворювання вражає переважно молодих людей віком 20-25 років. Була виявлена ​​закономірність між появою лімфогранулематозу і носительством вірусу Епштейна-Барр. Виділяють 4 гістоморфологічних варіанту захворювання:

 • Лімфогістіоцитарні - 5% випадків
 • Нодулярний склероз - 30-45%
 • Змішано-клітинний - 35-50%
 • Лімфоїдневиснаження - 10%

Клінічна картина лімфогранулематозу залежить від знаходження первинного джерела пухлини. Найчастіше захворювання починається з гіпертрофії лімфатичних вузлів шийної, надключичной, пахової і пахвовій областей, які з часом зливаються в великі групи і проростають в підлеглі тканини. Потім розвиваються синдром верхньої порожнистої вени, плеврит і перикардит, порушення дихання, збільшення печінки і селезінки, втрата маси тіла аж до кахексії.

Основним методом діагностики захворювання є пункційна біопсія ураженого лімфатичного вузла. У препараті виявляються клітини Ходжкіна, багатоядерні клітини Березовського-Рід-Штернберга, лімфоцити, нейтрофіли, еозинофіли і інші.

Лікування лімфогранулематозу є комбінованим і включає в себе променеву і хіміотерапію. Прогноз для хворих є сприятливим, так як хвороба Ходжкіна добре піддається лікуванню. П'ятирічна виживаність хворих після застосування комплексної терапії становить 87-90% (більш докладно в статті про симптоми і лікування лімфагранулематоза).

Злоякісні лімфоми - лімфосаркоми

Це велика група лімфопроліферативних порушень (більше 30 захворювань), що вражають лімфоїдний паросток кровотворення, що характеризуються різними гістологічними особливостями бластних клітин, симптомами захворювань і прогнозом виживання.

В даний час зустрічальність даної патології приблизно на 45% перевищує виникнення лімфогранулематозу. Особливо часто лімфосаркомі виникають в США, Канаді та країнах Європи. Рідко захворювання виникає в країнах Азії (Японії, Сінгапурі, Індії). У Росії захворюваність лимфосаркоме становить приблизно 3%, в останні роки існує значна тенденція приросту НХЛ. Вони зустрічаються в будь-якому віці, у чоловіків в 2 рази частіше, дуже рідко у дітей до 3 років, в основному діагностуються у літніх людей.

Чому виникають лімфоми, до сих пір залишається загадкою для лікарів і вчених. Не існує певного ознаки, знайденого у всіх хворих одночасно. Але відомо наступне:

 • Вірус Епштейна-Барр викликає лімфому Беркітта у ВІЛ-інфікованих пацієнтів і хворих, який одержує иммунносупрессивного терапію.
 • У багатьох хворих з НХЛ виявлялися генетичні дефекти в 8 хромосомі.
 • У США у більшості пацієнтів було виділено людський Т-клітинний лімфотропний вірус 1 типу (HTLV-1), який доведено передається через біологічні рідини людини (сперма, кров, слина, молоко).

Фактори зовнішнього середовища також відіграють велику роль у виникненні захворювання. Відзначається високий ризик захворюваності:

 • при тривалому контакті з пестицидами, гербіцидами
 • при прийомі деяких медикаментів
 • при впливі радіації, іонізуючого випромінювання (рентгенівські промені, опромінення ультрафіолетом).

Розподіл НХЛ REAL (The Revised European-American Classification of Lymphoid Neoplasms) є комплексним і базується на молекулярну структуру і біологічних характеристиках пухлин.

 • Лімфома Беркітта;
 • Дифузна крупноклеточная В-клітинна лімфома;
 • плазмоцитома;
 • Волосатоклітинний лейкоз;
 • Фолікулярна лімфома;
 • Іммунноцітома.
 • Грибоподібний мікоз (синдром Сезарі);
 • Ангіоцентріческая лімфома;
 • Кишкова Т-клітинна лімфома;
 • Анапластична крупноклеточная лімфома;
 • Крупногранулярний лімфоцитарний лейкоз.

За злоякісності лімфосаркомі діляться на три категорії:

 • низького ступеня - невеликий злоякісністю мають плазмацитома Вальденстрёма і фолікулярна змішано-клітинна НХЛ
 • проміжна ступінь спостерігається при розвитку фолікулярної крупноклеточной і дифузійної крупноклеточной лімфомах.
 • високого ступеня - найбільш небезпечними з високим ступенем злоякісності вважаються лімфома Беркітта і іммуннобластная НХЛ.

Симптоми лімфоми досить різноманітні, кожен вид має свої особливості. Загальною ознакою для всіх НХЛ є первинне ураження лімфатичних вузлів (нодальной розташування) або печінку і селезінку (екстранодальна). У патологічний процес втягуються лімфатичні вузли шийної, пахвовій області, медіастинальні, очеревинні і заочеревинні (тобто на бічних поверхнях шиї, під пахвами, в ліктьових згинах, під ключицею, в паху).

На початку захворювання лімфатичні вузли збільшуються в розмірах, стають щільними і безболісними, потім зливаються у великі групи (конгломерати), можуть покритися виразками і утворювати Свищева ходи. Симптоми лімфоми, обумовлені гіпертрофією вузлів:

 • кашель, інспіраторна задишка
 • відчуття клубка в горлі, порушення ковтання
 • застій крові у верхній половині тулуба внаслідок здавлювання вен (синюшність і одутлість особи)
 • набряки кінцівок
 • кишкова непрохідність
 • механічна жовтяниця

Згодом лімфобластні клітини розносяться по всьому організму (диссеминируют), кості, печінку, селезінку, нервову систему, молочні залози, яєчка і так далі. До екстранодулярний (тобто, не пов'язаним з лімфатичними вузлами) симптомів захворювання відносяться:

 • Погіршення апетиту, зниження ваги (за 6 місяці більш ніж на 10%), загальне нездужання, підвищення температури тіла, підвищена нічна пітливість, поганий сон, апатія, підвищена дратівливість
 • Збільшення і ущільнення молочних залоз, симптом умбілікаціі (втягнення соска)
 • Поява на шкірі щільних, болючих вузликів, схильних до злиття
 • Менінгізм (ураження бластних клітинами мозкових оболонок), що характеризується головними болями, блювотою, що не приносить полегшення, позитивними менінгеальними знаками
 • При ураженні кісткового мозку - анемія, схильність до важко протікає інфекцій, схильність до кровотеч, часті носові кровотечі, тривалі рясні менструації, гематоми тощо.
 • Поразка опорно-рухового апарату проявляється сильними болями в хребті, кістках тазу, атрофією м'язів, болі в суглобах і кістках навіть в спокої

Лімфома у дітей має свої особливості. Найчастіше в пухлинний процес втягується кістковий мозок, бластні клітини пригнічують листки кровотворення, викликаючи анемію, підвищену кровоточивість, часті запальні захворювання.

До основних методів діагностики захворювання відносяться:

 • Пункційна біопсія лімфатичного вузла з наступним цитологічним дослідженням пунктату, в якому зазвичай виявляються незрілі форми Т- і В-лімфоцитів. Саме за ступенем зрілості пухлинних клітин визначається злоякісність НХЛ. Залежно від ураження внутрішніх органів можуть проводити біопсію печінки, кісткового мозку, люмбальна пункція.
 • Рентгенологічне дослідження (комп'ютерна томографія, оглядова томографія), магнітно-резонансна томографія, ультразвукове дуплексне сканування уражених органів.
 • Загальноклінічні дослідження (загальний аналіз крові, сечі, біохімічний аналіз, коагулограма).
 • Лапароскопія і пробна лапаротомія з дослідженням асцитичної ексудату.
 • Імунологічне дослідження крові для виявлення антитіл до вірусу Епштейна-Барр, специфічних маркерів пухлинного процесу (BCL-2, CD 19, 20, 22, HLA / DR).

Вибір тактики лікування НХЛ залежить від поширеності пухлинного процесу і морфологічного типу клітин. У будь-якому випадку, лікування повинно бути комплексним і об'єктивним.

Основні методи лікування:

 • Хірургічне лікування - при одиночних пухлинах внутрішніх органів. Проводиться повне висічення ураженої тканини і прилеглих груп лімфовузлів. При вираженому спленізме (тобто надлишкової функції селезінки, коли вона руйнує не тільки пухлинні клітини, але нормальні клітини крові) видаляють Сезенків.
 • Променева терапія - застосовується в комплексі з хіміотерапією, є ефективним методом на всіх стадіях лікування, може використовуватися в перед- і післяопераційному періоді.
 • Хіміотерапія - включає в себе використання цитостатиків (циклофосфан, фторурацил), моноклональних антитіл (ритуксимабу), глюкокортикостероїдів (метилпреднізолон, будесонід). При лімфомах часто використовують монохіміотерапією.
 • Трансплантація (пересадка) кісткового мозку - сприяє відновленню клітинного складу крові, зменшує симптоми захворювання.

Основним критерієм настання ремісії лімфоми є зникнення в пунктаті бластних клітин. В останні десятиліття широко впроваджується такий неінвазивний метод, як ПЛР, що виявляє в організмі змінену ДНК лимфоидного клону.

5-річна виживаність при НХЛ варіюється в залежності від морфологічного варіанту:

 • Хороший прогноз, що перевищує 70% - при фолікулярних лімфомах, MALT- лімфомах, В-клітинних лімфомах маргінальної зони
 • При Т-лімфобластних, периферичних Т-клітинних НХЛ - виживаність нижче 30%.
 • При первинних лімфомах орбіти, лімфомах легких, шлунково-кишкового тракту, слинних залоз, кільця Пирогова-Вальдейера - більш сприятливі прогнози - 5-річна виживаність понад 60%
 • Лімфоми молочних залоз, кісток, центральної нервової системи, лімфоми яєчників і яєчка мають високу злоякісність і низький відсоток виживання.

Також при лімфомах високого ступеня злоякісності тривалість життя пацієнтів знаходиться в прямій залежності від своєчасно розпочатого лікування і його результатів:

 • Якщо досягається повна ремісія, то 5років-ня виживання близько 50%
 • При часткової ремісії - 15%, тому дуже важливо проведення активної інтенсивної терапії відразу з моменту діагностування високозлоякісних лімфоми для досягнення повної ремісії
 • П'ятирічна виживаність при нізкозлокачественних лімфомах становить 80% незалежно від результату лікування - повна або часткова ремісія.

Вибачте, всюди пишуть, що сприятливий прогноз - це 5-річна виживаність? П'яти. Це що - сприятливий прогноз? Людина живе після цього в кращому випадку тільки лише П'ЯТЬ років?

Марина це значить що якщо пацієнт живе без ремісії захворювання 5 років то він вважається таким, що вилікувався і буде жити далі

Додати коментар Скасувати відповідь

Чи всі Ви знаєте про застуді і грипі

© 2013 Азбука здоров'я // Угода // Політика персональних даних // Карта сайту Інформація на сайті призначена для ознайомлення і не закликає до самостійного лікування. Для встановлення діагнозу і отримання рекомендацій по лікуванню необхідна консультація кваліфікованого лікаря.

лімфома

Причини, симптоми і лікування лімфоми

Лімфома - онкологічне захворювання лімфатичної тканини. Характерною особливістю даної хвороби є збільшення лімфатичних вузлів, ураження різних внутрішніх органів, в яких спостерігається значне накопичення лімфоцитів з пухлинними клітинами. Біла клітина крові (лімфоцит) - головний компонент імунної системи організму.

При лімфомі існує величезна поділ пухлинних лімфоцитів, що заселяють лімфатичні вузли або різні внутрішні органи, що призводить до порушення їх природних функцій. Визначення лімфома - це кілька різних видів захворювань, які відрізняються один від одного симптомами, клінікою та застосовуваними методами лікування.

Існує дві великі групи лімфом лімфогранулематоз або хвороба Ходжкіна і неходжкінських лімфом. Термін неходжкінських лімфом позначає велику групу лімфом, які не мають відношення до хвороби Ходжкіна. Визначити до якої групи належить захворювання, допомагає біопсія, якщо виявляються клітини в тканинах специфічні для хвороби Березовського-Штернберга-Ріда, то ставлять діагноз хвороби Ходжкіна.

У разі якщо таких клітин немає, то лімфому вважають неходжкинской.

У неходжкінських лімфом є ​​багато підвидів, що відрізняються гістологічної картиною, проявам і способом лікування. Деякі види лімфом протікають повільно і сприятливо. Такі лімфоми називають індолентних, і їх лікування триває недовго.

Кілька інших видів лімфом так звані агресивні лімфоми швидко прогресують, мають багато симптомів і не терплять зволікання в лікуванні.

Процес розвитку хвороби починається з аномального росту лімфоцитів, що провокує збільшення лімфатичних вузлів. Але, існують лімфоми, які не впливають на збільшення вузлів, оскільки вони розвиваються в органах. Їх називають екстранодальна лімфоми.

На сьогоднішній день немає точних даних про те, чому виникає лімфома. Однак, медицина, виділяє кілька факторів, що збільшують ризик розвитку хвороби. Лімфома не є інфекційним захворюванням, можливість передачі її від людини до людини виключена. Серед причин відзначають зниження імунітету, вікові особливості організму, ВІЛ-інфекції, Т-лімфоцитарний вірус 1 типу, вірус Епштейна-Барра, інфіковані бактерії і вірус гепатиту В або С.

Можливий розвиток захворювання у людей, що працюють на фармацевтичному підприємстві або на виробництвах пов'язаних з впливом хімічних речовин токсичної дії. Існує також генетична схильність, наявність лімфоми у родичів збільшує ймовірність виникнення патологій у наступних поколінь. Але це все, швидше за все припущення, у більшості людей, що піддаються хоч одному з перерахованих факторів, лімфома не розвивається.

Як правило, початок лімфоми позначається значним збільшенням розмірів лімфатичних вузлів на шиї, в пахвових западинах або в паху. При цьому лімфатичні вузли безболісні, їхні розміри не зменшуються від прийому антибіотиків.

На початковій стадії лімфоми симптоми зазвичай відсутні, але в процесі прогресування хвороби з'являється стомлюваність, апатичність, зниження апетиту і втрата ваги. На наступних стадіях, хвороба зачіпає лімфоїдні тканини селезінки і печінки. Виникає відчуття переповнення в животі, утруднення дихання, відчувається розпирає біль у нижній частині спини, відчуття тиску в особі або в області шиї. Збільшені вузли по консистенції схожі на гуму.

Лімфома Ходжкіна проявляється типовою лихоманкою Пеля-Ебштейна, підвищеннями температури тіла вечорами, це може тривати кілька тижнів. Може спостерігатися свербіж шкіри і тупий біль в шийних лімфатичних вузлах при вживанні спиртних напоїв. На більш пізніх стадіях приєднується розлад кровотворення. Подальше прогресування захворювання характеризується розладами кровотворення, що загрожує анемією. Пітливість, порушення травлення також відносяться до частих симптомів при лімфомі.

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її та ще кілька слів, натисніть Ctrl + Enter

Поставити діагноз лімфоми може тільки фахівець при лікарському огляді, на підставі результатів загального клінічного та біохімічного аналізу крові, біопсії. Біопсія - головний аналіз, це мікроскопічне дослідження зразка лімфоїдної тканини лікарем-патоморфологом. Якщо лікар знаходить пухлинні клітини в гістологічному препараті, то залишається тільки з'ясувати який це тип лімфоми.

Діагноз встановлюється за допомогою рентгенологічного дослідження, комп'ютерної та магнітно-резонансної томографії. Методи променевої діагностики застосовують для дослідження різних частин тіла, які будуть недоступні при зовнішньому огляді. За результатами досліджень кісткового мозку також можна встановити присутність пухлинних (лімфомних) клітин в кістково-мозкової тканини. До додаткових методів дослідження відносяться иммунофенотипирование методом проточної цитометрії, цитогенетичні та молекулярно-генетичні дослідження.

Агресивні форми лікуються набагато швидше, і в більшості випадків можуть бути виліковні повністю. Відмінні результати дає метод поліхіміотерапії. Променева терапія або оперативне лікування - це допоміжні способи, в цілому терапевтичні дії повинні бути спрямовані на організм в цілому. Особливості пухлинних клітин різного виду лімфом відрізняються, тому і застосовуються методи лікування різні.

Діти, підлітки та молоді люди до 20 років хворіють По-клітинної лімфомою, Т-клітинної лімфобластній лімфомою, анапластичної крупноклеточной лімфомою. При лікуванні По-клітинних лімфом, використовують інтенсивні курси поліхіміотерапії, інтратекального терапію для профілактики ураження центральної нервової системи. У комплекс лікувальних заходів включають цитостатичні препарати і рітуксімаб.

Лікування Т-клітинної лімфобластній лімфоми має на увазі застосування індукції ремісії і консолідації, реіндукціі і інтратекально терапію. Якщо традиційна терапія неефективна і виникає рецидив хвороби, виконують аутологічну або алогенну трансплантацію кісткового мозку. Але часто прогноз за рецидив невтішний. Дуже важлива своєчасна діагностика і швидке проведення терапії.

Лімфомою називається злоякісне пухлинне захворювання лімфатичної системи. У період хвороби в пухлини містяться лімфоїдні клітини, накопичуючись у внутрішніх органах, в лімфатичних вузлах, центральній нервовій системі, головному і спинному мозку вони діють руйнівно, згубно впливають на організм людини. У народній медицині є багато прикладів.

Великоклітинна лімфома - це онкологічне захворювання клітин лімфатичної системи. При лімфомі клітини діляться і ростуть безконтрольно, старі клітини не відмирають, як це повинно бути в здоровому організмі. Ця патологія може виникнути в будь-якій частині організму, може розвиватися в одному лімфовузлі, в групі лімфовузлів або у внутрішніх органах. Поступово витісняючи нормальні здорові.

Лімфома Беркітта - злоякісна пухлина, відноситься до типу неходжкінських лімфом, дуже небезпечних. Розвивається з В-лімфоцитів, поширюється за межі лімфатичної системи, залучаючи в патологічний процес кістковий мозок, кров і спинномозкову рідину і т. Д. Її розвиток стає можливим через вірус Епштейна-Барр. Без належного і своєчасного лікування лімфома Беркітта швидко.

Лімфатична система людини постійно веде боротьбу з інфекціями за допомогою Т-лімфоцитів, В-лімфоцитів і NK-лімфоцитів. Присутні вони в крові, в селезінці і в кістковому мозку. Неходжкінські лімфоми призводить до мутації одного лімфоцита в ДНК, потім формуються покоління патологічно змінених лімфоцитів. Це погіршує функції лімфатичної системи. Злоякісне пухлинне захворювання.

Слава богу, що ми зважилися. Процес одужання був важкий, але ми впоралися! І звичайно дякую Маринці з DRA Medical за турботу і підтримку!

При копіюванні матеріалів, активне посилання на сайт www.ayzdorov.ru обов'язкове! © AyZdorov.ru 2009-2017

Інформація на сайті призначена для ознайомлення і не закликає до самостійного лікування, консультація лікаря обов'язкова!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

42 + = 47