ознаки лихоманки

Лихоманка симптоми і лікування | Як лікувати лихоманку

Лихоманка - це хворобливий стан, що характеризується високою температурою, рясним потовиділенням, в важких випадках - делірій. Вона виникає найчастіше на тлі гострих інфекційних захворювань. Як лікувати лихоманку і доглядати за хворими в такому стані, читайте далі в статті.

Це підвищення температури тіла понад межі нормальних добових коливань під впливом хвороби - являє собою захисно-пристосувальну реакцію організму. За ступенем підвищення температури визначають такі форми лихоманок:

субфебрильна - 37-38 ° C,

фебрильну лихоманку, її симптоми - 38-39 ° C,

гіперпіретичний лихоманку, її симптом температура більше 39 ° C.

Симптоми різних стадій лихоманки

Відносно ходу розвитку хвороби в температурної кривої розрізняють 3 періоди:

початкова стадія лихоманки, або період наростання температури. При одних захворюваннях цей період дуже короткий і вимірюється годинами, зазвичай супроводжуючи ознобом (малярія, запалення легенів, рожа та ін.), При інших - розтягується на більш-менш тривалий термін, на кілька днів;

стадія розпалу лихоманки. Вершина температурної кривої триває від декількох годин до багатьох днів і навіть тижнів;

стадія зниження температури. При одних захворюваннях температура знижується швидко, протягом декількох годин - критичне падіння температури, або криза, при інших - поступово, протягом декількох днів - літичної падіння, або лізис.

Ознаки лихоманки різного виду

За характером температурних коливань виділяються наступні види лихоманок:

постійна лихоманка характеризується тим, що протягом доби різниця між ранковою і вечірньою температурою не перевищує 1 ° C, при цьому відзначається висока температура тіла;

послабляющая лихоманка дає добові коливання температури в межах 2 ° C, причому ранковий мінімум вище 37 ° C. При послаблювальну лихоманці підйом температури супроводжується ознобом, зниження температури - пітливістю;

переміжна лихоманка характеризується раптовим підвищенням температури до 39 ° C і вище, а через кілька годин температура падає до нормальних цифр. Підйом температури повторюється через кожні 1-2 або 3 дні. Такі симптоми лихоманки характерні для малярії;

гектическая лихоманка характеризується підвищенням температури на 2-4 ° C у вечірні години і падінням її до норми і нижче в ранкові години. Таке падіння температури супроводжується різкою слабкістю з рясним потовиділенням. Такі симптоми лихоманки спостерігаються при сепсисі, важких формах туберкульозу;

зворотний тип лихоманки відрізняється тим, що ранкова температура буває вище вечірньої. Зустрічається при туберкульозі легенів;

неправильна лихоманка супроводжується різноманітними і неправильними добовими коливаннями. Такі симптоми лихоманки зустрічаються при ревматизмі, грипі і т. Д .;

поворотний вид лихоманки відрізняється чергуванням періодів лихоманки з безліхорадочнимі періодами. Підйом температури до 40 ° C і більше змінюється її падінням через кілька днів до нормальної, яка тримається протягом декількох днів, а потім крива температури повторюється. Такі симптоми лихоманки характерні для поворотного тифу;

хвилеподібною лихоманці властиві такі симптоми: поступове підвищення температури протягом декількох днів і поступове зниження її до норми. Потім настає нове підвищення з подальшим зниженням температури. Такі симптоми лихоманки зустрічаються при лімфогранулематозі, бруцельозі.

Симптоматика лихоманки при різних хворобах

Симптоми інфеціонного типу лихоманки

При інфекційній гарячці її патогенез представляється в такий спосіб: у відповідь на екзогенні пірогени (бактерії і їх токсини, віруси) моноцити і макрофаги синтезують ендогенний пирога (інтерлейкін-1). Ендогенний пирога при лихоманці впливає на цикл арахідонової кислоти і стимулює синтез простагландину Е в гіпоталамусі, відповідального за підвищення температури.

Для інфекційних хвороб характерні:

висока лихоманка, нерідко супроводжується ознобом,

біль в очних яблуках,

Можливо при лихоманці симптоми ураження дихальних шляхів, шлунково-кишкового тракту (нудота, блювота, пронос), сечових шляхів (дизурія, почастішання сечовипускання, біль у боці), гострого збільшення лімфатичних вузлів або селезінки, менінгеального синдрому, герпетичних висипань (внаслідок активації латентно існуючого герпесу), розвиток делірію (особливо в осіб похилого віку та зловживають алкоголем) і судом.

Ознаки лихоманки на тлі пневмонії

Часто причиною гострої лихоманки виступає розвиток пневмонії, гострого пієлонефриту або холангіту, однак при постановці діагнозу обов'язково слід враховувати епідеміологічну обстановку (грип, тифи, малярія та ін.).

Якщо причина лихоманки в пневмонії, може визначатися:

висока лихоманка постійного типу,

кашель з відділенням слизистої, слизисто-гнійної або «іржавою» мокротиння,

на тлі лихоманки симптоми інтоксикації,

біль в грудній клітці, пов'язана з диханням і кашлем.

Об'єктивно виявляються притуплення перкуторного звуку, ослаблення дихання, дзвінкі вологі хрипи або крепітація над ураженими відділами легені.

Прояви лихоманки при пієлонефриті і холангите

Якщо причина в пієлонефриті, крім симптомів лихоманки, характерні болі в попереку, дизурія, болючість при пальпації ураженої нирки і позитивний симптом поколачивания з тієї ж сторони. При тяжкому перебігу захворювання висока лихоманка може носити характер септичної, супроводжується повторними приголомшливими ознобами, головним болем, вираженими ознаками інтоксикації (сухість у роті, тахікардія, нудота, спрага, блідість шкірних покривів).

При підозрі, що причина лихоманки - холангіт, потрібно враховувати, що його клінічна картина холангіту складається не тільки з лихоманки, ще з жовтяниці і болю в правому підребер'ї, при гострому гнійному холангіті з'являються ознаки вираженої інтоксикації. У рідкісних випадках симптом лихоманки протягом тривалого часу виявляється єдиним проявом захворювання.

Основні принципи терапії:

Як правило, лікування не проводять до з'ясування причини підвищення температури, щоб не порушити природний плин захворювання і не «змазати» клініку. Крім того, при ряді захворювань лихоманка стимулює захисні сили організму.

При поганій переносимості лихоманки або розвитку небезпечних ускладнень (дегідратація, серцева недостатність, делірій, судоми) незалежно від причин показано призначення жарознижуючих засобів. Нестероїдні протизапальні засоби при лікуванні лихоманки блокують цикл арахідонової кислоти і утворення простагландину Е.

Ацетилсаліцилову кислоту (0,3 - 0,6 г) або Парацетамол (0,5 г) призначають регулярно, кожні 4 год, оскільки при нерегулярному прийомі жарознижуючих засобів коливання температури погано переносяться пацієнтом.

Як лікувати лихоманку правильно?

Догляд за хворими залежить від періоду хвороби або її стадії. При наростанні лихоманки, коли відзначаються озноб, ломота у всьому тілі, хворого потрібно зігріти: тепло укрити, дати йому гаряче питво.

У період максимального підйому температури у хворого з симптомами лихоманки порушується обмін речовин, пацієнт виснажується, тому його слід посилено живити, даючи висококалорійні і легкозасвоювані продукти в рідкому і напіврідкому вигляді 6-7 разів на добу.

Під час хвороби пацієнт з симптомами лихоманки втрачає велику кількість рідини, що вимагає її заповнення. Тому доглядати за лихорадящими потрібно, отпаівая хворого великою кількістю гарячих напоїв. Треба якомога частіше пропонувати пити, потроху, кожні 20-30 хв.

Щоб правильно лікувати лихоманку, необхідно стежити за хворим - у нього можливі марення і галюцинації, що вимагає встановлення індивідуального поста.

Щоб хворий не впав з ліжка, потрібно загородити ліжко сіткою. При зниженні температури, особливо критичному, можуть виникнути симптоми гострої серцево-судинної недостатності, від якої людина, не отримавши своєчасного догляду, може загинути.

У переважній більшості випадків гостра лихоманка обумовлена ​​інфекційним захворюванням. Коротко поточні лихоманки неінфекційної природи зустрічаються досить рідко і можуть бути обумовлені алергічною реакцією на лікарські засоби, тромбоемболічної хворобою, тереотоксичним або гемолитическим кризом.

лихоманка

Що таке лихоманка?

Лихоманка - це підвищення температури тіла вище 37 градусів за Цельсієм. Найчастіше лихоманка стає одним із симптомів інфекційних захворювань різного генезу і супроводжується гіперемією шкірних покривів, головним болем, спрагою, сплутаністю свідомості та ін.

У більшості випадків температура тіла підвищується під час протікання інфекційного процесу в організмі, викликаного бактеріями, вірусами або паразитами. Також причиною лихоманки може стати травма, тепловий удар, зневоднення організму, рецидиви деяких хронічних захворювань.

Підвищення температури може бути пов'язано з інтоксикацією організму на тлі тиреотоксикозу або з загостренням деяких хронічних захворювань, таких як ревматоїдний артрит, захворювання нирок. Симптоми лихоманки можуть супроводжувати інфаркт міокарда, захворювання черевної порожнини, що протікають гостро, деякі види онкологічних захворювань, наприклад лімфому.

Гарячковий стан супроводжується гіперемією шкірних покривів, головним болем, відчуттям ломоти в кістках, ейфорією. Крім того, хворого турбують тремтіння, озноб, підвищене потовиділення, спрага. Дихання пацієнта стає частим, у нього пропадає апетит, може виникнути сплутаність свідомості, початися марення. У педіатричній практиці у дітей відзначаються підвищена дратівливість, плач, виникають проблеми з годуванням.

У разі загострення хронічних захворювань до перерахованих вище проявам лихоманки можуть додаватися симптоми, що мають відношення до особливостей перебігу рецидивуючої патології. Виклик лікаря додому необхідний в разі підвищення температури тіла у дитини перших трьох місяців життя вище 37,5 градусів за Цельсієм або в тому випадку, коли підвищена температура зберігається протягом двох діб. У віці від 6 місяців до 6 років лихоманка може супроводжуватися судомами, що також вимагає негайної консультації фахівця. Крім того, в педіатрії термінова медична допомога необхідна при підвищенні температури тіла, яке протікає з ригідністю потиличних м'язів, болями в животі і висипанням на шкірі, особливо якщо вона має темно червоний колір або набуває форму великих пухирів.

Дорослій людині лікарська допомога необхідна, якщо лихоманка супроводжується набряками, болями в області суглобів, висипаннями на шкірі. Також огляд у фахівця при підвищенні температури необхідний вагітним і пацієнтам, яких мучить кашель з жовтуватою або зеленуватою мокротою, гострий головний біль, біль у вухах, в горлі або в животі, сухість у роті, блювота, болі під час сечовипускання. Необхідний візит лікаря і хворим зі спутаним свідомістю, висипом, підвищеною дратівливістю.

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її та ще кілька слів, натисніть Ctrl + Enter

Лікування лихоманки в домашніх умовах в першу чергу направлено на поповнення водно-сольового балансу, збереження життєвих сил організму, контроль над температурою тіла. Хворому необхідні постільний режим і легка їжа, йому слід пити більше рідини, не одягатися тепло, не приймати ванну і вимірювати температуру тіла 4-6 разів на добу. Якщо температура піднімається вище 38 градусів Цельсія, пацієнтові призначають жарознижуючі препарати.

Для нормалізації температури тіла в педіатрії застосовується парацетамол в вікових дозуваннях, ібупрофен або німесулід. Заборонений до використання в дитячій практиці аспірин (ацетилсаліцилова кислота), так як він може стати причиною розвитку гепатоцеребральной синдрому, що загрожує життю дитини.

В рамках лікарського огляду встановлюється причина підвищення температури тіла пацієнта і призначається відповідне лікування. У ряді випадків хворому може знадобитися госпіталізація або проведення додаткового обстеження в амбулаторних умовах.

Лікування лихоманки народними засобами може проводитися в домашніх умовах, проте важливо пам'ятати, що підвищення температури тіла дуже часто супроводжує важкі і небезпечні захворювання, які вимагають негайної лікарської допомоги, тому для постановки діагнозу і проведення необхідної терапії слід.

До групи геморагічних гарячкових захворювань відносять гострі вірусні захворювання, що протікають з підвищенням температури тіла. Особливістю цих патологій вважається їх патогенез і клінічні прояви, засновані на ураженнісудин, що.

Інкубаційний період захворювання триває від трьох до шести діб. Перебіг жовтої лихоманки можна розділити на три періоди: гарячковий, ремісії і реактивний. Хвороба починається гостро і супроводжується підвищенням температури тіла.

Лихоманка Західного Нілу відноситься до арбовірусним захворювань, що протікають гостро. Патологія супроводжується підвищенням температури тіла, серозним менінгітом, запаленням слизових, лімфаденопатією, в деяких випадках висипом. Вірус, який є збудником захворювання, належить до.

Лихоманка Ебола належить до числа гострих вірусних інфекцій, відрізняється високою контагіозністю, важкий перебіг, супроводжуючись геморагічним синдромом, і часто закінчується летальним результатом. Вперше збудник захворювання був виявлений в районі.

При копіюванні матеріалів, активне посилання на сайт www.ayzdorov.ru обов'язкове! © AyZdorov.ru 2009-2017

Інформація на сайті призначена для ознайомлення і не закликає до самостійного лікування, консультація лікаря обов'язкова!

лихоманка

лихоманка - це захисно-пристосувальний механізм людського організму, який розвивається як реакція на вплив патогенних подразників. Іноді лихоманка проявляється також при неінфекційних хворобах. Так організм реагує на дію ендотоксинів, ендогенних пірогенів, які вивільняються, коли руйнуються лейкоцити, відбувається септичний запальний процес, а також спостерігаються порушення обміну речовин і аутоімунні процеси.

Процеси терморегуляції в організмі людини зумовлює центр терморегуляції, який розташовується в гіпоталамусі людини. Дані процеси можуть порушуватися екзогенними або ендогенними факторами. Іноді температура підвищується в разі порушення процесів теплопродукції і тепловіддачі і при нормальному стані центру терморегуляції.

Основними проявами лихоманки є підвищена температура тіла. Якщо нормальна температура тіла, виміряна в пахви, повинна становити 36,0-36,9, то при лихоманці дані показники підвищуються. При лихоманці людина відчуває озноб, головний біль, слабкість, сильну ломоту в м'язах.

Практикується класифікація лихоманок в залежності від різних факторів. З урахуванням причини розвитку даного стану визначається інфекційна і неинфекционная лихоманка.

З урахуванням рівня підвищення температури тіла у хворого різниться субфебрильна лихоманка (температура тіла 37-37,9 ° С), фебрильная лихоманка (температура тіла 38-38,9 ° С), піретіческая або висока лихоманка (температура тіла 39-40,9 ° С) і гіперпіретичний або надмірна лихоманка (температура тіла 41 ° С и більше).

Залежно від тривалості даного стану різниться гостра, подострая і хронічна лихоманка.

Згідно з оцінкою показників температури тіла і часу, коли вони проявляються, визначається постійна, послабляющая, переміжна, поворотна, хвилеподібна, неправильна, збочена, гектическая лихоманка. Всі види лихоманки мають особливості перебігу. Наприклад, гектическая лихоманка розвивається при сильних коливаннях температури тіла. Дані види лихоманки виявляються при розвитку деяких захворювань.

Визначається ряд хвороб, пов'язаних з лихоманкою і супутніми симптомами.

Кримська геморагічна лихоманка - це вірусне захворювання, яка розвивається внаслідок впливу збудника, переданого кліщами. Кримська лихоманка вперше була діагностована в Криму. Ознаки даного захворювання були виявлені ще в 1944 році. Його збудник - РНК-вірус, потрапляє в організм через шкіру, коли людину кусає кліщ.

Симптоми геморагічної лихоманки виявляються гостро: різко зростають показники температури тіла, відзначається інтоксикація, а також геморагічний синдром (високий рівень кровоточивості). Хворого може турбувати блювота, в початковому періоді спостерігається помітне почервоніння обличчя. Через 2-6 днів спостерігається геморагічний синдром, який характеризується появою геморагічної висипки на плечах, ногах, руках.

Якщо розвивається геморагічна лихоманка з нирковим синдромом, то гострий початок лихоманки поєднується з симптомами інтоксикації і серйозним ураженням нирок. Як наслідок, геморагічна ниркова лихоманка веде до ураження нирок і печінкової недостатності. Відзначається кровоточивість ясен, носові кровотечі, людина може втрачати свідомість. Вірусні захворювання, пов'язані з геморагічним синдромом, небезпечні ще й тим, що у людини можуть розвиватися кровотечі в шлунку і кишечнику. Розвиток ускладнень (сепсис, набряк легенів, пневмонія) І неправильне лікування може призвести до летального результату. Тому важлива профілактика зараження: відразу після укусу кліща потрібно звернутися до фахівця. Геморагічна далекосхідна лихоманка - серйозне захворювання, що вимагає невідкладного лікування.

Тривала лихоманка неясного генезу може діагностуватися в тому випадку, якщо висока температура тіла (вище 38 градусів) Тримається у хворого більше двох тижнів, і при цьому причини такого явища залишаються невстановленими. При цьому було проведено всебічне обстеження і враховані всі стандарти діагностики. Дуже важливим моментом є диференціальна діагностика лихоманки неясного генезу, так як іноді даний діагноз може встановлюватися помилково. На думку деяких фахівців, в основі даного типу лихоманки лежить інфекція, розвиток злоякісної пухлини, системні хвороби сполучної тканини. Приблизно в 20% випадків причина даного типу лихоманки, як у дітей, так і у дорослих залишається неясною. Лікування захворювання призначається залежно від інтенсивності лихоманки.

жовту лихоманку людина заражається від тварин і людей, переносники збудника - комарі. Перші симптоми жовтої лихоманки виявляються приблизно через 3-6 діб після комариного укусу. Початок жовтої лихоманки гостре: показники температури тіла підвищуються до 40 градусів, з'являється сильний головний біль і біль у суглобах, спині, ногах. Присутній і геморагічна складова: сильно червоніє і набрякає обличчя хворого. Вже на другий день людина страждає від сильної блювоти, нудоти і спраги. Приблизно на п'ятий день настає період ремісії, коли людина починає відчувати себе краще. Але таке поліпшення триває всього кілька годин. Далі людині стає гірше, так як розвивається тромбогеморрагический синдром. Можливі кровотечі, кривава блювота. Захворювання загрожує розвитком серйозних ускладнень - сепсису, пневмонії, міокардиту. Лікування цього захворювання полягає в симптоматичної терапії та попередження податкових подальшого прогресування хвороби. Головними профілактичними заходами є вакцинація. Щеплення від жовтої лихоманки обов'язково проводиться в тому випадку, якщо людина виїжджає в райони, де зазначається ендемічна обстановки щодо цього захворювання. Визначено більше 45 ендемічних країн в Латинській Америці і Африці, при виїзді в які необхідно робити вакцинацію (Колумбія, Перу, Бразилія, Еквадор, Кенія та ін.)

Лихоманка Західного Нілу має інфекційну природу. Передача збудника відбувається з укусами комарів. Хвороба може виникнути як спорадично, так і виявлятися серйозними спалахами. У Росії така спалах був зафіксований в 1962-64 рр., Пізніше спалаху спостерігалися в країнах СНД. Тому профілактика лихоманки Західного Нілу дуже важлива як в країнах Африки, так і в Європі. Захворювання у людини починається гостро, з ознобом і різким підйомом температури тіла. Стан лихоманки може тривати у людини до двох тижнів. Симптоми лихоманки Нілу виражаються пітливістю, болісної для хворого інтоксикацією. Людини дошкуляє блювота, біль голови, сонливість та ін. Якщо вчасно була проведена діагностика, і симптоматичне лікування полегшує стан хворого, то нільська лихоманка успішно виліковується.

мишачої лихоманкою людина заражається внаслідок контакту з гризунами. Миші і щурі самі не хворіють, а тільки переносять цю небезпечну хворобу. Вірус виділяється через кал і сечу тварин. Перші симптоми мишачої лихоманки у дітей та дорослих на початковій стадії розвитку хвороби схожі з гострою формою ГРЗ. Перш ніж з'являться перші ознаки мишачої лихоманки у дорослих і дітей, від моменту зараження проходить від 7 до 46 днів. Які симптоми мишачої лихоманки виникають чоловіків і жінок в дорослому віці, частіше за все можна дізнатися вже на 25 день. Спочатку симптоми у дорослих - це ниркові і геморагічні прояви, а у дітей хвороба проявляється поступово: підвищується температура тіла, турбує нудота, блювота, головний біль, погіршується зір.

Зараження призводить до тяжких наслідків: у хворого уражаються нирки, відбувається серйозна інтоксикація організму, відзначається тромбогеморрагический синдром. Якщо з'явилися перші симптоми, і лікування було зроблено несвоєчасно, то ураження нирок може в підсумку привести до летального результату.

Мишача лихоманка у дітей на початковому періоді часто приймається за інше захворювання, так як його ознаки на початковому періоді можуть прийматися за сильну застуду або іншого інфекційну хворобу. Іноді навіть в процесі діагностики лікар може підозрювати, що розвиваються інші види лихоманок. Тривала підвищена температура, бліда шкіра і інші ознаки, загальні для деяких видів лихоманок, іноді ускладнюють процес діагностики.

Лікування проходить в умовах постільного режиму. Комплексна терапія включає прийом жарознижуючих, противірусних знеболюючих засобів. Також практикується призначення інфузійної терапії, глюкокортикоїдів, гемодіалізу.

Гостра ревматична лихоманка у дітей свідчить про те, що в організмі вже розвивається ревматична патологія. Гостра ревматоїдна лихоманка - дуже небезпечне захворювання, так як воно в першу чергу вражає серцево-судинну систему.

Класифікація захворювання проводиться за течією захворювання: розрізняється гостра ревматична лихоманка і повторна ревматична лихоманка. Причина захворювання - вплив бета-гемолітичного стрептокока. Цей мікроорганізм вражає сполучні тканини, цьому сприяють деякі додаткові фактори. Гостра ревматична лихоманка проявляється внаслідок переохолодження, поганого харчування, збоїв в роботі імунної системи і ін.

Симптомами захворювання є загальна інтоксикація, підвищена температура тіла, біль у суглобах, блідість шкіри, дратівливість. Після встановлення правильного діагнозу необхідно відразу ж починати лікування, так як своєчасна комплексна терапія визначає успіх лікування. Профілактика хвороби полягає в недопущенні зараження стрептококової інфекцією.

Сінна лихоманка у дітей старше п'яти років і дорослих розвивається внаслідок алергічної реакції організму на пилок рослин. Симптоми сінної лихоманки - це, перш за все, алергічний риніт і алергічний кон'юнктивіт. У багатьох людей спостерігаються і деякі інші ознаки - безсоння, стомлюваність, проблеми з апетитом. Захворюванням частіше страждають чоловіки, а також ті, у кого вже спостерігалися певні алергічні реакції. Лікування сінної лихоманки часто є тривалим і складним процесом, особливо якщо мета людини - позбутися від цього захворювання назавжди. Основне ліки від сінної лихоманки - антигістамінні препарати. Також використовуються судинозвужувальні засоби, глюкокортикостероїди. Практикується також лікування народними засобами. Однак часто люди страждають на цю недугу протягом багатьох років, так як за допомогою лікування вдається тільки зменшити симптоми.

Симптоми лихоманки Денге, яку також називають тропічну лихоманку, проявляються внаслідок зараження організму інфекцією, яку переносить один з видів москітів. Симптоми тропічної лихоманки - це сильний біль в м'язах, високі показники температури тіла, діарея, кашель, нежить, кон'юнктивіт. Хвороба виліковна, однак тропічна геморагічна лихоманка, яка вражає молодих людей і дітей, викликає гострі кровотечі, тому є дуже небезпечною. Наслідки цього захворювання можуть бути фатальними. Лікування проводиться відразу після точного встановлення діагнозу. Профілактика полягає в обов'язковій консультації у фахівця перед поїздкою в такі країни як Таїланд і ін. Вакцинація проводиться від інших видів лихоманки, щеплення від тропічної лихоманки на даний момент не практикується.

Лихоманки Ебола і Марбург мають дуже багато спільного, так як їх збудники схожі. Ці захворювання є дуже небезпечними, заразними і в більшості випадків завершуються летальним результатом. симптоми лихоманки Ебола і Марбург відразу проявляються гостро, людини турбує озноб, сильне підвищення температури, загальна інтоксикація організму. Через декілька днів відзначаються симптоми ураження шлунково-кишкового тракту, порушується свідомість. Геморагічна лихоманка Ебола, як і геморагічна лихоманка Марбург, може привести до смертельного результату в період з 4 по 27 день після зараження. Лікування полягає в підтримці життєво важливих функцій, також практикується симптоматична терапія. лихоманка Марбурга завершується летальним результатом в більш ніж 80% випадків.

Геморагічна лихоманка Ласса характеризується розвитком геморагічного синдрому, міокардиту, пневмонії, ураженням нирок. Рівень летальності в даному випадку дуже високий.

Сімейна середземноморська лихоманка, яка також має назву періодична хвороба проявляється у людини повторюваними випадками лихоманки, запальним процесом легких, органів черевної порожнини, суглобів. Це захворювання частіше зустрічається у корінних жителів Кавказу, Середземномор'я. Хвороба діагностується в дитячому віці. Повністю вилікувати її неможливо, тому практикується симптоматичне лікування.

Марсельська лихоманка також характерна для жителів зазначених вище регіонів. Для захворювання характерна висока температура тіла, висип, біль в кінцівках і головний біль, регіонарнийлімфаденіт, зміни в роботі серцево-судинної системи. Лікування проводиться з використанням антибіотиків-тетрациклінів.

Плямиста лихоманка скелястих гір проявляється інтоксикацією, висипом, поразкою серцево-судинної системи, судин і ЦНС. Хвороба поширена в Північній і Південній Америці. Переносники захворювання - гризуни, деякі домашні тварини. Лікування передбачає прийом препаратів групи тетрацикліну або левоміцетину.

Крім описаних видів лихоманки існує ряд інших різновидів лихоманок, які є небезпечними для життя людини.

Лікування лихоманки проводиться за умови постільного режиму. Важливо встановити природу підвищення температури і поставити правильний діагноз. При лихоманці, спровокованої простудними захворюваннями, слід вживати жарознижуючий, якщо температура піднімається вище 38 градусів. Дітям для зниження температури рекомендується давати кошти на основі парацетамолу.

Після встановлення діагнозу лікар призначає лікування захворювання, яке було діагностовано. Важливо не затягувати зі зверненням до фахівця при станах, які викликають тривогу. Наприклад, біла лихоманка у дітей проявляється неадекватною тепловіддачею, тому існує небезпека серйозного перегріву організму. В такому випадку до лікаря потрібно звертатися негайно, щоб встановити причини такого стану і призначити лікування. Потрібно проконсультуватися з лікарем, якщо у дитини спостерігається постіммунізаціонная лихоманка, тобто підвищення температури після проведення вакцинації.

Якщо у жінки проявляється молочна лихоманка, тобто реакція організму на появу молока в грудях у годуючої мами, не варто чекати поки цей стан пройде само собою. Це загрожує ускладненнями, тому груди повинен обов'язково оглянути лікар.

Лихоманка на губах (Так називаються в народі висипання герпесу) Періодично з'являється у людей, які заражені вірусом герпесу. Як вилікувати герпес повністю, лікарі досі не знають. Проте, місцеві засоби дозволяють зменшити прояви хвороби. Чим лікувати лихоманку на губі, варто запитати у лікаря.

Освіта: Закінчила Рівненський державний базовий медичний коледж за спеціальністю «Фармація». Закінчила Вінницький державний медичний університет ім. М.І.Пирогова та інтернатуру на його базі.

Досвід роботи: З 2003 по 2013 р - працювала на посадах провізора і завідувача аптечним кіоском. Нагороджена грамотами та відзнаками за багаторічну і сумлінну працю. Статті на медичну тематику публікувалися в місцевих виданнях (газети) і на різних Інтернет-порталах.

Я пам'ятаю, коли ГРВІ страждала, у мене така лихоманка була. Ледве збили температуру

Я і не знала, що існує так багато видів лихоманки, знала тільки про Кримську і то, тільки тому, що мені про неї якось мій лікуючий лікар з клініки розповідав.

Чистякова: Білобіл Интенс 120 мг - реально працюючий препарат для поліпшення кровопостачання мозку! .

Катя: Пила Мастопол від мастопатії. У мене був вузлик в грудях, ось і намагалася від нього.

Сергій: Любов до жирного і солодкого довела мене до ожиріння печінки. Дізнався я про це зовсім.

Олександра: Чи можливо цією маззю мазати шрам Післяоперац, після операції пройшло 10 днів.

Всі матеріали, представлені на сайті, носять виключно довідковий і ознайомлювальний характер і не можуть вважатися призначеним лікарем методом лікування або достатньою консультацією.

Адміністрація сайту та автори статей не несуть відповідальності за будь-які збитки і наслідки, які можуть виникнути при використанні матеріалів сайту.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

2 + 6 =