ознаки лейкозу

Перші симптоми і ознаки лейкозу

Захворювання, в просторіччі званий білокрів'я або раком крові, фахівці називають інакше - гемобластоз, ураженням кровотворної та лімфатичної тканини. Лейкемія, як його підклас, характеризується локалізацією ракових клітин в кістковому мозку і часто виявляється вже на пізніх стадіях, тому знаючи перші симптоми лейкозу, можна істотно підвищити ефективність боротьби з ним.

Лейкози можна назвати «молодий» хворобою, оскільки найчастіше вони підстерігають людей у ​​віці до 30 років. Дитячий лейкоз також вибірковий, його лімфобластній формою (ураження лімфоцитів) в основному страждають діти 2-5 років. Однак є й інший різновид лейкозу - мієлоїдний (ураження гранулоцитів), в тому числі моноцитарний, які частіше розвиваються у літніх людей від 60 років і старше.

 • Вся інформація на сайті носить ознайомчий характер і НЕ Є керівництвом до дії!
 • Поставити ТОЧНИЙ ДІАГНОЗ Вам може тільки ЛІКАР!
 • Переконливо просимо Вас НЕ ЗАЙМАТИСЯ самолікуванням, а записатися до фахівця!
 • Здоров'я Вам і Вашим близьким! Чи не падайте духом

Лейкози порушують функціонування «фабрики крові» в організмі, що супроводжується трансформацією кровотворних клітин в злоякісні з втратою їх нормальної функції. Симптоматика лейкозів розмита і це є основною причиною його пізнього діагностування. Однак дуже важливо зуміти вчасно ідентифікувати свій стан, адже чим раніше починається боротьба з цим непростим недугою, тим більше буде шансів на успіх.

Підвищення температури часто пов'язують з присутністю в організмі вірусу або запального процесу, проте якщо гіпертермія постійна або безсистемна, варто запідозрити і онкологічні захворювання крові.

Неконтрольоване зростання кількості лейкоцитів провокує в організмі біохімічні реакції з вивільненням речовин, що стимулюють гіпоталамус, що відповідає збільшенням температури крові.

Постійне відчуття слабкості, виснаження і апатія пов'язані зі зменшенням числа еритроцитів. Анемія - незмінний супутник більшості лейкозів. Більш швидко вона прогресує при гострих формах, а при хронічних розвивається повільніше. Особливо важливо звернути увагу на цю ознаку у підлітків і дітей, оскільки їх склад крові блискавично реагує на розвиток лейкозу, викликаючи занепад сил.

Збільшення лімфатичних вузлів

Хворобливі і збільшені лімфовузли є одним з найперших ознак, які супроводжують хронічний лейкоз крові. Симптоми у дорослих проявляються запаленням вузлів пахвових западин, пахової і привушної зони, рідше - в черевній порожнині.

Захворювання зачіпає спочатку одну групу лімфовузлів, а потім симетрично поширюється на інші.

Причиною є накопичення атипових лейкозних клітин в лімфі, що провокує підвищення чутливості вузлів і їх ущільнення.

Відсутність апетиту і зниження ваги

Лейкозні клітини здатні акумулюватися в печінці і селезінці, що викликає відчуття дискомфорту і здуття. На цьому тлі може виникати зниження апетиту і відчуття передчасного насичення, в результаті чого хворий споживає менше їжі, ніж необхідно для повноцінного забезпечення організму, і вага починає планомірно знижуватися.

Причини мієлоїдної лейкемії описані тут.

Лейкоз порушує продукування тромбоцитів, що відповідають за згортання крові. Їх недолік не дозволяє утворитися тромбоцитарно-фібринових потоку, зупиняють крововтрату. При низькому рівні тромбоцитів стають небезпечними найменші порізи, але крім цього можуть виникати і кровотечі з носа, з'являтися синці на тілі та точкові крововиливи на шкірі. Рясні менструації і маткові кровотечі часто бувають першим симптомом лейкозу у жінок.

Схильність до інфекційних захворювань

Головною роллю лейкоцитів є протистояння патогенним агентам.

В результаті збільшення числа хворих лейкоцитів здатність організму до самозахисту багаторазово знижується, чому прогресує вразливість перед всілякими інфекціями.

Випадки інфекційних захворювань, часто перетікають одне в інше, можуть служити тривожним дзвіночком і приводом провести обстеження з метою виключити лейкоз.

У цій статті можна дізнатися, яким буває прогноз при лейкозі.

Про те, чи можливо лікування лейкозу в Москві, написано тут.

Больові відчуття викликаються концентрацією лейкозних клітин в кістковому мозку, особливо там, де спостерігається його найбільша щільність: в області грудного відділу і клубової тазової кістки. При гострому лимфоцитарном лейкозі атипові клітини вторгаються також в рідину головного мозку, викликаючи різні неврологічні порушення і головні болі.

Описані симптоми можуть проявляти себе не тільки при лейкозі, але при ряді інших захворювань, не пов'язаних з онкологією. Тому, якщо людина виявляє у себе один з перерахованих ознак і звертається за лікарською допомогою, йому призначаються додаткові аналізи і тести. Такі симптоми можуть означати і рецидив раніше пролікованого захворювання. Лише вчасно розпочате лікування дозволяє домогтися стійкої ремісії лейкозу і дає шанс на повноцінну подальше життя.

  • Євген до запису Аналіз крові на ракові клітини
  • Марина до запису Лікування саркоми в Ізраїлі
  • Надія до запису Гострий лейкоз
  • Галина до запису Лікування раку легенів народними засобами
  • хірург щелепно-лицьової і пластичний до запису Остеома лобової пазухи

  Інформація на сайті надана виключно в популярно-ознайомлювальних цілях, не претендує на довідкову та медичну точність, не є керівництвом до дії.

  Не займайтеся самолікуванням. Проконсультуйтеся зі своїм лікарем.

  Симптоми лейкозу у дітей та дорослих, лікування, прогноз

  Лейкоз - це онкологічне захворювання, що є різновидом раку крові або кісткового мозку, що характеризується патологічним збільшенням кількості лейкоцитів (білих клітин) в крові.

  Близько 90% лейкозів діагностується у дорослих пацієнтів. У 2000 році у всьому світі діагноз «лейкоз» був підтверджений приблизно у 256 000 хворих на. З них від цього захворювання (і його ускладнень) померли 209 000.

  Приблизно кожні 4 хвилини в США лейкоз підтверджується у чергового хворого. В даний момент в США проживає більше 1 мільйона людей, які страждають від тієї чи іншої форми раку крові, в тому числі лейкозу.

  У людей старше 50 років значно зростає частота захворюваності на хронічний лімфобластний і гострий мієлобластний лейкоз. Старше 65 років - хронічний мієлобластний лейкоз.

  Найбільш схильними до захворювання залишаються європейці (13,6 на 100 000 населення). Найменша частота захворюваності на лейкоз відзначається серед азіатів і жителів тихоокеанських островів (7,4 на 100 000), а також серед американських індіанців і представників корінних національностей Аляски (7,3 на 100 000).

  Лейкоз - найпоширеніша форма раку у дітей і підлітків, займаючи по частоті, в різних країнах, одну з трьох лідируючих позицій. Приблизно 75% лейкозів у дітей становить гострий лімфобластний лейкоз. Дана форма частіше діагностується у дітей у віці від 2 до 4 років. Частіше хворіють хлопчики.

  Гострий мієлобластний лейкоз займає більшу частину з решти 25%. Цей тип поширений в більш широкому віковому діапазоні, але частота його виявлення дещо збільшується в перші 2 роки життя, а також у підлітків.

  У період з 2006 по 2010 роки частота розвитку гострого лімфобластного лейкозу серед тінейджерів 15-19 років удвічі перевищила частоту гострого мієлобластний лейкозу. У той же час, у віковій групі від 25 до 29 років частота розвитку гострого мієлобластний лейкозу виявилася на 57% вище, ніж лімфобластного.

  Встановити конкретну причину розвитку лейкозу до сих пір не вдалося. Відзначається певний зв'язок захворювання з хромосомними аномаліями. Зокрема, у всіх хворих на хронічний мієлобластний лейкоз і у деяких хворих на гостру форму даного захворювання в лейкоцитах і кістковому мозку виявляється патологічна «Філадельфійська хромосома». Дана патологія відноситься до розряду придбаних. Вона не є вродженою і не передається від батьків до дітей.

  Також виявлений зв'язок з гострий мієлобластний лейкоз таких захворювань, як:

  • Синдром Дауна;
  • Синдром Блума;
  • Анемія Фанконі;
  • Синдром Віскотта-Олдріча і інші імунодефіцитні стани.

  Факторами ризику розвитку лейкозу є:

  • Радіація. Люди, які зазнали впливу високих доз радіації, мають підвищений ризик розвитку різних форм лейкозів. В даний момент проводиться ряд досліджень, покликаних визначити ступінь впливу рентгенівського випромінювання (рентгенологічне дослідження і комп'ютерна томограма) на розвиток лейкозу;
  • Куріння підвищує ризик розвитку гострого мієлобластний лейкозу;
  • Бензин. Тривала дія парів бензину підвищує ризик розвитку хронічного чи гострого мієлобластний лейкозу;
  • Хіміотерапія. Онкологічні хворі, які отримують лікування спеціальними протираковими препаратами, мають підвищений ризик розвитку гострого мієлобластний або лімфобластного лейкозу;
  • Мієлодиспластичний синдром та інші гематологічні захворювання.

  Наявність одного або навіть декількох факторів з перерахованих не означає, що людина захворіє на лейкоз. У більшості таких людей ніколи не відзначається розвиток характерних для лейкозу симптомів.

  Симптоми лейкозу варіюють в залежності від типу та перебігу захворювання. Лейкози класифікуються на 4 основних групи:

  • Гострий мієлобластний лейкоз
  • Хронічний мієлобластний лейкоз
  • Гострий лімфобластний лейкоз
  • Хронічний лімфобластний лейкоз

  Крім того, протягом лейкозу багато в чому залежить від таких факторів, як вік хворого і причина, яка призвела до захворювання.

  Симптомами, загальними для всіх типів лейкозу, є:

  • Часті інфекційні захворювання
  • Застуда, лихоманка
  • озноб
  • Втрата апетиту, виснаження, зниження маси тіла
  • Біль в животі
  • Збільшення лімфатичних вузлів
  • загальне нездужання
  • Часті болі в кістках і суглобах

  Перші симптоми лейкозу є неспецифічними і можуть не сприйматися, як серйозне захворювання.

  Початок лейкозу зазвичай нагадує застуду. Крім симптомів перерахованих вище, хворий відзначає появу висипу у вигляді невеликих червоних плям на шкірі і збільшення печінки або селезінки. Зазвичай цього достатньо, щоб звернутися за допомогою до лікаря. Характерними додатковими симптомами для лейкозу на даному етапі є анемія і підвищена пітливість.

  При постановці діагнозу гострий лейкоз симптоми у дітей проявляються по типу неврологічних розладів (сонливість, млявість, погіршення апетиту, недолік маси тіла), після чого стан дитини різко погіршується і розвивається характерна картина захворювання.

  При підозрі на лейкоз у дітей симптоми можуть проявлятися у вигляді:

  • блювоти
  • втрати апетиту
  • Зниження маси тіла без видимої причини
  • головного болю
  • Неконтрольованих нападів, супроводжуваних шкірними проявами (підшкірні крововиливи)

  У деяких випадках відзначається збільшення печінки і селезінки, яке зовні проявляється випинанням і ущільненням живота.

  Діти з лейкозом більшою мірою схильні до різних інфекційних захворювань, при цьому застосування антибактеріальних препаратів може не привести до поліпшення стану хворого.

  Такі хворі більш важко переносять навіть дрібні подряпини і порізи. Кров згортається набагато довше, ніж у здорової людини, що призводить до частих кровотеч.

  Якщо у дитини, хворої на лейкоз, з'явилися болі в суглобах і кістках, то це може вказувати на поширення ракових клітин в ці ділянки тіла.

  Симптоми лейкозу у дорослих схожі з описаними вище симптомами у дітей. Лейкоз починається з грипоподібних проявів. Хворий схильний до частих інфекційних захворювань, з'являється лихоманка, озноб, підвищена стомлюваність.

  Часті інфекції є наслідком порушення функцій лейкоцитів. Патологічні імунні клітини, які продукують у великій кількості, є неактивними і не здатні адекватно боротися з вірусами і бактеріями, які надходять в організм. Накопичення таких клітин в червоному кістковому мозку є причиною зниження продукції тромбоцитів. В результаті їх нестача призводить до підвищеної кровоточивості і появи підшкірних крововиливів (петехіальний висип).

  Симптоми гострого лімфобластного лейкозу на ранній стадії проявляються у вигляді ГРВІ (загальне нездужання, слабкість, лихоманка). Надалі з'являються характерні ознаки онкологічного захворювання. Біль в кістках і суглобах поступово посилюється і стає більш вираженою, ніж у дітей. Відзначається погіршення апетиту, зниження маси тіла і біль в животі через збільшення печінки і селезінки. У хворого збільшуються лімфатичні вузли. Їх пальпація може бути болючою. Також, підвищується кровоточивість з місць травм і порізів.

  Симптоми лейкозу розвиваються в залежності від місця накопичення патологічних клітин. У міру прогресування лейкозу з'являється мозкова симптоматика, що характеризується розмитістю зору, блювотою і вестибулярними розладами. У всіх хворих розвивається задишка, тривалі напади кашлю.

  Симптоми гострого лейкозу включають:

  • Головні болі
  • блювота
  • сплутаність свідомості
  • Зниження тонусу м'язів, неможливість контролювати рухи кінцівок
  • судоми

  Залежно від поражаемого органу відзначаються ознаки ураження травної системи, нирок, легенів, серця і статевих органів.

  Відмінністю гострого лейкозу є стрімкий розвиток симптомів і, як наслідок, швидка діагностика захворювання. У хворих на хронічний лейкоз симптоми проявляються лише в пізніх стадіях, що обумовлює запізнілу діагностику. Грунтуючись на власному досвіді і на численних дослідженнях, дослідники з'ясували, що патологічні лейкоцити виявляються в крові пацієнтів вже за 6 років до розвитку клінічних проявів лейкозу.

  Характеризують хронічний лейкоз симптоми розвиваються поступово, що робить дане захворювання несхожим на інші види раку. Початковими ознаками хронічного лейкозу є:

  • Часті інфекційні захворювання (зниження рівня гаммаглобулинов, що відповідають за підтримання роботи імунної системи, призводить до розвитку її неспроможності і унеможливлює опір хвороботворним збудників)
  • Кровоточивість, складно зупиняються кровотечі (через зниження кількості здорових тромбоцитів)
  • збільшення селезінки
  • Почуття розпирання в шлунку, швидке насичення
  • Безпричинне зниження ваги

  У хворих на хронічний мієлобластний лейкоз клінічні прояви розвиваються на більш пізніх стадіях. Серед них виділяють (на додаток до описаних вище):

  • Високий рівень лейкоцитів у крові і кістковому мозку
  • Підвищене потовиділення, особливо в нічний час
  • Головний біль, лихоманка
  • Блідість шкірних покривів

  Єдиним ранньою ознакою хронічного лімфобластного лейкозу є підвищений рівень лімфоцитів в крові. У міру прогресування захворювання хворі відзначають погіршення самопочуття і збільшення лімфатичних вузлів.

  При переході до більш пізніх стадіях до описаних симптомів приєднується анемія. Через недостатню кількість вироблених антитіл до патогенних мікроорганізмів ризик розвитку інфекційних ускладнень значно підвищується. Ця стадія також характеризується збільшенням і відчуттям болю в області селезінки.

  Патологічно високий рівень лейкоцитів може привести до розвитку порушень зору (крововилив в сітківку), появі «дзвону у вухах», появи неврологічних змін, тривалої ерекції (пріапізм) і розвитку інсульту.

  Лікування лейкозу повинно проводитися тільки в спеціалізованих центрах лікарем, який має відповідний сертифікат. Якщо виконати ці правила не представляється можливим, лікуючий лікар повинен обов'язково обговорити і скласти план лікування спільно з таким фахівцем.

  Вибір плану лікування залежить від типу лейкозу, віку пацієнта, наявності патологічних лейкоцитів у спинномозковій рідині, а також від проведеного раніше лікування.

  До основних методів лікування лейкозу відносяться:

  • хіміотерапія
  • Біологічний метод лікування
  • Променева терапія
  • Трансплантація кісткового мозку (стовбурових клітин)

  Якщо захворювання діагностовано на пізніх стадіях, і у пацієнта відзначається збільшення селезінки, то додатковим методом лікування є видалення селезінки.

  Лікування хворих на гострий лейкоз необхідно починати негайно. Мета терапії - досягнення ремісії. В подальшому, після зникнення клінічних проявів захворювання, пацієнт продовжує отримувати профілактичне лікування. Це називають підтримуючою терапією.

  Хворі безсимптомним хронічним лейкозом можуть не потребувати негайного лікування. Таким пацієнтам призначається спостереження і ретельний моніторинг стану. Лікування починають при появі або погіршенні симптомів захворювання.

  В даний час проводиться ряд великих клінічних досліджень щодо застосування нових методів і препаратів для лікування лейкозу. За бажанням пацієнта, він може взяти участь в дослідженні. Для отримання більш детальної інформації проконсультуйтеся з лікарем.

  На додаток до основного курсу пацієнту може знадобитися прийом анальгетиків і інше симптоматичне лікування для боротьби з проявами захворювання, побічними ефектами хіміотерапії або нормалізації емоційного стану.

  Хіміотерапія- найбільш поширений метод лікування лейкозу. Він передбачає застосування лікарських засобів для пригнічення росту або руйнування змінених ракових лейкоцитів. Залежно від типу лейкозу пацієнту призначається одно- або багатокомпонентна хіміотерапія.

  Введення препаратів може проводитися різними методами, в тому числі і безпосередньо в спинномозковий канал. Це може здійснюватися двома способами:

  • Спинномозкова пункція (введення лікарського засобу через спеціальну голку в нижній, поперекової, частини спинномозкового каналу)
  • Резервуар Оммайя - спеціальний катетер, що встановлюється в спинномозковий канал, кінець якого виводиться і зміцнюється на волосистій частині голови. Він дозволяє виробляти багаторазове введення препаратів без необхідності повторних пункцій спинномозкового каналу

  Хіміотерапія проводиться у вигляді циклічних курсів: між курсами лікування обов'язково присутні відновлювальні паузи. Допускається проведення хіміотерапії амбулаторно або вдома (в залежності від типу і методів введення ліків).

  Нове слово в лікуванні лейкозу - спрямована терапія - це метод, при якому виробляється вплив тільки на патологічні клітини без нанесення шкоди здоровим тканинам організму. Перший дозволений метод спрямованої терапії отримав назву Gleevec.

  Даний метод передбачає стимуляцію природних захисних механізмів для боротьби з раком. Залежно від типу лейкозу застосовуються:

  • Моноклональні антитіла (зв'язуються з патологічними лейкоцитами в крові та кістковому мозку і викликають їх загибель)
  • Інтерферон (натуральний препарат, що гальмує ріст ракових клітин)

  Це метод, заснований на застосуванні високочастотного радіаційного опромінення для впливу на ракові клітини. В ході опромінення спеціальний пристрій посилає пучки крізь селезінку, мозок і інші частини тіла, де накопичуються лейкемоїдні клітини. Деякі пацієнти отримують опромінення всього тіла. Зазвичай тотальне опромінення проводиться перед пересадкою кісткового мозку.

  Пересадка стовбурових клітин дозволяє проводити лікування підвищеними дозами хіміопрепаратів або посиленою радіотерапії. Після того, як були зруйновані і патологічні, і нормальні клітини, проводиться пересадка здорових стовбурових клітин в мозок. Надалі пацієнтові переливають стовбурові клітини через катетер, що встановлюється в крупну вену (на шиї або в області грудей). З пересаджених клітин розвиваються нові, здорові клітини крові.

  Серед методів трансплантації виділяють:

  • Пересадку кісткового мозку
  • Пересадку стовбурових клітин периферичної крові
  • Переливання крові з пуповини (для дітей без відповідного донора)

  Крім донорських можуть бути використані власні клітини хворого. Перед початком лікування проводиться забір стовбурових клітин з кісткового мозку пацієнта. Після проведення хіміо- або радіотерапії клітини розморожують і пересаджують назад пацієнтові.

  • Клітин крові. Результат - підвищення частоти інфекційних захворювань, кровточівость, анемія;
  • Волосяних фолікулів. Хіміотерапія часто призводить до облисіння. Зазвичай волосся відростає заново, але можуть мати інший колір і структуру;
  • Клітин, що вистилають слизову кишечника. Результат - поява виразок на губах, нудота, блювота, погіршення апетиту.

  Решта наслідки залежать від області опромінення.

  Як сам лейкоз, так і його лікування можуть викликати різні серйозні проблеми зі здоров'ям. Для контролю даних проявів і поліпшення якості життя хворим призначається підтримуюча терапія. Вона включає застосування:

  • антибактеріальних препаратів
  • антианемічного лікування
  • Переливання препаратів крові
  • стоматологічного лікування
  • спеціального харчування

  В цілому, п'ятирічне виживання збільшилася в чотири рази в порівнянні з показниками 1960 рік (від 14% до 59,2%). П'ятирічна виживаність за типами лейкозів складає:

  • Гострий лімфобластний лейкоз - 68,8%
  • Хронічний лімфобластний лейкоз - 83,1%
  • Гострий мієлобластний лейкоз - 24,9%
  • Хронічний мієлобластний лейкоз - 58,6%

  П'ятирічна виживаність дітей з гострий лімфобластний лейкоз складає більше 85% і продовжує підвищуватися з кожним роком. Зараз вважається, що діти, які перенесли лейкоз і досягли одужання, мають позитивний прогноз, оскільки ймовірність рецидиву даного виду раку через такий проміжок часу наближається до нуля.

  П'ятирічна виживаність дітей з гострий мієлобластний лейкоз також продовжує поступово підвищуватися, і на даний момент складає 60-70%.

  Показники виживаності хворих з хронічним лейкозом менш достовірні, так як деякі пацієнти живуть з таким діагнозом протягом тривалого часу. П'ятирічна виживаність при даному типі лейкозу становить, за різними даними від 60% до 80%. З огляду на недавню появу нових ліків для лікування лейкозу, в наступні роки показники виживаності значно підвищаться, але на даний момент немає достовірних даних, що підтверджують це твердження.

  Додати коментар Скасувати відповідь

  Чи всі Ви знаєте про застуді і грипі

  © 2013 Азбука здоров'я // Угода // Політика персональних даних // Карта сайту Інформація на сайті призначена для ознайомлення і не закликає до самостійного лікування. Для встановлення діагнозу і отримання рекомендацій по лікуванню необхідна консультація кваліфікованого лікаря.

  Перші ознаки лейкозу у жінок

  Незважаючи на високі досягнення в медицині лейкоз як і раніше є одним з найнебезпечніших захворювань. Лікування недуги ускладнюється пізньою діагностикою. Перші ознаки лейкозу у жінок легко маскуються під інші захворювання. Явна клінічна симптоматика з'являється на пізніх стадіях захворювання, які важко піддаються лікуванню. У матеріалі статті ми більш детально обговоримо симптоматику лейкозу у жінок.

  Незважаючи на те, що це захворювання буває в різних видах і формах симптоми у жінок дуже схожі. Між собою вони відрізняються ступенем вираженості клінічних проявів, різними періодами ремісії і індивідуальними особливостями організму. Таким чином, якщо захворювання знаходиться в гострій формі, то його виявити дуже просто. У свою чергу хронічна форма має латентний перебіг і людина роками може навіть не підозрювати, що він хворий.

  Жінки, які страждають на лейкемію, можуть пред'являти найрізноманітніші скарги. Деякі з них може безпосередньо не вказувати на патологічні процеси в кровотворної системи. Для наочності ми згрупували всі характерні ознаки лейкемії у жінок. Кожна з них вказує на подібні патологічні процеси в окремих органах і системах:

  1. Загальний стан. Хворі жінки дуже часто скаржаться на різке безпричинне зниження маси тіла, відсутність апетиту і підвищення температури тіла без явних на те причин. Представниці прекрасної статі з білокрів'я апатичні, розсіяні, не здатні довго концентрувати свою увагу. У важких випадках спостерігається сплутаність свідомості і проблеми з координацією руху.
  2. Лімфатична система. Відбувається збільшення лімфовузлів. Це явище порушенням лімфовідтоку, який виникає через величезної кількості незрілих форм лейкоцитів.
  3. Дихальна система. Поява задишки без фізичного навантаження при відсутності захворювань дихальної і серцево-судинної системи.
  4. Сенсорна система. Спостерігається зниження гостроти зору. Багато пацієнток скаржаться на затуманення зору.
  5. Сечостатева система. Характерно порушення сечовидільної функції, поява набряклості в паховій зоні, яка проявляється болючими відчуттями.
  6. Травна система. Жінки скаржаться на порушення смакових відчуттів, нудоту, відраза до їжі і поява блювотних рефлексів.
  7. Кістково-м'язова система. Дуже часто у людей, які страждають на цю недугу з'являються хворобливі відчуття в суглобах і руках. Нерідкі випадки виникнення судомних нападів.
  8. Шкіра. Набуває неприродний червонуватий відтінок, можуть з'явитися плями, що лущаться. Дуже часто жінки скаржаться на безпричинне поява синців, носових та зубних кровотеч. У нічний час може збільшуватися потовиділення.
  9. Печінка і селезінка. Лейкоз характеризується гепатоспленомегалією.

  Всі перші ознаки білокрів'я проявляються після погіршення в нормальному функціонуванні імунної та кровотворної системи. В першу чергу відбувається зміна якісного та кількісного складу біологічних рідин. Потім це патологічний стан позначається на роботі та функціонуванні внутрішніх органів і тканин.

  Зміна якісного складу крові призводить до розвитку анемії.

  За перших симптомах виявити захворювання дуже складно. Це обумовлено тим, що більшість ознак недуги дуже схожі з іншими захворюваннями і не володіють специфічністю. Поява яскравих симптомів раку крові відбувається, коли захворювання починає стрімкого прогресувати.

  У розвитку недуги виділяють 4 стадії. Для кожного з них характерні свої клінічні прояви. Перші симптоми лейкемії дуже важко піддаються диференціювання. Таким чином, хвороба залишається непомітною. Це відбувається до періоду явних клінічних проявів. У пацієнтів симптоми хронічних лейкозів можуть взагалі бути відсутнім. У такому випадку людина дізнається про своє захворювання на пізніх стадіях гемобластоза.

  Стадії раку крові:

  • 1 стадія. Неконтрольоване збільшення популяції незрілих форм клітин крові призводить до порушення в нормальному функціонуванні імунної системи. Ослаблення імунітету загрожує розвитком частих інфекційних захворювань, появою сонливості і втоми. Перша стадія захворювання характеризується частими рецидивами захворювань дихальної системи і появою задишки.
  • 2 стадія. Видозмінені кров'яні тільця накопичуються в органах і тканинах організму. З незрілих форм лейкоцитів формуються пухлиноподібні утворення. На 2 стадії раку крові відбувається поява синців, синців, геморагічної висипки, збільшення лімфовузлів, гепатоспленомегалія і запальних процесів в ротовій порожнині.
  • 3 стадія. Стрімке процес залучає весь організм і призводить до серйозного порушення в організмі. На цій стадії за симптомами можна легко поставити попередній діагноз. Представниці прекрасної статі скаржаться на нудоту, відсутність апетиту, різке зниження маси тіла, здуття у животі, головний біль, носові кровотечі, субфебрильна температура тіла, зниження гостроти зір, блювоту, кісткові і суглобові болі. На 3 стадії жінки дуже часто скаржаться гінеколога на хворобливі і рясні менструації. Також можуть виникати маткові кровотечі.
  • 4 стадія. Остання стадія захворювання характеризується метастазуванням і розростанням злоякісного новоутворення. Пацієнтки перебувають в депресивному стані їх турбує постійна лихоманка, болі в області серця, прискорене сечовипускання, зовнішні і внутрішні кровотечі, а також ріжучі болі в області живота.

  Лейкемія - це онкологічне захворювання, яке призводить до мутації клітин кісткового мозку. При гемобластозі порушується дозрівання клітин крові. Це процес призводить до заміщення здорових клітин раковими. Гемобластози прийнято розділяти на види. Класифікація ґрунтується на типі пошкоджених клітин в паросток кровотворення. Залежно від типу уражених клітин буде відрізнятися симптоматика.

  Лімфобластний тип в гострій формі зустрічається у віці від 3 до 7 років. Для нього характерні симптоми анемії, інтоксикації, дихальної і ниркової недостатності. Відбувається збільшення лімфовузлів.

  Мієлобластний лейкоз у гострій формі виникає у людей старше 55 років. Анемія - це перша ознака лейкозу у жінок. Пацієнтів турбує постійна лихоманка, кістково-суглобові болі і маткові кровотечі. При огляді спостерігається конгломерація лімфовузлів.

  Лімфоцитарний лейкоз може з'явиться в будь-якому віці. Для нього характерне різке збільшення лімфовузлів, яке може виникнуть у результаті перенесеного інфекційного захворювання. При огляді виявляється гепатоспленомегалія і пародонтоз.

  Пацієнтів турбують болі в правому підребер'ї.

  Мієломний лейкозом в хронічній формі найчастіше страждають люди у віці від 30 до 50 років. Прогресуюча стадія захворювання може затягнуться від 2 до 10 років. Пацієнти постійно скаржаться на задишку, різкі болі в правому підребер'ї, головні, кісткові і суглобові болі. Часті випадки порушення орієнтації і координації в просторі.

  Якщо Ви виявили у себе або у своїх близьких симптоматику лейкемії, то не варто впадати в паніку. При можливих ознаках недуги варто негайно звернутися до лікаря для підтвердження або спростування діагнозу. Тільки лікар по перших проявів і додаткових методів дослідження здатний правильно визначити справжню причину недуги і призначити ефективне лікування.

  • Вікторія до запису Як відновити пам'ять після інсульту в домашніх умовах
  • Olga до запису Чи можна шипшина при гіпертонії
  • Антоніна до запису Стадії варикозу вен нижніх кінцівок
  • Оля до запису Які трави знижують холестерин в крові
  • Валентина Вікторівна до запису Скільки води потрібно пити при гіпертонії

  Інформація, розміщена на порталі, не є посібником з самолікування і НЕ замінює консультації лікаря! Сайт може містити контент, не призначений для осіб молодше 16 років.

 • Добавить комментарий

  Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

  + 2 = 5